Kruk Windykacja (Kruk S.A.)

Opinie o KRUK S.A.

Były już doradca

Witam. Praca w kruk jest ok. Ale no właśnie prezes przestał dbać o pracownikow. Brak premii rocznej która dawała kopa do pracy skończyło się. Podstawa to jak na obowiązki i zagrożenie to w Lidlu mają po 3 miesiącach pracy. Po ostatniej gali jest fulstracja. Jak można mówić że chce się mieć same pszczoły w ulu ok ale jest jedna zasada żeby pszczoły frowaly potrzebny jest cukier. PREMIA. Na podstawie nie uciągnąć długo. Powiem wam co się zaczyna dziać. Pracownicy kruka zaczynają wpadać w tarapaty finansowe tak się zarabia. I mają długi. Jak ich klienci. Skutek likwidacji premii.ludzie kosztów nie umieją zmniejszyć jeśli przyszli do firmy i zarabiali i stać ich było na normalne życie. A teraz trzeba pasa zaciskać tylko koszty są takie same. Dziękuję za pracę w tej firmie było fajnie ale ... Na szczęście muchy uciekają. Tak jak ktoś napisał północ się oddala. Ja zmieniam branże dają podstawę taka jak w kruk i premie. Kierownicy i dyrektor spoko.

Brawo,lepiej późno niż wcale

@Były już doradca

nie jest źle. skoro pracownicy mają długi to sami sobie uporządkują swoje finanse, ustalą plan na dogodne raty i wszystko będzie w porządku :) policjanci dali już przykład, wystawiając sobie mandaty byle normę wyrobić :D jakie tarapaty, pracownicy pokrywają koszty firmy? pensja jest stała, bez premii to i wiadomo z góry jaka będzie wypłata. jak się budżet nie spina w chałupie to albo szukasz innej roboty, albo tniesz wydatki. proste. biedronka, lidl, kaufland - droga wolna :)

Niszczą się od środka
@Były już doradca

Brak premii to jedno ,ale nieustanne szukanie haków na pracowników ,gdyż swoje braki w zarządzaniu jakoś trzeba ukryć, to taka jest metoda działania niektórych mena...w firmie.Ciągłe kontrolowanie to już uporczywe dręczenie pracownika.Skoro taki kierunek obrali to będą żniwa lecz słabe .Przeszkadzają pracownikowi w pracy i tyle.Jak nie jesteście w stanie pomóc i być mądrymi to nie utrudniajcie pracy ludziom, bo podcinacie gałąź na której siedzicie.Pracownik szeregowy znajdzie pracę ,a ilu kierowników potrzebuje rynek?

@Niszczą się od środka

A czy oprócz kontroli kierownictwo pomaga w pracy terenowej celem wykonania targetu i pokazania swojej wybitnej fachwosci w zakresie odzyskiwania wierzytelnosci?

nie robot

nie zgadzam się z oceną kierownika na face2face z kim mogę porozmawiać na ten temat?

Nie jestem robotem
@nie robot

Możesz swojemu okręgowemu, chyba ze okręgowy jest tylko na pokaz i zamiast rozwijać firmę, to zajął się rozwijaniem w poprzek, ze powoli mu guziki odstają to do Barka M.

Czy firma prowadzi w dalszym ciągu praktyki?

taki jeden

proszę o szczerą wypowiedź na temat wsparcia przez kierowników naszej pracy w terenie, jest ktoś taki ? poza nawałem głupich maili z wyciętymi tabelkami z exela ja osobiście niczego nie otrzymuję

@taki jeden

Myślę,że kierownicy oprócz pisania maili powinni przede wszystkim wspomagać w terenie DT i jako fachowcy od windykacji pokazać podwładnym jak wykonać target , a wspólnie z fachowymi trenerami jak wykonać target w 200 %

@taki jeden

Nie wiem jak jest teraz ze wsparciem przez kierowników pracy w terenie,ale za czasów mojego zatrudnienia w firmie KR ,,bardzo wspomagał " mailami naszą pracę gdy denerwował się,że jego premia może być zagrożona, pomocy w terenie nie było żadnej tylko stwarzanie przez KR atmosfery wielkiej pracy poprzez pisanie maili z zacisza domowego- podobno nadawał się na KR bo był ,,fachowcem" z providenta:) Byly,Pozdrawiam

Sam przebieg był jasny klarowny, kontakt na bierząco. Rozmowa na Teams z rekruterami i kierownikiem później drugi etap w oddziale firmy z kierownikiem i trenerem. Niestety po tym etapie, kiedy człowiek musiał wziąć wolny dzień w pracy, ponieść koszty dojazdu, odpowiedź zwrotną zwykły e-mail z podziękowaniami za udział. Zero telefonu z uzasadnieniem decyzji. Drugi etap rozmowy w piątek na początku tygodnia, najdalej do końca miała być odpowiedz, a jej brak w następnym tygodniu przychodzi tylko wiadomość e-mail. Jednak po drugim etapie oczekuję się czegoś innego, innej kultury kontaktu. Niestety, w moim odczuciu jej brak.

Pytania standardowe jak na stanowisko.

Ramzes

mobbing na Południu ma się dobrze!! i nikt tego nie chce widzieć

@Ramzes

to prawda "Góra" udaje, że nie wie

Windykacja

Cała nadzieja w trenerach, wybitnych fachowcach z dziedziny windykacji

@Windykacja

Z całym szacunkiem do trenerów, to akurat o windykacji to oni wiedzą tyle ile zaobserwują od pracujących w terenie Doradców. Jeden szkoleniowiec lepszy inny gorszy,ale nie ma co liczyć na ich wiedzę i umiejętności z zakresu windykacji i pracy z klientem. Oni zazwyczaj przychodzą z innych firm i stanowisk, które nie maja nic wspólnego z tą pracą (np. Pani trener która wcześniej pracowała w administracji i rozliczała papierki, Pani trener która była Kierowniczką w banku, Pan trener który z wykształcenia jest elektrykiem i wiele wiele innych osób). Fajni ludzie (niektórzy) ale nie oszukujmy się - to nie są szkoleniowcy z prawdziwego zdarzenia.

kulfon&Monika

Dowiedzialam sie ze premii rocznych nie bedzie. Kiero mi powiedzial. Smutna sytuacja. To juz nic nie ma by robic dobre wyniki.

@kulfon&Monika

ty masz obowiązek robić dobre wyniki, za to dostajesz płacę miesięczną. każde inne działanie z twej strony nazywa się, wiesz jak? DYWERSJA :)

Wojtek

Faktycznie złota robota. Śmiech Pracodawca idealny. Śmiech Zapraszam do obejrzenia Filmu Miś Pracownikom HR którzy napisali hymny pochwalne powiem tylko tyle: " i to nie prawda, że dach przeciekał - tym bardziej ,że prawie nie padało"

Obsługa i czas w jakim załatwiają już spłacone nawet długi tragediia!!!!!!!!!!!!!!!!!!Spłacałem długi w innych firmach windykacyjnych można rzec bajka szybkko sprawnie nie to co te niedołęgi!!!!!!!!!!!!Odradzam partaczy

K.

Pracuję w GK Kruk prawie 5 lat. Przez te lata wyrobiłem sobie zdanie na temat pracy w KRUku/Ravenie. Jeżeli chodzi o plusy to moim zdaniem największym jest świetna atmosfera panująca w firmie. Nieprawdą jest, że awansuje się tylko dzięki znajomościom. W firmie istnieją realne możliwości rozwoju, wystarczy pracować sumiennie, dokładnie oraz stale podnosić swoje kompetencje. Zarobki są dobre, adekwatne do umiejętności i doświadczenia. Stosunki panujące pomiędzy pracownikami a kierownikami są oparte na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Główny nacisk położony jest na współpracę oraz podejście pracowników do obowiązków. W firmie istotną wartością jest także tolerancja. Nikt nie jest dyskryminowany, pracodawca przestrzega kodeksu pracy. Polecam pracę w Kruku.

@K.

takie posty to wypisuj na 1 kwietnia :) źle spojrzałeś w kalendarz, dziś jedynie kolejna miesięcznica smoleńska

@K.

To ja Ci coś odpowiem. Skoro jest tak fajnie to dlaczego w tej firmie nie ma ZZ ? Mogę w każdym Sądzie poświadczyć Jak jeden z moich przełożonych powiedziała ,że Pan P zwolni każdego kto będzie chciał założyć ZZ. Może kilka dni mój post będzie. Bo pewno jak inne będzie zlikwidowany. Pozdrawiam Cenzorów.

@Tomek

Zabranianie tworzenia i zrzeszania się w ZZ podlega określonym karą!

Ex
@K.

Pracuje nieco trochę ponad 6 lat (w Ravenie). Ludzie z jakimi współpracujesz na codzień - rewelacja. Współpraca z innymi zespołami już trochę gorzej - każdy próbuje zepchnąć na Ciebie swoje obowiązki, wieczna przepychanka ktory zespół czym się zajmuje. Przełożeni? No nie za dobrze. Owszem nie wywyższają sie zbytnio, nie robią problemów z urlopami itp. Ale jak nie lubisz wdawać się z nimi w pogaduchy o ciuszkach, kosmetyczkach itp. to przy każdej podwyżce (które bywają mega rzadko) jesteś na szarym końcu. Tak więc zyskują tylko lizuski. Po zlikwidowaniu premii widać spadek motywacji pracowników. Wynagrodzenie, myślę że troche poniżej średniej rykowej. Elastyczne godziny pracy 6-21. Ogromny plus! Oczywiście prywatna opieka medyczna, multisport - obecny standard rynkowy. Sprzęt komputerowy trochę szwankuje - lubi się zawieszać, a wymieniają po min.5-6 latach. Praca na open space. Ale można słuchać muzyki na słuchwakach (oczywiście zależy od stanowiska). Fajna praca dla studentów, aplikantów (łatwo pogodzić wszystko ze sobą). Na tłusty czwartek dali jabłka, bo trzeba być fit (biznesowo także, albo przede wszystkim). To tyle.

Go

Czy Dział Szkolenia ( Trenerzy) jako fachowcy z dziedziny windykacji pomagają DT w wykonywaniu targetu w terenie?

Tomasz
@Go

Hahahaha y nie... ale dzięki za poprawienie humoru :)

@Tomasz

ha ha ha dobre :)

@Go

Nikt Ci nie pomoże w realizacji planów. Trenerzy są po to by ewentualnie podpowiedzieć co mógłbyś poprawić podczas wizyty - każdy i tak pracuje na swoich wypracowanych zasadach.

Gh
@pracownik

Skoro nikt nie pomoże jak piszesz to po co te stanowiska ?, nie lepiej te pieniądze dać DT za ich dobrą pracę

SK

Witam witam i o mojego kochanego kruka pytam:) W ostatnim roku zmieniło się coś w obszarze dt? Na południu w dalszym ciągu obowiązuje lojalność i układ zamknięty pewnego ciemnego Pana? Nadal macie stałe wynagrodzenia?Czy może przywrócili system prowizyjny? Pozdro z SK

@SK

jakieś drobne zmiany na pewno były. in minus rzecz jasna. nie ma prowizji

Piter

Tak ciężkiej atmosfery w firmie jeszcze nie widziałem. Dobrze że szybko dałem sobie z nimi sookoj. Jeśli masz dobry dzień i myslisz że nic nie jest w stanie go popsuć to zapraszam do tej firmy a zmienisz zdanie.

@Piter

"Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma", popracuj w kilku korporacjach to docenisz.

JESTEM ROBOTEM

JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE OSTATNIE OSOBY Z RANKINGU, A CHODZI O DORADCÓW TERENOWYCH DOSTAJĄ TAKI SAM AWANS I TAKĄ SAMĄ PODWYŻKĘ JAK OSOBY PIERWSZE Z RANKINGU ? I DLACZEGO KIEROWNICY MIESZAJĄ W CELACH DORADCÓW ? CELE SĄ WYLICZANE Z POTENCJAŁU TERENU DANEGO DORADCY WIĘC DLACZEGO ZWYKŁY DORADCA TERENOWY MUSI PRZEJĄĆ CZĘŚĆ CELU NP UGODOWEGO OD EKSPERTA, BO TEN NIE DAJE RADY CHOCIAŻ PRACUJE ZA DWA RAZY WIĘKSZĄ PENSJĘ, A PO OBNIŻENIU CELU I TAK W OSTATECZNOŚCI ROBI CEL UGODAMI EMU. MAM NADZIEJĘ, ŻE ZANIM KTOŚ USUNIE TEN WPIS KTOŚ NAM TO WYJAŚNI.

@JESTEM ROBOTEM

odpowiedź jest prosta - Kierownicy mają swoich ulubieńców i jak nie jesteś donosicielem i wazeliniarzem to tylko pomarzyć o podwyżce i awansie możesz. przynajmniej tak jest u nas w regionie

Nowy Rok - nowy Ja
@JESTEM ROBOTEM

Dlatego doradcy już powoli zwalniają się jeden po drugim. W jednym regionie w przeciągu dwóch tygodni dwóch odeszło i to Ci, którzy pracowali kupę lat. Kolesiostwo zawsze było w firmie i zazwyczaj awanse i podwyżki dostają (usunięte przez administratora). Więc albo z Nowym Rokiem - Nowy Ja i szukajcie nowego zajęcia albo dalej narzekajcie i czujcie się zeszmaceni.

@JESTEM ROBOTEM

Ewentualne obniżenie targetu ugodowego jest bardzo łatwe do policzenia, tylko urlop planowany powyżej 5 dni daje taką możliwość przełożonemu. Jeśli kierownik obniża komuś plany nie stosując się do procedur, to powinieneś to zgłosić.

Z autopsji
@pracownik

He he he ,to są fakty a zgłoszenie nic nie da bo tą firmę toczy rak od środka.Targety to wielki znak zapytania i na życzenie innych uprzywilejowanych są one obniżane.Mam dowody

@Z autopsji

Jeśli masz dowody dlaczego ich nie wyślesz?

Lex

W związku z usuwaniem wpisów z tego portalu dotyczących przepisów prawa pracy ( m.in.zapytania czy wypłacone zostały wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny przez DT za poprzednie lata ich pracy? ) , przypominam,że art. 54 Konstytucji RP zapewnia każdemu obywatelowi wolność słowa i wypowiedzi a stosowanie cenzury jest zakazane! Wpisy dotyczące obowiązującego prawa nie naruszają regulaminu tego portalu!!!

Sati
@Lex

Mój też usunięto ,to świadczy o tym ,że nie chcą wiedzieć jaka patologia zżera ich od środka.

Poldek

Czy firma prowadzi w dalszym ciągu praktyki? Czy one są płatne?

@Poldek

spokojnie, myślę że nie masz się czego obawiać jak chodzi o to czy praktyki są płatne. za praktyki firma nie weźmie od ciebie ani grosza, zrobisz je sobie całkowicie bezpłatnie :)

Kola

Jestem pracownikiem Kruk-a i pozwolę sobie na komentarz. Firma jest dobrym pracodawcą, wynagrodzenie jest ok, mamy miłą atmosferę w zespole, cóż więcej oczekiwać?. Jestem zdania, że do pracy idzie się pracować a jeśli ktoś ma inne zdanie to dlatego często ma kłopoty.

@Kola

No i mamy przykładnego pracownika tylko mam jedno pytanie ile miesięcznie wydaje na Wazeline

junior

Lipa chłopie....sam nie wierzysz w to co piszesz!

Majeczka

Jeśli wiecie jak się pracuje w korporacji to właściwie powinniście wiedzieć na co można liczyć. Po co to narzekanie, nie odpowiada mi praca to ją zmieniam, co nie zmienia faktu, że Kruk jest spoko firmą. Może to nie ta bajka i wystarczy zmienić dla dobra obu stron?

bizon
@Majeczka

hi Majeczka napewno jestes mila osoba ,i zycze Ci all the best ,ale Twoja firma jest troszeczke dziwna jesli chodzi o moj przypadek good luck

Popiel
@bizon

Popieram były DT to się zrobiła Sekta nie firma chwała Bogu że już ten koszmar się po 10 latach zakończył

pytam

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku Doradca Klienta w Contact Center?

@pytam

200-250 zł brutto więcej niż minimalna. premii nie ma. i żaden tam doradca klienta, bo tu nie ma klientów (klientem można być dobrowolnie, a nie padając ofiarą łapanki). wisisz na słuchawce, system dzwoni do ludzi. czasami również odbierzesz rozmowę przychodzącą.

Rob

Witam, Pytanie do obecnych/byłych pracowników: jak wygląda praca w działach IT? Jakie są stawki?

Zostaw merytoryczną opinię o KRUK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w KRUK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy KRUK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KRUK S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 157, z czego 18 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 86 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KRUK S.A.?

Kandydaci do pracy w KRUK S.A. napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KRUK S.A.