Opinie o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi dla firm - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. w Kraków

Pawel22

Rekrutacja do hitachi energy bardzo nieprofesjonalna. Brak szacunku do kandydata i jego czasu. Po trwającej ponad 1,5 miesiąca rekrutacji, brak informacji zwrotnej pomimo próśb i obietnic. Bardzo nie polecam, strata czasu.

@Pawel22

Zdajecie sobie sprawę, że wypowiadacie się na temat Hitachi Energy na profilu Hitachi Vantara? To są dwie różne firmy i wprowadza to w błąd kandydatów.

Pomyłki

Ten profil dotyczy Hitachi Vantara a większość komentarzy jest na temat Hitachi Energy. To są dwie osobne firmy! Są co prawda częścią tego samego koncernu ale poza tym biznes, zarząd, HR-y, kultura organizacji, siedziba, wszystko odrębne. W tym momencie jest więc tutaj jedno wielkie zamieszanie i większość opinii dotyczy innej spółki.

aaa
@Pomyłki

A jakie są w takim razie różnice? Bo czytam tu opinie i myślałam że będą aktualne, ale brzmi jakbyś się nie zgadzał z nimi w kontekście tej spółki. Jak się różni kultura organizacji i w sumie same warunki pracy?

Gaba Nowy wpis

Siemka widziałem, że teraz na głównej stronie widnieje opcja na Purchase to Pay Intern. Był ktoś na tym stażu może niedawno i by polecił? Nie chciałbym zmarnować swojego czasu. Generalnie też zależy mi na stałej współpracy, po zakończeniu jakie są na nią szanse?

Kristof Nowy wpis

Bardzo niemiła firma, każdy chodzi zdenerwowany. Nie polecam nikomu

Natka Nowy wpis

Witam. czy ja dalej musze być studentką by się zakwalifikować na Software Testera? Widziałam ofertę z zeszłego roku w której było napisane, że 3 / 4 rok studiów byłby preferowany, ale to chyba był jakiś staż wtedy. Aktualnie czy też są przyjęcia dla już nie-studentów?

Kandydat Nowy wpis

Rekrutacja bardzo nieprofesjonalna, spóźniający się rekruter, który podczas rozmowy zajmował się pracą, mówił o stanowisku tak jakby nie było ono zbyt interesujące. Oczywiście brak feedbacku, mimo przypomnień. (Hitachi energy)

Firma Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. szukała nowego pracownika na stanowisko EMEA Demand Center Marketing Analyst. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Witam wszystkich, szukają właśnie stażysty do działu zakupów. LinkedIn podpowiada mi, że już prawie 90 kandydatów bierze udział w rekrutacji, może macie jakieś rady jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, wyróżnić się. Wymagają dyspozycyjności 30 godzin tygodniowo, a czy to firma narzuca grafik czy mogę sam go ułożyć?

P.

Nie polecam pracy w dziale administracji w Hitachi Energy Services w Krakowie. Nie spotkałam się dotąd z takim micromenagingiem. Miałam odczucie bycia stale kontrolowaną. Wymagano ode mnie ciągłej obecności w biurze, mimo że 90% pracy można było wykonywać zdalnie, ale to co było dla mnie najbardziej zadzwijające, to brak tego typu wymagań odnośnie pozostałych pracowników z mojego podzespołu. Dodatkowo osoba zarządzająca tymże podzespołem sama przychodziła do biura sporadycznie. W konsekwencji najczęściej siedziałam tam sama, a biurka osób z podzesołu stały puste. Jakież było moje zdziwienie, kiedy rozpisano mi w tabelce procentową obecność w biurze. Elastyczne godziny pracy polegały na tym, że na początku mogłam sobie wybrać, czy chcę przychodzić na 8.00 czy na 8.30, a następnie trzymać się tego co do minuty. Ponadto nie trzymano się ustaleń odnośnie stawki ustalonej na rozmowie kwalifikacyjnej - musiałam sama interweniować. Dodatkowo praktycznie niczego nie mogłam zrobić po swojemu, kiedy wykonałam jakąś tabelę, zaraz widziałam, że jest zmieniane ustawienie wierszy, czy nawet kolor (niestety nie doczekałam się odpowiedzi, czemu usunięto moje formuły). Dyktowano mi nawet w jaki sposób mam odpowiadać na standardowe maile. Dla mnie, jako osoby kreatywnej, lubiącej swobodę w wykonywaniu zadań była to prawdziwa męczarnia, całkowicie odbierało mi to motywację i chęć do pracy. Na szczęście teraz jestem w lepszym miejscu, mam bardzo dużo swobody, mimo że pracy jest znacznie więcej, to czuję się wolna i mam odczucie, że mogę rozwinąć skrzydła. Z zespołem skupiamy się na konkretach, nikt nie jest zafiksowany na ciągłej kontroli, bo sobie ufamy i wszyscy wywiązujemy się z tego, co nam powierzono. Mogę przyjść na 3 godziny, iść z psem i na zakupy i pracować potem popołudniu, czy wieczorem, według potrzeb. Mam też obecnie znacznie bardziej odpowiedzialne i wymagające stanowisko, ale jestem mniej zestresowana, niż podczas pracy w Hitachi. Fakt, że mogę swobodnie zarządzać pracą i zadaniami pozwala mi zmaksymalizować efektywność. Poza tym odczuwam też ogromną satysfakcję. Myślałam, że czasy kiedy stało się z batem nad pracownikiem słusznie minęły, choć może nie wszędzie. Absolutnie odradzam, chyba, że ktoś ma ochotę, aby zabito w nim całą kreatywność. Wiśenką na torcie był fakt, że osoba zarządzająca moim podzespołem nie pojawiła się nawet mojego ostatniego dnia w pracy, nie spojrzała w oczy i nie podała ręki, nie podziękowała mi w żaden sposób za współpracę. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie. Po zakończeniu współpracy poczułam ogromną ulgę.

Ok, widzę, że zamieszczacie tu opinie o dwóch różnych firmach. Faktycznie, nazwy bardzo podobne, więc nietrudno się pomylić. Pogubiłem się już o jaką firmę chodzi, czy ktoś z was może mi napisac w takim razie jak wygląda praca i proces rekrutacyjny tu - w Hitachi Vantara w Krakowie?:D Wrzucili ofertę dla stażysty do Centrum Usług Wspólnych (HR, Finanse, Zakupy, IT). Chodzi mi o najwazniejsze informacje, tzn. ile wynosi stawka dla studenta, czy trudno się załapać na taki staż, i czy komuś zaproponowano stanowisko już na etat:)

Pawel22

@Pawel22

Do wszystkich, którzy zostawiają komentarz (zwłaszcza negatywny) o Hitachi Energy, ale pod Hitachi Vantara: jeśli podczas pracy w HE nie zorientowałeś się w pełnej nazwie firmy, i mylisz nadal te dwie spółki - niestety ale komentarz umieszczony pod HV świadczy głównie negatywnie o Tobie i Twoim braku kompetencji. Prośba do @Admin Administracji GoWork o wydzielenie profilu Hitachi Energy osobno i pobranie komentarzy odpowiednio, aby zniknęły z profilu HV. Dziękują pracownicy HV.

Joasia

Witam serdecznie! Chcę aplikować na stanowisko HR Data Operations Analyst. Miał ktoś z was z nim do czynienia i podzieli się ze mną się plusami/minusami pracy? Jak tam obowiązki, sporo pracy macie? Chodzi mi o to, czy trzeba czasem zostać po godzinach :-) Nastroje, przełożeni w dziale jak tam? Nie uwzględnili w ofercie widełek, więc byłabym wdzięczna, gdyby ktoś je podał. Macie jakieś złote rady, jak ugryźć proces rekrutacyjny? Warto się nastawić na jakieś pytania?

@Joasia

Na feedback podczas rekrutacji nie ma co liczyć, brak szacunku do kandydatów.

Kornelia

Cześć, ostatnie wpisy były publikowane już trochę temu, czy coś zmieniło się w podejściu menadżerów? Jak teraz sytuacja wygląda z dodatkowymi nadgodzinami? Szukają do siebie stazysty na stanowisko testera. To niby tylko staż, Ale obawiam się tego panującego chaos w firmie, o którym pisaliście. Tak z ciekawości firma zatrudnia dużo stażystów? Większość z nich dostaje umowę o pracę, czy raczej po stażu kariera w filmie się konczy? Można się to wiele nauczyć i rozwinąć?

Jagoda

Czy wie ktoś jakie są widełki wynagrodzenia na stanowisku Customer Service ? Ile wynosi dodatek językowy? Dzięki!

Jakie są warunki zatrudnienia w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

C

Firma ma zero jakiekolwiek poszanowania dla pracownika, jeden dzien organizuja wigilie a na drugi dzien zwalniaja w 15 min na teamsach. Indie gora, wieloletni pracownicy sie nie licza, i tak bylo juz od dawna...

Pisali wcześniej o jakichś redukcjach na niektórych działach, ale widzę jakoś oferty pracy na inne na LinkedIn. szukają chociażby na stanowisko HR Knowledge Expert. Generalnie to pokazuje mi teraz ze 228 osób kandyduje przez portal. to może dacie jakiś opis z rozmowy? i z czego wynika takie zainteresowanie, jak płacą?

J

Fatalna firma. Zarobki nieadekwatne do wykonywanych obowiązków. Dobrze się sprawdzasz? Dostaniesz jeszcze więcej pracy a o awansie mowy nie ma. Zwolnili z dnia na dzień poprzez 15 minutowe spotkanie Teams. Brak szacunku do pracownika. Przenoszą zespoły do Indii kosztem sprawdzonych, oddanych pracowników. Upokarzające szkolenie nowych pracowników z Indii. Spotkania nagrywane, monitorowane, 4h dziennie trzeba się męczyć na odchodne. Odradzam.

@J

Widzę, że temat tych odejść ze względu na Indie stale się tu powiela od jakiegoś czasu. To mimo wszystko dotyczy tylko niektórych działów? Które w razie czego pod tym względem mogą się czuć na pewno bezpiecznie? I skoro już podziękowali niektórym za współpracę to już raczej nie będą?

No nie, a ja się chciałem przyjąć. Czyli co, nie ma co liczyć, ze odpowiedzą na moje cv? Czy to zależy? Czemu w ogole ludzi pozwalniali? I to kolejny raz? Dostaliście jakieś odprawy?

Hitachi Kraków german

Opinia dotyczy, Stanowiska Operational Buyer German, Procurement jedna z najgorszych firm, dużo pracy duża rotacja, brak czasu na szkolenia, ciągły stres oraz (usunięte przez administratora), nikogo nie obchodzi że nie było czasu na szkolenia oraz nikt cię nie nauczył, masz robić i dostawać opie#rz za innych, ciągły chaos, stres. Bardzo duża rotacja, szkoda życia i czasu na te firmę, TL też bardzo często się zwalniają, nikt nie kryje już w formie jak jest. Nie polecam, chyba że ktoś chce zmarnować czas oraz zdrowie.

Dyrektywa ds. równości

Moi drodzy, Rada Europejska przyjęła nowe przepisy o przejrzystości wynagrodzeń 24 kwietnia 2023 r. i rząd ma trzy lata na jej przeniesienie do prawa krajowego. Unijna dyrektywa ma pomóc zwalczać dyskryminację płacową i zlikwidować lukę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w UE. Na mocy nowych przepisów firmy w UE będą zobowiązane udzielać informacji o wynagrodzeniach i jeśli luka płacowa ze względu na płeć przekracza 5% – podejmować odpowiednie działania. Firmy zatrudniające ponad 250 pracowników będą musiały przedstawiać odpowiedniemu organowi krajowemu sprawozdania roczne na temat swojej sytuacji w zakresie luki płacowej ze względu na płeć. Mam pytanie związane z tą kwestią - jeśli mamy kłaść taki nacisk na równouprawnienie i równość wynagrodzeń, czy korporacje monitorują także podział zatrudnienia ze względu na płeć na różnych stopniach zaszeregowania? Czy na stanowiskach juniora, specjalisty, seniora, managera, leada, senior managera itd. zawsze jest udział mężczyzn i kobiet bliski 50%/50%? Czy kobiety i mężczyźni są awansowani i zatrudniani biorąc pod uwagę taki parytet, aby utrzymać balans? Czy taki parytet jest w ramach danego działu np. finanse, zakupy, IT, sprzedaż? Jakie są wasze doświadczenia i czy należałoby podnieść taką kwestię uchwalając przepisy związane z dyrektywą? Czy było to adresowane przez zarząd Hitachi Energy?

a

moja kolezanka dostala wczoraj wypowiedzenie z informacja, ze przenosza procesy do Indii

Maria
@a

A czy wiadomo, co jest przenoszone? Trafilam na fajna oferte do HR, ale widze, ze tylko na 18 miesiecy... Czy to ma zwiazek ze zwolnieniami?

Daniel
@a

W jakich działach są zwolnienia?

Honorka
@Daniel

I dodatkowo dopytać chce o przyczynę. skutek podaliście, że przenoszą do Indii, ale dlaczego? u nas gorzej to wychodziło? Mniej efektywni byliśmy? Na jakiej podstawie oddelegowują niektóre osoby? i czy proponują alternatywne stanowiska?

Zostaw merytoryczną opinię o Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. - Kraków

• Jak się pracuje w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Hitachi Vantara (Polska) Sp. z o. o.