LSI Software S.A.

Opinie o LSI Software S.A.

D****a

** Pracodawca godny polecenia** Pracuję w LSI od jakiegoś czasu. Początkiem pracy w każdej firmie jest proces adaptacji. Proces wdrażania w realizację zadań na moim stanowisku oraz poznanie LSI, pracowników był bardzo płynny. Przekazano mi jasne cele, zadania i pełen wachlarz narzędzi do ich realizacji w tym liczną ilość szkoleń, wsparcie przełożonego i starszych stażem kolegów. Czas wdrożenia był zdecydowanie wystarczający, aby móc samodzielnie realizować powierzone zadania. W firmie wszystko w normie: Warunki zatrudnienia adekwatne do wykorzystywanych w pracy kompetencji - uczciwie Jak wszędzie są osoby bardziej i mniej lubiane ( jak i w innych firmach, i otoczeniu prywatnym - jak wszędzie :) ) Jak wszędzie niektóre procesy działają sprawnie, inne można by poprawić/ ulepszyć - nie ma co się czepiać ;) W mojej ocenie najbardziej atrakcyjną zaletą firmy jest to, że daje realną szansę na rozwój. Chęć udoskonalenia przydatnych w pracy kompetencji jest doceniana i wspierana. W LSI panuje zdecydowanie "ludzkie" podejście do pracownika - zdecydowanie daleko tu do rzeczowego traktowania pracownika, jako wymienną jednostkę. Myślę, że najlepiej przekonać się samemu/samej o tym co oferuje firma. Opinie, które można tu wyczytać mają mało wspólnego z realnym stanem rzeczy - z resztą jak i opinie o innych firmach. Bo przecież ilu z nas pracując w fajnym miejscu wszedł na GoWorka obecnego pracodawcy, żeby napisać kilka ciepłych słów? ;) Ja np. pierwszy raz, całkiem spontanicznie. Powodzenia ! :)

Leszek
@D****a

Fajnie, że nowy pracownik może liczyć na pakiet szkoleń wprowadzających oraz pomoc pozostałych pracowników. Etap wdrożenia jest bardzo ważny, dlatego cieszę się, że pracodawca to rozumie. Mógłbyś dodać jeszcze, czy istnieje realna szansa na to, aby móc awansować na wyższe stanowisko? Ciekawi mnie, czy pracodawca potrafi docenić w ten sposób zaangażowanych pracowników.

była pracownica
@Leszek

Awanse wewnętrzne się zdarzają. Nie koniecznie za zasługi i nie koniecznie dlatego, że jesteś lepszy od innych. Ale takie też są.

Pracowałem w tej firmie 9 lat. Wspominam miła atmosferę, chęć współpracy oraz życzliwość. Zawsze będę miło wspominać pracę tutaj. Dziękuję za zdobyte doświadczenie i możliwość rozwoju.

Izabela

W LSI Software pracowałeś 9 lat, co daje już całkiem imponujący wynik. Przez ten czas na pewno zdążyłeś poznać tego pracodawcę zarówno od tej dobrej strony, jak i tej nieco gorszej. Ale, jak widać, wypowiadasz się o nim w samych superlatywach. Jeśli masz jakiegoś znajomego, który nadal tam pracuje, to namów go, żeby przedstawił nam aktualną kondycję tej firmy. Możemy na Ciebie liczyć?

były była

Szkoda , że większość nieprzychylnych a prawdziwych opinii ląduje w koszu lub jest cenzurowana.... prawda jest taka , że ZDECYDOWANIE ODRADZAM PRACĘ U TEGO PRACODAWCY... powodów jest zbyt wiele aby to opisywać.... począwszy od kierownictwa, po wynagrodzenie a wręcz uniki stosowane przez firmę , i całą resztę...

Niestety firma jest daleko od prawdziwych firm IT. LSI Software to typowa firma handlowa, która skupia się na zarabianiu pieniędzy. Większości rzeczy, które usłyszycie podczas rozmowy rekrutacyjnej to nie prawda. Za szkolenia oraz ubezpieczenia i okey system przyjdzie wam zapłacić z własnej kieszeni...

