SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

Opinie o SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

Robson

Niestety..mimo dużych umiejętności zawodowych,jeśli nie znasz dobrze języka niemieckiego i nie posiadasz auta w miarę nowego żeby dojechać do Szwajcarii i tam się poruszać nie masz żadnych szans na zatrudnienie.Bedąc dobrym fachowcem zostałem odrzucony z rekrutacji,bo tu nie liczą się umiejętności tylko auto i język..no cóż..szkoda..aż nie do wiary,że ok 5tyś osób rocznie które są rekrutowane ma dobre auta i zna język.. pozdrawiam

@Robson

Witam. Dokładnie liczy się doświadczenie , język oraz tak auto jest dużym plusem. Może Pan być doświadczoną osobą tj dobrym fachowcem ale...nie znając języka nie dogada się Pan na budowie ( nie ma w Szwajcarii koordynatorów tłumaczów tak jak np w Niemczech). Nie znając języka - > może mieć Pan również problemy z trafieniem do pracy w przypadku problemów. Nie mając auta - może Pan nie dotrzeć na czas do pracy . Hotele są oddalone od firmy czasami 30-50 km ( obecnie jest przepełnienie w Szwajcarii osobami z innych krajów i bardzo ciężko znaleźć wolny pokój , wolne zakwaterowanie blisko pracy ). Auto jest bardzo dużym atutem dlatego że komunikacja miejska w mniejszych miejscowościach jest słaba. Poza dużymi miastami takie jak Zurich, Basel, Bern autobusy , pociągi nie jeżdżą od samego rana tj od 5-7 co mogłoby stanowić problem z dotarciem punktualnym do pracy . W Szwajcarii to Pan samodzielnie musi dotrzeć do firmy / na budowę tj do miejsca pracy. także ma Pan racje mimo tego że ktoś może być super fachowcem ale nie znając języka i nie mając auta co czyni niezależnym oraz elastycznym w przypadku nawet zmiany pracodawcy ,firmy może mieć problemy z uzyskaniem pracy na terenie Szwajcarii . rozwiązanie : znalezienie partnera/ kolegi który posiada podobne doświadczenie , auto lub język i aplikowanie we dwoje jako team . Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu . info@swissrecruiter.ch https://www.praca-szwajcaria.com/aplikuj/ +48 780 640 559 (także przez WhatsApp)

Spodobała mi się oferta pracy dla Stolarza - Montera Kuchni w Szwajcarii. Spore widełki były podane w ogłoszeniu 24-32 tyś. Od czego zależna jest ta rozbieżność i jako npwy pracownik której granicy tych widełek byłoby mi bliżej dolnych czy górnych? Mam samochód i język też znam dodam, bo ktoś tu pisał, że to raczej warunek konieczny żeby się w ogóle dostać.

Witam. rozbieżność zależy od stawki godzinowej . Widełko na tym stanowisku to 32-40 chf na godzine stąd jest właśnie ta rozbieżność przy końcowym rozrachunku. wpływ na stawkę ma: - doświadczenie ogólne - doświadczenie w Szwajcarii - poziom języka niemieckiego Zachęcam do kontaktu : info@swissrecruiter.ch https://www.praca-szwajcaria.com/aplikuj/ +48 780 640 559 (także przez (usunięte przez administratora) SWISS RECRUITER SP. Z O.O. (KRAZ. 26036) Jesteśmy wiodącą firmą, która prowadzi rekrutacje głównie dla największych Szwajcarskich firm z branży budowlanej, przemysłowej oraz branży technologii informacyjnych (IT). Zatrudnienie odbywa się bezpośrednio przez Szwajcarską firmę z pełną Szwajcarską umową o pracę. Dzięki dużemu doświadczeniu w prowadzeniu rekrutacji, świetnej znajomości rynku Szwajcarskiego, doświadczonemu team rekruterów i renomie jaką wypracowujemy od lat - pomożemy Tobie szybko uzyskać pracę na obecnie najlepszym rynku (usunięte przez administratora) w Europie. Na co dzień współpracujemy z największymi Szwajcarskimi firmami, co daje bardzo duże możliwości w szybkim znalezieniu (usunięte przez administratora) dla Ciebie ! Posiadamy rocznie 3-4 tysiące wakatów na wszystkie stanowiska z sektora budowlanego, przemysłowego jak i dla Specjalistów IT. Pracujemy tylko ze sprawdzonymi firmami, które są na rynku od kilkunastu - kilkudziesięciu lat i znamy je osobiście odbywając wspólnie cykliczne spotkania i konferencje. Postaw na doświadczenie i sprawdzone firmy !

