Opinie o PKM Sosnowiec w Sosnowiec

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie PKM Sosnowiec. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM Sosnowiec o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM Sosnowiec w Sosnowiec

Stary

Mam namysli kierowcow kampusiow moglbym wymienic duzo nazwisk lecz nie zrobie tego no bym byl taki jak oni

cyprys

bieda bieda i jeszcze raz bieda jak masz kwity na cokolwiek innego to sie nie pchaj. robota po 12h nieraz i nie dwa,licząc powroty ze zmiany z drugiego końca miasta. za trójkę z przodu? jak masz bogaty miesiąc. i kiedy jak zliczysz faktyczne godziny wychodzi ok 210 a zapłacone masz za 180? powiedza dodatki premie i nadliczbowe, wszystko pic na wode ,bo baba na kasie ma tyle samo za takie godziny jak ty. a jaka odpowiedzialnosc. kiedy ona sie pomyli to ja pojada po majtach lub premi a ciebie moga zamknąć.generalnie ciezka praca za psie pieniądze pisze jako świerzak.

Kierowca

Dlaczego tak jest? Bo teraz młodzi myślą że nic nie robią,a zarobią kokosy. Niestety realia są inne. Trzeba trochę pokręcić kierownicą. Nowym jest ciężko bo na próbnym właśnie jest się na "skoczka". Codziennie można robić inną linię tak że oczopląsu można dostać. A tak z ciekawości to jutro zapytam paru młodych kierowców ile naprawdę realnie dostali za ostatni miesiąc. Codziennie inne auto,to man,to solaris,jelcz,volvo czy mercedes. Każde auto trochę inaczej się obsługuje i może też to część odstrasza. Za dużo wiedzy na raz. Ale ja mam porównanie z innymi przewoźnikami na Śląsku i Zagłębiu i zapewniam Cię że PKM daje zarobić najlepiej z nich. Niestety oczywiście nie za darmo.

Autobus LZ
@Kierowca

Włąsnie dobrze by bylo wiedziec ile taki młody teraz wezmie wypłąty bo ja caly czas sie waham przed zlozeniem cv z powodow zarobkow noi tego nawału pracy wszystko na raz tu inna linna tu inne auto itp wiem z doswiadczenia bo jezdrze autobusem miejskim ale to u prywatnego przewoznika ze jak przyjałem sie tam to tez byłem ''skoczkiem'' ale tam owiele mniej lini jest do zapamietania i autobusow ..

@Autobus LZ

Rób jak uważasz. Ja Ci powiedziałem co wiem. Życzę Ci powodzenia.

Autobus LZ
@Kierowca

i dowiedziales sie kolego ile dostaje taki młody na poczatek ??

Kierowca

Ja tam pracuję i nie narzekam. Zarobki nawet spoko. Nie schodzę poniżej 3000. Tyle że mam 15% wysługi. Są lekkie służby,ale też są i ciężkie. Jak to w pracy. Koledzy w pracy naprawdę są w porządku. Jak coś nie wiesz to zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże. Ja naprawdę nie narzekam i polecam pracę tutaj.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
kasiabed

chciałam zapytać czy kotś ma dane do przesłania cv do pkm

Sprawiedliwa
@kasiabed

Jak nie masz znajomości w solidarności lub u burmistrza sąsiedniego miasta, albo ciotki w kadrach to zapomnij.Pracują tam ich dzieci lub wnuki.Jedynie jako kierowca autobusu masz szansę na pracę bez znajomości i NEPOTYZMU jaki tam panuje.

Joke

Wiesz co, ja tam uważam że to jest przyjemna praca dla wszystkich ludzi, którzy są w stanie normalnie do niej podejść i przepracować te kilka miesięcy bez zwalniania się z nudów czy że jest za dużo pracy

małpa

Przyjemna ta praca ale tylko dla pociotków i nierobów .Nepotyzm i ciemnota dozoru wołają o pomstę do nieba.Premiowanie kapusiów i złodziei.Atmosfera w pracy jak za Gomułki.Pensje głodowe. Jak ci nie odpowiada praca to się zwolnij - to odpowiedz kierownictwa na uwagi pracowników.

Gerard

Praca: Całkiem niezła, jeśli tylko robisz to co do ciebie należy to nie masz się czym martwić, ciągle człowiek musi się udoskonalać bo ciągle pojawia się coś nowego, ale to bardzo dobrze, ja lubię nowości bo można się rozwijać. Atmosfera: Jak w każdej pracy są ludzie w porządku jak i tzw zadymiarze, tak też jest tutaj, lecz można się z każdym dogadać. Większość pracowników służy pomocną dłonią i nawet radą w sprawach służbowych a nawet prywatnych. Ogólnie oceniam atmosferę na przyjemną. Zarobki: Jeśli chodzi o wypłaty to młody człowiek na początek powinien się cieszyć że ma taką pracę a nie z wypłaty, niestety większą kasę bierze się po pewnym czasie i jak się ma wysługę lat, ale przecież wszystko przychodzi z czasem.

EWA

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PANA DYSPOZYTORA (usunięte przez administratora),ORAZ SZCZEGÓLNE DLA KIEROWCY AUTOBUSU 644 NR.BOCZNY 319 (usunięte przez administratora)(ODDZIAŁ DĄBROWA GÓRNICZA)W DNIU 27/04/2016.WYSIADAJĄC Z AUTOBUSU, ZOSTAWIŁAM TOREBKĘ Z DOKUMENTAMI,KLUCZAMI,PIENIĘDZMI NA SIEDZENIU.JEDEN Z PASAŻERÓW WIDZĄC TO SCHOWAŁ JĄ DO SWOJEJ REKLAMÓWKI. PAN RAJEWSKI JEDNAK OKAZAŁ PEŁEN PROFESJONALIZM I CZUJNOŚĆ.ZATRZYMAŁ PASAŻERA, ODZYSKAŁ TOREBKĘ, I W STANIE NIENARUSZONYM ZWRÓCIŁ W MOJE RĘCE. SZANOWNA DYREKCJO, PROSZĘ WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI Z POSTAWY PANA KIEROWCY. PAN DYSPOZYTOR W SPOSÓB PROFESJONALNY DOPROWADZIŁ DO MOJEGO KONTAKTU Z KIEROWCĄ I ODZYSKANIA TOREBKI. JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Jak wygląda praca w PKM S-c: Na warsztacie jest spoko, jeśli nie zależy ci na dużych wypłatach i nie masz wysługi lat to jest to praca dla ciebie, tylko pamiętać trzeba o tym że lubią karać i zabierać z wypłat tzw nagrody. Jeśli chodzi o wymagania to najlepiej abyś cuda naprawiał od ręki, lub tylko przy użyciu młotka. Stawka to dla nowego 11zł/h i premia miesięczna 20% co miesiąc. Kierownictwo to karierownicze, którzy zapomnieli że czasy kiedy oni pracowali przy ikarusach dawno się skończyły. Teraz naprawia się wszystkie pojazdy bez schematów, instrukcji, na tzw czuja a jak usterka się powtarza, karzą pisać wyjaśnienia i nie przyjmują do wiadomości że autobus ma skomplikowaną budowę, zapraszamy na garaż aby nam pokazali jak to naprawiać. Często zwiększają swoje wymagania odnośnie pracowników i ich obowiązków, nie dając nic w zamian. Od jakiegoś czasu jest coraz gorzej i chodzą pogłoski że pracownicy sami chcą odchodzić, podwyżek żadnych nie będzie bo nowe autobusy chcą kupować. Proszę bardzo, niech kupują, ale nie kosztem pracowników bo bez zaplecza technicznego PKM nie wyjedzie na linie a strajk coraz bliżej. Nie polecam tam pracy, wyzysk przez duże W.

