Opinie o MTU Aero Engines w Rzeszów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie MTU Aero Engines. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie MTU Aero Engines o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MTU Aero Engines w Rzeszów

Edi

Czy do programu Multisport będę mógł zgłosić kolegę

Smerf
@Edi

Jeśli jest twoim partnerem i zalegalizowaliście związek to jak najbardziej TAK...

Vojtek

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Mocno trzepią z angielskiego?

Jolanta
@Vojtek

Widzę, że jesteś zainteresowany podjęciem pracy w firmie MTU Aero Engines. Jakie stanowisko Cię interesuje? Na pewno ma to znaczenie na jakim poziomie będzie wymagana od Ciebie znajomość języka. Jestem ciekawa dlaczego zainteresowała Cię praca akurat w tej firmie. Słyszałeś dobre opinie?

Vojtek
@Jolanta

Pytam a o angielski z tego względu, że dawno go nie używałem przez co człowiek zapomniał wiele rzeczy. W szkole kładłem bardziej nacisk na inne przedmioty. Szukam pracy związanej z wykształceniem bo jestem zielonym inż. (mibm) bez doświadczenia w branży. Jeśli chodzi o opinie to osobiście słyszałem, że jest ok.

Jolanta
@Vojtek

Rozumiem, dobrze, że to doprecyzowałeś. Jasne - jeśli nie używa się długo danego języka, to faktycznie, można co nieco zapomnieć. Na stronie MTU są aktualne oferty pracy: https://www.mtu.de/company/mtu-worldwide/mtu-aero-engines-polska/website-polska/ Jestem ciekawa, postanowisz ostatecznie spróbować i wyślesz swoje CV?

Bodzio

Pracowałem w mtu na dziale Hsg straszna gonitwa. Na stołówkę jak byś poszedł wypić kawę. To masz w plecy target i kierownik cię upomni nie używając wulgarnego słowa.

Zbigniew
@Bodzio

Powiedz proszę co sądzisz o stawkach wynagrodzenia proponowanych przez firmę, byłeś zadowolony ze swojej pensji? Liczę na Twoją odpowiedź.

Robotnik MTU

Ta ,,firma lotnicza"to typowy (usunięte przez administratora) robotnik pracuje tutaj za miskę ryżu.Prezes z dyrektorem produkcji nie wie co się dzieje na hali produkcyjnej,raz na jakiś czas zrobią sobie jakiś spacerek i zgarniają pokażną sumkę za ,,zaoszczędzone"pieniądze na nadgodzinach pracowników.Propaganda w tej firmie jest na porządku dziennym ,wszędzie monitory na których widzisz w jak wspaniałej i prężnej firmie się znajdujesz ,w rzeczywistości to zwykłe korporacyjne (usunięte przez administratora) Wymagania od pracowników są bardzo duże,a stopień odhumanizowania miejsc pracy ogromny.Na produkcji równowaga między pracą a życiem osobistym nie istnieje, w zależności od ilości zamówień robotnik jest zmuszony pokrywać urlopem tgz.odsiadki ,lub pracować w soboty i niedziele.Masa bezsensownych procedur na ustalenie dlaczego coś się stało,nie powiodło i oczywiście kto jest temu winny.

@Robotnik MTU

"...lub pracować w soboty i niedziele...". Kompletna bzdura. W ostatnich sześciu, siedmiu latach, liczba pracowników w soboty nigdy nie była większa niż dwudziestu. W niedzielę pracuje zazwyczaj dwóch lub, góra trzech, pracownik działu Utrzymania Ruchu. Przez większość weekendów, w zakładzie znajduje się tylko ochrona oraz całodobowy monitoring IT. Przy ośmiuset osobowej załodze, nie jest to jakimś totalnym, oszałamiającym "wyzyskiem". Wynika to bardziej z konieczności utrzymania ciągłości technologicznej niż realizacji "odsiadek".

@Katarzyna

Chyba zapomniała Pani o systemie brygadowym albo nie umie Pani zliczyć dokładnie ludzi pracujących w weekendy. Niech nie robi Pani propagandy i opiera się tylko na faktach.

Katarzyna

Wystarczy zapytać Pracowników Ochrony.

Speed
@Robotnik MTU

Prezesa nie interesuje produkcja, jego interesują jedynie "forecasty". Dyrektor produkcji również ma znikome pojęcie o branży lotniczej ponieważ w poprzedniej firmie zajmował się produkcją amortyzatorów. Warto poczytać o firmie Delphi w Krośnie...ciekawa lektura.

@Katarzyna

Nie trzeba nikogo pytać.Po prostu Pani kłamie i tyle w temacie. W weekendy pracuje sporo grupa ludzi a Pani nadal sieje propagandę. Chyba z PiSu Pani jest...

Wazelina

Pani Katarzyna nie jest z PIS-u, Pani Katarzyna jest z ramienia "siuśmak fleja & friends"...

Katarzyna

A jakieś dowody?? Może wydruk z Rejestratora Czasu Pracy?

@Wazelina

No to ogłaszamy konkurs pod tytułem: "Z jakiego ramienia jest pani Katarzyna?" Nagród oczywiście nie przewiduję, ale nie samym chlebem człowiek żyje.

Go go duster
@Katarzyna

O jest i pani Katarzyna...już się zaczynałem martwić, że jest Pani na L4 bądź też przeszła Pani do eme jak połowa ludzi z mtu i działa pani na tamtejszym forum, forum firmy, która jeszcze dobrze nie powstała a ma już niespełna 200 negatywnych komentarzy...

@Go go duster

Dziękuję za troskę. Mam się dobrze i nie zamierzam zmieniać pracy.

@Katarzyna

Nie trzeba niczego udowadniać ci co mają znać prawdę to znaja. Tylko brak słów na ,,Pani'' stek klamstw jakim chce ,,PANI'' nakarmić czytelników.

Katarzyna

Oczywiście, ci co powinni wiedzieć - wiedzą. Dotyczy to np. osób rozliczających czas pracy pracowników.

@Katarzyna

Tak, te osoby wiedzą najlepiej ale nie tylko one.Wiec proszę pisać zgodnie z prawdą a nie siać zamęt.

Katarzyna

Jasne. Prawda i tylko prawda. Prawdą jest, że: - pracujesz 40 godzin tygodniowo rozliczanych w ujęciu miesięcznym; - zestawienie czasu pracy i uposażenia możesz sobie wydrukować na specjalnie do tego celu utworzonym stanowisku (Pracownicy Ochrony pokażą gdzie); - masz prawo do półgodzinnej przerwy wliczonej w czas pracy na zjedzenie posiłku; - możesz korzystać z automatów z napojami i przekąskami; - automaty zostały przeniesione z hali do stołówki ze względu na firmy zewnętrzne (serwisy), które w ich okolicy utworzyli sobie miejsce spożywania drugiego śniadania, (Starzy górale pamiętają co działo się przy automatach, gdy te stały na "nowej" hali od strony lotniska); - zdarzały się przypadki zabierania kawy i przekąsek na stanowiska pracy, co zwiększało ryzyko zanieczyszczenia przedmiotów produkcji ciałami obcymi; - masz prawo do odzieży ochronnej, którą możesz wymieniać bez jakichkolwiek konsekwencji nawet kilka razy w ciągi zmiany; - masz prawo zgłaszać swoje spostrzeżenia i sugestie przedstawicielom pracowników; - masz prawo do swobodnego wyboru pracodawcy (ja z resztą też); - możesz wszystkie przypadki łamania praw pracownika, zgłosić do PIP oczywiście przedstawiając odpowiednie dowody; - masz prawo wskazać choćby jedno kłamstwo z powyższych.

pracownik fizyczny
@Katarzyna

I najważniejsze masz prawo się zwolnić. Ps. Ja jestem zadowolony z pracy).

Do Katarzyna
@Katarzyna

Pracujesz 8:15 bo 15 minut z 30 minutowej przerwy musisz odpracowac :) Pracownikami MTU nie sa tylko operatorzy :) czyli 41 i 15 minut.

@Katarzyna

Odpowiedź nie na temat to po pierwsze.Po drugie znam swoje prawa jako pracownik i nie trzeba mi pisać deliberatu wyciągniętego rodem z kodeksu pracy. W tym co napisałaś jest sama prawda ale w tym że nie pracuje się w weekendy było kłamstwo i tyle w temacie. Wątek uważam za zakończony bo szkoda mi czasu i słów.

@Katarzyna

Pani Kasiu jak pani wszystko wie to proszę mi powiedzieć w zasadzie to pytanie retoryczne gdyż ta osobaw Mtu nic nie robi no jezeli wazelinowanie jest praca nadal pracuje na stanowisku "inspektora" BHP. A z tego co pamietam jak odbierala maszyny "nowe" to umiala nacisnać czertonego “grzyba"awaryjnego? I z tego co pamiętam miała bardzo duzo wolnego czasu w pracy.

Audyt
@Ausländer

Czyżby pod nickiem Katarzyna kryła się nasza kochana Beti od BHP?

@Audyt

Wcale bym się nie zdziwi, to by wiele wyjaśniało.Z samej rozmowy można wiele wywnioskować. ????

@Audyt

Punkt czwarty wywodów Pani Kasi mnie naprowadził z tym ciałem obcym. Wiem też że miała w sobie ciało obce,"kierownika" o pseudonimie,, goryl "ot co jakiś romansik w czasie cieżkiej" pracy" w końcu ludźmi jestesmy.

@Ausländer

O! I to jest istotna informacja dla ludzi szukających pracy. Może nie każdemu się to przytrafi ale możliwość jest. Dla autora tej rewelacji mam taką informację. Nie jesteś anonimowy i jeżeli ktokolwiek poczuje się urażony Twoim wpisem, będziesz miał spore kłopoty. No bo zakaz wnoszenie telefonów na halę, to w zasadzie tylko kwestia czasu i odpowiedniego oprogramowania. Mam też pytanie do Administratorów tego portalu. Dlaczego zależy Wam na tym, aby sięgnąć bruku? Co prawda, nie popełnia wykroczenia właściciel płotu, na którym ktoś umieści napis "Kaśka jest głupia", ale nie zareagowanie na taki napis, już tak.

@Ausländer

Masz kłopoty z posługiwaniem się językiem polskim czy za krótko chodziłeś do szkoły?

@Katarzyna

Od straszenia to są duchy prose pani. Odpowiedź na drugie pytanie:nie siedze pół dnia w pracy piszac komentarze wiec i błędy sie zdarzają .I na koniec taka porada odnosnie wnoszenia telefonów. Może zatrudnijcie klawiszy z Zależa oni mają odpowiednie kwalifikacje.

Goryl
@Ausländer

Ewentualnie na rogach budynku można by wybudować dodatkowo wieżyczki i ustawić na nich strażników z AK-47, którzy strzelali by do pracowników nie wyrabiających normy...

Robol
@Katarzyna

Albo Beti albo urazona Paulinka :) jako pracownik orzynosisz wstyd firmie takimi wpisami...

@Ausländer

Daj sobie spokój z Panią Kasią przecież widać że to chore zjawisko jest. Szkoda czasu na komentowanie jej chorych wywodów, kim by nie byla...

Karibrowana

Podobno Kasia vel beti urodziła kolejna mała "małpkę" prawda to czy ściema? Ciekawe czy temu samemu pseudo kierownikowi czy znalazła kolejnego jelenia?

@Katarzyna

Zabieranie kawy na stanowisko pracy w kubku przykrytym zatyczką do tego przystosowaną jest zgodne z przepisami BHP.(a przynajmniej kiedyś było)

Goryl
@Karibrowana

Hahahha. Tak czytam i czytam i co? Jak się okazuje jest sposób na zamknięcie gęby głupiej babie. Wystarczy ostrzec się w komentarzu i jej prywatne igraszki i odrazu uciekla:))))

Czy rozmowa kwalifikacyjna w MTU Aero Engines odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier Serwisu Aparatury Kontrolno Pomiarowej
Rzeszów
logo firmy Likwidator szkód rolnych i majątkowych
Rzeszów
MWJ Rzeczoznawcy Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik Sklepu
Frac Detal Sp. z o.o.
Prestiżowy

Praca w mtu to prestiż na całe Podkarpacie i okolice super firma super zarobki!!

Dawid

Ina jaki mogę liczyć zarobek w mtu? Produkcję cnc frezer z doświadczeniem

@Dawid

Myślę że 4500 brutto na początek

zainteresowany

na ile zmian praca? macie coś takiego jak premie kwartalne?

Kudlaty
@zainteresowany

Na 3,. Premia roczna

zainteresowany
@Kudlaty

na jakich maszynach robicie chodzi mi głównie o tokarki i jakie sterowanie? maszyny 2-3 osiowe czy 5 z przechwytami? ile maszyn ma operator? dziękuje za powyższe info

Real

Ile? Ludzie co tam pracuja po 9 lat do takiej stawki nie doszli.Przestańcie pisać kłamstwa.

Bogaty
@Real

Nowi tyle dostają plus minus także żadne kłamstwa to nie są :/ bo tyle mniej więcej dostają

Lubizjesc

Operator procesów specjalnych . Ktoś coś się wypowie ?

nowy pracownik

Witam planuje sie zatrudnić w tej firmie jako ślusarz ile można tam zarobić jak wygląda praca i czego się można spodziewać ?? dodam ze pracuje już ponad rok w innej firmie lotniczej ??

@nowy pracownik

Jeżeli chodzi o pracę to jest spokojna.Jeżeli chodzi o zarobki to tak jak jest opisane na forum jak po protekcji to dobre jak bez protekcji to nie licz na wiele.I

zielonydżony

Witam. Powiedzcie mi ile można zarobić jako operator cnc , jak wyglada praca na łopatkach , czy są płatne nadgodziny , jakie benefity i ogolnie czy warto podjąc prace w tej firmie ?

@zielonydżony

Zależy jakie masz doświadczenie i co sobie wynegocjujesz. Jeśli masz kilkuletnie doświadczenie jako operator CNC plus doświadczenie z innej firmy w branży lotniczej, to możesz liczyć na w miarę znośne zarobki. Tylko musisz mieć czym walczyć na rozmowie. Nadgodziny głównie do odbioru chyba że kończy się okres rozliczeniowy to ci zapłaca. Praca ogólnie ok trochę monotonna ale kto co lubi. BENEFITY są różne ale to się dowiesz na rozmowie.

Bezużyteczny portal

Chciałem zasięgnąć informacji o MTU, a wcześniej o innych firmach. Wniosek jest następujący: ten portal jest zupełnie bezużyteczny, a poziom "dyskusji" widać poniżej... W takiej formie nie jest to przydatne ani dla pracowników, ani dla pracodawców. Obie grupy powinny sobie to odpuścić i całkowicie ustąpić pola frustratom.

@Bezużyteczny portal

Tak jest zamknąć forum wprowadzić cenzurę a robole z wypiekami na twarzy pracować i się nie odzywać bo na ich miejsca są tysiace. Powiem krótko. Nie pan decyduje czy ten portal zamknąć czy nie i dodam że PRL sie skonczył a tego typu fora właśnie są potrzebne. A jak się nie podobają teraźniejsze czasy to można zamieszkać w Korei Północnej. Tam z pewnością takie forum jest bezużyteczne ponieważ każdy jest zadowolony. Wiec proszę nad tym pomyśleć.

Piccolo

Cześć. Bardzo nie fajnie się czyta takie komentarze jak "Liliputa". Ja rozumiem, pośmiać się z gościa wewnątrz, ale żeby takie rzeczy wylewac na zewnątrz?! Jaka to etykieta firmy jest pokazana??!!. Administracji sugeruje takie komentarze usuwać. Nie wnoszą nic, ale za to szkalują konkretne osoby.

niebieski
@Piccolo

Nikt nie zareaguje tak jak nikt nie zareagował gdy parę wpisów poniżej rozegrał się, w mojej ocenie chamski hejt na Beatke i jej rodzinie. To naprawdę było bardzo prostackie i podłe, gdy z braku merytorycznych argumentów ktoś wyciąga "brudy" z życia prywatnego i wylewa jakieś pomyje nawet nie mając pewności czy odnosi się do wspomnianej Beatki. Forum jest anonimowe a tu robią dochodzenie mimo że sami piszą anonimowo. Ale widocznie to sie sprzedaje najlepiej. To rodzaj igrzysk dla gawiedzi która z wypiekami na twarzy i z otwartą gębą czyta kolejny wpis, i bez względu na to czy pracują na "dole" czy na "górze".

@niebieski

Proponuję wprowadzić cenzure albo zachowywać sie tak w miejscu pracy aby nie było powodów do pisania na forum. Ale jak ktoś uważa się za niewiadomo kogo a prawda jest taka, że MTU życie mu uratowało to jest efekt.

@Piccolo

I tu się mylisz wnoszą i to dużo. Jest to drogowskaz dla przyszłych pracowników firmy w jaki sposób odnosi się w niej sukces. Bardzo pomocna lektura.

Prawie MTU

Zastanawiające jest że tylko Pani Kasia dba o dobre imię firmy - hmm czyli tylko ona jest zadowolona z pracy :) Pani Kasiu może niech kierownicy zaczną szanować ludzi a nie będzie musiała Pani nic tu wypisywać.

Wunderbar

Witam, wiem, że w firmie jest kilka działów produkcyjnych. Interesuje mnie czy technolog z działów łopatek lub obróbki dysków jest w stanie zarobić 3500-4000 zł na rękę?

@Wunderbar

Jest.

Wunderbar

Liliput

Ludzie, ogarnijcie się, dlaczego tak narzekacie na tą firmę? Ja np. od samego początku "zakręciłem" się wokół mojego kierownika, grille, wycinanie drzew i krzewów wokół jego rezydencji, sprzedaż choinek, ogólnie wazelinka na pełną skale i właśnie osiągnąłem sukces...zostałem koordynatorem na TPOD. A jeszcze kilka lat temu stałem pijany przy starej maszynie u prywaciarza w jednej z firm pod Głogowem i perspektywa osiągnięcia sukcesu wydawała się być znikoma. Więc zapamiętajcie sobie - wazelinka, donoszenie na współpracowników to klucz do sukcesu!

Sztyl
@Liliput

Liliput nie bądź taki cwany chyba zapomniałeś jak obrabiałeś du.. temu kierownikowi co mu cos tam sprzataleś koło domu. W sumie to jak na ten twoj komentarz czytam to jesteście siebie warci.

Liliput
@Sztyl

Nie prawda. Zawsze byłem po stronie mojego kierownika...byłem jego prawa ręka...nawet udało mi się wyeliminować konkurencję w postaci golluma zwanego Tołdim...mój "zielony żuk" spalił hektolitry ropy wywozac tuje i inne tego typu krzaki i przywożąc świeże pachnące choinki na święta Bożego Narodzenia, więc uważam że sumiennie i uczciwie zapracowałem na swój sukces...wiem że zazdrościcie mi tego, że razem z andrzejem jesteśmy na równym poziomie intelektualnym a nasi podwładni to poprostu banda idiotów...może poza drobnymi wyjątkami...

Ddddkd

Jak wyglada praca i zarobki u technologow? Na ile moze liczyc kktos swiezo po studiach z rocznym doswiadczeniem?

Ciekawe komu przeszkadzały automaty do kawy i zimnych napoi na hali? ..No tak, głupie pytanie przecież wiadomo komu...Aby tylko dokręcić śrubę zwykłym pracownikom... Śmiech na sali... żałosne

Katarzyna

Smutek zapanował w całym królestwie, bo oto teraz, będzie można wypić kawę w stołówce (kantynie). Siedząc przy stoliku a nie na kartonach z środkami sanitarnymi, w wnęce pod schodami. Wygoda, wygodą, ale klimatu szkoda...

Mieeeeetek
@Katarzyna

Dla przypomnienia na stołówce siedzi sie tylko podczas przerwy. Ale właśnie wyszło, że są równi i równiejsi. A automat na hali jest aby napić sie szybo kawy a nie siedzieć przy kartonach. Na produkcji raczej nie maja czasu na siedzenie.

@Mieeeeetek

Człowieku, ogarnij się!. W ciągu dnia jestem kilka razy na hali produkcyjnej. Dokładnie wiem co się na niej dzieje i co działo się przy automatach. Opowieści o padających ze zmęczenia pracownikach produkcji można między bajki włożyć. Zaręczam Ci, że nikt nikogo nie wyprosi ze stołówki, jeżeli ten przyjdzie "szybko" napić się kawy.

Ktoś z MTU
@Katarzyna

Proponuje ogarnąć się, ale przez panią @Katarzyna. Po pierwsze oczywiście że nikt nie będzie pracowników wyganiał ze stołówki . Ale fakt jest taki ,że normy na produkcji są tak wyśrubowane że nie pozwala to na spokojne wypicie kawy na stołówce bo nie zrobi się normy i opiernicz kadry gotowy. Nie wspomnę o liczeniu sekund wolnego czasu pracownikom na dziale łopatek , podkreślam ,,sekund'' .

@Ktoś z MTU

Nie jest chyba tak źle, skoro masz czas na pisanie. Nie wiem o co chodzi z tymi sekundami, ale sądzę, że chodzi o przyjętą do kalkulacji, poszczególnych operacji jednostkę czasu. Osobiście, nikt nie rozlicza mi czasu wolnego w sekundach.

Tarzan
@Katarzyna

Powiem krótko i zwieźle Pani o niczym nie wie co się dzieje w MTU Pani tu trolluje. I faktycznie apeluje żeby Pani sie ogarnęła i wzieła za pracę. No chyba ze trollowanie jest Pani pracą.

@Katarzyna

No proszę uderz w stół a nożyce się odezwą i wiadomo już komu przeszkadzało to, że zwykły pracownik przystanie na chwilę i napoje się kawy czy zjeść batona.Ale ,,PANI'' Kasia tego nie rozumie bo pije kawę przy swoim biureczku ślicznym mając w głębokim poważaniu że ktoś inny musi zapieprzac przez całą halę by napić się kawy. Po to te automaty stały na hali by było szybciej. A co do królestwa to tej firmie jeszcze sporo brakuje do takiej pozycji,ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,,PANI''- usiu Kasiu.

PrawdaMan

Jako pracownik firmy przyznaje,ze prawda blizej tego co pisza tu rozgoryczeni koledzy.Nic z tego co tu wspomniano nie jest zmyslone, moze czasem wyolbrzymione ale to stan faktyczny, czyli: nadgodziny do odbioru, urlopy kiedy brak pracy, praca w weekendy na kilku wydzialach (12h tez), malo atrakcyjna placa dla nowych i slaby socjal,mozliwosc rozwoju przyhamowalo w ciagu ostatnich 2-3lat bowiem promuje sie juz raczej "swoich" lub "usluznych", srube przykrecaja bo coraz wiecej zamowien na kolejne lata ale glownie to na barkach starych pracownikow, w tej chwili nowi to glownie stazysci, czyli studenci badz ludzie bez doswiadczenia w branzy lub wogole przemysle, a przyjmuja hurtowo walczac o pracownikow z Biedra i Lidlem wiec stawki mozecie sobie wyobrazic, a nade wszystko atmosfera jest folwarczno-panszczyzniana, czyli "nie masz racji" i "My wszystko wiemy lepiej".Ryba psuje sie od glowy a TU glowne lby porzadnie sprane. Bywaja wyjatki (znam kilka. Zas Pani Kasia broni imienia firmy jak kazdy platny trol, tzn: nie merytorycznie tylko wysmiewajac np. jezyk, hamstwo badz brak logiki, tak jakby ten wpis tutaj mialby byc popisem erudycji. Moja rada:czytajcie miedzy wierszami bo nikt nie pisze tych rzeczy dlatego, ze boi sie waszej konkurencji,tylko wylewa zale kiedy w pracy nie moze dac rady. Powodzenia w szukaniu pracy marzen :)

PrawdaMan

Zostaw merytoryczną opinię o MTU Aero Engines - Rzeszów

• Jak się pracuje w MTU Aero Engines?

Zobacz opinie na temat firmy MTU Aero Engines tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 103.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MTU Aero Engines?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 6 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MTU Aero Engines