Opinie o PKM Zachód Sp. z o.o. w Zielona Góra

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie PKM Zachód Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PKM Zachód Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM Zachód Sp. z o.o. w Zielona Góra

Aga

W Gubinie myślałam żeby kupić mieszkanie.Odbiory miały być w kwietniu 2022 roku.Wiecie czy były już tam odbiory? Zarezerwowałam u innego dewelopera 2.5 roku temu i odbioru nadal nie ma bo deweloper bankrut.

Hej, to jak to wreszcie jest z tą firmą? Działa, została zawieszona czy co jest na rzeczy? Podobnie jak kilka osób przede mną, chciała zapytać czy ktoś coś wie? Szukam pracy w branży deweloperskiej i myślałam o stanowisku w obsłudze klienta czy sprzedaży i trafiłam właśnie na firmę. Co z tymi mieszkaniami do odbioru? Faktycznie ich nie wybudowano jeszcze?

Mapak

My juz prawie 3 lata czekamy na zakończenie inwestycji w żarach(osiedle lusatia). Zostalo neiwiele na 1 rzut oka ale jest tam jeszcze duzo drobnej, wykonczeniowej pracy, terminy przeciagane co 3 mce, w chwili obecnej na budowie wiatr chula, budynek niszczeje a prokurent przekazal, ze spolka nie ma za co skonczyc budowy. Mieszkancy chyba sami muszą zrzucic się na prace koncoweTragiczna sytuacja.

Inga Nowy wpis

Te prace firmy się toczą jeszcze czy nie jednak? Tutaj niżej czytałam, że nie wiadomo, czy coś ruszy. Ja chciałam się dowiedzieć, czy jest praca obecnie tam. I w związku z tymi komentarzami o niewiadomej przy okazji zapytać, czy można liczyć na stabilność zatrudnienia, czy jest normalnie umowa o pracę etc?

Mapak Nowy wpis

Aga Nowy wpis

Teoretycznie firma ma swoją stronę, ale nie ma tam niestety zakładki "praca", "kariera", mógłby ktoś dać znać czy dostępne są jakieś oferty pracy i je ewentualnie wymienić? W wątku widzę tylko wpisy od klientów ...

Czy rozmowa kwalifikacyjna w PKM Zachód Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.

hej, czy istnieje szansa, że będą szukali do pracy agentów nieruchomości? Nie znalazłem ofert pracy w sieci, ale przecież nie każdy w necie się oferuje :) dajcie info jak u nich z rekrutacjami i czy jest sens czekania na jakieś ich oferty, bo trochę tutaj pisaliście, że sa problemy z płatnością dla podwykonawców, więc zastanawiam się czy to nie przekłada się również na wypłaty pracowników :)

Czytam tu, że firma ma jakieś zaległości wobec klientów. A czy z wynagrodzeniami pracowników wszystko ok? Nie ma żadnych opóźnień albo długów? Bo zastanawia mnie to, czy warto zatrudnić się do pracy na budowach w takiej sytuacji?

zawiedziona

Od połowy lipca po wylaniu podłóg na ogrzewaniu podłogowym nikogo nie ma na budowie na Konstytucji. 1 wrzesnia deweloper powiedziałl , ze 4 września wchodzą płytkarze na klatki schodowe oraz , że założy drzwi do mieszkań - do dnia dzisiejszego na budowie nikogo nie ma także termin oddania w tym roku jest zupełnie nie do zreallizowania. Deweloper to najzwyklejszy (usunięte przez administratora)

Przyjmują nowe osoby d ekipy budowalnej? Jakie trzeba mieć doświadczenie w budowlance żeby składać papiery? Jeśli ktoś nie ma za dużego doświadczenia to na jaką pensję z wejścia może liczyć?

Jak dużo osób pracuje w PKM Zachód Sp. z o.o.?

Firma 2

Deweloper zalega z płatnościami dla podwykonawców na każdej z inwestycji - Gubin, Nowa Sól, Żary. Jedyne co potrafi to nie odbierać telefonów. Warto by właściciele mieszkań nagłośnili sprawę bo na budowach nic sie nie dzieje. Źle to wyglada...

Wykonawca
@Firma 2

Nie płaci i jeszcze żąda dalszego wykonywania robót. Zalega po kilkadziesiąt tysięcy zł, klamie i (usunięte przez administratora) Wykorzystuje wykonawców, a jego współpracownicy powtarzają tego kłamstwa i zbywają wszystkie niewygodne dla nich sprawy. Nie dajcie się nabrać każdego potraktuje w taki sam sposób. Trzeba sie obudzić i zacząć walczyć o swoje.

PP
@Wykonawca

Uwaga. Firma nie zapłaciła za wykonane prace w Sławie na bloku przy ul. Powstańców Śląskich. Funkcjonują pod firmami WEST i PKM ZACHÓD. Proszę się o pieniądze pomimo odebranych robót i podpisanych protokołów od września 2022 roku. Sprawa oddana do sądu i komornika. Nie polecam Pana Łukasza Lisowskiego i Pana Kacpra Koszkało utrudniony kontakt po zakończeniu prac, a w tej chwili nawet już brak reakcji tych Panów

bionda

Nie płacą za wykonane zlecenia, zero odzewu na wezwania do zapłaty. Uważajcie i nie podejmujcie współpracy, bo należności trzeba dochodzić przez sąd.

@bionda

Właśnie czytam, że inni też tu o tym pisali. Udało się coś odzyskać? Jestem ciekaw czy firma jeszcze ma szansę wyjść na prostą mimo tych problemów?

PP
@bionda

Jak długo czekaliście na odzew z PKM Zachód Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Jacek2020

Czy wiadomo coś o inwestycji w Żarach? Co nie przechodzę obok to wszystko stoi i nic się nie dzieje, światła pogaszone nawet nikt się nie rusza w środku czy na zewnątrz. Sam planowałem kupno mieszkania w lutym 2021 roku, pani z biura oznajmiła że inwestycja będzie ukończona do września 2021, co wydawało mi się bardzo dziwne. Koniec końców brak miejsca parkingowego ani nawet piwnicy skłoniła mnie do kupna innej nieruchomości u innego dewelopera. Niestety nie myślcie że też jest tak super... Cóż przynajmniej stoi wykończone a i oddane nawet przed czasem... Pozdrawiam

Mam pytanie. Coś już wiadomo o końcu inwestycji w Nowej Soli? Interesuje mnie kiedy wejdą gotowe mieszkania na rynek (szczególnie konstytucji).

Ludzie, nie kupujcie mieszkań u tego dewelopera. Sam jestem w kropce, ponieważ kupiłem mieszkanie na Os. Konstytucji 3 Maja. Następny termin oddania na czerwiec, to zwykle kłamstwo i (usunięte przez administratora) Deweloper ma ogromne problemy finansowe z tego, co dowiedziałem się. To musi skończyć się zgłoszeniem sprawy do odpowiednich organów. To jest jakaś maskara.

Mapak
@Paweł

To jest jakas masakra, juz 2 lata czekamy na zakończenie budowy w Żarach terminy przekladane średnio co 3 mce. Chyba czas podjac jakies konkretne kroki bo obawiam się ze ta budowa nigdy nie zostanie zakończona.

@Paweł

A skąd dowiedziałeś się o tych problemach finansowych? Chętnie zgłębiłabym temat. I czemu twierdzisz, że termin jest nierealny, to nie pierwszy raz jak go przełożyli?

@Mapak

Też kupiłam w Żarach i zaraz będzie 2 lata jak czekam, też ponoszę koszty wynajmu, odstąpić od umowy tak sobie nie mogę, bo mam kredyt hipoteczny. Więc płacę i kredyt i wynajem i wciąż nie jestem na swoim. A deweloper zasłania się covidem, inflacją brakiem surowców, wojną na Ukrainie, niedługo pewnie powie, że to wina Tuska. Porażka!

@Anna

Hm, a w umowie nie ma jakichś kar finansowych, które zabezpieczałyby was jako nabywców nieruchomości? Aż dziwne, że mogą przekładać tak terminy oddania do użytku mieszkania bez konsekwencji :/ Widzę, że sporo osób ma ten sam problem, ktoś w końcu podjął jakieś kroki prawne, wiecie coś?

@Anna

Inni przecież budują i kończą przed terminem nawet, więc co tu jest nie tak...?

Edward

Skąd te opóźnienia się biorą, że tak ludzie piszą? Może za mało rąk do pracy ta firma najmuje? Wiadomo, jakie stwarzają warunki zatrudnienia i ile, jako murarz bym tu dostał? Pytam na forum bo coś nie widać żadnych ogłoszeń...

Andrzej P.

Uwaga, przestrzegam przed kupnem u tego dewelopera. W Nowej Soli nie dotrzymuje absolutnie żadnych terminów oddania bloku. Otrzymałem kolejny list o opóźnieniach i na pewno nie ostatni. Mieszkam w okolicy i często widzę postępy ich "pracy". Budowa po prostu stoi, żywej duszy nie widać na placu budowy. Jak Państwo mają dotrzymać kolejny termin oddania bloku, który przypada za... miesiąc? Proszę przestać ludziom mydlić oczy. Z tym deweloperem od samego początku są problemy, że lokalna gazeta zainteresowała się, ponieważ budowa sobie stała ładnych kilka miesięcy i to na wczesnym etapie. Jestem totalnie rozczarowany, zirytowany i po ludzku wściekły. Żałuję, że wziąłem od nich mieszkanie. Uczciwie nie polecam wchodzenia we współpracę z tym deweloperem.

Wanda
@Andrzej P.

To ile już tak łącznie te opóźnienia wynoszą?:(

@Wanda

Napisali w kręgu że budynek na przemysłowej miał być w listopadzie 2020 (pierwszy z dwunastu ????). Budynek na konstytucji przełom września i października 2021.

Krystyna

"pierwszy z dwunastu" No z tematem to już wcześniej się obeznałam trochę i teraz się zastanawiam na kiedy tak teoretycznie realizacji tego wszystkiego można się spodziewać?

Może wcale?...

@Andrzej P.

Witam nie polecam tego dewelopera ociągają się jak to tylko możliwe i wiecznie listy o kolejnym terminie zakończenia budowy z miesiąca na miesiąc porażka całe życie człowiek zbiera czeka na mieszkanie wynajmuje i płaci krocie a oni mają w (usunięte przez administratora) robią ludzi w balona najgorsze że nie ponoszą odpowiedzialności za to ze ciągle odkładają termin oddania budowy żałuję że kupilismy od nich mieszkanie koszmar

Andrzej P.
@Monika

Zgodnie z przewidywaniami najbliższy termin oddania bloku można już wsadzić między bajki. Spoglądając na obecny etap prac myślę, że oddanie mieszkań do końca bieżącego roku to opowieści z pogranicza fantastyki. Nie ma co (usunięte przez administratora) się, niestety: na budowie powiewa wiatr. Czekam na kolejny list z opóźnieniami (przegródka w teczce puchnie z każdym miesiącem). Jest mi niezmiernie przykro, że trafiliśmy na tak niekompetentnego dewelopera. W najczarniejszych myślach nie przewidywałem takiego scenariusza. Każdy z nas ma życie osobiste, plany na to życie etc. zaś swoim postępowaniem deweloper skutecznie niweczy te plany. Ja jeszcze jestem w tej komfortowej sytuacji, że mam gdzie u rodziny kątem mieszkać. Choć cierpliwość mi już skończyła się. Współczuję tym, którzy nie mają takiej możliwości... To nie jest tak, że człowiek wchodzi na internet aby z premedytacją oczerniać dewelopera. To są fakty. Potencjalnym kupcom radzę 2 razy zastanowić się przed wejściem we współpracę, aby potem nie znaleźli się w podobnej sytuacji. Pozdrawiam.

@Andrzej P.

Człowiek najchętniej by odstąpił od umowy żeby oddali pieniądze i kupił gdzie indziej ileż można czekać podpisaliśmy umowę 2 lata temu i nic to inne mieszkania już stoją ludzie mieszkają a tu nic jak tak można niech ich szlak trafi może jest tu ktoś z was kto kupił mieszkanie w Nowej soli na konstytucji to piszcie pozdrawiam

@Monika

A bezproblemowo można właśnie od tej umowy odstąpić? Ciekawa jestem co by było gdyby każdy tak zrobił

@Krystyna

Raczej mało prawdopodobne. W czasie kiedy wszyscy kupowali tam mieszkania płacili za metr 4000-4500 tys.. Teraz ceny dochodzą do 6000 tys . = Każdy byłby stratny a kredyty ludzie już płacą od paru lat. Jakby wszyscy zrezygnowali nic by nie kupili za to co by dostali, a zarobiłby deweloper który by pewnie sprzedał to drożej.

Bunia
@Andrzej P.

To prawda. Najgorsze jest to ,że zaczynają być problemy z bankiem!! A deweloper mowi, ze mam się cieszyć, że mi ceny nie podniósł. Ma już 100% mojej kasy. Szok. Mieszkanie stoi . Na budowie cisza. Kierownicy bardzo niegrzeczni ! Okropienstwo

Bunia
@Monika

Gdzie kupić ? Kto sprzeda za cenę z przed 2 lat??

Krystyna

Aa no dobra, sytuacja na rynku wyjaśniła temat. A tak z ciekawości w drugą stronę gdyby było, że było za 5 za metr a teraz np 3 czyli o wiele mniej to by mógł każdy od tak odstąpić sobie?

@Krystyna

Ludzie nie mają mieszkań, płacą kredyty i za wynajem, obsuwy masakryczne a tu taki beznadziejny komentarz...

Krystyna

Czemu beznadziejny? Chyba właśnie ze względu na to co piszesz niestety w podbramkowej sytuacji trzeba byłoby niestety jakoś to sprzedać?

@Krystyna

Czytając komentarze można odnieść wrażenie, że jedna osoba jest tu prawdopodobnie związana z deweloperem i pisze dziwne komentarze, które nawet nie są dobrze napisane po polsku.

Mario
@Andrzej P.

Zgadzam się z każda opinia na temat tego dewelopera

Pewno podane nazwisko i za dużo inwektyw (pewnie ze strony klientów jak najbardziej zasłużonych) pod adresem tego jegomościa.

Firma

Wobec spółki córki tego dewelopera od kilku miesięcy prowadzimy bezskutecznie postępowania windykacyjne. Aktualnie sprawa kierowana jest do sądu.

WIKI

Właściciel pan Łukasz to zwykły oszust jak się dowiedziałem to betoniarnie już zgłosiły do prokuratury o wyłudzenie

@WIKI

Ja na szczęście w ostatniej chwili dowiedziałem się o pewnych rzeczach i zmieniłem dewelopera.

Zofia
@WIKI

To dość mocne słowa. Co konkretnie się stało? Opiszesz?

Zostaw merytoryczną opinię o PKM Zachód Sp. z o.o. - Zielona Góra

PKM Zachód Sp. z o.o.