Opinie o Hemmersbach w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hemmersbach. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach w Wrocław

andrzej

Nie ma chyba korpo, ktore jest nastawione w 100% pro-pracowniczo, jednak to co wyrabia sie tutaj to jedna wielka porazka. Nowoczesny niemiecki oboz pracy :) Niemiec skapi na wszystkim - poczawszy od zenujacej wyplaty grubo ponizej sredniej rynkowej a konczac na smiesznych benefitach. Od pierwszego dnia pracy nowy pracownik jest pozostawiony samemu sobie - 0 szkolen, jedynie siedzenie obok innego pracownika, ktory jest juz tak zmeczony tym wszystkim, ze po prostu woli poogladac demotywatory albo inne allegro. 0 jakiegokolwiek funduszu rozwojowego a jedyne materialy szkoleniowe do jakich masz dostep to jak ratowac nosorozce w afryce albo jak gasic swiatlo w kiblu, zeby oszczedzac energie. Te nosorozce to chyba obiekt erotycznych fantazji niemieckiego guru, ktory za wszelka cene probuje napchac ludziom glowy tymi bzdurami - Musimy obciac Wam pensje do 80% w czasie "pandemii" bo przeciez nosorozce nie beda mialy za co jesc :) Jak by to kogos interesowalo, bo przeciez ludzie pracuja glownie z mysla o jakich(usunięte przez administratora) a nie o bycie wlasnej rodziny. Jest mnostwo innych korporacji, gdzie czlowieka traktuje sie powaznie - Rynkowa wyplata, szkolenia, dofinansowywanie (porzadne a nie 5 zl do obiadu..), wspieranie rozwoju, konkretny system premiowo/podwyzkowy (zdecydowanie wiecej niz 300 zl w hemmie po 2 latach pracy )

Pracownik Anonimowy

Porzućcie wszelką nadzieję... Pracy dużo, zazwyczaj w sezonie letnim bo przez zimę praktycznie zastój i bezrobocie. W obecnym czasie tzw pandemii pracujesz więcej w krótszym czasie i za mniej, bo czas pracy i wynagrodzenie zostało obniżone o 20:% a roboty wcale nie ubywa, do tego szefostwo z pretensjami zwraca się do pracownika dla czego nie chcemy robić więcej za psie pieniądze. Zdecydowanie 99% koordynatorów to ludzie niekompetentni, którzy uzyskali swoje stanowiska przez lizusostwo i przytakiwanie, sami nie potrafią zrobić nic oprócz zapytanie o opinię swojego pracownika, który zna się na robicie bardziej niż oni. Mimo, że firma nawiązuje współpracę zagraniczna koordynatorzy mają problem z językiem angielskim a o oprowadzanie wizytacji muszą prosić ludzi z biur nie związanych z pracą danego działu. Pracowników, którzy posiadają wiedzę w zakresie swojej pracy i doświadczenie bardzo żadko się awansuje, lepiej rzucić 50 zł dodatku na otarcie łez i wmówić że to nagroda za wysiłek. Jedyna forma powszechnie uznawana za podwyżkę jest poklepanie po plecach i dołożenie więcej roboty w myśl zasady "skoro tak Ci dobrze idzie, to zrób i za mnie". Jeśli pokażesz że pracujesz dobrze i szybko będziesz robić za dwóch a nawet i trzech za te same pieniądze, a żeby dorobić to łaskawie dadzą Ci możliwość przyjacia w sobotę. Jeśli potrzebujesz pomocy kolegi z pracy to możesz na nią liczyć, bo o pomocy menagera możesz zapomnieć, dla nich liczą się tylko słupki i tabelki w Exelu a ty masz zrobić tak, żeby było dobrze. Oczywiście istnieje możliwość szkoleń i wyjazdów za granicę, ale i tak Cię tym wyfrajerują ukrytymi kosztami za hotel, albo paliwo bo firma daje zaliczkę ale przecież nie na to. Polecam pracę w tej firmie, pod warunkiem że lubisz żeby Ci wmawiano że ratujesz nosorożce i inne dzikie stworzenia, bo wszelkie benefity które powinnieneś dostać Ty, dostają właśnie zagrożone wyginięciem tajemnicze stwory z Afryki. A na koniec tego wszystkiego szef wszystkich szefów z Reichu wysyła filmik do wszystkich pracowników z podziękowaniem za pracę w dobie kryzysu wirusowego i prośbę żeby jeszcze trochę pozapierniczać za 80%, bo im w Niemczech to tak strasznie ciężko, że nawet nie ma czym dojechać do pracy bo swoją Tesle musiał oddać do mechanika. A jesli przyjdzie Ci do głowy jednak złożyć tu swoje CV to przy wejściu na receptę na 100% będzie stał na przerwie na papierosa taki szczópły, łysawy Pan. To tutejszy zegarmistrz, chodzi na fajkę średnio co 30 min razem ze swoją zgraja. Jak widzą go kierowcy Tirów czekający na parkingu to nastawiają sb zegarki. Tzw kierownik od spraw niewiadomych.

