Opinie o SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O. w Warszawa

Karol

Przeczytałem że firma daje możliwość podszkolenia się z języków obcych. Chciałbym dopytać jak to wygląda. Jest dostęp do specjalnej platformy online z językiem czy lektor przychodzi do firmy i robi zajęcia po pracy albo w trakcie?

Zespoł HR

W firmie żaden dział nie posiada pełnej dowolności w ustalaniu dni pracy zdalnej. Pracujemy w trybie hybrydowym zgodnie z ustalonymi w firmie zasadami.

Ada

Uważam, że kwestie takie, jak benefity są należycie opisane w ogloszeniach, w tym w najnowszym - Specjalista w Dziale Medycznym. Brak mi jedynie widełek zarobkowych na stanowisku. Proszę, nie czekajmy, aż Unia nas zmusi do ujawniania zarobków, znormalizujmy to już teraz :)

@bcd

Hmm czyli myślisz że w ogóle można chodzić co jakiś czas do szefostwa i prosić się o podwyżkę ? Bo np ja się stale uczę i robię kursy zastanawiam się czy to może w jakiś sposób wpływać na moje wynagrodzenie już podczas pracy? Próbowałeś także tych zajęć języka angielskiego o których mówi firma, faktycznie można zdalnie do nich przystąpić ?

Ada

abcd
@Ada

Spokojnie, „widełki” nie są znane nawet dla pracowników. Natomiast nowi pracownicy oczywiście mają na plus w tej kwestii - na juniorze na start dostaniesz więcej niż specjalista po roku pracy co jest bardzo demotywująca dla obecnych pracowników.

@abcd

A czemu tak jest, że nowi mają lepsze pensje, kto to ustala? Znasz różnicę na tych dwóch stanowiskach? Czy firma zakazuje rozmawiania o zarobkach?

Ab

Przychodzą z zewnątrz i mają oczekiwania finansowe zgodnie z obecnym rynkiem. Pracownicy zatrudnieni wcześniej mieli inne oczekiwania względem innego rynku płac. Pracodawca raczej nie wyrównuje i nie oferuje takich podwyżek dla obecnych pracowników by wynagrodzenie względem nowych osób (często bez doświadczenia) były odpowiednio wyższe.

Zespół HR

Przypominamy, że zgodnie z Kodeksem Pracy pracodawca nie może ujawniać wysokości wynagrodzeń poszczególnych pracowników, gdyż wysokość wynagrodzenia jest dobrem osobistym.

@Zespół HR

Przecież to było pytanie, czy zakazujecie pracownikom, anie czy sami ujawniacie. Pracownik, o ile nie podpisał jakiejś klauzuli, może mówić o swoich zarobkach komu i kiedy zechce. Może lepiej wyjaśnić publicznie, co miał na myśli @abcd pisząc, że nawet pracownik nie zna u Was widełek zarobkowych. Wiecie coś o tym?

bcd Nowy wpis

Z perspektywy pracownika słyszy się „wynagrodzenia są określanie indywidualnie” czyli ile sobie ugrasz tyle masz. Są działy w firmie gdzie pracownicy są całkiem usatysfakcjonowani z zarobków a podwyżki motywujące do rozwoju i działania (warto podkreślić, że zależy to też od kadry zarządzającej w danych działach). Jednak są i takie gdzie ten system nie funkcjonuje przy równie wysokim zaangażowaniu w wykonywaną pracę… dodatkowo wyższe pensje osob nowych na stanowisku młodszego specjalisty bez doświadczenia od pensji specjalisty z pewnym juz doświadczeniem w firmie bądź też dysproporcje u osób na wyższych stanowiskach, które są wieloletnimi pracownikami świadczą o braku istnienia widełek a bardziej o tym, żeby dać pracownikowi najmniejszą pensję/ podwyżkę jaką się tylko da zamiast dążyć do sprawiedliwego systemu wynagrodzeń w całej firmie :(