Piter

Witam czy ktoś z Was pracuje w tej firmie jako spawacz Mig Mag? Jakie są zarobki miesięczne w tej firmie? Czy jest to opłacalne? Proszę o odpowiedź

@Piter

Witam Panie Piotrze. U nas tj. w firmie Swiss Recruiter nie pracuje żaden spawacz gdyż nie jesteśmy firmą zatrudniającą do (usunięte przez administratora) zagranicą (nie jesteśmy płatnikiem). Prowadzimy rekrutacje dla Szwajcarskich podmiotów / firm które przez naszą rekrutację zatrudniają Spawaczy. Chętnie zaproszę Pana na rozmowę telefoniczną do naszego konsultanta który specjalizuje się właśnie w rekrutacji Spawaczy , monterów itp. Artur : +48 516 355 518 ( można także dzwonić przez (usunięte przez administratora) "SWISS RECRUITER SP. Z O.O. (KRAZ. 26036) Jesteśmy wiodącą firmą, która prowadzi rekrutacje głównie dla największych Szwajcarskich firm z branży budowlanej, przemysłowej oraz branży technologii informacyjnych (IT). Zatrudnienie odbywa się bezpośrednio przez Szwajcarską firmę z pełną Szwajcarską umową o pracę. Dzięki dużemu doświadczeniu w prowadzeniu rekrutacji, świetnej znajomości rynku Szwajcarskiego, doświadczonemu team rekruterów i renomie jaką wypracowujemy od lat - pomożemy Tobie szybko uzyskać pracę na obecnie najlepszym rynku (usunięte przez administratora) w Europie. Na co dzień współpracujemy z największymi Szwajcarskimi firmami, co daje bardzo duże możliwości w szybkim znalezieniu (usunięte przez administratora) dla Ciebie ! Posiadamy rocznie 3-4 tysiące wakatów na wszystkie stanowiska z sektora budowlanego, przemysłowego jak i dla Specjalistów IT. Pracujemy tylko ze sprawdzonymi firmami, które są na rynku od kilkunastu - kilkudziesięciu lat i znamy je osobiście odbywając wspólnie cykliczne spotkania i konferencje. Postaw na doświadczenie i sprawdzone firmy !"

Chce aplikować na dekarza blacharza w Baden. Przy pracy na dachach trzeba mieć dodatkowe uprawnienia wysokościowe bo nic nie ma o tym w ogłoszeniu. Interesuje mnie ile zwykle trwa kontrakt. Można dostać urlop na zjazd do Polski? Taki płatny.

Witaj . Na stanowisko Dekarz nie są wymagane dodatkowe uprawnienia wysokościowe. Jeśli chodzi o urlopy - nie są płatne natomiast jest dodatek który nazywa się "feriengeld" i stanowi on w skali msc ok 400-500 chf co w przeliczeniu daje nam ok 2 dni płatne w skali msc. zachęcam do kontaktu . w Rozmowie telefonicznej chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania. Aplikuj : info@swissrecruiter.ch Zadzwoń lub napisz : +48 780 640 559 (także przez (usunięte przez administratora)

Dekarz

aplikowałem przez formularz na ich stronie www , wysłałem CV

o doświadczenie , język niemiecki i od kiedy możliwy start, czy mam auto, czy mam kogoś do teamu ( jade z kolegą bo on zna niemiecki a ja tylko angielski i to nie przeszło)

Robson

Witam..mam pytanie .jak jest z badaniami do podjęcia pracy? Jakieś specjalne wymogi? Badania w Polsce czy gdzie indziej? Pozdrawiam

firmy Szwajcarskie nie wymagają żadnych badań lekarskich. Pozdrawiam serdecznie

Robson

Witam..jak wyglądają badania? Jakieś specjalne wymogi? Gdzie trzeba wykonać?

firmy Szwajcarskie nie wymagają żadnych badań lekarskich. Pozdrawiam serdecznie

Armagedon

Nie są zbyt uczciwi,nie odpowiadają na email -e z tego co wywnioskowałem odpowiadają tylko ludziom z dobrym niemieckim i tylko wybiórczo.Niepochlebne treści usuwają

@Armagedon

Szanowny Panie Armagedon co pan myśli pod pojęciem " nie sa zbyt uczciwi " ? tzn cos robią nie tak ? ktos Pana (usunięte przez administratora) ? cos zrobił ? może Pan rozwinąć ten wniosek ? Kontaktujemy się z każdym w miarę możliwości. tygodniowo aplikuje do nas 1500-2000 kandydatów i jest to logiczne że nie jesteśmy w stanie do każdego zadzwonić. Proszę śmiało zadzwonić do nas . Nasz numer jest podany wszedzie...na naszej stronie www , na facebooku, na ogłoszeniach itp. Nie lepiej po prostu zadzwonić do nas niż pisać komentarze? wydaje mi się że jest to szybsze... zachęcam do kontaktu : +48 579 212 910

@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

To ile osobom na te 2000 odpowiadacie? ile zwykle z tej liczby zostaje zatrudnionych? Czyli feedback nie każdy dostaje, a już w szczególności o tym, że nie dostało się pracy?

Jak to w procesie rekrutacji bywa kontaktujemy się z osobami która "prawdopodobnie " spełniają wymagania postawione przez klienta . Do tych wymagań głownie zaliczają się : min 3 letnie doświadczenie na stanowisku o które kandydat się ubiega , język niemiecki komunikatywny lub posiadanie auta na wyjazd. Oczywiście że feedback nie dostaje każdy. Ciężko żeby miesięcznie dawać odpowiedź do około 10 tys ludzi . Proces ten wymagałby bardzo dużego wysiłku pracy . W dzisiejszych czasach rekrutacja odbywa się dynamicznie i pracodawca kontaktuje się z wybranymi przez siebie kandydatami . Szwajcaria to bardzo wymagający kraj i prace nie łatwo jest otrzymać właśnie przez te dość duże wymagania przede wszystkim językowe. Pozdrawiam serdecznie

Marek Polański.

Pracowałem w Szwajcarii kilka razy przez SWISS RECRUITER. Firma pewna i pomocna. Nigdy się nie zawiodłem. Pełna pomoc i współpraca. Szybki kontakt. Naprawdę polecam.

@Marek Polański.

Dziękujemy Panie Marku ...Praca z takimi ludźmi jak Pan to przyjemność . Jeśli będzie Pan kiedyś zainteresowany powrotem to jeden telefon i praca na Pana czeka . Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w tym roku dla Pana i całej rodziny.

@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

Jakie cechy cenicie sobie wśród kandydatów? Pytam, bo też chciałbym mieć taką stałą sytuację jak Pan Marek. Czy powroty do pracy są na takich samych zasadach lub może lepszym? Jakbym się zdecydował na pracę to co jaki czas mogę zjeżdżać do domu i jak długie to mogą być przerwy?

Witam, Szwajcarscy pracodawcy patrzą głównie na doświadczenie oraz umiejętności języka niemieckiego. Dużym plusem jest również posiadanie własnego auta na spokojne dojazdy do pracy. Większość pracowników którzy wykonywali zlecenie u kontrahenta a ten był z ich pracy zadowolony ma możliwość powrotu po przerwie. Dzieje się to np teraz w styczniu gdzie bardzo dużo pracowników wraca do firm w których zakończyli zlecenia w listopad/grudzień . Jeśli chodzi o zasady , płatności i stawki my jako firma rekrutacyjna nie mamy tu decyzyjności i takich sprawach decyduje tylko i wyłącznie Pracodawca Szwajcarski /nie rekruter. Często zdarza się że ktoś po powrocie otrzymuję większą stawkę . Nie jest już "nowym" w Szwajcarii , wie jak dużo rzeczy funkcjonuje i dla pracodawcy jest on już bardziej wartościową osobą . Nie jest to stała reguła gdyż dużo firm w okresie zimowym nie daje podwyżek natomiast jest to kwestia mocno indywidualna. Zjazdy są ustalane indywidualnie z pracodawcą. Najczęściej osoby pracujące w Szwajcarii mające rodziny w Polsce zjeżdżają co 4 tygodnie na 1 tydzień urlopu. Jeśli będzie Pan zainteresowany proszę wysłać CV na nasz adres mail info@swissrecruiter.ch a wtedy jeden z naszych konsultantów wszystko Panu w rozmowie telefonicznej wytłumaczy i odpowie na pytania. Wszystkiego dobrego w tym roku , pozdrawiamy

@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

A na czym polega pomoc w organizacji zakwaterowania? Zauważyłem, że piszą o niej Państwo w interesującej mnie ofercie dla dekarza-blacharza. I jak z kosztami tegoż zakwaterowania oraz transportu do i z Szwajcarii? Kto je ponosi i ile wynoszą?

dzień dobry pomoc w zakwaterowaniu : Pracodawca pomaga tj znajduje / rezerwuje dla Pana zakwaterowanie. Może Pan z niego skorzystać a może Pan sobie sam coś znaleźć. Są to przeważnie pokoje w hotelach . Koszt takiego pokoju to średnio 600-950 chf na msc . Cen nie ustala pracodawca. Jedynie może "dogadać" korzystną cenę dla Pana z hotelem wynajmującym . Transport: dojazd do Szwajcarii we własnym zakresie. dojazd do pracy tj do firmy również we własnym zakresie. nie ma żadnych zwrotów za dojazd do Szwajcarii i do pracy. Myślę że pracował Pan w Niemczech bo tam za takie rzeczy chyba zwracają ale zarabia Pan 2500 euro średnio a nie 5000 lub więcej. W Szwajcarii są bardzo dobre zarobki i nikt nie zwraca nikomu za takie rzeczy. Tu jest pełna Szwajcarska umowa o prace . Nie ma kombinacji jak w innych krajach że mała stawka a duża dieta albo praca na własnej działalności itp. Tu jest umowa o prace i jest Pan spokojny o wypłatę. Pozdrawiam

