Aegon

Wywiadu udzielił:
Dawid Niewiadomski
Kierownik Działu Rozwoju Zasobów Ludzkich Aegon
Rekruter z zamiłowania, od prawie 5 lat związany z Aegon jako Kierownik Działu Rozwoju Zasobów Ludzkich, certyfikowany asesor sesji AC/DC i psycholog. Praktyk w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w międzynarodowych korporacjach oraz projektowania i implementacji niestandardowych rozwiązań HR & EB. Doświadczenie HR-owe zdobył między innymi w branży medycznej, ubezpieczeniowej i finansowej, gdzie odpowiadał także za budowanie wizerunku pracodawcy.
Aegon
Adres:
ul.Wołoska 5
02-675 Warszawa
Branże:
  • Finanse - Ekonomia - Bankowość
  • Konsulting - Prawo - Ubezpieczenia
O firmie:
Grupa kapitałowa Aegon w Polsce to cztery podmioty: Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. - ekspert w tworzeniu długoterminowych programów inwestycyjno-oszczędnościowych w ramach umowy ubezpieczenia na życie. Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. - zarządza otwartym funduszem emerytalnym w ramach filaru systemu ubezpieczeń społecznych. Aegon Ubezpieczenia Majątkowe (AEGON Magyarország Általános Biztosító Spółka Akcyjna Oddział w Polsce) - oferuje ubezpieczenia mienia. Aegon Services Sp. z o.o. - rozwija, wspiera i koordynuje sieć sprzedaży spółek Aegon w Polsce.

Czym dokładnie zajmuje się Grupa Aegon?

Aegon to międzynarodowa grupa finansowa dbająca o zabezpieczenie finansowej przyszłości 40 milionów klientów. Jesteśmy w 25 krajach Europy, obu Amerykach i Azji, a w Europie Środkowo-Wschodniej w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji, Turcji oraz na Węgrzech. Nasza historia rozpoczęła się ponad 160 lat temu w Holandii, a nasza centrala mieści się w Hadze. W całej grupie zatrudniamy 28 000 Pracowników. Grupa kapitałowa Aegon w Polsce to cztery podmioty, których wspólnym celem jest zabezpieczenie przyszłości finansowej naszych klientów.

W świadczeniu jakich usług specjalizuje się każdy z tych podmiotów?

Aegon Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. to ekspert w tworzeniu długoterminowych programów inwestycyjno-oszczędnościowych w ramach umowy ubezpieczenia na życie. Aegon Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. zarządza otwartym funduszem emerytalnym w ramach filaru systemu ubezpieczeń społecznych. Aegon Ubezpieczenia Majątkowe (AEGON Magyarország Általános Biztosító Spółka Akcyjna Oddział w Polsce) oferuje ubezpieczenia mienia. Z kolei Aegon Services Sp. z o.o. rozwija, wspiera i koordynuje sieć sprzedaży spółek Aegon w Polsce.

Czy któryś z tych podmiotów odgrywa w waszej grupie kluczową rolę?

Każdy z nich ma do spełnienia swoje cele i misję, dlatego wszystkie są równorzędne, żaden nie odgrywa roli ważniejszej od pozostałych.

Podstawę waszego biznesu tworzy sieć sprzedaży. To jej pracownicy nawiązują bezpośredni kontakt z klientami i sprawują nad nimi opiekę podczas całego okresu współpracy.

To prawda. W tej chwili rozwijamy dwie sieci sprzedaży – Aegon Active i Aegon Premium. Pierwsza jest odzwierciedleniem zmieniającego się świata, nowej jakości pracy i wszechobecnej technologii. To idealna praca dla osób aktywnych i pełnych energii, które wiedzą, czego chcą i nie boją się wyzwań, otwartych, z łatwością nawiązujących kontakty i budujących relacje. Jesteśmy nastawieni na działanie i szukamy ludzi z podobnym podejściem.

Co w takim razie oferuje Aegon Premium?

