Lark Leisure Homes Sp. z o.o.
counter
3 79 431 5 1
Ex-En

O oszukanych dostawcach i pracownikach powinni wiedzieć klienci za granicą. Niech wszyscy znający języki tłumaczą i zamieszczają wpisy z podaniem linka źródłowego na forach branżowych. Zagraniczni klienci i dystrybutorzy też powinni mieć świadomość, z kim mają do czynienia!

Tak68Nie1
Obserwator

To jak to w koncu jest- tu piszecie ze firma w kiepskiej kondycji finansowej,ze tragedia a na Facebooku nagroda za nagroda,domy wyjezdzaja,ludzie usmiechnieci na filmikach. Dostawcy gdyby nie mieli placone raczej by nie dostarczali towaru,a widac jakos domy sa produkowane i pewnie nie malo bo sporo ludzi do wyzywienia w favryce jest, wiec kto mowi prawde? Ludzie gdyby byli oszukiwani tez by nie pracowali. Albo ktos sie uwzial na firme i wypisuje tu bzdury aby jej zaszkodzic? Przyznam ze jako obserwator tego co tu sie dzieje nie rozumiem kompletnie sytuacji. Moze ktos wyjasni?

Tak1Nie73
Architekt

Witam. Byłem osobiście oglądać domy lark. Muszę przyznać iż na pierwszy rzut oka domy robią wrażenie. Pan który mnie oprowadzał mega sprzedawca. Wszystko naprawdę ok. Ale czar prysł po wysłanej ofercie. Nikt o zdrowych zmysłach kto potrafi liczyć nie zainwestuje w te domy w polskich realiach. Szukajcie a znajdziecie swój wymarzony dom ale nie koniecznie w Darłowie. Pozdrowienia dla Pana bardzo dobrego bajeranta. Marnuje się Pan.(usunięte przez administratora) Więcej odwagi. Ten biznes w Polsce temu Panu nie pójdzie. Pozdrawiam

Tak59Nie
paweł

czytam i nie wierzę w podłość ludzi. Wiem, ze powstają nowe zakłady "konkurencyjne" , ale niech te zakłady zajmą się swoja praca, a nie zakładaniem co chwile nowych Ników i wystawianiem wymyślonych i nieprawdziwych opinii. Polecam zająć się pracą. Jak w każdej firmie na początku drogi zdarzają się momenty lepsze i czasami słabsze. Ale jako pracownik, który tu pracuje prawie od początku, jestem pod wrażeniem jak fabryka się szybko rozwija i do tego płaci na czas. Zazdrośnicy do roboty!

Tak1Nie74
PLOTKARZ

Polecam lekturę strony www.mountup.eu Loranz zbudował konkurencję Lesiowi za jego pieniądze. Czy wiecie kto tam jeszcze pracuje w Słupsku oprócz wok@? Podobno BUM już u nich złożył zamówienie. Widać, że goście nie próżnowali (na pewno nie zrobili tego w ciągu miesiąca).

Tak49Nie1
Hehehe
@PLOTKARZ

:))) Ale jajca, jak to najciemniej pod latarnia,RL co niby sie znal na wszystkim a nie na domkach otworzyl fabryke, do tego jeszcze ma sprzedaz a Lark nie:))) Gratululacje za odwage bo Lesiek pewnie szykuje sie do jakiejs ofensywy ze swoim wiernym „pitbullem” przy nodze:)

Tak24Nie

Mam prośbę. Czy mountup nie potrzebuje do pracy wizjonera. Polesam się. Lesio

Tak14Nie
Życzliwy
@Hehehe

Hehehe z daleka zalatuje żółtym paluchem. Naprawdę lepiej nie okłamywać pracodawcy nieprawdziwymi plotkami o konkurencji, ale lepiej wziąć się do roboty, puki jeszcze się ją ma. Skoro nawet Mateusz już odszedł to może w końcu żółty paluch się wybije i dojdzie do spełnienia chorych ambicji awansu.

