Opinie o Hemmersbach w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hemmersbach. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Hemmersbach o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hemmersbach w Wrocław

Jakie godziny pracy obowiązują w Hemmersbach?

Odpowiedź

Zależy od działu, na jaki trafisz. Na hali można pracować od 6 do 14, pracownicy biur zaczynają o 7/8/9, niektóre działy pracują na 3 zmiany.

Mirus

Kilka tygodni temu byłem na rozmowie o pracę. Mój przyszły przełożony zrobił dobre wrażenie, HR również było bardzo kompetentne i miłe. Byłem bardzo zainteresowany stanowiskiem, na które aplikowałem. Tylko wynagrodzenie było trochę gorsze niż w innej firmie, w której teraz pracuję. Piszecie, że w Hemmersbach jest tak źle, ale tutaj, gdzie siedzę teraz (również IT) tez nie jest super. Chyba to przez Covida takie szalone warunki wszędzie i dziwna atmosfera.

nick
@Mirus

nie wszedzie

Garbaty

Doszły mnie słuchy że znowu zwalniają (hala). Może ktoś to potwierdzić ?

babol
@Garbaty

zwalniają nie te osoby co trzeba i płacą jednej osobie za darmo co guzik robi i oczekuje pomocy od innych a pan pracodawca jest taki zaslepiony ze szok

zniesmaczony
@babol

A z których działów były lub są teraz zwolnienia?

nick
@Garbaty

nic nie zwalniają, ludzie samo odchodzą.

maniek
@nick

nie ma się co dziwić jeszcze trochę i ta, firma padnie

Niezadowolona

Osoba, która wymyśliła sposób w jaki w tym roku przyznawane są podwyżki w firmie zasługuje na specjalne wyróżnienie. Podejrzewam że ten pomysł narodził się gdzieś wysoko w niemczech a reszcie zabrakło odwagi, żeby powiedzieć jak tragicznie to zadziała.

@Niezadowolona

Podwyżki? Podobno na żadnym dziale w tym roku nie ma podwyżek

Watpliwa
@Ciekawy

Tak ci powiedzieli? No to cie oklamali

@Watpliwa

To gdzie dają podwyżki? Nie chodzi o samo podwyższenie premii? Ile wywalczyłes podwyżki lub twoi znajomi.

Znana
@Lol

W biurach ludzie dostawali podwyzki

Bożena
@Niezadowolona

@Niezadowolona kwestie podwyżek i warunków umowy ustala się chyba przed podjęciem pracy. Szkoda, że nie napisałaś, jaka atmosfera panuje w tym miejscu. Chętnie przeczytam więcej informacji o tym jak pracuje się w tej firmie. Powiedz proszę, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, i czy jest duża rotacja pracowników?

Niezadowolona
@Bożena

Tak Bozenko, przed rozpoczeciem pracy omowil z pracodawca ze bedzie epidemia COVID w zwiazku z tym moj szef na rocznym spotkaniu powie mi ze moze prezes dam mi podwyzke ale o tym sie dowiem za dwa tygodnie, albo za trzy, albo kiedys tam.

Ex Hemek
@Bożena

Droga Bożeno, kwestie podwyzek w biurze sa tylko dla "pracownikow na krytycznych stanowiskach"(czytaj management) pracowalem tam dwa lata i mimo tego ze niestety pensje sa dosc grubo ponizej mediany zarobkow(przynajmniej na poczatku) jednak polecilbym ta firme ale tylko dla swierzych narybkow polskiego IT rotacja pracownikow jest dosyc duza ze wzlegu na to ze mozna sie duzo nauczyc(jesli sie chce) oraz jak ogarniesz temat masz czas na samorozwoj ale niestety tylko w swoim zakresie ze wzgledu na to iż szkolenie jest prawie nieistniejace(uczysz sie metoda prob i bledow a global campus to smiech na sali) Firma woli wydawac kase na reklame jak to oni wspaniale ratuja nosorozce i dzieci co de facto jest szczytnym celem ale zapominaja o tym ze istnieje takie cos jak inflacja i pracownicy nie chce (usunięte przez administratora) za miske ryzu Odnosnie atmosfery slyszalem rozne opinie ale moj byly team okreslilbym jako naprzyjazniejszy team z jakim mialem zaszczyt wspolpracowac i dla nich serdeczne podziekowania podsumowujac Firma spoko na pierwszy rok w IT aczkolwiek po osiagnieciu pewnego poziomu wiedzy nie ma sensu tam siedziec

Magazynier

Ok

Cześć. Czy dużo pracuje w Hemm Ukraińców?