@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

I pracownik sam musi opłacić nocleg czy odciągacie mu z wypłaty? Co obejmuje taka szwajcarska umowa, jestem ciekaw różnić porównując umowę polską. Którego dnia przelewacie wynagrodzenie, jest jakiś termin ustalony dla wszystkich?

witam nie my tylko pracodawca Szwajcarski , My nie zatrudniamy , nie jesteśmy płatnikiem. Zakwaterowanie to kwestia umowna z pracodawcą. Jak ktoś ma pieniądze to płaci sam np co tydzień . Jak ktoś nie ma to można uzgodnić z pracodawcą żeby zapłacił i odciągnął z wypłaty - i tak się to głównie odbywa. Umowa Szwajcarska o prace zawiera podobne rzeczy jak Polska umowa tj składki Emerytalne , rentowe , podatek dochodowy. wypłaty : do ustalenia indywidualnie. można otrzymywać co tydzień a można co miesiąc. Każdy wybiera sobie jak woli.

Kamil

Dzień dobry Posiadacie oferty pracy na spawaczy Tig instalacje spożywcze ? Pozdrawiam

Mag

Czy warto wyjechac przez ta firme do szwajcarii jako spawacz Mag 135. Jakie warunki domowe ile miesiecznie wyjde na czysto Kasy?

Pracownk

Niestety firma krzak. Polska umowa zlecenie w Szwajcarii, bez żadnych praw socjalnych. Kolegę chorego. Zostawili w hotelu kazać mu płacić za pobyt. A po kontakcie na FB szybko usuwają opinie i blokują konto.

@Pracownk

Szkoda to nawet komentować co Pan tu napisał ale chcąc być transparentnym udzielę odpowiedzi . Firma Swiss Recruiter nie wystawia żadnych umów zlecenie na prace zagranicą gdyż nie zajmujemy się zatrudnianiem pracowników . Misja jaką pełni nasza firma to prowadzenie rekrutacji dla Zagranicznych partnerów (głownie w Szwajcarii) tj firm z którymi współpracujemy. Dzięki renomie na rynku Szwajcarskim i dobrej współpracy z firmami jesteśmy w stanie szybko Pomóc w znalezieniu pracy. Być może Pan nas z kimś pomylił ale też wątpię gdyż w Szwajcarii jest troszkę inne prawo niż w EU i na polskich umowach nikt nie może tam pracować. Reasumując złośliwy człowieku - na przyszłość jeśli chcesz komuś zaszkodzić to najpierw zdobądź odrobinę wiedzy na temat funkcjonowania danej firmy (co robi i na jakich warunkach działa) oraz zasad panującym w danym kraju. Jeśli chodzi o blokowanie na FB to racja każdy z użytkowników używający wulgaryzmy oraz ten kto ma na celu sianie nienawiści wobec drugiego jest blokowany , więc jeśli Pan został zablokowany to najwyraźniej zaliczył się Pan do tej kategorii. Mimo tego życzymy wszystkiego dobrego w tym roku dla Pana i mniej zawistności do drugiego człowieka a wtedy i Panu powinno się lepiej żyć.

Ducus

Witam czy mieliby państwo jakaś ofertę pracy z branży CNC ? Jestem operatorem z 7 letnim stażem pracy. Jeśli chodzi o niemiecki to komunikatywny i szybko się uczę ;)

Radzio
@Ducus

Cześć. Widziałeś to ogłoszenie w sieci dla Pracownika ogólnobudowlanego? Z kasą tak się sprawy mają, że podają 27 000–34 000 zł brutto / mies + UoP. Z tym, że są jeszcze 3 dni na wysłanie życiorysu. A jak sprawdzałem wymagania, to 2-3 lata doświadczenia i przynajmniej jedna osoba w ekipie mówiąca po niemiecku, włosku, lub francusku komunikatywnie. Jedno, co bym potrzebował bardziej wiedzieć, to o tej pomocy na miejscu. Napisano, że pracodawca organizuje pozwolenie na pobyt, ubezpieczenie, no i pomoc z zakwaterowaniem. A jak z kosztami dojazdu do Szwajcarii i później do samej pracy oraz z kosztami mieszkania? Kto to wie i doradzi, czy jest z tej pracy duży zysk?

