Opinie o Pekabex S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pekabex S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Pekabex S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pekabex S.A. w Poznań

Jaki dress code obowiązuje w Pekabex S.A.?

Ktoś z firmy

Raczej nie ma tu dress codu, ale podejrzewam, że stroje plażowe nie przejdą :). Z uwagi na to jaka jest ta firma, myślę jednak, że idealne z punktu widzenia strategii firmy, byłoby przyjęcie jako obowiązkowe noszenie uniformów w biało-zielone pasy :).

OlilB

A czy ma ktoś wiedzę na temat traktowania podwykonawców w oddziale warszawskim ? Na moim temacie umowy mają narzucone z góry, jednak dla nas trudne za zaakceptowania. Kierownictwo na budowie bardzo sympatyczne.

Uwielbiam ludzi którzy odliczają czas do 16:00, oprócz tego ze wypili dwie kawy nic nie zrobili a potem marudzą na gowork ze zła praca, ze wykorzystują itp. Wszystko zależy od chęci. Wszystko spoko ???? Ja polecam

Czytam ze zrozumieniem

Jeśli potrafi Pani/Pan zidentyfikować komentujących, którzy w ten sposób pracują na podstawie komentarza nie wnoszącego żadnych danych identyfikacyjnych, to myślę, że ten komentarz jest tak samo nie na miejscu, jak ten, do którego prawdopodobnie Pani/Pan się odnosi.

@Czytam ze zrozumieniem

Dziękujemy za informację, prosimy o bezpośredni kontakt: rzecznik@pekabex.pl.

Witam. Mam 2 pytania: Czy firma Pekabex stosuje umowy lojalnościowe, które zmuszają pracowników do związania się z firmą na dłuższy czas? Czy firma Pekabex jako lider polskiego rynku ciężkiej prefabrykacji, stara się zatrudniać najlepszych pracowników czy decyduje kryterium ceny?

@Kandydat

Szanowny Kandydacie/ Kandydatko, Odpowiadając na pytanie: nie zmuszamy Pracowników do niczego, co najwyżej możemy wspólnie proponować rozwiązania zgodne z przepisami. Jedyne, na co staramy się wywierać nacisk to przestrzeganie bezpieczeństwa w pracy, przyznajemy, jest to dla nas ważne. Wracając jednak do kwestii najlepszych pracowników, lojalności i ‘kryterium ceny’. Jak wiadomo nie ma obecnie wielu specjalistów od prefabrykacji żelbetowej - dlatego wspólnie z uczelniami i szkołami technicznymi stworzyliśmy ważny dla obu stron program współpracy na etapie edukacji młodzieży (praktyki, staże, wykłady, klasy patronackie). Natomiast naszym Pracownikom oferujemy finansowe wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji: możliwość udziału w dodatkowych szkoleniach, studiach podyplomowych, zdobywaniu uprawnień i innych. Bywa tak, że chętny do pracy w naszej organizacji Kandydat nie posiada wymaganych kompetencji, ale sam deklaruje chęć ich nabycia w określonym czasie, a Pracodawca daje taką możliwość. Zwykle osoby, które z takiej oferty skorzystały, odbierają to pozytywnie. Chętni do brania udziału w programach szkoleniowych mają świadomość tego, że to kolejny krok w ich własnym rozwoju. W okresie zatrudniania firma ma prawo do zawarcia z pracownikiem tzw. umowy lojalnościowej, która wzmacnia relacje stron. Takie podejście do podnoszenia kwalifikacji pracowników jest powszechnie stosowane wśród pracodawców z różnych branż, jak również kwestie w tym zakresie uregulowane są w Kodeksie Pracy. Rekrutacja pracowników to proces, w którym Pracodawca chce zatrudniać najlepszych Kandydatów do pracy, mając na względzie kulturę organizacji, politykę wynagrodzeń oraz oczekiwania rozwojowe Kandydatów/Kandydatek odnośnie danego stanowiska.

Magda
@Pekabex S.A.

To dobrze, że Państwo do niczego nie zmuszają, to jest podstawa, proszę pamiętać, że zaufanie to dziś bardzo cenna waluta :).

ktoś z was
@Magda

Nie zmuszacie?? Jesteście pewni, że Wasi pracownicy też tak uważają?? :)

elo
@Kandydat

Jak podasz małą stawkę, którą chcesz zarabiać to cię zatrudnią.

