Opinie o Pulp-Tec Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Pulp-Tec Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pulp-Tec Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja artykułów kartonowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pulp-Tec Sp. z o.o. w Łódź

Pracowałam w tej firmie dwa dni i dwie godziny . To co się działo przez 2 godziny 3 dnia to jest istna masakra . Nie polecam absolutnie nikomu tej firmy . Nie mam słów żeby opisać całą sytuację . Szukajcie czegokolwiek, ale do tej firmy nie idźcie . Pracowałam po 12 h w innej firmie i dawałam radę, dużo rzeczy potrafię i z wieloma rzeczami daje sobie radę, ale ta praca mnie przerosła . Lekceważenie pracownika, który ledwo trzyma się na nogach, któremu robi się ciemno przed oczami od gorączki, która panuje na jednym ze stanowisk . Absolutnie żadnego szkolenia. Brygadzistka chyba nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że pracowałam 2 dni. Ogólnie nie polecam tej firmy.

Anoniim
@Niktotam

Serio? Nie ma? Cytat po 2 sekundach w google: Takie są też opinie specjalistów bhp i ekspertów: w pomieszczeniach biurowych temperatura nie powinna przekraczać 30 st. C, przy ciężkiej pracy fizycznej w hali 28 st. C, a w warunkach szczególnych 26 st.19 lip 2023 Więc sorry, ale tam przy maszynach z pewnością jest dużo więcej, bo nie ma czym oddychać i praktycznie nie ma żadnej izolacji między tobą a rozgrzana powierzchnia. Pracowałem w gastro przy piecu i tak źle nie było jak w pulp tec

Brak szacunku dla pracownika. Zero zainteresowania gdy coś złego się dzieje , nie da się wręcz doprosić o pomoc . Krótko mówiąc radzę się dwa razy zastanowić czy warto tam aplikować . Ta firma to totalna żenada.

@Dlaczego?

A te warunki pracy są takie same niezależnie czy zatrudnię się przez agencję czy bezpośrednio przez firmę? Chodzi mi np. o jakiekolwiek premie czy dodatki do pensji, bo wiem, że przez agencje różnie bywa czasami z tym. Liczba godzin też taka sama, bez tendencji w stronę tych zatrudnionych bezpośrednio?

Jedyna w Łodzi firma gdzie panują takie spartańskie warunki. Gorączka nie do wytrzymania, jak ktoś chce popsuć sobie zdrowie to miejsce dla niego. Brak szacunku dla pracownika, za wszystko jesteś ganiany. Nigdy nie przeżyłam czegoś takiego wcześniej pracując w tej firmie.

Anon

Szanowny Panie, a temperatury przy maszynach, że nie da się oddychać, brak odpowiednich rękawiczek dla ludzi do takich temperatur (firma daje zwykle szmaciane) a co za tym idzie oparzenia, to też norma? Problemy z tym, żeby kogos zmienic na wyjście do toalety przez całe 8h to norma? Wymagania, żeby pracownik produkcyjny sprzątał całą halę magazynowa (a nie tylko swoje stanowisko pracy! ) bo firma woli oszczędzać niż normalnie zatrudnić ekipę sprzątająca - to też ok? Rzucanie człowiekiem na 3 stanowiska w ciągu dnia i sprzeczne polecenia spoko? Nawet te obiady, wybacz, ale to żaden ewenement, a norma. Czego nie można z kolei powiedziec o pensji u was, bo akurat kwota za 3 zmiany była zdecydowanie jedna z niższych. Akurat na bumelanta nie trafiłeś, wszędzie gdzie pracowałem / pracuje wykonuje swoją robotę dobrze.

Klara Nowy wpis

Technik Produkcji w dużym zespole pracuje? Pomyślałam, że zapytam, bo zauważyłam że w ogłoszeniu wymagają żeby się umieć dogadywać w zespole, ja sobie radzę ale wolę jednak jak ten zespół jest bardziej kameralny a nie nie wiadomo ile osób.

