Opinie o Gipo w Koszalin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Gipo. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Gipo o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn specjalnego przeznaczenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gipo w Koszalin

Beatrycza

Nie bójcie się mili. Brak komentarzy (negatywnych) jest związany z tym że są usuwane na prośbę zarządu GIPO i dlatego że 90% pracowników to Ukraina i Białoruś. Po prostu nie wiedzą o istnieniu tej strony i nie potrafią napisać poprawnie co sądzą o tym śmieciowym zakładzie z zagranicznym kapitałem. Polak Polaka pogania i ma za nic. Szczególnie jak przyjaciel niżej pisał o (usunięte przez administratora) "Maćku" który tylko się czepia i opowiada bajki jak Brzechwa. Odradzam wam tego śmiecia zwanego "zakładem produkcyjnym". Już lepiej być bezrobotnym niż dać sobie zniszczyć psychikę przez ten (usunięte przez administratora) i liczenia czasu pracy co do minuty. Problemem jest też to że obserwują każdy twój ruch jak w (usunięte przez administratora) Tylko zamiast Wachmanów są kamery. Jeśli się szanujesz i nie znasz Ukraińskiego /Rosyjskiego i nie lubisz być dzień w dzień przepytywany z głupot przez Pana Brygadzistę sekcji szlifierni/spawalni to szukaj miejsca gdzie cie docenia i zachęca do pracy zarobkami i miła atmosfera. Pozdrawiam i życzę sukcesów w szukaniu lepszego miejsca niż GIPO!

To skąd ten tekst, że niby obcokrajowców pracuje tak wielu? Już myślałem, że ciężko tutaj o pracę dla Polaka. A odniesiesz się do tej wzmianki o ucieczkach pracowników? Ponoć wielu się zwolniło. To prawda?

Zarząd Gipo Sp. z o.o.

W imieniu Zarządu GIPO Sp. z o.o. informujemy, że wszelkie komentarze, które notorycznie naruszają regulamin serwisu GoWork.pl i mają na celu zniesławianie, obrażanie oraz szykanowanie pracowników spółki zostaną zgłoszone do organów ścigania w celu wyciągnięcia konsekwencji karnych. Zwróciliśmy się również do serwisu GoWork.pl o zabezpieczenie adresów IP oraz usunięcia komentarzy zawierających obraźliwe treści oraz dane osobowe. Nie będziemy tolerować takich praktyk i oświadczamy, że w przypadku kolejnych naruszeń dóbr osobistych naszych pracowników podejmiemy wszelkie środki prawne aby ujawnić oraz ukarać osoby dopuszczające się takich działań. Zarząd Gipo Sp. z o.o.

To ta sama osoba, o której wcześniej ktoś pisał, że się ' czepia'? Sory, że tak dopytuje ale nad pracą właśnie na hali się zastanawiam. Jakie inne problemy występują jeszcze na hali? Czy nie możecie komuś bezpośrednio zgłaszać nadużyć itp?

Rekrutacja jest ok, HR wzbudza jakieś tam zaufanie co jest dość ważne, bo jakby nie patrzeć to pracownik kredytuje firmę swoją pracą do czasu otrzymania pierwszego wynagrodzenia i musi podjąć decyzję czy ma chęć współpracować czy też nie oraz jest bardzo elastyczny dostosowując się do kandydata. To tyle z plusów. Wszystko wydaje się sympatyczne, ale gdy dochodzi do rozmowy o wynagrodzenie to pani kierownik patrzy z niewątpliwą pogardą na kandydata jak na jakiegoś płaza i pierwsze na co ma się ochotę podczas tej rozmowy to wyjść i nie wracać. Hitem dnia jest tekst, że "zadzwonimy do pana". Wiem, że nie zadzwonicie, bo nie kierujecie się doświadczeniem tylko stopniem głupoty kandydata i zwyczajnie poszukujecie najtańszego przygłupa, który będzie orał po 300 godzin za (usunięte przez administratora) Z drugich minusów to straszny bałagan. Zwiedziłem moje przyszłe stanowisko i widzę, że takie nawet nie istnieje lub jest zakryte elementami z sąsiedniego. Dlatego zostawiam negatywną opinię.

"meneger HR"
@Piotr

Z tym traktowaniem ludzi przez "menegera HR" to prawda. Dopisałbym też pretensje do kandydata, że nie spełnia się wymagań których nie było w ogłoszeniu o pracę.

Roksana Nowy wpis

Witam. widzę w ofercie dla koordynatora projektu, że doświadczenie na podobnym stanowisku zostało uznane za mile widziane. jeśli tak to w jaki sposób kandydat może być sprawdzany na samej rozmowie? jest tu może ktoś kto był niedawno i opowie?

@Piotr

To od razu Ci powiedzieli że to praca na 300 godzin miesięcznie? I jakie stawki przy tym podali jeśli mogę wiedzieć? No i forma zatrudnienia też ciekawe jaka?

@Monika

Oczywiście, przekazano mi na rozmowie kwalifikacyjnej to, że mam przepracować mnóstwo nadgodzin bo tak się tam pracuje. Po drugie, przekazano mi wprost, że nie dostanę typowej umowy o pracę w wymiarze 40 godzin tygodniowo.

@Piotr

Dzień dobry, Dziękujemy za Pana słowa na temat działu HR. Skoro wzbudziłyśmy Pana zaufanie, to proszę również zaufać nam, że wszelkie zawierane przez nas umowy są zgodne z Kodeksem Pracy. Zatrudniamy pracowników na umowy o pracę, w standardowym wymiarze godzin przewidzianym dla pełnego etatu. W przypadku wstąpienia nadgodzin są one rozliczane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zapewniamy, że nasi pracownicy nie pracują w opisanym przez Pana wymiarze godzin. Mamy uzasadnione podejrzenia, że nie uczestniczył Pan w naszym procesie rekrutacyjnym. Wiedziałby Pan wówczas, że przekazujemy naszym kandydatom oferty zatrudnienia na piśmie i kontaktujemy się w formie mailowej – również w przypadku niepodjęcia współpracy. Uważnie analizujemy nasze procesy rekrutacyjne i stanowczo nie zgadzamy się z przytoczonymi przez Pana stwierdzeniami.

@Dział HR

Dziwię się, dlaczego HR firmy twierdzi, że nie aplikowałem, skoro widzieliśmy się osobiście. Może i mam czasem sklerozę ale pamiętam gdzie byłem, z kim rozmawiałem, na jaki temat i kto mnie oprowadzał po firmie. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi, czy nawiążemy współpracę czy nie, pomimo znajomości przez dział HR mojego numeru telefonu czy adresu mailowego bo wszelkie te dane były zawarte w cv. Zatem jak widać - kłamstwa i manipulacja to główna broń działu HR.

@Piotr

I jak ta sprawa ostatecznie się rozwiązała? Widzę, że miesiąc ponad minął a nikt nie odpowiedział. Skontaktowali się osobiście i udało się to wyjaśnić?

@Natalia

Witaj, sprawa się rozwiązała, ale dopiero po publikacji opinii. Szczerze pisząc, już zapomniałem o tej rekrutacji. Życie toczy się dalej. Z drugiej strony wyniosłem z tego jakąś formę doświadczenia życiowego, że nigdy nie aplikuje się na ogłoszenia o pracę bez podanego wynagrodzenia, bo zazwyczaj obie strony tracą czas. To by było na tyle, zamykam ten rozdział i miłego dnia życzę.

"meneger HR" Nowy wpis

Beatrycza

@Beatrycza

Niestety muszę się z tobą zgodzić. Mało tego odkąd stanowisko brygadzisty przejął Pan z Ukrainy to dwie zmiany nie obowiązują wszystkich pracowników... Z całego serca odradzam ten (usunięte przez administratora) Ps. Mam nadzieję, że nowy kierownik zrobi tam porządek, w innym przypadku będę zmuszony uciekać stamtąd tak jak to zrobiła połowa pracowników w ciągu ostatnich kilku miesięcy...

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Taras

07.02.2024 02:02

Tarasikona wywiad

Chciałbym podzielić się opinią na temat pracy w tej firmie. Proszę nie zwracać uwagę na hejt i negatywne komentarze, ta firma jest uczciwa i stabilna - daje zarobić tym, którzy chcą pracować.

Operator maszyn CNC.

Tarasikona wywiad

Stan zdrowia nie pozwolił mi dalej pracować.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Miesiąc.

Tarasikona wywiad

W ciągu miesiąca mojej pracy odbyło się szkolenie z obsługi defibrylatora.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Tarasikona wywiad

Na 4+. Kiedy ja pracowałem w tej firmie, wszystko układało się dobrze. Wykonywałem swoje zadania chętnie i w dobrej atmosferze.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Tarasikona wywiad

Na 5. Bardzo wspierający, jeśli była jakaś potrzeba lub pojawiał się problem, można było się dogadać.

Tarasikona wywiad

Tak, nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.

Dawny

Hahaha stabilna praca w gipo i uczciwi ludzie pracowałeś miesiąc tylko to się nie powinieneś nawet udzielać Pozdrawiam

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Gipo, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Mateusz Wróbel

Witam, pracowałem w tej firmie na dziale monterskim. Jestem zaskoczony tak niskimi notami. Nie zawsze było różowo, zdarzały się błędy zwierzchników jak i podwładnych. Największy problem to zbyt duża rotacja pracowników co utrudniało organizacje pracy. Zarobki mogły by być większe. Koledzy z innych dzialów pomocni (nie wszyscy - jak to w życiu) .

Zarząd Gipo Sp. z o.o.

Ona
@Zarząd Gipo Sp. z o.o.

Pozytywna reakcja

AntyKołchoz
@Zarząd Gipo Sp. z o.o.

Co? Boicie się prawdy jakie krążą po mieście o tym kołchozie? 75% ludzi z produkcji uciekło przez pana Mariusza aka Marcinka który się czepiał nawet o niezawiązaną sznurówkę. Róbcie tak dalej to "POTĘŻNY" Duńczyk sam będzie biegał ze szlifierką po hali xD Nie pozdrawiam i nie polecam tego kurnika

Czy Gipo organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

W GIPO nie ma szkoleń.

Ala
@Andrzej

Kompletnie żadnych? To jak teraz wprowadzenie na stanowisko wygląda? Skąd byś wiedział co mniej więcej masz robić? Jaka tu występuje teraz kultura pracy?

Tik tak
@Andrzej

Tak , nie szkolą bo nie ma na to pieniędzy

@Tik tak

A jakieś konkretne są w ogóle potrzebne? Jeśli tak to z jakiego zakresu? Piszesz tez o ich odpłatności. Wiec teraz chodzi wam o te jakieś zewnętrzne? A wewnętrzne jakie mogłyby być?

Wiecie, czy Gipo udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

A gdzie masz te oferty powytrawiane, że tak piszesz? Na stronie niby wisi dla montera oraz dla operatora ale chyba nie widzę przy nich żadnego przypisu o ilości kandydatów? Masz jeszcze jakieś inne źródło z ogłoszeniami? Sugerujesz przy tym rozwój czy rotacje?

W oparciu już o te oferty, na które wskazujesz to wiecie może ile taki lider teraz zarabia? O CNC myślę rzecz jasna, na dwa działy teraz ludzi szukają. Czemu nikt nie stara się o awans? Dużo roboty jest na tym stanowisku?

CZK

nie ma tragedii z ilością obowiązków , zamawianie narzędzi , koordynowanie przepływu towarów miedzy działami pił tokarek frezarek czy ślusarni , priorytetowanie produkcji poszczególnych wyrobów zgodnie z planem produkcyjnym i wszystkie inne drobne rzeczy by zapewnić płynność w dziale , jeżeli znasz się na obsłudze maszyn CNC i co wynika z tego wiesz jak taki dział powinien sprawnie działać to napewno dasz rade ,

nacho_1902

Na jakie zarobki może liczyć pracownik działu CNC?

Natalia

Hej, to kwota wynikająca z samej podstawy wynagrodzenia? A co jeśli chodzi o jakieś premie za wyniki lub ogólnie dodatki? Czy przysługują? Jeżeli tak to w jakim konkretnie zakresie?

Vader

Witam czy ktoś coś wie na temat lakierni i jakie są zarobki mam 15-letnie doświadczenie

Ktoś
@Vader

Myśle że warto złożyć podanie do działu i kadr ponieważ stawki można negocjować indywidualnie.

Janusz
@Ktoś

Wiesz w jakim zakresie wahają się tu zarobki tokarza? Dali dziś takie ogłoszenie ale bez tej informacji, a jak mam zmieniać robotę to na lepszą.

RAFSKI

Dzień dobry ,jestem z wykształcenia mechanikiem, monterem maszyn i urządzeń przemysłowych i 18 lat doświadczenia w zawodzie. 10 lat budowałem nadwozia specjalistyczne ,chłodnie, plandeki,lawety do przewożenia gabarytow,wywrotki metalowe i wiele innych. Mam doświadczenie w kierowaniu produkcją końcową,pracowałem w serwisie pogwarancyjnym,w dziale utrzymania ruchu oraz kontroli jakości. Szukam solidnej firmy,w której będę mógł się dalej stabilnie rozwijać. Czy można się z państwem umówić na rozmowę ?

Aras
@RAFSKI

To portal w którym opisuje się pracodawcę i warunki pracy w danej firmie. Jeżeli szuka się pracy to wypadało by wysłać CV do działu kadr lub zadzwonić bezpośrednio do firmy w której chce się rozpocząć pracę. Jeżeli nie jest Pan w stanie tego pojąć to nie dziwie się że szuka Pan pracy.

@RAFSKI

Dzień dobry, zapraszam do bezpośredniego kontaktu z działem HR (tel. 698 609 498) lub proszę o przesłanie CV na adres: praca@gipo.eu. Dział HR Gipo Sp. z o.o.

Czy pracownicy Gipo mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Kamila

Z tego co widzę nie ma nic wyżej napisane o integracji:D To jest, czy nie ma? :)

Natalia

Nie zabrzmiało to zbyt fajnie... Ale tak po godzinach to ludzie spędzają ze sobą czas? Firma się dołoży do jakiejś inicjatywy czy tylko własna kieszeń?

Aaa
@Natalia

Ula z tego co wiadomo pieniędzy za to nie bierze. A więc firma nie musi się dokładać

Wieloletni pracownik

Tak.

Natalia

No cóż, ale czy to cokolwiek wnosi do pracy tutaj? Bo w sumie jak tak się nad tym zastanawiasz to może warto do niej o tym zagadać wprost?

Czy istnieje możliwość rozwoju w Gipo?

Rafa

Dlaczego tak twierdzisz. Czyżby tutaj jest zasada mierny bierny ale wierny ?

@Rafa

Ciekawe co twierdził? Ze po prostu szkoleń brak?

Gośc

Podobno szukają na produkcję. Na jakie wynagrodzenie można w tej firmie liczyć jako spawacz?

Ilona

i jak sie pracuje w miejscu gdzie ludzie zmieniaja sie co chwile ? dezoragnizuje to mocno prace gdy nikt chetny nowy nie przyjdzie?

Aaa
@Ilona

Dobrze to określiłaś. Ta rotacja jest za duża: Ale jakiś powód tego jest...

@Aaa

To jakie zarobki tam są mniej więcej że tak narzekacie? Bo w sumie to pytający się jeszcze tego nie dowiedział, a i ja sama jestem ciekawa.

@Aaa

Ale co, to niby ludziom zależy tylko na zarobkach tutaj? Bo ktoś wspomniał, że niby jakieś negatywne opinie o firmie krążą po mieście to może w ogólnej atmosferze tutaj też jest jakiś problem? Sama nie wiem czy dobrze bym się czuła pracując w miejscu, na które inni tak krzywo patrzą

@Gośc

Widzę, sporo ogłoszeń na różne działy. Opata się aplikować do Gipo? Czy firma jest ok i czym spowodowane jest tak dużo ogłoszeń?

Kazimierz
@Kandydat

Też się zastanawiam. Może stawiają na rozwój i dlatego potrzebują nowych ludzi? Będziesz aplikował bo ja chyba wyśle CV. Jakbyś się czegoś pierwszy dowiedział to napisz, ok?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Gipo?

Dział HR

Dzień dobry! Wynagrodzenie uzależnione jest od posiadanego doświadczenia, kwalifikacji zawodowych oraz stanowiska pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami zatrudnienia. Pozdrawiamy Dział HR GIPO Sp. z o.o.

On

Dlaczego słabo ? Proszę o więcej informacji .

Łaka kwaka
@Dział HR

Zapoznałam się z Waszymi ofertami zatrudnienia, ale widełek nie znalazłam.

Ilona
@Dział HR

a można jakies widełki ? takie banały jak napisane wyzej to kazdy moze nnapisac, a pracownik chce wiedziec czy wogole warto aplikowac i czy nawet to minimum w widelkach mu sie oplaca?

rambo

beznadzieja

@rambo

To mało powiedziane

Rambo 2

Te negatywne opinie jakie krążą po mieście na temat tej firmy niestety są prawdziwe.

Młody inżynier

Witam, chciałbym się powiedzieć, jak przedstawiają się zarobki na stanowisku kontrolera jakości? Warto w ogólne aplikować?

Zostaw merytoryczną opinię o Gipo - Koszalin

• Jak się pracuje w Gipo?

Zobacz opinie na temat firmy Gipo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gipo?

Gipo
2.9/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Bohaterów Warszawy 35
    75-211 Koszalin