Opinie o Autostore Sp. z o.o. w Koszalin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Autostore Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Autostore Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn specjalnego przeznaczenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Autostore Sp. z o.o. w Koszalin

PatoStore

Dwie doświadczone osoby zwolnione i co ? I na linii strach . I tempo podkręcone . Strach zasiany . Że Wy nie łączycie kropek . Nowa fabryka w Tajlandii . Ekipa startuje linię produkcyjną . W kraju gdzie pracownik dostaje (usunięte przez administratora) , gdzie zima nie płacisz fortuny za ogrzewanie hali . Gdzie nikt nie będzie marudził , że dwie zmiany , że trzy . W kraju gdzie jak wprowadzą godziny 6-14 nikt nie będzie narzekał , że dziecko do przedszkola i na 7 może przyjść . Tam się ucieszą jak będzie 6-18. W Indiach jest 12 dni urlopu . W Chinach 10 . W Tajlandii też blisko tego . To też koszta . Pan Izrael zapewniał na którymś zebraniu , że polska to firma matka i zawsze tu będzie ;D Nie będzie . Przy zwolnieniach grupowych muszą wypłacić odprawy . A jak się ekipa wykruszy ? Wielkie oszczędności. AutoStore Poland zdycha . A szeryf strzela frustracją na oślep . A Marian (usunięte przez administratora) zaraz będzie jakimś cichym podwykonawcom AutoStore .Zaraz to on będzie dostawcą narzędzi czy innym "Niedźwiadkiem" . Muszą wykazać zyski ,żeby sprzedać firmę . Kara dla Ocado też wymaga poświęceń . Nic tylko wstawiać popcorn , rozkładać fotel i czekać na napisy końcowe . To już jest koniec , nie ma już nic . Jesteśmy wolni , możemy iść ......

@PatoStore

Rozumiem, że te podwyżki dotyczą wyrabianych norm? Bo ciekaw jestem czy o dużo poszły do góry, jak wiesz to proszę napisz. Z tego co piszesz, to jak znajdzie się coś na każdego pracownika to sporo rzeczy musi być tu zabronionych, mam rację?

Hej, podpowie ktoś czy dobrze można tutaj zarobić na pracy na produkcji? w jakiejś starej ofercie wyczytałam że była jedna zmiana. To aktualne? Dajcie znać czy warto się przyjąć.

PatoAuto
@Karolina

Jeśli szanujesz swoje zdrowie psychiczne odpuść. Trafisz na linię gdzie obecnie ludzie są zanęcani opcją podwyżek, oczywiście, jeśli spełnią wyśrubowane wymagania, będą bez wypadków - BHP przede wszystkim (w AS nie ma mowy o bezpieczeństwie), jeden drugiego sprzeda za kilka marnych złotych, byle się wybić.

Czy jest jakiś pracownik albo były pracownik firmy AutoStore i orientuje się jak w tej firmie wygląda urlop czy cała firma jest na urlopie czy pracownicy chodzą na urlopy kiedy sami wybiorą?

Hhh

Nie prawda,dwa tygodnie urlopu prawie wszyscy w jednym terminie

@Kandydat

To zależy jaki dział . Działy produkcyjne i zdecydowana większość magazynu , kontrola jakości mają w jednym terminie . Zdecydowana większość ma w jednym terminie . Biura rotacyjnie .

@PatoStore

A produkcja orientujesz sie w jakim miesiącu? Albo czy jak wypadają długie weekendy np majówka to 2 jest w firmie wolne (wiadomo czy wyposuja pracownicy urlop)?

Bobek Nowy wpis
@Kandydat

Nie prawda , jestem nowym pracownikiem , nie ma urlopu grupowego tylko każdy idzie jak mu się chce , jeżeli jesteś nowy to dymasz dopóki nie wypracujesz sobie urlopu

PatoStore Nowy wpis
@Bobek

Głupotki opowiadasz . Zdecydowana większość firmy (produkcja i działy okołoprodukcyjne) mają 3 tygodnie urlopu przymusowo w ustalonym odgórnie terminie . Także 15 dni urlopu masz zaplanowane , a resztę możesz sobie sam zaplanować , ale niekoniecznie się uda .

