Opinie o Mida Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Mida Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Mida Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Przewóz osób - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mida Sp. z o.o. w Lublin

Kamil

Praca to jest bardzo nieopłacalna i szukają naiwnych studentów. W umowie masz podział 50/50, ale jest to tylko uznaniowe. Więc jeśli ktoś uzna, że w tym miesiącu mniej zarabia, to dostanę tylko 40% utargu. Same koszty badań i tym podobne wynoszą około 500 zł. Dodatkowo zostałem obciążony kosztami ponownego wyrobienia oświadczenia o niekaralności. Pani Weronika źle przypisała mnie do aplikacji, a wcześniej wysłałem już wszystkie dokumenty do ich firmy, tak jak mi kazali. Pani Weronika zwaliła winę na wszystkich wokół i nie chciała zwrócić pieniędzy za wyrobienie nowego oświadczenia. Była to wina Pani Weroniki, ponieważ wysłała do FreeNow złe dokumenty. Zarobki studenta za pełen etat w godzinach nocnych wynoszą około 2000 zł na rękę. Dodatkowo samochody, które są dostępne, to istne złomy mimo, że są to roczniki powyżej 2021. W większości samochodów coś nie działa, a klienci narzekają na smród w środku. Nie wiem w jaki sposób to działa legalnie w Polsce. Myślę, że państwo powinno zrobić porządek z tymi pato-firmami.

Kamil

Masz tylko dwie zmiany: 6:00-17:00 i 17:00-2:00, na tym kończy się twoja elastyczność. Pilnują cię jak (usunięte przez administratora) przez GPS i rozliczają cię za każdy niepoinformowany kilometr. Mimo jazdy w godzinach nocnych zarobisz około 12zł/h. Za kurs średnio dostajesz 13zł, od tego prowizja bolt, VAT, prowizja partnera i inne podatki. Nawet w najlepszy dzień, gdy masz kurs za kursem, nie zarobisz minimalnej krajowej. Dodam, że miałem bonusy od bolta około 400zł, więc nawet z bonusami (usunięte przez administratora) zrobisz. Także na czysto zarobisz około 2500zł brutto jako student, psie grosze. Jeśli jesteś masochistą i lubisz, gdy ktoś cię (usunięte przez administratora) na kasę, to zatrudnij się u nich. Najgorzej wydane 600zł za badania i najgorzej przepracowany miesiąc. Nigdy nie spotkałem się z taką firmą jak ta, a pracowałem w wielu. Nawet Glovo nie podskoczy im w tej sytuacji.

Maćk

Przepracowałem niecały miesiąc Robiąc 40 godzin tygodniowo za miesiąc pracy wyjdzie nam niecałe 1500 netto miesięcznie. Nie polecam niestety, Jak ktoś chce jeździć na taxi to podstawa własny samochód. Szukanie naiwnych młodych pracowników.

@Maćk

I potem firma oddaje za te badania czy jesteś te 500zł w plecy? Można się dogadać o jakąś stawkę typu dniówka? Nie bardziej wtedy by się opłacało? A jakby jeździć tylko pon-pt to ile można wyjść miesięcznie?

Zuzanna Nowy wpis

Jestem dość dobrym kierowcą i widziałam, że właśnie poszukiwani są kierowcy b do różnych miejscowości. Próbowałam znaleźć takie info w wątku ale nikt wcześniej niestety o to nie pytał. Jako kobieta mam jakieś szanse żeby się dostać, czy firma jednak woli mężczyzn na takie stanowiska?

Kamil Nowy wpis
@Zuzanna

Polecam ci przeczytać opinie. Zarobki na poziomie 12zł/h brutto. Jeśli chcesz się dawać (usunięte przez administratora) za grosze, to przyjmą cię z otwartymi rękami. Przypominam, że musisz jeszcze wydać 500zł na wszystkie badania i zaświadczenia. Nie warto iść do takiej pracy, jeśli chcesz cokolwiek zarobić.

Natalia Nowy wpis

Samochody z 2021 r określiliscie jako złomy, przecież to nowe roczniki w sumie, jak coś jest popsute i pracownik zgłasza jakąś nieprawidłowość to firma coś w tym kierunku robi? Kierowcy kategorii B jakie wychodzi realnie wynagrodzenie, podano 2,5-7,5 tysiąca w ogłoszeniu, wy piszecie, że mniej, mogę jakąś średnią poprosić jakbym jeździła systematycznie wyłącznie w dzień?

