Opinie o Printdream Sp. z o.o. w Lubieszyn

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Printdream Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Printdream Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Drukowanie i poligrafia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Printdream Sp. z o.o. w Lubieszyn

Drukarz

Printdream to teraz część The Customization Group, prawda? Firma ta informuje o przeniesieniu całej produkcji z Niemiec do Polski. Jestem zainteresowany pracą drukarza. Na niemieckich stronach dwóch drukarzy z Customization Group podzieliło się informacją iż zarabiają ok 2600 euro na miesiąc plus tam mają benefity. Zakładam, że przy przenosinach to firma szuka drukarzy z doświadczeniem i kompetentnych. Znalazłem ogłoszenie Printdreamu na olx z widełkami 3700-5000 pln....brutto z pracą w weekend i potencjalnymi zmianami. wieść niesie, że benefit "wczasy pod gruszką" to 300 pln. Proszę o potwierdzenie, czy warunki są rzeczywiście tak słabe? Przecież firma niemiecka chwali się zyskami na poziomie 15-20 procent. Skoro je osiągneła na płacy niemieckiej to skąd takie biedne płace w Polsce na wydruku w tylu tysięcy sztuk,którymi chwali się firma? A może mam nieaktualne dane?Ostatnie zapytanie: czy nie jest błędem w ogłoszeniu elastyczny czas pracy? Dalsza część ogłoszenia zaprzecza iż pracownik tak może pracować.

Bonanza
@Zoska

Czy to prawda, że firma obecnie szuka możliwości przeniesienia produkcji do jeszcxe tańszej lokalizacji bardziej na wschod/południowy wschód Europy?

Ogłoszenie na magazyniera: w wynagrodzeniu są podane nadgodziny. Czy one są płatne czy potem się okaże, że do odbioru, nie wtedy kiedy się chce a ojres rozliczeniowy tak długi, że odbiór na Świętego Dygdy czyli nigdy? Jak to jest z trzema zmianami? Jaki grafik obowiązuje? Stała zmiana, czy jakiś system. Jak to wygląda? Mam dzieci, chciałbym je widywać nie tylko jak śpią.

Skąd masz pewność co do tego, że ten kto pytał już nie pracuje? nawet rok nie minął od zapytania, tak duża rotacja mimo wszystko była do dziś od tamtego okresu?

Honorka Nowy wpis

Dzień dobry. partner szukał bieżących ofert dla operatorów produkcji ale doszukać się ich nie mógł. Wiadomo czy będą teraz w ogóle jeszcze się ogłaszać? Coś pisaliście o jakimś przenoszeniu produkcji a niczego aktualnego o firmie znaleźć w sieci nie możemy i zastanawiamy się czy to prawda

Niezadowoleny
@Drukarz

Zarząd nastawiony na dojenie pracowników najniższym możliwym kosztem, takie zyski nie biorą się z powietrza tylko kosztem cieżko pracujących naiwnych ludzi

@Niezadowoleny

A były do teraz jakieś większe rotacje? Nic mi nie wpadło w oko i ciekawi mnie jak na bieżąco warunki wyglądają. Na portalu, który sledze była oferta lecz z ubiegłego roku. ludzie zatem stale pracują? są planowane zmiany od nowego roku?

chyba były kandydat

Z tego co zauważyłem, bo tez starałem się połapać firma rekrutuje/rekrutowała pod trzema nazwami oraz przez agencje, zatem ogłoszenia były jako Printdream, Picanova a teraz The Customization Group. Wieść niesie, ze większosć osob na produkcji to agencje i firma na sezon bozonarodzeniowy potrafi zatrudnic kilkaset osób (300-600) a potem je pożegnać. Podobno w firmie były duże odejścia również na innych stanowiskach: Dyrektor Operacyjny, Dyrektor Finansowy, coś tam z Główną Księgową też, Kierownik Działu Zakupów, Kierownik magazynu, teraz chyba kontroling. Podobno niektóre stanowiska nie zostały obsadzone ponownie już dłuuugo, jakkolwiek dziwnie to brzmi....Tyle udało mi się wywiedzieć. Rozważam czy nie zrezygnować z udziału w rekrutacji, chociaż może poczekam do prezentacji warunków finansowych to się wyjaśni samo :)

@chyba były kandydat

Uuuu to jak takie wakaty są na tych posadach dyrektorskich, to wtedy idzie rekrutacja wewnętrzna? Czy z zewnątrz kogoś świeżego biorą? Jak być taki np. dyrektorem operacyjnym, to trzeba mieć doświadczenie juz na posadzie dyrektorem?

@Drukarz

Może być u weekend praca, jest teraz okres świąteczny. Stosowanie informacji dotyczącej wynagrodzenia będzie ona nadana przy zatrudnieniu, nikt nie będzie o tym pisać .

@Drukarz

Tak, ale to firma w Polsce, a nie w Niemczech. Minimalna krajowa wynosi 3600 brutto. Nic karnego w tym nie ma, albo zgadza się na to, albo szukasz lepszego. Powodzenia

@Tańczyk

Minimalne wynagrodzenie minimalne moje zaangażowanie. Nie, nie ma w tym nic złego jak obie strony akceptują swoje własne ustalenia i decyzje. Jak firma płaci minimum to w zamian tyle ode mnie dostaje.

W tym przypadku co jest tym minimalnym zaangażowaniem jeśli chodzi o wypełnienie swoich obowiązków? zastanawiam się jak ludzie pracują żeby nie doszło do ewentualnego podziękowania za współpracę?

Firma zatrudnia kilkaset osób z agencji oracy na kilka tygodni max 3 miechy do świąt. Wystarczy że chcesz przychodzić ile wlezie i w weekend. Masz płacone za godzinę a w weekend plus 2 złote do każdej godziny. Zatem jak chcesz zarobić to robisz tak, by zawsze została robota na nadgodziny i na weekend. Trzecia zmiana najluźniejsza, bo kierownictwo bywa, że się gdzieś zawieruszy ;) Niestety jak pracujesz dużo godzin i w nocy i w weekend to zwyczajnie pracujesz wolniej, zaczynasz robić błędy i pracujesz coraz wolniej ze zmęczenia. Im blizej swiąt robisz coraz wiecej godzin i coraz wolniej bo nie dajesz rady. Ale firma "nalega mocno" byś pracował max dużo bo brakuje ludzi na taki krótki czas i takie niskie wynagrodzenie. Dla ludzi z UK okazja dla lokalsów udręka.

Zoska
@Drukarz

Firmy przenoszą produkcję po to, żeby zmniejszyć koszty pracy. Tadam!

@Zoska

A pracownicy przenoszą swoja pracę. Praca w Niemczech jako drukarz 2500 EURO NETTO plus dodatki i nadgodziny. Tadam!

Emila
@Drukarz

A tam u nich jak się robi w porównaniu z warunkami tutaj? Jakie są różnice w maszynach? W jakiejś organizacji pracy? chłopak chce przyjść tu na operatora, lokalizacja mu odpowiada

Bonanza Nowy wpis

Lena Nowy wpis

Dzień dobry czy są tu może aktualnie pracujące szwaczki? Kiedyś jak była dostępna oferta dla operatora produkcji to wspomniano w niej o maszynach dla nas. Chciałabym się dowiedzieć w jakim teraz są stanie i przy jakiej atmosferze się pracuje, bo może bym się jeszcze zgłosiła

Specjalistów ds. produktu jeszcze zatrudniają czy już jednak nie? mam dawniejszą ofertę, a kiedyś ktoś sugerował, że poszukują mniej doświadczonych osób a ja akurat już je mam i teraz to zastanawiam się jak na finanse by to wpływało. Osoby bez maja minimalną? A z dwuletnim stażem?

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Printdream Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista ds. ERP? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
Obserwator

@pracodawca Dlaczego wszystkie fajne stanowiska w Grupie ulokowane są wszędzie tylko nie w Polsce, nie w Szczecinie? Skoro ktoś może pracować zarówno w Kolonii jak i w Rydze jak i w Kiszyniowie to dlaczego nie może w Szczecinie? Dlaczego tu rozwija się tylko niskopłatna produkcja?

Migotka
@Obserwator

Bardziej interesujące jest dlaczego przyjęcia do stanowisk biurowych etc. nie są z przyjęć wewnętrznych tylko nabory zewnętrzne? Myślę że z produkcji by znalazło się grono osób, które chciałoby mieć szanse uciec i dostać możliwość spróbowania swoich sił na innym stanowisku niż obecnym. Oczywiscie skierowane do wszystkich powinno być a nie do pupili

Muminek
@Migotka

Bo jesteś za dobra tam gdzie jesteś. Jeśli na produkcji wykazujesz sie kompetencjami na stanowisko biurowe, to gdzie oni znajdą takiego taniego pracownika, który za takie pieniądze odwala robote specjalisty? Poza tym twój przęłożony ciebie nie puści, bo co by bez ciebie zrobił....

