Opinie o morele.pl - Morele.net Sp. z o.o. w Kraków

Opinie o Morele.net

Docent

Wystawiam 2 oceny po blisko rocznym stażu, stanowisko specjalisty junior, student, umowa zlecenie, pensja minimalna, premia niby jest, ale czesto i tak nie dostaniesz bo nie wyrobisz planu, który jest nierealny (kierownik swiadomy ale on nic nie moze ;) ),biuro w Krakowie, to lecimy : 1) Polecam - dla osob które NIE oczekuja rozwoju, docenienia. Praca głownie dla studenta, na umowe zlecenie, pensja w terminie, fajni ludzie, spoko na start ale nic wiecej bo szanse na awans praktycznie zerowe, biuro dobrze skomunikowane (ul. mogilska), jest parking. Elastyczni jesli chodzi o czas pracy - wygodne dla studentow 2) Nie polecam - dla osób które chca sie rozwijać, chca byc docenieni za swoja prace - ta firma nic nie zaoferuje, masz robic swoje i tyle. Udzial w projektach? zapomnij. Reklamuja sie wartosciami: Kolezenskosc, otwartosc, prawość - teoria... praktyka: kole..siostwo, grupy wzajemnej adoracji, szczególnie widac na wyzszych szczeblach dyrektorzy, kierownicy, nawet sie z tym nie kryja, nepotyzm. Otwartośc.. taaaak, spróbuj powiedziec prawde lub zle ocenic cos co ci zlecono lub widzisz cos złego... jestes niedobry pracownik, masz mówic że jest super, zakaz krytykowania czegokolwiek, tak sobie menagerowie załatwiaja spokój :), prawośc.. tego nie oceniam, bo dla mnie to musi byc oczywiste. Umowa o prace? zapomnij - masz miec 26 lat i mozemy porozmawiac, nie masz zadnej gwarancji ze pracujac dobrze dostaniesz umowe, raczej spodziewaj sie ze ci podziekuja bo jestes kosztem Konczac (jak ktos tu dotrwał dzieki) nie czuje sie tu związany z firma, jak zreszta duża liczba pracownikow, stabilna (choc ostatnio duzo zwolnien - kilkadzisiat osob, wiec nic nie wiadomo o co chodzi bo nie ma zadnej komunikacji firmie, same plotki wiec nie wpisze - kazdy niech sam sobie wyrobi zdanie), porównujac inne stanowiska moich znajomych w Krakowie, załuje że sie tu zdecydowałem, jest znacznie wiecej ciekawszych miejsc pracy dla osob chcacych sie rozwijac. Dla osob chcacych poprostu pracy (student!) moge polecic, super ludzie - wpsolpracownicy, pensja na czas. Ja niestety nie moge czekac na cuda w tej firmie i zdecydowalem sie na rozstanie z nia i moim ulubionym zajeciem po pracy z morelach jest strona pracuj.pl. PS reklamy pracuj.pl sa super realistyczne ;) pozdro dla kumatych

Incognito
@Docent

Cześć, pracuję tu kilka lat. Ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale według mnie zależy to głównie od działu w jakim ktoś pracuje. Na ludzi i atmosferę w większości nie da się narzekać (choć po ostatnich odejściach dało się odczuć lekki chaos panujący w firmie), jak i na terminowość wypłat, elastyczny czas pracy. Pracując przy dużej liczbie projektów poznałem wiele osób. Zaobserwowałem kilka rzeczy: - kierownicy niższego szczebla - często młodzi, mało doświadczeni w kierowaniu zespołem, bez pasji do pracy, czasem posiadają wstręt do pomysłów swoich pracowników, który potrafi zabić kreatywność - często zawodzi komunikacja między działami... ba, nawet między kierownikiem i podwładnym - zdarza się, że ludzie awansują przez lepszą znajomość kierownika/dyrektora, co się nijak ma do ich kompetencji Ogólnie firmę oceniam na plus, bo znajdzie się sporo perełek czyli osoby, które kochają to co robią i dla takich osób warto tu pracować.

Kajtek
@Docent

Pracuje w morele ponad dwa lata i miałem wiele możliwości awansu oraz udziału w projektach. "Docent" ma problem prawdopodobnie z tym że z automatu nie dostał możliwości udziału w projektach lub jego pomysły były po prostu słabe, mi udało się dopiero niedawno przebić z pomysłem który znowuż nie spodobał się w dziale ale jeszcze z tym walczę. Inna sprawa to że każdy ma jakiś pomysł ale żeby go zrealizować i wziąć za niego odpowiedzialność to już nie ma chętnych, typowe dla obywatela pl. Atmosfera jest tu super ale tak jak wiele osób już wspomniało to zależy od działu. Kolesiostwa tu nie zauważyłem, raczej to koleżeńskość, jeśli ktoś się zamyka na innych i siedzi w koncie jak szara myszka to raczej w żadnej firmie nie ma co liczyć na jakiś rozwój, ja wychodzę z wniosku że o swoje trzeba walczyć nie ma nic za darmo. Podsumowując polecam pracę w morele co prawda to nie jest korpo gdzie po jakimś czasie dostaje się automatycznie awans i gdzie wszystko jest poukładane i bez duszy ale taki dziki zachód gdzie możliwości jest sporo ale trzeba o nie walczyć i to od was zależy czy to wam odpowiada.

Robert

Zamówiłem towar juz listopadzie żeby było na święta i dostarczyli dopiero po świętach a towar miał być jako prezent Wien poszedłem do zwykłego sklepu i kupiłem 20 zł drożej ale od ręki miałem a towaru od morele nie stety juz chyba nie kupię ????

@Robert

Dowiadywałeś się może, dlaczego tak długo realizowana była wysyłka produktu, który zamawiałeś w firmie Morele.net? Było to związane z brakiem tego produktu na magazynie, czy może były zupełnie inne powody takiego opóźnienia? Myślę, że warto mieć tu również na uwadze fakt, że mamy okres przedświąteczny i we wszystkich firmach panuje zmorzony ruch produktów do klientów - może to właśnie było powodem opóźnienia. Jak myślisz?

Stanisław
@Kazimierz

Coś mi się wydaje, że wypowiedź wyżej pisał jeden z pracowników :)

Magda
@Stanisław

Jeśli tak to dobry mają research :) gratulacje dla nich to dobrze

Magazynier

Na jakie zarobki można liczyć na magazynie?

dzieńdobry

jak to jest możliwe że Morele zatrudniło gościa który dał du.. przy wprowadzaniu automatyki w xkomie XD nie pochwalił się tym czy o co chodzi :D

Kiss
@dzieńdobry

Czy w x-kom automatyka na magazynie leży ?

Hmmm
@dzieńdobry

@dzieńdobry, co to znaczy "dał d...y", co konkretnie poszło nie tak ?

@dzieńdobry

Możesz szczegółowo opisać wspomnianą przez Ciebie sytuację? Pamiętaj, że wątek śledzą również osoby, które nie mają doświadczeń związanych z pracą w firmie Morele.net, dlatego nie każdy z nas rozumie, co napisałeś. Jeżeli możesz, to sprecyzuj swój wpis, byśmy mogli dobrze go zrozumieć. Mówisz o jakimś przeoczeniu lub niedociągnięciu?

Grafik

Rozmowa w miarę sensowna. Brak kontaktu po rozmowie i wykonaniu zadania rekrutacyjnego mimo obiecanego maila z wynikami.

Weronika

@Łukasz, rozumiem, czyli dla osób, które cenią sobie elastyczny czas pracy, firma Morele.net będzie dobrym pracodawcą. Czy byłeś świadkiem sytuacji, że pracownik z przyczyn od siebie niezależnych zmuszony był iść na dłuższe zwolnienie lekarskie? Zastanawia mnie, jak w takiej sytuacji zachowała się firma Morele.net? Pracownik mógł liczyć na wyrozumiałość firmy i to, że nie zostanie później zwolniony? Jeżeli możesz, to napisz, jak to wygląda.

@Weronika

Nie słyszałem żeby były z tym problemy to normalna rzecz pracodawca nie ma tu nic do gadania.

@Łukasz

Wiesz może, czy obecnie są jakieś przyjęcia do pracy w firmie Morele.net? Osoba młoda bez doświadczenia zawodowego ma szansę dostać się do pracy w tej firmie? Zostanie odpowiednio przeszkolona, aby wykonywać powierzone obowiązki? Napisz, jak to wygląda.

Weronika

@Maxi, czy są jakieś osoby w firmie Morele.net, które kontrolują wydajność pracowników zatrudnionych na magazynie? W jaki sposób pracodawca weryfikuje, czy w danym miesiącu określony pracownik swoją pracą zasłużył na premie? Napisałeś również, że zdarzają się zwolnienia z dnia na dzień. Wiesz może, czy takie zwolnienia są za jakieś konkretne przewinienia? @Łukasz, wycieczka w ramach dodatku dla pracownika? Jest to wycieczka zagraniczna, czy może w jakieś bliższe miejsca?

@Weronika

Są to głównie wycieczki zagraniczne, do praktycznie każdego zakątka świata ale lokalne też się trafiają

Maxi
@Weronika

To już chyba pytania do kierownictwa. Pracownicy nie znają zasad naliczania premii i kontroli wydajności. W związku z tym że premie są bardzo zróżnicowane pracownicy często uważają je za nie sprawiedliwe. Większość zatrudnionych ma na umowie najniższa krajowa więc nie ma się co dziwić że każdy liczy na premie. Wycieczki i inne luksusy o których tu mowa to nie dla pracowników magazynu. Ludzie tu są zatrudnieni przez agencje a przez to nie mają takich samych praw jak pracownicy morele. Jeśli chodzi o zwolnienia to raczej bez większego powodu. Często za to że pracownik nie zawsze zostaje w nadgodzinach, że powiedział coś co się nie spodobało koordynatora albo że masz słaba wydajność, szkoda tylko że nikt ci wcześniej olz toba nie rozmawial... Nie dadzą Ci się nawet pożegnać z współpracownikami tylko wyrzucają. W Sosnowcu brakuje szacunku dla zwykłego pracownika. Nowi czasem wytrzymują kilka dni i już ich nie ma.

Weronika

@Łukasz, super! Myślę, że to naprawdę fajny dodatek, który oferuje firma Morele.net. Zastanawia mnie jeszcze ilugodzinny system pracy, obowiązuje w tej firmie? Są to stałe i niezmienne godziny, czy może ustalane jest to według obowiązującego grafiku? Napisz, jak to wygląda.

@Weronika

@ Weronika To też zależy od działu ale czas pracy to 8 godzin, często możesz sobie wybrać czy chcesz przychodzić na 7,8 albo 9 (pod tym względem firma jest bardzo elastyczna). Ale tu raczej czasu pracy Ci nie liczą tylko ważne są wyniki, jeśli wyrabiasz swoje KPI to nie musisz nawet przychodzić do pracy (podkreślam że to zależy od działu) .

Weronika

@Gonzo, dziękuję za informację na temat procesu otrzymania urlopu wypoczynkowego w firmie Morele.net. Mam pytanie, firma oferuje zatrudnionym osobom świadczenia dodatkowe w postaci premii bądź nagród do podstawowego wynagrodzenia? Na koniec roku pracownik ma szansę otrzymania np. nagrody rocznej za rzetelną i sumienną pracę? Przedstaw, co wiesz na ten temat.

Maxi
@Weronika

Premie są przyznawane ale nie wiadomo za co. W magazynie w Sosnowcu raczej wg upodobania. To samo jest z urlopami, jedni dostają kiedy chcą a wnioski innych są odrzucane bez uzasadnienia. Nie ma z kim na ten temat porozmawiać. Kierownik jest niedostępny a koordynatorzy zbywają ludzi. Premia niby zależna od wydajności ale w jednym miesiącu się ja dostaje w innym nie. Nie można nawet porozmawiać i dowiedzieć się co było nie tak. Premie są także zabierane jak się odmówi zostania w nadgodzinach. Niby są dobrowolne ale są bardzo częste, dowiadujesz się o tym ze trzeba zostać w ostatniej chwili a jak czasem odmówisz to jest już źle. Kombinują z rożnymi systemami, praca za inną stawkę w nadgodzinach itd ale to wszytko nie zbyt jasne. Pracuje już jakiś czas, ale szukam czegoś innego. Praca nie jest ciężka i wszytko byłoby ok gdyby nie kierownictwo. Ja trzymam się z boku bo wiem ze za byle co można wylecieć z dnia na dzień. Chociaż teraz ciągle brakuje ludzi do pracy wiec tak nie zwalniają ale za to potrafią uprzykrzyć prace. Lepiej trzymać się z boku i robić swoje. Nie raz widziałem jak ktoś wyraził niezadowolenie i potem cala "ekipa" o byle co się go czepiała.

@Weronika

Z tego co wiem każdy dział ma premie zależna od KPI, są też wyrównania kwartale ale o rocznych premiach nie słyszałem. Za to możesz dostać wycieczkę i to często naprawdę fajne ale to zależy czy zrobisz coś po za swoimi zwykłymi obowiązkami, często jest uznaniowo przyznawana przez kierownictwo za bardzo dobre wyniki.

Weronika

@Łukasz, dziękuję za dalszą aktywność. Interesuje mnie jeszcze kwestia związana z urlopami w firmie Morele.net. Czy bez problemu można otrzymać dzień wolny wtedy, kiedy najbardziej nam on odpowiada? Czy może pracodawca decyduje, w którym okresie pracownik może skorzystać z urlopu wypoczynkowego? Przedstaw, jak to wygląda.

Gonzo
@Weronika

ja dostaje kiedy chce :) pewnie zalezy od managera ... oficjalnie jest jednak powiedziane zeby dostosowac sie do potrzeb pracownika

Weronika

@Łukasz, czy pracę w firmie Morele.net oceniłbyś jako stabilną i pewną przyszłościowo? Osoba, która szuka pracy stabilnej może znaleźć w tej firmie to, czego szuka? Czy raczej jest to firma dla osób, które szukają pracy na krótszy okres czasu i zdobycia niezbędnego doświadczenia i umiejętności? Przedstaw swój punkt widzenia w tym temacie.

@Weronika

@Weronika to działa tak jak w każdej dużej firmie i głównie zależy od działu oraz twoich umiejętności a jeśli tego brakuje to od zaangażowania. Jeśli będziesz wartościowym pracownikiem który coś od siebie daje a nie tylko wymaga to pewnie znajdziesz stałe i stabilne zatrudnienie i to nie tylko w morele.

Weronika

@Lola, dlaczego przepadały? Było to związane z Twoim przeoczeniem, czy może firma Morele.net niechętnie chciała się rozliczyć z tych dni? Sprecyzuj, proszę, opisaną kwestię. @Łukasz, a jak ocenisz atmosferę pracy, która panuje w tym miejscu? Współpraca z innymi pracownikami była na właściwym poziomie? Z szefostwem również nie miałeś problemów, jeżeli chodzi o dogadywanie się? @TwoyaTata, czyli rozumiem, że robiłeś przelew zagraniczny za zamówionego laptopa w firmie Morele.net? @Paweł, opinie klientów są również mile widziane, ponieważ wątek często również przeglądają osoby, które szukają opinii o firmie jako klient i chcieliby przed złożeniem zamówienia upewnić się, co do jakości usług i produktów danej firmy.

@Weronika

@Weroniko, @Paweł ma rację, do opinii jest np. opineo, ceneo itd, tam można sprawdzić opinie o sklepie :) Atmosfera w firmie jest ok, nieważne czy rozmawiasz z kierownikiem czy dyrektorem rozmowa jest partnerska, to mi się podoba w porównaniu z corpo poprzednim. Dogadać można się zawsze, przynajmniej ja nie miałem problemu.

TwoyaTata

Kłamcy i (usunięte przez administratora) Zamówiłem laptopa z dodatkami. Po tygodniu, w dzień przewidywanej wysyłki nic się nie działo, nie dostałem żadnego smsa. Więc dzwonię na infolinię, a tam dziocha z łachą: „A ktoś się od nas odzywał? Bo na stronie był błąd i nie ma takiego laptopa, jakiego Pan sobie zamówił...”. Mnie zamurowało. Za 3 dni wyjazd za granicę, zależy mi na otrzymaniu laptopa jak najszybciej, a oni czekają aż ja zadzwonię, żeby mnie o tym poinformować? Później dostałem tańszego laptopa jako propozycję i zostałem okłamany, że na pewno dojdzie w ciągu 3 dni. Po 2 dniach dzwonię, a oni mnie przepraszają, bo mają dużo roboty i mi złożyć laptopa nie zdążą, żenada życia. Co mnie to obchodzi? Ja w sumie czekałem 10 dni, więc chyba powinni pokazać jakieś zaangażowanie? W końcu poprosiłem o zwrot pieniędzy, co przebiegło szybko, ale nie wiem jak mój zagraniczny bank to przeliczył, bo straciłem na tym wszystkim 150zł. Po prostu jedna wielka KPINA, NIE POLECAM, STRZEŻCIE SIĘ LUDZIE!

@TwoyaTata

Kolego zanim umieścisz opinię sprawdź jaki to serwis, to opinia o pracodawcy od pracowników...

Weronika

@Kiedyś pracowałem, w swojej wypowiedzi na temat pracy w firmie Morele.net wspominasz o nadgodzinach jakie pracownik przepracowywał w tej firmie. W jaki sposób pracodawca rozliczał się z pracownikiem z tych godzin nadliczbowych? Była możliwość, kolejnego dnia wcześniejszego wyjścia z pracy? Czy raczej firma w inny sposób rekompensowała dłuższe pozostanie w pracy?

Lola

Niejednokrotnie godziny nadliczbowe przepadały

@Weronika

Nadgodziny można odebrać w danym miesiącu (centrala). Z drugiej strony jak się wyrobisz z pracą możesz wyjść wcześniej. Dużo tu zależy od działu inaczej jest na logistyce, IT, netPunkty itd. Ale ja problemów żadnych nigdy nie miałem z rozliczeniem nadgodzin.

Weronika

@Gonzo, zaciekawiłeś mnie informacją odnośnie sekcji sportowych, które są w firmie Morele.net. Możesz przybliżyć działanie opisanej przez Ciebie sekcji? Są to różnego rodzaju zawody sportowe i zajęcia, które są dostępne dla pracowników zatrudnionych w firmie? Opisz, proszę, jak to wygląda szczegółowo.

koszykówka, piłka nożna, siatkówka

Aplikujący

Czy zdarzały Wam się sytuację w której Dział HR nie daje jednoznacznej odpowiedzi w sprawie zatrudnienia tłumacząc że decyzje nie są jeszcze podjęte gdyż proces rekrutacyjny nadal trwa.. ? I nadal cisza..

Kiedyś aplikowałam
@Aplikujący

Ja miałam, a potem nagle został przyjęty ktoś inny, bo miał większe doświadczenie na stanowisko stażysty... żenada

Monia
@Aplikujący

jeżeli proces nadal trwa i nie udzielają Ci odpowiedzi tzn że biorą Twoją kandydaturę pod uwagę ale dalej trwają spotkania rekrutacyjne.. to chyba logiczne :)

Aplikujący
@Monia

Niby logiczne ale minął grubo ponad miesiąc ;) niby nie dostałem odpowiedzi że mnie nie chcą tylko że trwa proces.. ale z drugiej strony oni ponawiają ciągle te same wakaty.. i zero info co dalej... Miałem nadzieję na zmianę pracy ale w takiej sytuacji nie wiem czy jest na co liczyć..

Gonzo

pracuje i chwale ... mila atmosfera + super ludzie ... no i sa sekcje sportowe na czy mi osobiscie mega zalecy :d

Wiki

Dobremu pracownikowi nie przeszkadza , że to rodzinna firma!!

Kiedyś pracowałem

Odradzam i jeszcze raz odradzam. Całe kierownictwo to jeden wielki układ. Panowie bracia na dwóch stanowiskach kierowniczych. Powiedzcie mi jak tak można. Non stop generowanie nadgodzin. Pan chudy koordynator który ma skończoną tylko podstawówkę brak szacunku do wszystkich! Wszyscy się odbijają w programie, a i tak kierownicy mogą w to ingerować. Zwykłe łamanie prawa. Rekrutacja nie istnieje. Masz ręce i nogi to jesteś przyjęty. Wszyscy ludzie którzy mają głowę na karku odeszli, a to tylko wina kierownictwa. Brak im szkoleń, brak umiejętności. Cały czas jadą na plecach innych i na ich pomysłach. Powodzenia tym co chcą pracować w takim bagnie.

Peso
@Kiedyś pracowałem

Jaki dział?

Kiedyś
@Peso

Magazyn w Sosnowcu

Weronika

@Monika, a czy wiesz coś o nowych przyjęciach do pracy w firmie Morele.net? Z miłą chęcią poznamy świeże wieści, stąd zapraszam Cię do kolejnej wypowiedzi w tym temacie, nowe informacje będą tu bardzo przydatne dla innych użytkowników, którzy to interesują się pracą w tej firmie.

Podpowiedzcie czy warto aplikować? Potrzebują pracowników?

Gowork
@Piotr

warto, sprawdź zakładkę KARIERA: https://www.morele.net/info/kariera/

Zostaw merytoryczną opinię o Morele.net - Kraków

• Jak się pracuje w Morele.net?

Zobacz opinie na temat firmy Morele.net tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 66.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Morele.net?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 8 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Morele.net?

Kandydaci do pracy w Morele.net napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Morele.net