Opinie o EC Engineering w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy EC Engineering. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w EC Engineering na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EC Engineering w Kraków

Kamil

Czy mógłby ktoś napisać jak przebiegał proces rekrutacji i czego można się spodziewać na stanowisku konstruktor CAD?

Kaczuszka

Spox człowieku, na pewno trzeba znać podstawy gramatyki i ortografii, bo przecież KIEROWNIKL musi odpisywać czasem na maile i reprezentować ludzi których gromadzi pod sobą.

mustafa

Niestety prawda w oczy niektórzch kole i wiele opini mówiących prawdę o pracy w ECE zostało niewiadomo czemu usuniętych z serwisu. Dlatego od siebie dorzucę kilka słów, odpowiadając na pytanie, dla kogo jest to odpowienie miejsce pracy i dlaczego. Studencie i absolwencie, jeśli szukasz fajnego doświadczenia – przychodź tu do pracy, popracuj chwilę i idż gdzie indziej zarabiać godne inżyniera pieniądze (uważaj tylko, żeby się nie dać złapać na lojalkę niewspółnierną do tego, co firma w zamian oferuje). Masz już kilkuletnie doświadczenie? Możesz pomyśleć o pracy tutaj jeśli coś szczególnego (np. rodzina czy wlasne mieszkanie(nie na kredyt)) trzyma Cię w Krakowie. Jeśli nie jesteś z Krakowa i do tego masz rodzinę na utrzymaniu, szukaj pracy gdzie indziej. No chyba, że twoją motywacją do kończenia studiów inżynierskich była wizja brania kredytu na własne 40m2 w wielkiej płycie na 35lat, kupowanie aut w wieku 10+, oraz urlopy spędzane w domu, w co raczej wątpię. Do tego najzdrowsze powietrze w Polsce i ogromne korki. A z atrakcji które oferuje miasto, nie będziesz już tak intensywnie korzystać jak będąc studentem, m.in. przez ciągłe nadgodziny, gwarantuję. Sama atmosfera w pracy jest powiedziabym na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o relacje z kolegami, możliwość nauki i wyzwania. No ale nie żyjemy po to aby pracować, lecz pracujemy aby żyć, prawda? Jest jeszcze wiele spraw o których chciałoby się napisać, ale to co najważniejsze z mojego punktu widzenia postarałem się subiekywnie przekazać. Wybór należy do was.

Krakus Emigrus
@mustafa

Czyli rozumiem, ze ja - inzynier z miedzynarodowym doswiadczeniem w roznych branzach (+3 lata) i w Polsce +3 lata nie mam w ogole po co wracac do Polski...do Krakowa... do tej firmy... no coz...

Miałem z tym problemy, bo trzeba było pisać doktorat, to było głównym powodem odejścia, gdyż trudno było pogodzić jedno i drugie. Natomiast dużo się w EC nauczyłem i to mi też sporo pomogło w napisaniu rozprawy doktorskiej.

Pracowałem w tej firmie w dziale CAE 9 miesięcy (2009-2010 rok), byłem wtedy studentem studiów doktoranckich. Bardzo w porządku szef (usunięte przez administratora) Można było się dużo nauczyć, co mi się zresztą później przydało. Jak na pierwszą pracę to firma naprawdę bardzo dobra.

sam

Witajcie, Na popularnym portalu została umieszczona niedawno oferta pracy na kierownika działu zakupów. Czym zajmuje się akurat kierownik w EC Engineering oraz jak ktoś ma wiedzę ile można zarobić to też będzie pomocne.

lk

Nie pytaj ile może zarobić, ale co może w Polsce zrobić z taką kasą. Kraków: - wynajęcie mieszkania z opłatami - 1500 - żarcie + jakieś drobne wydatki - 1000 Samych kosztów podstawowych nie wliczając utrzymania samochodu, ubrań, wydatków na rozrywkę, wakacji to 2500, więc pitolenie, że masz tu np 2000 netto na start i ciesz się jakbyś złapał pana boga z nogi to jakieś nieporozumienie. Tak jak ktoś pisał nie raz. Dobra firma na start. Można się wiele nauczyć. Na dłużej niestety nie. Pracowałem tam kilka miesięcy. Z perspektywy czasu nie żałuję, ale wiem, że jakbym tak nadal pracował to bym niczego nie osiągnął.

?

anonim - 2013-06-05 22:26:13 Na czym dokładnie polega praca w EC Engineering? mogłby ktos opisac taki jeden przykładowy dzień z zycia pracownika w tej firmie? Gdzie dokładnie mieści się siedziba no i na co mozli liczyc od strony pracodawcy?Witam! Więc dzień rozpoczyna się od przywitania się z koleżankami i kolegami. Potem (jak lubisz) robisz sobie kawę,a najlepiej ze dwie-po nieprzespanej nocy,kolejnej. Potem otwierasz któryś z systemów i czytasz maile i....ciśnienie Ci skacze. Bo znowu poddostawcy zawiedli i nie dosłali ważnych i kluczowych rysunków. Potem otwierasz model i zaczynasz działać (konstruować) i....mija jedna godzina,druga,ósma,dwunasta. W końcu zaczynasz myśleć-co ja tu kuźwa jeszcze robię? Za chwilę przychodzi refleksja-no tak, TERMIN! który znowu jest w plecy.... I tak wkoło Macieju! Niestety, w tej firmie niema faszysty z batem w ręku, niema kierownika terrorysty i niema menedżera krwiopijcy. To co Ciebie motywuje jesteś TY oraz termin. Owszem, są "charakterki" które mogą popsuć humor ale one są w znaczącej mniejszości. A co najważniejsze te charakterki się omija. To jest INŻYNIERKA a nie jakaś korporacyjka! Pod tym kątem niema czego się obawiać. A zarobki? hm....a ile absolwent (lub jeszcze student) bez doświadczenia może zarabiać ?

Byly pracwonik

Bylem pracowałem, odszedłem. Czy żałuje, że tam pracowałem - nie. Czy żaluje że odszedłem - też nie. Firma jest OK dla osob bez doświadczenia. Można się dużo nauczyć pod warunkiem, że się dobrze trafi. Ludzie - inżynierowie - bardzo wporządku i w sumie tego mi najbardziej było szkoda kiedy odchodziłem. Po około 2 latach mysle że nawet trzeba odejść bo szefostwo nie dostrzega tego że ktoś juz sie w danym temacie orientuje i potrafi cos zrobić sam. Najbardziej denerwujące jest ich gadanie, że jesteś najlepszy, że takich ludzi potrzebują itd, ale to są tylko puste słowa. Dopiero idac z wypowiedzeniem jest jakas propozycja awansowania, i wielkie zdziwienie dlaczego chcesz odejsc. Podsumowując. Czy jest sens tam pracować - mysle że tak, posmakować prawdziwej roboty inżynierskiej, ale warto pamietać, że trzeba się szanować i nie robić z siebie fundacji charytatywnej. Realia są taki że jest wiele firm gorszych, ale chyba wzory powinno się czerpać z tych lepszych ktróych jest MZ dużo więcej. Pozatym firmy zagraniczne tylko czekaja na takie wlasnie osoby.

gg

Witam! Ja chciałem się zapytać o pracę na warsztacie przy centralnej w EC,jak tam wygląda sytuacja-zarobki -atmosfera?

ec-nick

Przede wszystkim dziekuje kolegom za informacje (tak nawiasem mowiac kolega ktory przywolal wynagrodzenia niezle ryzykuje - moga go pozwac za ujawnienie tajemnicy firmy - tym bardziej dzieki). Ja tez mam swoje doswiadczenia i moze se komus przydadza. 1. Trudno o duzo lepsza prace w Krakowie - owszem sa Delphi czy Valeo, ale wynagrodzenia sa porownywalne. 2. Firmy jak wyzej to totalna korporacja i b. waska specjalizacja. O rozwoju trudno myslec. 3. Byl jeszcze MBtech w Krakowie, ale zamkneli. Czy ktos wie o jakiejs ciekawie firmie inzynierskiej w regionie? Z Jedno trzeba oddac, ze nauczyc sie mozna duzo. Potwierdzam, ze odkad zrobila sie firma duza to coraz mniej jest sie w niej zauwazalnym i docenianym.

Ec grupa

Obecna sytuacja jest o tyle zabawna, że ludzie z większym doświadczeniem mijają się. Zarówno w pracy, jak i na rozmowach o pracę:) Pozdrawiam! Zmiana umów (zmniejszenie podstawy, zwiększenie premii, która jak sama nazwa wskazuje - jest premią i jeżeli padnie słowo "kryzys", to będzie buforem, a ty bufonem) sprawiła, że pracownicy są zniechęceni do awansów ( doskonały pomysł na zmniejszenie zapału do rozwijania się: im bardziej się wykazujesz tym niższą będziesz miał emeryturę). Po co się rozwijać w ten firmie i starać się o konstruktora, starszego konstruktora, jeżeli w innych firmach adekwatną to tych stanowisk kwotę można zgarnąć na starcie? Korporacja to nie tylko kwestia nazewnictwa, do tego trzeba także zmienić myślenie i podejście...

EeA

Nie polecam nikomu tej firmy. W Krakowie można znaleźć dużo lepszych ofert i wcale nie jest to takie trudne. Atmosfera została zabita, kasa poniżej średniej, charytatywne nadgodziny (tyle co na waciki) i powtarzane jak mantra "Jesteście elitą"... "Poczekalnia na lepszą pracę" dla osób po studiach. Na chwilę można się zawiesić z braku perspektyw.

miszczu
@EeA

witam możesz podać nazwy tych lepszych firm

krytyk

A ja myślę, że jest naprawdę w porządku. Cały problem polega na tym, że większość pracowników nie ma żadnego doświadczenia i nie wie jak jest w innych firmach. To jest praca i trzeba się pogodzic z tym, że sa wymagania, że czasem trzeba się sprężyć. Nie mówię, że to raj na ziemi, ale jak się przejdzie przez kilka firm, a to moja trzecia, to dopiero wtedy można popatrzeć w miare obiektywnie. Poza tym jeśli komuś jest naprawdę źle i uważa, że gdzie indziej jest sielanka, to chyba nie ma się co męczyć :)

Marek Wnękowski

Zainteresowanych chcę poinformować, że jako przedstawiciel wielkopolski pracowałem w EC Engineering przez ostatnie 2 lata. W tym czasie firma z 50 osobowej rozwinęła sie do 130 osób. Branza kolejowa, to czego mi brakowało latami. Cieszę się, że miałem okazję tam pracować. Przesympatyczni młodzi ludzie, którzy przyjeli mnie starego, jak swojego kolegę. Nowoczesny i nowy sprzęt. Szkolenia programowe i warsztatowe. Wysoka wiedza techniczna. Zupełnie inna "jazda", jeśli chodzi o czas przygotowania projektów, w stosunku do "nadcisnienia i wariactwa" w biurach projektowych bezpośrednio przy produkcji. Czas na dopracowanie projektów. Można się wyżyć w pracy, przekazać swoje doświadczenie i zdobyć nowe. Zarobki na b.dobrym poziomie. Nawet tuż po studiach. Polecam Wszystkim. Poza tym Magiczny Kraków, Beskidy i Tatry. Wspaniały czas. Szoda, że musiałem wracać do Poznania.

aja

Uważam, że w ECE pracuje się całkiem dobrze. Można się wiele nauczyć - zdobyć doświadczenie i rozwinąć swoje umiejętności. Nie bez znaczenia jest również fajna atmosfera i nienajgorsze zarobki.

Takata

W ECE pracuje się bardzo dobrze, może zarobki mogły by być trochę wyższe, ale firma nadrabia atmosferą, trochę socjalem a najbardziej tym, że można zdobyć bardzo fajne doświadczenie i wiele się nauczyć pracując przy naprawdę dużych projektach.

Zostaw merytoryczną opinię o EC Engineering - Kraków

• Jak się pracuje w EC Engineering?

Zobacz opinie na temat firmy EC Engineering tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EC Engineering?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EC Engineering?

Kandydaci do pracy w EC Engineering napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EC Engineering
2.3/5 Na podstawie 209 ocen.

EC Engineering