Opinie o BUDIMEX w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie BUDIMEX. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie BUDIMEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg i autostrad

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BUDIMEX w Warszawa

Starszy Specjalista ds. Kadr i Płac jakie ma stawki jako senior? Ciekawe, czemu nie podali na takim wyższym stanowisku od razu, jak płacą, w tym ogłoszeniu. Rynkowe czy niekoniecznie, jak to oceniacie? Może ktoś ma porównanie nawet jakieś.

Cześć, na jakie wynagrodzenie w tej firmie może liczyć główny inżynier budownictwa? Jaki jest realny czas pracy ? Jak wygladaja premie, benefity, socjale ?

x
@Tomek

Realny czas pracy to co najmniej 10 godzin dziennie (jest to określone w umowie), zaś w praktyce wychodzi zdecydowanie więcej. Za pracę w weekend odbierasz jeden dzień wolny. Jeśli pracujesz w tygodniu po godzinach (po 10 godzinach pracy!), to nie masz za to płacone - pracujesz za free, dla idei. Zapomnij o życiu prywatnym, pracując w tej firmie. Premia jest półroczna i to jedna wielka niewiadoma, bo jest dzielona uznaniowo. Do czasu wpływu na konto nie wiesz, jakiej wysokości otrzymasz premię i czy w ogóle ją otrzymasz.

Kierownik robót

Początek zatrudnienia wygląda tak, że wszyscy mówią że firma jest najlepsza największą i wszyscy którzy tam pracują są naj. Po kilku miesiącach widać że jest po prostu tylko i wyłącznie najtańsza, i dochodzisz do wniosku że ty też jak tam jesteś to jesteś najtańszy. Na każdym kroku oszczędności. Woda na wydział. Kawa na wydział. Wszystko jest liczone. (usunięte przez administratora) Mi się nie podobało i nie polecam. Jak się kończy kasa na kontrakcie to już nic nie ma. (usunięte przez administratora) Typowe korpo. (usunięte przez administratora)

Franek Kimono

Pracuje w BX od ponad 2 lat jako inżynier budowy i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. (usunięte przez administratora)za nadgodziny wypłacają ryczałt 600zł na miesiąc XD i myślą że już jesteś własnością firmy, brak diety za to są obiady w pracy oczywiście najtańsze jakie tylko są w okolicy więc bardzo często ich jakość oraz wielkość porcji pozostawia wiele do życzenia (psa karmie lepiej). Za prace w weekendy nie płacą tylko dają dni wolne do odbioru oczywiście tutaj też pracownik jest robiony w bambuko bo musi wypełnić papier "Pozwolenie na pracę w dzień wolny" bo przecież każdy bardzo pragnie pracować w weekend a firma łaskawie mu pozwala

Sebastian
@Franek Kimono

Praca w weekend jest obowiązkowa, a dni wolne można odbierać w takim terminie w jakim pasuje pracownikowi? Interesuje mnie, czy prócz obiadów są także inne benefity, które mogłyby podnieść motywacje pracowników.

Heniek
@Sebastian

Teoretycznie dzień wolny można odebrać kiedy się podoba ale w praktyce ciężko jest dostać w tej firmie urlop dłuższy niż tydzień, szczególnie w sezonie. Benefity w BX to darmowy obiad, kawa, herbata, woda, system My Benefit (ograniczony do kategorii sport, kultura, dziecko i chyba turystyka), pakiet Medicover.

Franek Kimono
@Sebastian

@Sebastian Jest system Mybenefit z karą multisport za którą płacisz 104zł za kwartał oraz opieka medyczna w Medicover ale bez opieki dentystycznej. Multisport to fajna spawa a do lekarza ile razy chodzisz w ciągu roku? A z rzeczy które mają motywować do pracy to 2 razy w roku jest premia, która może wynosić od kilku groszy (dosłownie) do kilkuset tysięcy. Jednak taka gruba forsa to chyba tylko legenda, którą nas karmi zarząd i przy każdej okazji opowiada jak to ktoś gdzieś kiedyś dostał premie za którą kupił sobie mieszkanie. Najczęściej szeregowy pracownik dostaje premie w wysokości około pół wypłaty może całą jak się dobrze podlizujesz komu trzeba

Jacub
@Franek Kimono

Premia jest zależna od zysków na kontrakcie oraz oceny pracownika. Jeżeli masz kontrakt ujemny to nie masz premii, jeżeli masz na zero to może jedna wypłata jak mówisz, ale jeżeli jest rentowny kontrakt to premie są nawet do 6 pensji co pół roku.

