Opinie o PKM. w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy PKM.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PKM. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM. w Tychy

Czy w PKM. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Nickos

Nie ma, bo zarząd i reszta chołoty w biurach mają gdzieś kierowców. Miasto Tychy nie zgodziło się na zaplecza socjalne na wybranych pętlach.

Antoni
@Nickos

A czy na wybranych pętlach macie chociaż Toi Toie? Czy w ostatnim czasie udało się w ogóle zrealizować jakieś prośby kierowców?

Driver

Witam, mam pytanie odnośnie zarobków w firmie ile zarabia kierowca bez nadgodzin i ile z nadgodzinami. Czy mając doświadczenie dostaje się najniższą stawkę czy już trochę więcej? Pozdrawiam

Antoni
@Driver

Jesteś zainteresowany złożeniem CV na stanowisko kierowcy? Nie znam stawek dotyczących nadgodzin, ale interesuje mnie jak przebiega rekrutacja. Jeśli będziesz na rozmowie kwalifikacyjnej opisz swoje doświadczenia.

@Driver

Cały czas namiętnie szukaja. Tylko musisz na planistki uważać, które lubią bardzo dowiadywać się przez plotki o nowych kierowcach.

Krzyś-gość

Jestem stosunkowo młodym pracownikiem P.K.M.bo zaledwie pracuję dwa lata,ale co mnie drażni?otóż to jak pewna pani dyspozytor której imię się zaczyna na literę K. i pan dyspozytor o imieniu zaczynającym się na literę W.robią z miejsca służbowego kawiarnię dla swoich koleżanek i kolegów! wydaje mi się że na spotkania towarzyskie to nie jest miejsce i czas,kierownictwo nie wiedzieć dlaczego daje takie przyzwolenie zamiast reagować,a morze Pan prezes by się bliżej tej sprawie przyjrzał i wydał polecenie naklejenia karteczki że NIE UPOWAŻNIONYM WSTĘP WZBRONIONY,no zobaczymy,a tak przy okazji to ta para dyspozytorów niech zajmie się rzetelną pracą a nie prywatnymi pogaduszkami i niech weżnie przykład z pozostałych Pań dyspozytorek i Pana Leszka u którego nigdy nikt nie przesiaduje :) pozdrawiam i do poniedziałku :)

Artur...
@Krzyś-gość

Takie teksty to piszą osoby które w pracy są nie lubiane i przegrane życiowo.

Krzyś -gość
@Artur...

Ja jestem bardzo lubiany i kochany i nie zwykle utalentowany :) pozdrawiam Panią Basieńkę planistkę osobę która jest na właściwym stanowisku :) jak i kreatywną Panią Danusię która jest super organizatorką :)

PEPE1169
@Krzyś-gość

Jak jestes pracownikiem to czemu piszesz jako gość co boisz się podpisać Paweł

@Krzyś-gość

Wiem o kim piszesz chyba. To Katarzyna- przemądrzała dyspozytora i Włodek, na którego trzeba uważać, bo lubi kapować.

Kiero

Ktoś wie coś czy Ireks dalej będzie jeździł w Tychach?

Driver
@Kiero

Na chwilę obecną jeżdzą. Firma, która miała być wyłoniona z przetargu, ostatnie nie jeździ, bo miasto mało chciało zapłacić firmie.

Kierowca Autobusu

Rozmowa z panią kierownik odbyła się w miłej atmosferze. Jasno i szczegółowo zostały mi przekazane informacje o zarobkach oraz o organizacji pracy w firmie.

Pytania o wymagane kwalifikacje oraz dotychczasowe doświadczenie.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Szofer

Chciałem poczytać opinie na temat pracodawcy, a czytam wynurzenia pasażerów, na temat jak to im kierpwca dobrze nie zrobil. Zenada.Jest tu jakaś moderacja? Mam pytanie do kolegów kierowców- wisi oferta pracy, czy jest sens się zatrudniać? Jak płacą, jak poukładana robota? Czy może a jeździć tylko w tygodniu? Jaki tabor? Jak wyglądają krańcowki? Pozdrawiam.

DARIUSZ WAJDA

KIEROWCY UPRZEJMI CO NIE KTURZY GORZEJ PUNKTUALNOSCIA PRZEZ STANIE PRZY SYGNALIZATORZE

Niezadowolony pasażer

1. Dlaczego w autobusach PKM nie ma na szybie kabiny kierowcy naklejek odnośnie ceny biletów? W trolejbusach zauważyłem, że są, ale w autobusach widocznie nie da sie przykleić lub ktoś nie wpadł na ten prosty pomysł? 2. Niektórzy kierowcy w autobusach PKM naciskają "ciepły guzik", aby pasażer na własne żądanie otworzył sobie drzwi na przystanku, czy to wchodząc czy wychodząc. I znowu retorsja jak w 1 pytaniu:czy nie da się nakleić od wewnętrznej strony drzwi kartek "drzwi otwiera pasażer"? Czy znowu koszty są duże w wydrukowaniu informacji? Tak właśnie jest w KZK (jeszcze istniejącym) i jest to bardzo przydatna i pomocna informacja. Zauwazyłem, że na przystankach pasazerowie nie wiedzą o tym, że powinni nacisnąć przycisk (lub nie wiedzą gdzie jest), jak drzwi nie otworzy obowiązkowo kierowca po niewiedzy ludzi. Na 1 autobusie zauwazyłem, że jest naklejka "otwieranie drzwi". Ale to nie jest wiążąca informacja. Albo proszę wprowadzić zapis do regulaminu przewozów: drzwi otwiera tylko kierowca, albo tylko pasażer. Obecnie to zależy od "widzimi się" kierowcy. 3. Od jakiegoś czasu na dworcu PKP nie działają tablice informacyjne na stanowiskach odjazdu pojazdów komunikacji. Nie wiem kto tym zarządza faktycznie, ale nie można synchronizować czasu rzeczywistego z przesiadkami. Podatniki po to są opłacane, żeby elektronka poprawnie działała. 4. Temat rzeka - brudne autobusy, ale z zewnątrz. Konkretnie chodzi mi o szyby, zwłaszcza po zmierzchu. Brudne szyby ograniczają widoczność i nie można na ciemnych, nieoświetlonych terenach, rozpoznać do jakiego przystanku się dojeżdża. Nie wszystkie autobusy są wyposażone w komunikaty głosowe. Nie trzeba myć codziennie całego autobusu (to nie opłacalne przy obecnej aurze). Wystarczy tylko umyć szyby codziennie. Oczywiste, że kierowca musi mieć czystą, ze względów bezpieczeństwa. Boczne szyby też są i też ludzie patrzą, i robi się z nich kpinę.

Elmer
@Niezadowolony pasażer

Ad1. W związku z codziennymi zmianami cen biletów w autobusach nikt nie nakleja takich informacji. W trolejbusach ceny są stałe i utrzymywane na poziomie cen z Metropolii. Zawsze można się zapytać kierowcy lub pasażerów jakie w danym dniu obowiązują bilety. Ad2. Taka mała podpowiedź co do przycisku otwierania drzwi - można go naciskać bez względu na to czy kartka wisi, jest przylepiona, lewituje, czy też jest częściowo nieczytelna lub jej też nie ma. Do tego mała uwaga - przyciski w autobusie obsługuje się tak samo jak przyciski w telefonie - wciska się je palcem, a nie spodem dłoni. Ad3.Mozliwe że to pytanie powinno być zadane do ZTM. Ad4. Po wakacjach mają być zniżki dla pasażerów za mycie okien w autobusach na przystankach.

Niezadowolony pasażer
@Elmer

Co ty bredzisz gościu, Ceny biletów są jednakowe w całej metropolii! Trolujesz opisem, że ceny biletów w autobusach różnią się od cen w trolejbusach!

Żebyś dostał raka

Pozdrawiam kierowcę autobusu lini A o godzinie 19:40, który zamknął drzwi przed moją twarzą. Z tego powodu źle stanąłem na prawej nodze.

Randomowy Nick
@Żebyś dostał raka

Tyle że PKM Tychy i trolejbusy nie mają ze sobą nic wspólnego...

Nastolatka17lat

Pozdroaiwkam kierowcę z autobusu Lini nr 1 o godzinie 22;42, który wyruszył w stronę Katowic w dniu 06.08.2018 roku. Nie jestem prosba świnia. Każdemu człowiekowi się zapomni i da nogi na siedzenie, ale to nie powód mówienia w taki sposób do młodzieży. Nie polecam tej kominkacji miejskiej

kierowca
@Nastolatka17lat

to w domu też zapomnij i idź spać w butach najlepiej jeszcze po deszczu

Aneta

@Dzony, dobrze, że pozostawiłeś na tym forum swój punkt widzenia odnośnie do warunków zatrudnienia proponowanych przez PKM osobom, które pracują w charakterze kierowców w tej firmie. Co Twoim zdaniem powinno się w tej kwestii zmienić, aby nie trzeba było decydować się na poszukiwanie innego pracodawcy?

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Dzony
@Zainteresowany

Jak we wszystkich firmach transportowych w obecnych czasach i PKM Tychy cierpi na brak pracowników ,szczególnie wśród kierowców, jednak polityka firmy co do wynagrodzeń nie zachęca do podjęcia pracy.Podstawa zasadnicza 2150 zł+dodatki,więcej jak 2600 na początku nie wyciągniesz ,więc szału niema a odpowiedzialność niewspółmierna do zarobków i praca od godz3,00 do 14 bywa i tak a nie mówiąc już o tym że prawie każde święta i niedziele w pracy .Więc warto rozważyć inne rozwiązanie

nomi18

Nie przesadzaj Boss z tymi znajomościami. Teraz wogóle nie przyjmują. Ja tam pracuje od 2010, wtedy kiedy był nabór na kierowców. I od tego czasu sporadycznie przyjmą jednego, no może dwóch kiermanów na rok i to wszystko. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że dostałem się bez znajomości, ale miałem 2 lata doświadczenia, bez doświadczenia to raczej trudno się dostać, raczej niemożliwe. W PKM KATOWICE jest tak samo, tylko, że tutaj mam przewóz pracowniczy, a w kato wogóle już nie ma przewozów. Poza tym co masz do ludzi po 50-ce, kiedyś też będziesz miał tyle i może będzież szukał pracy, to przestanież tak mądrować. Jako kierowca wyciągam na miesiąc, zależy od nominału godzinowego, 1650-1900 zł bez wysługi lat czyli dodatku stażowego. Dostaje się go dopiero po 5 latach w wysokości 5%.