@Radzio

No muszę ci tu napisać,że jak przyjeżdżasz to na własny koszt,zezwolenie organizuje pracodawca ,jeśli chodzi o meldunek lub zgłoszenie do gminy musisz to zrobić samemu.Jesli chodzi o zakwaterowanie opłacane jest z twojej pensji zależy co ci znajdą niekiedy 35 franków za dobę lub 50 franków za dobę.no i koszt zakwaterowania jest od 700 do 1350 franków za miesiąc lub więcej.Sam musisz przyjechać i ocenić czy się opłaca.Obecnie pracuje przez tą agencje,.Kasa się zgadza lecz niekiedy pracodawca nalicza koszty za ubranie robocze za 150 franków a jak cię zwolni po tygodniu to zapomnij że wracają pieniądze i zostajesz z tymi ubraniami roboczymi.Niekiedy zauważysz że na pasku wyplatowym są dziwne potrącenia.Co niekiedy wkurza.

@Ducus

witam . tak . posiadamy oferty z branży CNC. Zachęcam do kontaktu : KONTAKT: info@swissrecruiter.ch https://www.praca-szwajcaria.com/aplikuj/ +48 780 640 559 (także przez (usunięte przez administratora)

@Radzio

witam. w kontakcie tel może Pan uzyskać więcej informacji. Zachęcam do kontaktu : +48 780 640 559 a tak po krótce : - pomoc : tak pracodawca pomaga w zakwaterowaniu ( płatność po stronie Pana ok 500-900 chf na msc w zależności od miejsca, warunków, lokalizacji) oraz organizuje Panu pozwolenie 3 miesięczne ( przed upływem 3msc melduje się Pan w gminie). Jeśli chodzi o zysk to są osoby która miesiąc netto zamykają na 10 tys zł a są osoby które i netto zakończą miesiąc na 25 tys zł. Wszystko zależy od stawki , ilości godzin ( płatna każda godzina) oraz kosztów życia . Pozdrawiam serdecznie

@Zibip

Witam. Wymagania w Szwajcarii co do fachowców są takie że każdy powinien mieć ubranie robocze i podstawowe narzędzia. To naturalne że nie ma zwrotu za nowe ubrania bo one są Pana. jeśli chodzi o naliczenia to nie ma możliwości żeby coś było dziwne. W Szwajcarii kodeks i prawo jest jedno i odtrącenia są jednakowe dla wszystkich osób pracujących w Szwajcarii. Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu wytłumaczenia w języku polskim tych potrąceń. Główne potrącenia to : podatek dochodowy, oraz 1 i 2 filar emerytalny ( składki na emeryturę). Jeśli chodzi o wypłaty to mogę śmiało powiedzieć że zawsze kasa się zgadza ( na podstawie kilku tysięcy zatrudnionych pracowników). Jedyny problem stanowi właśnie brak zrozumienia "odtrąceń" od kwoty brutto co powoduje że ludzie myślą że coś może być nie tak . Zachęcam do kontaktu , pozdrawiam

@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

Ja tu muszę napisać że rozumiem potrącenia wszystkich podatków,składek zdrowotnych,oraz emerytalnych lecz mnie chodzi o całkiem inne potrącenia,nie będę tego tutaj pisał bo jak zwróciłem się do agencji w której pracowałem i powiedziałem o tym no to się obrazili na mnie i już u nich nie pracuję.No taka jest polityka zwrócisz uwagę za niezgodne z tobą potrącenia to jesteś niewygodny.

@Zibip

w takim razie proszę śmiało napisać do mnie bezpośrednio na mój mail : martin@swissrecruiter.ch Gwarantuje że pomogę i się nie obrażę .

@Zibip

dlatego zaproponowałem Panu bezpośredni kontakt na mail ale jeśli Pan nie chce skorzystać to uznajmy że temat zakończony . Myślę również że to żadna tajemnica napisać konkretnie o co chodzi . Pozdrawiam

Katarzyna
@Zibip

Hmmm, a co wchodzi w skład takie kwatery za 35 - 50 franków? To jest pokój w jakimś mieszkaniu czy hotelu robotniczym? To są pokoje jednoosobowe, wspólna kuchnia i łazienka? Jest w cenie internet w tym lokum? Kto sprząta te części wspólne mieszkania?

@Katarzyna

witam, z reguły jest płatność tygodniowa lub miesięczna - wtedy wychodzi taniej . Są to głownie hotele pracownicze lub wynajmowane pokoje. Pokoje jednoosobowe. Jeśli chodzi o opcje pozostałe to jest już zależne od danego hotelu gdyż czasami jest wc , prysznic w pokoju a czasami wspólnie na korytarzu , z Kuchnią podobnie. Jeśli chodzi i sprzątanie to też jest różnie : czasami hotel ma personel do sprzątania a jeśli nie to samemu. Jeśli jest internet w hotelu ( wifi) to przeważnie jest w cenie. Generalnie wszystko jest kwestią ceny. Nie można np za 500 chf na msc oczekiwać cudów i super warunków bo tak niestety nie ma , natomiast jest to też kwestia indywidualna bo każdy ma inne potrzeby i wymagania . Można też zakwaterowania szukać samemu , na własną rękę - tak bardzo dużo osób czyni i nie ma pretensji wtedy do osób trzecich że ktoś musi dużo płacić a ma mały pokój itp...

@Zibip

To za co konkretnie te potrącenia są? O dużych kwotach mowa? Piszesz jakby były one zupełnie niezasadne, więc jako potencjalny kandydat chętnie się dowiem o co chodzi... Są zawierane jakieś kary umowne?

witam Poniżej wklejamy wyjaśnienia dokładne do potrąceń . AHV, IV, EO Wszystkie trzy składki po połowie opłacasz Ty i Twój pracodawca. Na odcinku wypłaty, który otrzymałeś, wyszczególniona jest zwykle tylko część, którą ponosisz Ty. Realnie obie strony muszą odprowadzić z tego tytułu po 5,275% wynagrodzenia. Oznacza to, że łącznie na składkę emerytalną (niem. AHV), składkę na rentę inwalidzką (niem. IV) oraz na świadczenia socjalne (niem. EO) przeznaczanych jest 10,55% Twojego dochodu: 8.7% trafia do Alters- und Hinterlassenenversicherung (AHV) – w ten sposób finansujesz emeryturę. 1.4% trafia na poczet Invalidenversicherung (IV) – z tych środków są opłacane renty dla osób niepełnosprawnych oraz ich integracja społeczna. 0.5% to potrącenie do tzw. Erwerbsersatzordnung (EO). Z tych środków finansowane jest świadczenie zastępujące wynagrodzenie np. w trakcie służby wojskowej, ale i m.in. zasiłek macierzyński, czyli Mutterschaftstaggeld. ALV Szwajcarskie ubezpieczenie na wypadek bezrobocia, czyli Arbeitslosenversicherung (w skrócie ALV) również po połowie opłacasz Ty i Twój pracodawca (po 1,1%). Z tych pieniędzy są wypłacane diety dla bezrobotnych w wysokości 70-80% ostatnio otrzymanego wynagrodzenia, jeśli Twoja firma ogłosi upadłość lub Cię zwolni. NBUV, BUV Jako pracownik sam ponosisz koszt ubezpieczenia na poczet wypadku poza miejscem pracy (niem. Nichtbetriebsunfallversicherung, w skrócie NBUV). Przydarzył Ci się wypadek w czasie wolnym? Od trzeciego dnia chorobowego NBUV wypłaca 80% Twojego wynagrodzenia w formie diety (niem. Taggeld). Wcześniej robi to Twoja firma. Natomiast ubezpieczenie od wypadków przy pracy, czyli Berufsunfallversicherung (BUV) opłaca tylko pracodawca. Ubezpieczenie zabezpiecza Cię w przypadku, gdy dojdzie do nieszczęścia w trakcie pracy. BVG Od 18 roku życia potrącane są również składki na zawodowe ubezpieczenie emerytalne (BVG) do kasy emerytalnej. Nie jest to jednak inwestycja w zabezpieczenie na starość, w początkowej fazie ścieżki kariery środki trafiają na poczet ubezpieczenia od ryzyka (niem. Risikoversicherung), które byłoby wypłacane dodatkowo do renty inwalidzkiej IV na wypadek niezdolności do pracy. Natomiast od 25 roku życia składka BVG jest przekazywana do kasy emerytalnej, co z pewnością zauważysz po wysokości potrąceń z wypłaty. Wysokość składki jest uzależniona od dochodu, Twojego wieku oraz częściowo od kasy emerytalnej: Wskazówka: Składkę na BVG opłaca zarówno pracownik, jak i pracodawca. Krankentaggeldversicherung (KTG) Składka na ubezpieczenie chorobowe (niem. Krankentaggeldversicherung, w skrócie KTG) może, ale nie musi być opłacana. Częściowo może być ujęta w umowie o pracę lub umowie taryfowej (niem. Gesamtarbeitsvertrag, w skrócie GAV). Wysokość składki (którą opłacają pracownik i pracodawca) waha się między 0,5 a 3%. To ubezpieczenie gwarantuje, że w razie choroby wynagrodzenie będzie wypłacane przez 720 dni. Bez KTG pracodawca musi wypłacać zasiłek chorobowy przez trzy tygodnie.