Anka

Czy w firmee na magazynie pracuje się na jedna zmianę?

kasia
@Anka

tak

Pracownik, były pracownik

Nie będzie to standardowa opinia z wyzwiskami i tego typu zachowaniami. Jeżeli to czytasz to chcesz znać prawdę. Praca? Nie jest łatwa, ludzi jest mało, teraz zrobili cięcia, wiec będziesz robić za dwóch za 80%. Twoi przełożeni będą niekompetentni, pozbawieni perspektywy, patrzący tylko na siebie i swoj interes. Oczywiście nie wszyscy ale 95% z nich. Kadra jest zróżnicowana od młodych po starszych, lecz podejrzewam nie przekraczających 50. Stanowiska? Mnóstwo, od konserwatora powierzchni płaskich przez dyrektora. Naprawdę nie musisz być IT żeby tutaj pracować. Wezmą każdego kto nie patrzy na prace jako element zarobku. Miejsce? Logistyczna,Krakowska,wyścigowa jeżeli o Wrocław chodzi. O ile w 2 biurach jest podobno Ok. To logistyczna wypada najsłabiej. Nie zazdroszczę ludziom na hali. W lecie 40 stopni, w zimie po 13. Niby są dmuchawy na zimę, ale smierdzace, wypalają się nie wiadomo czym. W lecie ludzie mdleją, a pracownicy robią za karetkę. Zarząd: Wprowadzili 80%. Czyli pracujemy dalej tak jak było a może nawet więcej ale za mniej. Dostaliśmy dotacje jest fajnie. Ludzie i tak pracuja na 100% jest to dobrze zorganizowane. Kontrola? Wiemy jak to zrobić żeby było fajnie i Ok. Oczywiście nie wszystkie działy. Większość z nich. Decyzje podejmują nie wiadomo na jakiej podstawie. Wszystko abyś nie zarobił/la i jest fajnie. Dyrektor jeździ pospolitym autem, bo tak wypada, kryzys się skoczy i napewno coś fajnego będzie stać pod firma. Nie wiadomo kto decyduje. Przelozony? Znam może 5 dobrych. Reszta zrobi wodę z twojego mózgu. Wciskając kit. Praca? Jeżeli jesteś leniwy to super. Robotę zrobi inny. Zostawimy cię może kiedyś weźmiesz się do roboty. Atmosfera? Ludzie są super, łącza się z tobą w bólu, chyba ze jesteś w biurze to musisz liczyć się z korpo Reasumując, bo nawet nie ma co więcej pisać. Nie polecam tobie, tobie i tobie. Będziesz wyzyskiwana, dużo rzeczy ukryją, potem będą mówić ze tak mówili. Dużo leserow, na zamowienie długopisu czekasz dwa tygodnie bo kolega od zamówień pali sobie fajeczki co 20 min z swoją ekipa. W drugim biurze przeglądają olx i Allegro na klienta komputerach. Przeniesienia się nie doczekasz. Ochrona cię zaczepia musza opowiedzieć historie twojego życia, najlepiej wydrzec się bo przecież coś. Naprawdę nie zazdroszczę nikomu kto musi to ogarniać. Historii jest wiele. Czy napiszesz swoją w tej firmie ? Ja już wiem ze nie warto

Innogy Employee
@Pracownik, były pracownik

Uśmiechnąłem się jak to przeczytałem. Może i racja w tym jest. (usunięte przez administratora) znany jest z swojej „gotowości do pracy”, co 30 min na wejściu „dla kierowników” fajeczki. Widać firma pozwala na to, a tutaj przerzucają pracowników między działami. Jesteś programista ? Uważaj, przyjdziesz na magazyn.