Trzy różne ścieżki kariery. Ekspercką, dla osób, których żywiołem jest sprzedaż, lubią rozmawiać z ludźmi, nieustannie się uczyć i rozwijać. Jeśli ktoś umie budować zespół, planować, organizować, motywować, może wejść na ścieżkę Lidera Zespołu. Natomiast osobom, które uważają, że sprawdzą się jako przełożony, są dobrymi strategami oraz potrafią zarządzać wieloma zespołami możemy zaproponować ścieżkę dyrektorską.

Brzmi ciekawie. To, gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Można nas znaleźć zarówno na popularnych serwisach rekrutacyjnych, w social media, ale także można się z nami spotkać podczas Targów Pracy.

Czytelnicy z pewnością są ciekawi, jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie.

Proces rekrutacji i selekcji zależy od stanowiska na jakie aplikuje kandydat, chociaż są trzy stałe elementy: analiza dokumentów rekrutacyjnych, rozmowa kwalifikacyjna i prezentacja oferty współpracy. Na stanowiska menedżerskie dochodzi kolejny etap Assessment Centre.

Czego oczekujecie od kandydatów do pracy w Aegon?

Przede wszystkim kompetencji interpersonalnych, które umożliwiają efektywną pracę z klientem. Specjalistyczną wiedzę jesteśmy w stanie sami przekazać naszym współpracownikom. Oczywiście mile widziane są też zaangażowanie i sumienność w wykonywaniu obowiązków oraz chęć rozwoju i uczenia się.

Osoby bez doświadczenia w branży ubezpieczeniowej też mają szansę znaleźć u was zatrudnienie?

Tak. Właśnie z myślą o takich osobach uruchomiliśmy projekt Aegon Active. Pozwala on jednocześnie zarabiać, osiągać własne cele i spełniać marzenia oraz budować wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych klientów. Działamy w pozytywnej atmosferze, w nietypowym biurze, z dobrą kawą w ręku.

Dlaczego warto dla was pracować?

W Aegon proponujemy przejrzysty system wynagrodzenia. Na atrakcyjne warunki finansowe składają się stała podstawa oraz zmienny, dodatkowy element wynagrodzenia. Formę współpracy ustalamy z każdym kandydatem osobno. Gwarantujemy elastyczny czas pracy dostosowany do indywidualnych potrzeb. Nasze biura znajdują się w dobrze skomunikowanych częściach miast. Są nowoczesne, komfortowe i sprzyjają integracji.

Co jeszcze oferujecie swoim współpracownikom?

Zapewniamy im niezbędne do pracy narzędzia - tablet i wygodne aplikacje. Oferujemy bogaty system motywacyjny, a także szkolenia, coaching oraz rozwój pod okiem doświadczonych menedżerów.

Jakimi wartościami kieruje się w biznesie Grupa Aegon?

Musimy stale podnosić poziom naszych usług, szyć naszą ofertę „na miarę”, bardziej skupić się na słuchaniu naszych klientów. Będziemy walczyć o poprawę jakości obsługi klienta, o utrzymanie efektywności kosztowej naszych działań, o uproszczenie wszelkich procesów i procedur. Każdy pracownik Aegon powinien mieć świadomość w jaki sposób jego praca przekłada się na zadowolenie klienta i lepsze zrozumienie naszej oferty.

Dla pracowników liczy się kondycja danej firmy. Jak oceniacie swoją aktualną pozycję na rynku?

Aegon ma stabilną pozycję na rynku produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych. Od kilku lat zajmujemy stałą pozycję w raportach KNF.

Jakie cele wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Aktualnie pracujemy nad naszą ofertą produktową. Dostosowujemy nasz wachlarz produktów do potrzeb klientów oraz aktualnie zmieniających się przepisów regulujących naszą działalność. Naszym celem jest wzmocnienie sił sprzedaży, zarówno liczebnie, jak również poprzez odpowiednie materiały marketingowe i sprzedażowe.

Dziękuję za rozmowę.