Leon
@Franek Kimono

(usunięte przez administratora)2 lata tj mówisz nie szanują PRACOWNIKÓW KAŻĄ PRACOWAĆ PO 11 GODZ I 2 SOBOTY A KIEROWNIK MA SOBOTĘ WOLNĄ I SPĘDZA Z RODZINĄ I TO JEST (usunięte przez administratora) JAK TAKI (usunięte przez administratora) MOŻE MÓWIĆ ŻE ROBOLE MOGĄ(usunięte przez administratora) PO TULE GODZIN A BIURO W PIĄTKI ROBIĄ DO 14!!!!! I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOŚĆ????

@Franek Kimono

Masz szczęście, że dostałeś wolne za pracę w weekend, u nas w ogóle nie oddawali! Czasem jak przepracowało się w ciągu tygodnia ponad 80 h dostawało się 1 dzień wolnego... (usunięte przez administratora).

Jakub
@Franek Kimono

Największym minusem jest brak przestrzegania norm pracy. Wymuszanie pracy po 10-14 godzin, a za nadgodziny nie zapłacą bo nikt tego nie ewidencjonuje.(usunięte przez administratora)

3BIT

2 lata to sporo

Bas
@Franek Kimono

Czy ten system Mybenefit nadal działa? Wszyscu go dostają?

Kiero
@Jakub

Kierownictwo myśli że każdy kto przyjdzie do pracy będzie tyrał za miskę ryżu. Obiady najtańsze jakie są dostępne w okolicy. Nadgodziny-jak możesz to rób 24h dostaniesz zapłacone za 8h. Urlop możesz wziąść ale bądź w pracy. Premia jak dostaniesz to się ciesz, generalnie kokosy KK zgarnia, jak za mało mu wychodzi do przerzuci twoje koszty na inną budowę.

GIT
@Bas

Działa i jest bgardzo przydatny

PeKa
@Kiero

To trzeba zaryzykować i iść na zyskowne projekty poza Budimex. Ale z odwagą i ambicją to Wy macie duże problemy, mimo że macie jak najbardziej odpowiednie kompetencje i doświadczenie. I jeszcze ta podejrzliwość, jakbym jako inwestor miał wyłożyć 20 milionów, żeby komuś zrobić krzywdę. To ja ryzykuje te pieniądze. Gdy zaproponowałem jednej z Waszych pań inżynier na początek niewielki projekt mieszkaniowy z budżetem na ponad 20 milionów i zarobkiem dla niej na poziomie 2 milionów, to dostałem w odpowiedzi, że woli się nie przemęczać i siedzieć w bezpiecznym, ale kompletnie nieperspektywicznym finansowo Budimeksie. Bo to mało stresu i roboty. No cóż, jak się boicie i nie macie ambicji, żeby wyciągnąć od świata, co się Wam należy, to BX jest dla Was.

NK
@PeKa

Nie ka żdy lubi ryzykować . I nie każdy może zobie pozwolić na to. Jedni wolą stałą i stabilna parce w BX a inni wolą 2 miliony.