Tak19Nie1
były
@PLOTKARZ

Znaczy się pan Wojtek, Jutrzenka Handlu Zagranicznego pracuje na wysuniętej placówce w Słupsku? Nawet na mapie nie ma tam miejsca na jakiekolwiek przedstawicielstwo :) Szczecińska 59 to Urząd Skarbowy :) Dom mobilny to pewnie nawet nie makieta ale breloczek do kluczy :)

Tak3Nie16
XD
@były

Ciekawe ilu osobom Larkowy Boss napsul i jeszcze napsuje zycia, pewnie za swoje niepowodzenia bedzie winil wszystkich dookola, a nie to jak traktuje ludzi,podwykonawcow,dostawcow a i klientow. Ciekawe czy czasem patrzy w lustro i mysli sobie- zrypalem,moze kogos przeprosze albo pochwale:) Obawiam sie,ze jego wewnetrzna (usunięte przez administratora) mu na to nie pozwoli:) Nie dziwcie sie ze ludzie uciekaja,poziom schizy jest tam taki ze wytrzymac moga chyba tylko ludzie bez szacunku do siebie,a tym samym i do innych. Choc mialem bardzo krotki epizod to traume do dzis lecze, choc juz z humorem:)) Powodzenia:)

Tak23Nie
Życzliwy
@były

Słupsk to fake news i nie ma sensu aby Lark zaprzątał sobie tym głowę

Tak6Nie
Zalarkowany
@XD

Całkowicie się z tobą zgadzam XD, bo mam podobne doświadczenia z Larkiem. Pomylić się i przyjść do pracy w Larku rzecz ludzka, ale pozostać tam na dłużej to (usunięte przez administratora)

Tak20Nie
XD

I ten oto Pana komentarz powinien dac wiele do myslenia Waszym przyszlym pracownikom jak beda traktowani i szanowani oraz jaki jest Wasz stosunek po opuszczeniu tego Waszego (tonacego zreszta) okretu. Obecni juz niedlugo tez pewnie beda bylymi. Pan to tak pieknie wybiorczo odpowiada na komentarze, na te konkretne pytania milczy- bo lepiej udawac ze nic sie nie stalo, a na pierdoly odpisuje w taki sposob ze jeszcze dobija gwozdzik do jesionki:) Robcie tak dalej, kopcie te dolki pod innymi,sami juz zaczeliscie w nie wpadac.

Tak20Nie
Gda

Radczyno prawny mieczysławie :) kiedyś lesiek mówił że plewy oddzieliły się od ziarna i zostali najlepsi:) tak że 4 lata temu to było. Co się okazuje...ci co odeszli poukładali sobie życie zawodowe i radzą sobie dobrze a wy cały czas rzeźbicie w g..wnie!!!!!!!! Zadaj sobie teraz chlopino pytanie....kto był ziarnem a kto plewami?

Tak38Nie1
art
@Życzliwy

he...he... to nie na ich głowy!

Tak37Nie
Pysiek
@Gda

Jakos radcy wpisy znikaja,magia normalnie:)

Tak36Nie
ciekawski
@XD

Zaciekawiłeś mnie wspominając o epizodzie. Czy możesz coś więcej napisać ile czasu to trwało i jak się rozstaliście?

Tak4Nie
Lark Leisure Homes
@PLOTKARZ

R.I.P Mountup - Panowie, jeżeli myśleliście sobie, że produkowanie domów mobilnych i modułowych jest jak pieczenie bułek to trzebabyło się w piekarni zatrudnić a nie startować z tematem o którym nie mieliście zielonego pojęcia... Spółka kilku byłych niedoświadczonych menagerów Larka właśnie odniosła swoją klęskę, (usunięte przez administratora) pracownicy Mountup ( obecnie 2 może 3 osoby z produkcji w tym jeden już deportowany którzy w pół roku zbudowali 3 domy) ze łzami w oczach obserwowali odejście swojego Lidera Thomasa.Tak więc Panowie domy mobilne i modułowe zostawcie profesjonalistą a zatrudnienia poszukajcie w piekarni. AMEN .

Tak7Nie1
@Lark Leisure Homes

A ja słyszałem zupełnie co innego. Dynamicznie rozwijająca się fabryka (pomimo donosów i szkalowań ze strony mecenasa ksywa promil), wymiatanie larka w kolejnych przetargach, portfel zamówień na 6 miesięcy do przodu (w tym budownictwa modułowego, w którym lark buduje tylko obrazki na facebooku i ucieka przez holenderskim wymiarem sprawiedliwości) i kolejka pracowników larka, którzy chcą się zatrudnić.

Tak3Nie1
DarlowoRulez
@Architekt

Podobno domki mountup rozpadaja sie zanim do klienta dojada, podobno w srodku potrafi sporo odpasc

TakNie3
@DarlowoRulez

Coś słyszałem, ale na pewno to chodziło o dom larka, a nie Mount Upa. Poza tym ciekawe dlaczego na tym forum poświęconym opiniom o pracy. larku tyle dyskusji jest o Mount Upie? Czyźby wszyscy pracownicy larka chcieli zatrudnić się w Mount Upie, bo larkowi grozi upadłość?

Tak2Nie
DarlowoRulez
@Architekt

Nie,nie chodzilo o dom Larka a Mountup. Ale co fakt- obie firmy produkuja w wiekszosci wizualizacje- jedna domow modulowych,druga mobilnych, milo wejsc na strony firm z Bialegostoku, Koszalina, Ostrody czy innych i przynajmniej mozna zobaczyc realne produkty. No i przestancie sie w koncu tu sprzeczac i obrazac,umowcie sie na flaszke i przestancie wylewac pomyje jeden na drugiego w internecie, chyba ze to taka forma promocji - nie wazne jak mowia,wazne aby mowili. Pozdrowienia dla calego Darlowa,trzymajmy sie wszyscy w tych trudnych czasach.

Lark Leisure Homes Nowy wpis
@Architekt

...zamówień na 6 miesięcy... Tak, tu się zgodzimy mając 3 domy do wyprodukowania jest zajęcie na kolejne 6 miesięcy. Dlaczego ? Prosty rachunek -> 2 pracowników produkcji Mount Up (którzy jeszcze tam zostali ) tłukąc 250g/m-c wykonuje mały domek w grubo ponad tysiąc godzin tak więc zmęczą domek w 2 miesiące. ...kolejka pracowników larka... Rzeczywiście kilka osób było którzy zobaczyli jaka to fabryka (żart), brak parku maszynowego , jakie opóźnienia w wypłatach, brak umowy, brak miejsc noclegowych więc już tam więcej nie wrócą łącznie z Ex dyrektorem produkcji Lark ...wymiatanie larka w kolejnych przetargach... Nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, kadry prowadzącej, certyfikatów , wiedzy i pieniędzy więc wymieść mogą tylko kolegów ze spółki :) co się właśnie wydarzyło :) ...dynamicznie rozwijająca się fabryka.. dynamicznie upadająca ekipa a nie fabryka czyli zbiór nieodpowiednich osób które nie dźwignęły tematu bo nie wiedziały w co się pakują bez wiedzy , doświadczenia , zaangażowania. ...w tym budownictwa modułowego, w którym lark buduje tylko obrazki na facebooku...Zapraszamy do obejrzenia naszych domów modułowych aktualnie w firmie 6 domów modułowych na wystawie Tak więc Ex pracownicy Lark za chwilę już Ex pracownicy Mount Up - whoever rolls a stone, it will come back on him. Good luck !

Tak4Nie2
Architekt Nowy wpis
@DarlowoRulez

Bartek przestań kłamać

Architekt Nowy wpis
@Lark Leisure Homes

Tyle jadu, kłamstws i zawiści w jednym wpisie - to chyba musi być miecio promil? Dlaczego Lark tak boi się Mount Upa?

Tak1Nie

Jaki dress code obowiązuje w Lark Leisure Homes Sp. z o.o.?

@Pytanie

Ja słyszałam, że worki foliowe

Tak2Nie1
HR Nowy wpis
@Pytanie

Ja w innym temacie. Pozdrowienia dla wszystkich kobiet w Larku. Walczycie o wolność czy dalej trzęsiecie się w pracy ze strachu przed mao?

Rodzaj umowy
Kandydat

Cześć, może ktoś mi odpowie - jakie umowy dostaje się z Larku - zleceniówki? Umowy o pracę? Na umowie najniższa krajowa czy całość? (Chodzi o pracę biurową) Dzięki za odpowiiedź!

@Rodzaj umowy

Pracownicy biurowi otrzymuja umowy o pracę.

TakNie

A za co cię wywalili?

Tak1Nie1
Rodzaj umowy
@HR

Ale umowa o pracę na najniższa krajową a reszta pod stołem czy całość na umowie?

HR2
@HR

Za to, że złożyłem wypowiedzenie!

@Rodzaj umowy

W Lark nie ma czegoś takiego jak "pod stołem". Pracownik otrzymuje wynagrodzenie, od którego pracodawca odprowadza składki ZUS i podatek.

Pytajnik

Co z firma Lark jest nie tak ze jest tyle zlych opini, o innych producentach domkow jak na lekarstwo a tutaj konwersacja jak na jakims forum dyskusyjnym. Zawsze sie zastanawialem po co ludzie siedza w firmach w ktorych jest az tak zle- to juz innej pracy nie ma czy jak w tym Darlowie? W okolicach macie 3 innych duzych producentow, jak ktos jest dobry to i prace znajdzie.

Tak4Nie
WyKLiNany
Klient

Negatywni komentatorzy Larka to na pewno hejterzy. Natomiast żeby być hejterem Larka, to trzeba być najpierw niespełnionym menadżerem i to z wielkim ego, ale koniecznie bez potencjału. Mieciu, ale musiałeś się mocno uchlać, żeby zaprezentować taką błyskotliwa dedukcję. Nawet tempa małpa po lekturze tej lawiny negatywnych wpisów zamieszczanych na GoWorku od czterech lat domyśli się, że pochodzą od wielu zawiedzionych pracowników (od strażnika, poprzez pracownika produkcji po wiceprezesa), współpracowników, klientów i kontrahentów pracodawcy takiego wybitnego mecenasa, który niewatpliwie ma ogromny potencjał i jeszcze większe ego.

Tak6Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Obserwator

Tak1Nie73
Larkofob
@Obserwator

Ta firma to szalony sen psychotyka. Nie zmieniło się nic; prezes nadal roztacza wizję NAJWIĘKSZEJ FIRMY W CENTRALNEJ GALAKTYCE i... nie może sobie poradzić z zarządzaniem na poziomie podstawowym. Gnojenie ludzi, obrażanie klientów i kooperantów, cała para w trąby i piszczały na FB. Ot cała filozofia!

Tak55Nie
@Larkofob

Jak nazwał się prawidłowo interlokutor - jest fobem. Za Wikipedią:Fobia (nowołac. phobia z stgr. φόβος phóbos „strach, lęk”) – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie." i jak się czuje tak pisze wymyślone bzdury, pewnie istniejące tylko w jego wyobraźni dotkniętej fobią. Nie jest możliwa merytoryczna polemika, gdyż musiałaby odnosić się do sfery zaistniałych faktów - a tych brak a leczenie z chorobliwych iluzji to zadanie medyka. Lark może zasponsorować wizyty u psychiatry specjalizującego się w leczeniu fobii.

TakNie52
gda
@Larkofob

(usunięte przez administratora) Która największa fabryka we wszechświecie robi taki cyrk na fb z wywiezienia 3 domków za granicę ? Jak by tego było mało to (usunięte przez administratora) stoi na wysięgniku z telefonem i komentuje że jadą 4 domki a tam są tyko 3 ...resztę sobie dośnił jak zwykle Tak to jest cyrk na kołach!!!!

Tak50Nie
Pani Domu
@gda

To sa wieksze fabryki? To ile domow produkuje sie w Lark a ile w innych jak nie jest najwieksza? Znow puste gadanie, liczby mowia za siebie, ktos udzieli odpowiedzi? Skoro najwieksza fabryka to liczba pewnie tez duza i nalezy sie nia chwalic tak jak wszedzie informacja o wielkosci fabryki. Ps. A filmik widzialam na facebooku, marketingowo super, fajnie to wyglada patrzac z boku.

Tak2Nie44
@Pani Domu

Droga Pani Domu. Pewnie ogląda Pani TVP oraz TVP INFO więc wie dobrze, że świat Polsce wszystkiego zazdrości. Tak samo jest z profilem larka na Facebooku, czego dowodem są wpisy na tym forum GoWork. Ale my, którzy wiemy jaka jest sytuacja w Darłowie, musimy stanowczo w”bić klina w te oszczerstwa przeciwko prawdzie objawionej na Facebooku, jakoby fabryka lark leisure homes nie była jednak pionierem nowoczesnej technologii, architektury i designu w domach mobilnych i modułowych. Przecież wystarczy wejść na inne strony internetowe i zapoznać się z katalogami czołowych producentów domów mobilnych i modułowych w Europie oraz wiodących biur architektonicznych, a stanie się oczywistym, że oni wszyscy już pięć lat temu bezczelnie czerpali inspiracje i byli pod silnym wpływem nowych trendów i technologii w tej branży wytyczonych pioniersko przez larka w najnowszej ofercie 2020/21. Należy także docenić wybitny umysł prawniczy radcy larkosława broniącego dobrego imienia największej w Europie fabryki domów mobilnych. Przecież mamy w naszej historii niezbite dowody na siłę polskiego oręża, np. pod Chocimiem w 1673r., kiedy 2.000 polskiej jazdy pod Sobieskim rozgromiło 30.000 Turków. Tak samo pod Darłowem kilkudziesięciu bohaterskich pracowników z młotkami produkuje pod januszem więcej domów mobilnych, niż w pełni zautomatyzowane fabryki angielskie z taśm których zjeżdża 1 dom na 17 minut. Dzieje się tak, bo więcej wcale nie znaczy większej ilości domów tylko więcej jakości nasiąkniętej pasją w tych domach. Tym bardziej doceńmy te trzy unikalne domy, które udało się w końcu gangowi larka wywieść za bramę fabryki w tym roku, na co niezbite dowody widzimy na filmiku bijącym ze źródła prawdy objawionej na profilu facebookowym. Nie zapominajmy również o ukłonach dla jol”any zagrzewającej lud pracujący do boju i znoju, bo nie należy pytać co lark powinien im dać za uczciwą prace, ale co oni mogą więcej dać larkowi. A na koniec ukłony dla gwiazdora sprzedaży, którego sława wyprzedza na tym forum. Taki brylant, wybitny i zasłużony profesjonalista, powinien w dobie pandemii być delegowany przez męża stanu lesia do wyższych celów, gdyż nie chodzi już tylko o zapewnienie wyjątkowych domów społeczeństwu, ale o zdrowie i życie wszystkich – radzio „żółty palec” teraz powinien sprzedawać w całym kraju, a może i w Europie (nawet bez znajomości języków) maseczki oraz prezerwatywy i wazelinę. Tak więc praca w larku, to nie tylko praca ale prawdziwa misja społeczna – polecam wszystkim jak leci.

Tak50Nie
gda
@radca prawny

Widzę miecio że skutecznie wpływasz na usuwanie niektórych komentarzy które w jakiś sposób cię dotykają Powtórzę więc......NOSISZ GŁOWĘ TYLKO I WYŁACZNIE DLATEGO ŻEBY CI DESZCZ DO SZYI NIE NAPADAŁ

Tak47Nie
former_lad
@gda

Oprócz komentarzy negatywnie opisujących to co się dzieje w tzw. "fabryce" dodam coś od siebie. Firma robi cyrk z 3 domków, bo pomimo tytułowania tego biznesu "fabryką" produkcja odbywa się w sposób rzemieślniczy. 1, 2 lub 3 domy na zakładzie. Każdy od początku do końca przez jedną ekipę. Jak w warsztacie rzemieślniczym. Żeby była prawdziwa fabryka należałoby robić chociaż produkcję małoseryjną. Na przykład 10-20 domów podobnych w jednym ciągu. A na to pan Janusz nie pozwoli :) Straciłby kontrolę nad procesem i musiałby zacząć odpowiadać za jakość. I nie miałby na kogo zganiać błędów wykonawczych :) Więc ceny wysokie, produkcja niska, rentowność pewnie też. I stąd frustracja.

Tak52Nie
odpowiedziator
@Obserwator

1. "Na Facebooku nagroda za nagroda" Na Facebooku można napisać wszystko. Tak spece od marketingu pojmują reklamę w social media. Myślą że każdy kit napędzi firmę. 2. "Ludzie gdyby byli oszukiwani tez by nie pracowali." Ludzie pracujący na etacie nie są tak mobilni i łatwo wpadają w tą beznadziejną pętlę. Przychodzą w dobrej wierze, czasami zachwyceni tymi "kosmicznymi technologiami" czy "materiałami z NASA" a na miejscu okazuje się że to nie jest nawet prawdziwa fabryka a źle zarządzany zakład rzemieślniczy. I ciężko się wyplątać. Każdy ma kredyty do spłacania a chleb trzeba mieć za co kupić.

Tak48Nie
@former_lad

Former_lad nie wiec co pisze lub tylko kłamie. 1. W toku produkcyjnym jest zawsze 9-14 domów. 2. Pracownicy są podzieleni na brygady specjalistyczne ( elektrycy, hydraulicy, dekarze, stolarze, monterzy ) i każda z ekip zajmuje się montażem w zakresie własnej specjalizacji; 3. Wysokie ceny - to krążący mit, jesteśmy tańsi niż prawdziwa konkurencja - zachodnia i 90% sprzedaży to UE (głównie Niemcy, Szwajcaria, Holandia, Belgia) 4. Cyrk z 3 domów, to tylko niewielka część miesięcznego wywozu, jeden pokazaliśmy , bardzo wielu nie pokazaliśmy, więc w czym problem ? Nie ma przymusu oglądania i podniecania się z tego powodu.

TakNie47
@former_lad

Zlituj się, przecież gang ma najlepszego dyrektora generalnego, guru technicznego od budowy drewnianych domów wszelakich, w całej środkowej galaktyce. Robota ręczna jest najlepsza i musi kosztować.

Tak45Nie
Jan
@radca prawny

Pytanie do Admina. Dlaczego usunęliście odpowiedź Larkofoba na paszkwilancki wpis Radcy Prawnego, a nie usunęliście powyższego? Jest przecież tak samo "ad personam"

Tak19Nie4
@radca prawny

Former_lad chyba nie za bardzo kłamie. 1. W toku produkcyjnym jest zawsze 9-14 domów ? Gdzie panie Mieczysławie? Na głównej hali i pod namiotem jest miejsce na kilkanaście domów? 2. Tak, pracownicy są podzieleni na brygady specjalistyczne. Ale produkcji 5-10 czy 50 domów jednakowych w jednym ciągu nie ma i nie było przecież :) 3. Wysokie ceny - to krążący mit, jesteśmy tańsi niż prawdziwa konkurencja. No tak. Tylko o systemie zarządzania jakością dzięki któremu klient z drugiego końca Ewropy wiedziałby że za każdym razem jakość jest jednakowo wysoka nie ma i nie będzie. Wprowadzenie w przypadku dobrze zarządzanej firmy to 2-3 lata co najmniej. Tutaj pewnie jeszcze dłużej. O certyfikatach na gotowy wyrób na rynek np. UK to można tylko pomarzyć. Chociaż tego rodzaju certyfikaty pojawiały się nawet na stronie firmy :) 4. Pewnie że nie ma przymusu oglądania. Ale kto się podnieca ? Tym świerkiem konstrukcji, oknami i okładziną elewacyjną z PCV? Albo tymi małymi kółeczkami podwozia ? Fuuj... Panie Radco ! Należy po prostu robić dobrą robotę. Pracować jak na fabrykę przystało. Dobrze traktować pracowników i umysłowych i produkcyjnych. I nie sprzedawać na zewnątrz niepotrzebnego kitu. Bo to tworzy raczej dobre memy niż dobrą opinię o firmie. No i nie grozić pracownikom. A z tego firma jest znana. Każdy już tu słyszał historie o ludziach którym grożono że zostaną "puszczeni z torbami" :) (usunięte przez administratora)

Tak49Nie
była gościówa
@radca prawny

PUBLIKOWANE PO RAZ DRUGI Former_lad chyba nie za bardzo kłamie. 1. W toku produkcyjnym jest zawsze 9-14 domów ? Gdzie panie Mieczysławie? Na głównej hali i pod namiotem jest miejsce na kilkanaście domów? 2. Tak, pracownicy są podzieleni na brygady specjalistyczne. Ale produkcji 5-10 czy 50 domów jednakowych w jednym ciągu nie ma i nie było przecież :) 3. Wysokie ceny - to krążący mit, jesteśmy tańsi niż prawdziwa konkurencja. No tak. Tylko o systemie zarządzania jakością dzięki któremu klient z drugiego końca Ewropy wiedziałby że za każdym razem jakość jest jednakowo wysoka nie ma i nie będzie. Wprowadzenie w przypadku dobrze zarządzanej firmy to 2-3 lata co najmniej. Tutaj pewnie jeszcze dłużej. O certyfikatach na gotowy wyrób na rynek np. UK to można tylko pomarzyć. Chociaż tego rodzaju certyfikaty pojawiały się nawet na stronie firmy :) 4. Pewnie że nie ma przymusu oglądania. Ale kto się podnieca ? Tym świerkiem konstrukcji, oknami i okładziną elewacyjną z PCV? Albo tymi małymi kółeczkami podwozia ? Fuuj... Należy po prostu robić dobrą robotę. Pracować jak na fabrykę przystało. Dobrze traktować pracowników i umysłowych i produkcyjnych. I nie sprzedawać na zewnątrz niepotrzebnego kitu. Bo to tworzy raczej dobre memy niż dobrą opinię o firmie. No i nie grozić pracownikom. A z tego firma jest znana. Niejeden już usłyszał że zostanie "puszczony w skarpetkach " :)

Tak32Nie
Zalarkowany

Mecenasie, a czyj koniec masz na myśli? Jeśli larka, to już chyba niezbyt długo się pomęczysz z tą ignorancją. Znajomy z Chorwacji skarżył się na kolejny fenomen jakości i innowacyjności domów mobilnych z tej fabryki. Zamówili kilka sztuk. Otrzymali pół roku później, niż było ustalone, a za transport zapłacili 2 razy drożej, niż och informowano przy zamówieniu. Na końcu domy larka okazały się takim dziadostwem, że chcą je zwrócić, ale lark się nie zgadza chociaż został obciążony za nie regresem z faktoringu bankowego

Tak32Nie
Gda

Możesz mnie mietek cmoknąc w pędzel łosiu A że jesteś łosiem,gangusem i kombinatorem wiedzą wszyscy. A masz sporo za uszami , pamiętasz jak wszędzie chodziłeś z przygłupim ochroniarzem?

Tak30Nie
Kto gasi światło?
@Obserwator

Podobno pracownicy nie dostali wypłaty za kwiecień i w proteście porzucili pracę uciekając na zwolnienia lekarskie i urlopy na żądanie, nowa pani dyrektor działu handlowego pozyskana osobiście przez mao tse tunga jako niebywały talent uciekła po 2 tygodniach, klienci masowo wycofują zamówienia na domy pomimo wpłaconych zaliczek, eks WICE dmuchaniec sezonowy GmbH zaorał larkowi rynek niemiecki, w Holandii szykuje się proces o kradzież własności intelektualnej i zalegają niesprzedane od lat domy na showroomie, a w Wielkiej Brytanii robi się coraz większy szum wokół bezprawnie używanego przez larka certyfikatu NCC, Chciałabym się dowiedzieć jak to w końcu jest z tą największą w środkowej galaktyce fabryką domów - zatrudnieni jeszcze wciąż pracownicy kłamią, czy tak źle jest naprawdę? Może odpowiecie także na Facebooku, skoro firma jest tak aktywna na tym portalu, bo przecież dużo ludzi szuka nie tylko domów, ale i pracy?

Tak29Nie
Pacze i nie wierzu
@Kto gasi światło?

Dokładnie tak, jak pisze "Kto Gasi Światło". Pracownicy nie otrzymali pensji za miesiąc kwiecień. Mają ją otrzymać w ciągu najbliższych dni. Nie wiadomo czy całość, bo jak się dowiedział pracownik firmy, najprawdopodobniej nie i pensje będą regulowane częściowo. Prezes nic z tego sobie nie robi. Jak zwoływał zebrania z powodu największych błahostek ale dotyczyły one jego, tak teraz cisza. Nikt nie chce poruszać tematu, prezes ani nikt z kadr czy zarządu nie pofatygował się nawet aby poinformować ludzi o braku wypłat. Oczywiście najwyżsi ranga pensje najprawdopodobniej dostali. Natomiast zapomina się jak zwykle o zwykłych pracownikach. Z reszta nic dziwnego skoro prezes uważa ich za zło konieczne i w większości traktuje jak bydło. Wstyd! Mało tego dano do podpisania pracownikom, a właściwie wepchnięto na siłę klauzule poufności oraz zakazu wykonywania zawodu po opuszczeniu szeregów Lark'a. Nie wiem na jak długo i na ile opiewa ta klauzula, ale znając Prezesa to nie są małe kwoty, a tym bardziej czas jej obowiązywania nie jest krótki.

Tak27Nie
INFORMATOR
@Pacze i nie wierzu

Umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy powinna zawierać: - określenie pojęcia działalności konkurencyjnej, - pracodawców, na rzecz których nie można świadczyć działalności konkurencyjnej, - okres obowiązywania umowy, - wysokość odszkodowania. Wysokość odszkodowania należnego pracownikowi za powstrzymywanie się od działalności konkurencyjnej nie może być niższa niż 25 % wynagrodzenia pobieranego przez tego pracownika w chwili ustania stosunku pracy. Odszkodowanie w takiej wysokości przysługuje pracownikowi przez cały czas trwania umowy. Jeśli umowa o zakazie przewiduje niższą wartość odszkodowania lub stwierdza, iż pracownik będzie powstrzymywał się od działalności konkurencyjnej nieodpłatnie lub w ogóle nie zawiera takiego postanowienia, umowa taka jest ważna jednak w miejsce powyższych postanowień umownych lub w przypadku ich braku stosuje się przepisy prawa pracy – czyli pracownikowi zawsze należy się odszkodowanie w wysokości co najmniej 25 % wynagrodzenia.

Tak28Nie1
Uwolniony :)
@INFORMATOR

Umowa o poufności i konkurencji czy co tam jeszcze wymyślono chyba zadziałała, cisza nastała, ludzie się odezwać boją...żyjecie tam ???

Tak18Nie
Oficjalnie
@Pacze i nie wierzu

Nieprawdą jest, że pracownicy nie otrzymali pensji - otrzymali i teraz szykują się do otrzymania za kolejny miesiąc. Pracownicy produkcyjni zawsze otrzymują wynagrodzenia jako pierwsi. Aby zabezpieczyć się nieuczciwymi praktykami pracowników zmieniających pracodawcę, Firma zobowiązuje wszystkich pracowników do zachowania poufności informacji po zakończeniu współpracy (to funkcjonowało od zawsze) a teraz dodatkowo rozszerzono to zobowiązanie o zakaz konkurencji z zachowaniem wszystkich wymagań kodeku pracy. Należy również pamiętać, że wszystkie zobowiązania nie mają zastosowania, jeśli pracownik nie zamierza działać na niekorzyść Firmy.

TakNie15
Pacze i nie wierzu
@Oficjalnie

A to dziwne, czyli lark wyslal pieniadze przed czasem a ponad tydzien przetrzymaly banki przelewy... Prosze nie klam. Musialbym poszukac starej umowy, ale cos przypomina mi sie zapis o zachowaniu poufnosci jednak tylko w czasie okresu pracy. Teraz wcisneliscie ludziom klauzule o zakazie konkurencji mimo iz wiekszosc nie wiedziala nawet czego dotyczy bo nawet nie tlumaczyliscie tego. Padlo haslo jedynie ze wszyscy maja isc na stolowke i podpisac klauzule.

Tak12Nie
Szacuneczek
@Pacze i nie wierzu

Larkowy prawnik to jednak profesjonalista jest, w pieknie wykorzystuje mozliwosci Tarczy Antykryzysowej 4.0 dotyczacej zakazu konkurencji:) Podziekowac mozna wkrotce na wyborach PAD za pozwolenie na przeforsowanie takich cudow:)) To co,nawet pracownicy produkcyjni nie beda mogli przejsc teraz do konkurencji i przy zwolnieniu nie dostana nic,a beda musieli uszanowac zakaz konkurencji:)) Niezly ruch...

Tak11Nie