2 Dodaj opinię
2 8 57 5 1

Opinie o Unilogo Robotics Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

PPP

Wielki minus dla firmy za firmę przeprowadzające wstępne rekrutacje na stanowiska. Rozmowa na stanowisko inżyniera sprzedaży idzie w kierunku rekrutacji sprzedawcy garnków, a nie osoby zajmującej się poważną technologią. Wartościowy pracownik z doświadczeń, oczekuje również od Państwa swojego zainteresowania i kontaktu z osobą na szczeblu menadżerskim, rozmowa o konkretach oraz podanie przynajmniej widełek zarobkowych. Ponadto widełki zarobkowo albo co więcej konkretne kwoty i ścieżka rozwoju powinny być wymuszone prawnie u nas w Kraju, do podania w ogłoszeniu. Idzie to w parze z obowiązkami i zadaniami powierzonymi przyszłemu pracownikowi (które również jasno i konkretnie powinny być nakreślone). Takie rozwiązanie zaoszczędzi czasu potencjalnym kandydatom i zatrudniającemu. Przecież wynajęcie firm rekruterskich to też pewne koszty, a już najgorzej jak taka firma swoim zachowaniem odpędzi potencjalnego pracownika, który liczy na poważne stanowisko. Realia są takie, że jak ktoś ma doświadczenie i sprzedawał poważną technologię, próbuje szczęścia w co najmniej 50-100 firmach, które wydają mu się poważnym partnerem w jego karierze. Czas to pieniądz oczywiście. Rekrutacje często są ukryte nie podaje się prawie żadnych konkretnych informacji ani nie mówi się nic o zarobkach. Do 2 miesięcy trwa przebicie się przez pierwszą falę rekruterskich tzw. łowców głów zanim zaczniemy rozmawiać z kimś konkretnym i dowiemy się o warunkach zatrudnienia i zarobkach. Moim skromnym zdaniem dużo firm w ten sposób traci potencjalnych wartościowych pracowników, którzy nie chcą czekać w nieskończoność, albo co gorsza zawiedzeni, są warunkami skoro już się doczekali,a ktoś za stanowisko Area Manager'a na rynek kilku krajów proponuje osobie z doświadczeniem płacę 2500zł netto :) kpina i stracony czas. Proponuje szukać studentów. Jak przerobicie przez 2 lata pięciu takich pracowników, może w końcu pójdziecie po rozum do głowy aby komuś zapłacić 3,5-4,5 tyś netto godziwej pensji, zanim ucieknie za granicę i zaoferuj swoje usługi i doświadczenie komuś innemu, kto da i wiele większe pieniądze za kogoś kto wie jak poprowadzić biznes i gotowy jest starać się w pracy aby odnieść sukces w tym co robi.

Tak18Nie

Tomek

Zweryfikowany użytkownik

@PPP

Musze przyznać racje ze nasza rekrutacja jest skomplikowana i wymaga dużo czasu, popracujemy nad tym. Proszę zrozumieć, ze jeśli do porady zgłasza się dużo kandydatów to ciężko jest to optymalnie oganarnac, ale punkt dziękuje - przyjąłem. Mea Culpa:-( ps. Te 2500 to raczej nie oferowaliśmy:-)))

Piotr
@PPP

Potwierdzam opinię przedmówcy - w październiku udało mi się odbyć rozmowę na stanowisko project managera. Z przykrością stwierdzam, że Pani z HR nie okazała się kompetentnym rozmówcą w kontekście udzielania odpowiedzi na opis stanowiska i obowiązki. To jednak można by było wybaczyć, gdyby nie kardynalny błąd, a mianowicie obietnicę informacji zwrotnej o wyniku rozmowy niezależnie od jej efektu. Minęły 3 miesiące i brak odzewu ( zapewniano mnie o 3 tygodniach oczekiwania). Szkoda, że czas poświęcony na przygotowanie do rozmowy, research w sieci o firmie nie został zrównoważony jednym krótkim telefonem lub mailem, który obiecano na rozmowie. Jeśli Pani jest wynajęta jako zewnętrzny hr-owiec to zakładam, że przez sztucznie przedłużanie ogłoszenia zapewnia sobie pracę (ogłoszenie jest ponownie odświeżane).

Tak7Nie

@Piotr

Tylko kto normalny czeka 3 miesiące na odpowiedź? ;) Kto normalny, po tych 3 tygodniach milczenia odzywa się do firmy z prośbą o przekazanie decyzji, jaka by ona nie była. Szkoda czekać i potem wystawiać negatywa bo samemu zapomniało się zapytać. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi :).

@Tomek

Ciekawe jak wygląda ta "skomplikowana rekrutacja" wg Tomka na dzień dzisiejszy AD2019 :)

@Han

@HAN staramy się więcej rekrutacji prowadzić własnymi siłami, zrezygnowaliśmy z usług firmy na którą było kilka skarg (między innymi tu na forum), znacznie lepiej przygotowujemy się do rozmów i przedstawiamy za każdym razem, nawet na wczesnych etapach rekrutacji dokładne opisy stanowisk. Staramy się też informować wszyskich kandydatów o statusie sprawy nawet jeśli nie możemy im zaoferować pracy. Pewnie nie mamy jeszcze 100-u procentowej skuteczności ale pracujemy nad tym :-)

Han
@Unilogo Robotics Sp. z o.o.

Czyli zmiany zmiany zmiany... tak trzymać. Mi się podoba obecna jakość rekrutacji oraz poziom rozmów w Unilogo. Trafiłem na kompetentnego rozmówcę i wyszedłem dokładnie poinformowany o szczegółach. Widać, że firma pracuje nad skutecznością :).

Krzys
@Han

Ta firma prowadzi obecnie jakieś rekrutacje? Gdzie można trafić na ich ogłoszenia?

@Krzys

dzień dobry. W tej chwili tylko 3 ponieważ jest okres wakacyjny. Ogłoszenia można znaleźć np. tu: https://pracodawcy.pracuj.pl/unilogo-robotics-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia,358970 . Jakie stanowisko Cię interesuje?

Maciek
Nazwa działu: Produkcja

Praca bardzo kiepska, tak jak atmosfera pracy. Unilogo to firma rodzinna, bez perspektyw na rozwój albo awans. (usunięte przez administratora) Nie stawia się w sądzie, więc dochodzenie swoich praw przeciąga się w czasie. (usunięte przez administratora) i bezczelność. Odradzam pracę w tej firmie. Nie warto.

Tak8Nie
@Maciek

W Uni pracuje ponad 150 osób na różnych działach, jak na mój nos w takim zespole jakiś awans by się znalazł. Niemożliwe, aby byli tam sami wyrobnicy, 1 prezes i 2 kierowników. Perspektywy na awans na pewno są, trzeba tylko zasłużyć.

Jogi

Potwierdzam wszystkie negatywy na temat pracy w tej firmie. Inteligenty człowiek musi ciężko walczyć tu o przetrwanie i z reguły długo nie wytrzymuje. Z szefostwem ciężko jest się dogadać. Szukanie pracowników przypomina szukanie frajerów, którzy zgodzą się pracować na zmiennych i trudnych zasadach. Ogólnie, żeby przetrwać trzeba mieć coś w sobie ze sprzedawcy odkurzaczy premium. Polecam nie robić sobie nadziei na pewną pracą, a z czystym sumieniem można sobie to miejsce odpuścić.

@Jogi

@Jogi dziękujemy za Twój komentarz, nie ukrywamy, że jesteśmy poruszeni gorzkimi słowami Twojej wypowiedzi. Przede wszystkim szanujemy naszych pracowników, jak i wszystkich kandydatów do pracy. Chcemy, by nasza firma była miejscem, w którym każdy zatrudniony może wykazać się swoimi kompetencjami oraz je rozwijać. Pojawiliśmy się w serwisie GoWork.pl gdzie są poruszane kwestie naszej firmy, by móc lepiej poznać spostrzeżenia pracowników, bo wierzymy, że dzięki nim możemy usprawnić funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa oraz wspólnie stworzyć satysfakcjonującą w firmie atmosferę. Z tego powodu chcielibyśmy dokładniej omówić kwestie, które zmotywowały Cię, by nie polecać naszej firmy. Zapraszamy zatem do kontaktu bezpośredniego pod adres: info@unilogo.com.pl i przedstawienie konkretnych uwag, byśmy mogli je przeanalizować i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Tak3Nie1
Jogi
@Unilogo Robotics Sp. z o.o.

Pierdu, pierdu, pierdu. Nie robi na mnie wrażenia ten marketingowy bełkot. On jest tylko na pokaz. Rzeczywistość pracy w firmie jest nad wyraz przyziemna. Ogólnie Unilogo to ostatnie miejsce, które bym komuś polecił do pracy. Szkoda gadać.

Oggy
@Jogi

A nie polecasz jakieś konkretnego stanowiska, albo działu, albo z jakim zakresem obowiązków. Firma prezentuje taki fajny marketingowy filmik, ktoś przyjeżdża motocyklem, szefowa jeździ wózkiem po hali, inny zjeżdża z sufitu na linie, jest też prezes udający, że gra na gitarze. To wszystko pic na wodę Twoim zdaniem? Rzeczywistość przyziemna, ale jednak praca. Niektórzy marzą o pracy, a nie zawsze mogą ją mieć, albo długo czekają. Trzeba umieć polubić swoją pracę, nawet ciężka i niewdzięczna to wciąż praca, a nie bezrobocie.

halina malina

ja w unilogo również poszukuję takiego wolnego stanowiska pracy gdzie mnie zatrudnią bez doświadczenia którego zaq dużego nie mam i dadzą mi szansę uczenia się zawodu. czy takie stanowisko się aktualnie u nich znajdzie dla mnie odpowiednie i atrakcyjne? i czy jest szansa na umowę o prace już na starcie?

TakNie1

@halina malina

Dla stanowisk bez doświadczenia i do uczenia się zawodu są staże, ale nie każdy pracodawca ma na to czas.

marija

słuchajcie uważam, że zarówno wynagrodzenie 6000 zł jak i 10 000 zł jest możliwe. To zależy po prostu od firmy, pracodawcy i ich oczekiwan. Tak mi się wydaje.

Tak4Nie1
kinio
@marija

dokladnie, wynagrodzenie silnie zalezy od pracodawcy - np polacki dziad vs powazna firma na zachodzie

Tak3Nie1

@marija

To zależy przede wszystkim od stanowiska. Na produkcji nigdy tyle nie zarobisz, chyba że jako dyrektor produkcji. Z kolei jako PH żeby tyle zarobić musisz przynieść mega zyski dla firmy, bo zazwyczaj pracujesz z niską podstawą i prowizją zależną od obrotu. A w biurze nie zarobisz więcej jak średnią stanowiskową, chyba że mówimy o stanowisku informatyka, ale to są jednostki...

Aneta

Co możecie powiedzieć na temat możliwości rozwoju jakie oferuje firma? Czy nowo zatrudnieni pracownicy Unilogo mogą liczyć na szkolenia podnoszące kwalifikacje?

@Aneta

Lepiej pokaż nam firmę, w której NIE MOŻNA liczyć na szkolenia podnoszące kwalifikacje ;)

Iza

Czy firma normalnie działa a wy normalnie pracujcie? Sądząc po pustce na forum to musi to być dobra praca.

@Iza

Nie oceniaj książki po okładce. Nie wszyscy mają chęci i czas produkować swoje złote myśli na goworku ;).

Aga

Niestety nie każdy sprawdza się w takiej firmie jak Unilogo Robotics, polecam pracę.

Tak2Nie5
Pracownik Unilogo
@Aga

Aga, twoja opinia nic nie wnosi. Brak jakichkolwiek konkretów.

@Aga

Napisz czemu polecasz, wszyscy na tym skorzystają.

Tadeusz

Witam! Ja z innej beczki . Jeżeli można jak wygląda sprawa od strony klienta. Czy ten sprzęt jest warty swojej kasy. Liczą sobie sporo kasy. Tak na wagę biorąc nie wiem za co ale może się mylę jestem zainteresowany zakupem. Czy coś można utargować?

Markus Aurelius
@Tadeusz

Dziwne pytania na forum poświęconym pracy. Pytania powinny być skierowane do pracodawcy lub jego handlowca ;). A o wartości i jakości sprzętu można porozmawiać z pracodawcą. Na pewno sprzęt jest dobry, ale nie jest niezawodny, inaczej serwis nie byłby potrzebny. To nie jest korporacja, więc utargować zawsze można, mały klient to mniej, jeśli duży więcej. Konkurencja na rynku jest spora i nie śpi. Firm tego rodzaju jest bardzo dużo, także takich produkujących w kraju pod projekt, rynek nie jest łatwy, a ceny są płynne.

@Markus Aurelius

Zdecydowanie zgadzamy się z opinią @MARKUS AURELIUS. Jeśli chodzi o konkrety czyli wyceny i specyfikacje to wszystkiego można się dowiedzieć zadając pytanie na sales@unilogo.com.pl . Sporo sprzętu który zawsze chętnie pokazujemy mamy fabryce w Piasecznie gdzie serdecznie zapraszamy wszystkich klientów: https://www.google.com/maps/@52.0866906,21.0445564,3a,75y,204.46h,91.79t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipNcFOULkkfWYcEI_8Hdq13Q9TRPAShhELLnzRed!2e10!3e12!7i8290!8i4145

No name

Unilogo to idealny przykład hybrydy firmy garażowej i korpo. Z jednej strony nie ogarnia (chociaz dzielniej próbuje) systemu motywacji i innych menadżerskich kwestii a z drugiej strony nie mozna liczyć na elastyczność działania bo stara sie wprowadzić standardy i procedury (jak w korpo). Długo pracowałem i nabawiłem sie problemow psychicznych- ta bezradność wykańcza :/ poza tym warunki zatrudnienia sa spoko- pieniądze sensowne (wiecej niż garażówka, mniej niz korpo), nikt nie ciśnie o nadgodziny a jak trzeba wcześniej wyjść nie trzeba sie tłumaczyć po co i kiedy to odrobię. Miałem bardzo w porządku kierownika, prezes rownież spoko- zarażał pozytywną energią... sam nie wiem czemu takim ludziom nie udało sie zrobic lepszej atmosfery i warunków do twórczej pracy

Tak8Nie
Markus Aurelius
@No name

Może prezes nie jest od tworzenia atmosfery, bo od tego ma swoich kierowników? I ci kierownicy nie sprostają zadaniu. Ja się spotkałem z przekonaniem, że prezesi tego rodzaju firm często są jedynie katalizatorami przemian w nich zachodzących, pokazują kierunek rozwoju swoim kierownikom, ale nie ingerują w kwestie zatrudnienia czy codzienności pracowniczej. Niestety często pozostawiają swoim kierownikom zbyt dużą swobodę i nie kontrolują ich poczynań w szczegółach, przez co wynikają różne problemy. W których zwykle pracownicy są na przegranej pozycji. Brak korporacyjnych zasad, jasnego zakresu obowiązków, równego traktowania, wynagradzania i tym podobnych anty-mobbingowych, mści się ten brak w sytuacjach konfliktowych w małych firmach... Nie twierdzę, że tu musi tak być, ale że tak się zdarza.

Dab09

Przyznaję, że patrząc na prezentację firmy tu na Goworku, wyróżnia się ona na tle innych podobnych. Firma wydaje się mieć nowoczesne zaplecze biurowe i produkcyjne, zgrany zespół (patrząc na prezentowane imprezy integracyjne), ciekawą ofertę produktową, choć oczywiście operuje na rynku trudnego wymagającego klienta. Pracowałem już z takim kapryśnym klientem, wiem, że niełatwo jest prowadzić biznes w tak zmiennych warunkach i zapracować na zadowolenie własnego zespołu. Jednak te wszystkie opinie negatywne coś pokazują. Być może dzieje się tam coś, czego nie widać gołym okiem, a co powoduje, że pracownicy mimo całego wizualnego przepychu otoczenia czują się w tym miejscu po prostu źle. Jakiś kiepski klimat może, może zmuszanie ludzi do aktywności pozapracowej, której oni nie chcą, może piękne widoczki na filmach firmowych i uśmiechnięty prezes Tomek to tylko pozory? Chętnie przekonałbym się na własnej skórze jak jest, ale niestety nie widzę żadnych oferty pracy. Czy firma planuje zatrudniać w najbliższym czasie? Czy przesłanie do niej papierów do bazy ma w ogóle sens? Proszę o info od kogoś kompetentnego z Unilogo.

@Dab09

Dzień dobry, Oczywiście, nasze ogłoszenia można znaleźć na pracuj.pl a niebawem pojawią się także tu. Będziemy wdzięczni za przesłanie aplikacji wraz z krótkim opisem jakie stawiska Pana interesują na info@unilogo.com.pl . Do usłyszenia.

ZuKka

Firma jak każda, wszystko na papierze i na czas ale struktura jest dość płaska i ciężko o awans. Biuro mają pod Warszawą więc trzeba liczyć się z dojazdem. Atmosfera raczej ok. Dla mnie raczej był to przystanek niż punkt docelowy.

Kuba

Idealnie to raczej nigdzie nie będzie. Wiadomo, że od dobrych firm jak Unilogo oczekuje się więcej.

Tak3Nie

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w Unilogo Sp. z o.o. Sp. komandytowa? Napiszcie, co sądzicie na ten temat.

Miki

Czy jest jakiś powód, że tak dawno nikt nie pisał? Mam nadzieję, że dobrze sie tu pracuje. Własnie aplikowałem do firmy i sądziłem, że dowiem się czegoś więcej od pracowników.

erd

Na pewno jest szansa na wyższe zarobki niż te @Obbin36, bo przecież dochodzą do tego jeszcze odpowiednie premie czy prowizje. Ale czy jest terminowa? Dzięki

Jermusz

Milion opini ? Stawka godzinowa tam jest ? Czy stala ? Duzo nadgodzin sie robi i platne sa ?

zyga

Hej, chciałabym spróbować swoich sił w Unilogo. Na początku oferują staż - trzymiesięczny okres próbny, a po trzech miesiącach zatrudnienie z 1800 netto. Orientuje się ktoś, czy nie jest to(usunięte przez administratora) a później - dziękujemy? Ile mogą płacić podczas tego okresu próbnego?

tomek

aktualnie poszukują inżyniera sprzedaży @19, jeśli tylko masz udokumentowane doświadczenie w sprzedaży w branży rozwiązań technicznych możesz spróbować

TakNie

widziałam że ostatnio poszukiwali telemarketera. Powiedzcie prosze ile można zarobić na takim stanowisku?

honorata

@ghghghh ja osobiście polecam zatrudnienie u nich przy próbce skrawaniem dla tych którzy kumają temat. dają umowę o pracę i moim zdaniem dość wysokie wynagrodzenie

iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

a mozecie opisac swoje doswiadczenia w pracy i na rozmowach kwalifikacyjnych? moze jakies rady dla osbob ktore poszukuja tam pracy? Ile tych rekrutacji jest w sumie i jakie wymagania (jezyk znam). A co z wynagrodzeniem, jakie są to miesieczne sumy i na podstawie jakiej umowy? Szukają teraz kogoś do pracy i chce wysłać papiery

Mr.X
@iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Witam, niestety ze smutkiem zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi opiniami na temat tej firmy. Pracowałem tam prawie dwa lata - jeśli jesteś bystry i myślący-sam odejdziesz- "uciekniesz" po jakimś czasie. Właściciele są nieuczciwi, spychologia, szukanie "kozła ofiarnego" na porządku dziennym. Tam pracuje "jedna wielka rodzina- ojciec, brat,teść,szwagier itp...KAŻDY uważa się za najważniejszego w firmie, Każdy szuka winnego-byle by jak najdalej odpowiedzialność odepchnąć od siebie. Wykorzystywanie ludzi do max-nadgodziny na porządku dziennym-ale żeby zapłacić za to...zapomnij, jak się o nie upomnisz, dostajesz opierdziel,że się nie wyrabiasz i nikt za to nie zapłaci.Dużo obietnic- jak się upominasz o swoje, właściciele udają,że nie wiedzą o co chodzi. Tak jak wspomniałem, pracują tam ludzie, którzy są spokrewnieni tudzież same wazeliny- bo "normalni" dawno już odeszli. Chamstwo, bezczelność brak poszanowania pracowników- to jest domena tej firmy. Niepolecam

Tak14Nie1

obecny pracownik

A nie zastanawiałeś się dlaczego zaczęli działać na własną rękę? Popracujesz dłużej to może na "papierosku" się dowiesz. A wtedy zobaczysz czyje posty były prawdziwe.

wyrobnik

tłumaczenie poprzedniego postu: wypady integracyjne - jeżdżenie po klientach od 4 rano do 22 zajęcia sportowe - poruszanie się w firmie biegiem miedzy działami. ps. a tobie starczy wazelinki do końca kariery w tej firmie?

piotr

jedna z niewielu firm w tej brany która szanuje pracowników, zarobki oficjalnie odprowadzane do zus, właścicel firmy stara się dbać o pracowników, wypady integracyjne, zajęcia sportowe. Szczerze polecam. Ps. co do negatywnych opinii to z tego co wiem swego czasu kilku pracowników postanowiło działac na własna reke kradnąc projekty...

byli

UWAGA (usunięte przez administratora)tej firmy zmienia warunki prowizyjne co miesiąc lub najdalej kwartał. Także nie zarzynajcie się, najlepiej udawać że się coś robi, lawirować, szybko chodzić po firmie bo prawdziwej twojej pracy i tak nie docenią. Także motto firmy Unilogo to: Im więcej pracujesz tym mniej masz.

Jurek

Jest to firma, która stwarza duże możliwości sukcesu osobom potrafiącym wykazać się własną inicjatywą. Unilogo okazało się dla kilku byłych pracowników bardzo dobrym „inkubatorem przedsiębiorczości”. Jeśli pracę w tej firmie tak potraktować już w momencie zatrudniania się, to pomoże to uniknąć późniejszych przykrych rozczarowań. A mając już od początku podjęcia pracy nastawienie na osobisty sukces, przez parę lat należy zdobywać umiejętności zawodowe, budować dobre osobiste relacje z klientami. Później wystarczy tylko umiejętnie obejść podpisany aneks o zakazie konkurencji i zacząć działalność na własny rachunek na tym samym rynku. Po bliższym poznaniu właścicieli nie będzie się miało nawet większych skrupułów,by się tak "nielojalnie" zachować.

tesciowa

Potwierdzam. (usunięte przez administratora) Nie polecam. (usunięte przez administratora)

TakNie

ja ze swojej strony dodam żeby uważać na płacenie pensji i prowizji. Najlepiej załatwić sobie dużą pensję bo co na papierze to płacą bo się boją, ale jak zgodzisz sięna niską pensję a "wyższą" prowizję to masz tylko niską pensję. Podsumowując znam dużo porządniejsze firmy.

nigdy więcej Unilogo

była - 2011-04-18 10:34:02 Prosimy aby pracodawca i wazeliny nie odpisywały na te posty. Ludzie chcący tam procować oczekują prawdziwej opinii. Pewnie już tam pracujesz i już żałujesz. haha. Ostrzegałam. I to jeszcze nie koniec odejść \ ooooooo prawdę ktoś napisał. Omijajcie ich z daleka. Pracodawcy jedno mówią drugie robią. Później się wszystkiego wyrzekają i robią z ciebie idiotę. UWAGA!!! STANOWCZO NIE POLECAM

Zostaw opinię o Unilogo Robotics Sp. z o.o. - Piaseczno

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie