Opinie o Pulp-Tec Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Pulp-Tec Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Pulp-Tec Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja artykułów kartonowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pulp-Tec Sp. z o.o. w Łódź

Brak szacunku dla pracownika. Zero zainteresowania gdy coś złego się dzieje , nie da się wręcz doprosić o pomoc . Krótko mówiąc radzę się dwa razy zastanowić czy warto tam aplikować . Ta firma to totalna żenada.

Barbara
@Anonim

Mógłbyś rozwinąć? Brzmi nieciekawie, a mój tata poważnie rozważa aplikowanie do firmy. Dało się tam chociaż zarobić? Rotacja jak?

@Anonim

Nie tylko o pomoc na maszynie, w tej firmie chyba nie da się nic normalnie załatwić. Na umowę do ręki czeka się miesiąc, dwa, trzy. Chcesz wziąć wolne? Kadry (o ile w ogóle tam jakieś są) dwa tygodnie rozmyślają, ile go przysługuje i czy aby na pewno tyle?! A potem nagle okazuje się, że np magicznie wyparowały Ci dwa dni, których na pewno nie wykorzystałeś. Rękawiczki? Buty? Nie ma. Są tylko jakieś noski, w których chodzić się nie da. Stajesz na linię i cała zmianę nikt się nie zainteresuje, czy w ogóle sobie radzisz, czy nie ma żadnego problemu, czy w ogóle poprawnie z tamtad zbierasz?! Za to zawsze znajdzie się czas na robienie zdjęć wszystkiemu, mierzenie wydajności (co dwie godziny) czy do wlepiania upomnień za byle co: wniesienie kolorowej wody, brak kamizelki. Podpisujesz że byłeś szkolony na wszystkich stanowiskach na których będziesz pracował, w praktyce masz szczęście, jeśli trafisz na spoko współpracownika, który to ci wyjaśni, liderzy wysyłają cie idź tam czy tam i to wszystko.

W
@Anonim

4 dni chodziłem w bandażu na przedramieniu, bo oparzenie od maszyny, nikogo to nie zainteresowało. 4 dnia przyszli prosić czy bym nie został na nadgodziny, zaczęła, sie miła gadka i wtedy, gdy czegoś ode mnie potrzebowali, nagle zauważyli, że coś mi się stało w rękę. Obiecuja, że człowiek zejdzie z maszyny, na której naprawdę ciężko wytrzymać, bo gorączka taka, że tylko się zastanawiasz, kiedy w końcu zemdlejesz, ale po chwili znów cie tam dają, bo brakuje im ludzi i musisz iść tam z powrotem. Widzę, jak ludzie rezygnują z pracy po 1 dniu, 4 godzinach, a nawet godzinie. Szkoda, bo pomysł na biznes jest dobry, szkoda tylko że tak wykonany. Firma ma oddziały również za granicą - orientuje się ktoś, czy tam też są równie spartańskie warunki?

Lidia
@W

A miałeś to zgłoszone jako wypadek przy pracy? Jak są tutaj rozliczane nadgodziny, w ogóle to są one obowiązkowe? Ile konkretnie stopni jest przy maszynie?

@W

Powinieneś zgłosić to jako wypadek jak byłeś poparzony. Wcale nimi się nie przejmuj, masz swoje prawa. Zgłaszajcie ich, bo warunki tragiczne dla zdrowia. Nic sie nie zmieniło widzę.

@W

W Niemczech i Wielkiej Brytanii na pierwszym miejscu jest pracownik. W tej firmie w Łodzi liczy sie tylko produkcja przy mdlejacych i z oparzeniami ludźmi.

