Opinie o Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna w Szczecin

Czy ktoś dzwonił do funduszu? Ja mailowałem i zostałem odbity bo RODO. A telefon albo zajęte albo nie odbiera?

L

W funduszu nadal pracuja nad tematem. Z tego co zrozumialem jeszcze kasa do ludzi nie plynie ale odebrala osoba nie zajmujaca sie akurat ep

Ryba

Komplet dokumentów od syndyka wpłynął do funduszu 20.04.2020 r. Zgodnie z prawem fundusz ma 30 dni na zaspokojenie wierzytelności. UD z kadr powiedziała,że to potrwa do 1,5 miesiąca. Jest zatem szansa, że na wakacje będziemy mieli kasę.

Są firmy które chcą dzierżawić kupić sprzęt od Energopolu SZCZECIN a syndyk nie wyraża zgody robią jakąś machloje z placem w Świnoujściu pod działką przechodzi tunel przyszły

Adres

Gdzie mieszkają konar i ten drugi?

Maroko

Własnie dostałem ze sądu odpowiedz ze sądy nie działają więc chyba sie pożegnamy z wypłata zaległych pieniedzy.Rząd robi wszystko przeciw zwykłemu pracownikowi.Mozna zwolnic go emailem mozna nie dac mu całej wypłaty sądy zamknąc bo pandemia.W cholerę z takim rządem.

Sąd
@Maroko

Ale po co Ci teraz Sąd?! Sąd już wydał wyrok, a FGSP podlega pod WUP w tym przypadku w Szczecinie.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
Aniolek

Robię zrzutę dla chłopaków, którzy są chętni dać Konarowi reprymendę w imię przypomnienia zasad sprawiedliwości spolecznej!!! Ktoś zainteresowany

Były pracownik♤

Czy ktoś może podać adres e-mail do syndyka żebym mógł napisać zapytanie o swoje wynagrodzenia. Mam zaległości za 3 mc.

@Były pracownik♤

Jak wpiszesz imię, nazwisko i nr licencji podany niżej to wyskoczy strona z danymi kontaktowymi ;-)

Słubice

Pisałem tydzień temu, nie dostałem żadnej odpowiedzi

Czy ktoś może powiedzieć jak nazywa się albo najlepiej podać dane kontaktowe do syndyka odpowiedzialnego za naszą sprawę?

mini mi

"Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie, XII Wydział Gospodarczy, zawiadamia, że postanowieniem z dnia 9 marca 2020 roku ogłoszono upadłość dłużnika: "ENERGOPOL-SZCZECIN" Spółki Akcyjnej w Szczecinie, ul. św. Floriana nr 9/13, 70-646 Szczecin, KRS 0000160887, i zarejestrowano pod sygn. akt XII GUp 21/20. Wyznaczono sędziego komisarza w osobie Sędziego Sądu Rejonowego Elżbiety Piotrowskiej, wyznaczono zastępcę sędziego komisarza w osobie Sędziego Sądu Rejonowego Agnieszki Stańczak-Kujawskiej oraz syndyka masy upadłości w osobie Macieja Kasprzyka, nr licencji 286."

@mini mi

Dziękuje za pomoc. Pani z funduszu gwarancyjnego mnie odbiła bo rodo. Napisałem do syndyka i dostałem odpowiedź od Kadrowej UD, że mój wniosek został już złożony do funduszu.

Kiedy Pan pisał do Syndyka? Po ilu UD odpowiedziała? Wiadomo ile cały proces może trwać? :(

Wysłałem maila do funduszu gwarancyjnego, ale po wysłaniu maila zostałem odesłany do syndyka bo RODO... Napisałem do syndyka i następnego dnia dostałem odpowiedź od UD, podejrzewam, że syndyk przekazał maila. Teraz sprawa jest po stronie funduszu gwarancyjnego. Trzeba spróbować do funduszu osobiście lub telefonicznie- ale ze względu na korona wirusa nie dodzwoniłem się jeszcze.

Były

Fundusz ma 30 dni na zaspokojenie roszczenia od daty wpływu dokumentów z roszczeniem od syndyka. Więc teraz pytanie, kiedy syndyk przekazał dokumenty i czy nie będzie potrzebne jakieś uzupełnienie do nich. Wtedy może się to znowu przedłużyć...

Witam, Czy pojawiły się jakieś nowe informację na temat wypłat? Może ktoś wie czy będą wypłacane całe zaległe pensje czy tylko jakaś część lub czy będą obcięcia? Czy ktoś wie jaki może być przewidywany termin wypłat? Pozdrawiam, Pracownik z kilkuletnim stażem :)

ktoś skądś

A czy przekazujecie wnioski z nakazem/wyrokiem do sądu w Szczecinie? Czy czekacie na info o płatności z FŚG. W moim otoczeniu ludzie wysyłają - czas na zgłoszenie bodajże do 20 kwietnia.

@ktoś skądś

Czytając wcześniejsze komentarze myślałem, że będąc na umowie o pracę nie muszę nic robić. Można prosić o informację jaki wniosek i gdzie wysłać? Jeżeli ktoś już to zrobił i by się podzielił to mogłoby to ułatwić nam życie.

minimi

Pewnie tu chodzi o nakazy sadowe, niektórzy pracownicy jak ep-sa jeszcze był, poszli do sadu pracy ze ep-sa zalega im kase i nie placi, sady przed ogloszeniem upadlosci wydaly wyroki - nakazy, ze ta kasa im (pracownikom) sie nalezy i to pewnie jest wysylane do syndyka - wczesniej pewnie poszlo do energopolu. teraz takiego nakazu sad nie wyda bo ep-sa jest w upadlosci, normalnie pracownikowi sie te pienidze naleza i ep-sa przygotowalo/przygotowuje liste pracownikow i ile kaso komu zalegaja, to trafia do syndyka, syndyk nastepnie wystepuje do funduszu o zaplacenie do 3 srednich krajwych - co do reszty zaleglosci to pewnie jak syndyk pokryje swoje koszty zacznie min splacac pracownikow - ile to potrwa trudno powiedziec. Ogolnie pracownik nie musi nic wysylac bo te info syndyk miec powinien od energopolu - aby sie poczuć troche lepiej mozna np isc do prawnika i zeby prawnik w Twoim imieniu napisal pismo ile kasy ci energopol zalega i to z kancelarii moze wyjsc do syndyka slyszalam ze ktos tak robil, konieczne to nie jest - czy pomoze nie wiem zaszkodzic nie zaszkodzi.

@minimi

Bardzo dziękuje za odpowiedź :) Czyli maksymalnie do 3 średnich krajowych? A miesięczne wynagrodzenie też może wynieść maksymalnie średnią krajową czy może wynieść więcej?

ktoś skądś

Właśnie nie do końca. Za sugestią prawnika występowaliśmy o nakazy zapłaty/wyroki (różne sądy różne druki wydawały). Teraz po ogłoszeniu upadłości zalecono nam zgłoszenie wierzytelności bezpośrednio do sądu w Szczecinie, ale składają to ludzie którzy dostali wyroki jak i ci którzy nie dostali, tylko wtedy więcej dokumentów dołączają w celu udokumentowania. No i zastanawiam się czy jest sens to robić równolegle, jeśli syndyk występuje do FŚG, czy to ze sobą nie koliduje czy może prowadzi do tego samego celu.

rybak

Syndyk pracuje. Zaległe wynagrodzenia po sporządzeniu list będą wypłacane z funduszu świadczeń gwarantowanych. Nie mogę napisać kiedy bo teraz panuje zaraza i nie wiadomo czy nie będzie z tej strony niespodzianek.

