Everli

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Everli. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Everli o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Everli w Warszawa

Witam jestem zainteresowany pracą czy mógłby ktoś powiedzieć szczerze czy się opłaca pracować w tej firmie? I czy normą jest opłacenie depozytu za "zestaw szopera"? Po prostu czy nie nabijają ludzi w butelkę? Z góry dziękuję za odpowiedz

@Piotr

Co do zestawu szopera jak zrobisz o ile dobrze pamiętam 20 zleceń to Ci oddadzą kasę za zestaw. Co do pytania czy się opłaca? Z mojego doświadczenie powiem że nie. W mieście w którym pracowałem mega mało zleceń, średnia za zlecenia 17-18 zł od tego odejmij koszty paliwa, amortyzacji itp. Zlikwidowany bonus za dyspozycyjność również na minus, co w moim przypadku zdecydowało o rezygnacji z współpracy z Everli. Do tego ogromny bałagan w zamówieniach, Kliencie zamawiają towar poprzez aplikację którego już od dawna nie ma w ofercie, co powoduje że z planowanego zarobku np. 18 zł za zlecenie finalnie dostaniesz 15 zł nie z Twojej winy bo nie ma produktów na sklepie, wielokrotnie to zgłaszałem i nic z tym nie zrobili a to Ty potem musisz świecić oczami przed Klientami że poraz kolejny czego nie ma w zamówieniu

@były szoper

Dokładnie jak mówisz. Jeszcze jak był bonus za dyspozycyjność to było ok. Teraz bez bonusu, z własnym autem to zarobki jak minimalna krajowa. A gdzie koszty amortyzacji? Rezygnuje, nie warto tej pracy traktować jako głównej. Z doskoku kilka zleceń na tydzień ok Nic więcej.

@Szoper

Dużym minusem jest to że np. masz 3 zlecenia po sobie(każde zlecenie ma przedział jednej godziny) wykonasz je w godzinę bo są małe z tego samego sklepu, to nie dasz rady więcej zarobić bo godziny zajęte dla Klientów są już. Do tego stawka na godzine to kpina, nie mało kiedy zarobisz na godzinę tyle lub więcej ile jest najniższa stawka według prawa

Czy pensja w Everli składała się z samej podstawy, czy może również z ewentualnych dodatków? Konkretnie jako Kierowca, ich ogłoszenie jest 21 marca na GoWork.pl.

były szoper

Ostatnio zlikwidowali bonus dyspozycyjny za godziny bez zlecenia, dodatki raz są raz ich nie ma a o wszystkie musisz się dopominać np. bonus wagowy. kilometrówka moim zdaniem nie istnieje, za dojazd do sklepu nie płacą. Nie polecam

Michał Wawa

Masz rację w 100%. Ludzie wykorzystują kierowców. Problemy z parkowaniem a do tego jedziesz pod adres 12km ale wracasz za darmo :/. Nikt nie zwróci za paliwo.

Kacper

Największe problemy everli : - support, który nie rozumie tego, że pewne zlecenia się nie opłacają przy obecnych cenach paliw i strzelają fochy jak odrzucam (oczywiście mimo apeli, stawek nie zmieniają a koszty wzrosły w ciągu kilku miesięcy o 40% na lpg! - na benzynie to chyba za darmo pracują szoperzy) - obecnie w naszym mieście mamy 100% zleceń o każdej godzinie dyspozycyjności więc jak odrzucamy nieopłacalne zamówienia to jest jeden wielki foch. - dostajesz zlecenie na 35zł, ale okazało się, że nie ma ziemniaków 5kg i tracisz bonus za duże zakupy a i tak masz do wniesienia 3 zgrzwki wody i kilka reklamówek. Stawka, którą akceptuję powinna być stała! Nie obchodzi mnie to, że macie złą bazę danych w biedronkach, lidlach, auchanach i carrefourach, że zawsze 10-20% produktów nie ma! Jedynie Kaufland daje radę... - każdy produkt powinien być liczony osobno a nie za 24 sztuki wody mam liczone jako 1 produkt! 40gr za towar, który trzeba wnieść 2x po schodach nie raz na 3-4 piętro o ile masz siłę wnieść dwie naraz - co mają zrobić drobne kobiety? A gdzie reszta reklamówek? Czasem trzeba lecieć 3-4 razy. - problemy z parkowaniem - tak jest to produkt. Jeżeli nie mogę zaparkować u klienta pod klatką w promieniu do 50m max to powinien sam sobie je odebrać z mojego samochodu. W ogóle powinna być dopłata za wniesienie produktów jeśli jest ich dużo - bądź klienci powinni schodzić nam pomagać. - co chwilę aktualizacje aplikacji, która tylko się pogarsza. Klikasz w produkt, że znaleziono. Klikasz kolejny, kolejny i nagle wracają jakieś produkty, które kliknąłeś 3 minuty temu. Wszystko się wtedy miesza - obecne ceny paliw całkowicie niszczą nasze zarobki. I nic, ale to nic z tym nie robią. Jeszcze strzelają fochy! A gdzie tam amortyzacja samochodu... - aktualnie zmieniają wpisywanie dostępności - jak przez dwa tygodnie nie będziesz pracował to spadniesz w rankingu do drugiej grupy. Już się wycwanili i nawet jak odrzucasz zlecenie bo jest nieopłacalne to będziesz miał "minusik". - brak kontroli nad szoperami. Nowe osoby powinny być wprowadzone z koordynatorem na miejscu. Powinniście z nimi zrobić kilka zleceń. Pokazać jak to szybko robić, jak pakować zakupy, jak rozplanowywać grafik żeby w ogóle się to opłacalo. Przeszkolić jak rozmawiać z klientami bo wchodzą nie raz na głowę i ciężko jest przegadać, że BIO rzeczy są 2x droższe i nie da się tego zamienić nie biorąc 2x więcej produktu zwykłego... A niestety od klientów nie raz słysze, że mają nadzieję, że to ja bądź jedna koleżanka zrobi zakupy bo tylko my je tak ładnie i sprawnie robimy... Zalety : - jakie zalety everli ma każdy wie. Ja pracuję od 1.5 roku - podoba mi się jako dodatkowa praca, jednak coraz mniej. Coraz większy cyrk, coraz drożej ta zabawa nas wychodzi co zmniejsza nasze zarobki. Gdyby nie napiwki to bieda by była - a też raz są, raz nie ma nic. Skoro mamy taką inflację w kraju przez inteligentów z jedynej partii, rosnące ceny paliw, produktów do napraw samochodu itp. to niestety, ale klientom też trzeba parę złotych dorzucić, bądź samemu zrezygnować z części zysków aby móc dopłacić nam za paliwo czy naprawy samochodu. A jak się nie podoba to dajcie nam swoje samochody i płaćcie paliwo sami : )

Sylwia
@Kacper

Zgadzam się

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
szoper

Praca spoko, fajna zabawa i wpadnie pare groszy. Niepokoi mnie jedynie fakt ze wpada mało zleceń, dziś cały dzień siedziałem i nic nie wpadło, a dyspozycyjność była na 6h. Ktoś też tak ma? Jeżdże w warszawie.

@szoper

Ja póki co też tak mam. Jestem pierwszy dzień. Zadeklarowałem godziny dostępności 10-15 i nic, żadnego zlecenia! Oczywiście siedzę i czekam w domu, bo gdybym miał się nudzić w aucie, to byłaby masakra. Mam nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie, w innym wypadku będę poniekąd zmuszony do zakończenia współpracy. Póki co moja opinia jest neutralna.

@Patryk

Możesz dostać jedno zamowienie za 18zl a zrobisz 20km. Chociaż jak zauważyłem nowym dają trochę pracy, przynajmniej przez tydzień. Kosztem sprawdzonych pracowników, którym daje się nagle o połowę mniej zleceń mówiąc, że nie ma a widzisz nowe gęby na rejonie.

@Wawiak

@Wawiak, masz zdecydowanie rację. Nowi mają więcej zleceń i to zdecydowanie ale na szczęście mało osób decyduje się na kontynuację pracy i szybko rezygnują. Nie dziwię się, czasem sam mam dosyć gdy 'Karyna' powie Ci, że nie ma auta więc nie ma dostępu do szlabanu /bramy i jak beduin niesiesz zakupy, mleko i 2 zgrzewki wody przez 300m, potem 3 lub 4 piętro. Dramat.

@Andrzej

Nowy szybko się zniechęci a Ty masz kilka dni z polowa zarobku. Nowego pracownika nie zyskuja a moga zniechęcić wypróbowanego. Jaka to wyższa inteligencja to wymyśliła?

Rafik

Z tego co czytam to rozumiem, że jak ktoś zamówi zgrzewkę wody to jest liczone jak jeden produkt(41 groszy)? Ktoś zamówi 10 zgrzewek i za to dostanę 4zł? Proszę również napisać za co są naliczane kary umowne ?

@Rafik

Nie, za 10 zgrzewek wody dostanie Pan 0,40zł. Nie istotny jest fakt, że jest ich, np. 10 sztuk, ponieważ to ten sam produkt.

Ciekawy

Bydgoszcz Czy istnieje problem z częstotliwością zleceń? Np. Jak dajecie dyspo na 4 czy 6 godzin to dostajecie tyle zleceń czy raczej 1-2 dziennie? Jak to obecnie wygląda ze zwrotem kosztów paliwa? Jaka średnia dniówka przy 6-8h dyspozycyjności?

@Ciekawy

Lublin. Jestem pierwszy dzień. Zadeklarowałem godziny dostępności 10-15 i nic, żadnego zlecenia! Oczywiście siedzę i czekam w domu, bo gdybym miał się nudzić w aucie, to byłaby masakra. Mam nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie, w innym wypadku będę poniekąd zmuszony do zakończenia współpracy. Ciężko jest stwierdzić jaka jest dniówka, odpowiedź brzmi - ''to zależy''. Póki co moja opinia jest neutralna.

PJ

Dzień dobry. Z przyczyn losowych jestem niejako czasowo zmuszony do korzystania z usług Everli. Mam pytanie: jaki sens ma pobieranie opłaty 144 zł rocznie za to bym miał "darmową" dostawę zakupów do domu... która to dostawa kosztuje ~ 10 zł czyli 120 zł. rocznie !? Tak z ciekawości pytam ????

Billy The Kid
@PJ

Jak robisz zakupy raz w miesiącu to tak, wtedy kosztuje 120 zl geniuszu.

Szoper

Większość ludzi robi naprawdę duże zakupy i jesteśmy traktowani jak tragarze. Nie raz trzeba na 2-3 razy iść przez pół osiedla A później na 4 piętro bez windy. Chcąc dostawać zlecenia trzeba wpisać się na grafik i być dyspozycyjny w danych godzinach, za co nikt nam nie płaci. Jak przyjdzie zlecenie to trzeba je zaakceptować. W firmie nikogo nie interesuje że np. Za zlecenie masz 24zl gdzie musisz dojechac spory kawalek do sklepu zrobic zakupy i jeszcze dojechać do klienta. Jak jakiegoś do artykułu nie ma to masz automatycznie mniejszy zarobek. Jak nie pobierzesz zlecenia to zaraz ci piszą SMS i na telegramienze masz pobrać bo jak nie to blokada konta

@Szoper

Non stop są takie sytuacje niestety. Za jakieś śmieszne stawki, klient zamawia dwie zgrzewki wody plus soki plus 6L mleka na czwarte piętro. Kompletnie nie jesteśmy chronieni jako dostawcy.

Probudha Bishayee

I'm a repetitive customer of Everli due to their collaboration with multiple supermarkets, perfect delivery timing, choice of alternative products. Actually I'm a fan of this service. However after reading these notes from the employees I understand their pain. I think the important addition to this service will be tipping to the shopper by the customers in the app/web. I request to the employer to add this fecility.

Elle
@Probudha Bishayee

As a customer, tipping is a must: I appreciate someone taking the time to pick the products I want, and yes I do order water bottles or boxes of juice or whatever, so that's a pain to carry upstairs. Tipping is just human respect.

Poznań Piszę z pytaniem, czy pracę można wykonywać w dwie osoby? Chodzi mi o to, że razem z chłopakiem rozważamy pracę w tej firmie, jednak mamy jeden samochód. Czy jest możliwość, żeby każdy z nas wykonywał swoje zlecenia, a zakupy i dowóz byłby wspólny? Czy musimy mieć do tego dwa auta?

marines27

@Everli Jesteście dużą firmą, czy myśleliście o podjęciu rozmów z np. Benefit Systems odnośnie kart sportowych dla shoperów. W dzisiejszych czasach to już standard.

Czy pracownicy Everli mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Anonimowy

Tak, na parkingu przed Kauflandem przy fajce. Czyli nie.

Dominik

Jednym słowem wyzysk Nie raz miałem sytułacje że dostawałem zlecenie za 15 zł dojazd do sklepu 6 km i od sklepu do klienta kolejne 3 km ( co z tego ze moge sobie zmienić adres sklepu jak do klienta i tak musze przejechać ten sam dystans i jeszcze wrócić ) Na koniec jeszcze wnieś 2 zgrzewki wody i kilka toreb z zakupami na ostatnie piętro bez windy. Rzekome bonusy za paliwo i kilogramowe są tak opracowane że praktycznie nie isnieją. Do tego jeszcze samochód i paliwo na swoim utrzymaniu. Całkiem nie dawno miałem sytulacje ze zepsuł mi się samochód musiałem wycofać godziny kilka dni później znów padło mi auto i godziny musiałem wycofać 14h przed zleceniem poimformowalem o tym koordynatora na czat bocie Po czym dostałem odpowiedź ,,katastrofa to mało powiedziane , napraw porządnie to auto do tego czasu twoje konto zostaje zablokowane ‚’ Deklarując na tydzień 52 h mój zarobek ze zleceń i bonusu za godziny bez zlecenia po odjęciu paliwa wynosił około 450zl nie liczą eksploatacji pojazdu pracowałem od poniedziałku do piątku po 9 h i w soboty 7 . Jedyny plus to chyba elastyczny grafik Stanowczo odradzam

Z
@Dominik

Niestety taka prawda. By mieć zlecenia człowiek musi się wpisać na dyspozycyjność w grafiku że jest dostępny od do za co oczywiście nie ma płacone że jest gotowy gdzie inne wszystkie firmy typu delivery za to płacą. I jeszcze przywiązanie do akceptowania zleceń bo inaczej Ci konto zablokują czego nie ma w umowie. Zapis w umowie jest że stoper może zaakceptować A nie musi czy jakoś tak. I ich śmieszna aplikacja do komunikacji Telegram który jest (usunięte przez administratora) . A poza tym to płacą na czas. O bonusy odległościowe czy wagowe trzeba się upominać za każdym razem.

Szoper

Firma nie daje klientowi paragonu ponieważ jest on podstawą reklamacji. Jeśli klient chce to bez problemu wysyłają skan na maila. A wpadki czasami się zdarzaja

Dominik

Zapomniałem dodać irytujące było upominanie się o swoje Bonus za godziny jest wypłacany tydzień później Zapisywałem sobie godziny bez zlecenia z całego tygodnia Ciagle zdążała się sytułacja ze albo bonusu Menager zapomniał mi wrzucić po czym czekałem kolejny tydzień aż przyjdzie z następną wypłatą a czasami po prostu bonus był dodawany zaniżony o kilka godzin dopiero po wiadomości do city managera uzupełniał mi bonus o prawidłową kwotę

Filip

W ogłoszeniu o prace zapominają napisać ze praca jest charytatywnie bo zarobek za zlecenie 14/17zl w w którego skład wchodzi dojazd do sklepu i ze sklepu do klienta (12km) plus stracony czas nie mówiąc już o eksploatacji samochodu jest conajmniej upokorzeniem dla człowieka.

Truskawa14

Robota za drobne!!!. Miejsce Ruda Śląska. start ul. Energetyków Samochód z silnikiem 1.7CDTI koszt amortyzacji samochodu 1km 0,8358zł Prosty przykład.  Ustawiona dostępność 7h dnia 26.01.2022r. Przypisane zlecenia: 9:00 - 10:00 Kaufland ul. Katowicka zarobek 27,49zł  Dystans do sklepu 5,9km tam i z powrotem: 11,8km koszt paliwa: 6zł Amortyzacja samochodu: 1km 0,8358zł x 11,8 =  9,86zł Zarobek - koszty: 27,49 - 6 - 9,86 = 11,63zł 14:00 - 15:00 Kaufland ul. Katowicka zarobek 49,08zł Dystans do sklepu 5,9km tam i z powrotem: 11,8km koszt paliwa: 6zł amortyzacja samochodu: 1km 0,8358zł x 11,8 =  9,86zł Zarobek - koszty: 49,08zł - 6zł - 9,86zł = 33,22zł 16:00 - 17:00 Lidl Kłodnicka zarobek 23,43zł Dystans do sklepu 2,8km tam i z powrotem: 5,6km koszt paliwa: 3zł amortyzacja samochodu: 1km 0,8358zł x 5,6zł = 4,68zł Zarobek - koszty: 23,43zł - 3zł - 4,68zł = 15.75zł Biorąc pod uwagę przypisane 4 zlecenia zysk netto wyniósłby 60,60zł . Czas potrzebny do wykonania pracy według Państwa zleceń wynosi 4,5 godziny pracy nie licząc czasu na powrót od klienta. 60,60 : 4,5h = 13,46zł netto

@Truskawa14

Ostatnio w Wawie dyspo 8 godzin, po 4 zlecenia dziennie. Zysk 90zl minus paliwo. I jeszcze liczą ze 3 zamówienia jak zrobisz do 12stej to warujesz w aucie 2 godziny i zrobisz potem na 15sta. Albo zamowienie za 17zl: 2 zgrzewki wody, 2 zwirki 10kg i 4 pietro bez windy.Pracy dla ludzi nie mają a szukają nowych. Ludzie rozdając 4 godz dziennie ulotki więcej zarabiają.

Alina

Nie polecam! wybrałam czas dostawy 20-21, czas był zmieniony na 23.00, już planowałam spać. Shoper nie zadzwonił w spawie zamian. sam dokonał zmian. Na przykład zmieniono 200 g sera na 100. Bardzo nie polecam.

Maria

Jestem mega rozczarowana współpracą z daną firmą. Zrobiłam za pośrednictwem tej firmy zakupy w Auchan na kwotę 180 zł, w momencie opłaty pobrano ode mnie 207 zł, a paragon (który oddał mi kurier wraz z zakupami) dostałam na kwotę 136 zł. Zwrócili mnie różnice w 27 zł, ale co z resztą? Od już prawie tygodnia próbuję uzyskać informację, co się stało z resztą pieniędzy, osoba z którą się piszę twierdzi że "widocznie została pobrana prowizja za nasze usługi", ale nie jest w stanie mi wytłumaczyć, dlaczego ta prowizja nie została udokumentowana. Muszę rozliczyć tę opłatę z moją firmą, ale na podstawie czego? Bardzo nieprofesjonalne podejście i w życiu już nie skorzystam z usług tej firmy i nikomu nie polecam, jeżeli nie chcecie być (usunięte przez administratora) i okradzeni.

Paragonu nie dostaje klient

wyjaśniam różnice
@Maria

Blad popelnil szoper. Nie mogą dawać klientom paragonów. Taki mamy zakaz od firmy. Klient placi tak jak w aplikacji a nie tak jak na stanie sklepu. Tak zarabia Everli na was klientach. Mysleliscie, ze 10 dostawy zł to jest zarobek Everli? pff To jest oplata, ktorej nawet szoper nie dostaje, bo gdyby to szło dla niego to miałby 10+ to, co dostaje od Everli za zamówienie. Tak jak pisza inni kwota zarobku szopera wynosi nawet 16 zł. (wszelkie koszta ponosi szoper, paliwo, robi zakupy, ktore czasem mu zajma nawet i 1h przy duzej powierzchni sklepu i szukaniu produktów, staniu w kolejkach - zalezy na jak solidnego sie trafi, czy gra na czas, czy przylozy sie do zamówienia) Roznica jaka wam klientom wychodzi pomiedzy rachunkiem faktycznym a kwotami z aplikacji to zarobek Everli. Jesli potrzebujesz Mario faktury do rozliczenia, firma ma obowiazek przeslania Ci jej i w aplikacji zaznaczasz, że chcesz fakture. Wtedy szoper ma obowiazek dla Ciebie wziąć fakturę ze sklepu, jesli tego nie zrobił - on dał ciała, a biuro powinno to naprawić i wyciagnac konsekwencje od szopera. A tego nie robią.

twn
@Maria

Twoja naiwność jest porażająca, myślisz, że ktoś będzie Ci robił zakupy za darmo ???

Klient
@Maria

Mialam podobna sytuację i everli twierdzi ,że obowiązuje mnie cena internetowa ,a nie z paragonu. Oszukuja ...zawyzaja rachunki , a płacą mniej . Przestałam zamawiać. Opłata za zakupy jest podana więc z jakiej racji takie (usunięte przez administratora) .. Gdzie to zgłosić?

Zostaw merytoryczną opinię o Everli - Warszawa

• Jak się pracuje w Everli?

Zobacz opinie na temat firmy Everli tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 99.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Everli?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 12 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Everli?

Kandydaci do pracy w Everli napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Everli