@bcd Nowy wpis
@bcd

Temat wynagrodzeń generalnie zawsze budził i będzie budził wiele emocji. Bardzo cenimy pracę naszego Zespołu, ponieważ to właśnie dzięki pracownikom poziom świadczonych przez nas usług jest tak wysoki. Jesteśmy otwarci na rozmowy, każdy jest dla nas ważny, dlatego jeśli jesteś naszym pracownikiem, to zapewne wiesz ... i serdecznie zapraszamy do kontaktu z Działem HR. Satysfakcja pracowników jest dla nas kluczowa. Wspólnie pracujemy na sukces firmy i nieustannie się rozwijamy. Zespół HR

@Karol

Dzień dobry. Oczywiście, nasza firma współpracuje ze szkołą językową i każdy pracownik może brać udział w zajęciach. Spotkania odbywają się zdalnie (na różnych platformach takich jak zoom, skype w zależności od lektora), w godzinach 07:00 (przed pracą) lub 16:00 (po pracy).

@Zespół HR

Dziękuję za informacje. Te zajecia są bezpłatne i finansuje je w całości firma? Jeśli chodzi o zaawansowanie to można sobie wybrać poziom czy wszyscy mają do dyspozycji te same spotkania? Są jeszcze jakieś inne benefity? Np. pakiet opieki medycznej albo grusza?

@Karol

Tak, zajęcia są finansowane przez firmę i bezpłatne dla pracowników. Przed przystąpieniem do zajęć, pracownik wykonuje test poziomujący i na tej podstawie jest przypisywany do zajęć na konkretnym poziomie. Pozostałe benefity jakie mamy dostępne to m.in kafeteria MyBenefit, karta sportowa, prywatna opieka medyczna, spotkania integracyjne, szkolenia wewnętrzne, finansowanie szkoleń zewnętrznych oraz dofinansowanie studiów podyplomowych.

@Zespół HR

Sporo tych dodatków. Ktoś wcześniej wspominał o możliwości pracy hybrydowej. Nadal tak jest że można przez kilka dni pracować zdalnie? Pracownik ma wybór? Jakie jest do tego podejście?

@Karol

Tak, pracujemy w trybie hybrydowym na stałe, grafiki są ustalane wewnątrz działów.

Mikołaj
@Zespół HR

Jak praca jest na home office kilka dni w tygodniu to wtedy godziny pracy są elastyczne? Czy trzeba sztywno stosować się do tych co w zwykle w biurze? Jak są jakieś odstępstwa to jakie?

@Mikołaj

Rozpoczynamy pracę w godzinach 07:30-08:30 i analogicznie kończymy po 8h. Takie zasady obowiązują zarówno w trybie zdalnym jak i stacjonarnym.

Pan
@Zespół HR

Na homme office dostaje się służbowego laptopa i inne niezbędne narzędzia? Firma dofinansowuje internet albo prąd pracownikowi?

@Pan

Oczywiście nasi pracownicy otrzymują służbowy sprzęt. Dodatkowo firma zwraca w formie ryczałtu koszty, związane ze świadczeniem pracy zdalnej (zwrot ten obejmuje koszty energii elektrycznej oraz usług telekomunikacyjnych (Internetu)).

Anetka
@Zespół HR

Super, że firma stara się nie obciążać pracowników. Skoro jest to praca hybrydowa, to ile dni pracuje się zdalnie, a ile stacjonarnie - z biura :)?

@Anetka

Konkretna ilość dni stacjonarnych oraz zdalnych uzależniona jest od kilku czynników m.in. działu czy ustaleń z Kierownikiem.

@Zespół HR

A jaki dział ma zazwyczaj wolną rękę co do ustalania tych dni? Poniedziałki i piątki można pracować w domu, kierownik na to się zgadza?

Zespoł HR

Joanna

Bardzo ciekawa praca, są możliwości rozwoju jednak tylko tyle. Brak odpowiednich ludzi na szczeblu zarządzania w niektórych jednostkach, dziwne struktury i powiązania na liniach pracownik-przełożony. Brak doceniania pracowników w aspekcie finansowym, co przekłada się na częste rotacje.

Nikita

Pracuję w firmie i powiem Wam, że na przestrzeni lat firma bardzo się zmieniła na plus. Firma realizuje bardzo ciekawe zadania i można się w niej rozwijać. Dodatkowo dba o pracowników. Oferuje sporo fajnych benefitów dla pracowników np. elastyczny czas pracy, języki obce czy praca hybrydowa.

Hanna
@Nikita

Jęyzki obce? :) czyli firma organizuje jakies kursy/szkolenia?

Nikita
@Hanna

Tak, firma organizuje zajęcia językowe. W firmie jest dużo różnych grup językowych. Można uczyć się różnych języków. Oczywiście nauka jest bezpłatna i dostępna dla każdego pracownika.

Potencjalny kandydat

Czy ktoś może udzielić informacji jakiego rodzaju są zadania rekrutacyjne?

Pracował ktoś z Was jako Asystentka w SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O.? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

Zespół HR

W naszej firmie stanowisko Asystentki występuje w strukturze w dziale Administracji. Osoba na tym stanowisku wykonuje zadania administracyjne związane z obsługą sekretariatu takie jak: obsługa korespondencji, spotkań, współpraca z różnymi firmami i instytucjami, a także współpraca z Zarządem i poszczególnymi działami w firmie w bardzo różnorodnych zadaniach. Dobry kandydat na to stanowisko to osoba, która jest komunikatywna i chętna do współpracy z innymi. W stopniu komunikatywnym zna język angielski. Dobrze porusza się w środowisku MS Office, a także cechuje się wysoką kulturą osobistą. Rekrutacja jest nastawiona na weryfikację w/w kompetencji.

M

Pracowałam, nie polecam - szkolenia nic nie uczą i mimo, że bardzo chcesz wykonać zadanie dobrze to ciężko to zrobić bez merytorycznego przygotowania, jesteś przeładowany zadaniami i nie masz nawet czasu spokojnie zjeść. Dostałam ofertę z innej firmy ale przez traumę w science poważnie się zastanawiam czy nie odmówić i zmienić sektor ( całe szczęście mogę sobie na to pozwolić )

@M

Bardzo nam przykro, że praca w SciencePhrarma nie spełniła Twoich oczekiwań. Każdy pracownik dołączający do firmy jest objęty programem onboardingowym który składa się ze szkoleń merytorycznych, niemerytorycznych, a także spotkań weryfikujących satysfakcję pracownika z zadań i okresu wdrożeniowego. Staramy się nie bieżąco również doskonalić ten proces, jeśli tylko dostajemy sygnały, że coś powinniśmy poprawić. Nie mniej jednak życzymy Ci powodzenia i samych sukcesów w życiu zawodowym i mamy nadzieję, że nowe miejsce pracy będzie dla Ciebie satysfakcjonujące. Pozdrawiamy Zespół HR

Jestem aktualnym pracownikiem firmy SPH i musze powiedzieć, że praca jest na prawdę ciekawa. Otrzymuję różnorodne zadania, dużo się uczę. ponadto mogę liczyć na wsparcie koleżanek i kolegów w firmie. Doceniam również pracę w firmie ze względu na atmosferę, niekorporacyjne podejście do pracownika, a także pracę hybrydową :)

Gosia

Czy mógłbyś napisać trochę więcej szczegółów o pracy w firmie? interesuje mnie zwłaszcza obszar działań niepożądanych. Zastanawiam się nad aplikowaniem do firmy bo widziałam ogłoszenie.

@Gosia

Ja akurat nie pracuję w obszarze działań niepożądanych, ale wiem, że na pewno praca w naszej firmie to dość różnorodne zadania (jesteśmy firmą konsultingową, dzięki temu jest różnorodnie). W przypadku działu monitoringu działań niepożądanych to tam również jest szerokie spektrum zadań. To nie tylko przyjmowanie pojedynczych zgłoszeń dotyczących działań, ale przygotowanie raportów, współpraca z Klientami, przeszukiwanie literatury itp. Praca głównie w języku angielskim. Ogólnie praca ambitna i rozwojowa. Firma z tego co wiem zazwyczaj jest otwarta nie tylko na osoby z doświadczeniem.