Migotka
@Muminek

Może i Przełożony nie puści, Ale ludzie sami się puszczają bądź puszczą się w odpowiednim czasie

Pracownik nty
@Migotka

Awans wewnętrzny wymaga planu zastępstwa a tego w firmie nie ma. Jak chcesz iść wyżej to ci mówią, że Ty masz obowiązek wcisnąć swoje obowiązki komuś i to Twój problem. HR czy przełożony umywają ręce. A od Ciebie nikt niczego nie chce wziąć bo nikt nie dostaje ani awansu ani podwyżki ani zmiany funkcji. Tylko nagle Ty przychodzisz i dowalasz komuś robotę. Dlatego co kumatszy to odejdzie, bo ile lat można mieć nadzieję, że w tej firmie ktoś ogarnie jakiś miękki HR?

@Pracownik nty

Nie rozumiem chyba tego podejścia. Jak można oddać obowiązki z całego etatu innej osobie? Czemu nie robią tak, że po prostu szukają kogoś innego na to „opuszczane” stanowisko? no chyba, że się boja ze ktoś nie podoła i będzie chciał wrócić, ale to niekiedy jakaś umowę o zastępstwo można chyba użyć

Myśląca

Nie ma potrzeby szukać zastępstwa spoza - na każdym dziale są osoby, które znają procesy. Wystarczy wybrać osobę najbardziej zaangażowana, która będzie pełnić daną rolę i sprosta zadaniu. Nie widzę większej filozofii....

Do raczej nie-myślącej
@Myśląca

Właśnie tak to wygląda, że ni z gruszki ni z pietruszki osoba najbardziej zaangażowana słyszy że przyjdzie do niej X oddać obowiązki. Twoich nikt nie weźmie i nagle musisz robić swoje i nowe obowiązki.Potem już wszyscy tylko mają pretensję że się nie wyrabiasz za dwóch. Bo po co zastępstwo i co to za większa filozofia -jakby brzmiał mi w uszach HR....

Banan

Zgadzasz się z Migotką i z tym, że w firmie nie ma awansów wewnętrznych i w rezultacie ludzie odchodzą? Taaa a zaraz znowu będziesz musiała usunąć swój komentarz, jak wiele poprzednich...

@Marcin

Ja też mam pytanie o posadę magazyniera. Wiecie, czy taki pracownik ma mieć uprawnienia na wózki widłowe? Czy tu nie ma takiej potrzeby i nie wykorzystuje się takiej maszyny? Albo jest to mile widziane i np. za uprawnienia ma się lepszą kasę?

@Marcin

3 zmiany będą, 1zm 6-14, 2 zm 14 -22, 3 zm 22-06. Nadgodziny i praca u weekend jest opłacona zgodnie z umową o pracę

@Marcin

Jest grafik, ale wrzystko trzeba ustalić z brygadystem albo z kierownikiem.

paleta
@Tańczyk

Jaki jest okres rozliczania nadgodzin? Podobno najwięcej oracy jest w grudniu. Kiedy nadgodziny z grudnia są wypłacane?

@paleta

Nadgodziny jak i całe wynagrodzenie jest wypłacane wraz z okresem rozliczeniowym

@Marcin

Zmiany są tydzień na tydzień :) ewentualnie zawsze możesz zapytać czy ktoś się z tobą zamieni jak będziesz potrzebował Nadgodziny są płatne razem z wypłatą

A w firmie nie obowiązuje trzymiesięczny okres rozliczeniowy dla pracowników zatrudnionych w firmie i to tak przesunięty, że nadgodziny za grudzień dostaje się w lutym? No chyba, że przyszło się do pracy tylko na 3 tygodnie przedświąteczne z agencji i potem firma się żegna, to wypłaci z pożegnaniem i to w stawce jak każda zwykła godzina. Czy cos źle zrozumiałem z obowiązujących tu zasad?