Drogi BYŁY PRACOWNIKU, bardzo dziękuję za Twój wpis, jak wiesz każda opinia jest dla nas ważna. Bardzo żałuję, że przez okres swojej pracy ani razu nie zgłosiłeś powyższych problemów do zespołu HR, na pewno udało by nam się wyjaśnić nieporozumienie :) Wszystkie benefity pozafinansowe są dofinansowane przez firmę, pracownik dopłaca jedynie część całej kwoty, jest to bardzo częsta praktyka na rynku :) szkolenia są dobierane indywidualnie, zgodnie z potrzebą zarówno danego pracownika jak i projektu i sposób ich finansowania jest zwykle ustalany także indywidualnie w zależności od bilansu powyższych dwóch czynników. Policzyłam jednak, że znakomita większość szkoleń jest w pełni finansowanych przez firmę. Zespół HR ma zawsze otwarte drzwi i chętnie takie niejasności wyjaśni :) Pozdrawiam Cię serdecznie, Sylwia Sulwińska

Obecny pracownik

Dziwne. Ja osobiście miałem w zeszłym roku 2 w pełni finansowane przez pracodawcę szkolenia. Było dużo szkoleń z puli do wyboru, a po za tym często wystarczy zgłosić zapotrzebowanie, umotywować i wiem że problemów z uzyskaniem finansowania raczej nie ma. Nie rozumiem frustracji niektórych byłych pracowników. Być może siedzieli cicho i czekali aż im coś z nieba spadnie. Chyba nie ma firmy, w której wszystko byłoby super, ale czasami nie rozumiem takiego narzekania i to często zupełnie bezpodstawnie. Nie mówię że w LSi wszystko jest idealnie, ale ilość frustracji wylewanych przez tych którym się nie udało jest dość zaskakująca. Wszystko było źle, plusów brak i tylko ja byłem idealny i na szczęście już tam nie pracuje itp. Zawsze łatwiej skrytykować niż pochwalić i oczywiście tu również przewaga negatywnych opinii i naprawdę część z nich zupełnie mija się z prawdą. Potencjalnych kandydatów uspokajam, że nie jest tak strasznie jak tu niektórzy piszą:) Byłych pracowników pozdrawiam. Powodzenia i realizacji swoich celów w innych miejscach;)

BylyPracownik
@Obecny pracownik

Drogie kadry, Czy moglibyście napisać: 1. obecny poziom rotacji pracowników? 2. ile pracowników z całej grupy Lsi Software przeszło szkolenia zewnętrzne dofinansowane przez firmę? 3. Ile obecnie jest zatrudnionych pracowników w grupie lsi software? Oraz ile było zatrudnionych osób w 2017? 4. Ile szkoleń zewnętrznych odbyło się dla pracowników działu handlowego? 5. Ile osób jest zatrudnionych w dziale handlowym?

@BylyPracownik

Drogi ByłyPracowniku, chętnie udzielimy Ci odpowiedzi na te pytania bezpośrednio. Zapraszamy Cię do kontaktu mailowego: hr@lsisoftware.pl

Serwisant

Rekrutacja przebiegała w miłej atmosferze. Podczas rozmowy dowiedziałem się wiele na temat funkcjonowania firmy. Pani, z którą rozmawiałem rzetelnie wykonała swoją pracę często nawiązując do mojego CV, dzięki czemu w pełni mogłem przedstawić moją osobę.