@rybak

Też takie informacje uzyskałem. Teoretycznie w 2 tygodniu kwietnia powinny przez niego zostać przekazane papiery do funduszu ale choćby z uwagi na fakt że jest nas z 500 osób to może odbyć się etapami. Obawiam się, że może jak to zostało wyżej napisane jeszcze dodatkowo się opóźnić. Z tego co zrozumiałem to Wydział Pracy gdzie mniej leniwa część pracowników pewnie złożyła już swoje wnioski z momentem orzeczenia upadłości wstrzymał się z rozpatrywaniem kolejnych wniosków - już nie oni się tym zajmują. Tak teraz myślę, że Ci z orzeczonym już wyrokiem dla syndyka będą najprostszym tematem do ogarnięcia więc myślę że mają sporą szansę znaleźć się w pierwszej transzy. Jak dobrze rozumiem to przez odgrażanie się trupa, że planuje odwołania- syndyk ostrożniej podchodzi do brania się za licytacje. A przypominam, że fundusz jeśli już to wypłaca część kasy (jaką to już polecam doczytać). Z informacji jakie uzyskałem wnioski składa syndyk a nie my indywidualnie. Prosiłbym by jak już ktoś dostanie pieniądze się tutaj pochwalił (nie kwotą a samym dostaniem:)) Z tego co usłyszałem nasze pieniądze i te na korona nie są powiązane ( a wiadomo istniała uzasadniona obawa bo rząd chętnie sięga po wszelkie nieswoje pieniądze (jak to zrobił choćby z rezydentami i funduszem ))

@L

Rozmawiałem przed chwilą z syndykiem. Powiedział: -w tej chwili są przygotowywane wnioski do funduszu o wypłate wynagrodzeń (wiadomo w takim zakresie w jakim to robi fundusz) i informacja będzie kompleksowa tzn włącznie z dniami urlopowymi itp, -my jako pracownicy jesteśmy tym objęci z urzędu więc nie musimy nic pisać. Będziemy informowani o postępach przez stronę (chyba internetową więc jak ktoś trafi na taka informację miło jak tu wklei), -do 9 kwietnia muszą zacząć wpływać wnioski przez niego złożone do funduszu ale to będzie proces więc z uwagi na to że jest nas bardzo dużo to z pewnością potrwa. -zdaje się U.D. się tym zajmuje (co jest odpowiedzią na pytanie czy ktoś tam jeszcze siedzi) Więcej nie pytałem- raczej nie byłem pierwszym telefonem w tej sprawie- więc jak ktoś wie coś wiecej to niech może dopisze tutaj a syndyk niech robi swoje a nie wisi na telefonie. Jest zatem światełko w tunelu

@L

W funduszu potwierdzono mi dzisiaj, że wnioski stopniowo już spływają od syndyka do nich więc ...:) Wiadomo jeszcze wszystkich nie ma ale kolejny krok w dobrą stronę

Byly pracownik

Witam mam pytanie a co z byłymi pracownikami czy musza pisac jakies pisma o odzyskanie zaległej pensji z góry dziękuje.

Pracowałem w epsa
@Byly pracownik

Nie trzeba pisać, jeśli chodzi o wypłaty i ekwiwalent. Syndyk dostanie kwity z księgowości epsa za wypłaty które nie są wypłacone - takie informacje dostałem osobiscie. Pieniądze będą wypłacane pracownikom i na 90% pieniędzy starczy tylko na nasze zobowiązania. Także podwykonawcy niestety nic nie dostaną- ta informacja pochodzi od m.in. komornika wielu spaw epsa

aktualny pracownik

czy ktoś zna nr tel. do syndyka czy wiadomo co z aktualnymi pracownikami,czy będą zwolnienia grupowe bo przy braku urlopu i środków do życia brak jeszcze świadectw pracy by można byłoby się rejestrować Urzędzie Pracy dla bezrobotnych

L

Co to za termin ten 12 maja ? Z czego wynika?

złodziej_złomu
@L

Wejdź na stronę funduszu i poczytaj. Syndyk ma miesiąc na przesłanie dokumentów do Marszałka. Dodatkowy termin na wezwania to 14 dni. Zgodnie z ustawą wniosek indywidualny można złożyć dopiero po upływie tych dwóch terminow. Termin zero to termin pojawienia się w Monitorze Sądowym informacji o upadłości, czyli 20.03.2020 r.

Zak parowA

Zaku wez sie gosciu nie ismieszaj tymi wypowiedzimi o odwołaniu energopolu od upadlosci i wyjsciu na prosta.... jaka prosta jak musimy scigac was komornikami bo macie w du uu pie nakazy zaplaty zaleglych wynagrodzrn pracownikow. Chcecie aby sad respektowal wasze odwolania jak wy nie respektujecie wyrokow. Juz nie moge cie sluchac wiesniaku i sie nie osmieszaj.

tik tak

juz w styczniu pisalem ze czerwona kasta martwila sie oswoje koryto a nie o obywateli którzy nie dostawali wyplat i zasilkow chorobowych

Fred
@tik tak

Elektrobudowa ma chociaż szanse działać dalej bo ma kontrakty, a przez upadlosc ochronę przed komornikiem. Nie ma żadnego przestoju w pracach. A Energopol stoi już pół roku i jeszcze chce się odwoływać? Czy złożyli już odwołanie? Czy jednak odpuścili?

@Fred

Zak w radiu szczecin oatatnio znow powiedzial ze sie odwolaja ale czekaja na publikacje decyzji sadu bo od wtedy liczy sie czas.

Ale chyba wierzytelności nie zgłaszają pracownicy obojetnie obecni czy byli, jak czytam to wierzytelności ze stosunku pracy(umowa o pracę) są z urzędu przyjmowane. Jeżeli coś ktoś wiedziałby na ten temat to prosimy o wpis. Były pracownik

Tak, wierzytelności jeśli chodzi o pieniądze za prace i niewyplacony urlop nie trzeba zgłaszać osobiście syndykowi. On to z automatu dostanie od energopolu( nasze dane i zaległości) i nam pierwszym w kolejności wypłaci. Teraz tylko wystarczy odczekać na wypłatę. Przechodze także wiem że tak będzie. Pozdrawiam.

Maria

@Pracownik, przykre te wieści. Jednak ciekawi mnie, czy wszyscy spośród pracowników Energopolu są już zwolnieni, a może ktoś jeszcze pracuje pod nadzorem syndyka? Jak to jest?

Fred
@Maria

Raczej musi ktoś pracować w biurze, przecież syndyk sam tego nie ogarnie

Witam czy jesli pisze na swiadectwie pracy od energopolu ze winni mi sa 6700 to łącznie z chorobowym czy tylko za prace ?? Bo bylem na L4 i dostalem pieniadze z zusu. Moze ktos podpowie. Dziekuje

Lampa

Ciekawe gdzie teraz pójdzie ponizajacy ludzi stalker Sławomir Ramski

Beka z was

Nie znam tematu ale was boli Du.psko nie chciał z gej.ami się zadawać czy co.. ze ciagle gadka się przewija o nim hehe

Gnojno
@Beka z was

Dręczy ludzi psychicznie taki wiejski kloszard

Czy nie uważacie że czas już nagłośnić sprawę w mediach? Dziś w tv pokazywano ludzi którym firma nie wypłaciła miesięcznych wypłat.. i to był powód do wezwania tv. W naszym przypadku wypłaty nie są wypłacane od kilku miesięcy. To jest jakieś kuriozum.. sytuacja bardzo niejasna. Jeśli jest to robione celowo, na zwłokę, to jest robione w sposób mistrzowski.

@Gość

Pytanie do jakich mediów? Mysle ze wiele osob pisze czy pisalo do radia szczecin z prosba o poruszenie tematu ale "czas reakcji" to wydaje sie malo (choc zawsze wiecej niz nic). Nie mam pojecia po co ep to ciagnie.

Syndyk powie bardzo mi przykro brakło piniędzy na zaległe wynagrodzenia dla pracowników a Energopol się odwołał się od wyroku będzie to trochę trwało

Ciekawy

Wiadomo coś na temat syndyka?

Zostaw merytoryczną opinię o Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna - Szczecin

• Jak się pracuje w Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna?

Zobacz opinie na temat firmy Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna
2.8/5 Na podstawie 199 ocen.

Energopol-Szczecin Spółka Akcyjna