Nie, wszystko wypłacane masz na bieżąco nie ważne na ile byś nie przyszedł

@paleta

Do 10 go następnego miesiąca

Pankracy

Jak wygląda sprawa podwyżek.? Czy firma od stycznia planuje wyrównanie wszystkim wzrostu plac - czy tylko tym z najniższa krajowa? Ktoś się wypowie? Bo z najniższa to oczywiste, a co z ludźmi którzy mają kilka zł więcej - mają też wyrównanie czy idą w dół - zniżajac się do najniższej?

Tymczasowy
@Pankracy

Podwyżki w tej firmie to są tylko dzięki partii (usunięte przez administratora) i podwyżce minimalnej - tak mówią zatrudnieni. W poprzedniej firmie w Polsce to dyrektor zakładu walczył mocno o podwyżki w centrali.Jestem dobry w Excelu i planowaniu ludzi to pomagałem tam coś policzyć pod budżet na produkcje i magazyn. Tutaj z ciekawości chciałem podpytać, bo też nie ma planisty. Kiero produkcyjny mówi, że on nic nie wie i sie nie zna... Kontrolingu chyba już żadnego nie ma, jest tylko księgowość. HR to zapomnij ze coś wie choćby o planowanych stanowiskach na przyszly rok. Słabe to. Ludzie mówią, że nie ma żadnych regularnych podwyżek i jak chcesz podwyżkę to musisz wychodzić i wyjęczeć. Firma robi fajne produkty ale jako chińska wytwórnia dla Niemców i o rozwój tego miejsca i ludzi nie dba. Dział jakości to śmieszna fikcja.Ja robię na produkcji to się nie przyznaje, że umiem w Excela w grafiki pracy czy w system produkcyjny. bo z tego co widzę to szukają takich jeleni, którym chcą powlepiac różne zadania należące do specjalistów, których nie chcą zatrudnić bo kosztują. Pensji nie podniosą, stanowiska nie dadzą, tylko jeszcze potem mają pretensję do Ciebie za minimalne wynagrodzenie jakie jest na rynku, potem ci ludzie odchodzą. Najlepiej Tu mówić nie wiem, nie umiem, nie znam się i wtedy jest ok. A najgorzej to chyba trafić na magazyn i coś się znać.... Jak żyje nie widziałem tak uciemiężonego magazynu bez wsparcia. Normalnie teraz robię w Niemczech tam po sezonie to wziąłem urlop :) Chcialem zobaczyć czy w Polsce warto pracować...w sumie też w niemieckiej firmie...to popytałem zatrudnionych i zobaczyłem naocznie. :) Może ktoś z zatrudnionych na stałe na produkcji lub magazynie się wypowie czy moje obserwacje są celne, bo ci z góry to dawno odjechali od rzeczywistości.

@Pankracy

Mówią Kierowniki że wrczyscy mają być równymi na dziale, ale czy tak jest na praktyce to nie wiem czy obniżają tym kto już więcej pracyje.

@Tańczyk

Obniżyć pensji nie mogą, ale za to nie podwyższają tym co pracują dłużej - mimo iż się należy Wszyscy równi ????tylko szkoda ze niektórzy muszą więcej robić mimo braku podwyżki Więc "obnizasz się" bo dłużej pracujesz Bez rekompensaty za wysługe lat. Wiedzę i praktykę masz ale co z tego-przecież wszyscy mają być równi xD

@Tańczyk

Polityka wynagrodzeń bardzo demotywująca z czasów socjalizmu = wszyscy po równo, czy się stoi czy się leży to minimum sie nalezy. Nie warto robic ani szybciej ani lepiej niz początkujący. Nie warto brać nic dodatkowego ani zgłąszać się do niczego. Nie warto pokazać że umie się coś więcej. Doceniane jest że chcesz robić w nadgodzinach ale nie nie szybciej. Zatem sprytni robią powoli a potem chętnie nadgodziny. tu nie ma żadnej polityki hrowej, rozwoju, motywacyjnej, zarządzania ludźmi. Hr to tak jak urząd państwowy tutaj , pracuje tylko na podaniach i prośbach. Firma rozwija się tylko ilościowo=ilością tego, co chca bys produkował. A rozwój wsparcia tej produkcji zatrzymało się w HR na firmie garażowej.

Widłowy
@Pankracy

Zapomnij o podwyżkach w tej firmie, tu nie ma takiego czegoś. Oczywiście jeżeli masz najniższa to dostaniesz podwyżkę ale od Państwa od górnie, - za usługi,staż dobra pracę uznanie - wiedzę to nie tu. Zapraszam do firmy obok "M... X" Premia frekwencyjna 300 zł co miesiąc Teraz podwyżki dla każdego były 2zl /h więc 350 zł /400 zl KAŻDY dostał a nie wybrany:) Ale pocieszę Ciebie - team leaderzy tam z tego co wiem, nie mają podwyżek więc pozostań na niższym szczeblu a więcej zyskasz

Kierowca

W ogłoszeniu na kierowcę C+E macie kawałek innego stanowiska wstawione. "We hace a brand-new opportunity for a Manager Product Safety & Regulatory Affairs.". Niezły musi tam być bałagan... Może zweryfikujcie ogłoszenie by się nie okazało, że połowa benefitow to np nie od tego stanowiska. Albo inne cyrki.

Które z benefitów oferowanych pracownikom w Niemczech mają także pracownicy w Polsce, będąc częścią Grupy (The Customization Group)? - Bezpłatne śniadanie i lunch co tydzień, a także różnorodne przekąski i napoje w biurze - Mobilność – Pokrywamy koszty Twojego biletu na Niemcy - Dieta na posiłki, którą możesz wykorzystać w supermarketach i restauracjach - Comiesięczny voucher wolny od podatku, który możesz zrealizować u ponad 250 partnerów oraz dodatkowy dostęp do korzyści korporacyjnych - Dotacja do zakładowych programów emerytalnych w formie ubezpieczenia bezpośredniego - Nowi pracownicy otrzymują doświadczonego kumpla, który wspiera ich od początku - Specjalne dni świąteczne na specjalne okazje, takie jak karnawał Benefity zaczerpnąłem z ogłoszeń o pracę ze strony Grupy bezpośrednio.

W BDO nie ma zaraportowanej folii a wszystko foliujemy.... Gdzie mogę zgłosić to niedopatrzenie? W firmie czy w urzędzie?

Ciekawi mnie czy cokolwiek w tej sprawie ruszyło? Takie rzeczy w firmie się zgłasza? Jak reagują na tego typu uwagi? I w jakimi największymi problemami ludzie tutaj chodzą?

czyli tak jak ktoś zasugerował nie ma problemu z przenoszeniem ludzi pomiędzy działami o ile wystąpi taka faktyczna potrzeba? ciekawi mnie przy tym z których do których najczęściej się przechodzi? Ogólnie to występują jakieś awanse miedzydzialowe?

(usunięte przez administratora) To taka mała refleksja jak patrzę na swój grafik pracy do świąt w tej niemieckiej firmie.....i jakoś mi dziwnie...bo jakoś średnio mogę zgłosić, że nie chce nadgodzin i dodatkowej pracy akurat w weekend. Chce iść z dziećmi na łyżwy, do lasu, ulepić bałwana jak spadnie więcej śniegu, pojechać zobaczyć żubry - w dzień, z rodziną, całą. chce żonie pomóc umyć okna, rozwiesić ozdoby, naprawić lampki. Chcę zrobić zabawki na choinkę, ozdobić ciasteczka z dzieciakami a ta firma mi to wszystko chce zabrać i nie daje opcji wyboru... I co, zostaje tylko L4? Dla mnie i mojej rodziny to tez jest sezon przedświąteczny, nie tylko dla klientów z niemiec.

Tu był bardzo trafny komentarz, co go wcięło?, myślę tal samo jak tam ktoś napisał. Od siebie dodam zapytanie kto wpadł na te mikroszafki dla pracowników? Mokre buty, mokra kurtka, mokra czapka, na wpych...ludziom ubrania zaczynają śmierdzieć. Żenujące. Ten kto to wymyślił chyba nigdy z samochodu nie wysiadł i do pracy nie przyjechał komunikacją miejską, tak szeroko reklamowaną w ogłoszeniach przez HR....

Dobra rada, nie wiedziałem o tych dwóch dniach dodatkowych. Szkoda, by przepadło :) do końca roku będzie jak znalazł.

Masz opcje dodatkowych 7 dni wolnych do końca roku, ponad urlop. Była nowelizacja Kodeksu pracy i weszły DODATKOWE 2 dni wolne lub 16 godzin z powodu okoliczności losowych,płatne 50%. To jest dodatkowo ponad dni urlopowe czy na żądanie. Wniosek można złożyć nawet tego samego dnia, powołując się na okoliczności losowe. A takich nie brak. Te dni nie przechodzą na następny rok i można je wykorzystać tylko do końca roku. Jest tez dodatkowych 5 dni opiekuńczych, ale to już jest bezpłatne. Za to jak któreś z dzieci czy członek rodziny wymaga opieki to też masz jak znalazł.

Te dodatkowe dwa dni wolne i to płatne, to super sprawa. Mało osób o nich wie, bo się o nich nie informuje, a wprowadzili chyba jakoś w kwietniu? Szkoda, że nie przechodzą na kolejny rok i no lepiej wykorzystać teraz niż stracić...

A z czego wynika ten brak informowania, o którym wspominasz? Nie można ewentualnie postawić na jakieś ustalenia względem tego? mam na myśli przechodzenie tych dni chociażby, nie ma opcji na dawanie jakichś sugestii?

Dodatkowe dni wolne wynikają z przepisów Kodeksu pracy. Praw wynikających z Kodeksu pracy nie negocjujesz tylko z nich korzystasz i w Twoim interesie jest je znać. Jak nie korzystasz lub ich nie znasz no to Twoja strata. Na ten rok ponownie są do dyspozycji takie dodatkowe dni. Te 2 dni urlopu(lub 16 godzin) na siłę wyższą są fajne, bo pracodawca nie może pytać o konkretny powód i nie trzeba się tłumaczyć dlaczego. No i są to dodatkowe dni, nie odliczane z urlopu czy z tych na żądanie. Te dwa dni płatne 50% ale lepiej niż nic.

Etatowy

@Pracodawca W piątek była krótka info na jakimś komunikatorze że wszyscy zatrudnieni mogą wystąpić także w tym roku, tak samo jak w poprzednim, o zasiłek inflacyjny na święta. Czy HR mógłby dać trochę formularzy wniosków na produkcję byśmy mogli powypełniać ? A wszystkich zachęcam do składania. Niezależnie od poziomu dochodu w zeszłym roku każdy dostał, może trochę inną wysokość ale fajne pieniądze. To fajna kasa na święta, polecam każdemu składać jak najszybciej!!!!

Etatowy
@Etatowy

A jak macie jakąś trudną sytuację w domu to piszcie i składajcie wnioski dodatkowe. Jak wam np zalało mieszkanie, albo ktoś w rodzinie jest chory albo może sami potrzebujecie pieniądze na jakieś dodatkowe badania które są płatne. Nie wiem, co tam jeszcze niedobrego mogłoby sie przytrafić ale składajcie wnioski!To są pieniądze ze specjalnego obowiazkowego w firmie funduszu socjalnego, dla nas, dla pracowników. Trzeba korzystać!

@Etatowy

No i jeszcze czy ktos pomaga wypełnic czy zlozyc i umotywowac wnisoek o zpaomogę? przełozony bepzośredni? czy jakis opiekun czy HR? gdzie mozna coś poczytać w tym temacie? jakies zasady sa gdzies dostępne?

@Etatowy

Etatowy, a możesz napisać w tym roku na święta będą jeszcze jakieś paczki?prezenty? bony? na produkcji pytam....

@Etatowy

Czy kots wie czy już sa gdzieś dostępne wnioski może?

@Etatowy

Hej:) Fajna opcja. Rok temu ile mniej więcej można było dostać? Z tym dofinansowaniem do padam co wyżej pisałeś tez dobrze to wyglada. Socjal obejmuje każdego? Nawet zatrudnione osoby nie na umowę o prace? Czy tu u was raczej tylko uop oferują? Są jeszcze jakieś benefity ciekawe dla pracownika? Jak ci się tu pracuje, poleciłbyś aplikować?;)

Stokrotka

Rok temu było ok 300 - 600zł Zawsze coś Co do pracy to ok. Zależy na jaki dział trafisz. Jeżeli nie podpasuje Ci praca, warto kierownika zapytać się o możliwość przeniesienia na inny oddział zanim się zrezygnuje, być może u sąsiadów będzie lepiej i się spodoba. Praca jak praca, trzeba pracować

On

W ogłoszeniach we wszystkich pozostałych lokalizacjach firmy, do której przyznależy Printdream, przy ogłoszeniach jest informacja o dofinansowaniu jedzenia "meat allowance" w wysokości 100 euro. Zakładam, że to zasada ogólnogrupowa i w Printdream też można na nią liczyć. W jaki sposób jest realizowana? Bony? Wybrane miejsce ktore dostarcza posilki? Stołówka?

Taki sobie
@On

To chyba dla biura, produkcja nie ma żadnego finansowania posiłków

Taka informacja jest dostępna na stronie Grupy The Customization Group w ogłoszeniach o pracę w innych oddziałach.

@Taki sobie

A biuro faktycznie ma je finansowane? Nikt do tej sugestii się nie odniósł i teraz nie wiem… jest w razie czego cos jeszcze z takich dodatków, które występowałyby w biurze a w pozostałych działach już nie? no i w druga stronę jak to może wyglądać?

Taki sobie

Nie wiem, mówię tylko o produkcji jako były pracownik. Żadnego finansowania posiłków nie mieliśmy.

@Taki sobie

Sądząc po ogłoszeniach o pracę na stronie grupy, jak se przetłumaczysz stronę na polski, to biuro w Niemczech i na Mołdawii ma dofinansowanie posiłków. Do niektórych ogłoszeń są podane widełki wynagrodzeń. Są podane detale, można się zapoznać z domu, jak nie masz w pracy dostępu do stron firmowych. To publiczna info dostępna dla wszystkich.

Chciałam ostrzec przed tą firmą. Zatrudniłam się na okres miesiąca żeby dorobić na święta. Trafiłam na dział kubków. Nie dość że codziennie po przerwie do domu bo nie ma pracy to jeszcze dziś mi podziękowano bo nie ma pracy a jest za dużo ludzi. Pani Monika bardzo nie miła,podchodzi do ludzi z góry. Ogólnie nie polecam.

Dla odmiany ale inny dział ja mam nadgodziny których nie chcę ale jak odmówię to mnie zwolnią....

Magazynier

@pracodawca Wyglada, że jesteście duża firmą i to nawet jakby zagraniczną i tak się reklamujecie. Szukacie niby zwykłego magazyniera fizycznego ale wymagana jest obsługa komputera i mi sie to nie klei. No bo zazwyczaj to starszy maganynier, koordynator, czy lider zmiany, który obsługuje kompa i drukuje co i gdzie ma jechać i być wydane i fizol działa na podstawie tego, co ma wydac na produkcję. przyjmuje tez na podstawie listy, która otrzymuje i weryfikuje zgodność. Zazwyczaj dostęp do kompa ma ograniczony, ba, ma sie nie ważyć zmieniać. Skaner styka. jak zatem jest u was? No i skoro jesteście zagraniczni to nie trza żadnego języka? jaka jest struktura takiego magazynu? w sensie kiero i i ilu liderów/starszych magazynierów? praca jest na 2-3 zmiany. chce się upewnić, ze to jest praca na zwykłego magazyniera a nie że nagle okaze się ze zostaje sam na zmianie plus dwóch ukraińców i nagle mam wszystko ogarniać jak lider czy kiero zmiany bo nikogo nie ma tylko ukraińcy co nie kumają i ja.

Onon

Tłumaczyć to można komuś jak "kuma" język w którym się do niego mówi. Niektóre słabe firmy to kombinują, że jako szeregowy pracownik magazynu, ale jedyny z Polski, nagle znajdujesz się na zmianie sam i masz samych nowych (!!) z Ukrainy. Skoro razem jesteśmy szeregowi, to nie widzę powodu bym miał kogokolwiek uczyć bo to jest rola właśnie lidera czy brygadzisty. jak firma nie chce zapłacić za lidera to ja nie mam powodu się starać by wykonywać jego funkcję. Nie uczę i nie tłumaczę, nie moja rola.

