Opinie o Tomplan Sp. z o.o. w Lubochnia

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Tomplan Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Tomplan Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja nadwozi i przyczep

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tomplan Sp. z o.o. w Lubochnia

Jakaś zapowiedz noworocznych zmian pojawiła się w jednym z wątków? Ktoś już cos więcej może słyszał? Myślałam kiedyś o pracy w kontroli jakości tutaj jak kiedyś wrzucali ofertę do internetu. Teraz tez ktoś byłby potrzebny? I co z sytuacja na innych działach?

Ten co chciał pracować

Musisz być ziomkiem. Jak nie jesteś to zapomnij. Musisz żyć dobrze z kierownikiem, bo wtedy choćbyś się (usunięte przez administratora)to nie będzie dobrej kasy

@Ten co chciał pracować

A jak rozumiecie w tym roku dobrą kasę na tym dziale? wiem, że z rok temu gdy szukali to były widełki od 5,5 do 7 tysięcy. Skoro tak to jakie podwyżki do teraz wystąpiły? Kojarzycie przedziały?

Ten co chciał pracować

Stawkę masz ok 22 na godzinę, pomnóż to przez 168. To gdzie z tego miałbyś mieć 5,5 k jak pozabierali premię i nadgodziny? (usunięte przez administratora) może i tyle mają ale to jest garstka osób. Obecnie ludzie którzy tam robią naprawdę lata mają ok 4 k na rękę, i to przy dobrych wiatrach. Zatrudnieni poniżej 26 roku życia? Zapomnij że dostaniesz netto do ręki

Ten co chciał robić

Szkoda gadać na tą robotę. Dla mnie masakra bo właściel nie wie co się dzieje na firmie, albo ma to w (usunięte przez administratora) Niby firma się rozrasta, tylko co z tego jak mniejsze wypłaty? Na tyle co rozmawiam z ludźmi to tylko lizodupy zadowone albo totalne gamonie co piją i są zadowoleni że ktoś ich trzyma. Praca dla ludzi zdesperowanych. Kiedyś można było sobie fajnie jeszcze zarobić bo się robiło godzin plus premię, teraz ludzie wolą na L4 siedzieć i dorabiać gdzie indziej, parę lat bez zmian i zakład padnie bo dużo osób co stanowi trzon kadry to już emeryci. Stanowiska z (usunięte przez administratora) wcześniej dyrektorem był Andrzej K - (usunięte przez administratora) który totalnie nie znał się na robocie, a chciał się wykazywać, a potem bo (usunięte przez administratora)który zrobił zwyczajnie (usunięte przez administratora) uciekł w (usunięte przez administratora) do własnej działalności czy też innej firmy. Trzeźwy człowiek który chce pracować i się stara jest traktowany jak (usunięte przez administratora) Tam wszystko kręci się wokół paru kierowników i ich pupili. Jak się nie ma szczęścia bo się ma własne zdanie i cię nie lubią to już (usunięte przez administratora) nie zarobisz.(usunięte przez administratora)niestety Inspekcja Pracy w Polsce jest jaka jest i (usunięte przez administratora) zrobią. Hala oficjalnie nie oddana, a ludzie robili na niej w zimnie z dobre kilka miesięcy przed oddaniem. Po kontroli ZUS dopatrzył się uchybień bo sobie Bogdan (usunięte przez administratora) tarczę antycovidowa a w tym czasie zakład pracowała normalnie a sobie Bogdan (usunięte przez administratora) premię, soboty, nadgodziny, a ludziom bez zdania racji na 3 miesiące wpisał 3/4 etatu.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Tomplan Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Pracuj.pl 19 września

FACHURA

Umowa o pracę zawierana jest zgodnie z prawem i kodeksem pracy tylko trzeba dokładnie dopytać o wynagrodzenie żeby uniknąć rozczarowań . Na wielki zarobek bym nie liczył. Chyba że ktoś jest wybitnym specjalistom ale to już inna bajka.

Ten co chciał pracować

Umowa o pracę, a stawka na godzinę. Młodym na start dają jakieś 17 czy 18 netto na godzinę. A godziny poucinali. Tylko (usunięte przez administratora) i lizodupy mają dobrze

Zbyszek

Opłaca się złożyć CV jeszcze do tej firmy czy nie bo słyszałem od osób pracujących tam że firma może się zamknąć do końca roku bo jest za dużo osób z biura do utrzymania.

@Zbyszek

Tak samo było z Niewiadowem. Za duży rozrost biurkowych stanowisk. Dziw bierze że ludzie jeszcze tam pracują, chyba desperacja ich trzyma. Co i rusz stawia się coś nowego i (usunięte przez administratora) Stawka netto do ręki na godzinę jest mniejsza niż oficjalna minimalna żal

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Tomplan Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
@ Pracownik Marketingu

Widzę że ma pan dużo czasu do wypisywania tych bredni. A może by się wziąć tak do solidnej Pracy? Bo pracowników biurowych to coraz więcej w tej firmie, tylko nic swoją osobą co nie którzy nie wnoszą . Utworzyć sztuczne stanowiska i zatrudnić to nie żaden problem. Problem jest gdy dana osoba dostaję wynagrodzenie za dany miesiąc a tak naprawdę nic nie zrobiła żeby firma się rozwijała lub wdrążyć swoję pomysły żeby coś nowego stworzyć, lub swoimi pomysłami ułatwić pracę pracownikom żeby było szybciej sprawniej. Szukanie oszczędności kosztem pracowników i przyjmowanie nowych osób tak naprawdę na sztuczne stanowisko mija się z celem. Bo co z tego że zakład zaoszczędzi na materiale czy czym kolwiek jak te pieniądze musi dać temu co tak naprawdę siedzi i nic nie robi , lub chce zrobić tylko dyrekcja podcina skrzydła i tak naprawdę staję się bezużyteczny do tej firmy a wynagrodzenie trzeba płacić. Jeśli zakład chcę oszczędzać niech pomyślą o redukcji etatów pracowników biurowych, bo jak zabraknie pracowników fizycznych na niektórych działach którzy swoją ciężka pracą napędzają ten zakład żeby zakład zarabiał i miał pieniądze na rozwój i wynagrodzenia to z czasem wpadnie w przepaść.

BONO
@@ Pracownik Marketingu

Tak to prawda pracowników biurowych i funkcyjnych jest chyba za dużo . Odczuwalnych efektów ekonomicznych nie odczuwają pracownicy produkcyjni . Brak podwyżek , zaniżona premia ,ograniczenie pracy w soboty i pogorszenie nastojów zniechęcają a nie motywują pracowników. Może wypadało by poinformować pracowników o stanie firmy i jej dalszych perspektywach.

Karolcia
@BONO

Jeśli chodzi o pracowników to na każdym stanowisku stawki są odczuwalnie zanizane z tego co piszesz? Te wyższe również? Upewniam się, bo w oko wpadła mi oferta dla zmianowego kontrolera jakości i w niej akurat podane zostały widełki od 5,5 do 7 tys, czy ta różnica to premia?

Ano mam ofertę przed sobą, jest napisane ze to brutto. A co z tym wspomnianym rozwojem? W opisie oferty także się znalazł, lecz ciekawi mnie czego może konkretnie dotyczyć. Jakie narzędzia do pracy są udostępniane?

Fachura

Podstawowe narzędzia to - miernik grubości powłoki ochronnej , poziomica ,suwmiarka , miarka , i.t.p. Dokładność , skrupulatność oraz sprawdzanie parametrów wyrobów zgodnych z dokumentacja techniczną. Odpowiedzialne podejście do zlecanej kontroli to wstęp do wspomnianego rozwoju w tej firmie .

@Fachura

I polecacie by wkroczyć na ten wspomniany wstęp w firmie? myślę dopiero o przyjęciach ale jeśli już to od kolejnego roku. wyżej ktoś pisał o braku podwyżek, to sprawdzone? Teraz nie ma planowanych po drodze jakichś inflacyjnych lub czegoś w ten deseń? ktoś coś słyszał? Zastanawiam się czy ósemkę dałoby radę jakoś przekroczyć

Fachura

Żeby zarabiać ósemkę trzeba być dobrym specjalistą z mile widzianym doświadczeniem. Zawsze można spróbować , każdy ma jakiś ukryty talent . Wystarczy odrobinę szczęścia, wiary ,wiedzy , doświadczenia i odpowiedniego podejścia .

@Fachura

Coś tu pisaliście o tym całym rozwoju ale jakoś, o ile mi to nie umknęło, nie widzę bezpośredniego odniesienia co do jakichś szkoleń. Żeby taka kasę która przytaczacie móc wyrobić trzeba się mocno doedukować? Z opisu na to stanowisko nie wynika żadna pula szkoleń, nie widzę niczego o kursach. Trzeba to ogarniać na własną rękę? Dofinansowania tez nie będzie?

OBSERWATOR

Na szkolenia bym nie liczył chyba że te zaległe BHP . Teraz najważniejsze są oszczędności i cięcie kosztów . Ciekawe co będzie po nowym roku ?

@OBSERWATOR

Zaległe BHP? Czyli co - miały być ale ich nie było? Obawiasz się czegoś konkretnego po nowym roku? Czy istnieje ryzyko, że te wspomniane oszczędności przeniesione zostaną na stały składnik pensji pracowników?

Józia

Ta sugestia co do zamknięcia „do roku” już domyślnie ma być rozpatrywana do grudnia 2024? Co to oznacza, że za dużo osób z biura jest do utrzymania? Zastanawiam się czy w takich sytuacjach nie wprowadza się może jakichś redukcji czy czegoś?

Bartek
@Józia

Zaczęło się psuć wszystko po zatrudnieniu nowego dyrektora który obsadza swoich kolegów i znajomych na stanowiskach kierowniczych miał być niby rozwój firmy a się tylko pogorszyło wypłaty tylko na papierze podniesiona a do ręki nic i ludzie się zwalniają brak perspektyw na przyszłość.

Czy Tomplan Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

@pracownik

tak, 6-15 w tygodniu plus soboty ale podobno firma (usunięte przez administratora)i ostatnio soboty wolne

@@pracownik

Firma (usunięte przez administratora) bo bazuje na starych odbiorcach . Marketing praktycznie nic nie robi . Zaczyna odczuwać się zwolnienie tempa produkcji co zapowiada nadchodzący brak zamówień. Widoczny przerost zatrudnienia zwłaszcza w grupie pracowników umysłowych oraz beznadziejne prowadzenie planowania może doprowadzić do poważnego kryzysu firmy. Kluczowym i najważniejszym odbiorcą jest Belgia i Niemcy. Gdyby ich stracić konsekwencje były by nieodwracalne. Nowa kadra kierownicza nie radzi sobie tak samo jak w poprzednich firmach w których pracowała. (usunięte przez administratora)

BHP

Rozpiętość godzin zależna jest od potrzeb z reguły biuro 8 natomiast produkcja od 8 do 10 godz. Niekiedy trzeba jest przyjść w sobotę ale to w sytuacji wyższej konieczności . Tak samo jak w innych firmach.

Pracownik biurowy

Zawsze łatwo krytykować, jak komuś nie pasuje praca przy oferowanych warunkach - to przecież nikt go nie zmusza. Poniżej kilka sprostowań: - od stycznia nie ma umów zlecenia, całość wynagrodzenia jest na umowie o pracę, - soboty ZAWSZE były płatne 150% - przepracowane 6h liczone jako 9h, - firma nie ma rozbudowanego socjalu, bo inwestuje cały wypracowany zysk w rozwój - ludzie chyba nie są świadomi ile kosztuje np. wybudowanie nowej hali produkcyjnej oraz biurowca, które mają na celu poprawę warunków pracy pracowników (zwłaszcza w dobie takiej inflacji i cen materiałów budowlanych); w dodatku nie jest wielką koropracją z zagranicznym kapitałem, tylko firmą rodzinną z 30-letnim doświadczeniem, więc nie oczekujmy cudów. Z jednoosobowej działalności trudno w tak krótkim czasie zapewnić warunki na poziomie światowym; - stawki są uzależnione od wykształcenia i doświadczenia danego pracownika - to jest normalne i praktykowane wszędzie, - prowadzenie działalności od pandemii COVID-19, a zwłaszcza po wybuchu wojny na Ukrainie to jeden wielki chaos - inflacja rzędu 300% na niektórych surowcach, brak dostępności materiałów i co za tym idzie problemy z realizacją zamówień , spadek marży etc. to tylko niektóre problemy, z jakimi mierzyć się muszą przedsiębiorcy. Pracownik tego nie widzi, jego to nie interesuje. Firma daje zatrudnienie 230 osobom z okolicy. Rynek pracy w rejonie nie jest zbyt atrakcyjny. Trzeba się cieszyć, że jest gdzie pracować w tych smutnych czasach..

@Pracownik biurowy

OCZYWIŚCIE NIKT NIKOGO NIE ZMUSZA ALE JEŻELI KTOŚ OFERUJE JUŻ PRACE TO OKREŚLA WARUNKI I ZASADY PRACY. Poniżej kilka sprostowań do sprostowań. - od stycznia nie ma umów zleceń obowiązuje tylko umowa o pracę - DZIĘKI KONTROLI ZUS - nareszcie będzie właściwa składka emerytalna., - wynagrodzenie za soboty płacone od lat tak samo za 6h liczone 9h CO MÓWI KODEKS PRACY- 1511 § 2 k. p. - nabywa prawo do wynagrodzenia powiększonego o dodatek w wysokości 100 % wynagrodzenia. Jeżeli polecenie pracy w dniu wolnym wynikającym z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy (czyli w sobotę) spowoduje również przekroczenie dobowej normy czasu pracy . STWIERDZENIE ŻE - firma nie ma rozbudowanego socjalu, bo inwestuje cały wypracowany zysk w rozwój ???????? CO MÓWI KODEKS PRACY W TYM PRZYPADKU Przedsiębiorcy, którzy nie są objęci układem zbiorowym mogą wprowadzić zmiany poprzez opracowanie aneksu do regulaminu wynagrodzenia. Należy pamiętać o uzgodnieniu zmian ze związkami zawodowymi, jeśli działają w firmie. Jeśli w przedsiębiorstwie nie działają związki zawodowe, zmiany uzgadnia się z przedstawicielami załogi. Kodeks pracy nie reguluje kogo rozumie pod pojęciem ,,przedstawiciele załogi”. Pracodawca nie może sam zdecydować, kto będzie znajdował się w tej grupie, powinny być to osoby wybrane przez pracowników, które będą reprezentować ich interesy. Również w tym przypadku, bez zgody zakładowej organizacji związkowej lub osób reprezentujących pracowników, nie będzie możliwa rezygnacja z utworzenia funduszu. Warunki pracy to same kontrasty. Owoce na otarcie łez jedno jabłko na tydzień. Ciągle oczekiwane szkolenia oraz przydział ubrań roboczych. Wynagrodzenia to trudny temat nie zawsze zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dobrze że czas pandemi jest już za nami a inflacja się kiedyś zatrzyma . PAMIĘTAJMY JEDNAK W MYŚL POWIEDZENIA - CHCĄ PRODUKOWAĆ MIÓD DBAJ O SWÓJ UL I PSZCZOŁY SWOJE ŻYCZĘ POWODZENIA

Pracownik biurowy
@obserwator

Załóż własną działalność w tym kraju, a bardzo szybko zderzysz się z murem i smutną rzeczywistością przedsiębiorców :) Pozdrawiam

@Pracownik biurowy

Wielu przedsiębiorców w tym kraju prowadzi działalność i nie musi zderzać się z murem i smutną rzeczywistością . Wystarczy tylko mieć klasę i nie być zachłannym cwaniakiem. Opinie opinie jak ( pracownika biurowego) prawdopodobnie robiącego kawę lub obsługującego ksero wynikają z małej wiedzy lub są autorstwa no właśnie ?????????

zoltan

Lizusostwo wielu pracowników brzydzi ale jest na porządku dziennym .Smutna prawda jest taka ,że można udawać zaangażowanie w pracę i czerpać z tego profity oraz uznanie zarządu ,a co za tym idzie -dobre stanowisko i wynagrodzenie. Nie widzi się ,albo udaje, tych naprawdę zaangażowanych w pracę ,efektywnych i wydajnych ,tacy się nie liczą, a to oni właśnie wykonują "lwią" część pracy ,sami rozwiązują podstawowe problemy techniczne oraz organizacyjne .W tym kontekscie było tak zawsze i chyba nigdy się nie zmieni

@zoltan

Zjawisko o którym piszesz jest zauważalne. Lizusostwo było jest i chyba niestety będzie. Dotyczy ono osób które swoją nieudolność i własne braki nadrabiają takim zachowaniem. Kolokwialnie mówiąc są to wypacykowani ślizgacze którzy potrafią nadrabiać dobrą miną i pozerstwem. Być może zarząd to lubi ale wynika to z braku obycia i szacunku do siebie. Lepiej nie przejmować się tym robić swoje i szanować swoją wartość. Masz rację zoltan pamiętaj jednak że kariera nie kończy się na jednym zakładzie. Potrafisz obiektywnie patrzyć na ludzi więc może warto poszukać czegoś lepszego dla siebie. Pozdrawiam

@pracownik
@Pracownik biurowy

(usunięte przez administratora). Tak to jest (usunięte przez administratora)i będą pracować za niecałe 4 tysiące brutto na umowach. Po zwolnieniu się kilku pracowników pracodawca podniósł kwotę brutto o (usunięte przez administratora) 250 zł co po nowym roku będzie równe z płacą minimalną. Pracuję już trzeci miesiąc i ubrań nie dostałem, nawet buty zakupiłem sam. (usunięte przez administratora), na Wielkanoc czekoladowe jajko a wspomnienia pracowników batonika z Bożego Narodzenia nie pozostawiają złudzeń jakiej klasy jest to pracodawca ......

BHP

Dlaczego pracownicy nie otrzymali ubrań roboczych za 2022r.? Kiedy otrzymają ubrania za 2023r.? Ktoś napisał o praniu odzieży roboczej . Paradoks polega na tym że nie można prać czegoś czego nie ma . Marny socjal to też zagadkowy temat jak na tak dużą Firmę. Gdzie są wyszczególnione godz. nadliczbowe i soboty pracujące może w premii. Można by tak dalej i tak dalej.

@BHP

Czyli z tego wynika ten wspomniany brak ekwiwalentu za pranie? Tych wyszczególnień godzinowych to gdzie oczekujesz? Na jakimś grafiku czy o co chodzi? Co do tych ubrań przez cały rok jaka była odp jak ktoś się upominał?

Umowa zlecenie najniższa na umowie praca po 10 godzin plus soboty , stawka 17 na godzinę żadnego socjalu nie polecam

Nie prawda, skąd takie informacje?

@Nowy

Również nie wiem skąd ale skoro jesteś na bieżąco jako osoba nowa to możesz to naprostować? Opowiesz przy okazji jak przyjmowanie nowych obecnie tu wygląda?

Czy w Tomplan Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Jasiek

Tak, jeśli jest taka potrzeba to są organizowane.

cześć, wiecie jak często są tu jakieś nabory? Chciałam z ciekawości się zorientować na stronie w ofertach ale obecnie niczego nie mają. Tu widzę, że ktoś wyraził opinię na temat pracy i chciałam dopytać czy rzeczywiście do dziś jest tak zorganizowana? I o co chodzi z tym socjalem, faktycznie wcale go nie mają?

TP

Generalnie: mozna dostac sie bez doswiadczenia. Na ogół ludzie są pomocni i wytłumaczą co i jak. Trzeba przygotować się na dużą zmienność wykonywanych czynności - niektorych to drazni a innych nie. Wszystko zależy od tego gdzie się trafi. W najbardziej podstawowym wariancie obowiazuja dwie umowy: niewiele wyzsza od minimalnej stawka umowy o prace plus umowa zlecenie za nadgodziny. Koncowo wychodzi to tak, ze stawka dla nowych to srednio 17/h. Jest cisnienie na prace ponad 8 godzin. Obecnie standard to 9 ale sa dzialy pracujące po 10. Uwazam jednak, że wszędzie da sie dogadac. Gdzieniegdzie sobota to propozycja rodem nie do odrzucenia, a gdzie indziej niekoniecznie. Soboty pracujace od 6 do 12, płatne jak za normalny dzień pracy. Nic mi nie wiadomo o socjalu.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Tomplan Sp. z o.o.?

Teraz wszędzie zatrudniają bez doświadczenia zwłaszcza tam gdzie nikt nie chce pracować

Łukasz

Chciałbym dowiedzieć się, czy są jakieś oferty rekrutacyjne do firmy Tomplan, bo nie znalazłem nic w sieci. Może ktoś z zatrudnionych osób podpowie jakie warunki pracy oferuje firma? Warto wiązać swoją karierę z tym pracodawcą? Jest możliwość szkoleń i podnoszenia kwalifikacji zawodowych?

Zostaw merytoryczną opinię o Tomplan Sp. z o.o. - Lubochnia

• Jak się pracuje w Tomplan Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tomplan Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tomplan Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tomplan Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 5 ocen.
  • Tomaszowska 50
    97-217 Lubochnia