Louis, dziękujemy za Twoją opinię. Każdy komentarz jest dla nas ważny. Co prawda nie jest to nasze główne zadanie (bo jak zapewne wiesz, przede wszystkim tworzymy wspaniałe systemy informatyczne), ale postaramy się odnieść do Twojego komentarza i opisać szerzej (ale bez przesady) zjawisko o którym piszesz, bo jak to zwykle bywa w życiu każdy kij ma dwa końce, ale nie każdy widzi obydwa :) Warto wspomnieć, że rotacja pracowników w zeszłym roku w Polsce wynosiła ponad 20% (w jednym kwartale nawet 27%), są to więc naturalne procesy, które mają miejsce na rynku pracy. Nasz firma może poszczycić się jednym z najniższych wskaźników na bardzo konkurencyjnym rynku – wynosi on 21%. To chyba powód do zadowolenia… Rotacja pracowników w dzisiejszym świecie to naturalne i w pewnym stopniu pożądane zjawisko (informatyka tutaj przoduje). Każda firma, aby się rozwijać, by móc stawiać sobie i współpracownikom nowe wyzwania, musi otrzymywać co chwila zastrzyk jak pożądanej i cennej energii, zapału młodych, wspaniałych ludzi, którzy chcą tworzyć, budować, a także zdobywać doświadczenie. Staramy się zapewnić ponadprzeciętne warunki pracy. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i sprawiamy, żeby praca w LSI Software stwarzała możliwości rozwoju, ale także była przyjemna każdego dnia. Organizujemy szkolenia, „owocne poniedziałki”, piątkowe „pizza day”, wyjazdy integracyjne, wspólne wyjścia do kina i nie tylko, pamiętamy o drobiazgach na święta. Oczywiście zapewniamy także opiekę medyczną i pakiety sportowe dla każdego pracownika. Zawsze można powiedzieć, że pizza jest zbyt kaloryczna, owoce nie takie, że na siłowni trzeba się spocić…. No cóż, mimo wielu starań nie dogodzimy wszystkim, ale nie poddajemy się ☺ Z drugiej strony wielu pracowników ma swoje osobiste ambicje i oczekiwania. Po rzetelnie przepracowanych latach chcą awansować, otrzymać kolejną podwyżkę, czasem rozwinąć się w innej dziedzinie, a jeśli jest to niemożliwe (jak zdajesz sobie sprawę ilość menedżerów w każdej organizacji jak i jej zasoby finansowe są ograniczona) to jest zmuszona rozwijać swoje talenty i zdolności gdzie indziej. Często żałujemy, ale staramy się w każdej takiej sytuacji dostrzec szanse i nowe otwarcie dla obydwu stron. A czasem zmiana jest bardzo, bardzo pożądana – pamiętasz jak Bill Murray czekał na zmianę w „Dniu Świstaka”? ☺ Oczywiście zdarzają się także sytuacje, kiedy nasz długoletni pracownik dotarł do skraju swoich kompetencji i natrafił na naturalną barierę rozwoju, a zajmowane stanowisko wymaga czegoś więcej. W takiej sytuacji, aby móc się rozwijać, czasem podejmujemy niemiłe, ale niezbędne działania. Oczywiście zdarzają się także braki kompetencji, nieuczciwość, wypalenia zawodowe, sytuacje rodzinne, konflikty międzyludzkie, którym nie zawsze da się zapobiec. C’est la Vie! To naturalne zjawiska jak przemijające pory roku. Dokładnie te same mechanizmy funkcjonują w każdej firmie na świecie, bez znaczenia jak ładnie by się nie prezentowała. Serio ☺ Firma rozwija się całkiem zgrabnie od lat. Jak dołożymy do tego wspomniany powyżej niezły wskaźnik retencji to na koniec dnia wygląda to całkiem nieźle. LSI Software jest jedną z nielicznych rdzennie łódzkich spółek informatycznych, która działa z sukcesem nieprzerwanie i rozwija się od 1991 roku. Tak, tak, to już 27 lat… A komentarze? No cóż… W naszym kraju można ostro, bezkarnie i oczywiście zawsze anonimowo krytykować i oczerniać. Chyba jesteśmy w tym wybitnymi specjalistami ☺ Jak spojrzymy na komentarze dotyczące innych firm ciężko tam znaleźć pochwały. No cóż, taka to nasza natura i natura takich portali. Jeśli możesz nam podpowiedzieć, co możemy Twoim zdaniem poprawić prosimy o bezpośredni kontakt i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Odwagi! Z otwartą przyłbicą! :)

Pracownik oddziału
@LSI Software S.A.