Magazynier

Ok

Cześć. Czy dużo pracuje w Hemm Ukraińców?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Brawo Jacek

Gratuluję tarczy. Roboty więcej niż przed pandemia. A tutaj pracownikowi się płaci 80 procent. Żal.pl Podobno ponad 1milion wjechał od państwa. Jeszcze raz brawo!

mmm

proponuje przedłuzyc pracę biurową ludzi pracujacych w domach ponieważ sytuacja z,wirusem nie jest jeszcze w pełni opanowana

Auuuuu auu au au

Samą rozmowę rekrutacyjną oceniam na przynajmniej dobrą. Początek pracy w firmie był dość miłym okresem. Trafiłem na dział, który był wypełniony świetnymi pracownikami. Praca od poniedziałku do piątku więc każdy weekend wolny. Sama praca nie była ciężka fizycznie. Warto wspomnieć o autobusie pracowniczym, który był na pewno ciekawym doświadczeniem (jeszcze żyję więc chyba na+) Na tym plusy się niestety kończą. Ludzie którzy prowadzą odział we Wrocławiu zdają się być wysoce niekompetentni do pełnienia takiej funkcji. Mnóstwo nielogicznych decyzji a nawet zaryzykował bym stwierdzenie: bardzo (usunięte przez administratora) nielogicznych i debilnych decyzji. Firma jest przesiąknięta pomarańczową propagandą. Pracownicy są równi i równiejsi, a większość jest całkowicie niedoceniana a wręcz ich poświęcenie (czyt. lata spędzone w tej firmie) jest umniejszane najbardziej jak się da. Niektórzy liderzy mają za przeproszeniem kij w (usunięte przez administratora) i jeśli takiemu się nie spodobasz, to będzie na siłę szukał pretekstu żeby ci dowalić jakąś dodatkową robotę, albo będzie próbował tobą dyrygować nawet wtedy, gdy nie jest kierownikiem twojego działu. Jeden z największych mankamentów tej pracy jest to, że nie warto wychodzić sprzed szereg i wykonywać swoją pracę za szybko bo wyru**ają cię za to niemiłosiernie. To że siedzisz w pracy po 10 godzin zauważy tylko kierownik twojego działu, który może najwyżej ci za to podziękować. A na sam koniec i tak cie zwolnią bo przyszła jakaś pandemia (na którą wielki "The Creator of This Company" twierdził że jesteśmy świetnie przygotowani) bez podania konkretnego powodu w nie miłej atmosferze, pozbawiając cie jedynego dochodu w tak trudnym czasie. Czy polecam pracę w tej firmie? Na 6 miesięcy to góra. Firma nie daje jakiejś szansy rozwoju, no chyba że masz kontakty albo pracujesz tam 10 lat a od 7 męczysz tylko (usunięte przez administratora) żeby cię awansowali albo dali podwyżkę. Innymi słowami, jeden wielki rak.

Byly pracownik

Typowe low-cost korpo. Jedna wielka rotacja pracownikow, ktorzy zmieniaja sie z tygodnia na tydzien. Uzeranie sie z hindusami, ktorzy sa mniej kumaci od kamienia, praca ze starymi technologiami, ktore nigdzie nie sa juz wykorzystywane. A to wszystko za symboliczne 2 tys zlotych :) O managamencie nie wspominam, bo tak jak mowilem jest to low-cost korpo czyli usilne szerzenie propagandy o pomaranczowej rodzinie i super atmosferze w pracy, taaa... Praca dobra dla studentow i ludzi ktorzy chca od "czegos" zaczac w IT. Posiedziec chociaz 6 msc (o ile wytrzymasz) i isc dalej w swiat z lepsza kase ;)

adas
@Byly pracownik

o jakich technologiach mowisz?

@adas

Stare ibmowskie softy np. mainframe

op
@Byly pracownik

mainframe 30 letnie w każdym większym banku śmigają XD W citi z tego co pamiętam maja ~50 letni system XD

@op

@op Dlatego trzeba unikac takich korpo-dinozaurow jak ognia :) Oczywiscie o ile chcesz sie rozwijac.

