Opinie o SOLIDEX (Firma w upadłości) w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy SOLIDEX (Firma w upadłości). Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SOLIDEX (Firma w upadłości) w Kraków

Agnieszka

@pytam Powody mogą być różne. Ktoś sam zrezygnował, bo stwierdził, że ta praca jednak nie jest dla niego stworzona. Druga opcja może być taka, iż po prostu się nie sprawdził na tym stanowisku. A jesteś zainteresowana pracą w firmie SOLIDEX? Może już wysłałaś im swoje CV?

pytam

o co chodzi z ogłoszeniem na główną księgową? pojawia nowe się chyba co 2 miesiące

lool

Jak czytam wpis w zakładce "rozmowy kwalifikacyjne" to nawet rekrutacji nie umieją porządnie przeprowadzić i kandydatów uszanować (i to na dyrektorskie stanowisko). Nie wiem czy klientem takiej firmy chciałbym być i powierzyć jakieś wdrożenie nie mówiąc byciem pracownikiem...

Fiduk
@lool

Mądry szef zatrudni mądrych ludzi i bedzie mial sukcesy oraz dobra reputacje także jako pracodawca. Glupi szef zatrudnia glupich ludzi i zwalnia ich co chwile psujac sobie reputacje. No ale jak widze sa tez tacy szefowie, ktorzy w ogole zatrudniac nie umieja :))). Caly Solidex ....

Olo
@Fiduk

@Fiduk Coś w tym jest. Dzisiaj znów ponowili ogłoszenie na Dyrektora Handlowego na Wawe :))). Poprzednie było w styczniu. Wówczas też szukali Dyrektora na Kraków

Maxx
@Olo

Na Kraków tez juz wznowili na Dyr. Handlowego :). A w styczniu bylo. No to ida im te rekrutacje jak nie wiem co :). Solidnie :). Gratulacje dla zarzadu i HR

Dobry pracownik
@lool

Takiej, żenady rekrutacyjnej dawno nie widziałem. Zdychajcie dziady...

Ta co pamięta

Panie Zbi, a ja wciąż dażę Pana pamięcią, uczuciami i emocjami. Wciąż jest mi Pan bliski emocjonalnie. I to jest mimo wszystko. Mimo słów i czynów, mimo upływu czasu i różnicy wieku. Szkoda, że to tak sie potoczyło a nie zupełnie inaczej. Chciałabym mieć takiego męża i partnera jak Pan. Szkoda, że Pan nie dostrzegł mojego uczucia i nie zechciał wykorzystać tego jak dar od losu, jako wartość.

Dyrektor Handlowy

Telefon zadzwonił niedługo po wysłaniu CV. Spotkanie z panią z HR w porządku. Standardowe pytania mające na celu ogólne rozeznanie się co do poziomu i "jakości" kandydata. Na koniec spotkania dostaję info o standardowym, 2-tygodniowym okresie oczekiwania na info zwrotne. Po tym okresie otrzymuję telefon z informacją, że jestem zakwalifikowany do grupy rezerwowej i mam czekać kolejne 2 tygodnie na efekty rozmów z kandydatami z pierwszej grupy. Mijają te kolejne 2 tygodnie i cisza więc dzwonię. Dostaje info, że jest sezon grypowy i prośbę o jeszcze kilka dni cierpliwości. Dzwonię po 6 dniach i słyszę, że "dzisiaj po południu będę coś więcej wiedzieć". Od tej drugiej rozmowy mija już 6 dni. No i nie wiem jak to traktować ... Nie mam pretensji do Pani z HR, z którą rozmawiałem i później kontaktowałem telefonicznie bo to w sumie nie jej decyzje. Zapewne robi to co może i musi. No ale ogólny wizerunek firmy po tym względem nie jest dobry.

Standardowy scenariusz jaki zazwyczaj ma miejsce pierwszej rozmowy rekrutacyjnej.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
Krystyna

Co słychać w firmie? Firma się rozwija czy rozwinąć skrzydeł nie może? Widzę co rusz poszukiwania KAMa we Wrocławiu?

Kuza
@Krystyna

Pani Krystyno mam wrażenie, że Pani tam też nic nie wniosła , poza żądaniami.

tenconiewroci

Pracowałem jakiś czas i wspominam ten czas bardzo źle. Mój team był bardzo fajny, aczkolwiek atmosfera i rządy kierowników wspominam fatalnie. Nie wróciłbym za żadne pieniądze.

Akm
@tenconiewroci

Żenujące. Dlaczego nie napiszesz prawdy jakim pracownikiem byłeś. Można oskarżać firmę , ale nie siebie. Zacznij od siebie, za czym ocenisz innych

Sushi

Absolutnie nie polecam tej firmy pod żadnym pozorem!!! Atmosfera - BEZNADZIEJNA. Niestety miałem wątpliwą przyjemność tam pracować. Każda praca lepsza niż w tej firmie.

Agnieszka

@Nak17 wydaje mi się, że mylisz mnie z pracownikiem firmy SOLIDEX. Nie jestem w żaden sposób z tą firmą związana. @Waldi z tego co widzę obecnie firma poszukuje kandydatów na stanowiska Specjalista ds. Finansowychoraz Asystent ds. Realizacji Kontraktów. Praca w jakim charakterze Cię interesuje? Jeśli zdecydujesz się wziąć udział w rekrutacji, to chętnie dowiem się czegoś więcej na jego temat. Takie informacje odnośnie tego, czego można spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej będą bardzo pomocne, szczególnie dla osób, które ten proces mają jeszcze przed sobą.

Waldi

Czy może ktoś napisać kilka informacji o firmie? Tak dawno nic nie piszecie a dobrze jest mieć kilka informacji od pracowników. Interesuje mnie tu praca.

Agnieszka

@Sławek, dziękuję. Dla zainteresowanych pracą w SOLIDEX - zachęcam do zapoznania się z aktualnymi ofertami https://www.solidnyserwis.pl/zgloszenie/rekrutacja/list/

Panie S czy pamieta mnie Pan jeszcze?
@Agnieszka

Kandydatom uprzejmie proponuję nie sugerować się zachętom Agnieszki gdyż Agnieszka nie posiada stosownej wiedzy i informacji ani osobistych doświadczeń z wiadomym podmiotem

Agnieszka

@Sławek, a jak przebiegło spotkanie z rekruterką? Jakie wtedy pytania usłyszałeś?

Sławek
@Agnieszka

@Agnieszka Pytania były banalne. Generalnie rozmowa o wszystkim i o niczym. Nic szczególnego co przykułoby moją uwagę. Na koniec kilka słów po angielsku.

mimi

Prezes obiecuje premie na rozmowie kwalifikacyjnej; ale z realizacją owego wynagrodzenia, krucho - żadnej premii rocznej/kwartalnej nie wypłacono;

Nak17
@mimi

Niestety, byłem pracownikiem tej firmy. Wszystkie w/ w okreslenia o firmie sa prawdziwe. Ostatnio zrezygnowal po 5 miesiacach nowy prezes. Jak plotka glosi ,, niespodobaly sie metody działania,, wlascicielowi. Pozostali moi nieliczni kloedzy w tej ,,firmie,, nazwał bym gorzej , ale nie zejde do poziomu wlasciciela , tez juz szukaja nowych miejsc pracy. Osobiście nie polecam tej firmy.

Sławek

Byłem jakiś czas temu na rozmowie w sprawie KAMa. Rekruterka była sympatyczna, atmosfera przyjazna nawet dostałem informację, że niestety wybrano innego kandydata. Miałem również rozmawiać chwilę z Prezesem i tu niestety przepaść. Pytania o rodzinę ... ile dzieci, co robi żona itp... później ile chciałby Pan zarabiać? I liczenie nagłos ... tu 2 wzięlibyśmy stąd, a te 2 może stamtąd resztę wyciągnąłbym z kapelusza :) - szybko mi się odechciało, zresztą i tak byłem już przeczytaniu negatywnych komentarzy na tej stronie. Jednak, że dawno nie byłem na rozmowie, chciałem sobie przypomnieć tą ciekawą przygodę :)

Agnieszka

@dyrektor, a powiesz coś więcej na temat przebiegu samej rozmowy kwalifikacyjnej? Jakie pytania zadali?

dyrektor

Solidex - solidni eksperci. HAHAHA, definicja jedynie jako słabe hasło marketingowe, Napewno nie dotyczy to działu rekrutacji który jest jednym z ważniejszych działów w firmie. Zacznę od początku...aplikuje na ogłoszenia dyrektora ds. sprzedaży jako osoba z dużym doświadczeniem w tym zakresie...po przyjściu na spotkanie proponowane jest mi stanowisko Key Accounta Managera ze względu na zmianę aktualnej strategii firmy :) Co? To chyba żart, przecież można to było powiedzieć podczas rozmowy telefonicznej i nie marnować mojego czasu. Ale ok. muszę to jakoś znieść...trzeba być profesjonalnym i dokończyć rozmowę z niejaką panią M. z firmy Solidex. Jednak wg moich standardów podejście rekrutera daleko odbiega od wszelkich definicji "employer brandingu" , zarówno podczas spotkania jak i po nim. Po spotkaniu mimo obietnic nie można liczyć na informację zwrotną co do decyzji w zakresie "tak lub nie" . Oczywiście zero informacji zwrotnej = zero poszanowania dla kandydata. Jeśli takie zachowanie stosuje się w stosunku do potencjalnego wyższego szczebla w ich firmie to już boję się pomyśleć o niższych stanowiskach. Dla tych co mają alternatywę...zdecydowanie są lepsi na rynku dla których można się angażować w budowanie i rozwój firmy. Decyzja należy tylko do was.

Agnieszka

@ex worker, jak w każdej innej pracy są plusy i minusy :)

ex worker

"+"pracy w tej firmie: 1) miła atmosfera pracy, fajni, pomocni i życzliwi ludzie 2) dobra lokalizacja każdego oddziału, w nowoczesnych i zadbanych budynkach 3) benefit w postaci karty Multisport 4) mało nadgodzin (jak są, to nie są wypłacane) "-" pracy: 1) średnie warunki wynagrodzenia, podwyżki raczej symboliczne 2) słabe możliwości rozwoju zawodowego, przestarzałe nazwy stanowisk 3) brak stabilności, można wylecieć "od ręki" z prośbą o natychmiastowy zwrot komputera bez możliwości napisania maila pożegnalnego 4) przestarzały proces sprzedażowy wydłużający niepotrzebnie cykl sprzedaży 5) niesamowita biurokracja i tony zużytego papieru na różne mało istotne sprawy (np. wysłanie poczty do innego oddziału) 6) słaby sprzęt na którym się pracuje 7) brak dodatkowych benefitow, jak opieka zdrowotna czy ubezpieczenie na życie

Pokemon

Niech was ręka boska broni przed tą firmą. Przecież to jest jakieś totalne szaleństwo... We wrześniu wyleciał prawie cały pion handlowy Warszawa - od wiceprezesa, przez dyrektora po handlowców . Czemu zapytacie? Bo "Bóg Prezes" taki miał kaprys. Niektórzy pracowali np. 2 miesiące - nie było żadnego logicznego czy rozsądnego uzasadnienia... ot taki kaprys. I takie historie powtarzają się w tej firmie regularnie i notorycznie. Co z tego, że można wynegocjować sensowną pensję skoro gwarancję trwałości zatrudnienia ma się zerową? Przestrzegam też przed bardzo zawiłą i niekorzystną umową o zakazie konkurencji.

polo

Wiecie jednak jakich średnich zarobków może się spodziewać handlowiec na rynek partnerski? Dobrze, że odpowiednie stawki.

I'm not a robot

Można znaleść informacje i jest ich dużo. Może po prostu wypierasz? Przykład wyparcia: "Pracownik nie dopuszcza do siebie myśli o możliwości zwolnień grupowych, o których mówi się w firmie. Czuje się dzięki temu lepiej (zmniejszenie frustracji), ale będzie kompletnie nieprzygotowany, jeśli zwolnienia nastąpią (zniekształcenie rzeczywistości)."

• Jak się pracuje w SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Zobacz opinie na temat firmy SOLIDEX (Firma w upadłości) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SOLIDEX (Firma w upadłości)?

Kandydaci do pracy w SOLIDEX (Firma w upadłości) napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SOLIDEX (Firma w upadłości)