Mario

także polecam. dużo ofert. ciekawe oferty. dobry kontakt

@Mario

A napiszesz coś więcej? A nie tylko zdawkowe słowa, nic konkretnego nie mówiące. Swoją drogą to mega dziwne że codziennie pojawia się jakiś super pozytywny komentarz.

@Monika

Witam, Szanowana Pani Moniko, komentarze pojawiają się głównie od 27 grudnia. Wówczas zobaczyliśmy profil naszej firmy na portalu GoWork, więc automatycznie wysłaliśmy informację do osób zatrudnionych przez Nas w Szwajcarii o wystawienie opinii. Jeśli ma Pani jakiekolwiek pytania odnośnie Pracy w Szwajcarii, z chęcią udzielimy odpowiedzi. Pozdrawiamy

@Monika

Dokładnie tak. To wygląda na zlecenie pisania opinii. Wszystkie na raz , a i język oraz słownictwo za "inteligentne", nie obrażając pracowników

@Piotr

Witaj Piotr. Wszystkie opinie są pisane przez pracowników którzy podjęli pracę w Szwajcarii za pomocą SwissRecruiter. Od czasu do czasu wyślemy notkę do nowych pracowników z prośbą o wystawienie opinii. Chcąc poprawić rzetelność opinii, obecnie dopisujemy prośbę o podanie imienia i nazwiska pracownika, jak można zauważyć po ostatnich komentarzach. Jeśli ktoś ma pytania dotyczące pracy w Szwajcarii, zakwaterowania itp zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym biurem. Pozdrawiamy SwissRecruiter

Izka
@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

A nie można poczytać tutaj niczego o pracy? Żeby wiedzieć, na co się człowiek decyduje. Chociaż czego oczekuje się od kandydatów, jakich kursów albo szkoły?

@Izka

Wszystkie informacje uzyska Pani kontaktując się z nami bezpośrednio telefonicznie : +48 516 355 518 lub na naszej oficjalnej stronie : https://www.praca-szwajcaria.com/ Portal Go work jest portalem bardzie służący do opiniowania a nie to opisywania życia w Szwajcarii , wymagań itp . Wymagania są opisane w każdej ofercie pracy które również znajdują się na tym portalu ale w innej jego części . Pozdrawiam serdecznie

No name
@Izka

Dobre pytanie

@No name

na to pytanie została już udzielona odp "Wszystkie informacje uzyska Pani kontaktując się z nami bezpośrednio telefonicznie : +48 516 355 518 lub na naszej oficjalnej stronie : https://www.praca-szwajcaria.com/ Portal Go work jest portalem bardzie służący do opiniowania a nie to opisywania życia w Szwajcarii , wymagań itp . Wymagania są opisane w każdej ofercie pracy które również znajdują się na tym portalu ale w innej jego części . Pozdrawiam serdecznie"

@Monika

Pani Moniko komentarze na tej stronie nie stanowią nawet 10% osób zatrudnionych i zadowolonych. .. Prowadzimy rekrutacje na dużą skale , do największych Szwajcarskich firm .

@Mario

Dziękujemy za miłą opinie. Pozdrawiamy serdecznie

Mikołaj
@Piotr

Może się okazać że niektórzy pracownicy mają lepsze wykształcenie i doświadczenie niż Twoje. ;)).

@Mikołaj

tzn ?

@Mario

Bardzo dziękujemy za miło opinie.

Robert
@Piotr

Może właśnie mają samych inteligentnych pracowników, coś z tym nie tak?

@Robert

dokładnie tak . wszystkie osoby które dzięki naszej rekrutacji otrzymały prace w Szwajcarii to osoby inteligentne i dziękujemy im bardzo za dotychczasową super współprace .

Artur

Witam. Jestem monterem rusztowań.(15 lat doswiadczenia) Bez prawa jazdy. Niemiecki slabo (do przypomnienia), angielski komunikatywnie. Czy byłaby dla mnie jakaś oferta?

@Artur

tak. Proszę o kontakt. ???? info@swissrecruiter.ch ????https://www.praca-szwajcaria.com/aplikuj/ ????+48 780 640 559 (także przez (usunięte przez administratora)

Teraz szukają pracowników ogólnobudowlanych i mąż się zastanawia czy warto. Pomoże ktoś w podjęciu decyzji? W jakim czasie rozpatrują cv od momentu wysłania go? Mąż chciałby zacząć od zaraz, więc każdy dzień oczekiwania jest ważny. Ile w miesiącu można wyrobić nadgodzin? Wolne za dodatkowe godziny też czasem można wziąć?

@Ania

Ja przez nich pracuje lecz od 4 grudnia nie mają ofert dla budowlańców siedzę na mieszkaniu.

@Zibip

Witam. Sektor budowlany rządzi się swoimi prawami . Większość ludzi w grudniu zjeżdża do Polski i wraca styczeń - luty. Grudzień to miesiąc kiedy pracodawcy nie zatrudniają już nowych pracowników do firmy . Musi Pan rozważyć i przemyśleć samemu czy warto w Grudniu bez pracy być w Szwajcarii. Jeśli możemy jakoś pomóc proszę napisać swoją godność. Pozdrawiam serdecznie

@Ania

Witam. Prowadzimy rekrutacje do największych firm, biur w Szwajcarii. Nie jesteśmy przyszłym pracodawcą ani płatnikiem dla Pani męża i należy to rozróżnić. Wyjazd zagranice to odpowiedzialna decyzja . My możemy Pani męża polecić , zarekomendować do pracodawców a następnie po rozmowie mąż może sam podjąć decyzje. Szwajcaria to ciekawy kierunek więc jeśli chodzi o zarobki , warunki pracy to warto gdyż to obecnie jeden z lepszych kierunków jak nie najlepszy. Średnio w Szwajcarii miesięcznie pracuje się od 170-210 h. Średnio 8-9 h na dzień. Wszystkie godziny pracy oraz nadgodziny są wypłacane od razu ( nie ma potrzeby odbierać nadgodzin w urlopie tak jak jest to często praktykowane w innych krajach). Pozdrawiam

Ponq

Jest jakaś oferta dla stolaż meblowy ? 7lat doświadczenia komunikatywny angielski

@Ponq

tak KONTAKT: info@swissrecruiter.ch https://www.praca-szwajcaria.com/aplikuj/ +48 780 640 559 (także przez (usunięte przez administratora)

Monia

Mąż właśnie znalazł ofertę na gowork'u dla spawacza w Zurychu. W ogłoszeniu podane jest, że dają uop, a na jaki czas można dostać tę pierwszą? Jest jakiś okres próbny ? Czy niemiecki trzeba dobrze znać czy może same podstawy wystarczą?

@Monia

dzień dobry . tak zawsze jest umowa Szwajcarska. Zatrudnienie odbywa się bezpośrednio w firmie Szwajcarskiej. Umowa : 1sza umowa jest na okres 3miesięczny .MA to związek z pozwoleniem na prace które też jako pierwsze jest na okres 3 msc. Po tym okresie pracodawca wystawia umowę na czas nieokreślony . Jest to normalna procedura gdzie pozwolenie na pobyt idzie w parze z umową o pracę.

@SWISS RECRUITER SP. Z O.O.

A czy po przejściu z umowy na okres 3 miesięcy na umowę na czas nieokreślony coś się zmienia? Może zarobki zostają zwiększone? Albo pracownik ma dostęp do większej ilości benefitów? Dajcie znać, czy są jakieś korzyści z tego przejścia. Planuję złożyć CV

Dzień dobry . Zmiana umowy z 3 msc na czas nieokreślony często niesie za sobą podwyżkę. Nie jest to jednak coś wpisane w regulamin lub umowę i należy tu indywidulanie rozmawiać / negocjować / ustalać warunki z firmą zatrudniającą. Jeśli chodzi o benefity - tu nie ma żadnych dodatkowych przywilejów . Pozdrawiam

Spawacz

Jak jest że zjazdami na urlop? Jest rotacja 3 tygodnie pracy i tydzień w domu ? proszę o odpowiedź:)

@Spawacz

witam. Urlopy to kwestia indywidualna ustalana z firma / szefem . Z doświadczenia możemy napisać że zjazdy na tydzień co 3-4 tygodnie nie są problemem i są normalnie akceptowane.

Jakie narzędzia pracy zapewnia SWISS RECRUITER SP. Z O.O.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Karina

Witam, dziekuje z cslego serducha za miłą opiekę, zalatwoenie moich oczekiwan w 101 % Polecam, pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego i najlepszego ????????

@@Karina

Witam. Cieszymy się że kontakt i opieka od naszej rekruterki Kariny spełniły Pana oczekiwania. Zawsze staramy się pomagać oraz profesjonalnie podchodzić do każdej osoby. Dziękujemy za miłą opinie.

Zostaw merytoryczną opinię o SWISS RECRUITER SP. Z O.O. - Bochnia

• Jak się pracuje w SWISS RECRUITER SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy SWISS RECRUITER SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 235.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SWISS RECRUITER SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 187, z czego 171 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SWISS RECRUITER SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w SWISS RECRUITER SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SWISS RECRUITER SP. Z O.O.