Dawtona
@elo

Kiedy aplikowalem do nich zima to mieli mnie w (usunięte przez administratora) I woleli brac (usunięte przez administratora) teraz kiedy roboty w brud a ja jestem juz dawno w Szwecji to oni do mnie dzwonia,niech teraz biora (usunięte przez administratora) do roboty

@Dawtona

Dziękujemy za Pana opinię. Procesy rekrutacyjne ogłaszamy w miarę naszych potrzeb i możliwości. Mamy nadzieje ze następnym razem uda nam się spełnić Pana oczekiwania.

Pracownik Produkcji

Aplikacja CV, telefon, rozmowa w siedzibie firmy. Ok 40 minut, przez ten czas przedstawienie jak się robi płytę betonową. W trakcie rozmowy do biura wchodził inny kierownik z pytaniami "czy kupić dystanse za 10gr czy za 11gr " rozmowa stawała się coraz bardziej agresywna, nie mogłem się dowiedzieć konkretnej stawki za jaką będę pracował, oraz konkretnych godzin pracy.

Poprzednie zajęcia, ile chce zarabiać, czy nie boje się dźwigać ciężkich elementów

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.

Czy stażyści biorący udział w programie "staży wakacyjnych" otrzymują wynagrodzenie?

iga
@Kandydat

Za darmo, najlepiej wolontariat...

@Kandydat

Dzień dobry, Kwestia wynagrodzenia dla uczniów/ studentów zależy od miejsca odbywania praktyk, długości trwania stażu oraz tego, na którym roku studiów/w której klasie jest osoba aplikująca na staż. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą stażową na stronie www.pekabex.pl.

Ciekawy

Jaki styl zarządzania implementuje firma Pekabex?

Czym są wg Państwa firmy kompetencje miękkie?

Czy stażyści biorący udział w programie "staż wakacyjny" otrzymują wynagrodzenie?

budowlaniec

Dzień dobry Mam pytanie odnośnie wymiaru czasu pacy na stanowisku Inżynier Budowy/ Kierownik Budowy. Czy jest to 5-cio dniowy tydzień pracy? Czy w przypadku pracy w soboty jest to dodatkowo płatne- nadgodziny/premie? Czy firma zapewnia odzież ochronna BHP? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam, mam jeszcze jedno pytani: Czy przeprowadzali Państwo kiedyś ankiety wśród praconików oceniających ich zadowolenie z pracy i nastawienie wobec pracodawcy? Jeśli tak, czy mogą Państwo opublikować takie wyniki? z wyrazami szacunku Kandydat

Kandyday
@Kandydat

Dodam, że chodzi o ankiety anonimowe, przeprowadzane przez stronę trzecią, bez jakiejkolwiek ingerencji osób ocenianych, rzecz jasna. Inne nie mają żadnej wartości w reprezentacji opinii Szanownych Pracowników.

@Kandyday

Zadałem powyższe pytanie, gdyż tylko takie wyniki mogą powiedzieć o tym czy ktokolwiek jest u Państwa zadowolony z pracy i że sposobu traktowania przez pracodawcę. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

@Kandydat

Szanowny Panie, Jako zasada - Pekabex przykłada szczególną wagę do tego, by pracownicy i współpracownicy działali w sposób etyczny, tak w relacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Każdy pracownik lub współpracownik, który dostrzeże nieetyczne praktyki, może poinformować o nich swojego przełożonego lub Zarząd. Wszystkie zgłoszenia są rozpatrywane indywidualnie i są podstawą do podjęcia działań prewencyjnych i naprawczych. Nasi pracownicy mają możliwość wypowiedzenia się na temat firmy, swoich potrzeb i wszystkiego, co mogłoby jeszcze usprawnić ich pracę, w czasie okresowych rozmów podsumowujących. Są to rozmowy otwarte, podczas których pytamy o opinię – ale też zakładamy partnerstwo – informacja przepływa w obie strony. Doceniamy Pana zainteresowanie naszymi ofertami pracy i wielością pytań. Przypominamy też, że choć staramy się czytać i udzielać odpowiedzi na pojawiające się na platformie GoWork pytania kandydatów, jednak zawsze najlepsze do tego są spotkania podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Edyta

@fik fik, czy możesz w sposób bardziej szczegółowy wyrazić swoją opinię na temat pracy w firmie Pekabex? Opisz proszę swoje doświadczenia związane z pracą w tym miejscu w sposób bardziej szczegółowy. Twoja merytoryczna i uzasadniona opinia będzie pomocna dla osób, które poszukują informacji na temat tego pracodawcy.

Fik
@Edyta

W firmie jest coraz więcej majstrów brygadzistów a pracowników na halach coraz mniej. Gdyby nie ludzie z Ukrainy nie miał by kto robić.

Fik fik
@Edyta

W tej firmie jest jeden wielki bałagan szanowanie ludzi to pierwszy element tej układanki ludzie bez wykształcenia na kierowniczych stanowiskach którzy nie umieją kierować większą grupą ludzi.Do tego (usunięte przez administratora) płacowy,aby metry i metry się liczą BHP to jedna pomyłka za papierosy i brak maseczki się karze ale już za brak drug ewakuacyjnych to się oczy przymyka .W firmie narobiło się majstrów w czerwonych czapeczkach a elementy dalej mają czerwone kartki.Brać kasę każdy potrafi a odpowiedzialność przeżucać na pracowników.Ewakułacja elementów to porażka,szybko i szybko a gdy wypadek to wina pracowników.

Ibis
@Fik fik

Co do tego że się ludzi nie szanuje to prawda, szanuje się aby swoich co kasę dostają i zachowują się jak by bogami byli.To bym na pewno zmienił ludzie zachowują się że jak skarżą to dostaną więcej standard. System płac do zmiany , kierowanie pracą na halach także, liczenie się z pracownikiem bo to ci ludzie tworzą takie profity firmy.

Insider

Dzień dobry Państwu, rok temu pisałem tutaj, jako jedna z osób, co powinni Państwo zrobić, żeby polepszyć wyniki... jak widać po raporcie za ubiegły rok, zmiany zostały prawdopodobnie częściowo wprowadzone, co zaowocowało znacznie lepszymi wynikiami grupy, niestety nie jestem w stanie tego zweryfikować, bo w tej firmie nie pracuję. Jeśli Państwo będą się cały czas tak pilnie uczyć, między innymi od osób komentujących na GoWork, być może uda się jeszcze wyniki polepszyć... czego Państwu i sobie życzę :). Oby pracownicy otrzymali sowite premie z zysku wypracowanego przez nich :).

@Insider

W tej firmie jest tak, że im wyższy szczebel tym wyższa premia... Szary pracownik dostaje tyle co nic. Jestem tylko ciekawa czy pracownicy z produkcji dostaną choć kilka złotych za ich ciężka fizyczną pracę

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Pekabex S.A.?

Szanowna Pani/ Szanowny Panie, Jako jedna z największych polskich firm z branży budowlanej prowadzimy przejrzystą politykę wynagrodzeń i zawsze omawiamy ją razem z kandydatem na konkretne stanowisko w Pekabex podczas rekrutacji. Jeśli planuje Pani/ Pan aplikować, już jest Pani/ Pani w trakcie rekrutacji lub jest Pani/ Pan naszym pracownikiem, to prosimy o kontakt bezpośredni z osobą prowadzącą daną rekrutację lub przełożoną/ przełożonym.

Przemek

Czy jest ktoś kto może powiedziec cos na temat stanowiska „kierownik montazu” zastanawiam sie nad aplikowaniem bo mam troche doswiadczenia przy tego typu konstrukcjach, ale interesuje mnie sama specyfika pracy, mozliwosc dalszego rozwoju w strukturach firmy, atmosfera na samych budowach (bo mam swiadomosc, ze budowy sa troche oderwane od atmosfery panujacej w biurach).

Lipo
@Przemek

Jest ok. Jak to na montażu dynamicznie. Monterzy są bardzo dobrzy. Sprzęt jest taki jak trzeba, terminy napięte. Sporo papierów do zrobienia. Dobra atmosfera w dziale, który mocno się rozwija. Mała rotacja pracowników

Rozbawiony
@Lipo

Grzechu sam sobie pochwały piszesz? :)

Przemek
@Przemek

Czesc, Jestem po przygodzie z Pekabexem i Montazem. Rotacja straszna, nielad i ciagle naciaganie pracownika by wszystko ogarnial sam nie uzyskujac za grosz wsparcia od przelozonych (ani wytycznych co sie od niego oczekuje). Pzdr Przemek (imie zmienione)

@Przemek

Gratuluję zakończenia tej przykrej przygody! Powodzenia w lepszym świecie :).

zatrudniony

Witam Czy samochód służbowy (przypisany do pracownika - np. Kierownik Robót lub Kierownik Projektu) jest w PEKABEX standardem czy tez samochód służbowy przypisany do pracownika na wspomnianym wcześniej stanowisku jest czymś nadzwyczajnym wg mniemania Zarządu lub Kierownika działu wykonawczego w PEKABEX? Jak to jest praktykowane? .... albo tez KR lub KP musi przyjechać od siebie z domu do siedziby firmy przed wyjazdem na budowę aby pobrać samochód służbowy, albo też wcześniej sobie go zarezerwować bo flota samochodów służbowych jest mała i czy dochodzi do absurdu że pracownicy sobie je "wyrywają" na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" Prosze o merytoryczne odpowiedzi. Pozdrawiam