@nomi18

to mało jest 1900 zł ? wychodzi 100 za dniówkę netto? w PKM sosnowiec 2400 netto ze stażem

PEPE1169

Do tych co tak nie rzetelne mają opinie o PKM TYCHY niech się zastanowią co piszą bo internet nie jest anonimowy co nie kruży myślą.Obrażanie i fałszowanie prawdy bez dowodów jest karalne jak ktoś nie wie.Podpisz się z imienia i nazwiska a nie jak Gość.Informuje że nasze Przedsiębiorstwo ma 3 miejsce w rankingu Przedsiębiorstw Komunikacyjnych w Polsce ta ocena nie wzięła się z niczego tylko dobra praca i opinia i kwalifikacje pracowników naszego Przedsiębiorstwa. Ps.{W każdym zakładzie są pomówienia i zatargi ale nie wyciąga się to na forum publiczne] Paweł

olaf
@PEPE1169

proszę sobie najpierw kupić słownik ortograficzny . Inna sprawa że te rankingi to lipa. W Katowicach działa firma gdzie za 3000 zł miasto może kupić sobie dyplom na ścianę . Uważam jednak że PKM Tychy to porządna firma komunikacyjna. podobnie jak pkm Jaworzno

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku pracy, atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa coraz ważniejszą rolę. A jak to wygląda w PKM.? Podzielcie się swoimi wrażeniami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

A jak mają się mechanicy? Warto się zatrudniać?

Matylda

Czy jest jakiś powód, że od dawna nie piszecie na forum?

190h na miesiac= 3200zl na starej umowie, nowo przyjety za to samo 2400zł, wstawanie o 2.30 w nocy bo na 3;30 do pracy, godziny pracy roznie raz 4h raz 11, po 2 zm konczysz roznie od 18 do 1 w nocy , nigdy nic nie zaplanujesz bo 2 dni wczesniej wiesz na ktora do ktorej pracujesz, wiesz tylko ze 1zm lub 2zm, o urlop raczej nie pytaj, na poczatku roku musisz zaplanowac go w dwoch terminach po 10 dni, zapomnij co roku o urlopie w wakacje, kazdy weekend sobota lub niedziela zawsze w robocie, wigilia na popoludnie , pierwszy dzien sw wolne, drugi dzien sw do roboty na rano , sylwester wolne ale nowy rok na rano, ogolnie firma wyglada z zewnatrz pieknie , nowe autobusy , kierowcy pieknie ubrani , sponsor wielu imprez itd ale w rzeczywistosci lipaaaaaaa , zarobek nieadekwaty do odpowiedzialnosci , za kazdego jednego pasazera odpowiada kierowca, przy zdarzeniu drogowym wystarczy jeden pasazer hospitalizowany z automatu zatrzymane prawo jazdy , a o wymagajacych pasazerach , plotek itd to juz brak słow ,aa no i uklady starych pracownikow, NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aneta

Chętnie poznamy Wasze opinie, jednak proszę o merytoryczne wypowiedzi na temat pracy w firmie. Nie jest to miejsce to opisywania konkretnych pracowników firmy. Komentarze muszą spełniać wymogi regulaminu, dlatego też przed zamieszczeniem opinii należy zapoznać się z jego treścią.

don kojote

WPK-PKM -MPK TYCHY Zawsze były sąi bendą zakładem plotkarskim- taki (usunięte przez administratora) i fałszywy niby człowiek --życze mu wszystkiego najgorszego jakie paskuctwa są na świecie - błędy zecz ludzka. A co do pracy ja sobie chwaliłem pracowałem w biurze fajnie było- co do dyspozytorek -wredne były i zapewne teraz tez są -to śię niezmienia jak 20 lat temu - Gurecka Sabina to była babka z wielkimi jajami -zbeształa ale nie zaszkodziła- A reszta cwaniaków linie 211 - teraz panowie -nieroby - no i tyle

Aneta

@gosc2016-11-01 22:28 dalej jesteś pracownikiem firmy? Chętnie usłyszymy więcej na temat oferowanych warunków zatrudnienia. Jakie benefity oferuje firma?

gosc

tabor wpozadku obsługa lini ok punktualnosc prawie utrzymana gdyby nie korki byłoby ok

Zostaw merytoryczną opinię o PKM. - Tychy

• Jak się pracuje w PKM.?

Zobacz opinie na temat firmy PKM. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKM.?

Kandydaci do pracy w PKM. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKM.
2.6/5 Na podstawie 32 ocen.
  • Towarowa 1
    43-100 Tychy