PeKa
@NK

Rozumiem. Nie wątpię. Gdyby tak nie było, to nie pacyfikowałbym tak szybko kolejnych gałęzi gospodarki w EU, jak ma to miejsce teraz. Muszę zatem chyba podziękować. Ja tam dalej będę robił swoje, nie dla kasy, bo to tylko cyferki, które mogą zniknąć, ale dla tego świętego spokoju, który mam będąc w górnym 1% (nie twierdzę, że pieniądze rozwiązują wszelkie problemy, ale przynajmniej załatwiają 90% spraw, które dzień w dzień stresują człowieka w normalnym życiu, a coś o tym wiem, bo zaczynałem kompletnie od zera, więc pamiętam dokładnie jak to jest - nie dostałem z domu ani grosza, bo mój ukochany tatuś był alkoholikiem, który zapił się na śmierć). Wystarczyło się dużo uczyć i robić swoje. A co do tego, że nie każdy może sobie pozwolić na ryzyko. Przypadek mojego projektu nie był obarczony ryzykiem dla osoby, której go chciałem zaproponować. W projekcie opisanym w moim poprzednim poście całe ryzyko finansowe przyjmowałem na siebie. Osoba przejmująca udziały w firmie jako faktyczny zarządca i organizator prac oprócz wspomnianej dywidendy z zysku, dostawałaby pensję w wysokości 20-30 tysięcy netto. A jako, że przez 14 lat działalności gospodarczej jeszcze żaden projekt mi się nie położył, to myślę że ryzyko było zerowe. Nie wykłada się takich pieniędzy, jak się nie jest pewnym projektu i osoby, której się go proponuje.

No nie
@PeKa

Bo Pani wzięła temat za 30 mln z zarobkiem 3 mln ode mnie:)

Terrorist
@No nie

Ta, 30 milionów to Ty może widziałeś na swoim koncie w jakiejś grze online. Byś narobił w spodnie, jakbyś na koncie choć 7 cyfr zobaczył.

@Franek Kimono

Te 600 pln to przy jakich zarobkach miesięcznych brutto?

sssx
@Franek Kimono

Dlaczego ludzie płaczą na forach zamiast zmienić robotę. Żyjemy w wolnym kraju w Europie, ludzie którzy piszą takie rzeczy zasługują żeby ich r..c, bo sobie na to pozwalają.

Gbur
@sssx

Dlatego zmieniają. W żadnej firmie nie widziałem większej rotacji pracowników niż w Budimexie

Gosc
@Franek Kimono

Zgadzam sie z ta opinia. Faktycznie, dostajesz polecenie pracy po godzinach lub w wolnym dniu od pracy i musisz wypisac wniosek o wyrazenie zgody przelozonego. To jest chore. Kiedy inspekcja pracy wezmie die za ta firme?

Mnie to bardziej zastanawia ten fakt, że to opinia sprzed dwóch lat jakby nie patrzeć. Jak to możliwe? o te nadgodziny mi chodzi przede wszystkim, czemu nikt nie prowadzi ewidencji? Dlaczego może to stanowić problem dla co niektórych?

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez BUDIMEX dla pracy jako Kierownik Robót są dla was satysfakcjonujące?

Jedyna „kara” jaka mi tu wpadła przelotem w oczy po wpisach to opinia odnośnie opłat za multisport ale było to ze cztery lata temu. wiec w zasadzie o jakich bledach teraz myślisz a tym bardziej konsekwencjach? To z własnego doświadczenia jest pisane?

praktykant

Po praktyce, ile proponują na stanowisko inżyniera budowy? 7000 zł brutto da się wynegocjować?

inz
@praktykant

sie ciesz jak 4500 brutto dostaniesz

praktykant
@inz

nic więcej się nie da? patrząc, że minimalna od nowego roku 4250 brutto?

inzynier w BX
@praktykant

widzę, że ktos totalnie nie wie a się wypowiada. Oczywiście 7 tys brutto jest realne, nie znam takich osob co pracuja w BX za 4,5 brutto :)

Majster w bx
@inzynier w BX

A ja znam całą masę takich co tu inżynierują za minimalną krajową gdzie realnie fizyczny ma po 7-8 netto miesięcznie ????

Lidia
@inzynier w BX

Na jakich stanowiskach za tyle robią? Tylko do inż nawiązujecie? I jaką pracę w praktyce wykonują? Jest to cały etat, skoro nie podkreślasz, że to jakiś inny tryb jest? jakieś stanowiska poczatkujące może? Po jakim czasie podwyżka?

