Opinie o DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. w Wrocław

Nie uprzejmi kierowcy

XT-CBL
@Anonim

Nie prawda, są też bardzo mili kierowcy, choć oczywiście nie wszyscy...

@Anonim

Zgodzę się z tym całkowicie

Jaki Nick ?
@Anonim

Bo są nie grzeczni,zwłaszcza ten stary z linii 810 ktory mial dyżur w sobotę 12,02,2022 o godz,17,15 wyjazd z Galerii Dminikanskiej wrocław

Maria
@Jaki Nick ?

O co chodzi?

Sem eletka65@gmail.com

W dniu dzisiejszym 28 grudnia autobus linii nr 13 w Radomiu ulica Żwirki i Wigury a Struga kierowca numeru autobusu 613 był bardzo nieprzyjemny w stosunku do mnie gdy zapytałam się jak autobusy kursują Nie na wszystkich przystankach są rozkłady jazdy że kursują w dni jak w sobotę do Nowego Roku bardzo nieprzyjemne apatyczny wręcz po prostu szkoda słów jeżeli macie mieć takich kierowców to naprawdę życzę powodzenia większość kierowców, większość kierowców u was z waszej firmy Przyjeżdża o dwie 3 minuty za wcześnie Potem stają na przystankach wietrzną autobusy autobusy są brudne jest po prostu masakra

simon

DLA wystawia ofertę pracy dla kierowcy aubusu. W ogłoszeniu oferują m.in: "- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie, samozatrudnienie (w zależności od preferencji kandydata)" W rozmowie telefonicznej z pracownikiem DLA dowiedziałem się że nie oferują umowy o pracę. Dlaczego więc DLA wprowadza potencjalnych kandydatów w błąd? Zgaduję że preferencje kandydata nic nie znaczą w tym momencie.

@simon

@simon, być może mają z góry narzuconą liczbę dostępnych umów o pracę- słyszałam o takich przypadkach w firmach. Może ktoś tam pracuje obecnie i powie, czy są w tej firmie ludzie zatrudnieni na podstawie umowy o pracę?

@simon

wtedy w 2019 mogli nie mieć tyle roboty żeby dawać etat tylko zlecenia na mniej godzin

@simon

To prawda. Oferują umowę o pracę/zlecenie w reklamach, ale przy rozmowie o pracę okazuje się, że jest możliwość pracy tylko na własnej działalności gospodarczej.

@Andrzej

We Wrocławiu co najmniej w jednej zajezdni są też etatowcy i zleceniowcy.

Kierowca otrzymując kwotę na bilet pobiera dwa złote i nie wydaje biletu! Tłumaczy że drukarka mu nie działa! Skandal!!

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA

Czy firma DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

driver

jest tylko to co na umowie, większość ludzi z wyboru jest na czym innym niz etat, bo etatowcy zarabiają tam najmniej na godzine

michał

może i z twoją matką się zabawiał i dlatego masz ból.

Halina
@michał

Wow ale brak kultury z Twojej strony... w pracy też tutaj się tak odnosicie do siebie?? Aż strach tam iść...

michał
@Halina

czy ja jestem pracownikiem dla?

Halina

Hej, chcę zapytać tak na przyszłość o pracę w DLA, bo tak się złożyło, że na razie nie ma ogłoszeń. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się czegoś dowiedzieć :D Jakie są plusy pracy w firmie? Powiedzcie, czemu waszym zdaniem warto się tam zatrudnić.

xxx
@Halina

W firmach transportowych ogólnie przyjętą formą rekrutacji jest telefon a następnie rozmowa i wypełnienie kwestionariusza na miejscu. Warto pytać, nr telefonu jest na reklamach z tyłu ich autobusów.

Driver

Czy ktoś może napisać, czy DLA szukają kierowców autobusow we Wrocławiu na umowę zlecenie.

@Driver

Witaj, jeżeli mogę zapytać: dlaczego chcesz pracować dla DLA na umowie zlecenie? Nie lepiej na umowie o pracę? Powiesz czemu akurat to jest dla Ciebie tak istotne? ;)

@Danuta

Umowa zlecenie dlatego że mam normalna pracę a potrzebuje dotobic.

Pawcio
@Driver

Tak, DLA zatrudnia na umowę zlecenie ;)

Elżbieta
@Pawcio

Ale tylko, czy też? :D Mnie jednak interesuje bardziej umowa o pracę :) Czy na nią jest jakaś szansa w DLA? Czy jednak wchodzi w grę jedynie wspomniana umowa zlecenie?

Zaik

Czy firma będzie potrzebowała kierowców,mechanikow lub dyspozytorow do nowej umowy z miastem,której początek ma być w czerwcu. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na powyższe pytanie.

@Zaik

Cisza. Nikt nic nie wie. Może ktoś z DLA coś napisze.

Pasażerka

Odradzam korzystanie z usług DLA linii 845. Autobusy są w wątpliwym stanie, są chyba nie sprzątane. Problemy z punktualnością tej linii to codzienność, autobus albo jest za wcześnie, albo za późno. Kierowca prowadzi autobus jakby się z kimś ścigał, bądź na odwrót, jedzie jakby wiózł niewypały. O ile część kierowców jest uprzejma, tak część jest bezczelna i chamska. Pani kierowca z porannego 845 nie wiem za kogo się uważa, ale chyba za osobę, która jak jeździ autobusem to może sobie pozwalać na wszystko. Owa Pani nie dość, że bardzo często jedzie za wcześnie nie stosując się do rozkładu jazdy to jeszcze potrafi omijać przystanki na których ktoś chce wsiąść lub wysiąść! Ta Pani jeździ jakby prowadziła samochód wyścigowy, bardzo szybka jazda, wymuszanie pierwszeństwa, kultura osobista zależy od jej humorków, raz jest uprzejma, a raz nie (zdecydowanie częściej to drugie), arogancja, wydawanie biletu nie na tą trasę i brak odpowiedzi na zwykłe dzień dobry to już typowość podczas jazdy z tą panią, Nie tylko jednak ta Pani potrafi być niemiła, bo jeszcze gorszy jest Pan z 845 popołudniu o godz.15:20 z Placu Grunwaldzkiego. Staram się go omijać. Ten pan to najbardziej nieprzyjemny kierowca z 845. Jest bardzo niemiły, złośliwy i wiecznie obrażony na wszystko i wszystkich. Potrafi z uśmiechem na twarzy ominąć komuś przystanek i jest bardzo niezadowolony jak ktoś wsiada do autobusu, nie umie opanować swoich nerwów i emocji. Przy wysiadaniu potrafi otworzyć nie te drzwi co trzeba i sobie czeka, aż się ludzie przecisną na drugi koniec autobusu. Przy chęci wyjścia pierwszymi drzwiami krzyczy, że przodem się nie wysiada, a przy chęci wyjścia tyłem otwiera przód i czeka aż dojdzie się do przodu i opuści pojazd, więc trudno zrozumieć jak powinnam wysiąść skoro otwarcie drzwi wymaga na tym Panu tyle energii, że trudno to osiągnąć. Jak coś mu się nie spodoba to krzyczy na cały autobus. Dział do skarg to żenada - brak odpowiedzi. Jednak nie chciałabym wsadzać wszystkich do jednego worka, ponieważ niektórzy kierowcy są mili przyzwoici i serdecznie ich pozdrawiam.

Zirytowana

Żenada okropna

@Zirytowana

@Zirytowana, wypowiadasz się z pozycji pracownika, czy klienta? Jeżeli znajdziesz moment, proszę rozwiń swój wpis. Czy miałaś jakąś nieprzyjemną sytuację związaną z DLA?

Danuta

Jakie stawki na stanowisku kierowcy w DLA? Czy firma wypłaca nadgodziny i czy takowe się zdarzają ( może powinnam zapytać o to najpierw)?

Grzesiek

@Oburzona pasazerka Warto spokojnie sprawdzić gdzie zostawiamy swoje uwagi. To jest forum pracownicze!

Oburzona pasazerka

Witam mam przyjemność a raczej powiedziałabym że nie mam przyjemności jeździć autobusami linii DLA Siechnice ,w autobusie przyciski przyklejone taśmom,najmniej trzy informacje o tym że w związku ze covid 19 nie używamy przycisków bo wszystkie przystanki nawet na żądanie traktowane są jak zwykły przystanek to kierowcy oburzeni krzyczą (przycisk się przyciska ),kiedy wołam proszę się zatrzymać,oczywiście nie wszyscy, żenada

Zirytowana

To najgorzej prosperująca firma transportowa jaką znam ! Autobusy się notorycznie spóźniaja i to po godzinie czasu albo wrecz przeciwnie w małych miejscowościach lub wsiach odjerzdzają za wcześnie !!!! Niezgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy po drugie kierowcy są niemili wręcz chamscy zwłaszcza kobiety ! Zamiast zaplaty za bilet w moim przypadku jest to 4 zl kierowcy ( prawie wszyscy jeżdżący na linii 855 ! ) kazali mi zapłacić stawke mniejszą o połowę która nie szła jak mniemam do kasy firmowej bo przecierz biletu nie dostałam a do ich własnych kieszeni!!! Parokrotnie kierowca zwrocil sie do mnie : niech Pani wsiada i na piwo zostawi !!! Byłam także świadkiem kumoterstwa kiedy kierowca nie kasuje wcale znajomych twarzy, kumpli, pobratyńców czy zwał ich jak zwał ! Kolejną sprawą jest jazda z Panią która wcale niezatrzymuje się na przystankach i bezczelnie pyta się podrozujacych jaki kurs teraz robi ? Koszmar koszmar i jeszcze raz koszmar !!! Podczas jazdy kierowcy zwlaszcza mlodzi sądzą że przewożą worki z kartoflami dobrze by było im predkosc zmierzyc bo przy wypadku bez biletu żadnego odszkodowania nie będzie !!!! Dramat i rozpacz a najgorzesz jest to, że Ci zdolni kierowcy nie są w stanie sobie wobrazić że ktos tez pracuje i dojechac do pracy musi jak jest puszczona na wiosce tylko jedna linia i to wlasnie DLA !!!

Henry

@simon Czyżby konkurencja szukała dziury w całym? Spoko firma jeśli ktoś chce tu pracować!

Jerzy
@Henry

Wiecie może, czy za pośrednictwem firmy DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe możliwe jest ukończenie kursu prawa jazdy, które upoważni nas do prowadzenia autobusu? Niektóre firmy poszukując pracowników, oferują taką możliwość, dlatego zastanawia mnie, jak wygląda to w przypadku tego pracodawcy.

Henryk

Gdyby praca w firmie była kiepska z całą pewnością ludzie pisaliby o tym na forum. Tu jest cisza od miesięcy i myślę, że warto aplikować.

Iza

@olko widzę, że jesteś zadowolony, a powiedz czy jest szansa na jakieś podwyżki? Taka informacja będzie przydatna dla osób, które będą aplikować.

olko

Ja pracuje w DLA w oddziale w Radomiu na własnej działalności, nie narzekam nowe wozy, kary są ale wcale jakos mi ich nie dowalają bez powodu, kasa na czas. Polecam ;)

olko

Zostaw merytoryczną opinię o DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.?

DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Długosza 60
    51-162 Wrocław

DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.