Opinie o Mostostal Kraków S.A. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Mostostal Kraków S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Mostostal Kraków S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Kraków S.A. w Kraków

Tam

Pieniądze były spoko do 3 tys na rękę po roku. Ale atmosfera tragedia. Każdy każdego obgaduje. Warunki kiepskie. Jedyne co to dobre ciuchy chemia i dodatki na święta. Nic więcej.

Mmmmmmm
@Tam

A ile godzin zrobiłeś żeby to 3 tysiące mieć. Propagandzista. Wystarczy jechać rano tramwajem 22 i posłuchać w jakim języku mówią wysiadający na blokowej.

@Mmmmmmm

Trzy soboty miałem. Na pieniądze nie narzekam w tej firmie. Zawsze są przed dziesiątym.

Mmmmmmm
@Tam

Dopisz jeszcze że pracowałeś na trzy zmiany. W hucie w spółce na trzy zmiany w 8 godzin 3400 na czysto, a na jedną zmianę 2800. Pozdrawiam, i zapraszam na kombinat.

@Mmmmmmm

Dwie zmiany :)

Iwona

@12345, zdecydowałeś się aplikować? @Pracownik,a jaka jest atmosfera wśród pracowników? Kto jeszcze wypowie się o Mostostal Kraków? Jak przebiega rekrutacja w tej firmie?

@Iwona

Atmosfera wśród ludzi jest w porządku. Ogólnie jak nie masz wyboru to idź. Przekonasz się sam jak wygląda ten (usunięte przez administratora) od środka. Wszystko zależy do kogo do brygady trafisz. Dziwna sprawa jest taka, że pracownicy, których mostostal przejął z firmy, do której należy hala mają o 1/3 większe zarobki. W tym momencie to prawie 3/4 pracowników to ukraińcy. Z tego co widzę sam po hali to coraz więcej osób ucieka do innych firm i nie ma się co dziwić... Jak bardzo chcesz sobie psuć nerwy to idź, tylko zastanów się czy będziesz miał gdzie uciec na zimę ;-)

Ile w tym zakładzie może zarobić początkujący mistrz? Aktualnie pracuję na tym stanowisku w innej firmie i zastanawiam się nad spróbowaniem sił w mostostalu

Pracownik MK w Żłobnicy

Omijać szerokim łukiem. Warunki tragiczne - zapylenie, brak osłon wokół stanowisk spawaczy, brak odpowiedniego sprzętu do wykonywania pracy. Z wielkim bólem serca wydawane są tarcze do cięcia (2szt na dzień to maks). (usunięte przez administratora)Jedyny plus to socjal chociaż i tu są spore braki w podstawowych środkach czystości. Wydawane co 4-5 miesięcy. Omijać szerokim łukiem. (usunięte przez administratora)

@Pracownik MK w Żłobnicy

Witam.Jestem pracownikiem tej obsranej firmy.Opisany wyżej majster to majster Prosiaczek(warchlak:))ktory pracuje tylko i wyłacznie na drugie zmiany ponieważ aż strach go puszczac na pierwszą zmiane (taki głąb)a podobno byl kierownikiem w jakiejs firmie prywatnej ale się go pozbyli wiadomo dla czego:)Co do pieniedzy to sa wyplaty glodowe a te przekręty robione na ukraincach ech:)-panie kierownik Lewandoski My wszystko wiemy!Skończysz jak twoj kolega SZczerbiak:).Panie kierowniku jak ja cie ty k...nie nawidze zrobie wszystko bys zamiatał pola w Trebaczewie bo tej słomy z butów która ci wystaje i tak się nie pozbędziesz!!!Za to ubliżanie ci tego nie daruje a wiem co pisze knypie:)A może teraz cos pozytywnego...Więc tak jedyny majster ktory cos umie jest majster Robert taki swoj chlop ale jest inny przy pracownikach a inny przy lewym...niestety boi się tego karakana ...Na koniec chce cos pozytywnego napisac o tej firmie no ale co mam napisac ? Żłobnica to porażka i tak jak się zaczeła tak szybko się skonczy....

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Mostostal Kraków S.A.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Kierownik Robót - Kierownik Budowy wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Iwona

@Mordullo, napiszesz coś więcej, dlaczego nie polecasz firmy? Osoby niezaznajomione z firmą niewiele zrozumieją z tak krótkiego komentarza. @Pracownik MK w Żłobnicy, czy podejmowaliście jakieś próby rozmów z kierownictwem firmy na temat brakującego zaopatrzenia? Jakie jest oficjalne stanowisko firmy w tej sprawie? Chce ktoś jeszcze podzielić się swoja opinią?

Wojciech

Witam, jakie są stawki na początek dla operatora cnc a jakie dla spawacza??

Pracownik MK w Żłobnicy
@Wojciech

Jak dostaniesz 2800 brutto ( z dwoma sobotami tyle weźmiesz na rękę, bo premia itd) to dobrze Ci dali na start. Z tego co wiem to maksymalnie mają 3tyś brutto. Dochodzą do tego głupie rozwiązania jak ostatnia sobota miesiąca jest wypłacana za 2 miesiące bo nie potrafią normalnie spraw załatwić. Niezgodności na wypłacie częste. Warunki na hali tragiczne, wyciągi chodzą tylko w razie kontroli. Brak osłon wokół stanowisk spawaczy i jak potrzebujesz tarczy/dysku fibrowego to dostaniesz jeden i dobrze by było jak Ci na tydzień starczy.

Adii

Kierownik z którym odbywa się rozmowa o pracę jako spawacz lub operator cnc daje najniższe stawki i stara się wmówić że nic nie umiesz i musisz wszystkiego od nowa się uczyć. A na wyższą stawkę musisz jeszcze dużo pracować.

nowy
@Adii

Adii czyli po twojej opini warto iść na rozmowę czy nie i na jaka stawkę można liczyć na początek jako spawacz

Mordullo
@Adii

Unikaj tej firmy jak ognia :)

marcin

Mostostalu, co się porobiło że sami Ukraińcy u was.

Operator

na która się tam przychodzi do pracy? na 6 czy na 7?

Marciano
@Operator

Idź, idziesz na 6, robisz do śniadania do 10 i do domu. Wpisują całą dniówkę. Wypłata 2100 na rękę z premią wyrobową.

@Marciano

chciałbym jakas powazna odpowiedz,odnosnie godzin pracy czy na 7 czy 6

@Operator

w biurze na 7, na produkcji od 6 i na 3 zmiany.

@marcin

Dzieki, ale to jest na każdym dziale??

Tak

@marcin

Dzięki

xxxxxx
@Operator

Witam z zapytaniem jak wygląda praca na HM Głogów jakie są zarobki w Mostostalu jako spawacz monter

gość

witam ,na jakie miesięczne wynagrodzenie mogę liczyć w firmie,mam doświadczenie w budownictwie,praca w kraju i za granicą,uprawnienia na montaż i odbiór rusztowań,uprawnienia spawacza,uprawnienia brygadzisty,znajomość języka angielskiego

miszel
@gość

Daj sobie spokój z mostostalem, idź do huty. W spółkach lepiej płacą niż w mostostalu.

Kriss

Pracowałem w Niemczech na kilku kontraktach przez Budimex Mostostal Kraków, faktycznie więcej jak 1800 euro przy 240 h miesięcznie nie zarobisz. Fakt zapewniają mieszkanie po 3 w pokoju i transport, ale zarobki przy takiej ilości godzin to porażka. Obecnie pracuje jako najemnik w Belgii i przy 160 h miesięcznie dostaje 1800- 1900 na ręke. Reszta to już nadgodziny. Budimex szuka pracowników bez znajomości języka zależnych od firmy ,ja znałem język angielski więc taki system pracy mnie ograniczał. W sumie jak kto lubi budimex zapewni ci prace ale musisz się ozapierdalać na te 1800 ojro.