Jak się wszystko robi tak jak należy to praca jak kazda inna. Pasazerowie, jak klienci w sklepie, tylko tutaj więcej tzw.złodziei bo w sklepie zawsze jest ochrona albo prawie zawsze, a tutaj kanary od przypadku. Jeszcze zrozumiem, ze ktoś jedzie sporadycznie i 4,80zł to duzy wydatek, ale dla tych co jezdza codziennie albo kilka razy dziennie bez biletu, tego nie potrafie pojąc. Co do pasażerów to jacy oni dla nas kierowców i szacunku do naszej pracy tacy i my dla nich. Dla wszystkich staram się być miły, czekac i nie uciekać z przystanku. Jednak jak widze cwaniaczka, to krew mnie zalewa. Pierw przyciska przez pol minuty przycisk przy srodkowych drzwiach, a później się dziwi ze kaze mu zakupić lub okazac bilet. Kiedy nie ma i nie chce zakupić wychodzi wyzywajac na kierowcę. Może gdyby miał inne nastawienie do swiata to i swiat byłby dla niego łaskawszy :-) Zarobki w PKMie naleza do średnich. Sytuacja jest dużo lepsza niż w 2010 roku. Poza tym bilet bezpłatnych przejazdów dla pracownika, a także dla najbliższej rodziny. Po przejściu na emeryture większość pracowników także dalej ma bilety bezpłatnych przejazdów. Sprzet jest coraz nowszy wiec jakos pracy zbliza się do jakości pracy jaka jest np.we Włoszech we włoskich zakładach komunikacji miejskiej. Co do zarobkow to niewiele się roznia od zarobkow kierowców np.na Lanzarotte. Na biednej Ukrainie wszyscy potrafią wsiadać pierwszymi drzwiami, nikt się nie pcha i każdy kupuje bilet. Tam kierowca jest szanowany. Gapowicze zdarzają się często na Ukrainie w tramwajach.

praktyk

Czy był ktoś na praktyce zawodowej w PKM na warsztacie? Można się czegoś nauczyć czy traktują praktykanta typu przynieś,wynieś, pozamiataj?

Maciek M

Szkoda, że nikt nie napisze naprawdę pomocnej opinii. Ile płacą za godzinę jazdy kierowcy?? Czy są dodatki za oszczędnosc paliwa?? Czy są inne benefity jak ,,13'' czy karta Multisport?? Wczasy pod grusza?? A może ktoś wie czy nie lepiej jest w PKM Jaworzno??

KACZOR

DOSTANIESZ BILET DLA SIEBIE I ŻONY NA CAŁY ROK I JEŻDZISZ AŻ CI SIĘ ZNUDZI.

Code24

Na warsztacie nie ma szkoleń tylko wymagania . Atmosfera dość przyjemna . Nie jest zły zakład . tylko zarobki :(

Pkmowy kierowca

Bardzo fajna praca bo lubię autobusy ale mały zarobek.

PKM/KIEROWCA

Ja pracuję w pkmie od 2012 roku do teraz i jestem zadowolony choć małe zarobki do 1600zł. miesięcznie

garop

Witam wszystkich nasuwają sie mi pytania jezeli ktoś doświadczony odpowie byłoby bardzo miło...Jak wygląda program szkoleń i rozwoju pracowników w firmie.. oraz jakie możliwości rozwoju zawodowego oferuje firma swoim pracownikom.. wazne sa to dla mnie kwestie i chiałbym wiedziec dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi

kierowca
@garop

rozwój w firmie to tylko jest dla rodziny i bliskich znajomych :)

kierowca

włanie zatrudniaja kogo się da ,zatrudniajcie więcej kobiet z nimi miło się człowiek odstresowywuje na koncowych przystankach ,poZdrawiam szczególnie 3

xxx

proponuję żeby wprowadzić okresowe badania psychiczne,bo co niektórym się we głowach przewraca

KACZOR

BADANIA PSYCHO DLA PASAŻERÓW.

mmmm

pkm jest w porządku ale nie którzy kierowcy to wyjątkowe chamy nie wypuścić kogoś z autobusu tylko dla tego że nie wsiadał pierwszymi drzwiami dla mnie niedorzeczne (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o PKM Sosnowiec - Sosnowiec

• Jak się pracuje w PKM Sosnowiec?

Zobacz opinie na temat firmy PKM Sosnowiec tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM Sosnowiec?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKM Sosnowiec?

Kandydaci do pracy w PKM Sosnowiec napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKM Sosnowiec
2.1/5 Na podstawie 40 ocen.
  • Lenartowicza 73
    41-219 Sosnowiec