Opinie o Cykoria S.A. w Wierzchosławice

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Cykoria S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Cykoria S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja słodyczy i przekąsek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cykoria S.A. w Wierzchosławice

Procencik

Tak to już bywa jeden drugiemu wrogiem nie ma już koleżeństwa w zakładzie tak to jest jak zarabia się mało a inni kombinują wtedy każdy poda każdego do skarbówki

Przepisy

Kontrola zwolnienia lekarskiego może być realizowana przez ZUS lub pracodawcę w miejscu zamieszkania lub czasowego pobytu pracownika, w drugim miejscu pracy lub miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli pracodawcą jest osoba fizyczna, uprawniona jest do osobistej kontroli. Może także zlecić tę funkcję innemu pracownikowi, na przykład komórce kadrowo-płacowej. Do przeprowadzenia kontroli prawidłowości korzystania ze zwolnień lekarskich jest uprawniony pracodawca, który: - wypłaca wynagrodzenie za okres niezdolności do pracy z powodu choroby na podstawie art. 92 kodeksu pracy. Może prowadzić tę kontrolę nawet w przypadku, gdy nie jest zobowiązany do wypłaty zasiłków, - ustala uprawnienia do świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w przypadku choroby i macierzyństwa oraz wypłaca je ubezpieczonym zgodnie z ustawą o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w przypadku choroby i macierzyństwa, jeśli zgłasza powyżej 20 ubezpieczonych do ubezpieczenia chorobowego. Przed osobą przeprowadzającą kontrolę pracodawca wystawia imienne upoważnienie, które powinno być łączone z legitymacją pracowniczą lub dokumentem tożsamości. Numery tych dokumentów powinny być zawarte w upoważnieniu. ZUS przypomina ważne daty dla przedsiębiorców ZUS przypomina ważne daty dla przedsiębiorców zobacz również Ważne jest, aby kontrole były wykonywane według potrzeb bez wcześniejszego ustalania stałych terminów. Mogą być wzmożone w okresach, gdy zauważalnie wzrasta liczba pracowników korzystających ze zwolnień lekarskich.I to na tyle

WKS zwana śnieżka laborantka

Na umowie 16 zł brutto potem premia dodatkowe czynności itp system 3 zmiany otrzymasz najniższą krajową 3270 minus autobus 190 i Ubezpieczenia Warta ponad 70 zł czyli na konto 3000 zł dopłata do brutto DO TEGO 900 ZŁ HAHAH ŻENADA do godzin nocnych liczą 16 zł plus dodatek ale się to zmieni bo PIP już wie o tym laborantki wysłałaly kwitki wypłaty więc nie polecam ogólnie ZAKŁAD BEZ PRZYSZŁOŚCI 1 elektronik reszta się ZWOLNIŁA halowe masakra tylko (usunięte przez administratora) innym ale to też się zmieni bo poszły e-maile do kontrolingu co robią w pracy spanie kawki (usunięte przez administratora) na urlopach godzinach itp zweryfikują to szybko bo Prezes nie lubi jak go okradają,Co jeszcze talony po 300 paczki jak masz dzieci

Matematyk

Czy Wy serio jesteście tacy (usunięte przez administratora)?! Podnoszą akord a wypłaty w miejscu!!! Wasz akord jest tylko podnoszony żebyście luki wypełniały na magazynie !!!

Wieś na literę K

K to nie wieś to stan umysłu Apel do kontrolingu kto płaci dodatkowo za godziny jak kopią groby a to panie prezesie (usunięte przez administratora) PANA cza to sprawdzić

Czy kandydat na stanowisko ELEKTRYK (NR 2000) w firmie Cykoria S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Leszno

Możecie opowiedzieć co się dzieje teraz na serwisie? widziałem, że miesiąc temu oferta wygasła, nie wiem czy mam żałować, że nie zdążyłem? Piszą o możliwych nadgodzinach, zastanawiam się na ile są teraz nieograniczone?

Joasia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Hej wszystkim Są jakieś informacje na temat bonów? Czy paczki na święta w Wielkanoc też są czy tylko Boże Narodzenie

Spec
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Ktoś wypowie się na temat pracy w dziale handlowym? Jaka jest atmosfera i ogólne warunki pracy :)

Tik Tak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Zbliżają się święta, więc na ile możemy liczyć? Covid się skończył więc talony powinny wrócić do minimum 600,- jak uważacie ?

Na razie to pytania będą, bo piszesz w sposób niezrozumiały. Co to znaczy, że nadgodziny mają być płacone od stawki godzinowej? A jaką macie stawkę godzinową, od tego zacznijmy? I nie rozumiem tego "od". Pracodawcy płacą x zł ZA godzinę, a nie stawkę od stawki. Tak że jakbyś mógł wyjaśnić. Plus co ma inspekcja do 30 proc. więcej za godziny nocne?

Beata

Stawkę mam 16 zł brutto na godzinę tak jak każdy tyle na umowie mam.Ile powinno być według najniższej krajowej netto za godzinę pracy w nocy?

Dorian

Raczej 20% powinno być

J. P

Mam pytanko wiadomo już czy będą premie talony na święta?

Juras Ogóras
@J. P

Dla dzieci będą słodycze a talony to jeszcze nie były wywieszone mam przejście jak wrócę do pracy to napisze jaka kwota

Ryży

Masakra 300zl na święta za ciężki rok pracy

@Ryży

No faktycznie 300 zł. Wstyd dla zakładu. Przecież socjal jest spory....na cały rok.

Znajomy

Żeby na taczce wywieźli tą babę E. K. Zero szacunku do człowieka, pamiętaj ze jest to mała wieś i każdy się zna. Zapomniała jak sama byla zwykłym pracownikiem. Teraz dostała się do koryta i się wywyższa…(usunięte przez administratora)

Ewa OK
@Znajomy

Dzień dobry Choć nie odpowiadam nigdy na krzywdzące i niesprawiedliwe komentarze to tym razem zrobię wyjątek. Jedli chodzi o mnie to mogą państwo mieszać mnie z błotem-nie wzrusza mnie to. Jednak jeśli dotyka to moich bliskich to już inna sprawa. Proszę o nienaruszanie mojej sfery prywatnej. Niech każdy zajmuje się swoim fyrtlem. Druga sprawa drogi "znajomy", który nie masz nawet odwagi się przedstawić.... Nie dostałam się do koryta....ciężka praca i poświęceniem awansowałam. Wspólnie z kilkoma współpracownikami z Cykorii robimy wszystko żebyś Ty "życzliwy znajomy" miał do 10 każdego miesiąca wypłatę. Patrzysz tylko ze swojej perspektywy drogi ktosiu...a czasem warto po prostu pomyśleć jak bardzo tymi obraźliwymi wpisami krzywdzisz moją rodzinę. Nie bronię nikomu awansu zawodowego....każdy może to osiągnąć ciężka praca....lepsze to niż obwinianie całe życie całego świata za swoje niepowodzenia. Pomyśl człowieku zanim następnym razem napiszesz takie bzdury. Życzę lepszych dni... Pozdrawiam

obserwuje
@Ewa OK

"Wspólnie z kilkoma współpracownikami z Cykorii robimy wszystko żebyś Ty "życzliwy znajomy" miał do 10 każdego miesiąca wypłatę" - brzmi jak żart, naprawdę. Czyli pracownicy na produkcji nie zarabiają na tą firmę tylko "Wy"? To firma ma jakiś inny dochód, którym opłaca pracowników fizycznych? Naprawdę... schowajcie proszę pychę do kieszeni i traktujcie ludzi równo. Wypłata 10go to tzw. psi obowiązek, a nie przywilej pracodawcy, tak jak pracownika obowiązkiem jest praca. Kiedyś w tej firmie nikt się nie martwił czy 10go będzie wypłata na koncie, bo to było oczywiste. Teraz jak rozumiem Pani wypowiedź jest inaczej?

Znajomy
@Ewa OK

Ciężka pracą ?? Ręka rękę myje i taka jest prawda ! Co Ty robisz ze pracownicy maja wypłatę ? Każdy przychodzi do pracy i pracuje sam na siebie…Ty kobieto tylko chodzisz i obserwujesz, na mnie nie pracujesz. Do Twojej rodziny nie dotykam, to nie ich wina…Nie Pozdrawiam.

Dokładnie tak..
@obserwuje

Jeszcze chwila i garstka pracowników która została zacznie sama się zwalniać,nie wspominając tych którzy odejdą na emerytury.Zamiast zająć się poprawą jakości produktów,dobrą reklamą,szukaniem nowych dróg zarobku i innymi rozwiązaniami dobrymi dla firmy...gnębią pracowników,sieją zamęt.Nikt nie pracując bezpośrednio na produkcji nie ma pojęcia o jej przebiegu,gdzie jest brud,pył który wżera się wszędzie i który się wdycha,nie pomyślą że trzeba wyjść do toalety,napić się do dystrybutora bo piekielnie gorąco a przy sobie,nie wolno niczego mieć.Że stoi się albo chodzi w tych warunkach 8 godzin,bolą kończyny,stawy,robią się żylaki i długo można by jeszcze pisać. To duże tereny,które trzeba też ogarnąć,wyszorować podłogi,ściany... Jest coraz mniej pracowników którzy uczciwie pracują,nowi uciekają a tych niewielu,którzy trwają wiele lat zamiast docenić traktują coraz gorzej.Nawet tak proste dla nich prace trzeba umieć wykonać i być wszechstronnym na każdym stanowisku,tylko co oni o tym wiedzą ??? Za chwilę nie będzie miał kto pracować,w takich warunkach nikt nie ma motywacji...

Wiesław
@Znajomy

Ciężka pracę to mają tak naprawdę pakowaczki tylko bo muszą wszystkiego pilnować bo mechanicy i panowie z produkcji mają wszystko gdzieś. Muszą pilnować papieru do pakowania, ważyć, pilnować palety bo panowie zajęci, żeby maszyna się nie zepsuła dosłownie wszystko u stoją na nogach 8 godzin a panowie siedzą na telefonach poukrywani kawki herbatki i czy to jest normalne?

A...
@Dokładnie tak..

Zgadzam się z tobą. Nikt z nowych pracowników nie będzie wszystkiego tam robił za najniższą. Stary pracownik zostanie,ale dla większości nie ma żadnych perspektyw ani celów,tylko wykorzystywanie i wykańczanie fizyczne....

Susz

Owszem byłaby dobrym samodzielnym kierownikiem. Bardzo dużą wiedzę nabyła przez ten okres i chcielibyśmy żeby wróciła do nas. Tylko co my możemy zrobić aby wróciła :(?

@Susz

Chyba cos mi umknęło w tym całym wątku. Kto przemawia za stwierdzeniem „chcielibyśmy”? który dział? Generalnie jeśli o powroty byłych pracowników chodzi to są z nimi jakieś problemy?

Faktycznie ludzie pracują tutaj do samej emerytury? O jakich stanowiskach przy tym można przeważnie myśleć? i co wynika z takiej przykładowej długości samego stażu pracy?

Zośka

Mi jako doświadczonej pracownicy która pracuje tutaj za długo na samą myśl nasuwa się że człowiek pracuje tutaj z czystej głupoty.

Zośka

Ooo
@Zośka

Z czystej głupoty? Możesz to jako wyjaśnić? Skoro pracujesz tu od lat to pewnie można wiele się dowiedzieć na temat warunków pracy ale także tym jak się zmieniały w czasie? Co mimo wszystko tak bardzo nie zniechęca, że wciąż można pracować?

BezNicku
@Zośka

Droga Pani Zosiu.. pisze Pani , że po wielu latach pracy , stwierdzić może że wyłącznie z czystej glupoty w tej firmie się pracuje .. Otóż proszę mi napisać co takiego złego się tu dzieje? Gdzie jest lepiej ? W markecie na kasie ? W piątek, sobotę i w handlową niedzielę? Czy może w hotelu jako sprzątająca pokoje po miłosnych schadzkach ? Bo z tego co wiem, to najniższą krajową dają wszędzie równo. Tutaj ma Pani grafik ustalony ,nikt nie zabiera Pani wolnego , wyplaty na czas i zusy odprowadzone.. Liczni na L4 siedzą więcej niż w innych zakładach jest tolerowane !! Wiec co jest głupotą? Na lepsze stanowisko składa się wykształcenie, umiejętności i kreatywność, więc niech usiądzie sobie Pani .. spokojnie przemysli czy kiedykolwiek szukała Pani innej pracy z efektem , bo skoro nadal tu Pani jest to chyba tak i wygodnie i dobrze . Mam nadzieję że zakład będzie prosperował tylko lepiej i żeby Pani nie musiała szukać pracy tam gdzie nie będą Pani chcieli . ... teraz stwierdzi Pani że pisze broniąc zakładu bo jestem osobą z wyższego stanowiska ? Otoz nie .. jestem zwykłym szarym pracownikiem. Ale wiem co znaczy nie mieć pracy i nie mieć na chleb. Dlaczego nie szukam pracy gdzieś indziej? Bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a najniższe krajowe wpływają na konto takie same . Nie jeden już poszedł niby do lepszej pracy i wrócił. A ci co nie wrócili? Może kilkaset złoty mają wiecej , ale zapewniam że stracą to na dojazd. Pozdrawiam.. życzę więcej uśmiechu .. i do zobaczenia w pracy :)

Poważnie cos takiego miało miejsce? Często to się zdarza? I co na to pozostali? Jakby nie patrzeć ostrzegasz a zastanawiam się czy nie jesteście po prostu już dogadani ze sobą w tych kwestiach? Pracownicy to akceptują?

Prawo Pracy

Od stycznia pracownicy z umową o pracę mogą spodziewać się zauważalnej podwyżki minimalnego wynagrodzenia. Pensje wzrosną z obecnych 3600 zł brutto aż na 4242 zł brutto! Osoby pracujące na umowę zlecenia również odczują wzrost, gdyż stawka godzinowa podskoczy do 27,70 zł. To nie koniec, bowiem w lipcu 2024 roku planowane są kolejne podwyżki, podnoszące minimalne wynagrodzenie do 4300 zł, a stawkę godzinową do 28,10 zł. Wyższe świadczenia dla pracowników W nowym roku wzrosną różnego rodzaju świadczenia dla pracowników. Kwoty odpraw z tytułu rozwiązania stosunku pracy, odszkodowań za (usunięte przez administratora) czy naruszenie zasady równego traktowania nie mogą być niższe niż 15-krotność minimalnego wynagrodzenia. Dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych wzrośnie do 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzeni

Firma robi nam szkolenia super dzięki temu zdobywamy uprawnienia lepiej pracujemy ale mam żal dlaczego w trakcie naszych szkoleń 4h 8 h nawet wody nie dostajemy do picia a chodzą słuchy że teraz będziemy mięli menagerki hehe które na szkoleniu maja kawę ciasto obiad a zwykły robol kubek wody z maszyny.W globalnej firmie menager powinien mieć wykształcenie znać angielski a te nasze słabo piszą słabo liczą może kurs na baristę bo kawę piją plotkują ciasto i nic nie robią.Pytam czy pani menager ma choć mature?Czy gimnazjum może zawodówkę?Moze to szkolenie z podstaw matematyki i obsługi komputera?Kierownik powinien mieć wykształcenie wyższe czy któraś z pań ma?Jak tak to proszę pisać która?Pozdrawiam menagerki bez wykształcenia wyższego

Nie wiem czemu tu o jakichś dronach zaczął się temat ale możecie na boku napisać mi jak pracuje się tutaj teraz elektrykom? : ) po prostu widziałem ofertę sprzed paru miesięcy w internecie od pracodawcy, wtedy chyba trzech ludzi potrzebowali. Nie widziałem by było wymagane doświadczenie wiec jak kandydaci są ogólnie weryfikowani? I czy polecacie by ewentualnie się zgłosić jak będą szukać?

Wierny słuchacz

Drogie Panie i drodzy Panowie. Co to za blond Pani w kamizeleczce chodzi po całym zakładzie pisząc i dzwoniąc ciągle korzystając z prywatnego telefonu dzwoniąc lub pisząc esemesiki ? Jesteśmy w pracy czy gdzie?

Szukam pracy

Mam pytanko czy potrzebujecie do pracy w ochronie?

John Rambo
@Szukam pracy

Musisz spytać na bramie.Konkurencja jest duża większość jest po oddziałach Grom pełny profesjonalizm.Do tego musisz mieć pozwolenie na broń dobrze władać nożem.Testy sprawnościowe co 6 miesięcy .Uprawnienia na alkomat.Mile widziany kurs na telefon pani M szefowa wszystkich szefów ma ten kurs plus znajomość terenu mieszka w Wierzchołkach to wszystko wie o ludziach.Uwielbia wypytywać kto jest kto i wydzwaniać na działy zakładu.Pani M to profesjonalizm oczy ma wszędzie marnuje się na zakładzie.Mysle ze mogłaby ochraniać nie tylko zakład ale i całe PGR

Moniuszko

Ciekawy jestem czy PIP będzie zainteresowana naszym zakładem a jest wiele do powiedzenia. No i ciekawe co PIP na talony będzie miało do powiedzenia;)

Zostaw merytoryczną opinię o Cykoria S.A. - Wierzchosławice

• Jak się pracuje w Cykoria S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Cykoria S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cykoria S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 56, z czego 17 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cykoria S.A.
3.6/5 Na podstawie 352 ocen.
  • 15
    88-140 Wierzchosławice