Opinie o ASTEK Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ASTEK Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ASTEK Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ASTEK Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Skippy

W swej nieskończonej mądrości, dyrektorzy postanowili monitorować maile swoich podwładnych i od jakiegoś czasu są automatycznie przekierowywane do nich. Owa zmiana nie została zakomunikowana zgodnie z prawem i jest to nielegalne. Więc możecie sobie czytać maile ale dział prawny może mieć wkrótce sporo roboty.

Charlie

Nie było tak źle. -Kasa zawsze w terminie -Praca głównie z klientem -B2B więc pieniądz lepszy niż na etacie. Ale jak B2B to nie ma też urlopów. Jak ktoś przechodzi z etatu na B2B to się zdziwi, przedsiębiorczych interesuje tylko stawka dzienna, a nie benefity -Ludzie jak ludzie, miałem fajny zespół. Ale zdażają się (usunięte przez administratora) -Na podwyżki nie liczcie, na początku warto wynegocjować to co was interesuje. -Raz do roku możesz iść po podwyżkę, a oni mogą ci jej nie dać -Na słowo też nie ma co się umawiać -Nadgodziiny płatne, o ile klient je zatwierdził -Zdarzała się praca w weekendy, święta i oncalle -Szkolisz się sam, ale jak więcej umiesz to masz argument do podwyzki -Jest zakaz konkurencji i kary umowne -Nie można pracować z zagranicy -Obowiazuje 1-miesieczny okres wypowiedzenia

Julia
@Charlie

O, a co do tego zakazu konkurencji, to on obowiązuje podczas trwania umowy? Czy też jakiś okres już po zakończeniu współpracy? Ciekawi to brzmi, czego konkretnie nie można, jakiejkolwiek innej pracy czy tylko w tej dziedzinie związanej z profilem firmy?

Szopi-pi-pi
@Julia

Dla konsultantów, zwykle ogranicza się do klienta, dla którego pracują. 6 miesięcy wynosi okres karencji, za złamanie kara wynosi 50000zł. Plotki głoszą, że Astek, tego nie egzekwuje.

@Charlie

a czy moglbys potwierdzic badz zaprzeczyc o magicznych 25% ktore pobiera Astek od kazdej faktury na B2B? w umowie przedwstepnej oferuja stawke netto i nie ma tam mowy o czyms takim a przewinely sie tu w komentarzach takie informacje

b2b

Procent jaki pobiera Astek nie jest znany - to tajemnica. Ponadto nie wiadomo nawet czy jest stały dla każdego konsultanta i czy taki sam pomiędzy pracownikami. Pracuję tutaj już ponad rok i od swojego LM słyszałam wiele sprzecznych informacji na ten temat.

@b2b

Ja potwierdzam, widziałem faktury na własne oczy, 25% marża Asteka co miesiąc

@Adam

Z tego co napisał to nie miał być przypadkiem sekret? Co do tych wspomnianych faktur to jakie kwoty miałeś na myśli? A ta kara, o której tu pisali.. To ona naprawdę jest do wyegzekwowania?

@b2b

A co cię to wogole obchodzi ?:) nie wystarczy ci wiedza na temat twojego wynagrodzenia które wynegocjowałes z pracodawca ?

Halina

Temat który porusza nie wpływa przypadkiem na samą atmosferę? jego strony ni wygląda to jak jakaś niepewność wobec samej firmy przypadkiem? uzasadniona by była?

Mel

Generalnie póki co polecam ☺️

Miko

Podejrzewam, że tę opinie piszą osoby co się nie sprawdziły, nie chciano im zaproponować innego zamówienia bo są po prostu beznadziejni. To jakiś ułamek składający się z roszczeniowców i (usunięte przez administratora). Z tego co pracuję to praktycznie wszyscy sobie chwalą, zdarzają się bardzo sporadycznie jednostki co robią po prostu złą robotę i jątrzą, że firma zła ???? Firma ma tyle ofert, że nawet jakby już się projekt kończył to swoim kontraktorom, którzy się sprawdzili coś zaproponują. Zresztą na podstawie ocen pracowników firma jest na 12. miejscu najlepszych miejsc pracy w Polsce, czyli jednak chyba większość jest zadowolona xD No ale wiadomo, przychodzą tu tylko roszczeniowcy więc jak ma być miarodajnie.

