Opinie o Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o. w Jelcz-Laskowice

Małgosia Nowy wpis

Hej, w ogłoszeniu dla inżyniera automatyka widzieliśmy z partnerem stwierdzenie, że godziny pracy są elastyczne. do jakiego konkretnie stopnia? Dodatkowo na jakie zarobki mógłby liczyć mając ponad 5letnie doświadczenie?

Administrator Nowy wpis

Pracował ktoś z Was jako inżynier automatyk w Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o.? Powiecie na czym polega praca na tym stanowisku? Czego wymaga się na rekrutacji od kandydata?"

Mateusz Nowy wpis

Nie pracowałem jako automatyk, tylko jako programista w kirchhoffie, ale podzielę się swoimi wrażeniami i opinią pracowników. Na wstępie powiem, że pracowałem tam tylko przez 7 miesięcy, ponieważ praca znacząco odbiegała od tego co mi przedstawiano. Miał być duży zespół programistów i praca z zaawansowanym systemem embedded automotive, a byłem tylko ja ( bo po co wydawać na ludzi, jak jeden sobie jakoś sobie radzi ) i praca ze sterownikami PLC. Zarobki były jak na juniora w porządku. Generalnie wrogowi bym nie życzył zatrudnienia się tam jako programista, zero rozwoju, zero pomocy, radź sobie sam, ucz innych języka programowania, i męcz się z 10 letnim kodem pisanym po niemiecku. Jeżeli chodzi o pracę automatyka, to jeżeli mieszka się w okolicy to ludzie sobie chwalą. Nie ma tam dużych zarobków, raczej to średni półka, jak w wielu firmach. Praca z opowieści kolegów automatyków nie wygląda dla nich wymagająco. Atmosfera w pracy jest luźna ( nie licząc szefa, próbuje być twardy, a zarazem na siłę "kumplem" co dla mnie i dla niektórych jest minusem, ale z nim styczność mają głównie kierownicy, więc prawie nie będzie się miało z nim kontaktu więc to na duży plus. Kierownicy, jak to kierownicy jedni lepsi drugi gorsi. Moim był kierownik od spraw automatyki i oprogramowania, dla jednych miły, żartuje itd. dla mnie był oshły i działał jak robot wykonywujacy swoje zadania. Z opowieści kolegów wynika, że może być dobrym kolegą w pracy, więc my poprostu chyba się nie polubiliśmy. Co do wymagań, to z mojej strony napewno mogę stwierdzić, że automatyk z umiejętnością programowania PLC w języku C/c++ będzie dla nich plusem ( plan stworzenia zespołu programistów legł w gruzach ). Na koniec powiem, że idąc tam na rozmowę czy później do pracy, trzeba nie mieć żadnych oczekiwań i nie być nie ufnym co do słów szefa. Jest wielkim marzycielem i nie mierzy sił na zamiary, więc praca znacząco odbiega od przedstawianej. Pracujący automatycy sobie ja chwalą, ale tylko też dodają, że jeżeli nie interesują ciebie średnie zarobki i nie wymagająca praca, a oczekujesz dużego rozwoju, ciekawej pracy i coraz większych zarobków w miarę zdobywanego doświadczenia, to nie będzie praca dla ciebie, jeżeli potrzebujesz stabilności, pracy blisko domu i zarobków na spokojne życie, to ta praca jest do polecenia.

Czy automatycy są jeszcze przyjmowani? z okolic Jelcza jestem i pracy szukam, mam rzecz jasna doświadczenie. generalnie oferta, do której się odnoszę jest dość dawna, podobnie jak te komentarze. Czemu od jakichś dwóch lat nikt niczego nie pisał odnośnie warunków pracy? ile teraz zarobi automatyk z 4-letnim doświadczeniem?

I jak tam się pracuje w nowej siedzibie?

Beata
@Piotr

Przenieśli się? Co się stało, jakieś cięcia kosztów? Przeciez w tamtej chyba było ok?

@Beata

Wybudowali nową, tak żeby Andrzej nawet na L4 mógł z okna przez lornetkę oglądać czy ludzie pracują.

Podobno ma tunel wykopany z domu do firmy

@Piotr

No i po co takie specyficzne spekulacje tworzycie? Naprawdę to aż tak przeszkadza w pracy ludziom, że tak blisko to jest?

@Dominika

No jak firma się przenosi o 20 kilometrów bez pytania pracowników czy im to pasuje, to co się dziwisz? Jakby Twój dojazd do pracy nagle wydłużył się o 1,5 godziny i 40 kilometrów ale Twój szef miałby za 2 minuty to byłabyś zadowolona?

@Piotr

Ten Andrzej, w skrócie as, o którym wspominacie to gudłaj. Na podstawie własnego doświadczenia oraz faktów z literatury mogę powiedzieć, że mając kogoś takiego na radarze nikt kompetentny, uczciwy nie zrobi kariery. Szalom.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista hydraulik w dziale R&D? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Operator Wózka Widłowego i Pociągu Logistycznego (dywizja Silników)
Jelcz-Laskowice
Elica Group Polska Sp. z o.o.
logo firmy Grafik / Graficzka
Jelcz-Laskowice
ACANA POLSKA sp. z o.o. sp. k.
logo firmy Operator Wózka Widłowego
Asistnet Work Group
logo firmy Operator wózka widłowego z UDT
Jelcz-Laskowice
Instore Solution Services Polska sp. z o.o.

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Kirchhoff Ecotec Center? Chodzi o pracę jako Inżynier, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 16 maja.

BP

Nigdy nie było, nie ma i raczej nie będzie żadnych dodatkowych benefitów przy (usunięte przez administratora)kierownictwa tej firmy.

@BP

Serio? :/ A socjal chociaż jakiś? To czym tu się ludzi motywuje w takim razie?

@Dominika

Socjal? Zapomnij o czymś takim. Motywowanie w tej firmie? A co to takiego w tej firmie. Ja w swoim zespole jeszcze nie mam nawet źle ale w drugim kierownik podobno czepiał się jednego pracownika nawet o literówki w raporcie - to ludzie zaczęli się zwalniać. Firma przenosi się teraz z Wrocławia do Jelcza a żadnych dodatków z tego tytułu nie ma - podobno nie ma pieniędzy. Niektórzy pracownicy pracujący dłużej ode mnie bo ponad 3 lata dostali podobno po 120 zł podwyżki na rękę - to poszli albo idą gdzie indziej. Nie ma żadnej rekompensaty większych kosztów dojazdu ani nawet możliwości dłuższej pracy zdalnej - praca zdalna od wielkiej łaski tylko 1 dzień w tygodniu - co jest aż śmieszne przy tych cenach paliwa. Sam szukam nowej roboty i jak tylko coś znajdę wynoszę się stąd.

@BP

No właśnie chciałam pytać o te dojazdy, bo przecież dla niektórych to problematyczne zwłaszcza jak z Wro byli i mieli robotę prawie pod nosem. Na tę zdalną to jaki argument jest, że tylko raz w tyg? Może to po przeniesieniu jednak zmienią, żeby ludziom na rękę pójść

@Dominika

Dojazdy samochodem od ronda na wojnowie to jakieś 25 do 30 minut zależy od ruchu na drodze do tego dolicz czas dojazdu od ciebie do ronda uwzględniając permanętne korki na swojczycach i wojnowie albo na obwodnicy. Pociągiem z wrocławia głównego do stacji jelcz miłoszyce około 50 minut plus ok 25 minut na piechotę. Do tego dolicz czas dojazdu do dworca. Należy liczyć lekko minimum od 60 do 90 minut w jedną stronę. Praca zdalna nie jest możliwa ze względu na brak odpowiednich przepisów prawnych (wersja oficjalna choć inne firmy pracują) a naprawdę ze względu na niechęć kierownictwa do takiej pracy. Jeden dzień jest dostępny od czasu gdy wynikły przenosiny jako gest dobrej woli który zniknie po przeprowadzce. Nie liczyłbym na to że będzie to możliwe. Nie po to wybudowano (wpakowano kasę) w nową siedzibę na zadupiu żeby pracownicy pracowali zdalnie z domu i pomieszczenia stały puste - kto za to odpowie. Może gdyby wszyscy pracownicy gremialnie stanęli okoniem i złożyli wypowiedzenia i firma miała stanąć to może by się ugięli. Licząc czasy dojazdu przyjmij 11 do 12 godzin w pracy plus koszty dojazdu zwłaszcza samochodem przy tych cenach paliwa to masakra w porównaniu do wrocławia gdzie dojazd komunikacją miejską z przesiadką zajmował góra 35 do 40 minut przy znacznie mniejszych kosztach. Przy tych pieniądzach wyjdzie niewiele więcej jak zasiłek dla bezrobotnych a w tej firmie nie dostaniesz żadnych benefitów.

Szklarz
@BP

Zastanawiający tekst, słowo podobno pada w nim trzy razy.. podobno «jak się zdaje, jak mówią» Uźywając tego słowa moża bez żadnej odpowiedzialności wcisnąć każdy kit... podobno nawet zawierający literówki, a ten pracownik, którego się o te literówki czepiano podobno był tak skrupulatny, jak sam się do tego przyznał, że raportu, który miał sprawdzić w ogóle nie przeczytał ... dlatego nie wiedział czego ten zły kierownik się czepiał ...

@Szklarz

Czyli podważasz to co mi odpisał?

On
@Dominika

A Ty Dominika to kto Ty jesteś? Od miesiąca zadajesz pytania, coś długo to trwa. CV wysłane? Na rozmowie byłaś? Bo dziwnie to wygląda. Jakie jest teraz Twoje pytanie? Jeśli chodzi o pracę zdalną to na tę chwilę jest zgoda na 1 dzień w tygodniu. Na razie wygląda na to, że na więcej nie ma co liczyć, jednak z każdym ma odbyć się rozmowa indywidualna i po tych rozmowach być może coś się zmieni, ale nie ma gwarancji, wręcz bym powiedział, że nie ma nawet nadziei, ale to się wyjaśni (mamy nadzieję) w lipcu. Jak jesteś na etapie rozmów to zapytaj się sama osoby, która prowadzi rekrutację (jest to zapewne jeden z kierowników). Benefity - oprócz premii kwartalnej (max. 5% za każdy miesiąc, ale ciężko jest osiągnąć 5%) to nie ma żadnych benefitów. Nie ma Multisportu, nie ma prywatnej opieki zdrowotnej, nie ma żadnych premii czy paczek świątecznych. Tutaj niestety wygląda to bardzo słabo. Pensje - szefostwo nazywa je "rynkowymi stawkami", pięknie to brzmi dopóki nie dowiemy się ile wynoszą te rynkowe stawki. Dopóki szefostwo będzie powoływało się na te rynkowe stawki dopóty nic się nie zmieni. Tyczy się to oczywiście nie tylko naszej firmy. Kto ma to zmienić jak nie oni? Ale są firmy, które płacą lepiej plus oferują benefity plus mają siedziby we Wrocławiu (nie trzeba dojeżdżać) plus oferują pracę zdalną z domu (nie trzeba w ogóle jeździć, oszczędzamy czas i pieniądze). Szefostwo ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Koszty życia bardzo wzrosły, koszty paliwa także. Każdy ceni sobie swój prywatny czas, a tutaj poprzez dalsze dojazdy ten czas jest przejadany na dojazdy. A przenosiny siedziby do Jelcza sprawiły, że pracownicy (oczywiście nie wszyscy, ale chyba większość) mają mniej w portfelu oraz mają mniej wolnego czasu ze względu na czas dojazdów.

Hydrodziad
@Szklarz

Pracowałem z tym kierownikiem - on też nie czytał, widział tylko znaczki na białej kartce. Pod względem merytorycznym nie wnosił nic do pracy wielu osób, można śmiało stwierdzić, iż gdy nie angażował się w projekt, ogólna wydajność zespołu wzrastała.

@Hydrodziad

I nikt tego nie zauważył że przez niego coś się psuje?

Warunki pracy słabe jak na rok 2022. Pensje bardzo niskie a oczekiwania bardzo wysokie. (usunięte przez administratora) Rozwój - zapomnij, szkolenia - też nie rób sobie nadziei, benefity - nie ten adres. Jeszcze się okaże, że w nowej siedzibie (usunięte przez administratora) parking pod firmą jest płatny :D

Czytelnik
@Piotr

Masz świadomość, że rozpowszechnianie nieprawdy i szkalowanie innycjh osób nawet w napadach frustracji jest niezgodne z prawem? Firma zapewnia rozwój, czego dowodem są na przykład szkolenia zlecane poważnym firmom zewnętrznym i zrealizowane przez te firmy. Pisząc w ten sposób naruszasz ich dobre imię.

Absolwent

Ja akurat jestem z małym doświadczeniem, chce się uczyć. Interesują mnie szkolenia, jakie są w firmie organizowane. Chciałem zapytać, miałeś możliwość uczestniczyć w jakichś szkoleniach ostatnio? Ci z małym doświadczeniem mieli jakieś szkolenia na wejściu?

TL
@Absolwent

Miałem tylko szkolenie wprowadzające i szkolenie z CREO prowadzone przez pracowników tej firmy.

@Czytelnik

@Czytelnik nie kompromituj się Andrzeju. Frustracja to napadła ewidentnie Ciebie w tym momencie.

Absolwent
@TL

Na wejściu, czy od początku pracy do teraż? Ile lat tam pracujesz?

TL
@Absolwent

Na wejściu. Pracuję mniej niż rok.

Piter Arcy

Drodzy czytelnicy, Każda firma ma pewne oczekiwania w stosunku do pracownika. Także praca w KEC ma takie oczekiwania. Jeżeli pracownik wykazuje się zaangażowaniem, sumiennością i uczciwością wobec pracodawcy na pewno odnajdzie się w KEC. Dodatkowo jeżeli pracownik liczy na rozwój i poszerzanie kompetencji to jest to jedna z lepszych firm na rynku. Dlaczego? Dlatego że jest tam oferowana praca jest w różnych obszarach inżynierskich z bardzo dobrymi narzędziami pracy (jeżeli ktoś zna Creo to będzie mu łatwiej). Oczywiście pewne procesy są w trakcie układania ale to raczej świadczy, że firma żyje i się rozwija. Sam jestem pracownikiem KEC od kilku miesięcy i mam porównanie z poprzednią pracą w dużym międzynarodowym koncernie. Zdecydowanie na plus w stosunku do poprzedniego pracodawcy i to na wielu obszarach.: komunikacja. Komunikacja, brak bezdusznych HR, brak osób udających że się pracuje, brak bezsensownych procesów, ciągła otwartość na usprawnienia pracy i każdy jest wysłuchany jeżeli ma coś mądrego do powiedzenia. Atmosfera koleżeńska - naprawdę super. Wynagrodzenie - to akurat indywidualna sprawa ale z tego co się orientuję - nie odbiega od średniej rynkowej. Polecam wszystkim którzy poważnie myślą o rozwoju kompetencji i pracy w dobrym zespole. Aha i kawa za darmo z super expresu

Bp
@Piter Arcy

To jak teraz w KECu się pracuje? ;p

Słuchacz
@Piter Arcy

"Mądrego to i przyjemnie posłuchać". Taki tekst to się aż miło czyta. Są argumenty, a nie tylko jad i frustracja.

PS

Osobiście jestem zadowolony z pracy. W moim odczuciu pracodawca uczciwie traktuje pracownika. Osoby rozliczane są z efektywności wykonanych zadań. Sprzęt komputerowy i inne narzędzia pracy pozwalają komfortowo wykonywać zadania. Pracownicy otrzymują kwartalne premie których wielkości zależą od poziomu efektywności całych zespołów projektowych. Można zdobyć olbrzymią wiedzę na temat zarządzania projektami. Doświadczeni pracownicy są otwarci na pomoc dla mniej doświadczonych. Wypłata jak w większości firm inżynierskich zależy w głównej mierze od podejścia pracownika do pracy, jego chęci rozwijania się i kompetencji które ma i zdobywa.

bp

Witam, opinia odnośnie działu we Wrocławiu: Nie polecam pracy w tej firmie. Zostaniesz zatrudniony tylko do konkretnego etapu projektu i nara. Kierownik humorzasty i generalnie twoje zatrudnienie zależy od tego. Znajdzie na ciebie haka o byle co i możesz pakować manatki. Zarobki dobre w zależności od doświadczenia. Prezes nie ingeruje w decyzje kierownika, nawet te które zaważą o twoim losie w firmie (nie pomaga). Praca dobra na start do około 1-2 roku.

Wojciech Rybakowski

Firma zmaga się z wyraźnymi problemami komunikacyjnymi w przenośni jak i dosłownie. Pracownik przyjeżdżający podpisać umowę o pracę dowiaduje się ze zdziwieniem, iż wynegocjowane wynagrodzenie podzielone jest na pensję zasadniczą i premię uznaniową (przy czym prawie połowa zawartości samego dokumentu umowy to warunki w których dodatek ten nie jest przyznawany). Brak tej podstawowej informacji jest standardem w przypadku wszystkich nowo zatrudnionych osób. Dodam, że premia nie jest wypłacana w trakcie okresu wypowiedzenia. Brak narzędzi do pracy. Pracownik chcący wykonać służbową rozmowę telefoniczną musi najpierw zorganizować sobie aparat, gdyż jedno urządzenie przypada tutaj na kilkuosobowy pokój i może zdarzyć się, że jeden z kolegów zabrał je poza biuro. Dzieje się tak u progu trzeciej dekady XXI wieku. Komputery/laptopy mające służyć do projektowania są archaiczne i nadają się co najwyżej do obsługi aplikacji biurowych a nie programów inżynierskich CAD 3D.

@Wojciech Rybakowski

Nic dodać, nic ująć.

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o.?

Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o.

Kirchhoff Ecotec Center Sp. z o.o.