Nicolson

Poszukują bhpwca, ktoś wie ile proponują wynagrodzenia? Jakie warunki etc

DobraRada
@Nicolson

Ja już naliczyłem trzech bhp-owców, którzy zerwali współpracę. Będziesz reprezentował interes firmy i brał odpowiedzialność za przekraczane normy dopóki się coś nie wydarzy.

Iwona

@Bob a czy wiesz, jakie warunki proponowane są pracownikom aktualnie? 6lat to bardzo długi okre czasu, jeżeli chodzi o zmiany na rynku pracy. Każdy pracodawca - w tym Mostostal Kraków - musi na nie reagować. Jak to wygląda obecnie?

Fizyczny
@Iwona

Witam. Mogę powiedzieć co nieco na temat wytwórni konstrukcji Mostostal Kraków. Pracownik fizyczny zarobi od 1900 do 2500 na rękę w zależności od ilości nadgodzin w weekendy oraz od premii uznaniowej zależnej od "widzi mi sie" majstra. Spawacz zarobi odrobinę więcej.Lizanie tyłu na porządku dziennym.Jak chcesz więcej to trzeba robić po 12 i we wszystkie soboty i niedziele. Czy to dużo czy mało sami oceńcie. Przy dzisiejszych kosztach życia to niewiele, zwłaszcza jak ktoś się chce dorobić. Zatrudniają coraz więcej Ukraińców, są też ludzie od pośrednika. Oszczędzają na słabym ledowym oświetleniu, w zimie zimno, w lecie gorąco, normy pyłów i huku przekraczane. BHP umywa łapy, najważniejszy jest kask i stopery. Słaba kadra nadzorująca, brak wiedzy o czymkolwiek,ograniczanie się do patrzenia na zegarek i na oszczędności.

marcel

praca na wytworni za 2100 netto od deski do deski na 3 zmiany. po sąsiedzku na terenie huty idzie zarobić 2400 - 2500 bez problemu już jako monter na jedną zmianę i po 8 godzin.

Bob

Byłem 6 lat temu w Niemczech jako spawacz na kontraktach 2 lata pracowałem przez Budimex i Mostostal Kraków na umowach praca po 10 godz na miesiąc ok 1700 EURO wycisną z Ciebie wszystko potem dałem sobie spokój z pracą u nich

Iwona

Wcześniej wiele osób wspominało o systemie premiowym. np. @mk, @cracoviac coś w takim razie uległo zmianie? Dla młodych osób zaczynających pracę to ważne żeby znać przyszłość i mieć motywację do pracy, czyli podwyżkę/awans.

Kaja

Witam, czy pracował ktoś jako specjalista ds ofertowania? Jak wygląda wynagrodzenie i atmosfera?

Iwona

Jakie możliwości rozwoju oferuje Mostostal Kraków S.A.? Chętnie dowiemy się z jakich szkoleń udało się Wam skorzystać w czasie pracy w firmie.

Marciano

Witam, ile można zarobić jako spawacz lub inny pracownik fizyczny z doświadczeniem. Nie chodzi mi o zarobki świeżych pracowników.

cracoviac
@Marciano

Kolego duzo tam nie zarobisz jako nawet doswiadczony pracownik brygadzisci ze starzem 30lat maja po 2900 brutto

maciej

Czy to prawda, że celowo zmusza się Polaków do odejścia po to by na ich miejsce przyjmować Ukraińców?

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Kraków S.A. - Kraków

• Jak się pracuje w Mostostal Kraków S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Kraków S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Kraków S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mostostal Kraków S.A.
2.1/5 Na podstawie 61 ocen.
  • Ujastek 7
    30-969 Kraków