Dlaczego?
@Gość

A tak w sumie to dlaczego osoby które tam pracują nie rzucą tego i nie znajdą innej pracy? Ludzie narzekają na wszystko, mają potrącone pensje, pracują w tym upale i itd, ale siedzą tutaj latami. Gdyby wszyscy to rzucili, albo przynajmniej postawili ultimatum, że albo tu się warunki zmieniają, albo wszyscy idą, to musieliby choć podwyżki dać. Z tego, co wiem, to jest tu dosłownie garstka osób, które są stałym zespolem i na których wszystko się opiera + nieustający korowód pracowników agencyjnych. Czy jest tu ktoś, kto pracuje długo i jest w stanie powiedzieć, dlaczego? Wiadomo, że pracę zmienić od ręki jest ciężko, ale spojrzymy prawdzie w oczy, gorzej trafić niż tu bardzo trudno.

@Dlaczego?

Ale skąd ten korowód pracowników agencyjnych, jak firma sama pod własnym szyldem szuka teraz pracowników na produkcję? Fakt, piszą, że "atrakcyjne wynagrodzenie 3490 zł brutto", czyli mniej niż najniższa krajowa (albo ktoś z kadr nie zmienił po 1 lipca ogłoszenia, albo przegapili zmianę ustawy :)), ale na umowę o pracę i nic tutaj o agencji nie wspomnieli.

Dlaczego?

Może i szukają pod firmę, ale agencyjni przewijają się cyklicznie i stale.reszta, niewielka różnica, skoro niezaleznie od formy zatrudnienia, większość i tak rezygnuje po max okresie próbnym.

@Dlaczego?

A te warunki pracy są takie same niezależnie czy zatrudnię się przez agencję czy bezpośrednio przez firmę? Chodzi mi np. o jakiekolwiek premie czy dodatki do pensji, bo wiem, że przez agencje różnie bywa czasami z tym. Liczba godzin też taka sama, bez tendencji w stronę tych zatrudnionych bezpośrednio?

Na stronie internetowej Pracuj.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Operator Cnc. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Pulp-Tec Sp. z o.o.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 11 czerwca kilka ogłoszeń.

Pracownik.

Rozmowa trwa 10 minut z pokazaniem hali i produkcji. Nawet nie ma jak usiaść i dopytać się o szczeguły bo cała rozmowa jest na hali produkcyjnej w hałasie. Tak przynajmniej moja wyglądała. Nie polecam.

@Pracownik.

Nic nie straciłeś nawet jak bus dopytał. Tylko oczy by Ci mydlili jak to tam jest fantastycznie, jakie super warunki pracodawca zapewnia a tak naprawdę jest tam tragedia pod wieloma względami i prawie na każdym stanowisku. Ja tez nie polecam !!!

P
@Tin

Nie wspominają nawet, że pracujesz na rozgrzanych maszynach... A takie rzeczy powinni mówić od razu, bo to nie jest zajęcie dla każdego.

@P

Gdyby mówili na samym początku, ze maszyny są bardzo gorące a przy maszynach jest około 40 stopni, to nikt by nawet na jeden dzień nie przyszedł.

Qaa

Jak atmosfera w dziale planowania produkcji? Na jakie zarobki można liczyć?

Moravar
@Qaa

Zarobki to minimalna krajowa, za to temperatura powyżej dozwolonej normy. Jakby tego było mało nie dość że jest mało ludzi, to jeszcze spora część pracowników mówi tylko po ukraińsku i nie idzie się dogadać. A, byłbym zapomniał - logistyka w tej firmie nie istnieje. Chcesz się umyć? Powodzenia, jest tylko zimna woda. Powietrze? Co to takiego? Temperatura jak w piecu i wilgotno jak w lesie deszczowym, więc nie ma czym oddychać. BHP? Dobre sobie. Jak trzeba naprawić narzędzie na maszynie lub gorących prasach to najpierw nakłaniają do próby naprawy bez zdejmowania narzędzia. Apteczki są wyposażone tylko podczas audytów. Jednym słowem koszmar.