Gość Nowy wpis
@Klara

Technik produkcji, czytaj technik od wszystkiego… W tej firmie wykorzystują człowieka na każdym kroku.

Nick Nowy wpis
@Gość

Potwierdzam zresztą tak jak operator maszyn

Ktoś Nowy wpis

Kolejne problemy z zusem.... Gratuluję i chyba czas zrobić z tym porządek! To jest niewiarygodne że taka firma jeszcze funkcjonuje

Patrzę po ogłoszeniu na operatora wózka, że zmiany są dwie 6:00-14:00, 14:00-22:00. Są dodatki za nocki? Ile miesięcznie na jednego tych nocek wypadnie? Bo się domyślam, że nie można non stop obsługiwać jednej zmiany, to za dobrze by było temu dziennemu :))

B.
@Gość

Wózkowi pracują różnie, zazwyczaj od rana od 6 i od 8, ale zazwyczaj jest tylko jeden, który tam pracuje naście lat i czasem znika, bo ma chory kręgosłup...a od dłuższego czasu nie ma on z kim pracować, bo albo ludzie uciekają albo ich zwalniają z byle przyczyny. Zdaje sie, że mają stawkę 4700 czy tam 4800 brutto plus premia frekwencyjna 100 brutto + 300 brutto co kwartał jeśli się pracowało.

Dom

Z firmą nie trzeba nawiązywać współpracy, żeby się połapać, że to totalna (usunięte przez administratora) i udawanie pseudo "firmy". Umawiają na rozmowę, później zdziwieni, że ktoś na nią przyjechał. Niby wszystko na tak, później telefon na kolejny etap rekrutacji i o umówionej godzinie nie ma osoby z którą się umawiałeś. Jeśli tak traktują kandydatów, to szczerze współczuję osobom już pracującym. Odradzam!

Jan
@Dom

Tak to już jest w tej firmie. To się nie zmienia. Jak już tam się dostaniesz to zobaczysz dopiero jakie jest traktowanie ludzi i w jakich ciężkich warunkach musisz tam pracować. Pieniądze w tej firmie wogole nie są adekwatne do warunków jakie tam panują. Ale nich każdy sam się przekona jaki cyrk tam panuje .

Czy kandydat na stanowisko Pracownik produkcji w firmie Pulp-Tec Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Na jakie wynagrodzenie może tu liczyć Specjalista działu utrzymania ruchu razem juz z ta premią frekwencyjną. Zabierają ją nawet za jeden dzień na l4, czy po prostu coś z niej ucinają? Widze że niezbyt dobrze się wam pracuje, ale może jest chociaż terminowo i stabilnie. Na tym mi zależy najbardziej

Rzadko to spotykane, ale szukają projektanta, który może być bezpośrednio po studiach, ale musi projektować w 3D i znać programowanie CNC. Dla mnie jest to szansa, chcę "robić" w eko-opakowaniach, ale jak stanowisko jest nietypowe, to jednocześnie nie wiadomo, jak opłacane, a pracodawca nie podał. Klops. Ktoś z Was zna zarobki Działu Projektowego?

Ktoś

Nie polecam a nowym osobom radzę zapoznać się z historia zatrudnienia poprzedników. Też uciekajcie bo szkoda waszych nerwów! Zawsze będzie winny ktoś inny a nie kiepskie zarządzanie firmy! Pozdrawiam tych którzy usuwają niewygodne opinie

W całym tym ogłoszeniu nie ma informacji w ogóle o tym, jakie proponują zarobki. Wie ktoś, ile zarabia tam projektant? Może chociaż to się dowiem, bo tak to chyba tylko na rekrutacji, mam nadzieję że nie gdzieś pod koniec dopiero ….

Super Firma , Ci co piszą tutaj na nią żle to zwykłe nieroby - dba o Pracownika . Poza tym można normalnie zarobić a nie jak w magazynowych wkoło . Dobrze ze się zmienilo kierownictwo w tej firmie bo nowa Pani Kierownik bardzo porządną nie jak wcześniej.. .

Weź Pan….
@Marcin

Co Ci obiecali za napisanie takiej opinii ?! Praca w tragicznych warunkach, czyli bardzo gorąco, bez odpowiednich narzędzi do pracy, bez porządnych szkoleń, rzucanie na kilka stanowisk w ciągu dnia… aha to jest dbanie o pracownika.

@Gość

Jest jakiś dodatek za pracę w takim warunkach? Zapewniają pracownikom napoje przy takich upałach? Podasz jakiś przykład sytuacji, w której się czepiają? Chodzi o szefostwo, czy kierowników/team leaderów? Da się chociaż zarobić jakieś konkretne pieniądze? :( Czytam, że ktoś pisał o minimalnej krajowej, ale podobno można brac nadgodziny czy soboty pracujące? Płacą za nie 100%?

@Anna

Brać można, nie ma problemu żeby co dzień robić 12h zamiast 8. Wszak ludzi caly czas brakuje. To jedyny sposób żeby tutaj coś zarobić. O ile dopilnuje się, żeby przy wypłacie się zgadzało, bo potem ciężko się doprosić o wyrównanie. Zresztą nie bardzo wiadomo jak, bo kadr jako takich nie ma, więc nie ma gdzie skierować pism - wszystko wylicza im biuro rachunkowe. Pytanie tylko, czy się w tych warunkach to "dorabianie" po prostu fizycznie wytrzyma. Dodatków jako takich nie ma. Bez nadgodzin jest goła minimalna na rękę, jak już wiele osób pisało. Woda jest w dystrybutorach na hali i to tyle jeśli chodzi o napoje. Sytuacje zaś są różne, niekiedy związane z absurdami pracy. Mogą dotyczyć wszystkiego, czasem kompletnych pierdół. Np tego, że na hali zawiesisz prywatna bluzę (która zdjąłeś no było za gorąco w ciągu dnia i nie miałeś kiedy zanieść do szatni) lub coca colę można dostać karę porządkowa z wpisem do akt, jeśli akurat masz pecha. Na obiad niby się zapisujesz, ale zdarza się, że ktoś sobie go podmieni albo zabierze Twoją porcję.

Diana
@Anon

Ile ta kara porządkowa wynosi? Co w przypadku, gdy w aktach trochę takich rzeczy się nazbiera? Zapisy na obiad sa bezpłatne, czy płacicie jakąś kwotę? Mąż chce tu podesłać cv, ale z tego co piszesz, to te zasady przypominają mi szkołę, a nie pracę :P Tak pół żartem pół serio oczywiscie:) Jakies plusy pracy się znajdą?

Do zamknięcia

Wykorzystywali, wykorzystują i będą wykorzystywać ludzi na każdym kroku. Czego to nie obiecują… Najgorsza firma w Łodzi.

@Do zamknięcia

Niby w jaki sposób pracownicy są wykorzystywani? Jeśli piszesz już takie rzeczy, to je rozwiń. Podaj jakiś przykład, aby Twoja opinia była wiarygodniejsza, jeżeli faktycznie tak jest. Co w takim razie jest obiecywane, co później w rzeczywistości wychodzi inaczej? Dajcie znać, jak to wygląda. ;)

Nike

Oni zawsze usuwali niewygodne Im komentarze. W tej firmie jest totalny bałagan. Niektórzy brygadziści nie mają pojęcia o zarządzaniu zespołem. Ludzie nimi kierują jak chcą. Biuro kombinuje jak może. Tam jest jedno wielkie (usunięte przez administratora) i tyle. Ale kiedyś jeszcze za to wszystko ktoś odpowie…

Co z tymi urlopami jest nie tak? Jeśli chodzi o nadgodziny to są wypłacane jakoś lepiej? Za co można dostać premię kwartalną, skoro piszesz, że robią wszystko, aby pracownik się do niej nie kwalifikował? Jak to jest? Rozjaśnij, jeśli możesz...

Był ktoś na rozmowie o stanowisko Specjalista działu utrzymania ruchu? Dziesięć dni temu jakoś jeszcze była oferta. Ile osób było, to z kierownictwem się rozmawia czy z rekruterem tylko? O co pytają ogółem? Spróbuję chyba, jeśli oczywiście nikogo nie przyjęli jeszcze, ale chciałbym wiedzieć.

