LSI Software S.A.

Opinie o LSI Software S.A.

Kapitan Bomba

Witam, Ile wynosi wynagrodzenie na stanowisku Supporta? Czy firma ma palarnie?Czy trzeba wychodzić na dwór?

Admirał Jahaś
@Kapitan Bomba

Zależy od doświadczenia i stażu pracy, lecz nie oczekuj kokosów Na dzien dobry wynagrodzenie będzie takie ze lepiej do lidla pójść. Potem ewentualnie podwyżki przy przedłużaniu umowy lub gdy powiesz ze odchodzisz ale nie licz na godne liczby. Palarni nie ma, trzeba wychodzić na dwór i odbijać się na bramkach ;) czas na fajkę trzeba potem odrobić :)

Czy LSI Software S.A. zatrudnia studentów?

Dzień dobry, LSI jak najbardziej zatrudnia studentów, między innymi na stanowiska stażowe. Obecnie prowadzimy nabór na staże wakacyjne we współpracy z Młodzi w Łodzi. Jeśli jest Pani/Pan zainteresowany/a zachęcamy do aplikacji: https://praktyki.lodz.pl/employer/offer_profile/5519 Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że do zobaczenia, Zespół LSI

Helena
@LSI Software S.A.

Jak często oferty stażowe LSI się pojawiają na stronie? Widzę, że obecnie są już nieaktualne :( Jak duża liczba osób po stażu dostaje zatrudnienie w firmie? Czy w związku z tym, że posiada się już doświadczenie nabyte podczas stażu, można liczyć na jakieś benefity z tego tytułu? Np. na szybszy awans czy wyższą stawkę na start?

@Helena

Dzień dobry, Obecnie przedłużyliśmy naszą współpracę z ok. 80% osób, które rozpoczęły u nas staż wakacyjny. Liczymy na wieloletnią i owocną współpracę :) Awanse pracowników są przyznawane na podstawie umiejętności jakie mieli szansę zdobyć na obejmowanym stanowisku. Pozdrawiamy, Zespół LSI

Jakie wartości są cenione w LSI Software S.A.?

Szczery

Ceni się zaangażowanie i poświęcenie pracy w zamian za brak obiecanej podwyżki czy jakiekolwiek premii. Jeszcze bardziej docenia się tu brak sugestii i pomysłów gdy są niezgodne z opinią szefa.

@Szczery

Cześć Szczery, Wg twardych danych grupy kapitałowej w przeciągu ostatnich dwóch lat zaakceptowanych zostało 359 wniosków o zmianę warunków zatrudnienia, przy obecnym zatrudnieniu na poziomie 216 osób. Mamy nadzieję, że to pokazuje, że nagradzamy i doceniamy naszych pracowników. Zapraszamy niezmiennie do zespołu HR celem rozmowy na każdy ważny dla Ciebie temat. Pozdrawiamy, Zespół LSI

oj dana dana
@LSI Software S.A.

Po takiej argumentacji to tylko jak w niku. Tyle wniosków o podwyżkę, to wcale nie oznacza premiowanie i docenianie. To równie dobrze może oznaczać, że już tak nędzne były wynagrodzenia, że wnioski musiały być złożone. Lub tak wielu pracowników chciało się zwolnić, że trzeba było wnioskować. Lub tak wielka była rotacja, że wiele wniosków dotyczyło nowo zatrudnianych (nie koniecznie zatrudnionych). Ale jak było naprawdę to tylko Wy wiecie. W każdym razie za długo pracowałem w LSI, żeby wierzyć w kity które piszecie i ulec manipulacji. Życzę niczego dobrego

magdalena
@oj dana dana

Pranie mózgów. Oni naprawdę myślą, że tak (źle) się pracuje w każdej firmie. Typowy Januszex

Helena

Witajcie, czy ktoś byłby tak miły i mógłby przybliżyć mi jak wygląda proces rekrutacyjny na konsultanta w LSI? Czy pracodawca weryfikuje podczas niego nasze umiejętności dając nam jakieś zadania do wykonania? Jak to wszystko przebiega i kto ma szansę przejść pozytywnie rekrutację?