@zatrudniony

Dzień dobry, Firma dysponuje flotą samochodów służbowych, a decyzje o ich przyznaniu za każdym razem są podejmowane już podczas rozmów kwalifikacyjnych z Kandydatem. Pyta Pan tutaj o wewnętrzne procedury, jednak jeśli wystąpiły powody do zmian w Pana sytuacji - to zachęcamy do bezpośredniej rozmowy z Przełożonym. W razie innych pytań prosimy o kontakt: rzecznik@pekabex.pl.

Bartes123

Mam pytanie, gdyż byłbym zainteresowany stanowiskiem administratora it. Wymagania i zakres obowiązków są podane dosyć enigmatycznie. Czy praca w zakresie 8-godzinnym? Czy są nadgodziny? Możliwość pracy zdalnej czy przymus pracy zdalnej w czasie urlopu i po ustalonych 8 godzinach pracy? Jak spory zespół? Czy jako administrator it w Poznaniu działam w Poznaniu czy też w pozostałych lokalizacjach? No i co najważniejsze, niestety nie podano widelek finansowych, nie wiem czy jest sens w ogóle aplikować. Proszę o odpowiedzi albo tutaj albo konkretniej na maila bartes123@gmail.com

Jędrek
@Bartes123

Nie ma co oczekiwać takich informacji od firmy Pekabex jawnie podanych w internecie. Firmy budowlane są o ok. 20 lat za standradmi pracy, poszanowania pracowników, kultury pracy i rekrutacji w porównaniu do branży IT. Skoro aplikujesz na stanowisko związane z IT, myślę, że lepiej byłoby omijać firmy budowlane.

@Bartes123

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie stanowiskiem administratora IT - szczegółowych odpowiedzi udzieliliśmy Panu na maila. Oczywiście wszystkie warunki są zgodne z zasadami prawa, a kwestie Zespołu - na pewno polecamy pozytywną Ekipę :)

Darek
@Jędrek

Wg badań i analiz specjalistów, branża budowlana jest drugą najbardziej zacofaną branżą w gospodarce światowej pod względem implementacji nowoczesnych technologii i sposób zarządzania przedsiębiorstwem, zaespołami ludzi czy ludźmi., w Polsce pewnie jest jeszcze gorzej. Na pierwszym miejscu jest, jeśli się nie mylę, jakieś leśnictwo i rybołóstwo :).

T.
@Darek

Dlatego takie firmy trzeba solidnie testować na rozmowie ze standardów, jakie w nich obowiązują, historia zna bolesne przypadki... :)

. Magik
@Bartes123

Chłopie, wszystko pięknie na rozmowie kwalifikacyjnej potem... Już nie jest tak różowo. Niestety dopóki wyższy szczebel nie zmieni swojego podejścia do szarego pracownika tam nic się nie zmieni.

T.
@. Magik

Dokładnie :). A ten wyższy szczebel nawet nie wie ile traci nie szanując ludzi... . Przecież to ludzie tworzą firmę i to oni wypracowują zyski. Szanując i doceniając pracowników można wywindować wyniki firmy do góry, tylko trzeba mieć do tego odpowiedni mindset, a nie średniowieczne pańszczyźniane podejście :).

@. Magik

Takie traktowanie pracowników, bez szacunku, czy wręcz z pogardą, jest charakterystyczne dla firm, w których chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze... cóż, skład wyższego szczebla i właścicielski jest jaki jest, więc się tego raczej nie zmieni...

Zen
@Pekabex S.A.

Dzień dobry, prosiłbym o przesłanie również odpowiedzi na moj adres email: zenzen0440@gmail.com na te pytania, które zadał Bartes123 odnośnie stanowiska Administrator IT. Dodatkowo chciałbym wiedzieć jakie sa możiwości rozwoju, czy dofinansowanie do szkoleń jest w 100%? Jak często sa szkolenia? Pozdrawiam.

Lenon
@Zen

A ja mam prośbę do Bartes123, żeby podzielił się z inymi informacjami, które otrzymał, oczywiście, jeśli sam Bartes123 zechciałby. Dlaczego takie informacje są niejawne?