Kamil Nowy wpis
@Natalia

Złomy, bo to że jest 2021, to nie oznacza, że jest w dobrym stanie. One mają takie przebiegi jak samochody 20 letnie, a intensywność jazdy jest kilka razy większa niż normalnie. Niezależnie czy to zamiana nocna czy dzienna, raczej nie wyjdzie ci więcej niż 15zł brutto na godzinę.

@Kamil

A propos kosztów, które podajesz, to życzą sobie od kandydata - bo wisi anons na kierowcę kat. B - (nowego) zaświadczenia o niekaralności, badań psychotechnicznycj na kierowcę TAXI, badań lekarskich na kierowcę TAXI i prawa jazdy od min. 2lat, żeby wymienić tylko kilka podpunktów z listy. Zastanawia mnie też kwestia grafiku, bo zachwalają, jaki to nie jest elastyczny, co jednocześnie nie przeszkadza im napisać o wymogu dyspozycyjności 4-5 dni w tygodniu, po 10h-12h. Jak więc faktycznie jest z tym decydowaniem, ile i kiedy się jeździ? I czy możliwe jest zarobić więcej niż 2000 zł netto bez nadgodzin? W samym ogłoszeniu zakreślili przedział 2 500–7 500 zł brutto.

Kamil

Czy nowo zatrudnione osoby w Mida Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Honda

nie, nawet po pół roku będziesz pracować na umowie zlecenie

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Mida Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Kierowca kat. B?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Szymon

MIDA - Lublin Dołączyłem się rok temu, wypłata na punktualność, grafika bezproblemowo, auto zadbane bardzo i czystości nawet wymiana olej co 15tys km, atomsfera w ekipa bardzo dobrze. Zero kłopoty, zero (usunięte przez administratora) Mam ochotę współpracę z MIDA jak dłużej lata. Bardzo polecam gorąco :)

@Szymon

O to dobra wiadomość bo ja tez chciałbym dołączyć. Jak już wspomniałeś o grafiku to podasz konkretny system w którym jeździsz. Można wybrać taki jaki pasuje kierowcy np. 3/1?

@Maćk

A czy każdego miesiaca zarabia sie tyle samo czy mogło być tak, ze trafił ci sie słaby miesiąc i sie zraziłeś?? Kurcze bo jeśli tak jest na stałe to przecież to jest poniżej najniższej. Jeszcze skoro pracowałeś to moge spytać jak wygląda sprawa z badaniami, czy jak jeszcze ich nie mam to firma pomoże zorganizować? Czy musi być na gotowe??

Maćk

Musisz sam zapłacić za badania około 500 zł Są kierowcy co jeżdżą po 10 godzin 6 dni w tygodniu to zarobisz 3000 netto

Kierowca

Mają na swojej stronie ofertę wynajmu samochód, jak zadzwoniłem to jakiś mądrala powiedział mi że na wynajem trzeba sobie zasłużyć.. .tak jak by wynajem bym za darmo...przecież wiadomo że za wynajem się płaci nie małe pieniądze... Zarobki u nich to 50/50 . Odechciewa się pracy w takiej firmie...gość z którym rozmawiałem był nie kulturalny i bezczelny. Nie polecam!

@Kierowca

Nie bardzo rozumiem. Wynajmuje się auto do jakiejś roboty i z tego, co się w ten sposób zarobi, to połowa jest dla nas, a połowa dla nich? Na podstawie jakiej umowy to się odbywa i czy są tu jakieś zapisy na temat kaucji lub kar umownych?

Ktoś zasugerował na forum, że wynagrodzenie to najniższa krajowa. Możecie przedstawić konkretne widełki zarobkowe? Zarobki na poziomie 4 tysięcy tak minimum do wyrobienia? Jaka forma umowy?

Bob

Dobry pracodawca

Joke
@Bob

Dobry pracodawca?? To chyba jakiś żart a prima aprilis dopiero w kwietniu???? (usunięte przez administratora) kłamcy i nic poza tym… Kierowcy podpisujac z nimi umowę zlecenie podpisują cyrograf z diabłem na siebie, odpowiedzialność za samochód i wszystko związane z nim to jakiś absurd. Na własny rachunek muszą je sprzątać, bo firma nie ma pieniędzy i im za to nie zwróci.Nic ale to zupełnie nic poza odpowiedzialnością która spada na Ciebie w razie stłuczki itd, nic się nie zgadza z rozmową o pracę. Nie polecam chyba, ze chcecie robić za freeko

Renata
@Joke

A ta cała odpowiedzialność jest zawarta w umowie? Wszyscy tutaj pracują na zlecenie? Jak z zarobkami?

@Joke

100% prawdy. Pseudobiznesmeni, których wykańczają prywatni kierowcy na swoich autach i nie znają słowa stop z samochodami i biorą kolejne. Zerowanie na naiwności każdy wytrzymuje max 2 miesiące i tak się im to kreci jeden odejdzie drugi przyjdzie bo mu (usunięte przez administratora) ze można zarobić 40 zł na godzinę. Dobrze ze miasto jest małe i szybko się wieści rozchodzą, nikomu złe nie życzyłem ale za taka (usunięte przez administratora) i dziadzarobkj poniżej najniższej krajowej. To mam nadzieje ze szybko się ten pseudobiznes skończy. Człowiek jest 2 miesięcy w plecy

@Renata

10 zł na godzinę jak dobrze pójdzie to 15 na sobotniej nocce zarobisz najniższa krajowa

Praca nawet nie dla ukrainca

(usunięte przez administratora), zarobki żenada dzielisz się utargiem 50/50 który wyjeździłes, czyli praca akord byłoby jeszvze okej jakby chociaż kursy były, właściciele maja to w (usunięte przez administratora) ze ich nie ma i wychodzi nieraz ze zarobisz 7 zł na h. Zamiast ograniczyć auta to jeszcze dowalają nowe gdzie zarobki za dnia wychodzą sporo ponizej krajowej mówię tu o mieście Opole. Żenada dla właścicieli liczy się tylko pieniadz nie ważne ze pracownik zarabia 10zl na h, byle żeby jak najwiecej aut jeździło

Iza
@Praca nawet nie dla ukrainca

To ile tak na prawdę jest tych samochodów? To są prywatne pojazdy czy flota pracodawcy? Te kwoty, które opisałeś to już po odjęciu wszystkich kosztów?

@Iza

Szczerze jakoś 15-20 samochodów, umowa zlecenie na 200 zł + umowa najmu gdzie odpowiadasz za auto jak za swoje, podejrzewam ze przy gradobiciu nawet by pociągnęli kierowcę do kosztów. Pracowałem krótko i szybko uciekłem. Umowa na 200 zł zlecenie żeby była, oczywiście tych 200 zł nie widzisz, druga umowa tam jest podatek 8% zabierany z utargu a potem kwota jest dzielona na pół. Idziesz na 6 do 16 i raz zarobisz 150, a raz 100 potem jeszcze trzeba umyć auto za swoje. Ogólnie nie polecam jest 2 flotowcow w Opolu i żerują na młodych dziwie się ze ludzie tam pracują. Zamiast ograniczać auta żeby zarobić chociaż najniższa to robią wyścig szczurów w samochodach i finalnie pracownik zarobi raz 10 raz 15 zł na godzinę, przyjeżdża student z innego miasta to w ogóle zarobi 8 zł bo nie zna miasta, a biorą leci. Zapomniałbym JesCze ze w prace trzeba zainswestowac oczywiście, badania są potrzebne których koszt wynosi 350 zł, oczywiście z własnej kieszeni. Jednym słowem jest to pseudobiznes, nabranie aut w leasing i zrobienie karuzeli podatkowej, gdzie pracownik jest robiony od tylu. Na początku Ci powiedzą ze raz zarobisz 15 a raz 40, co jest oczywiście kłamstwem i oczywiście ze kurs jest za kursem i ze oni jak jeździli to czekali maksymalnie 15 min, a okazuje się ze nie jedna godzinę przesiedziesz za darmo w samochodzie :). Jeszcze ta umowa zlecenie nawet niewiadomo czy się łapie na służbę zdrowia. Jedyny plus to fakt ze praca jest łatwa i przyjemna, No ale czy się pracuje czy się leży jednak ta najniższa się należy a tu jej nie ma. Lepiej iść pizzę rozwozić lub do zabki pracować niż turaj jeździć na bolcie i uberze. Właściciele chyba nie zauważają ze coraz więcej kierowców jest na swoim prywatnym samochodzie i to oni wygryzają floty bo maja cały zysk dla siebie tylko muszę auto opłacić i VAT. Kierowcy którzy już długo jeżdżą to robią kursy na lewo i o tym nie mówią, bo już maja poprostu swoich klientów których poznali w pracy wiec, chyba ta najniższa zarabiają skoro dalej tam są ;)

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie Mida Sp. z o.o.? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

Bob

Zatrudniają na umowę zlecenie

Zostaw merytoryczną opinię o Mida Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w Mida Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mida Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mida Sp. z o.o.?

Mida Sp. z o.o.
  • Nałęczowska 30 lok. 12