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
TL

Jesli ktos chce zobaczyc w praktyce co oznacza pojecie micro-management to zapraszamy do firmy Hemmersbach. Tylko tutaj w firmie zatrudniajacej 3000 osob prezes firmy decyduje o zmianie wynagrodzenia zwyklego Jana Kowalskiego

W waszych dzialach tez nie ma podwyzek w tym roku?

Pracownik2

Nie ma i nie będzie. Będą wciskać kit ze COVID

Dżak Sputnik

Przychodzą w soboty streczować palety żeby dorobić.

2 lata w Hemie

Odradzam na wstępie. Z przyczyn finansowych: po dwóch latach w hemie zarabia się mniej niż w sklepie po dwóch latach. Brak premii świątecznych, za wyniki, marne dofinansowania posiłków. Dali kartę na lotos bo pewnie dostali za darmo, można urwać 10gr na litrze gdzie i tak lotos ma drogie paliwo. Dobra dalej. Odradzam z powodów personalnych: Manager kłamie w oczy, traktuje Cię jak narzędzie a nie jak człowieka, z tygodnia na tydzień zmienia radykalnie godziny pracy np z 6-14 na 14-22. Zmuszają do wybierania urlopów nawet jeśli nie jest to urlop zaległy. Poza tym brak jest możliwości rozwoju. Stagnacja. Presja na to żeby być coraz lepszym, żeby być ambasadorem firmy gdzie w zamian nic, absolutnie nic za to nie dostaniesz. Atmosfera wyzysku. Rozmowa roczna i ewaluacja potwierdza, że jesteś coraz lepszy? No to pogadajmy nad czym masz jeszcze popracować. Nie, nie dostaniesz podwyżki za improvment. Nie dostaniesz nawet podwyżki inflacyjnej! Plus jak odchodzisz z firmy to lepiej zadbaj i zniszcz swoje konta stworzone do pracy w systemach klientów, bo notoryczne jest pracowanie na starych kontach jako ktoś inny. Ty odejdziesz ale jakimś cudem nadal ktoś jako ty obsługuje użytkowników. W innych firmach ludzie dostali fundusz na ogarnięcie sobie pracy z domu, na jakieś krzesło czy biurko. Nie w hemie. Idę o zakład, że pomimo, że wszyscy udowodnili, że na HO jest wydajność to po pandemii hemcio i tak powie: to teraz 1 dzień HO na kwartał. Bo taka jest ta firma - nic dla dobra pracownika..

Kacper

Jaka jest ich strona internetowa ?

go go pomarańczowa krew!
@Kacper

wpisz w google nazwę firmy i jak zobaczysz stronę o nosorożcach to będzie ta. Ja nie żartuję, odpowiadam poważnie

Sopel

Panie sprzątające mają płacone za sprzątanie biur toalet i pomieszczeń socjalnych takich jak stołówka kuchnie szatnie Osoba dodającą ten komentarz musi mieć bardzo dużo pracy ????skoro ma jeszcze czas na sprawdzanie kto i co jaki czas pali ????????????????podziwiam za pracowitość i kreatywność

moni

czy panie z ekipy sprzątającej mają płacone za palenie co 20 min niech ktoś ogarnie błoto posniegowe na chali

Sopel
@moni

Panie z ekipy sprzątającej mają płacone za sprzątanie toalet biur i powierzchni socjalnych

Bamboleo

Atmosfera tragiczna, benefity marne, zero możliwości rozwoju.

Ciekawy

I co tam panie i panowie: projekt który niby upadł nadal działa? (Nawet zwolnić ludzi nie potrafili pod prawdziwym powodem?) (usunięte przez administratora)

Jeden z trzech
@Ciekawy

Mamy się dobrze i pracujemy kolejny miesiąc. A co tam?

@Jeden z trzech

A w porządku, zaproponowali wam normalną umowę? Jak zamierzają wybrnąć z tej sytuacji? Czy reszta pracowników dowiedziała się w końcu co z nimi dalej, czy standardowo cisza, pracujcie i jakoś to będzie?