Szkoda tylko, że w oddziałach wielu atrakcji tak rekalmowanych nie ma. W czym jesteśmy gorsi?

sonia
@LSI Software S.A.

ta opieka medyczna jest częściowo płatna jak dobrze pamiętam

https://www.gowork.pl/lsi-software-s.a.,41161/kariera tutaj możecie wysłać swoje zgłoszenie do pracy w firmie LSI Software. Jeśli zdecydujecie się aplikować, podzielcie się wrażeniami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego. Tym samym pomożecie osobom poszukującym zatrudnienia.

Kleofas

Sięgając kilka lat wstecz jakoś sobie nie przypominam aby takie szkolenia były zbyt często, chyba że "często" oznacza jedno bezsensowne szkolenie w roku. Wyjścia do kina i drobiazgi na święta ? Nie przypominam sobie, chyba że jak zwykle mowa tu o jednym dziale, bo na pewno nie wszystkich. Pizza Day i poniedziałki owocowe to stosunkowo nowy wymysł i chyba tylko dlatego, żeby poprawić atmosferę o ostatnich ekscesach kadrowych, odejściach i awansach, bo w 2017r. sporo osób odeszło a nominacje na wyższe stanowiska były hmm ... No cóż, niespecjalnie przemyślane. Szacunek do pracownika jest kiepski - gdy Cię potrzebują to jest ok, ale gdy staniesz się zbędny to nie ma zmiłuj mimo, że ostatnie 3-4 lata wypruwałeś z siebie flaki rypiąc nadgodziny u klientów. Podsumowując - LSI obecnie przechodzi kryzys, szczególnie jeżeli chodzi o zadowolenie pracowników.

Louis

Coraz gorzej sie dzieje na pokladzie lsi. Co chwile ktos odchodzi w tym kluczowi pracownicy. Firma w ogole nie dba o pracowniko i zapomniala ze rynek pracy sie zmienil...a opinia o tym jak jest na pokladzie "idzie w srodowisko". (usunięte przez administratora)

Maciek

Super firma, dużo można się nauczyć. Praca fajna i przyjemna. Będą przyjęcia bo podobno przenoszony jest serwis i wdrozenia z Warszawy do Łódzi.

Matołek jak Ty :-)

A Amerykanie wcale nie wylądowali na księżycu :-)

Piotrek

?

LSI-FAN

LSI Software S.A., producent oprogramowania POSitive, została laureatem plebiscytu Best Quality Employer 2017. Firmę doceniono m. in. za bogatą ofertę szkoleń pracowniczych.

Pracownik_LSI
@LSI-FAN

Pracuję tu ponad 2 lata i jakoś nie widziałem, żeby była tu masa szkoleń. Miałem może ze 2 (usunięte przez administratora)

Tomasz
@Pracownik_LSI

Mój keierownik robił szkolenia. Nie było ich za dużo, ale były. Niestety rozstał się z firmą, szkoda bo był fajnym przełożonym, wymagał ale słuchał, pomagał. Zawsze można było na niego liczyć.

Firma jest liderem rynku i w swoim segmencie nie ma konkurencji. Flota świeża, opieka medyczna za darmo, podstawowy pakiet luxmed, Multi sport z dopłatą. Bardzo fajna atmosfera, ludzie życzliwi jest to największa zaleta. Niestety zarobki z ubiegłej dekady, wysokie wymagania (język, sql), a płacą jak za układanie towaru w Lidlu, lub pracę na kasie. Wysokie możliwości awansu, rozwój firmy i rotacja pracowników. Problemy z podwyżkami, Zarząd zamiast myśleć jak Ci ją dać, motywować, myśli dlaczego nie dać, i odprawia zreguły z kwitkiem, nigdy i nikt nie dostal za staż pracy, za to, że wkłada w pracę serce, a prowizja w handlowym jest jak Yeti. Branża it, a zarobki żenująco niskie. (usunięte przez administratora) Nagrody na święta, w końcu firma się chwali zyskiem. Jak myślicie, że jest lepiej lub sie mylę proponuję powtórzyć ankietę, poprzednia jak wiemy nie wyszła za dobrze. Podsumowujac firma dla ludzi którzy nie potrzebują pieniędzy.

