Opinie o Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. w Warszawa

Julia Nowy wpis

Zwróciłam uwagę na to co pisano tu o macierzyńskim i powrocie do pracy, skoro przywileje obowiązują pracowników z kodeksu to rozumiem, że można się spodziewać umowy o pracę już od pierwszego dnia i nie ma zatrudniania na smieciowkach nawet na próbny okres? Zwłaszcza że z doświadczenia z poprzednią firma wiem, że taki może trwać nawet 6 miesięcy xD

kandydat Nowy wpis

Cześć, spółka rekrutuje na stanowisko konsultanta, jednym z wymogów jest znajomość j angielskiego - pytanie, czy znajomość języka angielskiego jest kluczowa? Jaki poziom jest wymagany? Czy słaba znajomość języka dyskwalifikuje przy doświadczeniu i warsztacie merytorycznym?

Gekko Taxens Nowy wpis
@kandydat

Język angielski u kandydata powinien być na poziomie komunikatywnym. Kandydat powinien mieć również opanowane słownictwo z zakresu prawa podatkowego. Pracujemy w pewnej części w środowisku międzynarodowym, dlatego język angielski jest jednym z naszych narzędzi pracy. Wymagamy poziomy - co najmniej B2.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.?

Gekko Taxens Nowy wpis

Na wszystkie, które są potrzebne do wykonania określonego rodzaju pracy. Laptop z odpowiednim oprogramowaniem, monitor, biurko, wygodny fotel, eksperckie wsparcie kolegów i koleżanek z firmy, przyjemne wnętrza siedziby w samym centrum Warszawy.

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Praca.gov.pl pojawiło się 7 marca kilka ogłoszeń.

Gekko Taxens

Staramy się, żeby rozmowa z kandydatem dotycząca nawiązania ewentualnej współpracy sprzyjała poznaniu wzajemnych oczekiwań i gotowości do ich spełnienia. Dlatego pytania, które padają na niej z naszej strony mają na celu ustalenie, czy kandydat jest dokładnie tą osobą, której szukamy. Kandydat też ma szansę sprawdzić w trakcie takiej rozmowy, czy firma Gekko Taxens jest tą, w której chciałby pracować. Rozmowa może być jednoetapowa lub składać się z kilku etapów. Wszystko zależy od liczby i rodzaju zgłoszeń. Jeśli obie strony dojdą do wniosku, że znalazły to, czego szukały, pojawia się szansa na nawiązanie współpracy. Rozmowa jest merytoryczna i bezstresowa.

Rozmowę kwalifikacyjną w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko OBSŁUGA PRALNI?
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk

Jak długo czekaliście na odzew z Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Gekko Taxens

Rozumiemy, że jest to pytanie skierowane do kandydatów aplikujących do pracy w naszej firmie? Z naszej strony deklarujemy, że staramy się odpowiadać zawsze po zakończeniu procesu rekrutacji, aczkolwiek może się zdarzyć, że któryś z kandydatów może nie otrzymać od nas odpowiedzi. Zachęcamy wówczas do ponowienia kontaktu z nami w celu uzyskania feedbacku.

Na jakie wsparcie w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Gekko Taxens

Oczywiście, że tak. W naszej firmie urodziło się już kilkoro dzieci. Ich matki, zatrudnione u nas na podstawie umowy o pracę skorzystały, a niektóre właśnie korzystają ze wszystkich przywilejów przewidzianych zarówno przez kodeks pracy jak i inne dedykowane temu tematowi przepisy. Nasi pracownicy (pracownice) przebywający na urlopach macierzyńskich/tacierzyńskich mogą być spokojni/e również o swój powrót do pracy. Ich stanowiska, obsługiwanie przez nich wcześniej klienci oraz koledzy i koleżanki z pracy - czekają na nich z utęsknieniem.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na Praca.gov.pl 7 marca

Gekko Taxens

Umowa o pracę w Gekko Taxens zawierana jest na zasadach wynikających z kodeksu pracy.

Jakie godziny pracy obowiązują w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.?

Gekko Taxens

Co do zasady pracujemy w godzinach od 9.00 do 17.30 z półgodzinną przerwą na lunch. Dzienny wymiar czasu pracy wynosi 8 godzin. Ale jesteśmy elastyczni - można zacząć pracę wcześniej i skończyć wcześniej lub zacząć później i skończyć później. Zawsze jednak trzeba mieć na względzie zaplanowane pory kontaktów z Klientami, organami podatkowymi lub sądami. Można też wydłużyć sobie przerwę na lunch i tak zarządzać swoim czasem, żeby pozostawał on bez uszczerbku dla 8 godzinnego dnia pracy. W czasie pandemii wdrożyliśmy system pracy hybrydowej. Po uzgodnieniu z przełożonym można w określonych dniach tygodnia pracować zdalnie (home office) lub, w zależności od preferencji pracownika i potrzeb pracodawcy - pracować cały czas w biurze. Ułożenie własnego grafiku na poszczególne tygodnie odbywa się w porozumieniu z przełożonym.

Renata
@Gekko Taxens

A przerwę można samemu sobie ustalić ? Czy wszyscy idą na przerwę o tym samym czasie?

@Renata

Półgodzinną przerwę na lunch można sobie samemu ustalić pomiędzy godziną 12.30 a 14.30. Lepiej dla firmy jest, gdy wszyscy nie korzystają z niej w tym samym czasie, ale zdarza się, że korzystają, jeśli tak akurat sobie to organizują danego dnia.

Dorota
@Gekko Taxens

A to firma jakoś nie prosi, żeby część osób szła wtedy a część wtedy? Tzn., no ja wiem, że niby się wpływu nie ma na zmęczenie czy głód, ale faktycznie szkoda, żeby przestoje się robiły

@Dorota

Firma jest elastyczna jeśli o to chodzi. Pracownicy porozumiewają się między sobą w sprawie pory spożywania lunchu. Kierują się przy tym własnym poczuciem odpowiedzialności tak, by nie wpływało to negatywnie na pracę. Jak do tej pory, ten sposób nie generuje żadnych problemów.

Małgorzata
@Gekko Taxens

Czyli każdego dnia można sobie ustalić inna godzine? Nie tak, że każda osoba musi mieć stała? I czy muszą o tym szefa informować kiedy kto idzie czy to ustalane między sobą tylko?

@Małgorzata

Tak jak we wszystkich firmach, które zajmują się świadczeniem usług doradczych, takie sprawy muszą być ustalane z przełożonym lub z managerem projektu po to, by nie wpływało negatywnie na wykonywaną pracę. Dbanie o jakość pracy wykonywanej dla Klientów jest dla nas priorytetem.

@Małgorzata

Jeśli chodzi o lunch - to jest to na tyle krótka przerwa, że pracownicy mogą czynić takie ustalenia między sobą. Co do godzin pracy lub pracy zdalnej potrzebują akceptacji przełożonego.

Poszukiwano osoby na stanowisko Księgowa. Czy ktoś był w firmie Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 5300 PLN?

Mamy już nową księgową.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Gekko Taxens

Oczywiście, że zatrudniamy studentów na płatne praktyki. W celu sprawdzenia aktualnych ofert zapraszamy na naszą stronę internetową do zakładki kariera: https://www.taxens.pl/kariera/

Jakie narzędzia pracy zapewnia Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Gekko Taxens

Nasi managerowie korzystają z udostępnionych im przez firmę telefonów służbowych, które wykorzystują zgodnie z ich przeznaczeniem.

Właśnie dlatego, że każdy komputer ma adres IP nie boję się zupełnie, zapraszam do sprawdzenia, jeśli aż tak się tym martwicie ;) Ciekawe też, że jako pracownicy wiecie dokładnie o kogo chodzi (choć wspominacie, ze pracujecie bezpośrednio ze wspólniczkami - więc skąd informacja o czyjejś niekompetencji? Czyżbyście obmawiali byłych pracowników z obecnymi pracownikami?) Nie wnikam w takie zachowania - rozumiem, że jakiś pracownik sie nie sprawdził - został zwolniony, odszedł sam, nie przedłuzyliście umowy człowiekowi któego nie znam - nei wnikam. Natomiast znam tylko koleżankę, któa z oczywistych względów się nie wypowie sama ;) jeśli uważacie taką atmosferę za rodzinną, to współczuję rodziny. Naprawdę myślicie, ze byli pracownicy będą wypisywać takie rzeczy po zwolnieniu? ja bym się nie odwazyła, bo przecież od razu byłoby wiadomo kto to. Ale jeśli sypiecie takie oskarżenia, to zapraszam do kontaktu, naprawdę jestem kobietą ;)

@Ania

Aniu, wyraziłaś chęć kontaktu. Niestety podałaś żadnych namiarów na siebie. Zapraszamy w takim razie na nasz mail: biuro@taxens.pl. Czekamy na maila od Ciebie. Pozdrawiamy

Czy ktoś może się wypowiedzieć o firmie? Zwłaszcza o współpracy z partnerkami? Słyszałam bardzo złe opinie o jednej z nich, podobno jest strasznie czepialska, jej zachowania podpadają wręcz pod mobbing, niektórzy nie chcą się na jej temat wypowiadać, mówiąc tylko z przekąsem, że "jest bardzo wymagająca i zdecydowanie trzeba na nią uważać". Opinie na jej temat usłyszałam od znajomej, która wciąż tam pracuje, nie sądzę, że je zmyśliła. Ona sama boi się napisać cokolwiek, ale chciałam przestrzec przed tym miejscem, parner w ogóle nie słucha co się do niej mówi, ma się za najważniejszą. Chyba tylko dlatego, że kiedyś, 20 lat temu, pracowała w EY, wydaje się jej, że jest taka super i wciąż powołuje się na doświadczenie z Big4, szkoda tylko, że było to tak dawno, że nie wie chyba, że teraz jest tam inna kultura, a każdy przełożony jednak obawia się oskarżeń, ona jak widać po jej działaniach nie...

@Ania

"Wymagający partner"? To chyba standard, że partner jest wymagający w każdej szanującej się firmie konsultingowej :-). Tylko przy takich przełożonych można się czegoś nauczyć. Jeśli ktoś poszukuje miejsca, w którym partnerzy nie są wymagający - to może powinien zastanowić się nad ścieżką swojego rozwoju, w którym nie ma miejsca na wymagających przełożonych, a kariera polega na układaniu papieru w drukarce i w ten sposób można spędzić całe swoje zawodowe życie w bardzo wąskiej strefie komfortu. Czy znajdzie takie miejsce w którejś z firm Wielkiej Czwórki - wątpię. Rozumiem Aniu, że Ty pracujesz w Big4 i doskonale wiesz jak się tam pracuje, czy może jedynie przypuszczasz? Czy naprawdę Twój przełożony nic od Ciebie nie wymaga? Współczuję.

Wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy właśnie "wymagającym", czyli nieprzystającym do realiów partnerem, a partnerem, który rzeczywiście jest wymagający ;) Naprawdę nie trzeba złośliwości. W sumie ten poziom obrony pakazuje poziom firmy. Naprawdę od 5 lat pracuję w Big4 i wiem jak wygląda tam praca, na pewno nikt nie traktuje pracowników jak śmieci, naginając prawo pracy :) Mam wrażenie, że ludzie wyobrażają sobie, ze jak partner będzie zachowywał sie jak zwykły człowiek i nie będzie ich dociskał w jakiś chory sposób, to będzie drukowanie a nie merytoryczna praca. Radzę się obudzić, jeśli oczywiście rzeczywiście jesteś pracownikiem ;) Nie rozumiem skąd ten atak i zakładanie, ze muszę drukować sterty dokumentów zamiast merytorycznie pracować, żeby wypowiadać się w ten sposób - co więcej najczęsciej to osoby, które nie miały kontaktu z Big4 myślą, że trzeba być dociskanym na kazdym kroku, współczuję podejścia. Nie trzeba szantażować pracowników, żeby osiągać efekty, może powinniście sobie to wziąć do serca bardziej :) Pamietajcie - zdrowie psychiczne jest najważniejsze, mam wrażenie, że niektórym tego już u Was w firmie brakuje ;) Poza tym aspiracje do bycia korpo, będąc tzw. szwagropolem, to bardzo częste zjawisko na rynku, tutaj w osobie "wymagającej" i szantażującej partner bardzo widoczne.

@Ania

Droga Aniu, bardzo się cieszę, że pracujesz w firmie BIG4, chociaż zupełnie w to nie wierzę. Ale to oznacza jednocześnie, że nie pracujesz w naszej firmie. Ja w niej pracuje już od kilku dobrych lat i nie zauważam tych wszystkich strasznych rzeczy, o których piszesz. Wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony, że wreszcie trafiłem do miejsca, w którym mogę się rozwijać i uczestniczyć w ciekawych projektach, a atmosferę, w której pracujemy nazwałbym wręcz rodzinną. Może to wynika z tego, że jestem pasjonatem prawa podatkowego i bardzo się angażuje w to co robię. Partnerki są zadowolone ze współpracy ze mną, a ja cieszę się jak dostaję od nich pozytywny feedback. Jak coś spieprzę - to też mi mówią, że powinienem nad tym popracować. I to jest ok. W poprzedniej firmie bezpośrednie kontakty ze wspólnikami przy projektach merytorycznych mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. A było też tak, że moje imię było mylone, bo nie wiedzieli dokładnie, kim ja jestem. W Gekko Taxens jest inaczej - pracuję bardzo ściśle z każdą z trzech wspólniczek, więc od razu korzystam z ich wiedzy i ich doświadczenia. Nawet nie wiem, w jakim charakterze występujesz na tym forum wylewając taki hejt na firmę, w której rzekomo nigdy nie postawiłaś stopy. A może nie postawiłeś - będzie trafniej. Twoje emocjonalne zaangażowanie świadczy raczej o tym, że jesteś byłym pracownikiem, który w naszej firmie się nie sprawdził i został zwolniony za brak kompetencji. Nam pracownikom, którzy tu pracujemy jest bardzo przykro, że ktoś taki jak Ty tak bezpardonowo atakuje naszą firmę. Mamy oczywiście podejrzenia, że "Ania" to tak naprawdę konkretny były pracownik, który korzysta z takiego nicku. Mamy nawet pomysł, kto dokładnie to jest :-). Stawiamy na osobę, która opuściła naszą firmę w styczniu 2021 r., jest facetem, a jej imię zaczyna się na ....P. ;-) Przecież na tej platformie każdy może pisać co chce czy ma to sens czy nie. A Twoje rady o tym, żeby się obudzić - to czego tak naprawdę dotyczą? Kim naprawdę jesteś "Aniu", że postanowiłeś tak zupełnie bezinteresownie pohejtować naszą firmę? I jeszcze dajesz nam rady jak jakiś mesjasz z misją. Wszystko to co piszesz i Twoje zacięcie w komentowaniu dowodzi tylko tego, że jesteś byłym pracownikiem, który został zwolniony w styczniu. Wiesz, że każdy komputer ma adres IP? I jak się z tym czujesz, jak sobie pohejtowałeś? Jakaś ulga? Czy może wstyd? Dlaczego piszesz jako osoba, która pracuje niby to w innej firmie, że w naszej ludzi traktuje się jak śmieci, co jest oczywistą nieprawdą, a sprawia nam przykrość, bo nasza firma ma dla nas wartość i z nią się utożsamiamy. Dlatego nie pracujemy w korporacjach, bo cenimy sobie bardziej kameralną atmosferę i szanujemy naszych przełożonych, którzy są zarobieni po szyję. Taką mamy ilość pracy. Z tego co wiem na podstawie rozmów ze wspólniczkami - nasza firma nigdy nie miała być korporacją, jest wręcz antykorporacją. Więc jeśli chcesz, żeby ktoś się obudził - to może zacznij od siebie. Jeśli rzeczywiście jesteś tym byłym pracownikiem, o którym myślimy - to wyciągnij naukę dla siebie i nie preparuj fałszywych zarzutów o jakimś szantażu, bo poza tym, że jest to niesmaczne, to stawianie takich zarzutów ociera się o zniesławienie albo pomówienie. Chyba jesteś prawnikiem - to wiesz to wszystko. A jeśli jesteś kimś zupełnie obcym nie angażuj się w hejt, za kogoś, kto jak powiedziałeś pracuje u nas, ale nie chce nic pisać. To nie ma sensu. I szkodzi zdrowiu psychicznemu, o które jak zauważyłem się martwisz bardzo :-).

@Ania

Droga Aniu - czy możesz coś więcej powiedzieć o zarzutach, które stawiasz naszej firmie? Jako pracodawca dbamy bardzo o nasz wizerunek i reagujemy na każdą negatywną wypowiedź na nasz temat. W Twoim poście widzimy cały szereg zarzutów, jak szantaż, czepialstwo, śmieci, choroby psychiczne. Jednocześnie z Twojego poprzedniego postu wynika, że nigdy u nas nie pracowałaś. Jesteśmy otwarci na spotkanie z Tobą lub kontakt telefoniczny, bo chętnie dyskutujemy o wszystkim i do rozwiązywania potencjalnych problemów przystępujemy zawsze z otwartą przyłbicą, nie chowając się za pseudonimami na anonimowym forum. Z Twojego postu wynika, że mimo, że nas w ogóle nie znasz bardzo zależy Ci na wprowadzeniu konkretnych zmian do naszej organizacji. Traktujemy to jak wyzwanie, ale chcemy się z Tobą spotkać lub zdzwonić, by porozmawiać o tym osobiście. Jesteśmy nowocześni, więc chętnie się spotkamy, by porozmawiać o konkretach. Poza tym, odwiedzając nas osobiście miałabyś okazję zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca i atmosfera w naszej firmie. Zgodzisz się?

@Gekko Taxens

@Gekko Taxens - proponuję się nie przejmować. Wyjaśnienie dla tej sytuacji znajduje się w FAQ samego portalu GoWork. My też mamy podobny przypadek w firmie, stąd mam to "na bieżąco". W razie czego mogę podpowiedzieć co nasi specjaliści na to. Jeśli komuś się wydaje, że jest w Internecie anonimowy to dzisiaj to już nie jest na szczęście prawda. Trzymajcie się, jesteście super! I partnerzy i pracownicy! 3. CZY OPINIE O PRACODAWCACH SĄ W 100% MIARODAJNE? NIESTETY NIE. ANONIMOWOŚĆ wypowiadających się użytkowników MA PEWNĄ CENĘ PŁACONĄ W WIARYGODNOŚCI. W związku z czym musisz zawsze pamiętać, żeby do umieszczonych na naszym forum opinii podchodzić z odpowiednią dozą ostrożności i zdrowego rozsądku. Zważ na to, że LUDZIE ZWOLNIENI Z PRACY MOGĄ MIEĆ SKŁONNOŚCI DO PRZESADY CZY NAWET KONFABULACJI, w związku z czym NIGDY NIE TRAKTUJ INFORMACJI – ZWŁASZCZA NEGATYWNYCH znalezionych na naszym forum JAKO STUPROCENTOWO POTWIERDZONEJ. W ramach możliwości czy chęci dopytuj i proś o dodatkowe dane, ale miej na uwadze fakt, że GoWork.pl nie ma możliwości weryfikacji zgromadzonych informacji, a forum Opinie o pracodawcach ma jedynie charakter zbioru prywatnych opinii.

Zostaw merytoryczną opinię o Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.
  • Twarda 18
    00-105 Warszawa

Gekko Taxens Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.