Aneczka
@Moravar

Nie ma takiego działu jak logistyka? To dziwne, a z jakiego powodu? Czy to nie powoduje, że przez brak tego działu inni pracownicy są odpowiedzialni za kwestie logistyczne, którzy nie powinni się tym zajmować? O kurde, to z tym bhp i naprawą maszyn do tego gorących to nieźle...ktoś w ogóle wtedy się tego podejmuje, nie zdarzył się przez to żaden wypadek?

Czy kandydat na stanowisko Pracownik produkcji w firmie Pulp-Tec Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Pracownica

Kiedyś tam pracowałam, niet sie nie zmieniło, bardzo gorąco, szybko i ganianie pracowników. Podstawa pracy w tej firmie.

Mateusz

Ludzie strzeżcie się od tego miejsca pracy. Warunki są fatalne jak na XXI wiek. Ten zakład jest to jakaś porażka. Nie spodziewałem się, ze takie miejsca jeszcze istnieją. Pracowałem w takiej gorączce, że pot leciał ciurkiem. Z łatwością można zemdleć. Za wszystko sie czepiają, ciagle jakieś śmieszne audyty i kary a np jeden pan w pomarańczowej kamizelce z brodą chyba z DUR ciagle jest obwieszony rzemykami, łańcuszkami z zegarkiem na ręku i jemu można. Śmiech na sali. Maszyny ciagle są przyspieszane, ludzie nie dają rady a bez przerwy jakieś zdjęcia i pretensje od „kierowników” Ludzie, przeczytajcie wszystkie komentarze, tam sie nic nie zmieniło od lat. Ciagle jest katastrofa.

Pracowałam tam miesiąc na początku wszystko było ok pracownicy i liderzy spoko szczególnie ten pan obcokrajowiec wszystko tlumaczy i pomaga ale problem był ciągle z rękawiczkami są nie odpowiednie do takiej temperatury, musiałam owijać paletę streczem który waży ponad 15 kg strasznie to wyglądało nie miałam siły, ciągle nie wiedziałam na którą zmianę mam przychodzić do pracy , brak szafek i butów ochronnych to żenada.

@Anonim

Bałagan i brak organizacji to niestety jeden z wiodących tam problemów, myślę że dlatego ciągle była tam rotacja. Zgadzam się, ten kierownik był ok, chyba najbardziej ze wszystkich.

maggi

Kaśka - daj spokój wasza firma to odzwierciedlenie gospodarki (usunięte przez administratora) bałagan, wyzysk i szantaż ciemnogród! warunki okropne sami ukraińcy (POLACY JUŻ UCIEKLI!!)

Wol

Skoro ktoś o tym pisze to raczej potwierdzone . Nie ma co udawać wariata . Jak sam ktoś chodzi między ludźmi i o tym wspomina

Олег
@maggi

Trochę Polaków jest аle każdy tu póki nie trafi się inna praca taka prawda Nowi przychodzą rezygnują po jednym dniu - to chyba o czymś świadczy A kierownictwo zdziwienie że nie ma tak do pracy i nie zadowolenie jak ktoś idzie na L-4 Fatalna organizacja pracy szkolenie stanowiskowe praktycznie zerowe Idz i rób nawet bez informacji np ile kłaść na palety Palety produktu niektóre budowane powyżej 2,5m bo mają do auta zmiescic jak najwięcej ale nikogo nie obchodzi jak taka kobieta 1,60 czy 65 ma taką paletę zbudować albo podnieść ciężki karton na taką wysokość (ja facet zawsze pomagalem jak akurat przechodziłem) Maja szczęście że tu jeszcze nie było wypadku typu ktoś zleciał z podestu czy tej rozklekotanej drabiny Prędkość maszyn taka że w zasadzie ma się czas tylko zebrać i odstawić w zasadzie nawet nie przeliczyć Hale magazynowa maszyny sprzątasz sam gdy produkcja stoi nie mówię tu o takim podstawowym zachowaniu porządku na stanowisku ale o tym że nie ma sprzątaczy na hali

@Олег

Skoro nowi pracownicy już po jednym dniu rezygnują to co jest tego faktycznym powodem? Dziwna sprawa. Generalnie ta organizacja pracy w Twojej ocenie przez to jest tak zła jak podałeś? Ja szukam pracy i trochę niepokojąco Twoja wiadomość dla mnie wygląda.