Nowyja

Poszukuję nowego miejsca pracy, zaaplikowalam na stanowisko biurowe do firmy ale po przeczytaniu komentarzy mam mieszane uczucia. Naprawdę jest tak źle? Płaca niska? Beznadziejna atmosfera? Żadnych dodatków? Benefitów? Bo w ogłoszeniu tego pełno.

Pajac
@Nowyja

Pelno benefitow w ogloszeniu? Multisport i Luxmed jest wiec o co chodzi? Placa niska? Wbrew temu co pisza na forum po wejsciu do budynku firmy na rekurtacje nikt cie nie porwie i nie przykuje do biurka. Okreslisz swoje oczekiwania finansowe i albo beda ponad widelki na dane stanowisko i nie dostaniesz pracy albo beda ok i masz mozliwosc rozpoczecia pracy.

Było, minęło...
@Nowyja

Szkolenia nowych pracowników to fikcja, posadzą Ciebie obok kogoś, kto już i tak robi za dwie osoby (pozwalniano dużo osób, a ich pracę rozdzielono na tych, którzy zostali). Taka osoba, ma multum swoich obowiązków, a tu jeszcze nauka kogoś nowego? Benefity, dodatki? Temat rzeka, menagerowie dzwonią do wybranych informując o dodatku na święta, ale proszą żeby nie mówić innym bo będzie afera. Płaca? Na start bardzo słabo. Premia? Często nie wiesz ile. Firma nie jest transparentna wobec pracownika, informują o premiach w rozmowach kwalifikacyjnych, ale jak one wyglądają dowiesz się od kolegów z działu. Rozwój? Wyślą Ciebie ze stanowiska biurowego na rozpakowywanie kartonów z przybyłym nowym sprzętem. Przy okazji zadzwonią na Twój prywatny telefon, czemu nie zamknęłaś ticketa i wielkie pretensje, że na rozpakowywaniu nie masz dostępu do systemu i maila. Potniesz się przy tym? Powiedzą, że jesteś zaspana i rozkojarzona - Twoja wina. PS. Wczoraj zwolnili kolejne osoby, "nie mamy dla was nowych stanowisk, nara".

Nosorożec
@Było, minęło...

Jako były pracownik powiem uczciwie, że jedynym plusem pracy w hem była jedna zmiana. Wszystko inne od atmosfery po formę w jakiej zwalnia się w ostatnim czasie sporo ludzi nie skomentuję.

Lorek

Najlepiej tu jest, przyjmijcie mnie!

Nigdy wiecej

Chyba najgorsza firma w Polsce udająca korporację i firmę IT. Niepojęty brak szacunku do pracownika począwszy od warunków pracy, skończywszy na traktowaniu pracowników jako tanią siłe roboczą. Home office raz w miesiącu jest śmieszny jak na firmę IT w obecnych czasach. Wszyscy chodzą chorzy bo zwolnienie również nie jest mile widziane. Nawet w trakcie koronawirusa był z tym problem bo jak to pracować w domu? Przecież musicie siedzieć w biurze jak psy na uwięzi. Brak premii, bonu świątecznego, JAKIEGOKOLWIEK dodatku motywacyjnego czy rocznej nagrody za ciężką pracę (a pracy nie brakuje) Wynagrodzenia są śmiesznie niskie, mimo obietnic podwyżek problem ze wszystkim co wiąże sie z zainwestowaniem w pracownika więcej niz 5 zł. . Popracowałem trochę i podziękowałem z wielką ulgą. Nie polecam nikomu.

Pracus
@Nigdy wiecej

myslalem ze za ciezka prace co miesiac otrzymuje sie umowione wynagrodzenie, jak widac zle myslalem :D

@Pracus

Brzmisz jak manager z hem, gdzie siedzi się w jakiejś bańce. Podejście jeszcze z XX wieku. Nie zna się jeszcze pojęcia o motywacji pracowników? No tak, w hem zero szkoleń, a po pracy jesteś za bardzo styrany, żeby coś poczytać.

Pracus
@Lol

Ktos ci broni odejsc? Trzymaja cie jak "psa na uwiezi?" Na pewno w okolicy jest mnostwo firm ktore beda sie zabijac o tak wykwalifikowanego pracownika. Z pewnoscia z twoimi umiejetnosciami bonusy i premie beda wyplacane co miesiac. Trzymam kciuki i daj zanać jak jak to wyglada w normalnej nowoczesnej firmie.