@Zen

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie pracą u nas! Zachęcamy w pierwszej kolejności do złożenia aplikacji na konkretne ogłoszenie. Prowadzimy dużą liczbę rekrutacji i wszystkie najistotniejsze informacje są zamieszczone w poszczególnych ogłoszeniach. Rekrutacje w zależności od typu stanowiska różnią się między sobą - a także nasza oferta skierowana do osób o różnym stopniu wiedzy i doświadczenia nie jest taka sama. Jeżeli Kandydat spełnia wymogi oferty i po selekcji wejdzie w kolejny proces rekrutacji otrzyma wszystkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Do zobaczenia, Zespół Pekabex

@Lenon

@Pekabex S.A.

W przypadku Państwa firmy, to zwykle firma nie spełnia wymogów kandydata :). Pozdrawiam, Marcin.

Magda
@Pekabex S.A.

A ja życzę powodzenia w szukaniu pracowników do zawodów związanych z IT :). Nie znajdą Państwo takich osób, no chyba, że wśród rodziny, po znajomości, Pekabex nie gra w tej lidze, żeby mógł sobie pozwolić na walkę o pracownika na tym rynku :).

Test na Covid-19

Witam Temat jest następujący, przed wyjazdem do Niemiec pracownik dz.kadr zadzwonił do mnie i kazał wykonać test na Covid-19 a koszty zwróci firma. Po 2 mc koszty nie zostały (usunięte przez administratora)Czy nowo zatrudnipny pracownik ponosi koszty zatrudnienoa. Czy są tutaj inne osoby z tym samym problem.

Pkx destination
@Test na Covid-19

To dopiero początek :). Jak już kogoś złapie niewidzialna, ale trzymająca mocnym chwytem ręka Pekabexu, ten już przeznaczenia nie oszuka :).

Jakie wartości są cenione w Pekabex S.A.?

kasjer

ceniony jest pieniądz w kasie firmy

@kasjer

Szanowna Pani/ Szanowny Panie, dziękujemy za zapytanie i faktycznie - tak jest, że większość decyzji w firmie podejmowanych jest w oparciu o stabilność finansową i rozwój. To pozwala nie tylko zapewniać godne wynagrodzenie, ale i bezpieczeństwo zatrudnienia naszemu Zespołowi. Jest też wiele decyzji, jeśli woli Pani/Pan porównanie do świata bajkowego, które pozwalają na organizowanie w Dolinie Muminków: Świąt Bożego Narodzenia, Dni Budowlańca, pikników i wspierania sportowców czy akcji charytatywnych. O ich szczegółach, a także ważnych dla nas wartościach, piszemy na naszych mediach społecznościowych - profilu Facebook czy stronie internetowej. Zapraszamy.

Boniek

Niemcy z nowej fabryki jeszcze nie mają pojęcia co ich czeka i że to swego rodzaju fall grun...

Pani Inżynier

A ja trzymam kciuki, żeby Buka sobie wreszcie poszedł! Tak będzie lepiej dla wszystkich, od razu będzie się milej i przyjemniej pracować, i wyniki wzrosną, bo zadowolony pracownik to najlepszy pracownik! Pozdrawiam :)

Pinki

Pracowalem tam dwa lata jako operator suwnicy praca dosyc ciezka biorąc pod uwage warunki finansowe i traktowanie czlowieka(usunięte przez administratora)

Pekabex
@Pinki

Nikt z pracowników z Ukrainy czy innego kraju nie pracuje w Pekabex’ie na czarno. Skąd taka informacja? Czy może Pan pracował w dziale personalnym i bezpośrednio uczestniczył w procesie zatrudnienia obcokrajowców?

Cześć po opiniach i "odpowiedziach" trudno mi swietrdzic jak wyglada praca a bardziej ujmie to dla "wuedukowanych " ponieważ twierdzie że lepiej mieć w głowie poukłada niż pokończone różne szkoły gdzie wyczytałem w komentarzu i pierwsza rzecz przyszła do głowy iż trzeba mieć wyższe szkoły, studia....Itd żeby kierować ruchem, logistyka, wydajnością pracy to się gubi w praktyce, brzydko mówiąc (usunięte przez administratora) prawda... A do rzeczy chce zapytać jak wyglada tam sytuacja jeśli chciałbym przyjąć pracę jako operator suwnice i jak to wyglada na 8godzinach pracy załóżmy np dzięki za odpowiedź Pozdrawiam

Gal
@Anonim

Podejrzewam, że komentujący mają na myśli traktowanie pracowników, które zdaje się, że jest na bardzo niskim poziomie w tej firmie, nawet jak na branże budowlaną.

Zostaw merytoryczną opinię o Pekabex S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Pekabex S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Pekabex S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 96.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pekabex S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 12 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Pekabex S.A.?

Kandydaci do pracy w Pekabex S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Pekabex S.A.