Олег
@Piotr

Piotr jest fatalnie i to nie jest moja tylko opinia tak uważają wszyscy z którymi rozmawiałem i dalej mam kontakt Nic się nie zmienia i chyba już nie zmieni na dobre Napisałem co uważam Możesz przyjść i zobaczyć jak się pracuje nawet umawiając się na rozmowę o pracę wtedy zwyczajnie ocenisz sam Jasne że trudno dobrze zorganizować pracę gdy ma się mało ludzi ale to nie znaczy że ci co są mają pracować za dwóch Nawet jako operator maszyn bywa że stajesz na taśme Przerwy to kosmos, bywało że nie szłem bo nie było kiedy albo kto mnie zastąpić

@Олег

Jeśli się wprawisz w robocie, liczenie na biegu nie jest takim problemem :) gorzej że często musisz sam sobie jeszcze ogarnąć paletę na zebrany produkt, donieś do niej i zabezpieczyć, wtedy znacznie ciężej nadążyć ze zbieraniem z linii na bieżąco. Nie powinno tak być. Na każdej maszynie powinni postawić osoby do odbioru z linii i odkładania na palety. Inaczej ani odbiór ani przygotowanie do wysyłki nie będzie zrobione dobrze. Tylko że tak się nie stanie. Te bardzo wysokie palety to porażka, kiedyś tu będzie tragedia, jak coś się komuś stanie

Barbara

Firma szuka Asystentki ds. administracyjno – logistycznych ;-) Dużo tu wpisów na temat pracy na produkcji itp., a może ktoś wie jak wygadają warunki w biurze? Widzę, że oferują socjal, umowę o pracę, ale niestety nigdzie nie zostały wyszczególnione widełki. Na jakie wynagrodzenie można liczyć na początek?

Don

Jedna z najgorszych firm w Łodzi. (usunięte przez administratora) smród i kierownictwo bez szacunku do pracowników. Lepiej omijać szerokim łukiem.

Takitamrobol
@Don

No to mnie załamałeś. Szukam innej pracy bo w obecnej jestem wyzywany i poniżany za przestrzeganie standardów a szefostwo nic z tym nie robi. A gdzie nie wejdę to to samo w opiniach: brak szacunku. Ja chcę tylko pracować i niech mi dadzą spokój. Niech mi ktoś da namiary na firmę gdzie nie toleruje się mobbingu bo już nie mam siły od lat słuchać wyzwisk i wyśmiewania.

@Takitamrobol

Może chodzi o to, żebyś się w końcu postawił? Tacy ludzie rozumieją tylko taki język. Możesz się zdziwić, jak ożywczo zadziała pokazanie, że nie dasz sobą pomiatać :)

@Takitamrobol

Zgadzam się z Tobą to samo mam i nie wiem dlaczego ludzie na to pozwalają

Halina

Ale gdzie tak masz, w P-T, czy gdzieś całkiem indziej? I czemu na to pozwalasz?

Justyna
@Don

„Smród” nie rozumiem, w sensie obiekt w ktorym firma prosperuje jest niezadbany ?

maggi

MASZ RACJĘ

@Justyna

Raczej chodzi o charakterystyczny zapach wyrabianego produktu Choć należy wspomnieć i o tym, że serwis sprzątający zamówiony był tylko do biur, na hale już nie, kiedy nie ma pracy, pracownicy muszą sprzątać - zamiatac, zmywać posadzki i itd.

Hej hej. Szukam byłych pracowników których możnaby było zapytać w odniesieniu do pracy w Pulp-Tec Sp. z o.o.. Czy jest możliwość zatrudnić się na 50% etatu? Podziękowania.

Gitus1

Teraz to łapią każdego, kto nie zdąży uciec przed siatką!

@Gitus1

Z tego wniosek, że chyba bardzo łatwo tą robotę dostać? Naprawdę biorą z łapanki i nic nie trzeba umieć? Tylko ciekawe, za jaki grosz taka łatwizna...

indor
@Halina

za 3200 obiecanki 200 premii za frekwencję 200 za produkcję (usunięte przez administratora) PRAWDA jak dostaniesz brutto 3300 to masz szczęście! temperatura powyżej 40 stopni 7godzin 30 minut na nogach - ciągły ruch ! powyżej 3 miesięcy wytrzymują tylko ukraińcy zapraszamy do pracy ( LEPIEJK NIŻ W GUŁAGU!!)

Katarzyna
@indor

Poważnie żaden Polak nie pracował tu dłużej niż 3 miesiące? A to czemu Ci Ukraińcy tacy wytrwali są?

jack
@Halina

grosz niski - ale robota fajna GORĄCO POLECAM!!! temperatura latem + 60 stopni - ale przecież zimę mamy! z odzieży ochronnej buty i rękawiczki! co 90 sekund z taśmy schodzi od 2 do 3 elementów (różnej wielkości!) - TRZEBA ZAPIER...Ć NON STOP szkolenie wstępne stanowiskowe 5 minut wystarczy SMRÓD w szatni, na hali, ZAKAZ KORZYSTANIA Z TELEFONU NA HALI (zostawiasz w szatni) szacunek słowo nie znane w tej firmie za picie coli przy maszynie - nagana z wpisaniem do akt (za gumę do żucia też!) MASZ TYLKO ZASUWAĆ - a wynagrodzenie ... OD ROZMOWY WSTĘPNEJ podziel na pół Serdecznie zapraszamy - zaopiekuje się tobą dyrektor i jego pomocnica .....

Ryszard
@jack

Jak tak trzeba zasuwać to znaczy że jest akord czy po prostu robota aż tak podkręcona? W ogóle są jakieś przerwy żeby trochę odsapnąć i pójść coś zjeść? Ile trwają?

CC
@Ryszard

Nie masz czasu na nic, jeśli pracujesz np. przy zbieraniu wyrobu, schodzącego z (gorących) maszyn albo przy układaniu go na paletach. Żeby w ogóle móc iść na przerwę czy do toalety, musi ktoś Cię zmienić, bo te maszyny chodzą cały czas. Bywa, że nie ma z tym większych problemów, ale jeśli ludzi brakuje, to nie ma kto - wtedy może się zdarzyć, że na przerwę nie pójdziesz. Nie ma czasu iść nic wyjaśnić ani nawet poszukać, jeśli zbyt długo rozglądasz się za paleciakiem (towar deficytowy), paletą (również), stretchem czy czymkolwiek, przy maszynie się zawalają. Nie możesz odejść od linii, produkt jedzie cały czas, podobnie jak go nie odebrać, bo zwyczajnie nie ma gdzie postawić zbyt dużej ilości. W praktyce, jedna osoba wykonuje pracę za co najmniej dwie. Szkolenie? Idź robić tam czy tam, tyle wiesz ile powie Ci współpracownik, jeśli w ogóle ma czas żeby Ci coś wyjaśnić. Jeśli ktoś nigdy nie pracował na produkcji ani nie jest w dobrej kondycji fizycznej, nie ma sensu iść, bo się po prostu zginie.