Serwisant

Rekrutacja przebiegała w miłej atmosferze. Podczas rozmowy dowiedziałem się wiele na temat funkcjonowania firmy. Pani, z którą rozmawiałem rzetelnie wykonała swoją pracę często nawiązując do mojego CV, dzięki czemu w pełni mogłem przedstawić moją osobę.

FikiMikiMajniMo

Pracowałem w tej firmie przed i w trakcie pandemii, nie polecam. To co piszą negatywnie przedmówcy jest w 100% prawdą. Firma liczy na naiwność lidzi, jeśli Ci coś obiecują nie dotrzymują słowa - obiecują podwyżkę po 3 pierwszych miesiącach, której nigdy nie otrzymasz, chyba że dostaniesz to na papierze. Szkolenia - obiecują tylko na rozmowie kwalifikacyjnej, później figa z makiem. Nie mówię, że ich wogóle nie ma, ale jeśli już się uda przebrnąć przez parenaście pozwoleń trzeba liczyć się z lojalką. Zarobki - preferują najniższą krajową ;)) Wsparcie - ani ze strony teamu, ani ze strony przełożonych, komunikatywność i życzliwość to rzadkość, beznadziejne miejsce naukę, tracisz dobre nawyki ze świata IT jak za dotknięciem magicznej różdżki. A co do zalet: fakt parking mają, stojak na rowery też, kawę da się pić, pizza jest, sala kinowa też ;)) Mam nadzieję, że moja opinia pozwoli podjąć słuszne decyzje odnośnie współpracy z ww firmą handlową ;))

@FikiMikiMajniMo

Cześć FIKIMIKIMAJNIMO, My też bardzo żałujemy, że Ci się u nas nie udało. Staramy się, ale zdarza się, że nie każdy diament uda nam się oszlifować. Dziękujemy za opinię, będziemy się bardziej starać. Życzymy samych sukcesów u nowego pracodawcy i trzymamy kciuki. Zespół LSI

uwaga.
@LSI Software S.A.

wy zajmijcie się obróbką węgla! szlifowanie diamentów na brylanty zostawcie specjalistom!

szkodagadac

Bez komentarza. Przeczytajcie wszystkie negatywne opinie i nie dajcie się nabrać

Pracuję od 25 lat. Na niejednej rozmowie kwalifikacyjnej do tej pory byłem. Przeprowadziłem już - tylko w tym roku sam - ponad 70. w 12.2020 byłem tu na rozmowie i cóż... mogę powiedzieć, że do tej pory nie spotkałem się z tak nieprofesjonalnie przeprowadzoną rozmową. Pierwsza część z HR - brak jakichkolwiek zastrzeżeń - wszystko na jak najlepszym poziomie, ale reszta... ja nie dziwię się, że firma ma tu w tym obszarze trudność (której chyba sama nie widzi). Mogę powiedzieć tyle, że chylę czoła i podziwiam ludzi, którzy jednak się decydują przychodzić do pracy do takich miejsc i pracować w takiej atmosferze.

Elo
@Kandydat

Jeśli byłeś na 70'ciu i nadal nic to chyba coś jest nie tak - podpowiem, że nie mówię o LSI.

Ciekawy/a

Znowu szukacie dyrektora DOK ? Jakiś "gorący" ten stołek. Przez tyle lat istnienia nie zrozumieliście, że to najtrudniejszy obszar w firmie IT i nie można zatrudniać na to stanowisko osób nie mających predyspozycji do zarządzania ?

@Ciekawy/a

To jest dość ciekawe najpierw kierownik serwisu teraz dyrektor ?