@Pracus

Opuściłem hem dawno temu i dokładnie tak, jestem teraz w normalnej nowoczesnej firmie. Trzymajcie się ludzie. Wem, że przechodzicie przez taki trud, że ciężko zabrać się za napisanie cv i szukanie pracy gdzieś indziej. Nie dajcie się omamić hem managerom, że macie super. Uwierzcie w siebie i uwierzcie, że warunki pracy mogą być o wiele lepsze.

adam
@Pracus

Co ty pieprzysz... Jestes oplaconym trolem ? 2k negatywnych opinii a ten bedzie mowil ze jest inaczej. Hem nie oferuje zadnych szkolen ani planu rozwoju pracownika. Wynagrodzenie to suma znacznie ponizej rynkowych standardow, dlatego tez wiekszosc ambitnych ludzi odchodzi bardzo szybko. W ciagu roku po odejscie z tej niepowaznej firmy dostalem podwyzke 2x i zarabiam praktycznie 3x to co mialem tam :) W samym hemie, posiadajac ponad przecietne wyniki na tle innych, musialem sie prosic o 300 brutto do wyplaty i to jeszcze z wielka laska..

PRacus
@adam

Panie @adam ale co ja powiedzialem? Chlop poszedl do pracy powiedzieli mu ze bedzie zarabial X. Na system premiowy sie nie umawial a potem placze jak to go gnębia w firmie. Odszedles i zarabiasz 3x tyle? Super gratulacje, tylko nie rozumiem po co w ogole sie zatrudniales do HEM skoro placa tutaj jest ponizej rynkowej i nie odpowiada twoim umiejetnosciom? Ktos cie zmusil? Sila cie przywiezli na te bielany?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

K

Umowa na 3-miesieczny okres probny, po tym na rok, na kolejny rok i znowu na rok. Po 3 latach zgodnie z prawem musieli dac już umowę na srałe, ale uciekłam.

Ptr23

Jeżeli wytrzymasz 3 lata, to dostaniesz na czas nieokreślony.

serwisant

tak i koronę na głowę

Robaczek

No to już wiecie na co zostały poświęcone Wasze premie. Później zakupią szczepionki i taka sama procedura. Cieszycie się prawda?

Domi

Nic na Święta pracownikom nie dali???? no to sprawa jasna jak traktują ludzi... A tak wzniośle opowiadają o rodzinie i wartościach w firmie. Nosorożce podobno ratują, a człowieka zostawiają bez pieniędzy na Święta po całym roku pracowania za marne pieniążki.

gosc

chyba jedyna firma we Wrocławiu,nie..nie..na Dolnym Śląsku.Nie.....wróć....w polsce! Która nie zaoferowała swoim pracownikom kompletnie żadnych bonów na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.Kompletna żenada ze strony pracodawcy.

Komentator
@gosc

Czy były jakieś premie na muzułmańskie święto ofiarowania, hinduistyczne święto diwali, na żydowskie hanuka, czy na święta prawosławne? Jestem oburzony, że dział HR wysyła maile z podpisem „wesołych świąt” jedynie przy okazji świąt katolickich. Co to za wymysły z kalendarzem adwentowym? Dlaczego nie szanujemy naszych kolegów z innych wyznań i wystawiamy w oddziałach choinki? Codziennie czuję wstyd za te zachowania przed moimi kolegami, którzy prawdopodobnie obawiają się powiedzieć o tym głośno, ale pamiętajmy o nich, należy się im szacunek! Dział HR powinien przyklęknąć i przeprosić za takie zachowanie.

serwisant

może już czas na nowego

@gosc

Dwie sprawy "gosciu" - skad zalozenie ze jedyna? znasz kazda firme w polsce? - co do bonusow w samej firmie - to chyba twoj dzial ich nie dostal, pewnie twoje umiejetnosci koncza sie na dodaniu 1+1 w excelu wiec jestes zbedny i do zastąpienia w ciagu 2 tygodni wiec nie ma sensu inwestować.

Zostaw merytoryczną opinię o Hemmersbach - Wrocław

• Jak się pracuje w Hemmersbach?

Zobacz opinie na temat firmy Hemmersbach tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hemmersbach?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 127, z czego 33 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hemmersbach?

Kandydaci do pracy w Hemmersbach napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hemmersbach