Irena
@CC

Napisałeś, że nie wiadomo czy pracownik nawet na przerwę pójdzie podczas pracy, jak nie ma go kto zmienić... To w tej firmie nie ma czegoś takiego, jak ustalony czas na przerwę, gdzie maszyny zostają wyłączone i każdy idzie sobie coś zjeść, odpocząć? Czy jak się wykonuje pracę za co najmniej dwie osoby, to doceniają jakoś pracownika? Dają jakieś premie? Czy nic z tych rzeczy raczej

CC
@Irena

Nie, maszyny "chodzą" cały czas, chyba, że akurat są wyłączone bo nieczynne. Czas na przerwę jest niby ustalony, ale, jak już wspomniałem, w praktyce idziesz na nią, gdy ktoś, kto wykonuje zadanie, od którego może odejść (np prasowanie produktu czy operowanie wózkiem), zajmie Twoje miejsce. Wiem o sytuacjach gdy komuś zdarzyło się, że nie mógł wyjść na przerwę, bo akurat nie było go jak zmienić. Premie to w zasadzie fikcja. Zdarza się, że dostajesz polecenie i nikogo nie obchodzi, że nie masz jak go wykonać ani narzędzi. Lub też masz gdzieś iść a okazuje się, że nie ma materiałów. Bywa, że każą coś zrobić, zaczynasz a 5 minut później masz polecenie rzuć to i rób coś innego. Nie wiadomo czy masz potem do tego przerwanego wrócić, czy zostawić w cholere. Co do odzieży ochronnej, rękawiczki i okulary do maszyn musiałem kupić we własnym zakresie, bo o tym, by szukać kierownika po hali nie było mowy (brak czasu), albo padała odpowiedź, że rękawiczek nie ma. Okularow nie ma.

@CC

Zgadzam się, jeśli na twojej maszynie jest trochę więcej luzu, albo krótkie przerwy, masz chodzić i pomagać przy innych, ponieważ brakuje ludzi. Więc biegasz między swoją a pomaganiem tam, jeśli u Ciebie obsuwa, bo nie zbierzesz na czas, Twoja wina. Tak było podczas mojej przygody z tą firmą i widzę, że bez zmian Z przerwa też się zgadzam.

Kamil

Szkoda czasu na tą firmę, rekrutacja żenada. Olewanie kandydata, może ktoś przyjdzie... Straszne warunki pracy, bardzo niskie pensje jak na prace na 3 zmiany. Proponuję firmę omijać.

Tomasz
@Kamil

Niskie czyli jakie? Ile dają przy pracy na 3 zmiany?

.llll
@Kamil

To prawda maszyny gorące na chama włączają za szybko później (usunięte przez administratora) wychodzą łaskę robią że dają czyste rękawiczki a okulary osłonowe wcale nie dają

Marzena
@.llll

Skoro nie dają to jest jakiś dodatek żeby samemu sobie takie rzeczy kupować? No i jak z tymi gorącymi maszynami, trzeba mieć jakąś odzież ochronną do pracy przy nich?

@Marzena

Nie ma, to czy akurat dostaniesz rękawiczki/okulary to loteria. Jak napisał ktoś tam inny wyżej, prościej szybciej kupić samemu. W rękawiczkach na maszynie pracować musisz, ale jeśli nosząc 6 dostajesz rozmiar 10, bo tylko takie akurat są, to jest to niewygodne. Podejrzewam, że gdyby rękawiczki nie były tu musem, to byłyby zamawiane od święta. Zresztą co z tego, skoro nawet mając je założone człowiek i tak parzy sobie ręce.

jan

Kiedyś tam pracowałem. Jak widzę po wpisach nic się nie zmieniło. Szkoda czasu i zdrowia . Omijać szerokim łukiem.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Pulp-Tec Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

jack

ta dostaniesz! masz zasuwać a nie gadać najlepiej 16 godzin pracy nma dobe i nie dyskutować

Edyta
@jack

Czyli co, nadgodziny macie? A płatne chociaż czy odbiera się jako wolne?

Janek

Jak wygląda atmosfera pracy w biurach? Pojawila sie oferta na specjalistę ds.jakosci. stad moje pytanie

Edyta
@Janek

A gdzie jest ta oferta podpowiesz? Bo chętnie bym sobie poczytała

Zostaw merytoryczną opinię o Pulp-Tec Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Pulp-Tec Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pulp-Tec Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pulp-Tec Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pulp-Tec Sp. z o.o.
  • Rokicińska 168