Zawiedziony

Podejście firmy w obecnych czasach pandemii jest śmieszne. LSI Software uważa się za firmę informatyczna, a każe przychodzić swoim pracownikom do firmy i narażać siebie i innych. Mamy możliwość pracy zdalnej jak każda firma informatyczna, ale nie możemy z tego korzystać przez "widzimisię" zarządu. Były już sytuację że pewne osoby miały wirusa, ale po kwarantannie musieli wracać. Bezpieczeństwo? Żadne. Ilość pracy? Ogromne. Benefity za poświęcenie?(usunięte przez administratora)

@Zawiedziony

Dobrze gada Znam firmy, w których po wyzdrowieniu nie trzeba w ogóle już pracować. Ale słyszałam, że to nie było doskonałe i już nad tym pracują. Mają to zmienić, że przed zachorowaniem też nie będzie trzeba. :-) :-) :-) Masakra

Zawiedziony

Również słyszałam, że już nie mają do czego wracać ;-)

Kamila

Dzień dobry, 1. Czy jeśli chodzi o wynagrodzenie firma wypłaca je równo co do dnia - miesiąca, czy są zaległości ? 2. Czy stawkę którą się wynegocjuje na rozmowie i ma się ją na umowie taka jest wypłacana czy firma coś kombinuje, zaniża itp ? proszę o odpowiedzi

@Kamila

Dziękujemy za pytanie. W firmie LSI przez ostatnie lata nie zanotowaliśmy żadnych opóźnień w wypłacaniu pensji. Pensje są wypłacane regularnie w pełnej wysokości. Oczywiście, że stawka na umowie jest stawką wypłacaną. Czasem mogą dochodzić premie, ale to już zależy od działu, zadań i innych warunków. Pozdrawiamy Zespół LSI

Były_pracownik
@LSI Software S.A.

Jeżeli chodzi o umowę, to trochę naciągana ta odpowiedź. Umowa jest skonstruowana tak, że masz : - podstawę - znacznie mniej jak ustalaliście na rozmowie o prace - do tego premię na resztę kwoty, która i tak dostajesz co miesiąc. (usunięte przez administratora) Oczywiście raz na kwartał są premie w zależności od działu, ale sposób ustalania ich wielkości jest "dziwny", przynajmniej w niektórych działach - nie masz prawa obrony na zarzuty które ci przedstawiono do obniżenia premii - także więc jest albo losowo, albo jak pula pieniędzy wystarczy - takie odnosi się wrażenie..

@Były_pracownik

Dziękujemy za wpis Prawie wszystko się zgadza. Jeśli chodzi premię wypłacaną w działach to wyjaśniamy. Nie przypominamy sobie sytuacji aby na siłę ją obniżać. Raczej wypłacamy jej część nawet jeśli cele nie zostały osiągnięte biorąc pod uwagę różne okoliczności. Może się zdarzyć, że lider zespołu ustalił wspólnie z zespołem niejasny cel. Ale zdecydowanie jesteśmy po stronie zespołu i w takich sytuacjach staramy zachować się fair. Być może nie każdy rozumie co to znaczy wychodząc z założenia, że albo wszystko albo firma jest be. No cóż. Pozdrawiamy i życzymy więcej premii

dd

Niestety w technologi i w zarządzaniu czas się zatrzymał w latach 90...

@dd

Dziękujemy za opinię eksperta zarówno w zakresie zarządzania jak i technologii. Czy możemy prosić o przedstawienie się tak abyśmy mogli rzeczowo podyskutować? Dziękujemy

Radziłbym w stosunku do firmy stosować zasadę bardzo ograniczonego zaufania. Sposób zarządzania w firmie jest chaotyczny, często brak jasnej struktury zarządzania. W firmie pierwszym winnym jest zawsze pracownik nawet jeżeli wcześniej informował o nieprawidłowościach. Projekty technologicznie często można określić mianem Legacy. Ogólnie radziłbym bardzo mocno przemyśleć współpracę z firmą...

@pracownik

Dziękujemy za komentarz Weźmiemy tę opinię pod uwagę. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że tematy są zawsze bardziej złożone od niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie za bardzo zrozumieliśmy fragment dot. „pierwszego winnego”. Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. No ale faktycznie, jeśli ktoś czegoś nie potrafi (a powinien) to go jakoś bardzo nie chwalimy tylko próbujemy mu pomóc aby to się nie powtórzyło. W większości przypadków udaje się z sukcesem. Rozwijamy od lat (najstarszy soft ma faktycznie 20 lat) kilka linii oprogramowania, z którego korzysta obecnie kilka tysięcy Klientów. Legacy? Raczej nazwalibyśmy technologie jak MS SQL 2017, C#, nowe Delphi, Javę, ASP.Net dobrymi sprawdzonymi standardami, w których jesteśmy całkiem nieźli. Ale przyznajemy się - nowe produkty powstają w nowszych technologiach. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy chcą się czegoś nauczyć w zakresie standardów (niech i będzie legacy) a także tych, którzy chcą tworzyć coś całkiem nowego w nowych narzędziach. Zgadzamy się z zasadą ograniczonego zaufania. Dotyczy to większości życiowych sytuacji. Pozdrawiamy