Trudno mi jest ocenić jaka to firma ponieważ po lekturze wpisów mam bardzo mieszane odczucia. LSI Software jak sądzę nie jest idealną firma ale mam świadomość , że takich raczej nie ma. Zdania są bardzo różne!!

Milo

Na podstawie rozmowy ustnej z przesympatyczna Pania z Hr, zlozylam wypowiedzenie z pracy (deklaracja przyjecia mnie do pracy i ze poczekaja w najgorszym przypadku 3 msce.wypowiedzenia w mojej dotychczasowej fimie). No niestety, kilka dni pozniej dostalam telefon, ze jednak Pan dyrektor/kierownik/prezes stwierdzil ze 3 mies.nie poczekaja. Nie dostalam zawalu i nie zrobilam awantury tylko dlatego, ze mialam juz inna oferte pracy. Ze "starej"pracy wypuszczono mnie juz po 3 tygodniach wiec mialam gdzie zaczac swoja nowa przygode. Tak wiec zalecam uzyskanie umowy przedwstepnej pisemnej, bo o ile starania przesympatycznej Pani z HR rozumiem (naobiecujemy, a i owszem) o tyle z HR jest taki problem, ze decyzje i tak podejmuje szef, wiec ustalenia z HR mozna czasem sobie w buty wlozyc. Sama rozmowa typowa, sprawna i sympatyczna. Nie bylo problemow z terminowoscia kolejnych etapow rekrutacji. Warunki finansowe wyzsze niz sie tu podawalo, a zaden ze mnie programista.

Asia

Pracowałam w firmie LSI na stanowisku: specjalista ds sprzedaży ( dział gastro) Z miłą chęcią podzielę się swoją opinią na temat tego pracodawcy. Największy plus tej firmy to Ludzie. Poniżej lista plusów i minusów + bardzo pozytywne przyjęcie zarówno w dziale handlowym w Łodzi jak i w Katowicach + wsparcie współpracowników, pomocni i cierpliwi :) + sprawiedliwy, motywujący do działania i analityczny kierownik Grzegorz Jaszkiewicz + za wypłatę w terminie, opiekę medyczną, kartę ok system. + firma pretenduje do bycia korpo, aczkolwiek zachowuje w sobie czynnik ludzki którego brakuje wielu przedsiębiorstwom - niestety zarobki nienajlepsze, tak jak pisał ktoś wyżej na rozmowie zapomniano mi wspomnieć, że na umowie kiepskie wynagrodzenie netto + premia uznaniowa, przymknęłam na to oko bo mam duże zaufanie i wiarę w to że jak ktoś się stara to będzie mu to wynagrodzone :) - słaba współpraca z działami wspomagającymi - duży próg prowizyjny - do osiągnięcia, ale raczej nie w pierwszym roku pracy :(

Asia

Pańcia

Zawsze trzeba dopilnować zgodności dokumentów a później sie skarżyć!!

Obecnie firma poszukuje między innymi kandydatów na stanowisko Programista .NET do pracy w Łodzi oraz w Warszawie. Ktoś z Was wie coś więcej o tym dziale firmy? Takie dodatkowe informacje będą bardzo pomocne dla osób, które zastanawiają się nad aplikacją. Co powinny wiedzieć o tym pracodawcy? Czym wyróżnia się na tle innych z branży?

Poeta

Nie uważam żebyś miał rację, iż wpisy pozytywne robią pracownicy HR, a negatywne zwolnieni z pracy?

Moralniak

Może warto jednak spróbować kontaktu z działem HR? Tam są tylko ludzie i może ktoś zawalił pracę? Chodź tak być nie powinno ale życie weryfikuje wiele kwestii i trzeba podejmować nietypowe decyzje. Jeśli komuś zależy to nie powinien odpuszczać, to może być strata!

Zostaw merytoryczną opinię o LSI Software S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w LSI Software S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy LSI Software S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LSI Software S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LSI Software S.A.?

Kandydaci do pracy w LSI Software S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.