Szukają operatora maszyn. Przyjmują na te stanowisko tez kobiety czy nie? Zastanawiam się czy jeżeli będę na l4 to zabierają premie za cAly miesiąc? U mnie w firmie tak było. Wiadomo nie chodzi mi tu o nadużywanie tego tylko o sporadyczny wypadek losowy.

Ktoś

Też słyszałem, że za wcześniejszych rządzących było o wiele lepiej, o wiele lepsza atmosfera pracy i super podejście do człowieka. W tym momencie szacunek do człowieka w tej firmie jest poniżej zera.

Eliza

Czemu w ogłoszeniu o pracę projektanta CNC zaznaczone jest dość dobitnie, że będzie miał on nadgodziny? Wydaje mi się, że projektant opakowań nie musi zwykle projektować po nocach, czy aż tyle jest zamówień na tak różnorodne formy? To mnie mocno zaskoczyło, ale ok. Przynajmniej zarobki są godziwe? Nadgodziny ponad 100 proc.?

CNC
@Eliza

Pamiętaj jeszcze, szkolenie stanowiskowe projektanta …. co to jest ?? Tam czegoś takiego nie ma. Siedzisz w budzie i klepiesz. Ale jak zobaczysz w jakich warunkach to wszystko sie odbywa to odrazu będziesz szukać drzwi wyjściowych.

Daga
@CNC

To może zamiast narażać kogoś na zobaczenie, opiszesz te warunki wprost? Mnie zastanawia brak podanych stawek dla projektantów w ofertach gdzie w innych jakieś widełki jednak były podpisane. A przynajmniej tam gdzie sprawdzam ogłoszenia. Z trzyletnim doświadczeniem ile można wołać na start?

CNC
@Daga

Dlaczego narażać na zobaczenie …? Właśnie dobrze kiedy ludzie pójdą tam i zobaczą te prehistoryczne warunki i wyrażą swoją opinie adekwatną do tego co zobaczyli. Polecam każdemu poznać te spartańskie warunki…

@Gość

Na niektórych stanowiskach jest tak gorąco, że nie da się tam nawet oddychać. To jakieś nieporozumienie że pracownik, który ma odebrać towar z tego pieca, jest praktycznie pieczony razem z tym suszonymi produktem :/ wszystko inne było ok, ale tak się moim zdaniem po prostu nie da pracować.

Barbara
@Anon

Nie ma żadnego dodatku do pensji, skoro pracuje się w tak ciężkich warunkach? Są jakieś duże normy do wyrobienia? Może macie, chociaż więcej przerw? Szukam plusów, moja mama chce pracowac właśnie na produkcji. :( Co myślisz? Moze chociaz dobrze płaca teraz?

@Barbara

Nie, jeśli ktoś chce mieć więcej na rękę niż najn krajowa, musi brać nadgodziny, najlepiej 12h/dzien, soboty. Przerwa 30 min w ratach. 2x 5 i raz po 20. Odradzam jeśli ktoś ma nadcisnienie, cukrzycę, nie toleruje wysokich temperatur, ma suche oczy. Dla takich osób to będą ciężkie warunki. Na maszynach gorące powietrze bucha centralnie w twarz i tors. Warto zaopatrzyć się we własne rękawice na wyższe temperatury, okulary ochronne i cos na wyższe partie rąk, bo bardzo łatwo o oparzenie. Normy (przy pracy jej wymagającej) moim zdaniem są duże, a podobno niedawno jeszcze je podnieśli. Nie wiem, jak to jest gdy ktoś ich nie wyrabia, bo nie zdarzyło mi się tam pracować. Mama niech próbuje na manewrowej, tam teraz przyjmują. Praca trochę podobna, ale bez takich temperatur.