Zespół HR

Szanowni Państwo, W odpowiedzi na pojawiające się komentarze dotyczące pracy oraz rekrutacji do firmy SciencePharma, jako dział HR chcielibyśmy ustosunkować się do informacji zamieszczanych na forum. Proces rekrutacyjny – w naszej firmie zazwyczaj składa się z 3 etapów: 1. Spotkania (najczęściej w formie on-line) z osobą z działu HR - rozmowa ma na celu bliższe poznanie kandydata, jego doświadczeń, a także zainteresowań zawodowych. 2. Jeśli profil zawodowy kandydata odpowiada naszym oczekiwaniom – zaprosimy go do wykonania zadania rekrutacyjnego, które pozwoli nam zweryfikować pewne istotne z punktu widzenia firmy kompetencje. 3. Spotkanie (zazwyczaj w formie on-line) z Kierownikiem działu, Zarządem oraz osobą z działu HR. Rozmowa będzie miała charakter merytoryczny. Po każdym etapie kandydaci mogą liczyć na informację z naszej strony w ustalonym wspólnie terminie. Po szczegóły zapraszamy do naszej zakładki „Kariera” -> https://www.sciencepharma.pl/firma/kariera Wynagrodzenia, jakie oferujemy kandydatom do firmy idą w parze z wiedzą, doświadczeniem i wykształceniem osoby, której składamy ofertę zatrudnienia. Należy mieć na uwadze, że każdy pracodawca inwestuje w pracownika - poza jego wynagrodzeniem - także dzieląc się z nim swoją wiedzą i know-how. Każdy z naszych pracowników ma szansę rozwoju zawodowego w tym awansów stanowiskowych, co zależne jest od jego zaangażowania, umiejętności wykorzystania nowych doświadczeń oraz samodzielności. Dla firmy SciencePharma bardzo ważny jest rozwój pracowników, dlatego też naszym pracownikom oferujemy szereg szkoleń wstępnych, merytorycznych wewnętrznych i zewnętrznych, a także naukę języków obcych! Ponadto nasi pracownicy każdego dnia mają okazję realizować bardzo różnorodne i wymagające projekty, dzięki którym cały czas się rozwijają. Jako firma cały czas się rozwijamy i poszerzamy swoją ofertę, a w związku z tym poszukujemy pracowników! Po aktualne oferty pracy zapraszamy na: https://www.sciencepharma.pl/firma/kariera. Zespół HR

@Zespół HR

Hej świetna informacja - na przyszłość proszę pomyśleć o informowaniu odrzuconych kandydatów ( którzy brali udział w rozmowach kwalifikacyjnych) o fakcie odrzucenia. To powinien być standard.

@Kandydat

Bardzo dziękujemy za komentarz. Każdorazowo staramy się wracać do naszych kandydatów z informacją zwrotną. Jeśli tak się nie wydarzyło to bardzo za to przepraszamy! Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu poprzez e-mail - zweryfikujemy sprawę: praca@sciencepharma.pl. Pozdrawiam Zespół HR

mixx

Witam pracował ktoś jako Asystent/ka Działu Walidacji i może się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Jakiś czas temu brałem udział w rekrutacji. Mogę powiedzieć, że rekrutacja jest wieloetapowa (3 rozmowy kwalifikacyjne, zadania do samodzielnego wykonania po angielsku, totalnie nie zwiazane z przyszłym stanowiskiem). Jeśli chodzi o wynagrodzenie to faktycznie na początek 4.000 najchętniej by dali.