Czy dyżury międzyświąteczne w Hemmersbach obstawiają najmłodszymi stażem?

max

Wszystko zalezy od projektu w ktorym pracujesz oraz uzgodnien w teamie. Glownie TL jest odpowiedzialny za zmiany i to od niego zalezy.

były pracownik Ce-Ass

zaczynając od pracy na hali jako technik, po wewnętrznej rekrutacji dostałem szanse pracy w biurze za co jestem wdzięczy HR i Panom z Managementu ! w pracy w tej firmie nauczyłem się bardzo dużo co dało mi dalsze możliwości na rynku pracy. -super atmosfera która ciężko będzie przebić. jedyny minus to to że ludzi z Niemiec tam traktują jak jakieś wyrocznie. jeśli zaczynasz prace w większych firmach to jest to dobra opcja.

Mef

Nie polecam pracy w tej firmie. Pracowałam i jest to najgorsze miejsce, do którego trafiłam. Beznadziejny przepływ komunikacji w firmie, wiele informacji przekazuje się po kątach. Zasady, które są ustalone w sytuacjach, kiedy ktoś wyżej czegoś potrzebuje, nie mają racji bytu. Także układy, układziki. Kadra menagerska jest przypadkowa (przynajmniej w moim dziale) podział pracy nielogiczny. Dużo by pisać. Jeśli masz jakikolwiek wybór, to lepiej ominąć pracę w Hemmersbachu. Jeśli nie masz, to zaczynając pracę, szukaj następnej ;) Strata czasu!

Lorek

Super firma. Dzięki hemmersbachowi dzialajnszptale i ludzie łatają w kosmos. Ogólnie dzięki nim rosną drzewa i ptaki cwierkaja a nosorożce mają błyszczące rogi. Brawo hem tak dalej.

Jacek

Czy to prawda, że aktualnie zwalniają ludzi w związku z obecną wirusową sytuacją? Zastanawiam się czy jest sens składać cv?

lolek
@Jacek

omijaj ta firme jesli tylko mozesz.

AB
@Jacek

Tak. Zwolnili koło 30 osób, obniżii wszystkim pensje o 20% (premię akordowa również obniżają o 20%, mimo że zrobisz swoje). Firma z dykty, gdzie CEO mówi jak to jesteśmy świetnie zabezpieczeni, nie mamy czego się bać, po czym szukają na siłę osób do zwolnienia. Chodzą od biurka do biurka próbując jak najwięcej osób się pozbyć (mimo że sprzęt ciągle przyjeżdża i jest co robić, a niektóre działy mają az nadto). Wiele osób, które są z firmą związane od lat, przeczekuje ten okres i już rozgląda się za czymś nowym. Stąd składaj CV. Na dzień dobry nie będzie miał kto Ciebie przeszkolić, bo praca sie wszystkim nawarstwia, ale rąk jak i chęci zaczyna brakować, s na Ciebie zrzuca wszystko na raz i radź sobie w boju :)

P. C
@AB

To można jeszcze taką pensje obniżyć? To wyjdzie kuroniówka. Masscra

Dobra rada

SZCZERZE POLECAM.... OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM. Za nic mają sobie pracownika. Zero szacunku, zero klasy. Niekompetentni managerowie. We własnym kraju jesteśmy traktowani jako tania siła robocza. Sugeruję szukać pracy gdzie indziej celem oszczędzenia sobie upokorzeń i nerwów.

Byly hemmersbachowicz

Rozmowa rekrutacyjna przypomina bardziej przesluchanie SS niz rozmowe pomiedzy kandydatem a potencjalnym pracodawca. Wielka arogancja i ataki ktore maja na celu zanizyc wartosc i pewnosc siebie kandydata, zeby ten zgodzil sie pracowac za jak najmniejsze pieniadze. Stary chwyt psychologiczny ;) Na tym samym stanowisku w innych wroclawskich korpo mozna zarobic 1000 zl wiecej a przy tym miec lepszy dojazd i o niebo lepsze benefity.

Cyrkowiec

Siema, co sądzicie o nowych benefitach 2020? Karta lotos i te inne Rarytasy? Pozdrawiam

Mick
@Cyrkowiec

Tzw żenua, marna próba zatrzymania pracowników

Bida
@Mick

Jak żyć dyrektorze?

@Cyrkowiec

Karta lotos to dodatek który firma dostaje praktycznie za darmo i nic ja to nie kosztuje.