@Miko

jedna rada na bazie wieloletniego doświadczenia. Jeśli jakieś firmy chwalą się na lewo i prawo rankingiem Great Place to work to trzeba się 3x zastanowić :) dla mnie to najlepszy antywskaźnik

Spotkanie w spokojnej i przyjaznej atmosferze

Głównie o doświadczenie i wizje pracy i zarządzania. omowienie technologii i tematyki pracy

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Inżynier elektryk

Cześć, Czy polecacie pracować przez firmę Astek dla klienta zewnetrznego jako inżynier elektryk na b2b?

DupaJasiu
@Inżynier elektryk

Idź, nie przejmuj się. Jak klient będzie zadowolony z roboty to Astek nie ma nic do gadania. Trzeba pamiętać, że to kontraktornia, więc jeśli trzeba będzie się z kimś pożegnać to zrobi to wahania.

KotWButach

Dla asteka pracowałem dobrych kilka lat. Opinii nigdy nie miał dobrej, bo administracja zawsze miała ciśnienie na KPI i żaden rekruter nie wytrzymał tam długo. Tak długo jak firma zajmowała się rekrutacją i sprzedawaniem body leasingów wszystko szło do góry. Od kiedy stworzyli centra kompetencji i próbują tym zarządzać sami przy pomocy równie niekompetentnych ludzi, jakich wciskają klientom, to nie ma szans dobrze działać. Dają juniorom tytuł managera i każą poganiać pracowników technicznych. Każdy jest sfrustrowany. Fajnie, że zaczęli czyścić te centra kompetencji (usunięte przez administratora). Niestety, cisną też o coraz wyższe marże, więc firma oferuje coraz bardziej oderwane od rynku stawki, nie dając nic w zamian (zero szkoleń). J(usunięte przez administratora) Benefitów nie ma już żadnych, pracownicy administracyjni urządzają sobie imprezy osobno, nie zapraszając konsultantów. Można złapać fajny projekt, ale trzeba się trzymać klienta, a z astekiem na dystans faktury. Nie pozdrawiam, nie polecam.

@KotWButach

KotWButach

25% to generalnie minimalna marża firmy, ale co masz na umowie to twoje i nic już z tego nie obcinają.

Pracowałem w tej firmie

Firma ma ten sam problem od lat. Jest Nim Dyrektor Zarządzający. Teraz dołączyli do Niego inny Managerowie. Podsumowując: - strach, - brak poszanowania, - ciągła zmiana oczekiwań,

Jeszcze bylszy pracownik
@Pracowałem w tej firmie

To prawda, dyrektor zarządzający zarządza strachem (narcystyczna i socjopatyczna osobowość) a reszta jak chce przetrwać to musi grać jak on zagra, przez co z czasem sami się demoralizują. Koszmarne miejsce pracy.

Urszula
@Jeszcze bylszy pracownik

A to nie jest tak, że właśnie pracownicy muszą robić to, co powie szef? O to Ci chodzi? Właśnie przez ten brak konkretów nie wiem, co o tym sądzić, co tutaj piszesz. Jeden przykład chociaż byłby spoko.

Urszula z Marketingu/HR?
@Urszula

Chociażby zmiana KPI w środę z informacją do Team Leaderów, żeby pracowników zgodnie z nowymi wytycznymi rozliczali również wstecz. Jakbyś miała się domyślić w poniedziałek, że w środę powiedzą "rób więcej!".

eli
@Pracowałem w tej firmie

pracowałam tam

@Urszula z Marketingu/HR?

ok... no i co w takiej sytuacji, którą teraz przytaczasz? bo raczej nie wyrobisz skoro coś wstecz jest. to są z tego konsekwencje jakieś?

Urszula z Marketingu/HR?
@Halina

W konsekwencji otrzymuje się gratulacje bycia najgorszym w firmie, przy czym na tym podium jest z pół firmy xD

AI

"Outsourced Wonders" A company so grand, with power so vast, They outsourced jobs, at a fraction of cost. No need for skill, no need for care, Just send the work, anywhere. To foreign lands, with wages so low, The company thrives, as profits continue to grow. Employees struggle, in sweat-shop despair, While bosses lounge, without a care. The company boasts, of efficiency and speed, But at what cost, is this grand indeed? Forgotten are the workers, in distant lands, Their voices unheard, in corporate demands. So let us praise, this outsourced feat, For exploiting the poor, can't be beat. In a world so dark, and with irony so deep, The outsourcing company, continues to reap.

Hłua’m

Pracowałam przez ponad rok jako konsultant. Dużo obietnic bez pokrycia ze strony agencji. Niewykwalifikowani, niemili, niedoświadczeni ludzie na stanowiskach managerskich. Wykorzystywanie konsultantów w kontekście umów z klientami :(.

Urszula
@Hłua’m

Niby jak Cię potraktowali? Może nie spełnili Twoich oczekiwań po prostu. Nie obraź się, po prostu ciekawa jestem, czy faktycznie coś jest na rzeczy.

Wróżbita

Hitem są ich prezenty świąteczne czyli mydło i koc xd.

Chamstwo
@Wróżbita

Jeszcze chamsko ci odpiszą, że "mamy dla ciebie prezent, ale nie przewidujemy wręczenia go na twój adres". Jaka inna firma daje prezenty świąteczne po nowym roku i marudzi, że trzeba je wręczyć? Punkty na kafeterii były w tym roku za drogie? Szkoda na kuriera? Wesołych Świąt w ASTEK!

bez przesady
@Wróżbita

Firma ma naprawdę dużo pracowników i uważam, że przytulny koc + nie najtańsze czekoladki + mydło jest naprawdę ok. Wiadomo fajnie byloby dostać chociaż te 200 pkt w kafeterii, ale to chyba nie jest główny problem Astek. Znam firmy, które promują się o wiele bardziej niż Astek, nie wiadomo jakie akcje pro-pracownicze, a wiecie co dostali na Święta? NIC.

Arnold
@Wróżbita

Dodatkowo jeszcze prezent świąteczny to droższe benefity pozapłacowe od 2023 z komentarzem - jak nie chcesz już korzystać z nich to możesz zrezygnować. No bo pracownik opłaca je sam. Pomimo wzrastających cen „benefitów” pozapłacowych, które opłacasz sam wynagrodzenie pozostaje bez zmian.

jaaa

Nie polecam. Miałem rozmowe z klientem. Na rozmowie masa pytań o rzeczy niezwiązane z opisem stanowiska. Na koniec okazało się, że to była rekrutacja na zupełnie inne stanowisko niż aplikowałem. Ze strony klienta i firmy zero feedbacku i zero wyjaśnień co do tej sytuacji. Do tego niskie stawki, które i tak chcą negocjować.

Kopernik z XXI wieku

Nie ma mowy o żadnych podwyżkach inflacyjnych dla stałych pracowników, a w innych firmach od razu osobie początkującej oferują 1500 brutto więcej i to bez doświadczenia... stąd moja zmiana pracy. Niestety wyższe szczeble tego nie widzą ale w tym momencie za Wasze stawki nie da się wyżyć w Warszawie - stąd też tyle osób opuszcza firmę.

@Kopernik z XXI wieku

Faktycznie aż tyle opuszcza? Bo skoro w ten sposób przyrównujesz warunki tutaj do pozostałych firm to w ogóle pojawia się tutaj aktualnie ktoś nowy?

Halyna mom zawał
@Halina

Tak, pojawiają się jedynie desperaci, którzy nie mogą nigdzie indziej znaleźć pracy lub nie mają do niej odpowiednich kompetencji co obniża jakość pracy w całej firmie.

Mazurska Noc Kabaretowa
@Halyna mom zawał

Ta firma może liczyć na dwa rodzaje pracowników. 1. Niedoświadczonych, nie posiadających informacji o firmie i idących na zawodową minę 2. Takich których nikt nie chce bo mają już wypracowaną opinię na rynku, nie mają wiedzy i umiejętności a Astek jest jedynym wyjściem. Ci drudzy zrobią wszystko aby tylko się utrzymać na powierzchni. Będą powoływać się na swoje znajomości i doświadczenia bez pokrycia Zatrudnią kolegów/znajomych aby się czuć pewnie i bezpiecznie. Przypiszą sobie wszelkie zasługi i splendor a winą i odpowiedzialnością za swoje błędy obarczą inne osoby Swoje obowiązki zrzucą na innych po to tylko, aby poszukać sobie czegoś jak najmniej absorbującego i bezwartościowego ale niby strategicznego w ich mniemaniu Powiedzieć żeby omijać szerokim łukiem to jak by nic nie powiedzieć Szkoda nerwów na ten kabaret

@Madonna
@Kopernik z XXI wieku

Tak dokładnie jest. Nie ma podwyżek związanych z waloryzacją wynagrodzenia. A inflacja pędzi w górę... jednak tych nowych zatrudniają na wyższe stawki niż płacą osobom już zatrudnionym. To powoduje nieprzyjemną atmosferę w pracy, szczególnie jak przychodzą nowe osoby do zespołów.

Rekrutacja

Witam Ze swojej strony tylko dodam że brak jest feedbacku po rekrutacji.Jesli HR umawia się kandydatem na info zwrotne należy je przekazać jakie by nie było.Dotrzymywanie słów i zobowiązań to ważna cecha w biznesie. Niestety HR w Astek jest innego zdania.O innych warunkach się nie wypowiem bo ich nie znam.Pozdrawiam

Niby kandytat
@Rekrutacja

Astek to taka firma, której rekruterzy wysyłają na Linkedin jednego maila w tygodniu i nie są w stanie odpowiedzieć na wiadomość zwrotną. Zawsze.

@Niby kandytat

Mi rekruter odpisał, że dziękuję za informację zwrotną ode mnie.Ale to.był bardzo miły rekruter.Młody chłopak.Może jednak są wyjątki.....jak w każdej firmie.????

Ex pracownik

Cześć wszystkim, Moja mała rada, jeśli masz dobrą samoocenę i ambicję rozwijania swoich umiejętności, unikaj Astek Polska. Co do reszty - welcome to the hell ;)

Kolejna negatywna opinia dotycząca procesu rekrutacji - nic nowego tutaj. Na moje pytanie o liczbę etapów rekrutacji dowiedziałem się, że po rozmowie technicznej może odbyć się rozmowa z managerem projektu. W czasie dwugodzinnej rozmowy technicznej okazało się, że odbędą się jeszcze co najmniej dwie rozmowy - z managerem i kolejna techniczna. Zwyczajnie w świecie zostałem (usunięte przez administratora) bo na wstępie powiedziałem, że nie interesują mnie zawiłe procesy. Otrzymałem również informacje, że do tygodnia otrzymam feedback. Oczywiście żadnego kontaktu nie było nawet po 3 tygodniach. Jeżeli ktoś ma ochotę poświęcić 2 godziny na rozmowę techniczną z osobami, które za wszelką cenę będą chciały Ci udowodnić, że jesteś w błędzie, nawet kosztem wymyślania niestworzonych historii, to jest świetne miejsce, żeby stracić swój czas, aby później nawet nie dostać feedbacku :-)

W punkt

Mocny Agent

Potwierdzam, ten gość aby zwiększyć liczbę CHĘTNYCH kandydatów do nawiązania współpracy zaproponował... wysyłać zadania senior developerom do rozwiązania, zwiększając przy tym ilość etapów rekrutacji :D Mocny zawodnik.

Jula
@Mocny Agent

Bo on mierzy wszystko na milimetry, raz rano przykłada linijkę i jest 12.6mm innym razem 12.7mm. Te milimetry robią różnicę w jego głowie choć te 13cm i tak jest barierą nie do osiągnięcia.

Szanowny 100 100 1000 CCM, który już nie pracujesz. Dlaczego już nie pracujesz? Jeśli uważałeś że nic sie nie robi i pieniądze same płyną jak to odbywało się do teraz to masz odpowiedz dlaczego już nie pracujesz. Francja po ostatnich spotkaniach z "Wami" wyrobiła sobie zdanie o pracownikach i ich zaangażowaniu. Cele jakie mamy sa po to aby je realizować a nie tylko szukać problemów i narzekać. Człowieku chyba nigdy tak naprawdę nie pracowałeś skoro potrafisz tylko krytykować. Zobaczymy gdzie i jak szybko leniwy człowieku znajdziesz pracę... Czekam na Twoje sukcesy.

Nie ma to jak na sensownie brzmiące opinie odpowiadać nic z nimi nie związanym atakiem ad hominem. To tylko potwierdza prawdziwość argumentów :)

kalarepka

Nikt was nie szanuje i nie lubi, myślicie tylko o własnych zadkach. Wykształceni ludzie komunikujący się jak w oborze, krzyk, upokarzanie i wydłużanie sobie kusiek. Kombinowanie jak tu tylko złowić naiwniaków z rynku. ebal was pies i kot, który wrócił z wygnania.

em

Czy warto pracować na projekcie? To zależy, jeśli oczekujesz benefitów, to są lepsze kontraktornie. Czy warto pracować w back office? Jeśli zależy ci na znacznym pogorszeniu well being to tak, jeśli nie, to unikaj. Firmie ma konkretne cele narzucone przez spółkę matkę, ale nie ma strategii w jaki sposób miałaby je osiągnąć. Dodając do tego wyższy management, który jedyne co potrafi to krzyczeć i zmieniać struktury i cele bez konsultacji z kimkolwiek i bez przemyślenia, to mamy wynik, jaki właśnie obserwujemy. Wieloletni współpracownicy właśnie odchodzą, bo nie warto tracić czasu i sił, na coś, co nie ma prawa działać.

Si Si Toro
@em

Dokładnie, a nadchodzące odejścia menagerów wyższego szczebla dużo mówią o tym co się dzieje w firmie ;)

omomom
@Si Si Toro

oo a kto odchodzi, mozesz podac chociaż nazwy działów, albo skróty?

Polena

Nagrywajcie ich. Język, wyzwiska, upokarzanie, krzyki. (usunięte przez administratora)i taki styl zarządzania ludźmi trzeba napiętnować.

em

Z jakiegoś powodu, francji to na ręke.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z ASTEK Polska Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Sięznająca

Sami kończą, bo atmosfera w Astek jest znakomita, dopóki nie przychodzi dyrektor, który nie ma szacunku dla kogokolwiek, jedyne co potrafi to krzyczeć, grozić i być zwykłym chamem. Potrafi zepsuć humor każdemu. Wynika to z kompleksów które ma, i które wchodzą na każdym polu. Dodatkowo, dziwny system prowizyjny, który potrafi być zmieniany kilka razy w roku, przez co pracownicy nie mają pewności czy ich wyniki będą prowadziły do lepszych pieniędzy czy nie. Dlatego odeszłam, a się stało tak, że w nowej firmie zarabiam dużo lepiej, a prowizja jest rzeczą pewną i niezmienną na przestrzeni roku.

Śmiech na sali
@Sięznająca

Atmosfera w astek już dawno przestała być znakomita ;) nie jest to bynajmniej jedynie zasługa dyrektora zarządzającego, a również niższych szczebli. Lepiej omijać to miejsce, jeśli chcesz wykonywać swoją pracę profesjonalnie i kompetentnie. W asteku liczą się jedynie odpowiednie liczby w tabelach :)

@Śmiech na sali

Skoro tak to wiadomo ile osób obecnie tam pracuje? I która część to ci stabilnie zatrudnieni? Pytam, bo coś o rotacjach także było

@Halina

Pracując na projekcie, np. znanej firmy z branży farmaceutycznej możesz liczyć na stabilność zatrudnienia. Back office to nieporozumienie i tego należy unikać.

Praca w Astek

Hej w projektach IT standard jak to w outsourcingu na co się się zgodzisz i za ile to kwestia indywidualna są klienci lepsi i gorsi. Praca w backoffice to istne kuriozum i polish managment lvl hard :D brak jasnej wizji i strategii widać to zwłaszcza w działach rekrutacji i sprzedaży, co chwile zmieniane KPI itp. Dyrektorzy nie mają swoich pomysłów, nie słuchają oddolnych inicjatyw, są jak pajacyki na gumce centrali. Dział rekrutacji przypomina powoli dział samych juniorów, za niedługo juniorzy będą uczyć juniorów :D Myślę, że za jakiś czas posiadanie brandu Astek w CV, będzie obciachem dla rekrutera. Reasumując: - osoba techniczna jeśli projekt i stawka ok, brać - stanowiska back office unikać, chyba, ze nie masz expa to przynajmniej do CV wpadnie, a potem uciekać

Szczyt
@Praca w Astek

Już szczytem są nowe prezentacje, gdzie to rekruter musi astekowi opowiadać jaki jest fajny zamiast mieć poważną rozmowę z przełożonym na temat efektów pracy i rozwoju. Znowu asstek próbował coś zrobić i znowu wybuchnie mu to w twarz. Czas uciekać i w CV wpisać 'unpopular outsourcing company', żeby nie kalać się nazwą

Beka
@Praca w Astek

Ten moment już nastał. Juniorzy uczą nawet midów ;)

Zosia
@Szczyt

No niestety, Astek nigdy nie słynął z profesjonalnych Managerów/Liderów- taka prawda. Od lat nie ściągnęli do siebie kogoś z konkurencji-> to o czyms świadczy. Wszystko to ludzie z innych branż, którzy wszystkiego się uczą IT, więc nie ma wartości dodanej= nie ma rozwoju, bo Ci ludzie wpadają w utarte szlaki jakie są w Asteku. To firma, która wzoruje się na Sii, ale nawet nie potrafi skopiować najprostszego rozwiązania.

Krysia
@Zosia

Nie ściągnęli bo nikt przy zdrowych zmysłach i odrobinie godności nie chce tu pracować Astek ma bardzo dobrze wypracowaną negatywną opinię na rynku jako miejsce pracy i współpracy. Każdy tylko pyta czy naprawdę jest tak źle jak słyszeli, naprawdę jest znacznie gorzej. Negatywne opinie tu umieszczane to tylko czubek góry lodowej. Jutro poniedziałek, życzę szczęścia na sales meetingu :-)

Mr Cat
@Szczyt

Geniusz co wprowadził te komisje to chyba jakiś kret z konkurencji, żeby dobić firme...jeszcze do tego te nienormalne godziny tych komisji grubo wychodzące poza godziny pracy. a potem lansują się się w business insider czy na innych portalach, jak to świetnie zarządzają firmą okłamując samych siebie, bo opinia na rynku mówi sama za siebie...

@Beka

No trochę sprzecznie to brzmi. A jakiś przykład? Czego ich nauczyli?

Zostaw merytoryczną opinię o ASTEK Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w ASTEK Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ASTEK Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 135.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ASTEK Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 85, z czego 19 to opinie pozytywne, 57 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ASTEK Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ASTEK Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ASTEK Polska Sp. z o.o.