Gonzo
@Adam

Jesteś w stanie opisać na czym polegały te zadania? i czy były do rozwiązania w trakcie rozmowy czy miałeś na nie więcej czasu? Dzięki i pozdrawiam

@Gonzo

Na zajęcia był określony czas, jedno od razu następne w ciągu kilku dni. Weryfikacja znajomości języka podczas rozmów.

N
@Adam

Czyli widzę od roku nic się nie zmieniło... Mnie pytano o oceny na studiach (!). Długi proces rekrutacyjny z wieloma etapami a zarobki jak w latach 2000. Rozumiem osoby, które szukają jakiegokolwiek doświadczenia, ale można je załapać u bardziej popularnych firm farm. i z o wiele lepszą pensją. Na tę szkoda czasu.

4000zł netto czy brutto?

Jolanta
@Adam

Hej, dziękuję Ci za Twój wpis tutaj na forum. Ostatnio właśnie poszukiwałam informacji o rekrutacji do pracy w tej firmie. Jestem jednak ciekawa, czy firma potrzebuje cały czas nowych osób do pracy. Może Ty lub ktoś z obecnie zatrudnionych osób wie, czy ta firma nadal prowadzi rekrutacje i na jakie ewentualnie pytania trzeba się przygotować?

@Jolanta

tak, rekrutacja trwa... pytania ogólnie typowe dla rekrutacji czyli dot. obowiązków na stanowisku na które aplikujesz, wyobrażeń o przyszłej pracy, mocnych i słabych stronach i Twojej motywacji

zainteresowana
@Adam

4000 zł netto czy brutto? W branży medycznej nie ma kryzysu, ale pracodawcy wykorzystują pandemię, by mniej płacić. W medycynie są większe zarobki niż 4000zł ...

Egefege

Szkolenia owszem są. Dzielenie się wiedzą to plus, szkoda tylko, że w takiej formie. Jako nowy pracownik dostaniesz listę ok 80-100 szkoleń do przyswojenia (prezentacje i nagrania do słuchania), które - uwaga, uwaga! - musisz zaliczyć, tj. napisać test (poczujesz się jak w szkole). Jeśli oblejesz, powtarzasz. Do tego ze 2 razy w tygodniu będziesz miał szansę uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez kolegę z twego/innego działu - pomysł fajny, ale jeśli masz masę pracy (a masz, w sciencepharma gwarantują ci to) to spędzenie tych 4-5 godzin w tygodniu na siedzeniu w dusznej sali szkoleniowej wyda ci się marnotrawstwem czasu. Na koniec oczywiście test. A pewnego dnia sam zostaniesz wyznaczony na prelegenta takowego szkolenia (pewnie akurat przed końcem okresu próbnego), z tematyki o której nie masz pojęcia. Nowe wyzwania, nowe doświadczenia. Są plusy, są minusy. Sam pomysł szkoleń niezły, ale realizacja pozostawia trochę do życzenia. (usunięte przez administratora).

@Egefege

Jeżeli szkolenie ma być owocne , to sprawdzenie wiedzy jest jak najbardziej istotne ,chyba właśnie chodzi o to żeby się nauczyć ,a nie wyjść i szkolenie odwalone , a że nic dalej nie wiem to nie szkodzi.

bidon

Miałem rozmowę rekrutacyjną do tej firmy. Na koniec pani rekrutująca zapytała mnie, jakie mam oczekiwania finansowe. Z racji, że w innym miejscu pracy zaproponowali mi około 5200 zł, podałem kwotę. Po tym co mi powiedziała wynagrodzenie jest niższe niż 4500 zł (skłaniając się w stronę 4000 zł) i raczej szybko nie ulega podwyższeniu nawet po negocjacjach po okresie próbnym...

Tomasz
@bidon

Skoro miałeś okazję brać udział w rozmowie rekrutacyjnej do pracy w firmie SCIENCEPHARMA to możesz napisać, jak dokładnie przebiegała cała rozmowa? Ciekawi mnie przede wszystkim, jakie pytania zadaje osoba prowadząca rekrutację. Będziesz tak miły i w tym zakresie coś napiszesz? Będzie mi miło móc się tego od Ciebie dowiedzieć.

@bidon

Czy mógłbyś powiedzieć w jakim dziale pracujesz? I na jakim etapie doszło do obniżenia kwoty? Ja jestem w trakcie rekrutacj i czekam na ostatni III etap. Ja podczas I rozmowy podałam swoje oczekiwania po czym usłyszałam że zapraszamy na kolejny etap tzn zadania rekrutacyjne, który przeszlam

@Anna

i na czym zakończyła się rekrutacja :)?

Firma, mało perspektywiczna. Wato w niej nabyć doświadczenia, ale nie przepracowywać się by mieć siły na inne wyzwania w nowym miejscu pracy. Szkolenia to mit, no chyba że z technik manipulacji. Większość obecnie pracujących tam osób, niestety, to życiowi karierowicze, dla których liczy się "pokaż się" i drogie mieszkanie w wilanowie, a nie dobra atmosfera i merytoryka.

@anonymous

Piszesz, że warto jest nabrać doświadczenia w SCIENCEPHARMA, tylko po to by móc pracować gdzie indziej. Nie uważasz tego co piszesz za swojego rodzaju wykorzystywanie możliwości jakie daje Ci ta firma? W moim odczuciu to co piszesz jest nie fair. Jeśli publicznie przyznajesz, że firma daje Tobie możliwość rozwoju czemu tak bardzo negatywna jest Twoja opinia? Czy tyczy się to tylko innych pracowników, którzy Tobie nie przypasowali? Stąd negatywna opinia?

Vars
@Joanna

Każdy na prawo do swojej opinii. A nastawienie się na samą naukę nie ma niczego w sobie nagannego

Nina

Firma po kilkunastu latach działania zbiera dobre opinie i to pod każdym względem nawet jako pracodawca dlatego polecam pracę.

Ola

Witajcie. Jakies aktualności odnośnie firmy? Jak się pracuje? Widzę że wciąż poszukują pracownikow

ONI CALY OKRAGŁY ROK REKRUTUJĄ.....TO CHYBA PODEJRZANE

mix

Taski z jakimi można się spotkać w firmie ciekawe. Atmosfera słaba, momentami napięta ale tak może być wszędzie, w dokumentach chaos tak nie może być. Kilka osób mimo doświadczenia z innych firm, ma bardzo małe pojęcie o wymaganiach prawa farmaceutycznego, a mimo to nadal pracują.

@mix

Czy swoją opinię dodałeś z perspektywy osoby zatrudnionej w SCIENCEPHARMA z Warszawy? Czy wobec Twoich zarzutów względem tej firmy prowadzone są tam na miejscu szkolenia wdrażające pracowników w wymagania prawa farmaceutycznego? A może firma obecnie poszukuje nowych, doświadczonych osób?

Joanna

@anonymous, idąc tym tropem to samo można powiedzieć o komentarzach na forum. Z góry zakłada się, że informacje podawane są prawdziwe. Czy znajdzie się na forum osoba, która zechce zweryfikować to, czy firma SCIENCEPHARMA oferuje szkolenia dla swoich pracowników?

Joanna

@Beata, dziękuję za Twoją odpowiedź, napisałaś jednak, że firma nie jest perspektywiczna. Twoja teoria kłóci się z tym co napisałam w komentarzu poniżej odnośnie tego co na swojej stronie internetowej oferuje firma SCIENCEPHARMA. Dla przypomnienia jest tam napisane, że dla osób, które spełniają warunki rekrutacyjne przewidziane są szkolenia i możliwość awansu. Skąd ta różnica zdań?

@Joanna

Różnica wynika z tego, że w ogłoszeniu o pracę można napisać wszystko.

Zostaw merytoryczną opinię o SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O. - Warszawa

• Jak się pracuje w SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O.?

Kandydaci do pracy w SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SCIENCEPHARMA Sp. ZO.O.
2.6/5 Na podstawie 114 ocen.
  • Walewska 8 lok. 5
    04-022 Warszawa