AK

Firma dobra na start zaraz po studiach, gdy nie ma się zbyt dużego doświadczenia.Osoby które szkolą nowych pracowników są bardzo pomocne i nigdy nie zostawiają Ciebie samego z nierozwiązanymi sprawami lub wątpliwościami. Świetna atmosfera w zespole (jeżeli oczywiście trafi się do fajnego działu). Menager wyrozumiały i wspierający. Wypłata na początek może niska, ale jak się sumiennie pracuje i ma się chęci do rozwoju osobistego, można szybko awansować i się rozwijać. Za wyjątkowe wyniki w pracy -wycieczki zagraniczne np. Afryka. Polecam!

@AK

Mówisz o tych wycieczkach, na które się czeka ponad dwa/trzy lata od momentu ogłoszenia wyników? Nie śmierdzi Ci tu lojalką?

Pracownik ma duże możliwości rozwoju, przy okazaniu zaangażowania. Jest to doceniane przez przełożonych. Na plus zdecydowanie atmosfera w pracy. Jeżeli chodzi o benefity to jest autobus pracowniczy, kursy językowe i dofinansowanie do posiłków oraz wewnętrzna platforma elearningowa. Bardzo polecam firmę.

pracownik2
@pracownik

"Pracownik ma duże możliwości rozwoju, przy okazaniu zaangażowania. Jest to doceniane przez przełożonych. Na plus zdecydowanie atmosfera w pracy." Czy na pewno piszesz o "firmie" Hemmersbach? XD

@pracownik

Hahahah to chyba żart. Zaangażowanie jest obowiązkowe i czasem się zdarzy, że Ci ktoś podziękuje za wypruwanie sobie żył, nadgodziny i pracę w weekendy lub wieczorami z domu za darmo, prawdopodobnie po jakimś roku starań i maksymalnie w formie przelotnego „thanks” w mailu od niemieckiego szefa. Atmosfera bywa lepsza, ale istnieją osoby skutecznie ją psują. O autobusie już krążą legendy, nadal większość i tak z niego nie korzysta bo by się nie zmieścili - opcja wygodna tylko, jeśli mieszkasz na trasie. Kursy językowe to fikcja, takie same masz w internecie za darmo, a do tego warto dodać, ze są one tylko z angielskiego i tylko na platformie, czysta teoria. Dofinansowanie do posiłków, których nikt nie chce kupować, bo jakość jest fatalna i za jego cenę lepiej by się zjadło w barze mlecznym... co ja mówię - w barze mlecznym parę dni żywiłbyś się do syta! Wewnętrzna platforma elearningowa uczy Cię jak oszczędzać światło w pracy i jak świetna jest firma, w której pracujesz.

PająkLeon

Są obecnie 4 oferty zatrudnienia dla specjalistów ds. e-learningu w Hemmersbachu, czy ktoś może coś wie o tym dziale i jak tam wygląda praca, zarobki? Jest też dział e-l w Hemmersbachu Katowice, może osoby stamtąd coś podpowiedzą? Z jakich tematów robicie kursy? Głównie Articulate, czy też webinary, screencasty? Jakie godziny pracy, czy jest możliwość home office? Przeczytałem kilka stron opinii tutaj, generalnie mocno negatywnych, ale też głównie od techników, supportu, typowych speców IT, więc nie wiem, jak to się ma do e-learningu...

@PająkLeon

Zatrudniają w Katowicach bo we Wrocławiu już nikt nie chce do nich przychodzić. Do mojego działu w ciągu pół roku rekrutacji spłynęły może 3 cv... Maja bardzo słabe opinie i niewiele do zaoferowania. Szczycenie się parkingiem przed pracą, na którym o 8:30 nie ma już gdzie się wcisnąć jest żałosne. Obiecują podwyżki, których później nie dostajesz. Firma, w której nie warto się starać, bo nic za to nie masz. Uciekniesz, jak tylko zobaczysz, że ambicja i wysokie kompetencje są jak najbardziej niepożądane. 1.5 roku to totalny MAX jaki można w tej firmie spędzić, żeby nie marnować sobie życia. Niezależnie od działu.

pytanie

Mam pytanie, jak kursuje ten autobus pracowniczy, o którym jest mowa poniżej. Gdzie startuje, jak jedzie i jakie są godziny odjazdów? Dzięki!

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach - Wrocław

• Jak się pracuje w Hemmersbach?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 127, z czego 33 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hemmersbach?

Kandydaci do pracy w Hemmersbach napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hemmersbach