Janosik

Chcemy 10 procent podwyżki płac jak na fip od stycznia z wyrównaniem

obserwator

Inflacja zjada nasze wynagrodzenia a my milczymy. w roku 2021 podwyżek nie było a na regulacje płac pracodawca przeznaczył 3 % tj połowe inflacji. Wstyd

myszka
@obserwator

Inne firmy potrafią przeznaczyć 600-800 zł brutto na podwyżki. Tyle osób już odeszło, a kolejni złożyli i mają złożyć wypowiedzenia. Nikt z tym nic nie robi i udają, że nie widzą, co jest powodem odjeść. Pensja, niska pensja nic więcej.

myszka

Podwyżka % jest najbardziej niesprawiedliwą podwyżką(jeśli podwyżka jest od swoich zarobków, a nie średniej zakładowej). Ci co zarabiają więcej dostaną więcej, ci co mniej, to mniej. Jeszcze większa będzie różnica w zarobkach i jeszcze większe niezadowolenie wśród pracowników. Wygląda na to, że będzie kolejna fala odejść z firmy.

Amerykańska firma wprowadziła HR który nas sprytnie wykańcza. Nawet inflacją pracownikom nie wyrównują pensji. Specjaliści i fachowcy odpocznijcie sobie, zadbajcie o zdrowie bo lekarze czekają.

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Brzesko
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Specjalista ds. Planowania
Brzesko
Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.
Obserwator

Po ostatnich wydarzeniach w firmie chciałbym zaapelować do wszystkich osób pracujących na produkcji puszki na linii nr 2,3,9 i na wieczkach, a także w KJ, magazynie i mechaników oto żeby założyć NIEZALEŻNY ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW FPN BRZESKO. Mając własny związek zawodowy będziemy mogli upominać się o podwyżki, premie, szkodliwe. Ostatnie spotkanie z Zarządem pokazało że ludzie nie boją się odzywać i walczyć o swoje. Ale głośne krzyczenie na spotkaniu, czy pisanie na forum zbyt wiele nie pomoże. Wystarczy tylko 10 osób a żeby taki związek mógł powstać. Ale im więcej ludzi tym związek silniejszy. Nie słuchać tych ludzi co mówią że związki nie są potrzebne. Teraz jest najlepsza okazja żeby takie związek powstał, nie zmarnujmy tego. Rada pracownicza to za mało, to nie ma takich możliwości jak związek zawodowy. (usunięte przez administratora)

100 % Racji
@Obserwator

Obserwator ma 100%, jest teraz najlepsza okazja do tego żeby takie związki powstały. Faktycznie 10 osób wystarczy. W internecie jest napisane jak takie związki można założyć. W wyszukiwarce internetowej wystarczy wpisać zapytanie: Jak założyć związki zawodowe? I mamy wszystko dokładnie opisane. Pyskowanie na jadalni czy szatni miedzy Sobą nic nam nie pomoże. A co do podwyżek, szkodliwego, premii to związki by naciskały.

@Obserwator

Witam. Chciałbym odnieść się do ostatnich wydarzeń i dziwnych sytuacji jakie miały miejsce w firmie can pack. Czy jest ktoś kto ma więcej informacji na temat zwalniania pracowników,, a nawet wrabiania ich w kradzież szukając podstaw. Pozdrawiam

Czy w dobie koronowirusa spotkania brygadowe odbywające się w małych pomieszczeniach, a w licznym gronie to dobry pomysł ? Co na to BHP i HR? Na zakładzie trzeba przemieszczać się w maseczce, a zaraz na spotkaniach brygadowych kumulacja w jednym pomieszczeniu tylu ludzi bez masek. Gdzie tu logika ?

Obserwator

Premie roczną Roberto wypłaci już do końca tego roku. Nie może być nierównego traktowania pracowników o czy głośno mówili liderzy Związków Zawodowych.

Czesuaf - smieszna solidarnosc

Moze ktos z normalnych ludzi oprocz Czesuawa i tego drugiego co smierdzi papierosami wypowie się po co oni są ? inflacja poszła do góry, praca w czasach pandemii a nasze "ukochane" związki piszą do dyrekcji 2-3 oficjalne listy? (jesli bylo wiecej to prosze skorygujcie mnie:) i to jeszcze te smieszne argumenty ze azoty. ze (usunięte przez administratora) ... serio ? moze najwyzszy czas na zmiany ? smiech na sali aby nie wywalczyc po ponad roku podwyzek dla kazdego pracownika ... aaaaaaaaaaa czesiu kochany ty moj co z tymi walkami o godnosc i wartosci polaczka ? odnosnie tych dni w swieta ? poki nie bylo oficjalnych informacji odnosnie kilkuset % wiekszego dodatku to taki pospinany chodziles i inni ze to nie szanowanie wartosci a teraz cichutko .... skuliles sie pod swoim wąsem ...sory nie lubie Cie :) pijanych kierowcow nie szanuje pozdrawiam cieplutko calutki CP ;*

@Czesuaf - smieszna solidarnosc

Witam jeżeli nie chcą dać tych podwyżek,wypnij się,idź do innej firmy.

Cichy

Prawda

@Czesuaf - smieszna solidarnosc

smieszny ,a od kiedy to związki dają podwyżki?Inflacja to pewnie działalność twojego rządu.A najgorsze jest to nie należysz do ZZ a masz żądania,taka obłuda.

akhm
@naj

z druga czescia sie nie zgadzam ;) ale co do pierwszej masz racje, Zwracam honor ZZ - pomylilem sie

krzykacz
@Czesuaf - smieszna solidarnosc

Krzykaczy na szatni nie brakuje tylko gdy kierownik przyjdzie na stołówkę to mowę odbiera. Związki nie mają wsparcia w pracownikach kapną wam parę groszy za święta i chcecie się pozabijać aby przyjść do pracy , tak wami sprytny czech kreci . Atakujcie HR i pracodawcę który z was robi (usunięte przez administratora)

sprawiedliwy
@naj

Gdyby nie Czesław to nawet tysiaka by nie było tylko te marne 400 zł z ZFŚS. Tak to miało wyglądać. Więcej się dowiesz u członków komisji socjalnej.

Etatowy

1000 PLN uposażenia tylko dla tych co mają kwartalną ? Kpina... A ja mam roczną, "dymam" do pracy codziennie i nie mam zdalnej wypisywanej na całe miesiące od 1-31 i mi się nie należy? Niech nie dadzą tym co się w robocie od wielkiego dzwonu pokazują, przemęczeni, hybrydowcy. Nowe CP VALUES: "2,3,1" Dwóch robi za trzech - za wypłatę jednego.

@Etatowy

Tylko ile tej rocznej na pewno nie 1000 brutto a my dymamy wszystkie święta i siedem dni pod rząd więc proszę Sobie podzielić 1000 zł brutto na 12 miesięcy pozdrawiam .

drago777
@Etatowy

1000 złotych brutto! jak piszesz to przeczytaj ze zrozumieniem!!!! dostają wszyscy Ci którzy mają premie kwartalną. Nie dotyczy ludzi i stanowisk pobierających tz. premie roczną

@Nowy

Witam dlaczego tak marudzisz że źle,podzielam opinię,ale jeżeli mi coś nie pasuję to z tego rezygnuję ,idę gdzie indziej,chyba że jesteś pazerny na 3 setki więcej,a zasówasz za dwóch.

@Obserwator

To świat by zwariował jak by każdy co się nie zgadza zmieniał pracę,pomyśl.Pewnie płace byłyby śmieszne.

Mister

Witam. Chciałbym zapytać o ofertę pracy na stanowisko koordynator ds. Grafiki. Czy możecie nakreślić jak to wygląda? Jakie mogą być warunki itp... dziekuje

Rgb
@Mister

Aplikuj. Warunki, jak pączek w maśle. Jak ogarniasz w miarę Painta, to z resztą programów graficznych pójdzie jak spacerek przez łączkę. Ten dział, to nie są tytani intelektu. W miarę każdy wiejski (usunięte przez administratora) da radę.

Witam jakie firmy dzialaja na terenie can packu jest jakas firma z serwisem ?

Mikołaj

Dyrektorze idą święta show me the money

Czesiek, za tą ciężką pracę w pandemii zostaliśmy wykorzystani, ale karma wraca i są jeszcze zwolnienia lekarskie. Czekamy jeszcze na premie na święta: tysiak dolców i na propozycje Solidarności podwyżek pensji. Ewelina i Czesiek SZACUN !

Bystry

Szykują się spore odejścia z firmy pracowników po nowym roku , wszystko drożeje a u nas brak podwyżek . Zobaczymy jaka będzie nagroda pieniężna na Święta.

Blunt
@Bystry

Ludzie. Walczcie o podstawę wynagrodzenia a nie o premię roczną, kwartalną czy inne uwniane świąteczne ochłapy. W USA zatrudniają robotniczych niedoświadczonych za minimum 20$ na godzinę.

Amerykanin

Do kolegów którzy wybierają się do USA. Zastanówcie się dobrze. Amerykański sen szybko minie. HR zostawiło nas na pastwę losu. Święta polskie nie obowiązują Amerykańskie też szanowna Pani z HR odpowiedzialna za projekt unika kontaktu jak ognia. Warunki w hotelu to jakaś parodia. Posiłki gorsze niż dla świni. W hotelu (usunięte przez administratora) brud, nikt nie sprząta bo po co.

Waldi
@Amerykanin

A co myślałeś że dostaniesz prywatną pokojówkę z Meksyku. Co mama nie nauczyła sprzątać po sobie. Nara xd....

Dino
@Amerykanin

Taki standard hotelu jak maja w stanach w Brzesku może będzie za 20 lat. Jesteście zazdrośni bo ci co pojechali zarobią kilkadziesiąt tysięcy, a wy będziecie się męczyć w szarej polskiej rzeczywistości

Benny
@Dino

Z tego co piszesz to wiem, że nigdy nie byłeś, lub bardziej byłaś w żadnym hotelu w Brzesku, bo sądzę, że post jest z HR. Te kilkadziesiąt tysięcy, to się zgadza tylko w jakiej skali? Ilościowo, od dwudziestu tysięcy? Czasu, roku?

Serekoscypek
@Dino

Ciąży ci szara polska rzeczywistość? Droga otwarta do czarno-kolorowej amerykańskiej rzeczywistości i taka jak ty, światowo-nowoczesnej.

Cider
@Benny

W różnych hotelach bywałem na tym łez padole i rzeczywiście Brzesko nie ma się czego wstydzić, bo jest światowo. Zwłaszcza w porównaniu do tego, co hotele Stanu Pensylwania oferują swoim gościom.

Zaskakująco szybko znikają różne wpisy. Cenzura czuwa i ma się dobrze. Zapamiętajcie sobie jedno cenzorzy. Nie zabronicie pracownikom samodzielnie myśleć, wyciągać wnioski i mieć swoje zdanie na obecną politykę firmy.

Inspektor PIP

Poniżej proszę o wpisywanie przypadków łamania przepisów dotyczących BHP przez pracodawcę.

@Inspektor PIP

czy strach przed pracodawcą przy podejmowaniu decyzji jest (usunięte przez administratora)przepisów bhp?Czy presja wyników jest (usunięte przez administratora)przepisów bhp?Czy ubieranie pracowników w idiotyczne niewygodne stroje jest (usunięte przez administratora)przepisów bhp?Czy marne płacenie za pracę w niewiarygodnie szkodliwych warunkach jest (usunięte przez administratora)przepisów bhp? czy traktowanie pracownika jako (usunięte przez administratora)jest (usunięte przez administratora)przepisów bhp? Czy (usunięte przez administratora) bhp wobec pracownika jest zgodny z przepisami bhp? Czy (usunięte przez administratora) pracodawcy wobec pracowników bhp jest zgodny z przepisami bhp? Nikt oficjalnie nie odpowie (usunięte przez administratora)

@Inspektor PIP

Temperatura w okresie letnim przekracza 40 stopni celsjusza opary farb lakierów utrudniają oddychanie. Warunki szkodliwe nie uznawane w żaden sposób

Specjalista z 20-letnim stażem

Sprzeciw budzi fatalna atmosfera, jaka panuje w CanPack. Powołana komórka HR i zatrudnienie w niej 30 pracowników w Krakowie i w Brzesku generuje spore koszty, a nie przynosi zamierzonych efektów, w realizacji etyki i wartości, którymi miała kierować się spółka. Jak widać biurokracja rośnie, a na produkcji ogranicza się liczbę ciężko pracujących, w warunkach szkodliwych, pracowników. Gdzie tu sens i logika??

Icoto
@Specjalista z 20-letnim stażem

Myślisz, że tak rozbudowana komórka organizacji powstała bez powodu? W tak potężnych firmach nic nie jest przypadkowe. Te paniusie mają być uśmiechnięte, będą klepać po plecach i wyciągać różne informacje w celu realizacji długoterminowych planów firmy. Jakie są te firmowe plany faktycznie? Można przypuszczać, że nawet sam HR nie wie. Dzisiaj są zapewne tymczasowym narzędziem realizacji bieżących celów. A jutro, któż to może wróżyć.

Nastawiacz

W Brzesku pracownik jest tanią siłą roboczą i nikt się z nim nie liczy! Jedynie związki zawodowe w osobie (usunięte przez administratora) mogą coś dla nas wywalczyć i na to liczymy. Flagi biało - czerwone wywiesić!

Obserwator

Śmieszne jest to narzekanie ,jak ktoś chce zarabiać 300 setki więcej jak gdzie indziej a robić za dwoje.To firma jest szczęśliwa,a takie narzekanie nic nie daje.Albo wizja tych braku 300 stówek was przeraża.Trudno to zrozumieć.

• Jak się pracuje w CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku?

Zobacz opinie na temat firmy CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 348.

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 323, z czego 48 to opinie pozytywne, 162 to opinie negatywne, a 113 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku
2.1/5 Na podstawie 2080 ocen.

CAN-PACK S. A. Oddział Fabryka Puszek Napojowych w Brzesku