Pinokio
@Onon

Niestety racja - pracujemy w Polsce to mówimy po polsku - a nie "nie rozumieju" "szto" - chcesz pracować to naucz się podstaw!!! - poza tym firma nie płaci liderom za funkcje z tego co wiadomo tylko płaci ludziom którzy się uczą pomagać więc dlaczego lider ma się starać? Jeżeli jego kolega pod nim dostaje jego pieniądze

W wymienionych krajach na dzień dobry wymagana jest znajomość języka, która pozwoli ci przejść szkolenia wstępne, chyba, że osoba szkoląca posiada znajomość języka kraju z którego rekrutuje się ludzi. dodatkowo potem, jeśli ktoś chce zostać w firmie dłużej obowiązkowo musi podnosić znajomość języka inaczej zostaje na najniższej stawce na najprostszych pracach, najmniej płatnych. Jeśli w pracy premiują cię za to ile zrobisz i jak szybko, a stawki są względnie równe niezależnie do stażu to odechciewa ci się pomocy i jest sprzeczna z twoim własnym interesem. Może dlatego ludzie już nie chcą pomagać, bo albo pomogą albo zarobią. jak ludzie nie chcą pomagać to jest to temat do rozwiązania i do zaadresowania do zarządzających firmą by przyjrzeli się dlaczego tak się dzieje i znaleźli rozwiązanie. jak w firmie jest ciągle dużo nowych ludzi na podstawowych stanowiskach to posiada szkoleniowców, by stali pracownicy nie tracili efektywności w sezonie na tłumaczeniu ciągle nowym pracownikom. jak cos jest źle zorganizowane to źle działa. Ja robię swoje i tylko swoje. Tylko to, za co mi płacą. Nie stać mnie przy takim niskim wynagrodzeniu na pracowanie dla idei czy górnolotnych haseł.

Szukam pracy

Czy firma zatrudnia także na umowę o pracę?? Ktoś wie. Bo widzę dużo ogłoszeń ale wszystko zlecenie Jak to z tym

@Szukam pracy

DO Bożego Narodzenia jest wysoki sezon, do tego czasu trzeba dużo ludzi. Jak w Amazonie: prezenty, prezenty. Potem już nie trzeba. Praca 3 zmiany, nawet 7 dni w tygodniu do świąt. Potem sezon się kończy i większości dziękują. Dlatego umowa zlecenie.

Czy w Printdream Sp. z o.o. zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

Tańczyk

O jakich zmianach Pan czy Pani chcę dowiedzieć się?

Kiedyś firma szukała Księgowej, pisali o benefitach, ale nie jestem pewna czy je wymienili. Ktoś mnie oświeci w tej kwestii? Pisali też o konkursach dla pracowników, to też mnie zaciekawiło? No i najważniejsze, jak oceniacie zarobki? Mogę prosić o widełki? Rady co do rozmowy kwalifikacyjnej z chęcią również przyjmę ;)

On

A o jakie stanowisko pytasz? O księgową kiedyś tam?

Tolo

Konkursy są na produkcji. Raz w roku loteria. Benefity se sprawdź w bieżących ogłoszeniach pod nową nazwą firmy "The customization Group". I sprawdź adres bo adres lipny tu podany.

Tańczyk

2 razy w tygodniu owoce, 2 napoje gratis, latte , cappuccino, Lucky Day raz na miesiąc gdzie poczęstunek za darmo.

@Tańczyk

Macie przy tym jeszcze jakieś imprezy integracyjne lub cokolwiek? ja jak na razie firmę obczajam, widzę właśnie u góry wzmiankę o tym, że adresy i nazwa się zmieniła, kiedy i czemu? czy warunki pracy także uległy jakiejś zmianie?

kandydat na kontrolera

@Pracodawca - pytanie do rekrutacji na B. Controllera, bo brakuje mi trochę informacji: - na jakim systemie ERP pracuje firma/grupa? - czy w ramach wspomnianych projektów optymalizacyjnych na produkcji można uzyskać certyfikację Green belt i dalej? - czy jest to stanowisko samodzielne jednoosobowe czy dział/komórka kontrolingu jest większa i istnieje jakaś zastępowalność? nie ma nic o nadzorze nad bieżącą produkcją;TKW?zlecenia?BOMy/Kpi'sy operacyjne/Magazyny? czy coś w tym stylu... zakładam zatem, ze controlling jest większy lokalnie i jest to jakoś osobowo podzielone (między funkcje Finance a Operations/Supply Chain?)lub ogarnia to Grupa? Ile osób "kontrolingowych" liczy zatem ten lokalny zespół i do kogo raportuje Business Controller? Pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Printdream Sp. z o.o. - Lubieszyn

• Jak się pracuje w Printdream Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Printdream Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Printdream Sp. z o.o.?

Printdream Sp. z o.o.
  • 8B