Asystował ktoś jakoś niedawno projektantowi drogowemu? Wiem ze teraz wisi taka oferta na necie. w sumie jest sporo innych ale to głównie po tę mam jak na razie kompetencje, później się zobaczy. Raczej są awanse? Po jakim średnio czasie? Zdradzicie także system premiowy z opisu? i co to za program rozwojowy dla kobiet? Czemu tylko dla nich?

sos

Nie polecam pracy w firmie, gdzie zatrudniają ludzi po wyrokach (usunięte przez administratora) - firma instalacyjna, z którą więcej nie podejmiemy współpracy.

aplikant

Cześć, na jakie wynagrodzenie można oczekiwać na stanowisku główny specjalista inzynier będąc na kontrakcie? Czy są dodatkowe premie roczne? Czy dopłacają za wynajem domu/mieszkania?

10€ na start dla spawacza. Super. 4 razy w domu na rok. No cóż chcieć więcej.

Michaśka
@Anonim

10 eurosów na start? a jak przechodziłeś przez jakąś rozmowę rekrutacyjną lub cokolwiek? co na niej docelowo sprawdzali? I czym się wykazałeś, że taka kwota? Piszesz, że 4 razy w domu na rok? To jak długie macie urlopy? Z miesiąc z rzędu się uzbiera?

Szukam informacji o pracy w firmie jako koordynator ds. innowacji, wpadła mi w oko ta oferta jak szukałem. Ale tam jest napisane, że trzeba mówić płynnie po angielsku. Jakiego poziomu oczekują, jakieś papiery mam mieć? Bo to problem w sumie może być.

Zastanawiam się czemu ludzie narzekają, skoro branża budowlana jest taka a nie inna, yrzeba sie z tym liczyc. Ja lubię BX, fajna ekipa, ciekawa budowa, kasa.

Ann
@Adam

No dokładnie, ja tam pracę wspominam dobrze :) ale ja chciałam pracować i zależało mi na pracy w branży.

jhfdtfj
@Adam

Jak im sie nie podoba to narzekają. jedni narzekają a inni chwalą, kwestia upodobań.

Julkaq
@Adam

bo zawszde znajda sie narzekajacy... pokaz mi firme, w której nikt nie narzeka? nie ma takiej, przeciez mieszkamy w polsce!

ES
@Adam

W styczniu minie mi 7 lat w BX. A znam takich, ktorzy pracują o po 20. Czyli chyba nie jest żle.

Bas

Nadal pracujesz w BX?

@Bas

Nadal pracuję i dziękuję za wszystkie odpowiedzi na mój komentarz.

@Julkaq

Tak , w Polsce każdy lubi czasem ponarzekać

Czesław
@Adam

A jak to z tą kasą tu wygląda? Ile realnie można wyciągnąć bez nadgodzin i pracy ponad siły?

Olaf
@Adam

bo ludzie lubia generalnie narzekac.

Eryk
@Adam

Też jestem zadowolony. Co prawda nie pracuje na etacie, tylko wystawiam fakturę, ale jest na prawdę ok. A ludzie wszędzie sa różni, zależy jak się trafi. Można mieć szefa (usunięte przez administratora) lub równego goscia, który dba o swoich. Życie.

ElKl
@Eryk

tez wystawiam fv, bardziej sie to oplaca i tez polecam.

Tata
@Adam

Budowlanka to ciężka branża. Ale są firmy w których warto pracować i są takie w których nie. Dla mnie BX jest w tej pierwszej grupie.

Antek
@Adam

Adam nadal pracujesz? Jak oceniasz nadal?

Antek
@Adam

Bo mnie interesują bardziej zachodnie części polski i budowy. Jakie są stawki?

Jerzy
@Adam

Myślę, że dlatego narzekają , że to nie jest lekka praca i trzeba dużo czasu żeby się czegos nauczyc. Nie da się lekko i szybko

@Adam

Lubimy sobie ponarzekać. Jazdy swoje pogada a potem grzecznie do roboty.

Ptak
@Adam

pracuje w Budimeksie już 4 lata. Narzekam ale co mam szukać u innych ? Wszędzie to samo jest. Przy sobocie zawsze życie wygląda puęknuej

Wolny Ptak
@Ptak

Piątek też zapowiada sie kolorowo

Bibi
@Ann

Też pracowałam w BX do urodzenia córki. Potem chciałam wrócić, ale … pojawiła się kolejna ???????????? Wspominam z nostalgią

Kierownik
@Adam

Opinia niemerytoryczna, spłycająca poważny w B-X problem braku przestrzegania norm czasu pracy i mobbingu.

Kinia
@Kierownik

Bo @Adam to pewnie typowe dziecko Budimexu, które jest karmione tekstem "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". I pracuje za wpis do Cv i obietnice mitycznych premii, których już dawno nie ma w takim wymiarze jak kiedyś podobno był i jakie są obiecywane ;) Fajnie to powinno być w pracy i "po pracy" ;)

Kiero
@Kinia

Podpisuję się pod tym, wyjęłaś mi to z ust

Kinga
@Ann

Jak nie masz swojego życia prywatnego to faktycznie to pracą dla Ciebie. Ja pracuje żeby mieć za co cieszyc się życiem :) a Ty żyjesz aby pracować na życie innych :) takich lubią w Budimex A branża właśnie dlatego taka jest bo są tacy jak @Adam i @Ann Ja podziękowałam za bycie (usunięte przez administratora) A Wam życzę powodzenia i zdrowia

Waluś
@Adam

Nie wiem ile zarabiasz ale kierowcy to tragedia w delegacij 800km od domu 6tys śmieszne pieniądze i odlicz dojazd bo dają śmieszne pieniądze na dojazdy

Zdecydowanie nie polecam. Nadgodziny (11-12 godzin pracy dziennie, nie wiem jak ci ludzie mogą tak na dłuższą metę) i praca w weekendy w jakimś dziwnym systemie dekadowym (11 pracy pod rząd - od poniedziałku przez weekend do następnego czwartku) - oczywiście na rozmowie rekrutacyjnej zapewnienia, że praca od 7 do 17 od poniedziałku do piątku, czasami też w sobotę - (usunięte przez administratora) tylko po co wcześniej detale ustalać na rekrutacji?

Grześ
@Gość

Witam jaka stawkę może liczyć operator ładowarki czy koparki w bx i jak to jest z premiami czy są wog oferują mi pracę w bx kolo Wawy

@Gość

Czyli jak płacą za te nadgodziny, bo nie rozumiem tego wpisu o ryczałtowych godzinach. Ile konkretnie można dostać za jedną taką nadgodzinę? I co się stanie, jak ktoś jednak nie chce zostać na godziny ponad limitowe? Idzie zwolnienie, odebranie premii?

Próbowałeś na rozmowie o pracę zwrócić uwagę na możliwość nadużycia tego schematu, albo później, po zatrudnieniu? Na ile są tam osoby wsłuchujące się w uwagi, które od pracowników płyną, na ile można zaproponować własne rozwiązania?

Tymon

A szkoleniami ta firma mocno stoi? Są jakieś dobre, ceryfikowane kursy przez firmę sponsorowane? Przedmówca pisał, o szkoleniu studentów, a nawet uczniów technikum.

A jaki jest ten limit nadgodzin? Co się dzieje w ogóle z pracownikami, którzy odmówią zostawania po godzinach? Mąż chciał tu iść do pracy ale nie możemy sobie pozwolić na to, żeby nie było go cały dzień w domu. Taka osoba musi się liczyć z utratą pracy?

Krzysiek

Narzekacie a nie byliście we Friwen Sp. z o.o. W biurze pracuje pan Jacek - człowiek po prawomocnym wyroku sądowym. Nie ma ludzi do pracy czy co?

Kamil

Witam serdecznie wszystkich Firma niczym korporacja ,a płatności niczym emeco budownictwo. 285 godzin pensja 5,500 tysiąca, z dojazduwkom , premium i słynnymi 50 ,100 śmiech na sali. 3900 brutto parodia. Pozdrawiam chłopaków z Osiek.

@Kamil

Ale co do tej kasy, to pracownik wiedział, jaka będzie pensja gdy podpisywał umowę? Czy wtedy obiecywali jakieś podwyżki, czy jak? Skąd to zaskoczenie, że jest taka, a nie inna pensja za daną liczbę godzin?

Gbur
@Weronika

Wszystko przez tzw. ryczałt. Dostajesz dodatkowo np 500zł do wypłaty i masz nadgodziny nielimitowane. Możesz mieć 50, 100, 200 nadgodzin zależnie od woli kierownika.

Lola
@Gbur

A jest szansa odmówić nadgodziny? Czy jak dostaje się ten ryczałt to już nie można powiedzieć, że sie ich nie chce? Albo że chce się mniej nadgodziny? Jak ktoś odmówi to co wtedy?

Franek

Podpowie ktoś jak wygląda praca jako kierowca wywrotki?jakie realne zarobki ile godzin jazdy?

@Franek

Dołączam się. Ja szukam o tym info dla wujka. Poza kasą mnie interesuje czy jest to praca na zmiany. Jest zmianowość? I jak jest to napiszcie ramy godzinowe tych zmian?

Jak wygląda rekrutacja studentów? Słyszałem że gra jest ciężka do pozytywnego zaliczenia?

@Marek

Hej, ale jaka gra? Bo ja nic nie wiem, a też jestem zainteresowana tematem. Co to za gra? To element rekrutacji czy co? Ja pytam w kontekście działu HR, czy tu są też jakieś gry?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w BUDIMEX? Chętnie zatrudniają?

Budi

Cała firma opiera się na studentach....

Ann
@Budi

Mają bardzo dobry program praktyk dla studentów.

EKS

Chetnie zatrudniają i potem można zostać na dłużej

ka
@Ann

ciekawe czy zatrudniaja tez kobiety

Ela

Syn skończył staż w firmie Budimex, był zadowolony i ubiega się o styałą pracę.

I?
@ka

Zatrudniaja, moje znajome tam pracują i ja też się wybieram.

Bibi

Nie wiem hak teraz, kilka lat temu, 3,5 był program stażowy płatny.

Dorota
@I?

Serio aż tak spoko warunki? Poszłaś w końcu?

Norbi

Zaczynałem tam jako student, dawne dobre czasy

Norbi
@ka

Byłem w BX na stażu studenckim kilka lat temu. Wtedy kobiety były... bardzo rzadko. Teraz coraz częściej sie spotyka

Rakol
@Ann

(usunięte przez administratora)z kadr, jaki program? wsadzić studenta na jeden stołek, podetknac oklepany zakres materiału i (usunięte przez administratora) się nauczy o budownictwie...

Kar
@Rakol

U nas rok temu wsadzili takiego studenciaka na budowe, (usunięte przez administratora) gdzieś z jakiejś wiochy na podlasiu przyjechał a że mu sie nie opłacało na weekendy wracać to w soboty i niedziele pracował, koparką po budowie jeździł jak kierownika nie było, no cyrki jednym słowem. A na koniec i tak mu umowy nie dali

Maria
@Kar

To on bez umowy na tej koparce jeździł? Czy o co chodzi? studenci też mogą takie uprawnienia mieć i pracować na koparce? Wiesz może czy szukają do pracy osób bez statusu studenta ale z uprawnieniami na koparki?

Jacekl

Czy firma przyjmuje na kierownicze stanowiska ludzi po prawomocnych wyrokach sądowych?

Kamila

Na jakiej umowie pracuje elektromonter? Były ogłoszenia na elektromontera sieci trakcyjnej, może ktoś miał okazję się rekrutować wtedy i może powiedzieć, czy warto. Oczywiście nie chodzi o pracę dla mnie, tylko członka rodziny.

Zostaw merytoryczną opinię o BUDIMEX - Warszawa

• Jak się pracuje w BUDIMEX?

Zobacz opinie na temat firmy BUDIMEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BUDIMEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 13 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BUDIMEX?

Kandydaci do pracy w BUDIMEX napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BUDIMEX