Opinie o Medicalgorithmics Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Medicalgorithmics Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Medicalgorithmics Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Medicalgorithmics Sp. z o.o. w Warszawa

Dowiem się tutaj, czy łatwo w firmie uzyskać umowę o pracę na czas nieokreślony? Widzę, że szukają młodszego inżyniera procesu i produktu do kilkuosobowego zespołu inżynierii. Na zlecenie lub umowę o pracę. Ponadto są tam w ofercie słowa, że cenią siebie nawzajem i lubią, gdy ktoś „wpada na pomysł”. Też to lubię. A w jaki, wymierny sposób jest to doceniane przez osoby decyzyjne w firmie? Ile może wynieść pensja zasadnicza i premia?

@Inga

Poza podstawowym wynagrodzeniem oraz roczną premią pracownicy Medicalgorithmics mają zapewnioną bezpłatną opiekę medyczną oraz dofinansowanie do pakietu sportowego. W grudniu pracownicy otrzymują upominek w postaci karty podarunkowej. Również młodzi rodzice z okazji narodzin dziecka dostają prezent dla swojej pociechy.

Na dzień dzisiejszy szukacie Państwo regional business development manager i tak rozważam to stanowisko. Miałbym pytania odnośnie pracy hybrydowej, bo to mi jest bardzo na rękę; ile dni jest pracy zdalnej? Może jest jakiś czas, po którym można przejść na pracę zupełnie zdalną? Trzeba być gotowym też na podróże zagraniczne, więc dobrze byłoby wiedzieć jak często one są.

Dział People & Culture Nowy wpis

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Ilość podróży służbowych będzie zależała od osoby na tym stanowisku i jej strategii pozyskiwania klientów. Forma pracy będzie uzgadniana indywidualnie z pracownikiem i będzie zależała m.in. od miejsca zamieszkania danej osoby.

Mariusz Nowy wpis
@Dział People & Culture

Chciałbym jeszcze dopytać o tą aktualną rekrutacje na stanowisko regional business development manager. Nie ma podanych widełek wynagrodzenia tylko jest mowa o ewentualnych premiach. Czy wynagrodzenie jest objęte tajemnicą bo zwykle w ogłoszeniach jest informacja o zarobkach. Mógłbym poznać oferowany zakres wypłaty?

Spóźniłem się parę dni na rekrutację dla stanowiska Product Specialist/Manager. Czytałem, że pracodawca daje możliwość pracy hybrydowej, z racji częściowej pracy w domu jakie narzędzia pracy wchodzą w skład zatrudnienia, komórka, laptop a może jakieś dofinansowanie do stworzenia stanowiska pracy? Zna ktoś szczegóły?

Magda z Zespołu People&Culture Nowy wpis

Jeżeli chodzi o tę rekrutację, to jest ona nadal aktywna – ogłoszenie cały czas można znaleźć na naszej stronie w zakładce kariera :) W kwestii trybu pracy, w Medicalgorithmics jest praca hybrydowa z jasno określonymi zasadami, a czas pracy jest elastyczny (z wyjątkiem działu produkcji i serwisu, gdzie godziny pracy są ustalone, a praca odbywa się stacjonarnie). Każda osoba dołączająca do organizacji ma zapewnione niezbędne do wykonywania pracy narzędzia (np. laptop, telefon). Pracownikom pracującym zdalnie firma pokrywa koszty poniesione za prąd.

Magda z Zespołu People&Culture

Warunki współpracy, zarówno długość trwania umów, jak i poziom wynagrodzenia, zawsze omawiane są indywidualnie z kandydatem podczas pierwszej rozmowy telefonicznej. Umowa na czas nieokreślony jest jak najbardziej możliwa po przejściu okresu próbnego.

Krzysztof

System premiowy jest jednakowy dla wszystkich pracowników firmy i polega na około 10% premii rocznej, której wypłacenie zależy od spełnienia celów kwartalnych. W obszarze produkcji jest system nagradzania pomysłów na usprawnienia.

Inga
@Krzysztof

Poza ta premią 10% i premią roczną, są dodatki finansowe np. na święta? Albo jakaś kasa na wakacje? Czy tylko te premie, pensja i nic więcej nie ma jeśli chodzi o pieniądze?

@Inga

Na święta Bożego Narodzenia jest karta sodexo (a przynajmniej była przez ostatnie lata).

aadfgh

czy ta firma ma jakis kapital zagraniczny, czy jakis pakiet akcji posiada firma zagraniczna?

@aadfgh

Kontrolny pakiet akcji posiada dwóch Inwestorów narodowości polskiej, których fundusz inwestycyjny jest zarejestrowany w USA.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Medicalgorithmics Sp. z o.o. na stanowisko Vice President of Marketing/Head of Marketing? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?

Jakie są Twoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Inżynier Procesu w firmie Medicalgorithmics Sp. z o.o.?

Weronika

Interesuje mnie praca na stanowisku Planista Produkcji w Gdansku.Mieszkam w Elblagu i musiałabym dojeżdżać. Czy firma zwraca koszta dojazdu lub czy zapewnia dojazd do firmy? Czy można się dogadać w tym temacie?

@Weronika

Dzień dobry Pani Weroniko, dojazd do pracy jest kwestią indywidualną każdego pracownika. Pracują u nas osoby z różnych części Trójmiasta i okolic, nie zapewniamy dojazdu do firmy.

kamil

Kandyduję na inżyniera procesu. Czy rozmowa jest prowadzona w języku angielskim czy polskim?

@kamil

Dzień dobry Panie Kamilu, rozmowa na to stanowisko prowadzona jest w języku polskim, niemniej jednak pojawić się może kilka pytań po angielsku. Zachęcam do przesłania swojego CV i umówienia się na rozmowę telefoniczną, podczas której przybliżę zarówno cały proces rekrutacji, jak i odpowiem na pytania dotyczące stanowiska, czy firmy.

Bunka

MDG na sam początek jest Ok. Większość ludzi jest bardzo otwarta na innych, nie da się odczuć jakichkolwiek przejawów wrogości. Dobrze zaopatrzona, schludna kuchnia. Natomiast dało się odczuć niechęć do wynagradzania za wysiłek włożony w pracę, dodatkowo czasem padały seksistowskie uwagi od współpracowników i zostawało to bez reakcji.

Ania z zespołu P&C
@Bunka

Komentarz umknął naszej uwadze, więc z opóźnieniem spieszymy z reakcją. Dziękujemy za wskazanie zarówno pozytywu jak i zwrócenie uwagi na sprawy wymagające wyjaśnienia. Niestety ze względu na anonimowy komentarz i brak danych nie mamy możliwości rzeczowego odniesienia się na temat wynagrodzenia. Jednocześnie zaniepokoiła nas informacja o „seksistowskich uwagach”. Bardzo żałujemy, że nie otrzymaliśmy wewnętrznie takiego zgłoszenia. Nie wiemy, kiedy i w jakim zespole sytuacja miała miejsce, a w Medicalu tego typu zdarzenia można zgłaszać do zespołu People & Culture (np. w przypadku osób pracujących w relacji hierarchicznej) lub do Scrum Mastera (np. w przypadku zespołu scrumowego). Zapewniamy, że tego typu zgłoszenia nie zostaną bez reakcji i osoba, która się ich dopuszcza otrzyma stosowny feedback. Anna Balion People & Culture Manager

Prawilniak
@Ania z zespołu P&C

Widać ze HR ostro promuje art 60kk #shocking

XYZ
@Ania z zespołu P&C

Pani Ania już nie pracuje to raz, a dwa poza wysłuchaniem nic więcej nie była w stanie zrobić. Zresztą kiepskie sytuacje z reguły były zamiatane pod dywan lub wszystko było winą pracownika.

@XYZ

Fakt o jednej osobie (Pani) mówiono juz wiele razy że nie powinna byc na danym staniwisku że nie nadaje sie do pracy z ludzmi . Nadal jest i smieje sie wszystkim w twarz.

Czy firma Medicalgorithmics Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Krzysztof Sikorski

Nie, nie ma pożyczek pracowniczych.

ppp

Ogłoszenia dodawane co tydzień, brak odpowiedzi. Nie polecam

Wiktoria
@ppp

w sensie aplikację wysłałeś i cisza a ogłoszenie znowu wrzucili? Może nie dotarła po prostu?

Jc

Jeśli chodzi o firmę i jakość to słabo. Mało doświadczeni jeśli chodzi o lutowanie oczywiście nie wszyscy. Są osoby bardzo doświadczone ale niestety nie doceniani. Niestety koleżeństwo jest górą.

@Jc

Bo to prawda, coraz mniej doświadczonych pracowników. Firma nic nie robi żeby to zmienić. Doświadczeni odchodzą, a bez obrazy krawcowe przychodza

Collin Przemula
@Jc

Może lutują jako tako ale za to fikstury mają eleganckie we fabryce w Gdańsku! Gorzej ze w ramach optymalizacja pracy uniemożliwiają korzystanie z latryny

Jarosław
@:)

Czemu doświadczone osoby odchodzą? Chodzi o kasę czy jest inny powód? Ty też odszedłeś czy nadal tam pracujesz?

@Jarosław

Ja bym raczej zapytał, dlaczego ktokolwiek z doświadczeniem miałby tam zostać

@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

To chyba słabe pensje tam dostawaliście skoro tak uważasz?

@Emilia

Wręcz przeciwnie. Jak na WARTOŚĆ produktów wytwarzanych przez firmę, to każdy od Prezesa do montera był przepłacamy

Urszula
@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

Ale wydajesz taką opinię jako kto? Jako pracownik uważasz, że robicie słabe rzeczy?

@Urszula

Wręcz przeciwnie. Jako BYŁY pracownik uważam, że robimy BARDZO słabe rzeczy.

@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

To dlatego odszedłeś? :P Czy jeszcze jakiś inny powód byl?

@Emilia

Z początku ten nieład wydawał się zabawny i dawał dużo wypoczynku jak wczasy all-inclusive, tyle że na koszt pracodawcy. Po jakimś czasie jednak się to znudziło - okazało się, że to nie all inclusive, tylko przedłużający się wypad na PRLowską działkę do Ziomka, który karmi cię Cevapami z grilla i zmusza do picia wódki starogadzkiej. Po jakimś czasie trzeba się było zabrać za uczciwą pracę w normalnej firmie :)

Barbara
@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

Czyli krótko podsumowując Twoje wypowiedzi na temat pracy tutaj - polecasz czy nie polecasz? :)

@Barbara

Polecam, pod warunkiem że jedyną alternatywą jest białaczka. Pozdrawiam

Barbara
@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

Białaczka? Dlaczego? O co chodzi?

@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

Aaa tam, głupoty bez pokrycia. Bardzo ciekawa organizacja, dobrze przeprowadzona zmiana na Agile, wszystko elegancko SMART, nie ma kretyñskich deadlinów, za to jest światowej klasy kod. Może dla kogoś, kto ma mentalność z XIX brak klasycznego szefa stojącego z batem nad głową to synonim obijania się i „wakacji”. Albo codzienne spotkania z zespołem to „strata czasu”… Ale ja sobie bardzo chwalę!

@IamJoseMourinho

Ja nie twierdze, że szef ma stać z batem, ale jak widywałem po niektórych przed południem to przydałoby się żeby zamiast bata miał chociaż alkomat. Przez zmianę na agile jeszcze łatwiej się migać od roboty, ale jak ktoś jest bardziej obrotnym miglancem to pójdzie robić do agencji to samo tylko za większe stawki. Kiedy ostatnio widziałeś jakikolwiek inny kod, że nazywasz go światowej klasy? Rozwiń jak rozumiesz SMART (bo znam różne wersje) to ocenię czy pasuje do tej organizacji

Na Agile, o co chodzi z tym? Wyjaśnisz? Nie rozumiem totalnie

@Anna

No właśnie tego nikt nie rozumie, a wdrożyli i teraz trwa exodus pracowników xD Taka nowoczesna forma zarządzania, w której się nie mówi co i kiedy będzie zrobione, ale pensje się bierze. Ha tfu

@MALARZ TANCERZ czy INFORMATYK

Nie rozumiem problemu. Można oczywiście wymagać od pracowników deklarowania co i kiedy zrobią, tylko jaki to ma sens? Żeby ich z tego rozliczać? A co jak w międzyczasie zmienią się założenia projektu? A co jak developer nie będzie miał weny? Nikt nie jest wróżbitą , chyba że ty przed pracą układasz tarota i przewidujesz efekt końcowy. Jakby tak miał wyglądać świat to pan Bóg nie stworzyłby przedłużania sprintu.

@IamJoseMourinho

Ale jak się nie informuje o takich rzeczach, to co, i jedna i druga strona ma się domyślać kiedy będzie robota wykonana?

@Emilia

Wspólczesne środowisko pracy to nie jest 19wieczna fabryka albo PRLowski zakład pracy, gdzie się winduje normy. Jezeli projekt ma wnosić wartość, to nie da się uniknąć różnych zmiennych. Jeżeli ktoś nie rozumie, że obecnie nie wydaje się „poleceń” typu „zrób mi to i to na wtedy i wtedy” to jego miejsce jest w urzędzie miasta, a nie w nowoczesnej firmie technologicznej

Maria
@IamJoseMourinho

przy projektach to w stylu zwinnym ( agile) pracujecie ?

Status Obiektu

Myślę że spoko. Są różne działy. Kilka w Warszawie i kilka w Gdańsku. Miło wspominam ten czas, dużo się tu nauczyłem, nawiązałem kilka znajomości.

@Status Obiektu

To fajnie, że się rozwinąć tam można. A nauczyłeś się jakoś tak przez praktykę, czy profesjonalnie oferują jakieś szkolenia poszerzające kompetencje ?

Ola
@Status Obiektu

Nie ma to, jak pisać własnej firmie dobre opinie dla zamaskowania :D

Staus Obiektu
@Ola

Nigdy nie nosiłem maski, chociaż było mi to sugerowane jeszcze przed pandemią. Do dziś nie wiem czemu.

Status Obiektu
@Ola

Tu Status Obiektu, nie ufajcie tej marnej podróbie Stausowi Obiektu. Tak Ola, z tej strony Zarząd Medicalgorithmics Spółka Akcyjna. Masz nas! Chcemy podbić wycenę akcji komentarzami na GoWorku. Nie wykazujemy skruchy. PS: nie będzie podwyżek

Shon

Pracowałem w firmie blisko 1,5 lata co było zupełną przesadą. Żałuję, że nie podjąłem wcześniej decyzji o zmianie, ale do rzeczy: firma rzekomo nowych technologii bazuje na totalnie legacy kodzie, nie ma mowy o rozwoju w innowacjach, a wprost przeciwnie, bo tutaj się człowiek uwsteczna, co wychodzi na rozmowach z innymi pracodawcami. Szefostwo obiecuje zmiany i wielkie projekty, które tak naprawdę nigdy nie przychodzą. Brakuje profesjonalistów, a także prawdziwych specjalistów od których można byłoby się nauczyć. Załoga to głównie studenci lub osoby świeże na rynku... albo takie, które zupełnie nie wiedzą o co chodzi pomimo doświadczenia w pracy. Istnieją stanowiska, które nie wiadomo po co są, poza piciem kawy i pisaniem firmowych maili, co jest bardzo dziwne w sytuacji, że obecnie firma boryka się z problemami kadrowymi i finansowymi. Podwyżek nie było, od kiedy zostałem zatrudniony. Na ogromny plus zasługuje elastyczność, lajtowa i przyjazna atmosfera, która chyba mnie w głównej mierze trzymała.

Czy w Medicalgorithmics Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Aka

Już nie

Halina
@Aka

Już nie? To znaczy, że wcześniej były w Medicalgorithmicsie? Jakie i dlaczego obecnie ich nie ma? Czy jest szansa na to, że wrócą? :P

@Halina

Kiedyś kiedy była kasa z giełdy i były różne benefity. Teraz lecimy prostą drogą w kierunku bankructwa. Dobre czasy się skończyły. Nikt już nawet nie chce być tutaj prezesem ;)

Magda z Zespołu People&Culture

W Medicalgorithmics funkcjonuje jedynie podstawowe wynagrodzenie. W ramach benefitów firma oferuje prezenty okolicznościowe: upominek dla pracownika z okazji urodzin, prezent z okazji narodzin dziecka, voucher do ekskluzywnej restauracji na okoliczność zaślubin, świąteczne karty podarunkowe, możliwość przebadania siebie PocketECG. W firmie istnieje także możliwość przystąpienia do programu prywatnej opieki zdrowotnej oraz do programu Multisport na wynegocjowanych warunkach (obecnie pracownik pokrywa koszt we własnym zakresie).

Czy Medicalgorithmics Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

gebels

Firma stawia teraz na młodych, niestety.

Magda z Zespołu People&Culture

Oczywiście, mamy w firmie pracowników, którzy jeszcze studiują i jednocześnie godzą to z pracą zawodową. Natomiast to, ilu studentów zatrudniamy jest zależne od naszych potrzeb i mocy. Osoby studiujące to w dużej mierze osoby dopiero wchodzące na rynek pracy i nie zawsze zakres planowanych prac w firmie umożliwia nam zatrudnienie kogoś bez doświadczenia. Jeśli jednak jest inaczej, to jak najbardziej jesteśmy otwarci również na zatrudnienie studentów. Nauczeni też doświadczeniem wiemy już, że aby osoba wchodząca na rynek pracy mogła jak najwięcej czerpać i uczyć się, potrzebujemy zatrudniać też osoby doświadczone, mogące dzielić się wiedzą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnych ofertach, napisz do nas, w jakim obszarze szukasz pracy, a my odniesiemy się konkretnie, czy w danym momencie mamy takie potrzeby i możliwości.

@gebels

Stawiamy na młodych, bo mają niższe wymagania finansowe, są mniej asertywni i łatwiej się nimi manipuluje. Korporacyjne szkolenia łykają jak młode pelikany i można ich formować jak plastelinę. A do tego na początku bardzo się starają, bo myślą, że ktoś doceni ich ciężką pracę i zaangażowanie i dostaną za to awans :-DDDDD

Brzuk
@Anon_MDG

Anon, jakie szkolenia?

Z firmą rozmawiałam 1,5 miesiąca, przeszłam wszystkie etapy rekrutacyjne, zrobiłam prezentację, aby dowiedzieć się na koniec, że jednak nikogo nie potrzebują na to stanowisko..... Zmarnowany czas. Ludzie pracujący w tej firmie są niepoważni i nie mają szacunku do kandydatów przez takie zachowanie. Przestrzegam wszystkich potencjalnych kandydatów przed aplikowaniem do tej firmy! Takie zachowania trzeba nagłaśniać.

Gawron_agile_trueschool
@Kandydat

I to jest właśnie ten osławiony Agile! Problem do rozwiązania którego rekrutowano, zapewne się rozwiązał sam poprzez odejście kolejnych osób, brak kasy albo to, że kierownictwo dokonało zwinnego zwrotu i niespodziewanie poszło w inną stronę. Klasyk - to trzeba szanować. Jak ktoś tego nie rozumie, to faktycznie - nie jest to dobre miejsce dla niego xD

Halina
@Kandydat

A czy mogłabym się od Ciebie dowiedzieć ile jest ogólnie etapów rekrutacji w Medicalgorithmicsie? I jak wygląda każdy z nich?

@Halina

Pierwszy etap to rozmowa telefoniczna z Panią z działu HR, druga to rozmowa video z osobą z teamu plus panią z HR, trzecia to rozmowa video z dyrektorem, czwarty etap to wykonanie prezentacji. :)

Zainteresowana
@Kandydat

Zgadzam się z ta opinia, również bylam na wszystkich etapach, a nawet nie dostałam obiecanej informacji zwrotnej. Nawet jeśli nie są zai nteresowani. Co więcej mi mówiono, że jak najszybciej chca zakończyć rekrutacje a na innych portalach wrzucano dalej ogłoszenie ???? nie profesjonalne podejście nie polecam.

Magda z zespołu People&Culture
@Kandydat

Rzeczywiście taka rekrutacja i taka sytuacja miała miejsce. Chętnie przedstawimy naszą perspektywę, aby przybliżyć szerszy kontekst i zminimalizować ryzyko, że przyszli, potencjalni kandydaci będą podejmować decyzję o naszej firmie na podstawie wybiórczych informacji. W przypadku rekrutacji, o której mowa, wychodziliśmy z założenia, że szukamy osoby na stanowisko Młodszego Specjalisty, z przynajmniej 2 letnim doświadczeniem w obszarze, do którego było planowane zatrudnienie. Niestety otrzymane aplikacje nie wpisywały się w poszukiwany profil. W procesie pojawiły się osoby zarówno z większym doświadczeniem, jak i takie, które takiego nie posiadały. Ze względu na określony i ograniczony budżet, po analizie CV zdecydowaliśmy się zaprosić do procesu osoby bez doświadczenia. Z racji tego, że rekrutacja odbywała się na stanowisko juniorskie, wzięliśmy pod uwagę, że konieczne będzie przeznaczenie znacząco większej ilości czasu na wdrożenie i przekazanie wiedzy, przy czym poszukiwaliśmy osoby, która wykaże się stosunkowo najwyższym poziomem samodzielności i umiejętności. Do procesu rekrutacji zaprosiliśmy 3 osoby, gdzie ostatecznie jedna kandydatka otrzymała zaproszenie do trzeciego etapu, czyli na spotkanie z osobą decyzyjną. W międzyczasie druga osoba zrezygnowała, trzecia w trakcie otrzymała od nas feedback odmowny. Pierwsza kandydatka po spotkaniu z osobą podejmującą decyzję, została poproszona o przygotowanie prezentacji (czwarty etap). Prośba o zrobienie zadania wiązała się z potrzebą otrzymania pełniejszego obrazu umiejętności kandydatki – chcieliśmy zobaczyć, na ile docelowo potrzebne będzie wsparcie członków zespołu z tego obszaru w podstawowych zadaniach. Finalnie, ze względu na małe doświadczenie i niesatysfakcjonująco wykonane zadanie, podjęliśmy decyzję, że nie zaprosimy kandydatki do współpracy. W 90% sytuacjach udaje nam się porozmawiać z zaangażowanymi w rekrutację kandydatami, przekazując decyzję i pełną informację zwrotną. W tym przypadku nie mieliśmy takiej możliwości, Kandydatka w CV umieszczony miała amerykański numer, który nie odpowiadał. Ponieważ nie mogliśmy skontaktować się telefonicznie, Kandydatka otrzymała informację mailowo. Rozumiemy, że nasza decyzja spotkała się z rozczarowaniem i jednocześnie przykro nam, że pomimo propozycji kandydatka nie skorzystała z możliwości porozmawiania z nami telefonicznie. Z naszej strony podsumowaliśmy wewnętrznie rekrutację i według nas zabrakło między nami a kandydatką sprawnej komunikacji zarówno na etapie zlecania zadania (tak, widzimy tutaj, że mogliśmy lepiej wyjaśnić, w jakim miejscu jesteśmy i czego potrzebujemy) jak i na sam koniec, kiedy przekazywaliśmy odpowiedź. Jesteśmy już po rozmowie z osobą, która podejmowała ostateczną decyzję, i wspólnie wyciągnęliśmy wnioski.

Magda z zespołu People&Culture
@Zainteresowana

Dziękujemy za pozostawiony komentarz. Ponieważ przykładamy uwagę do tego, aby wszyscy kandydaci otrzymywali informacje zwrotne, będziemy wdzięczni za zgłoszenie na adres: praca@medicalgorithmics.com, o jaką rekrutację chodzi? W wątku powyżej poruszana była rekrutacja, co do której jesteśmy pewni, że zaangażowane osoby otrzymały feedback. Podanie rekrutacji umożliwi nam zweryfikowanie i nadrobienie zaległości. Jednocześnie informujemy, że wszystkie aktualne informacje o naszych rekrutacjach znajdują się na naszej stronie www, w zakładce kariera (https://www.medicalgorithmics.pl/o-nas/aktualna-oferta/). Jeśli ogłoszenia pojawiają się na innych portalach, to najczęściej są to poza naszą kontrolą automatyczne odświeżenia na bezpłatnych portalach.

@Kandydat

Proces rekrutacji odzwierciedla w dużej mierze to jak się w tej naszej firmie pracuje. Szacunku do Ciebie, Twojego czasu i pracy nie byłoby też gdybyś otrzymała zatrudnienie. To prezent od losu, że się tu nie dostałaś, bo mogłabyś tu utknąć na długie lata tak jak ja. Pracuje tutaj tylko dlatego, że mam ciepłą posadkę i blisko do pracy, a dzięki "Rewolucji Agile" w zasadzie nie muszę wiele robić poza pozoranctwem. Ale nowi kandydaci nie mają tak lekko i czasem trochę im współczuję, kiedy widzę jak się szarpią próbując się wykazać w środowisku w którym wychodzenie przed szereg traktowane jest jak terroryzm. Cynizm i konformizm to 2 najważniejsze cechy jakie są konieczne żeby pracowało się tu przyjemnie.

Diabeł_Cuadrado
@Anon_MDG

Szanuję! Dzięki agile faktycznie jest to dobra przechowania. Można spokojnie przekiblować między jedną a drugą poważną pracą (albo robotą), ale to rozwiązanie raczej dla osób pozbawionych większych ambicji, które traktują ten przystanek w CV jako social. Nie hejtuję takiego podejścia bo to byłaby hipokryzja, ale fakt jest faktem, że dla ludzi, którzy umieją się ustawić to dobre wakacje ;)

KandydatOne

Jak długo prowadzony jest etap rekrutacji po przejściu pierwszego etapu?

B

Przede wszystkim należy rozgraniczyć w firmie 2 wiodące działy: IT i wszystkie inne pozostałe (marketing, badania, HRy, finanse itd.). Między organizacją tych 2 struktur jest przepaść, ponieważ o tyle o ile w IT można spotkać się z jakimś profesjonalizmem zarządzania i autorytetem to w pozostałych niekoniecznie. Działy poza IT są traktowane chyba po macoszemu, jeśli chodzi o jakiekolwiek przywileje, w tym podwyżki, elastyczność, wypłata nadgodzin itd. Tutaj nie ma mowy o większym rozwoju bo praca w zasadzie sprowadza się do ustalonego na początku przyjęcia do pracy tzw. wyrobnictwa, co częściowo powoduje, że stąd ludzie najczęściej uciekają. Firma stawia na młode osoby, co ma swoje wady i zalety. Największą wadą jest to, że takie osoby nie mają większego rozeznania na rynku i godzą się na wszystko (co jest zielonym światłem dla kierownictwa, że może robić wszystko...) i od takich osób nie da się również niczego nauczyć. Kierownictwo poza IT bardzo często mówi jedno, robi drugie, a jeśli jest jakiś problem to zawinił pracownik. Najogólniej firmę mogę polecić na początek kariery, bo dobrze zahartuje i będzie względną pozycją w CV na jakieś 10-12 miesiecy.

Czy w Medicalgorithmics Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Magazynier umożliwia pracę zdalną? Chcę aplikować na ogłoszenie z 4 listopada na Trojmiasto.pl.

Magda z Zespołu People&Culture

Jeżeli chodzi o stanowisko Magazyniera, to obowiązuje na nim podstawowy system pracy – z reguły magazyn czynny jest w godzinach 7:00 – 15:00 i w takich godzinach odbywa się praca osoby na stanowisku Magazyniera. Ze względu na charakter pracy – przyjmowanie i wydawanie towarów, sprawdzanie kompletności dokumentów magazynowych, czy przygotowywanie materiałów pod zlecenia – nie jest możliwa praca zdalna.

Cz

Choć wszystko już zostało napisane, postanowiłem że jednak dodam swoją opinię (po przeszło 2 latach odkąd w Medicalu pracowałem, więc mam nadzieję że część rzeczy jest nieaktualna). Medicala wspominam i będę wspominał bardzo pozytywnie ze względu na ludzi. Co do zarobków, biorąc pod uwagę tempo pracy, również nie byłbym w stanie narzekać, bo były po prostu proporcjonalne do wykonywanej roboty. Benefity, zaopatrzenie kuchni, lokalizacja również na bardzo duży plus. Niestety wszystko co tyczy się właściwej pracy jest na minus - wielokrotnie przywoływany w opiniach przestarzały kod, bardzo rozwleczony proces decyzjny w każdym aspekcie (pomimo wszechobecnego scruma) i ubijanie jakichkolwiek przejawów ambicji by coś zmienić na lepsze. A szkoda, bo idea produktu jest super, a firma dysponuje ludźmi którzy potrafiliby ją przekuć w faktycznie dobrze działający, atrakcyjny produkt, tylko z jakiegoś powodu nie pozwala im się na to.

Alek
@Cz

Dziękuję Ci za ten komentarz i wyważony głos w dyskusji. Dziękuję za wyrażone przez Ciebie uznanie dla współpracowników i dla produktu, oraz dla różnych drobnych udogodnień. Staramy się w miarę możliwości, by okoliczności wokół pracy były tak przyjemne jak to możliwe, choć oczywiście takie rzeczy jak zaopatrzenie kuchni czy lokalizacja straciły na znaczeniu w ostatnich miesiącach, gdy większość z nas pracuje zdalnie. Część rzeczy, które pamiętasz sprzed dwóch lat, udało nam się faktycznie zmienić. Stary kod oczywiście nie zniknął i nawet jeśli dodajemy jakieś nowe kawałki technologiczne do starego kodu, to oznacza to konieczność zrobienia czegoś na styku i w tych mniej przyjemnych miejscach. Jednocześnie uczymy się zarządzać zakresem prac w taki sposób, by sukcesywnie zmniejszać potrzebę modyfikacji starych obszarów i móc realizować bardziej twórcze i satysfakcjonujące zadania. Natomiast przede wszystkim ruszyły prace nad nowymi generacjami produktów, zarówno w sprzęcie, jak i oprogramowaniu, a znaczną ich część robimy niekiedy w niemal całkowitym oderwaniu od starego kodu, w oparciu o nowoczesne technologie: front-end w React, backend w chmurze Azure z użyciem Service Fabric, Service Bus, Blob Storage, AAD, K8S/AKS. Stąd otwarte obecnie rekrutacje na stanowiska takie jak Senior React Frontend Developer, .NET Azure Backend Developer (Senior i Mid), Senior Automation Tester. To, co piszesz o „ubijaniu przejawów ambicji, by zmienić coś na lepsze” jest dla mnie osobiście szczególnie trudne, bo na poziomie intencji i deklaracji nigdy nie mieliśmy intencji ubijania czyjejkolwiek ambicji. Wręcz przeciwnie: podczas rekrutacji do developmentu, zarówno na programistów jak i testerów, szczególnie ceniliśmy i wciąż cenimy właśnie osoby proaktywne, przejawiające chęć zmiany świata wokół siebie na lepszy. Dostrzegam natomiast, że różne aspekty procesu decyzyjnego w firmie, np. przejrzystość priorytetyzacji i podejmowanych decyzji, ich tempo, komunikacja z tym związana lub jej brak, mogły tak być odbierane i mieć takie skutki, o jakich piszesz Ty i inne osoby. Tutaj także udało nam się kilka rzeczy zmienić. Obecnie mamy organizację Product Ownerów, którzy cyklicznie rozmawiają o priorytetyzacji wszystkich inicjatyw, możliwości ich realizacji i zależnościach między nimi. Mamy cykliczne review, w których biorą udział zarówno developerzy, jak i przedstawiciele klientów (w szczególności naszego kluczowego partnera i spółki zależnej, Medi-Lynx), co pozwala wszystkim złapać i w ten sam sposób zrozumieć kontekst wykonywanych zmian i planów na przyszłość, tak technicznych jak i biznesowych. Dostaliśmy informację zwrotną od partnerów w USA, że dostrzegają poprawę w jakości i przewidywalności cyklicznego dostarczania przez nas zmian. Po obu stronach oceanu dążymy też z coraz lepszymi efektami do bezpośredniego kontaktu zespołów scrumowych z lekarzami i pielęgniarkami, korzystającymi z naszego systemu. Zrobiliśmy więc pewne postępy, a jednocześnie jesteśmy świadomi, że wciąż sporo pracy przed nami. Chciałbym jednak jasno podkreślić jedno: cenimy sobie ambicję i jest naszym celem stworzyć w firmie przestrzeń na to, abyśmy wszyscy mogli te ambicje realizować, tworząc i dostarczając wspólnie wartościowe, innowacyjne produkty. Tyle ode mnie. Jakbyś chciał pogadać bardziej bezpośrednio, to jest jakaś szansa, że masz mój numer telefonu – albo odezwij się po prostu na LI :) Serdecznie pozdrawiam, Alek Kowalski, Wicedyrektor IT

Zostaw merytoryczną opinię o Medicalgorithmics Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Medicalgorithmics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Medicalgorithmics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medicalgorithmics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Medicalgorithmics Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Al. Jerozolimskie 81
    02-001 Warszawa

Medicalgorithmics Sp. z o.o.