Czy LSI Software S.A. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Z tego co wiem nie. W ogóle obecnie to można jeśli stanowisko na to pozwala, większość czasy pracować z domu

Były Pracownik

Ostatni czas ukazał cała prawdę na temat LSI i słów które padają w czasie rekrutacji, między innymi o Rodzinnej atmosferze o tym że zawsze można porozmawiać i wspólnie rozwiązać problem. Niestety Czas pandemii był kluczowy, wręcz taki egzamin jak traktowani są pracownicy od zwyczajnych po priorytetowych. Niestety Egzamin można uznać za porażkę, pracownicy są zwalniani bądź problem rozwiązuje się samemu nie przedłużane są umowy. Mimo że pracownik był niezastąpiony do tej pory i można było na niego liczyć w każdej sytuacji... smutne że zarząd kierownictwo widzi jedynie słupki.. ODRADZAM. Pozdrawiam jedynie ludzi dzięki którym ta firma trzyma się kupy, waszej pracy i serca. Szkoda że firma tego nie potrafi docenić.

@Były Pracownik

Drogi Były Pracowniku, Możesz nam wierzyć, że decyzje o nieprzedłużeniu umowy są dla nas równie ciężkie i podejmujemy je tylko wtedy gdy jest to konieczne. Zgadzamy się z jednym, czas pandemii to najcięższa próba jaką musimy przejść od czasu założenia firmy. To czas trudnych ale i koniecznych decyzji. Obecna sytuacja dotknęła wszystkich pracowników w niespotykany do tej pory sposób. Szczególnie dotkliwie wpłynęła ona na naszych Klientów. Klientów, którzy stanowią podstawę moralnej i materialnej egzystencji naszej firmy, a pośrednio wszystkich nas w niej zatrudnionych. Zarząd musi zadbać o to aby firma przetrwała trudny czas i mogła wrócić na rynek kiedy już czas pandemii dobiegnie końca. Musi ratować tyle miejsc pracy ile to możliwe. Niestety, nie uda się uratować wszystkich. Bardzo się staramy, aby rozmowy i przekazywanie decyzji o nieprzedłużeniu umowy były uargumentowane i szczerze. Podkreślę raz jeszcze, że są równie trudne dla nas. Przyłączamy się do podziękowań dla wszystkich naszych współpracowników, dzięki którym możemy wspólnie przetrwać trudne chwile oraz lepiej przygotować się na lepsze czasy.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w LSI Software S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Cześć, Zapraszamy na stronę LSI Software do zakładki Kariera, tam znajdziesz szczegółowy opis procesu rekrutacji: https://www.lsisoftware.pl/o-nas/kariera-proces-rekrutacji/ Pozdrawiamy :)

Byłypracownik

Miałem nie przyjemność pracować w tej firmie, zwalniają ludzi grupowo podczas epidemii i podstawiają im umowę za porozumieniem stron tak aby nie dostali odprawy i nie mieli środków do życia, do tego praca w ciągłym stresie z kierownictwem które nie ma o niczym bladego pojęcia, ale tak to jest w firmach w których nie ma człowieka tylko zasoby ludzkie, statusy i numerki.