@Anon

Zgadzam się, ludzie prawie mdleją tam gdzie odbiera się produkt. Jest tak gorąca, ze z koszulki można wykręcić pot. Temperatury przy maszynach napewno przekraczają dozwolone normy. Nie wiem jak niektórzy ludzie tam wytrzymują za takie śmieszne pieniądze jak na produkcji.

Dżon
@Gość

Nawet gdybyś pracowal/pracowała dłużej, niewiele by ci to pomogło w ogarnięciu chaosu wokół ciebie, bo szkoleń zero. Potrafili posłać na maszynę bez żadnej instrukcji, jak kłaść produkt na paletę oraz jaki typ tejże. Oczywiście jednak, że kiedy ktoś położył źle, trzeba było przekładać i ogólnie afery z tego tytułu. Palety trzymają na dworze, więc gdy, tak jak dziś, pada, przywozone są mokre. Na takie trzeba kłaść, bo innych nie ma. Nic nikogo nie obchodzi. Gdy podłoży się dodatkowa podkładkę żeby stawiany produkt nie zamokl, awantury bo podkładki onej koszt 3 zł. Firma która przetwarza makulaturę w szerokim tego pojęcia znaczeniu, musi kupować podkładki tekturowe. Palety niektóre wysokość 3 m. Śmiech na sali....

Niktotam
@Ktoś

Nie ma norm BHP dotyczących wysokiej temperatury na hali produkcyjnej.

Anoniim
@Niktotam

Jużpo

Zgadzam się!!!! Maszyny puszczane za szybko, nierzadko połowa produktu jedzie wadliwa, dziury, plamy.... nieraz pół zmiany trwało zanim to ktoś naprawił. Ledwo jest czas zebrać nie mówiąc o sortowaniu. Zdarzyło mi się w ogóle nie móc iść na przerwę, bo tak. Bo nie przysłali nikogo, kto stanął by na maszynie za mnie. (usunięte przez administratora) Jak raz zabrali mi butelkę z wodą do picia i postawili na stolik daleko za mną to nawet nie było jak po te wodę iść, bo literalnie nie bylo tyle czasu na odejście od maszyny między partiami produktu. Jak jeszcze człowiek ma nie pić w tym upale, to dziękuję bardzo. Jak nie ma pracy to kaza sprzątać bo tam nie ma żadnej firmy sprzątającej na halę. Nie jest to sprzątanie typowe stanowiska, normalnie się popyla że szczota cały magazyn (coś co w innej firmie jest robione na maszynie a nie pieszo z uwagi na ilość powierzchni). Z rękawiczkami dramat, narzędzi do pracy brak, jako narzędzie masz np kawałek blachy skręcony w rulon. Jak skończyła się folia do palet to dziewuchy brały maszynowa, żeby cos było, bo palety okręcone być MUSIAŁY, a każdy miał gdzieś, czym, jeszcze potrafili przyjść i się przywalić o to, że używasz maszynowej, nosz choliba a JAKIEJ mam użyć jak ręcznej nie ma, bo nikomu nie chce się pilnować zaopatrzenia. (usunięte przez administratora)

Barbara
@Anonim

Mógłbyś rozwinąć? Brzmi nieciekawie, a mój tata poważnie rozważa aplikowanie do firmy. Dało się tam chociaż zarobić? Rotacja jak?

Oseł
@Anonim

Nie tylko o pomoc na maszynie, w tej firmie chyba nie da się nic normalnie załatwić. Na umowę do ręki czeka się miesiąc, dwa, trzy. Chcesz wziąć wolne? Kadry (o ile w ogóle tam jakieś są) dwa tygodnie rozmyślają, ile go przysługuje i czy aby na pewno tyle?! A potem nagle okazuje się, że np magicznie wyparowały Ci dwa dni, których na pewno nie wykorzystałeś. Rękawiczki? Buty? Nie ma. Są tylko jakieś noski, w których chodzić się nie da. Stajesz na linię i cała zmianę nikt się nie zainteresuje, czy w ogóle sobie radzisz, czy nie ma żadnego problemu, czy w ogóle poprawnie z tamtad zbierasz?! Za to zawsze znajdzie się czas na robienie zdjęć wszystkiemu, mierzenie wydajności (co dwie godziny) czy do wlepiania upomnień za byle co: wniesienie kolorowej wody, brak kamizelki. Podpisujesz że byłeś szkolony na wszystkich stanowiskach na których będziesz pracował, w praktyce masz szczęście, jeśli trafisz na spoko współpracownika, który to ci wyjaśni, liderzy wysyłają cie idź tam czy tam i to wszystko.

