Opinie o EC Engineering w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy EC Engineering. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w EC Engineering na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EC Engineering w Kraków

W ec przepracowałem lekko ponad rok i wypowiedzenie złożyłem bez najmniejszego sentymentu do czasu poświęconego na projekty i współpracowników. Firma ma znamiona typowego korpo w którym pracownik jest maszyną do wykonywania zadań. Porównując do dwóch poprzednich firm i obecnej, w ec przyrost wiedzy, umiejętności, kreatywności był najmniejszy a kreatywności to nawet ujemny. Szybko wyszło na stół że firma szufladkuje pracownika w wąskiej specjalizacji co mi się nie podobało, jakbym chciał pracować z maszynami to robiłbym na linii produkcyjnej. W firmie można zauważyć dwa główne kanony pracowników, stażyści i seniorzy. Gwoździem do trumny o mojej decyzji były drobne detale które dają ogromny niesmak np: - używane myszki i klawiatury po poprzednich pracownikach które są brudne (charakterystyczny brud od potu) - trzeba sobie samemu wyczyścić i to jest po prostu obrzydliwe że firma tak wita nowego pracownika. - czajniki z ogromnymi nalotami kamienia, - ciągłę naprawienia jednego z ekspresów zamiast go w końcu wymienić na nowy - owocowe dni, czyli najtańsze jabłka i twarde gruszki, ale szczytem śmiechu była 1 łubianka truskawek na 100 pracowników, już nie wspomnę że 2 lub 3 razy spotkałem się z tym że owoce były pokryte pleśnią - takie owoce kosztują nic a jednak zapadają w pamięć - źle działająca klimatyzacja - brak ścianek oddzielających w łazienkach przy pisuarach + fakt tego że w tych łazienkach często nie działa wentylacja i śmierdzi. - openspace w którym jest głośno a receptą firmy na problem było wprowadzenie godzin ciszy Nikogo już w korpo nie powinien dziwić system monitoringu aktywności pracy, ale słyszałem od znajomych z sąsiedniego działu że testowane jest codzienne spowiadanie się z wykonanych prac z dokładnością do 30 minut - każdego dnia! Na pozór fajna firma po jej poznaniu okazuje się że nie ma za grosz zaufania do pracownika więc ja nie miałem za grosz do niej szacunku i poszedłem do konkurencji. Projekty w EC sa ciekawe jeżeli się je robi pierwszy raz, brakowało mi spotkań na burze mózgów, ale zadania które były rozdzielane nie należały to szczególnie wymagających. Zarobki z EC są umiarkowane, na start można dostać okolice średniej krajowej a po 3 miesiącach +10-15% potem na więcej nie doczekałem, ale z tego co podpytywałem to dopiero przy zmianie nazwy stanowiska się dostaje podwyżkę ( a czas to różnie, jedni po 2 latach, inni po 4). W każdym razie na tym samym stanowisku u konkurencji dostałem blisko 20% więcej pensji oraz nie oszczędzają na rzeczach wymienionych powyżej. EC fajna firma na start po studiach, ale stażyści nie siedźcie tam za długo bo świat ma o wiele więcej do zaoferowania niż EC

Jaki jest Twój dział jeśli można spytać? Mnie montaż interesuje tym, że w ofercie nie podają jakie są godziny pracy i tym podobne, to teraz nie wiem jak tutaj z niej rozliczają? Czy to także od lokalizacji może zależeć tak w ogóle?

Pawelek

Firma, w której współpraca i wsparcie kierowników nie istnieje. Stałe spychanie obowiązków na inne działy i wzajemne obwinianie się. Kierowników interesuje tylko swój własny interes i nie zapewniają żadnego wsparcia swoim pracownikom, którym stawiane są często przesadzone wymagania (zwłaszcza w dziale zakupów). Dość gęsta atmosfera odkąd pracownicy coraz chętniej uciekają z tego miejsca :) Szkoda czasu na spędzenie w tej firmie choćby kilku miesięcy, zwłaszcza ze opcje rozwoju praktycznie nie istnieją. Ciągły stres i myślenie o pracy po pracy jak i brak szacunku do czasu wolnego pracownika (np. dzwonienie do pracowników po godzinach pracy czy na urlopie, a także pretensje gdy pracownik chce wziąć dzień wolny). NIE POLECAM NIKOMU, chyba ze ktoś ma ochotę na zniszczenie sobie psychiki w łatwy i szybki sposób :)

@Marina

Mam na myśli to że firma zwalnia masowo. I produkcja i biura. Teraz to już ludzie sami uciekają bo ileż można pracować za 3 osoby za tą samą kasę i bez premi.

Czy jak pracuje się tu jako Senior Project Manager to jest jeszcze jakaś przestrzeń na awansowanie na lepsze stanowisko? W ofercie internetowej jest podane, że dają duża możliwość rozwoju zawodowego. Ale z seniora to na jaką posade można awansować? A może ten rozwój to tylko chodzi o szkolenia, kursy itd.?

QW

Ile kierownik wyciąga to nie wiem, ale stażyści startują od minimalnej. Paca start między 6 a 9 +8h. Kieras w EC to taki posłaniec między młotem a kowadłem, czujesz że masz jakiś projekt ale tak naprawdę jesteś tylko pośrednikiem którego można łatwo wyrzucić. Rotacja kierasów w EC jest przeogromna

Nick Nowy wpis

Hej, podasz jakieś przykładowe sytuacje które na to wskazują? Bo chciałbym się przyjąć do firmy, ale nie na takich warunkach. Co jak co, ale szacunek każdemu się należy. Chodzi ci o te masowe zwolnienia, o których było tu wspomniane w grudniu? Czy coś innego całkowicie masz na myśli?

to jak to jest, ludzie częściej sami decydują się na odejście czy to jednak Pracodawca dziękuje za współpracę? Widzę po opiniach, że ktoś pisał o tym, że Kierownicy chyba są zmieniani i do raczej z decyzji firmy? Dlaczego? i jak z innymi stanowiskami to wygląda?

M. Nowy wpis

Po masowych zwolnieniach przez pracodawcę na każdym szczeblu to tam raczej nie ma już kogo zwalniać.

To co podają w ofercie pracy w ogólnie nie pokrywa się z rzeczywistością. Dział "leń" skrupulatnie podkręca normy i wymagania, milion wskaźników kpi - o których od jednego z kierowników słyszałem że nic to nie wniosło ale zarząd kazał robić. Najśmieszniejsze jest bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, ta firma trzyma się na stażystach którzy za (usunięte przez administratora) odwalają robotę, którą seniorzy kontrolują i poprawiają. Oczywiście nie zawsze, ale w większości przypadków tak to wygląda

@były pracownik

Serio z tymi stażystami? Ale to taki stażysta to, na jakiej umowie pracuje i przez jaki czas? I taki staż trwa latami, czy kilka miesięcy i potem taka osoba jest zwalniana? Stażyści dostają potem jakąś normalną prace i etat, czy zwalniają?

byly pracownik
@Karolina

Stazysci zazwyczaj dostaja uop po skończonych studiach, znam osoby które 2 lata siedziały na stażu na pensji o 1/2 mniejszą od mojej. W tej firmie trzeba się postarać aby zostać wyrzuconym, robią dość dobrą selekcję na starcie i nie zatrudniają ludzi co do których mają wątpliwości. Imho firma warta pracy, bo można się dużo nauczyć i dość szybko, ale po 6mc szukałbym lepiej płatnej roboty

@byly pracownik

Czemu te warunki nie idą ze sobą w parze? Ja akurat ofertę dla technologa widziałem, aktualnie na pewnym portalu wisi. Sugerujesz tym samym, że kokosów nie mam co się spodziewać? Ciekawi mnie jak docelowo mają wyglądać przyszłoroczne warunki. na takim przełomie cokolwiek się zmienia? myślicie, że kiedyś kasa będzie większa czy raczej zawsze chętny się znajdzie na robotę?

QH

Bizraport, wpisz sobie firmę EC i sprawdź jej wyniki finansowe, suma mówi sama z siebie.

@QH

No dobra a ile kierownik projektu zarabia? Piszecie tak o finansach tutaj w wątku to może się orientujecie? Wystawili teraz ofertę bez widełek a jestem ciekaw kwot. Mam doświadczenie chce przyrównać warunki

QW

Czy w EC Engineering obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Specjalista Ds. Zakupów umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 27 października na Lento.pl.

Inż
@były pracownik

A można złapać w firmie jakieś certyfikaty lub inne kursy za darmo i bez lojalek? Sa jakies plusy dla ktorych sie tam zatrudniłeś? Mozna brać laptopa na mieszkanie i pracować zdalnie? Były jakieś podwyżki inflacyjne pensji? Mówisz że awans po 2 do 4 lat a to jest gdzieś zdefiniowane co trzeba zrobić aby go dostać? Jak wygląda rekrutacja?

Maszynista
@Inż

1. nie 2. trzeba z czegoś żyć. 3. nie ma laptopów, łączysz się z prywatnego na zdalnej pracy - działa to bardzo średnio. 4. nie 5. nie 6. 1 etap z hr gadanie o niczym, 2 etap z kierownikiem gadanie techniczne, jak nie spałeś na studiach to ogarniesz bez problemu.

ODDZIAL W PODLEZU to kpina. Ludzie bez kwalifikacji na stanowiskach kierowniczych. Niektorzy mysla ze wchodzac w (usunięte przez administratora) daleko zajda, wczesniej sie zajada. Atmosfera w firmie taka że zygac się chce. Zostały same fałszywe twarze. Dosłownie! Nie polecam nawet na chwile. Nie warto.

Firma bez szacunku do pracowników, zlecanie zadań prywatnych przez kierowników pracownikom. Dzwonienie po nocach i pretensje jeśli się nie odbiera. Działania (usunięte przez administratora)na porządku dziennym. Brak kompetencji u kierowników szczególnie w przypadku działu zakupów. Praca w Ece to strata zdrowia psychicznego i fizycznego. Nie polecam, jest wiele innych miejsc gdzie zadbają o Wasz rozwój

Jagna

Z tym numerem telefonu to zawsze musisz go podać? Są stanowiska bardziej samodzielne gdzie ten kontakt nie jest tak potrzebny? I na tym (usunięte przez administratora) zakupów co się dzieje, że tak go oceniasz? Nie ze do niego chciałam akurat aplikować, ale i tak warto wiedzieć.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie EC Engineering?

Pawelek

Jeszcze pracownik
@Pawelek

Całkowicie się zgadzam. Szukają pracowników na chwile a potem na koniec miesiąca masowe zwolnienia.

Marina
@Jeszcze pracownik

Mówiąc o masowych zwolnieniach chyba nie nawiązujesz do tego, że ludzie sami rezygnują? Czy firma zwalnia z jakiegoś powodu? Mówisz o produkcji czy biurze? Brzmi to niepokojąco dla mnie, bo chciałabym się zatrudnić, ale wolę na dłużej się załapać.

Januszex
@Marina

Ta firma oferuje wyłącznie lokalizację. minął rok od kiedy się zwolniłem z EC i mam teraz dosłownie każdy etap pracy lepszy, ciekawsze zadania, mniej pracy i prawie 2x większa pensja. EC to poczekalnia aż się trafi coś lepszego a musisz pracować

@Marina

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie EC Engineering? 10 maja na portalu Lento.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Ślusarz. Ktoś z Was aplikował?

Zuzanna

w ogłoszeniu na inżyniera sprzedaży jest wzmianka o systemie premiowym ale w sumie to bez żadnych szczegółów. Może ktoś prosze mi go przybliżyć? Też widzę że oferują dofinansowanie do szkoleń i kursów czyli ile % dopłacają? I na jakie kursy można liczyć w razie czego?

@Zuzanna

System premiowy jest ustalany indywidualnie. Szkolenia finansujemy w 100%. Wszystko zależy od potrzeb firmy i pracownika. Pozdrawiam, Dział HR

Bożena
@Dział HR

Jakie na chwilę obecną są potrzeby firmy? Na jakie stanowiska jest zapotrzebowanie? Co do premi, co to za przepisy? Każdy może mieć do nich wgląd?

pociągowiec
@Bożena

zasady premiowe sa takie ze jak będziesz zasuwać szybciej i wyrobisz kilka godzin mniej niż budżet przewidywał to dostaniesz od tego mały procent. Brzmi fajnie, ja dostałem kilka razy w tym januszexie premię w okolicach 100zł ale szczytem był bonus 10zł. Ta firma to dno porównując do innych na rynku.... Oszczędzają na wszystkim np system premiowy za polecenia jest w okolicach 200zł. gdzie creadis ofertuje 3000zł

@pociągowiec

Premie za polecenie pracowników to kwota 1000zł.

Smieszek

W sumie smieszna firma. Jesli komunikacja w firmie wyglada tak jak doswiadczylem tego podczas rozmowy to gratuluje xd Aplikowalem na konstruktora na armii krajowej a rozmowe mialem w podlezu na stanowisko inzyniera produktu ktory mial zakres obowiazkow podobny do project menagera+ technologa+5%konstruktora i praca w podlezu. Po zapoznaniu sie z przyszlym stanowiskiem i obowiazkami podziekowalismy sobie za krotka 10 minutowa rozmowe. Rozmowa jak najbardziej pozytywna aczkolwiek nikt z nas nie wiedzial co sie odwala i o co chodzi xD

Na rozmowie kwalifikacyjnej pytania były nie wiadomo skąd wzięte. Chodziło o rysunek techniczny, wytrzymałość materiałową i materiałoznawstwie.

Bart
@Andrzej

Jakie np?:-)

Arek
@Andrzej

Przecież to jest biuro projektowe, co mieli pytać ?

Nie polecam. Zarobki pracownika inżynieryjnego w Krakowie max 4500zł netto, przy czy duża presja i tempo. Nie ma szacunku i chęci utrzymania pracownika, wypożycza się do innych firm, często wymagając dalekiego dojazdu. Ogólnie bardzo kiepsko, co coraz częściej zauważam jest specyfiką polskiej firemki prowadzonej przez jakiegoś profesora.

Irena
@były pracownik

Nie da się wybić ponad te 4,5k np premiami? A jak rzuca pracownika w inne, odległe miejsce to chociaż zwracają za dojazd?

Dżon

Cześć, czy ktoś może udzielić mi informacji o pracy w zakładzie w Podłężu? Chce aplikować na stanowisko Serwisant - Lider Serwisu, czy uczciwie płacą za pracę, jak z premią, jak kadra kierownicza itp niezbyt dużo tu opinii, więc zakładam, że chyba raczej jest tu spoko.

Slabo
@Dżon

Nie polecam dużo nerwowki i chaosu

Zuzanna
@Slabo

A ta nerwówka to z czego się bierze? Za dużo rzeczy się psuje i cały czas trzeba coś serwisować czy o co chodzi?

Umowa o pracę czy B2B - co się bardziej opłaca w firmie EC Engineering? Jaką formę zatrudnienia wybierałeś/aś?

Xd

W firmie EC Engineering najlepszą formą zatrudnienia jest wybrać inną firmę. Dziękuję za uwagę.

Zofia
@Xd

No widzę że przekaz dość znaczący ale fajnie jakbyś to poparł jakimiś argumentami. Czemu inną firmę? Stawki lepsze czy coś innego ma wpływ na to że radzisz wybrać konkurencję?

Kolomolo

Firma w sensie biuro wygląda bardzo dobrze, rekrutacja w miare ok, pierwsza rozmowa taka wstępna, a na drugiej testy- do ogarnięcia. Niestety pomimo zapewnień działu HR i osoby na stanowisku managera brak informacji o decyzji jaką podjeli wobec mojej osoby. Uważam, że takie informację powinny być przekazywane kandydatom no ale cóż... widać że w Polsce to się długo nie zmieni.

@Kolomolo

Na odpowiedź zwrotną czeka się około 2 tygodni.

Zofia
@Dział HR

Czyli ona się pojawia w każdym przypadku, nawet jeśli nie zostało się przyjętym? Z ilu etapów w ogóle składa się rekrutacja i jak długo cały proces trwa?

Czy w firmie EC Engineering można przejść z umowy o pracę/zlecenie na B2B? Czy ktoś tak zrobił?

Tak oczywiście jest taka możliwość :) Pozdrawiam, Dział HR

Dorota
@Dział HR

I wtedy jakoś zmienia się wynagrodzenie czy ogólnie warunki, na jakich odbywa się praca? Proszę o pilną odpowiedź.

Ale czemu tak uważasz? Słabo zarabiasz czy o co chodzi?

Iza

często na fb widzę ogłoszenia o pracy w oddziale w Podłężu, czemu ? widziałam tez ze robia na 2 etapie rekrutacji jakiś test wiedzy, to jaki on jest to od stanowiska zależy czy wszyscy mają taki sam ?

@Iza

Test wiedzy/zadanie rekrutacyjne jest zależne od stanowiska na jakie aplikuje kandydat. Pozdrawiam, Dział HR

Zostaw merytoryczną opinię o EC Engineering - Kraków

• Jak się pracuje w EC Engineering?

Zobacz opinie na temat firmy EC Engineering tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EC Engineering?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EC Engineering?

Kandydaci do pracy w EC Engineering napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EC Engineering
2.3/5 Na podstawie 209 ocen.

EC Engineering