Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

cetrio

widzę że nowy 2022 rok zaczął się od naszej gwiazdeczki jutro na zmianie wam powiem o akcji az nie moglem tomowi uwierzyc ps rumpeltoniekumpel

@cetrio

Wiem też co odwalił

Sylwester

tak jak na kopalni tak w domu nie ma jak to impreze zrobic u siebie a w kolo siebie balagan zostawic

Git
@Sylwester

Co jest grane

Nowy rok
@Sylwester

To jest forum o kopalni , czy o imprezach ??? Uważaj, nie jesteś w sieci anonimowy....

Przerobka

Ale zarząd rzucił nagrodą????

@Przerobka

Jaką nagrodę?

Tadek

Ja dostałem przelew 73 zł Neto Super premia normalnie

Przeróbka

Ja dostałem 135 zł.smiech na sali

Baca
@Przerobka

Wiecie co? Nie jest mi was wcale żal. Trzeba jeszcze więcej iść na rękę pracodawcy i tyrać po naście godzin. Jesteście jak Judasz którego można kupić za garść srebrników. Pokazujecie tylko że można. Nikt już nie wie za ile i za co płacą. Daliście się (usunięte przez administratora)! Wstyd mi za was i dobrze wam tak. Już niedługo nawet premia zniknie a wy i tak pójdziecie za swoim panem jak te baranki na rzeź.

Normalny
@Baca

No to jest akurat prawda. Nikt nie wie za co dostał kase ile mu sie należało i za co. Jakimi kryteriami to jest płacone. Dobrze że pracodawca docenia pracę ale to powinno być jakoś udoskonalone. Chyba że taki jest cel żeby nikt nic nie wiedział i każdy sie cieszył z tego że w ogóle cokolwiek dostał a kolega nie. Podejrzewam że tak właśnie jest.

Borewicz
@Baca

A mi jest was żal tam na dole, że jesteście takie nieudaczniki i nieroby, że nie potraficie fedrowac jak trzeba i to właśnie przez takich nieudaczników zamkną tą kopalnie. Dla was wszystko jest węglem tylko niedosc że go nie fedeujecie to jeszcze nie macie.

nowy

witam pany...ile na początek dostanie gość na przeróbce jako młodszy specjalista?

@nowy

Oj, dostaniesz dostaniesz, szczególnie jak trafisz pod pampersa. Szukaj za w czasu dobrego co najmniej psychologa

Były

Kolo, wyciągam rękę, zginam w łokciu, zaciskam pięść, i podnoszę środkowy palec w górę. Zgadnij co ci chce powiedzieć??

Były

Przepraszam, cofam to ale mnie wnerwiles!!

Pesymista
@nowy

Przyjęcia są na Tauron Brzeszcze.lepiej się tam nie pchaj.

Grzes
@Były

Dobrze Ci powiedział, bo takich kretynów niemających nic do powiedzenia jest tu coraz więcej.

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Leszno
Mirek

A gdzie premia roczna bumech zapomniał o przelewie a związki też przecież w układzie zbiorowym jest wpisane zyski 31 grudnia miały być jak rok temu.

Neron
@Mirek

Co ci stara dociepała do tego barszczu w wigilie ?

Patriota

Dobrze że polskie firmy odkupuja polskie majątki.Mysle że związki zawodowe odwaliły dobrą robote i poszły w dobrym kierunku i obroniły miejsca pracy pracownikom za to szacunek.Nie wiele brakowało A by zamkneli kopalnie i ludzie bez pracy.pozdrowienia

Odpowiedź
@Patriota

Ten tekst to napisał sam sobie któryś z tego starego budynku

Dźwigowy
@Patriota

Dobrą robotę to odwalili związkowcy ale w Żywcu

Z góry
@Patriota

Będziesz bił brawo wielkim szefom jak dojdzie do jubileuszu i dostaniesz h..a bo odliczą L4 i kwarantanne wtedy im podziękuj bo na pewno o tym wiedzieli

Bony
@Odpowiedź

Zgadzam się z Tobą w 100%

Ty tak serio? ! Haha

Łubiany
@Bony

Przecież wszyscy wiedzą że na tej kopalni liczą się tylko emeryci począwszy od kalifaktora po dyrektora związkowca behapowca itd

He

He?