@Byłypracownik

Bardzo nam przykro, że zakończyliśmy współpracę. Wiemy, że to niemiły moment dla każdej ze stron. Ale skoro do tego dochodzi to na pewno jest ku temu jakaś istotna przyczyna. Żeby doszło do zawarcia porozumienia obie strony muszą wyrazić na nią zgodę. Rozumiemy, że doszło do zawarcia takiego porozumienia. Odprawa w takim przypadku nie przysługuje, gdyż obie strony się na taką formę zgadzają. W sytuacji rozwiązania umowa o pracę na mocy porozumienia stron ustalamy dogodny dla Pracownika dzień rozwiązania umowy. Często dzień ten jest tożsamy z ostatnim dniem okresu wypowiedzenia (gdyby umowa była rozwiązana za wypowiedzeniem). Postępujemy tak właśnie po to, aby umożliwić Pracownikowi poszukiwanie pracy w czasie do tego niezbędnym. Stanowczo nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że robimy to po to aby nie wypłacać odprawy i pozostawiać kogoś bez środków do życia. To po prostu nieprawda. Życzymy dużo zdrowia!

Olek

Czy ktoś się może wypowiedzieć nt. pracy jako wdrożeniowiec? jakie warunki, delegacje iludniowe (gdzie noclegi, czy w hotelach czy w pokojach pracowniczych), mniej więcej jakie zarobki, samochód służbowy ?

Matthew

Hej Ostatnio pojawiło się ogłoszenie że szukają admina do LSI w Łodzi. Ktoś może coś więcej powiedzieć? ktoś odszedł i potrzebują uzupełnić wakat a może potrzeba ludzi do nowych projektów? Duży jest tam dział IT? Zastanawiam się czy wysłąć tam swoje CV wiec za wszystkie informacje z góry dziękuję -- Matt

@Matthew

Sama jestem ciekawa jak wygląda praca w dziale IT w firmie LSI Software S.A. Mam nadzieję, że wkrótce ktoś z pracowników firmy opowie coś więcej na ten temat. Dlaczego zainteresowała Cię oferta pracy akurat w tej firmie? Masz już doświadczenie na podobnym stanowisku?

była pracownica
@Matthew

Jak chcesz się utyrać po same pachy i jeszcze dostać opr za pełne poświęcenie i pracę po godzinach i czuwania nocne, to jak najbardziej to otrzymasz. IT to w oczach władz najchętniej jedna osoba. I nie mylić tu z działem technicznym. Admin jest/był jeden plus jedna osoba do pomocy. Powodzenia

Matt
@była pracownica

A wiesz co się stało,że szukają nowego pracownika? Aktualny admin odchodzi? czy potrzebują więcej zasobów?

Rafał
@była pracownica

Często zdarza się sytuacja, że osoba zatrudniona na tym stanowisku musi zostać dłużej w pracy? W takim przypadku rodzi się kolejne pytanie, czy nadgodziny są odpowiednio rozliczane. Mam nadzieję, że tak.

była pracownica
@Rafał

Tak, nadgodziny były prawidłowo rozliczane dla admina. Jak jest teraz nie wiem. Na pewno trzeba od pierwszego dnia ustalić NA PAPIERZE jasne zasady ewidencjonowania czasu pracy. Reszta się "sama" rozliczy. (chyba :)

Rafał
@była pracownica

Rozumiem. W sumie to dobrze, że już na samym początku współpracy kwestia ta była ustalana na papierze z pracodawcą. Mogłabyś dodać jeszcze, czy w firmie obowiązuje może okres próbny dla nowo zatrudnionych osób?

Marwi

A jak wygląda kwestia zatrudniania niepełnosprawnych? Jest to dla LSI niepotrzebne obciążenie? Część niepełnosprawnych ma dodatkowe przywileje, np. krótszy czas pracy, dłuższy urlop. Jak to wygląda w LSI? Tylko bez ściemy... Spotkałem już firmy, laureatów nagórd fair play itp, a jak przyszło co do czego to jak się na rozmowie dowiadywali o orzeczeniu, to dosłownie widać było jak z uśmiechu im się twarz krzywi w grymas i praktycznie już było po rozmowie.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nobo

Tak, umowę o pracę dostajesz pierwszego dnia pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o LSI Software S.A. - Łódź

• Jak się pracuje w LSI Software S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy LSI Software S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LSI Software S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LSI Software S.A.?

Kandydaci do pracy w LSI Software S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LSI Software S.A.