W
@Anonim

4 dni chodziłem w bandażu na przedramieniu, bo oparzenie od maszyny, nikogo to nie zainteresowało. 4 dnia przyszli prosić czy bym nie został na nadgodziny, zaczęła, sie miła gadka i wtedy, gdy czegoś ode mnie potrzebowali, nagle zauważyli, że coś mi się stało w rękę. Obiecuja, że człowiek zejdzie z maszyny, na której naprawdę ciężko wytrzymać, bo gorączka taka, że tylko się zastanawiasz, kiedy w końcu zemdlejesz, ale po chwili znów cie tam dają, bo brakuje im ludzi i musisz iść tam z powrotem. Widzę, jak ludzie rezygnują z pracy po 1 dniu, 4 godzinach, a nawet godzinie. Szkoda, bo pomysł na biznes jest dobry, szkoda tylko że tak wykonany. Firma ma oddziały również za granicą - orientuje się ktoś, czy tam też są równie spartańskie warunki?

Lidia
@W

A miałeś to zgłoszone jako wypadek przy pracy? Jak są tutaj rozliczane nadgodziny, w ogóle to są one obowiązkowe? Ile konkretnie stopni jest przy maszynie?

Tin
@W

Powinieneś zgłosić to jako wypadek jak byłeś poparzony. Wcale nimi się nie przejmuj, masz swoje prawa. Zgłaszajcie ich, bo warunki tragiczne dla zdrowia. Nic sie nie zmieniło widzę.

@W

W Niemczech i Wielkiej Brytanii na pierwszym miejscu jest pracownik. W tej firmie w Łodzi liczy sie tylko produkcja przy mdlejacych i z oparzeniami ludźmi.

Dlaczego?
@Gość

A tak w sumie to dlaczego osoby które tam pracują nie rzucą tego i nie znajdą innej pracy? Ludzie narzekają na wszystko, mają potrącone pensje, pracują w tym upale i itd, ale siedzą tutaj latami. Gdyby wszyscy to rzucili, albo przynajmniej postawili ultimatum, że albo tu się warunki zmieniają, albo wszyscy idą, to musieliby choć podwyżki dać. Z tego, co wiem, to jest tu dosłownie garstka osób, które są stałym zespolem i na których wszystko się opiera + nieustający korowód pracowników agencyjnych. Czy jest tu ktoś, kto pracuje długo i jest w stanie powiedzieć, dlaczego? Wiadomo, że pracę zmienić od ręki jest ciężko, ale spojrzymy prawdzie w oczy, gorzej trafić niż tu bardzo trudno.

@Dlaczego?

Ale skąd ten korowód pracowników agencyjnych, jak firma sama pod własnym szyldem szuka teraz pracowników na produkcję? Fakt, piszą, że "atrakcyjne wynagrodzenie 3490 zł brutto", czyli mniej niż najniższa krajowa (albo ktoś z kadr nie zmienił po 1 lipca ogłoszenia, albo przegapili zmianę ustawy :)), ale na umowę o pracę i nic tutaj o agencji nie wspomnieli.

Dlaczego?

Może i szukają pod firmę, ale agencyjni przewijają się cyklicznie i stale.reszta, niewielka różnica, skoro niezaleznie od formy zatrudnienia, większość i tak rezygnuje po max okresie próbnym.

@Dlaczego?

Na stronie internetowej Pracuj.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Operator Cnc. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

Zostaw merytoryczną opinię o Pulp-Tec Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Pulp-Tec Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pulp-Tec Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pulp-Tec Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pulp-Tec Sp. z o.o.
  • Rokicińska 168