Alojz
@Patriota

Jak dobrze,że PiS sprawia że po nowym roku będziesz żarł smażona cebulę z chlebem .Taki los zgotować swoją głupotą dla reszty społeczeństwa.Zagorzali Pisowcy zmieniają poglądy bo nie chcą ,żeby ludzie ich opluwali . Brzydzę się takimi nieukami za to ,że taki los nam zgotowali !!!

Taki tam

Witam wiecie coś na temat tej farmy fotowoltaicznej i jak to wpłynie na całą kopalnie i co dalej będzie z kopalnią

Wiem
@Taki tam

Będzie za darmo prąd dla kopalni a to znaczy że PG zejdzie z kosztów płacenia za prąd ok 70% Więc więcej pieniędzy zostanie w budżecie firmy

Taki tam
@Wiem

Ale w artykule pisze ze będzie to w etapach do udostępnienia kolejnych części nieruchomości w ramach syrategi transformacji działania kopalni i jej otoczenia w kierunku ekologicznych źródeł energii

as
@Taki tam

czego nie rozumiesz po prostu kończymy z węglem idziemy w foto i ekologiczną spalarnie

@as

I będziemy zamiast węgiel kopać Trawę kosić i śmieci przebierać w spalarni

Ryl

W PGG chcą podwyżki, a Pg jak zwykle cisza hasło przewodnie związków cieszmy sie ze mamy pracę. Powinni obejrzeć sobie jak wygląda masówka na PGG,może by się czegoś nauczyli.

Wiesław
@Ryl

Nie ta liga ważne że Kasa leci i kawusię można wypić i z żonką pogadać brawo ewentualnie wycieczkę zorganizować

G2
@Wiesław

Oni się nie wychylą tu mają się jak w inkubatorze

Tytus
@Ryl

Związki na Silesii są dawno poukładane z pracodawcą. Jeden emeryt, druga emerytka trzeci mały a ci czwarci to (usunięte przez administratora) warci. Trzeba zrozumieć pracodawcę! To ich przewodnie motto. Trzeba abyśmy wszyscy wypisali się z tego towarzystwa wzajemnej adoracji.

G2
@Tytus

Dobrze to ujołes a najlepiej o tej starej ledwo łazi a (usunięte przez administratora) dalej niż widzi wielka dama pozal się

Kolega

Ja zaś życzę koledze by mu już nie brakowało opału w kotłowni i żeby już nie chorował na kolegę i nie musiał się myć w żwirowni

flaps
@Kolega

Raczej ty się myjesz na żwirowni co tydzień cię nie ma w pracy musiałeś się przeziębić. Robotę masz biurową w starym domku za bramą a jak to nazywacie pracujecie zdalnie jeden robi 3 dni w biurze drugi 3 dni zdalnie 2 dni w biurze drugi 2 dni zdalnie. Co woda z żwirowni wam szkodzi (usunięte przez administratora) żałosne i wy walczycie o ludzi nie ma as wstyd związkowcy pracodawcy jesteście fuuujjjj brzydzę się wami

@flaps

Coś ci się w głowie porobiło I nie pracuje w związkach tylko na pierwszej linii

uzupełniacz

Życzenia dla działaczy związkowych tych najbardziej walecznych walczących którym inne związki przeszkadzają walczyć walczyć i jeszcze raz walczyć o ja nie mogę oni walczą uzupełniając się ale nie o dobro pracownika nie nie tylko o dobro pracodawcy brak mi słów jacy oni są waleczni ja pi.......le ku....a żałosne ale to jest prawda

Górnik

Czy w tym roku będą życzenia dla wisiorka . Na tym forum

@Górnik

No to my pierwsi z Zagłębia składamy wszystkiego najlepszego naszemu koledze Żeby w nowym roku nie chodził po sąsiadach i nie zebrał na cztero pak Żeby nie łamał krzeseł na plecach kolegi ,nie sikał na ulicach Kaniowa I żeby nie było już w nowym roku przemocy w rodzinie Tego ci wisiorku życzymy z Sosnowca.

polymoly
@Górnik

jak to jest bo nierozumiem paradoksu kiedys sie z tej wsi smiali a teraz smieja sie z jej mieszkanca i to jeszcze naplywowego ? jak to jest ? ja mam zyczenie dla siebie jesli moge ale znim zwiazane jak wychodzisz na ganek to nie usmiechaj sie bo patrzyc nie moge niby to teren prywaqtny ale wchodzisz juz w przestrzen publiczna i druga sprawa jak bede przejerzdzal aby sie nie natknac powiedz kolego po co wychodzisz z domu tylko po to aby przejsc na druga strone ulicy sie wysikac ?

Mow domnie szeptem
@Raz Dwa Trzy

Cudowne życzenia ale to chyba było nie na plecach tylko na głowie i nie krzesło tylko jakas paca taca czy deska ktoś coś?

takiciekawy
@Raz Dwa Trzy

o co chodzi z tym zebraniem? ciekaw jestem

@takiciekawy

To jest tak gdy naszemu koledze zabraknie kasy na cztero pak to normalnie chodzi po sąsiadach i pozycja kasę że niby kartę mu wcielo w bankomacie bank już zamknięty i niema kasy

takitam
@Górnik

ja bym mial takie zyczenie aby stal sie cud w swieta i powstal ten owczarek co wlasciciele nie mieli najmniejszej wiedzy o hodowli i za wine wlascicieli musial zaplacic pies bo byl puszczony na wiesc samopas i tak dalej a potem zdziwili sie ze zdziknal i po wszytskich skakal ale nic sie z tym nie robilo bo ktos byl najmadrzejszy za to pownni wlasciciele zapalacic

kokos
@Raz Dwa Trzy

ale z tym to tez cos bylo ze poszedl do sasiada i sie za bardzo narzucal i sepil bo zabraklo wiec go wyjasnil szybko w sklepie slyszalem

Raz Dwa Trzy

Z okazji zbliżającego się nowego roku cokolwiek się nie stanie i gdzieklowiek będziemy życze wam koledzy wszystkiego najlepszego najserdeczniejsze życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy w kopalni, wszystkiego najlepszego w życiu zawodowym i prywatnym.Do siego roku! Wszystkim tyle wyjazadów ile zjazdów a mojemu zastępowemu dodatkowo tyle wyjść ile wejść.tobie zaś rumpelslitskin wymyślony fikcyjny kolego mojego kolegi życzę mniej mądrości życiowych i katowania nimi innych aby w nowym roku niebyło mądrowania w każdym temacie świata zdecydowanie będzie ci lepiej wtedy a inni będą się mniej śmiali.wszystkiego dobrego koledzy

czochraczbobra

dziekuje za zyczenia kolego

Kolega z pracy

Witajcie ! Wiecie może jak wygląda sytuacja z podwyżkami inflacyjnymi ? Nadal są wstrzymane? Czy też może jest szansa, że w końcu dostaniemy ?

Grzes
@Kolega z pracy

Podobno związki o Nas "walczą"

Hasiosznup
@Grzes

Tak premie też przywrócili. Ilu z was od czasu jak przywrócili premie widziało 20% na pasku i jak często? Jeżeli przy tych cenach węgla nie mamy całej premii to co będzie jak ceny spadną? Będą wypłacać do 0,0001 części procenta premii.

Kolega Roberta
@Kolega z pracy

Koniec roku a ty wyskakujesz z podwyżką inflacyjną Kolego takie podwyżki to są z początkiem roku wtedy GUS podaje koszty inflacji Więc musisz zaczekać do roku 2022 I uwierz mi też nie będzie Nigdy od roku 2010 za Czecha nie było takich podwyżek i nie będzie u tych oszołomów z bumechu Więc trenuj bo musisz być aktywny w pracy by prezesi byli szczęśliwi globie

@Kolega z pracy

Oni patrzą tylko żeby nabić swoją kieszeń, nie myślą o ludziach (usunięte przez administratora) premie na święta ludziom nie mają za grosz wstydu.

Rzeczywistość
@Kot

Kopalnia Nam brała cały rok premie by wypłacić nam ją jako nagrodę barbórkową i na deputat węglowy teraz zabierają premię a w tym miesiącu wzięli jeszcze więcej naszej premii bo chcieli nam dać ją jako kartki na barbórkę i na święta..... Prezes i kopalnia nam nic nie da od siebie bo im więcej nam dadzą tym mniej zarobią na Nas! Dają tylko złudzenie że coś dają a to są nasze ciężko zarobione pieniądze... Teraz nagroda za niechorowanie też z naszej premii będzie bo po kilka procent będziemy dostawać po nowym roku... (usunięte przez administratora)

Dokładnie

Buc
@Rzeczywistość

Dokładnie wszyscy nas w (usunięte przez administratora) mają tylko obiecują związki poukładane mówią co chcesz słyszeć i patrzą swojej (usunięte przez administratora) najważniejsze że jest pandemia i można zdalnie pracować kpina a ty 5 min przed wyjazdem możesz być pod szybem tam pandemi niema wrrrrr

Jarzabek
@Rzeczywistość

To tak jak Pinokio i jego ekipa z (Nie)rządu.

ale jaja

Podobno to związki wywalczyły i dzięki temu zdjęli flagi i zaniechali strajku... podobno była ostra walka o ten zapis.... premia za niechorowanie w pandemii....!!!! ale się udało!!! dzięki związki!

klakier

20 k zakażeń a wysyłają ludzi na badania okresowe mimo tego , że państwo dało abolicję na czas pandemii.

Górnik_Rachunkarz
@klakier

Jaka pandemia?! Chyba plandemia. Jakoś nie widzę, aby ktoś się bał! Nikt w masce nie chodzi i chwała wam za to! Tak samo do marketów macie jeździć i szmat nie zakładać. Mandatów nie przyjmować i walczyć o wolność. "Gdy dla tymczasowego bezpieczeństwa zrezygnujemy z podstawowych wolności, nie będziemy mieli ani jednego, ani drugiego." Benjamin Franklin

Jestem wesoły Bronek ito
@Jarzabek

Czekaj za rok Pinokio przegra wybory przyjdzie rudy i zobaczysz. Gdzie twe miejsce jest w układzie pokarmowym

@Górnik_Rachunkarz

Szybko pójdziesz do piachu z takim rozumowaniem drogi kolego

Górnik_Rachunkarz
@Kolega

Co najwyżej znajoma twarz, na kolegę trzeba sobie zasłużyć. Do piachu każdy kiedyś trafi. Uważam, że Ty po 6 dawce predzej znajdziesz się na tej liście https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/12/Raport-NOP-do-30.11.2021.pdf&ved=2ahUKEwj5-77vne70AhVKSGwGHZLzAyMQFnoECBoQAQ&sqi=2&usg=AOvVaw2DUrCNA4Yd-dCcDpNVKPdW w konsekwencji piach.

@Górnik_Rachunkarz

Zmień lekarza Takich ludzi jak ty powino się izolować od społeczeństwa Bez odbioru

Mexyk

Hej. Wam dyrektor zawęża czas na szybie , a na biurowcu jest specjalny czas od szóstej do dziewiątej na podjęcie pracy tzw ruchomy, Panie z biura chodzą jak chcą. Byle do dziewiątej zdążyły. Traktują je jak jajka. To one odwożą dzieci do szkoły i nie mogą od siódmej pracować. Górnicy nie mają dzieci? Czy ktoś w końcu się opamięta? Przepraszam ,nie wszystkie, dziewczyny, z lampowni, z RCP, pielęgniarki i planistki ,przeróbka dadzą radę robić od szóstej lub na zmiany. A biurowiec robi co chce. Czy my mamy inne dzieci? Myśleliśmy że jak przyjdzie nowy właściciel to zrobi z tym porządek, a tu jeszcze gorzej. Prezes mówił że Bizancjum się skończy, a na biurowcu się dopiero zaczęło. Pytamy kiedy to się skończy?

Emeryt
@Mexyk

Nigdy gdy kupił nas Czech mówił zero biurokracji ha Ona dopiero urosła o wiele większa niż była za państwowego zakładu

Abc

Masz na myśli Panią Karime ?

GT

Tydzień temu zmarła - musiała przyjść w tedy w sobotę i była w pracy koło 22 bo musiała pracować... miała 38.5C się bardzo źle poczuła, słabła.. pogotowie z punktu ją zabrało do szpitala a tam ją zapewne nie leczyli jak to w cowidzie i ją wykończyli - nie dożyła emerytury 59 lat miała i Super Fajną Babką Była!

GT

3 tygodnie temu z pracy ją zabrali i 2 w szpitalu była...

Kolega

Co tam gadali na masowce ?????

Kolega z 400

Czy to prawda ze bumech chce sprzedać kopalnie ????? Słyszałem takie plotki

as
@Kolega z 400

prawda , dlatego sie teraz robi szopke medialną o niby cofniętej nigdy niewydanej koncesji ,

RylzG1

Szanowny Panie prezesie, bardzo dziękujemy za przelew zatytuowany "nagroda prezesa". Umawialiśmy się na 300 brutto, doszło 16zł.

Wafelek

Kopalnia stacza się powoli po równi pochyłej. Brak zgody na koncesję Dankowice jest tego dobitnym przykładem. Jak czytamy na stonce jednego ze związków nie ma nas w Umowie Społecznej dotyczącej transformacji energetycznej i wydobywczej. Tym czasemna kopalni tracimi należną premie której zasady są zawarte w układzie zakładowym,nikt nie panuje nad nadgodzinami i tak naprawdę nikt już nie wie co, kiedy, ile, i za co płacą. Premia za chorobowe to przykrywką aby wycisnąć z nas jeszcze więcej. Ludzie chodzą chorzy do pracy bo chcą odbić sobie utratę należną im miesięczną premie. Związki jednak są dumne z tego ze wyszło to od nich, jednak oni pracują od poniedziałku do piątku. Nikt już nie stoi za zwykłym robolem. W PGG negocjują 1,500zł jednorazówki na święta bo chcą wykorzystać dobrą koniunkturę na węgiel. Jak nie to strajk. Zapewne wskaźnik wzrostu wynagrodzeń na przyszły rok też uda im się załatwić dla całej załogi. U nas nawet niewiadomo kiedy związkowy komitet strajkowy się rozwiązał i co załatwił. Może jeszcze jest? jeden pan Bóg wie. Właśnie o to chodziło zarządzającym aby ręcznie sterować placami bez potrzeby konsultacji ze związkami. Wszystko to niestety pokazuje że zbliżamy się powoli do końca. Płacz związkowców na stronach internetowych niewiele tu pomoże i pokazuje ich bezsilność.

Rolland
@Wafelek

Wafelek. A może ktoś z kimś się dogadał?

Mikołaj
@Wafelek

Życzę wszystkim rozumu na tej kopalni. Jak najwięcej szczęścia górnicze. Wafelek z tobą się zgadzam

J32
@Wafelek

Dawał bym do tego ciągle zmieniające się grafiki i brak Kontroli warunków pracy przez bhp

Cyk
@Wafelek

Popieram. Dobrze prawisz. Tylko z jednym się nie zgadzam. Żadnego związkowego komitetu strajkowego nie było i nie ma. Były tylko wystawione "chorągiewki"przed bramą które nie wiadomo co miały oznaczać.

Wozak
@Wafelek

To podobno był Komitet protestacyjno - strajkowy. Zostal6po nim tylko stojak po flagach

Hej

A lokaty dalej się skrada po lampowni hehehheh

Kul
@Hej

Na drugi rok będzie spokój bo banan ide na emeryturę bo kończy 50 lat

Emeryt

Nadal ,,pracują"w przewozie pawulony na maszynkach i dysponenci a młodzi tyrają na nich bo staruchy się poustawiały ....

wafelek
@Emeryt

Pracują i się martwią o przyszłość pg..... jeszcze tak źle jak pracuję od 35 lat to nie było ale obstoimy bo dobrze że tą emeryturę dostajemy dodatkowo - cytuję jednego a drugi mówi co 36 lat robi że my' to jeszcze przeżyjemy a młodzi to nawet roboty stałej nie mają bo im się robić nie chce.... a jak już taki przyjdzie to nic nie umie i więcej by chciał niż jo mom!

Pracownik pg

Tych dwóch ratowników którzy są dziś na dyżurze w osrg Jaworzno To kłamią kierownika ksrg PG Silesia że sporty uprawiają wyglądają jak kluski śląskie a nie sportowcy

Kolega Roberta
@Pracownik pg

A to tych dwóch ci uprawiają sporty barowe Ha ha Ten kierownik to musi być piękny że w takie bajki wierzy Przecież to spaslaczki

Pracownik pg

To widać że lubi Szkoda że nie lubi tych normalnych Ale jak jest się nie normalnym to się lubi nienormalnych

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1548.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1397, z czego 364 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA