Opinie o Dombud-Invest Sp. z o.o. w Warszowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Dombud-Invest Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Dombud-Invest Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Realizacja projektów budowlanych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dombud-Invest Sp. z o.o. w Warszowice

Rybniczanka

Mieszkanie zaliczkowane w listopadzie 2019 z wstępną informacją iż budynek do końca roku 2019 będzie oddany... Od stycznia dostajemy informacje, że budynek będzie na pewno odebrany do lutego później do marca następnie na pewno do kwietnia aż tu mamy czerwiec i podobno ma być do końca czerwca...

@B-B

Podbijam pytanie o odszkodowania. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Tomasz

Nie polecam nawijają makaron na uszy. Nowa inwestycja na Zielonej w Strumieniu to jakaś (usunięte przez administratora) Na bieżąco kłamstwa. Mieliśmy wprowadzać się w maju, mieszkanie wynajęte do kwietnia a tutaj opóźnienie jak ja mam zachować się wobec wynajmującej? W dodatku z tego co usłyszałam od mieszkańców ta budowa to widmo. Tym którym pokończyli zewnętrznie domy wykańczają w środku. A kilka budynków w tym mój stoi bez dachu! Tłumacząc się że blachy nie ma na stanie. Absurd. Wielu podwykonawców mówi że już tam nie pracuje bo mają długi i zobowiązania. Największą kłamczuchą jest Pani (usunięte przez administratora) osoba bardzo nie wiarygodna, nie potrafiąca się skonfrontować. Właściciel wiedział kogo ma załatwić do opiekowania się klientami. Tak kłamliwej i bezczelnej osoby nie spotkałam jeszcze w swoim życiu. Jeżeli cokolwiek będzie wam obiecywała będą to słowa bez pokrycia. Nie wspomnę już o dyrektorze budowy. Nie pamięta co się do niego mówi i co obiecywał. Każda rozmowę trzeba nagrywać. (usunięte przez administratora) i tyle. Nie polecam dla świętego spokoju.

@GalAnonim

My również byliśmy w tej samej sytuacji. Był sąd itd, odradzamy jakichkolwiek kontaktów z tymi ludźmi. Tak, budynek stoi, ale pusty :/

Marika Nowy wpis

Inżynier budowy ma aktualnie jakąś decyzyjność w kwestii umowy? Nie chce na b2b pracować, tak jak w marcu podawali, ale kojarzę że umowę o pracę też wymieniali. Wiadomo coś?

Nie jestem z okolic, dopiero co się przeprowadziłem i szukam pracy jako Inżynier Budowy, dlatego mam pytanie do was o przyjęcia do firmy czy terminowość w wynagrodzeniach. Różne tu opinie są, a ja szukam czegoś stabilnego. Sądząc po widełkach, płacą chyba nieźle. 8/9 tyś brutto można dostać lekką ręką, czy nie bardzo?

Widziałem że 2 lata temu ich propozycja dla budowlanego była 4 400–6 200 zł. Tak w starym ogłoszeniu jest podane przynajmniej. Ciekawe ile teraz dają, przecież w ogóle w minimalnym podnieśli stawkę itd. Nie obraziłbym się jakby 10 k dało się wyciągnąć chociaż.

Tynek Nowy wpis

Tylko kiedy będą tam ludzie mieszkać?

Jadwiga Nowy wpis
@Tynek

Budynek widmo.TBS-y niebawem będą oddawać bloki a my czekamy.Nieuczciwy deweloper.Czekamy od kwietnia 2019roku by w końcu podpisać akt końcowy przyrzeczony. Wstyd!!! Nie ma wody użytkowej (pitnej) !!! Wniosek nasuwa się jasny.

Rybniczanka

Rybniczan
@Rybniczanka

Witam. Czytam te komentarze i nie wierzę że to tak długo trwało.. mam nadzieje że część z was już mieszka - co widać po oknach. Nie ma na portalach nigdzie ogłoszeń o sprzedaży. Czy wszystkie mieszkania są sprzedane ?

@Rybniczan

Nikt nie mieszka... Wszyscy czekamy

Damian
@Tynek

A czemu to tak długo zajmuje? Tzn. termin oddania mieszkań już minął? Ciekawe skąd takie opóźnienia.

@Rybniczanka

Jak sprawa wypłaty ew. odszkodowania? Czy udało się Państwu dostać odszkodowanie za opóźnienia?

@B-B

Podbijam pytanie o odszkodowania. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Dombud-Invest Sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Inżynier Budowy wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Bielszczanka
@Tomasz

W Bielsku-Białej na budowie DBI White Apartments przy ul. Grondysa prowadzonej przez DomBud-Invest, ma miejsce podobna sytuacja opisana tutaj: https://bielsko.biala.pl/aktualnosci/48928/w-co-gra-deweloper-wlasciciele-mieszkan-ida-do-prokuratury Jak widać, problem dotyczy kilku inwestycji.

@Tomasz

Panie Tomasz, proszę o kontakt na kmart_a@wp.pl chciałabym porozmawiać

Panie Tomaszu, proszę o kontakt kmart_a@wp.pl Chciałabym porozmawiać

@Tomasz

Witam.My również zakupiliśmy 4 lata wstecz dwa mieszkania w Rybniku na Sztolniowej i do tej pory nie ma wody,kanalizacja podpięta do szkoły ( nieprawidłowo),teren wokół nie dokonczony zgodnie z prospektem informacyjnym a wezwali nas do podpisania aktu przyrzeczonego na podstawie wydanego zaświadczenia na użytkowanie????Tragedia!! Nie było kontroli na miejscu inwestycji tylko na podstawie przedstawionych dokumentow i oświadczenia otrzymali to co chcieli by sprzedawać mieszkania.Ale czy idzie mieszkać bez wody i kanalizacji,??Kłamali do końca ale nowi kupujący muszą być czujni i nie wierzyć.Jak będą widzieć że teren jest wykończony ,oświetlony wzdłuż drogi wjazdowej i będzie przeniesienie wod-kan na Pwik to już będzie ok.Pozdrawiam Jadwiga Wrona

Mmm
@Tomasz

To prawda. Mają masę długów u podwykonawców. Są nie wypłacalni, dla nich już nawet nikt nie chce pracować bo wszystkie firmy wiedzą że za wykonaną pracę nie otrzymają pieniędzy a jak otrzymają to hoho nie wiadomo kiedy. Moim zdaniem ktoś powinien ostro się wziąć za tą firmę i po prostu ją zamknąć żeby już nikt więcej nie był (usunięte przez administratora)

@Mmm

To prawda.Zgadzam się z opinią.Kupujacy bądźcie czujni !! bo to Wasze pieniądze!! Szkoda by oszczędności życia poszły na to by jeszcze we własnym zakresie wszystko wykańczać co nie jest zrobione do końca.Bedziecie następni na liście by założyć wspólnotę mieszkaniową i wtedy to Wasze pieniądze pójdą na wszystko czego nie ma.Majac na uwadze że wkład jaki jest w mieszkaniach to na wykończenie wszystkiego nie są duże pieniadze.Glowny szef firmy powinien się zastanowić nad załoga....

@Jadwiga Wrona

Witam.Dokladnie dzisiaj się kończy czwarty rok jak podpisaliśmy akt notarialny (umowa przedwstępna i deweloperska) na zakup mieszkan w Rybniku przy ul Sztolniowej.Czekamy bardzo długo by deweloper wreszcie dokończył inwestycje.Nie powinien mieć w nagłówku Wiarygodny Deweloper !!! szymana@interia.eu

GalAnonim
@Tomasz

U nas było tak samo, mieszkanie na sztolniowej w Rybniku zaliczkowane. Miały być trzy miesiące do wprowadzenia, czekaliśmy i czekaliśmy bo były zapewnienia ale po 9 miesiącach zrezygnowaliśmy. Cały czas te same bujdy i kłamanie w żywe oczy przez babsztyla od prezentacji bo inaczej jej nie nazwę. Kłamstwa typu "budynek jest już odebrany, czekamy na urząd" kiedy wiemy, że w urzędzie dostał negatywną opinię dzięki znajomościom. Wszystkim którzy się zastanawiają nad kupnem odradzam. Jeśli takie problemy są przed zakupem, to po zakupie żadna gwarancja nie będzie uwzględniana. Pracować tam też nie radzę bo jak firma się nie stara i gra w kulki z klientami to z pracownikami będzie jeszcze gorsza relacja. My już mieszkamy na swoim ponad 2 lata, a na sztolniowej dalej ciemno i głucho...

@GalAnonim

Aktualnie trwa rekrutacja kandydatów na stanowisko Pracownik Budowlany do pracy w Żory. Co jako obecni pracownicy przedsiębiorstwa Dombud-Invest Sp. z o.o. możecie podpowiedzieć zainteresowanym tą ofertą pracy?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Dombud-Invest Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Chyba nigdy. To jakaś tragedia. Nie odbierają telefonów. Nie płacą faktur. Sprawę trzeba zgłosić na policję

@Marta

To jeszcze tego nie zrobiliście?

@Irena

A co z odbiorem mieszkania w Boguszowicach?

@Irena

Nie. A Pani też miała taki problem?

Mmm

Oj ciężki temat. Mają ogromne poślizgi z wypłacaniem.

Joanna
@Mmm

Ogromne, to znaczy ile czasu już się ciągnie ten poślizg? Miesiąc? Czy więcej?

Budynek oddany!

@Tynek

Gratulacje i podziwiam za cierpliwość. W Bielsku-Białej dalej nic. Były jakieś problemy techniczne/ projektowe by odebrać ten budynek? Bardzo prosimy o odpowiedź

@B-B

Niewiem jaki byl problem ze to tak długo trwało... Jeśli się dowiem (kiedyś) napiszę.

@Tynek

A te oddany budynek to gdzie jest? Dlugo to wszystko trwało?

@B-B

Nie kupiłem go, nie miałem czasu na czekanie. Mieszkam gdzie indziej... Wiem że oddany bo oferty sprzedaży ruszyły.

@Irena

Boguszowice stare. Wiem że oddany bo są ogłoszenia o ponownej sprzedaży.

Długo długo... 2,5 roku!

Zostałeś? Czekałeś?

@Tynek

Nie zostałem. Za długo to trwało, ileż można czekać :/ I cieszę się :)

@Wafel

Wiesz czemu były takie opóźnienia? Jak ponownie wystawili na sprzedaż to znaczy ze poprzedni chętni się powycofywali?

@Tomasz

Nie, natomiast powody na pewno nie były Covidowe, to wiemy z urzędu. Ponoć z projektem trzech budynków, wody nie było.. powodów pewnie było mnóstwo. Później już Nas to nie interesowało. My odradzamy jakichkolwiek kontaktów z tą firmą.

Joanna
@Wafel

A wstępnie ile czasu miało być ?

@Joanna

Ponad 2 lata w Naszym przypadku poślizgu. 2020 luty rezerwacja, w czerwcu termin kupna mieszkania. A w marcu miał być już gotowy.

Jagoda

Daj sobie spokój.

B-B

Witam, czy ktoś ma jakieś informacje dot. odbiorów "DBI White" w Bielsku-Białej na ul. Grondysa? Pozdrawiam

@B-B

A co też nie odebranie? To tak jak w Rybniku...

@Tynek

Niestety nie odebrane i końca nie widać. Ile miesięcy do tyłu jest Rybnik?

Miesięcy? Dwa lata!

Anka

Witam. Ktoś coś wie? Kiedy rusza sprzedaż?

Sylwia
@Anka

Dzień dobry. Z tego co widzę na stronie rajskich tarasów można zobaczyć np w budynku A2 wolne mieszkania, niektóre już są pozajmowane (te na biało)

Anka
@Sylwia

Ale czy już można kupić i mieszkać?

Daniel

WOW! Budynek w rybniku odebrany - zaczyna się sprzedaż mieszkań.

Ala
@Daniel

Skad ta pewnosc?

@Daniel

Właśnie skąd taka wiadomość?

Czy firma Dombud-Invest Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Tynek

Napewno możesz liczyć na siebie! Od nich to tylko obiecanki cacanki.

@Tynek

Mam nadzieję, że całym przy Waszym nieszczęściu zdajesz sobie jednak sprawę, że na pracowniczym forum ktoś może szukać infosów o pracy w Dombudzie? Kandydat też chciałby wiedzieć, czego się tam spodziewać, czy pracodawca z nich podobny jak dostarczyciel mieszkań. PS. wprowadziliście się już?

Benc

Pracowałem tam jakiś czas. Jeśli interesuje Cię najniższa krajowa na umowie a reszta pod stołem to polecam (no chyba że coś się od tego czasu zmieniło ale w to bardzo wątpię patrząc jak ta firma dalej działa ;)) Przechwałki kierownika co to nie on, odklejony człowiek

Wafel

Powiedzcie, czy kontaktowaliście się w ogóle z działem sprzedaży odnośnie odbioru, my czekamy na odpowiedź od nich? Teraz będą się wymigiwać tym, że jest lockdown :/

@Wafel

My dostaliśmy info, że na dniach ma być decyzja. Od roku słyszymy " już ją prawie mamy" Budynek posprzątany więc może to i prawda.

I co Ci odpowiedzieli?

@Tynek

Jeszcze nic, jak do jutra nikt nie odpisze to znowu zadzwonimy.

@Wafel

Masz jakieś info? My mamy odpowiedź że do maja wszystko się już zalatwi... Hmm...

@Wafel

Masz jakieś informacje kiedy to czekanie się skończy?

@Tynek

Tak, tak, to samo, że do maja juz ostatecznie. :/

@Wafel

No to czekam sąsiedzie :)

Jakieś nowe informacje?

@Tynek

Nic, nadal czekamy. Doprowadza nas to do szału. Czy ty może dzwoniles tam ostatnio?

@Wafel

Tak, w tym tygodniu mam wiedzieć wszystko...

@Tynek

Witam. Czy budynek już funkcjonuje?

@Pep

Nie, jeszcze nie... Mają czas... A co chcesz kupić?

@Tynek

tak... ale czytam wasze opinie i chyba zrezygnuje

@Pep

A co mówi deweloper? Kiedy ma odbyć się zakup?

@Tynek

Ze już wszystko prawie mają. Zakup jak już po odbiorze budynku. Nie będę ryzykować. Czekam jeszcze tydzień i odpuszczam. Chyba problem jest większy niż przedstawiają

Kaśka
@Pep

Witam. Z tego co czytam to budynek jest jeszcze nieodebrany? To prawda? Przeglądałam oferty mieszkań i nie ukrywam, że zainteresowałam się kupnem, ale jestem przerażona, że tyle czasu a jeszcze nikt tam nie mieszka.

Maria

Interesuje mnie mieszkanie na osiedlu rajskie tarasy. Proszę o odpowiedź czy są dostępne.

@Maria

A co mówią w dziale sprzedaży?

Dziś!

Widziałam dziś z zewnątrz na budynku wielkie sprzątanie! Coś ruszyło.... Ktoś ma jakieś informacje?

nick
@Dziś!

Odebrany? nie mam informacji

Natalia

Witam! Jestem zainteresowana kupnem wolnego mieszkania na rajskich tarasach, ale widząc tutaj Państwa wypowiedzi chciałabym zapytać czy jest to inwestycja opłacalna? Potrzebuję mieszkania na "już" dlatego jestem zaniepokojona czytając, że budynek nie jest jeszcze oddany i nie wiadomo ile to potrwa. Czy są może już jakieś konkretne terminy? Cokolwiek?

Papuga
@Natalia

Nie, nie i jeszcze raz nie... Nie polecam najgorszemu wrogowi - my naszą pierwszą umowę rezerwacyjną podpisywaliśmy dokładnie rok temu, słysząc, że oddanie budynku nastąpi do dwóch tygodni - jak widać po poprzednich komentarzach, budynek dalej stoi i nie jest oddany do użytkowania. Nam udało się z tego wyplątać przez brak umowy deweloperskiej, a i tak była to ciężka batalia... I współczuję wszystkim osobom czekającym tam na mieszkanie...

Mikołaj
@Papuga

To przykre, co Was ogólnie spotkało. Widzisz może nadzieję na to, że w ogóle Twój budynek zostanie oddany do użytku, czy raczej aktualnie ku temu są małe szanse? Nie znam sytuacji i tego, jak dużo brakuje jeszcze do oddania, więc chętnie się tego dowiem.

Agata
@Mikołaj

Zostanie oddany. W tym tygodniu robili w środku poprawki (gadałam z ich podwykonawca).

rajskie tarasy
@Agata

i co? wiadomo już coś

Agata
@rajskie tarasy

Przejeżdżając widziałam że auta znów stoją, i jakiś bus od podwykonawców. Coś się dzieje...

Wafel

Witajcie, czy macie jakieś nowe informacje dotyczące oddania budynku do użytku? To już za długo zdecydowanie trwa. Ostatnim razem powiedziano Nam, że wszystko zmierza do końca, ale jak długo to jeszcze potrwa....

@Wafel

Witam. Nadal czekamy. Też mamy informacje że to już prawie koniec...

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Dombud-Invest Sp. z o.o.?

Yyyy

Nie idź do kłamcow...

Ola

Hej, czy ktoś wie kiedy budynek wreszcie zostanie oddany i będzie można w nim mieszkać?

Co nowego?

@Rajskie tarasy

Mieszkania maja być ostatecznie do odbioru do 10 października.

@Wafel

Taaa, czyli tak jak zawsze... Ile ja już tych informacji miałam.

@Wafel

Czyli do jutra? Skąd takie info?

@Tynek

Mieszkamy za granicą, pytaliśmy o dokładny termin odbioru i tą datę Nam podano. Czyli nic nie wiadomo?

@Wafel

Jak ja pytałem to odbiór miał być w maju... Mamy październik... Dziś utwardzili drogę itp. Mają państwo mieszkanie wyremontowane?

@Tynek

Nie mamy tej możliwości, ponieważ nie mamy go jeszcze wykupionego. Czy Pan ma juz mieszkanie na własność?

@Wafel

Nie mamy wykupionego. Ci państwo którzy wyremontowali też nie mają wykupionego na własnośc. Tam nadal nie ma normalnej wody ani ogrzewania.

@Tynek

My nie zaczynami remontować dopóki mieszkanie nie będzie Nasze, jeśli chodzi o pełną własność. Fajnie byłoby gdyby ktoś dal znac, gdy już dostanie mieszkanie na wlasnosc

Spoko, damy znać.

@Wafel

Jaki teraz podali termin?

@Tynek

Na ten moment nie mamy informacji o nowym terminie. Tzn. że nadal nikt nie wykupił mieszkania? Do kiedy inni mieli termin odbioru?

@Wafel

Nikt nie wykupił, bo nie można. Budynek nie został jeszcze odebrany przez PiNB. Tam nie ma wody, tylko Hydrant połączyli. Ale słyszałem że działa ogrzewanie i że teren w koło jest urządzony.

Papuga
@Tynek

Dalej stoi nieodebrany? Naprawdę? My aktualnie próbujemy odzyskać kasę od początku lipca... I szczerze mówiąc, jedna, wielka tra-ge-dia. Serio.

@Papuga

Tak, serio. Nikt w nim nie mieszka.

@Wafel

Jakieś nowe info? Ja mam, że w tym tygodniu ma być już wszystko załatwione...

@Tynek

Nic. No to czekamy na potwierdzenie odbioru mailem, z dokumentami odbioru. Zobaczymy, za długo to wszystko trwa.

@Wafel

Wiadomo już coś? Nie mamy żadnej informacji

@Rajskie tarasy

Właśnie nic... Okienko jest zamontowane w garażu i sterta śmieci zniknęła.

Zostaw merytoryczną opinię o Dombud-Invest Sp. z o.o. - Warszowice

• Jak się pracuje w Dombud-Invest Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dombud-Invest Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dombud-Invest Sp. z o.o.?

Dombud-Invest Sp. z o.o.
  • Gajowa 17