Toyota

Jelcz laskowice

Opinie o Toyota

polak

podzielam wszystkie opinie. pracowalem jak jeszcze rzadzili japonczycy, na stale byc jakis skosnooki, ktory mieszkal we wroclawiu w okolicy parku szczytnickiego. pracowalem na montazu koncowym ( dla niewiedzacych to linia montazu silnika na lini produkcyjnej). Linia sklada sie z 3 czesci (montaz poczatkowy, srodkowy i koncowy). Stoja tam ludzie obok siebie z dwoch stron i przykrecaja podzespoly do przesuwajacego sie silnika. Bylem na podmontazu turbosprezarki. Jak ktos z was trafi na montaz silnika , na ktorys z tych trzech, to mozecie sie "chlastac" juz teraz. Trzeba [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] manualnie i nie mozna sie zamyslec, bo cos [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i kolega obok krzyczy ze cos spierdoliles. Nie mowie ze w toyocie jest zle. Ktorys z kolegow juz pisal ze sa tez lepsze fuchy. na przyklad jezdzenie wozkiem i dokladanie podzespolow na stanowiska, na przyklad na tokarni, wkladanie materialu i wyciaganie juz obrobionego na przyklad na kontroli, jak silnik wjezdza na rozruch do uruchomienia i sprawdzenia czy sprawny Ale o tych "fuchach" nie nalezy myslec, bo na pewno wpierdola was na montaz albo na odlewnie, albo na inne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z ktorego po miesiacu bedziecie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br />

Agnieszka

@92u czyli firma nie przedstawia pracownikowi listy obowiązków, które musi wykonywać? Czy podział ról w firmie jest jasno określony? Czasami brak jasnych zasad prowadzi do konfliktów w pracy. Większość osób chce unikać takich sytuacji.

92u

Firma nie zatrudnia Zatrudniają pośrednicy na umowy tymczasowe a jak już jesteś takim pracownikiem to jesteś od wszystkiego. Firma nie zwalnia swoich pracowników dlatego głównie panowie czuja się jak krolewicze i wykozystuja na każdym kroku ludzi tymczasowych. Robisz wszystko albo jak małpa na linii albo dostaniesz mopa i szmatę. Traktują ludzi jak upośledzonych umysłowo. Grupliderom i timliderom oraz pozaliniowym w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] się poprzewracało od dobrobytu. Stoją nic nie robią albo udają ze coś robią za to mają do dyspozycji pracowników tymczasowych i wycieraja się nimi jak chcą Co do placy zle nie jest ale sama praca i traktowanie pracownika to jest poniżej godności. Aaaa i nie ma co liczyć na przejęcie pracownika przez Toyotę. Zrobisz swoje i wypad.

Macio

Pracowałem do 18 kwietnia 2017 od grudnia 2016. 4 miesiące w toyota. Praca nie jest fajna ja byłem na montażu na linii produkcyjnej silników. Praca monotonna trzeba przez osiem godzin zasuwać non stop to samo jakich cię czynności wyuczyli. Nie możesz się spóźniać na swoje stanowisko pracy bo silnik pojedzie bez zamontowanych części i linia stanie i jest wtedy zjeba, więc jak przychodzisz na 6 musisz być przed 6 na swoim stanowisku. Później przerwa o ósmej osiem minut ale i tak wcześniej musisz być na swoim stanowisku, później o 10 dwadzieścia minut ale i tak musisz być przygotowany wcześniej na swoim stanowisku no i ostatnia przerwa o 12, siedem minut ale wcześniej musisz być na swoim stanowisku. Ciężko w ogóle iść do łazienki musi cię ktoś zastąpić i czekasz godzinę aż ktoś cię zastąpi czasem w ogóle nie możesz iść do łazienki tylko na przerwie jak w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w obozie mieli lepiej sikali srali pod siebie ale się załatwiali. Non stop ktoś cię obserwuje jak małpę. Są nadgodziny jak dwie zmiany to się zaczyna o 5 rano a jak druga zmiana to do 23 bo się nie wyrabiamy to trzeba nadrobić. I to wszystko za 2100 miesięcznie szkoda gadać gorzej niż w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Po prostu non stop [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] przez 8 godzin bez wytchnienia za te śmieszne pieniądze i nawet nie szanują cię jak człowieka tylko ma nie być silników z wadami i żadnych postojów. Szkoda gadać.

Macio

Agnieszka

Dlaczego? Możesz powiedzieć coś więcej?

piotr

@utc wiec juz sam widzisz, ze wcale tak złe byc nie moze... Tu nie ma logiki. Po prostu ktoś bardzo marudzi

utc

Taka zła ta firma z waszych opisów, a wchodzę na stronkę i widzę 767 pracowników zatrudnia - idę dalej - oferty pracy, obecnie nie poszukujemy pracowników... w mojej obecnej firmie mamy zatrudnić jeszcze 1000 ludzi w rok, a obecnie tyle samo się zwalnia co zatrudnia...

Nieznajomy

Ja tam pracowałem i nie było tak źle,a wypłata o ile pamiętam zawsze na czas był tez pracowałem przez agencje pracy.No tylko te dojazdy dużo czau zabierały, i tyle co mam do powiedzenia.

greq

Witam. Poszukuję transportu z Oławy na strefę w jelczy w okolicę toyoty dla jednej osoby.

ES&M

Pewnie tak jest, bo ci co coś potrafili w UR już sobie poszli z TMIP. Zostali tam tylko tacy, co niczego nie potrafią, lenie i wazeliniarze - tacy jakich lubią i szanują w TMIP, bo fachowca tam ma się za nic i robi się wszystko aby się zwolnił bo zagraża tępakom, co pchają się na stołki.

ur

Hugo Kołątaj
@ur 11.03.2015 19:08
a ja tam pracuje na utrzymaniu ruchu i mam 3000 na reke i wszystko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]...

Pewnie miałeś być piekarzem, albo na roli pracowałeś. Pokazali Ci jak sie nalewa olej z beczki do beczki i to Ci wystarczy. Widziałem w Toyocie wielu takich co niczego nie potrafią. Tylko chodzą i mierzą stężenie chłodziwa. Jak jest awaria to konsylium 5 co najmniej, a jak juz nie daja rady to przychodzi menager z laptopem i zrobione.

Monter

Pracowałem w toyocie 3 lata i na szczescie sie zwolnilem. Praca 8 godzin dziennie przy tasmie, przy której jeśli zechcesz isc do toalety to mozesz czekac prawie 50 minut. ja raz czekalem godzine zeby skorzystać z toalety bo niby liderzy ktorzy zastapuja pracownika idacego do toalety byli zajeci rozmowa o weekendzie. Nie polecam nikomu. Zwolnienia sa od marca. praca dla ludzi ktorzy nie potrzebuja rozwoja i bede wykonywac 5 czynnosci przez 8 godzin. Niee polecam nikomu. Placa na poczatek 1550 zl netto

były pracownik

W tym momencie z TMMP w Wałbrzychu wraca stu osobowa grupa stałych pracowników którzy zostali wypożyczeni tam we wrześniu, więc większość przyjętych jesienią przez manpower pracowników pójdzie w odstawkę, trudno się z tym zgodzić i to zaakceptować, ale po to tam jest agencja, a na przejęcie przez firmę należy spełnić wiele warunków, które dla mnie były nie do przyjęcia więc mnie tam już nie ma:) pozdrawiam manpower i niestety z wielu względów nie polecam pracy w firmie Toyota w Łęgu...

Endi

Z tego co wiem to potrzebują nowych ludzi. Ale fakt tak jak kolega pisał japończycy przyjeli bandę pseudo zarządzających biurowych, która zarządza zakładem i psuje opinie w oczach ludzi.... jakby nie Polscy rządzący w Japońskiej firmie to by Japonia była a tak lipa... nasi za wszelką cenę chcą się wykazać i z gówna bat ukręcić i jeszcze obrać!!!

nowicki

przyjmują nowych?

toyota WAY

firma w sobie sama zła nie była. ale jak dali władze wiesniakom bez mózgu (pozdr dla wychowanca), zaczął sie syf. Zycie zaczyna się po TMIP.

ja

jestem juz wolny....nigdy więcej pracy poprzez agencje..wyzysk na maksa

brrr

Dlaczego podwyżkę dostali tylko nowi pracownicy? Pewnie dlatego żeby po miesiącu nie odeszli jak to miało miejsce we wrześniu i w październiku. A co z pracownikami co już ponad 3 lata pracują przez agencje, dla nich też powinna być podwyżka

ja

druga to trankwalder z Olawy.stawka took 2230 brutto.na ręke 1620 zeta..teraz dali podwyżke o 100 zł brutto czyli na ręke łącznie ok 1680....a czy polecamy??jak musisz to będziesz pracował...

aktualny pracownik

to co się tam wyprawia to jest kpina, nie dawno wjechała druga agencja, która na start daje lepsze warunki niż manpower który, ponadto zabierają pieniądzę nawet za nadgodziny więc tylko czekam już nie długo bye bye

@aktualny pracownik 24.10.2014 11:01

o tak.wjechala druga agencja...i stawki są takie same.wiem bo w niej jestem....i ja tez niedługo bye bye.....ha ha

xxxxxx

@xxxxxx 17.10.2014 18:05
Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile agencja pracy daje zarobić netto na początku pracy w Toyocie?? Prosił bym o odpowiedź....

wczoraj dali podwyzke wiec jest to jakies 1680 zł na reke

xxx

to widze , że teraz większość zakładów zatrudnia przez te zasrane agencje...a orientujecie sie czy toyota organizuje jakieś dojazdy z innych miejscowości? bo słyszałem ze niby tak a i jaki jest system zmianowy ????weekendy wolne :)

ja

siemka.pracuje już jakiś czas w TMIP więc przedstawie kilka faktów dla osób które się zastanawiają nad podjęciem tu pracy..praca ogólnie ok.mila atmosfera..ale prace znajdziecie tu tylko przez agencje...zarobki niby na początek 2320 brutto..ale to 1620 na ręke...minus dojazd i zostaje wielkie G...o zatrudnieniu bezposrednio przez Toyote zapomnijcie.mam kontakt z osobami które pracują już 3 lata poprzez agencje,.....Toyota NIE ZWALNIA ludzi BO ICH NIE ZATRUDNIA...braki kadrowe ogromne a norma musi być wypełniona..reszte sobie sami dopowiedzcie..kto sie wczesniej ustawił jest gościem..swieżaki wyrazy współczucia...

dlaczego macie wolny 2 maj

żaba

Toyota sama z siebie już nie przyjmuje pracowników bezpośrednio tylko praca przez pośrednika pracy tymczasowej, z jednego pośrednika przechodzi się do drugiego i potem chyba będzie następny. Więc może po 3 latach przy sprzyjających warunkach zatrudnią osobą z pośrednictwa pracy. Praca jak praca wszędzie tak samo jak w każdym (usunięte przez administratora) A wypłaty zawsze są do 4 dnia roboczego. Jak jest jakiś poślizg, co może się zdarzyć raz do roku że wypłata będzie 10 to zgodnie z prawem wypłata jest do 10. Pozdrawiam nowych i starych pracowników.

Nick

Witam ! Dostałem ofertę pracy w Toyota za stawkę ok. 1400 zł na rękę . Przez agencję pracy . Zastanawiam się czy warto jechać i osobiście złożyć CV w Toyocie . Jest wogóle taka możliwość . Jeśli tak ile można dostać pracując bezpośrednio przez Toyotę ? Czy lepiej przyjąć ofertę z agencji ?

mrówka

Firma super, miła atmosfera, opiekuńcza, bardzo dobre zarobki, polecam pracę w tej firmie

km

aha i czy firma zatrudnia przy pośredników czy można osobiscie zanieść CV?

km

witam, czy są jakieś teraz przyjęcia pracy do toyoty? i jakie są zarobki? czy dziewczyna też może pracować na produkcji czy to jest ciężka fizyczna praca? z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Eldżik

Twoim zdaniem w Toyocie jest żle?Przyjmij się do firmy Fine Altech,zobaczysz,gdzie jest żle.Spora róznica tu ludzi traktują jka śmiecia.Pensja Toyoty powyżej 2083 a tu 1150 i traktują pracowników jako tanią siłe roboczą.Przykładowo 1 listopada kazali przyjść do pracy,a to chore.KIerownictwo i liderzy nie umią dogadać się ze Sobą i pracownikami.Debilne.Puszcza się wyrobi z bublami,każe robić jak najwięcej byle jak.Ogólnie chaos,dezorganizacja pracy i syf,w Toyocie pracowałem i tam jest znacznie lepiej,Japończycy traktują ludzi wporządku,doceniają tutaj co najwyżej możesz dostać brawa...I Ty uważasz,że w Toyocie jest gorzej?Jakbyś się do Nas przyjął zrezygnowałbyś po jednym dniu.Pensja tutaj to 1200 teraz dla porównania listonosz zarabia 1500.Na drugi raz nie pisz bzdur.

pan

pracownik biurowy ma bardzo mało do czynienia z liderami taki z Ciebie pracownik biurowy jak z !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bodzio

toyota czy pośrednik toyota płaci zawsze na czas a jak pracujesz przez jakiegoś wyzyskiwacza to wybacz sam się dajesz robić w bambus

Pracownik biurowy - TMIP

Wyplata po 10? Nie wierze... max 4 dnia wychodzi ZAWSZE, chyba, ze jestes przez posrednika zatrudniony...to wtedy do niego pretensje! Co to TMIP...uwierzcie ludzie narzekacie ale to nie Toyota tylko (usunięte przez administratora) Polska i nalezy albo sie przyzwyczaic albo spierdzielac... ale dalej glosujcie sobie na PO,PIS,SLD,PSL itp :)))

dawno temu.....

Nieźle...zamiast coraz lepiej zgodnie z założeniami firmy to coraz gorzej tam sie wyprawia z tego co czytam tu i tam...Parę lat temu tam pracowałem i odchodząc stamtąd zrobiłem jedną z najsłuszniejszych rzeczy w moim życiu.Teraz z tego co czytam to pewnie bym tam nie wytrzymał i czyjeś zęby by się posypały bo już wtedy miałem nie raz ochotę poskładać nie jednego lidera itp...Ciągle mało i mało-tyrac nie gadać !!!Dam wam dobrą radę-bierzcie swoje życie w swoje ręce bo tam kariery nie zrobicie.

obiektywny

no ale wypłata jest do 10 a nie 9 prawda tak w każdej firmie jest jeśli jest grudzień boże narodzenie i sylwestra to mają ci zapłacić podwójne czy jak bo nie kumam

adi

tak czytam wierzyć mi się niechce że nie zapłacili... czy to prawda ... ???

znawca

i tak właśnie wygląda ta słynna jakość w wykonaniu Toyoty w polskich warunkach!!! reklamy kłamią!!!

niestety

Perfidny zakład nie szanujący ludzi, dziś jest 9 stycznia godz. 14.15 i nadal nie ma wypłaty za grudzień i pewnie dzisiaj już nie będzie! Gdzie po drodze były święta, sylwester i długi weekend na 3 króli i ludzie już nie mają z czego żyć!!! wypłata powinna być przed 6 stycznia, przez 3 ostatnie dni większość pracowników głodowała!!!!!!!!!!!!!!!

wrocek

Toyota...hmmm - nie. Wolę pracować w Lorenzie.

Zostaw opinię o Toyota - Jelcz laskowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Toyota