Hhh Nowy wpis

Nie prawda,dwa tygodnie urlopu prawie wszyscy w jednym terminie

Mery Nowy wpis

Powiedzcie mi tak szczerze; kobiety też przyjmują na stanowiska techniczne? Mi najbardziej się rozchodzi o pracę dla specjalistki ds. bhp. Mile widziane są uprawnienia inspektora ppoż, czy jak je posiadam to mogę negocjować wysokość pensji? No i dobrze w ogóle byłoby poznać wysokość wynagrodzenia jeszcze przed samą rekrutacją

Jeśli piszą teraz, że preferują wykształcenie średnie elektryczne/elektrotechniczne, to o ile większą płacą pensję zasadniczą, niż jakbym miał ukończoną zawodówkę? To jest w ogłoszeniu dla Specjalisty ds. utrzymania produkcji (Elektryka). A że w ogóle nie pada tam żadna kwota, to stąd moja tu obecność.

@PatoStore

Hmmm, a wiadomo, dlaczego firma zwalnia doświadczone osoby? Były jakieś podstawy, np. źle wykonywane obowiązki lub zaniedbania? Może ich pensje były za duże a świeżakom płaca mniej?? Ile zarabia taka osoba z doświadczeniem, a ile nowa osoba bez doświadczenia?

PatoStore

Daj mi człowieka a paragraf się znajdzie . Nie znam sytuacji . Nic nie dzieje się bez przyczyny . Jakieś powody mieli . Dla szarego pracownika sporo tych decyzji wydaje się bez sensu . Posiedzisz na kamerach 3 dni i na każdego coś znajdziesz . Niedawno zapchali linie podwyżkami , teraz ...... Dobrze to tam było

@PatoStore

Wiecie, kto siedzi za tymi kamerami/ jest od tego jakiś specjalny pracownik, czy to kierownik ogląda non stop video, kto i co robi? I czy jak osoba jest zwalniana na podstawie kamer, to czy można jakoś odwołać się do HR, aby oni to sprawdzili, czy faktycznie sa podstawy do zwolnienia?

Kakadu
@PatoStore

Dokładnie , podniecajcie się że wasi koledzy i koleżanki wyprodukowali pierwszego robota. Zamkną oddział w Koszalinie raz na zawsze i wtedy będziecie w kropce.

@PatoStore

Czy rekrutacja na stanowisko Magazynier w firmie Autostore Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?

Korpo-skorumpowani. Kumpel dyrektorka G., zwolniony, nie mógł ochronić kolesia to mści się. Nie przedłuża umów bardzo dobrym pracownikom, z kilkuletnim stażem. Dwie osoby zwolnione w dwa dni!!!! Kto następny? Czy teraz sobie odpuści, bo za duży szum się zrobił? Pracownik, który zna praktycznie całą linię produkcyjną, świetnie mówi po angielsku, tłumaczy obcokrajowcom, pomaga i przekazuje im wiedzę, zostaje na nadgodzinach + soboty by pomóc w wyrobieniu planu. Kierownictwo nie przedłuża umowy. Powód- "brak zaangażowania". Ściema dyrektorku G. Każdy w Autostore wie jaki był powód. ZEMSTA! Pracowników traktują jak pionki, brak szacunku, empatia jest im obca. Robią zamiennik z pracowników etatowych na agencyjnych. Dyrektorek G., obserwuje pracowników z okna, halę produkcyjną( dla twojej wiadomości G., widać cię) i wyłapuje do zwolnienia pracowników którzy nie wchodzą jemu w (usunięte przez administratora) G. już dawno stracił szacunek wśród ludzi, już niżej upaść nie można. Jest coraz gorzej. Czas się zwijać z tego bagna.

abc
@**

Wymieniają pracowników etatowych na tymczasowych (usunięte przez administratora) . Od około 2 tygodni na różnych portalach ogłoszeniowych pojawiają się oferty pracy jako pracownik produkcji . Poszukują aż 100 osób na umowę zlecenie za najniższą krajową z wykształceniem podstawowym . Ta firma nie ma już żadnych wymagań . Jakiś czas temu wymagali np. znajomosci rysunku, oferowali stabilne zatrudnienie i pracę w systemie jednozmianowym . Już nie bedzie jakosci tylko ilosc a po ostatnich zwolnieniach o stabilnym zatrudnieniu mozesz tylko pomarzyc. Czekam tylko na moment gdy zabraknie ludzi na linii, wtedy odpowiedz jest jedna - nie trzeba było zwalniac doswiadczonych.

Rozczarowany

(usunięte przez administratora) zachowanie firmy. Jeszcze tydzień temu w piątek świetnie się bawiliśmy a w tym tygodniu poleciały już 3 głowy. Najbardziej szkoda 2 osób z produkcji. Zaczęli brać na rozmowy pracowników którym kończą się umowy i im nie przedłużać z byle jakiego powodu np. słabe zaangażowanie. Nie liczy się to że pod koniec zeszłego roku każda z tych osób ogromnie się poświęciła żeby przyjść w sobotę a wszystko po to aby zrealizować zamówienie, a mogła zostać w domu i spędzić czas z rodziną. To nie były jakieś nowe osoby, one tu pracowały już kilka lat, znały prawie wszystkie etapy na linii. A teraz zamiast jednej ogarniętej przyjdzie trzech (usunięte przez administratora) Zaczynam się zastanawiać czy ktokolwiek z szefostwa ma jeszcze sumienie. Hasło One AutoStore jest po prostu śmieszne, my nie jesteśmy już jedną wielką rodziną bo rodzina by tak nie postąpiła.

@Rozczarowany

Jakim twoim zdaniem był powód tych zwolnień? Firma ma problemy finansowe? Podobno jest u was 10 działów produkcyjnych, tak przeczytałem na stronie firmy. Na którym dziale najbardziej opłaca się pracować jeżeli chodzi o zarobki?

!!!
@Rozczarowany

Tam nigdy nie byłeś częścią rodziny tylko pionkiem w grze do wymiany Pana G . Sumienie jakie sumienie oni nawet nie wiedza co to jest ludzie bez serca empatii do drugiego człowieka . Myślisz ze Pani kierownik ma sumienie zwalniajac inne kobiety które tez maja dzieci rodziny jak ona wogole może w domu spojrzeć w lusterko .Współczuje osoba z produkcji ze nie dość ze przez kilka lat doznały (usunięte przez administratora) odezwały się to jeszcze stracily prace gdzie tu sprawiedliwość jest . Dlaczego wszyscy wkoncu sie nie zbiorą i nie zrobią porządku w tym (usunięte przez administratora) ? Cały ten (usunięte przez administratora)twa już jakieś 2 lata wszyscy narzekają i co z tego jest coraz gorzej i dalej wszyscy siedzą cicho a cierpią ci co się odzywają .

Elunia

Hmmm. To zawsze przykre jeśli traci się pracę ale w dzisiejszych czasach, gdy każdy pracownik jest na wagę złota, raczej jednak trzeba sobie na to zasłużyć. Jeśli firma zaproponowała płatne zwolnienie ze świadczenia pracy do kona trwania umowy ( a tak podobno było) to chyba uczciwe działanie w tej sytuacji. Przez ten czas można przecież poszukać innej pracy. Zawsze najwięcej krzyczą ci, którzy mają coś za uszami.

Ost

To zwolnij się,nikt cię na siłę tu nie trzyma,idź do Lidla-spełnisz marzenia o wyższej pensji. W firmie pracuje mnóstwo osób,wielu z nich jest zadowolonych i nie chcą słuchać narzekania,wiecznego zrzędzenia.Zrobisz dobrze sobie i innym Powodzenia w innym zakładzie

Serio z tym 3%?? Ale taka podwyżka to jest dla pracowników na produkcji, magazynu? Czy też dają tyle podwyżki osobom z biura? I czy takie podwyżki to jest co roku taki sam %, czy np. czasami wcale nie ma podwyżek lub jest większy tem %?

Jakie są różnice w wynagrodzeniu dla wieloletnich pracowników, a nowoprzyjętych Ukraińców, duże są to kwoty? Czy za wdrożenie i naukę nowych pracowników firma płaci dodatkową kasę?

Naprawdę na kasie zarabia się lepiej niż w tej firmie na magazynie z uprawnieniem na wózki? Szok! Podaj widełki, jeśli możesz, bo aż mnie to zaintrygowało - cały czas się zastanawiam nad aplikacją

Koszalinianin

Skoro widzę że największym problemem Waszym zdaniem są godziny pracy ( które są stałe i jest jedna zmiana więc to bardzo duży plus) i to że firma wysyła ludzi na urlopy świadczy o tym że w porównaniu do innych koszalińskich firm jest tu chyba dobrze .

@Koszalinianin

A co z kasą? Porównujesz teraz tryb pracy, mnie natomiast interesuje jeszcze szersze jej zestawienie? Od strony zarobkowej jak na tutejszy rynek jest względnie równo czy może lepiej? O kontroli jakości myślę tak naprawdę, tam warunki na dziale mogą znacząco się różnic niż te w okolicy?

Nie polecam pracy w tej firmie... Nawet pracownicy agencyjni odchodzą więc to o czymś świadczy . Zanim tu przyjdziesz zastanów się czy chcesz być w (usunięte przez administratora) Pana G . Nie pozdrawiam

Xx

Jak wygląda wynagrodzenie na start ???

Znawca

Tak to prawda na rozmowie zarobki są jedną wielką tajemnicą a gdy zapytają jakie są oczekiwania finansowe i się im powie robią wielkie oczy ze zdziwienia

Ciekawy
@Znawca

A ile powiedziałeś na jakie stanowisko?

Retequi
@Znawca

Spodziewacie się kokosów ?? Przecież firmy nie stać na to. Cieszcie się ze macie jedna zmianę i macie gdzie spędzić czas od rana????

turbina

Kiedyś aplikowałem na serwisanta. I też nie chcieli powiedzieć więc nie zmieniłem pracy. Bo jakie było by moje rozczarowanie gdybym zarabiał mniej niż obecnie.

Znawca
@Ciekawy

Na stanowisko pracownik produkcji a powiedziałem tyle i dają w konkurencyjnych firmach produkcyjnych, po około 2 tygodniach zadzwonili do mnie z propozycją zarobków niestety musiałem podziękować bo zarobki które były tajemnica okazały się mniejsze niż zarobki u konkurencji.

BCHP
@Znawca

A No właśnie a na spotkaniach z pracownikami kłamią w żywe oczy i mówią ze zbadali okoliczny rynek i płaca najwiecej. Dobre czasy w tej firmie dawno przeminęły , pozostały wspomnienia

@BCHP
@BCHP

Tylko to też było jakiś czas temu teraz ponoć to się zmieniło i firma zrobiła rozeznanie jeśli chodzi o konkurencje i zarobki dlatego też musieli podnieść nie wiem ile dają teraz ale jak dla mnie to była porażka może teraz dają lepiej ale mogli by takie rzeczy od razu mówić na rozmowie a nie robić wielkie tajemnice.

Dobrze to już było.
@@BCHP

Prawda jest taka, że firmy, które dobrze płacą mówią to odrazu.

@Znawca

Z ciekawości, ile Ci zaproponowali, najniższą czy bardziej 4000 brutto? Też wolałbym, żeby wszędzie były widełki, bo tak to już wszystko jasne, a tak to trzeba się domyślać...

zenek

Nie ma co podawac . Teraz jest tak jak w innych firmach bo sugerują sie ich zarobkami . Jak chcesz zmienic prace to i tak nie poznasz na rozmowie odpowiedzi odnosnie zarobkow , wiec trudno bedzie ci podjac decyzje czy warto . Lepiej nie bedzie , teraz to licza kazda zlotowke .

Inez

Ktoś coś napisze mi o pracy jako Specjalista ds. zakupów operacyjnych?? Oni tam chcą, aby kandydat znał angielski w mowie i piśmie. A wiecie jaka część codziennej pracy odbywa się w tym języku? To jest podane pro forma czy jednak faktycznie trzeba znać angielski, aby poradzić sobie w pracy?

Ktoś z firmy
@Inez

Tu trzeba mieć swobodny angielski na każdym stanowisku biurowym. Praca z dostawcami i centralą firmy z Norwegii. Powodzenia.

Znajomy
@Inez

Język angielski jest potrzebny do kontaktów z główną siedzibą w Norwegii. Czasem trzeba pisać maile do dostawców zagranicznych i kontaktować się ze współpracownikami z innych krajów.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to właśnie przedsiębiorstwo Autostore Sp. z o.o. rekrutuje na stanowisko Specjalista Ds. Zakupów. Może ktoś planuje aplikować?

Anula

Co masz konkretniej na myśli z tym, że ciężko tam coś załatwić? Jak jakieś zaświadczenie potrzebne, to od ręki nie wystawią? Dużo osób w ogóle w HR pracuje? Może tak myślisz, a tak naprawdę się nie wyrabiają z robotą tam?

CZE

Zastanawiam się jak prezentują się pozostali pracownicy - czy codziennie sa zadowoleni. Czy swoja postawa daja przykłada innym czy tylko oceniają? Nizaleznie od stanowiska Moze zamiast oceniać zacznijmy sie szanować i propagowac postawę jakiej oczekujemy zaczynajac od siebie? Jak myslisz Kakacze?

A dlaczego firma prowadzi rekrutację ukryte? I to na naprawdę fajne stołki ? Jakieś ruchy u góry były lub są ????

Lidia
@Nowy

A mam pytanie.Jakie kryteria trzeba spełnić żeby dostać się do pracy na produkcję?

Paulina

Wietrzenie biura? Czyli jakieś zwolnienia? Firma ma problemy finansowe? Mąż myśli nad pracą na produkcji. Wiesz może czy jest zapotrzebowanie i jak z wynagrodzeniem? Od jakich stawek się zaczyna?

Mizia

Cześć.Jak można się dostać do Auto store?

Kizia
@Mizia

A na jakie stanowisko ??

Zniesmaczony

Firma szczyciła się podwyżkami najwyższymi w historii 12.5%.... Pan G ogłaszał takie znakomite programy. Ciężko nazwać takie coś podwyżką zważywszy na inflacje. Ale co wyszło..... pracownicy otrzymali 0%,3%,max 7%. Pracownicy biurowi generalnie usłyszeli, że to jest program fajny, nie dla nich. Im się realne podwyżki nie należą. Najważniejsze, że związki zawodowe zadowolone chyba z programów relaksacji .....

nikt ważny
@Zniesmaczony

polityka firmy na dziś to: no przecież wcale nie płacimy jeszcze najgorzej w Koszalinie i o co ci chodzi?. Z fajnej firmy do której ludzie chcieli się kiedyś dostać, zrobiło się takie byle jakie miejsce żeby nie zdechnąć z głodu. Powiedzą Ci że "firma zrobiła raport", ktoś go widział w ogóle, jest do wglądu? czy tylko wykręt żeby wszystkim wciskać ,że i tak ZA DUŻO ZARABIASZ. mają ludzi za idiotów? zakłamani, bez honoru, bez wstydu.

Ewela

Skoro ludzie marudzą że zarobki są słabe to co takiego ich tu trzyma? Atmosfera jest dobra? Socjal jakiś wyjątkowy? Możesz dać znać?

Anka

Hej, Cieszę się z faktu że pojawiła sie w logo firmy motywy LGBT , super ze firma jest tolerancyjna,(usunięte przez administratora)

Ktoś

W jakim celu były zakładane związki zawodowe ?? Bo efekty są mizerne, No chyba ze zarząd zrobił przedstawicieli załogi w (usunięte przez administratora)i nie poinformował o tym jak będą wyglądać podwyżki. P.S lub coś im obiecał ;)

Dominik
@Ktoś

W razie jakich kolwiek wątpliwości co do związków zawodowych zapraszam do kontaktu ze mną. Dominik Ch. przewodniczący związków, a nie wypisywanie i oskarżanie nas o to że się sprzedaliśmy.

Joanna
@Ktoś

A jak będą wyglądać? I co to znaczy mizerne? Daj konkrety jakieś. Niektórzy w ogóle nie mogą liczyć na żadne związki zawodowe, ja się pierwszy raz spotykam. A można się tam dostać?

Związkowiec
@Joanna

Hej pewnie że można się dostać do związków zawodowych,wystarczy porozmawiać z jednym z przedstawicieli nie ma co się bać tylko podejść i powiedzieć cześć na dobry początek.Jeżeli ktoś myśli że nasze działania są mizerne to powtarzam po raz drugi wyobraźcie sobie Autostore jak by związki nie powstały co by w tej firmie się teraz działo.Ludzie którzy tu pracują jakiś czas mogą wam powiedzieć jak tu kiedyś było i co by było gdyby nie my.Wszyscy mieli tego przykład przez pewien okres w jaka stronę wszystko szło,według mnie jest teraz trochę lepiej a te trochę robi duża różnice

Zostaw merytoryczną opinię o Autostore Sp. z o.o. - Koszalin

• Jak się pracuje w Autostore Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Autostore Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Autostore Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 4 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Autostore Sp. z o.o.
1.3/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Ignacego Łukasiewicza 4
    75-202 Koszalin