Opinie o Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. w Łomianki

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. w Łomianki

Krzysztog

Nowy wpis08.10.2019 05:12 Posłuchajcie fakt jest taki że ludzi do.pracy niema a tym bardziej mechaników lubiących błoto i smar . Dlatego firma ma problemy z mechanikami i tak faktycznie to już chyba przyjmują jak popadnie bo tak naprawde co obchodzi prowadzacego rozmowe o prace kogo przyjmie on ma zapelnic braki kadrowe i koniec kropka a puzniej jest tak jak jest że ludzie są bez ambicji jak zobaczą bałagan niema co oczekiwać cudów że wszystko zaraz dostaniesz musisz czekać na samochód,narzędzia itp. To jest normalne bo jest mocno rozwinięta biurokracja a fakt jest taki nie inny ze czesc osób z biura to chyba przychodzi wypełnić dzień a nie pomagać. 15 lat temu praca w takiej firmie to dla wielu mechaników praca w CAT to było coś a teraz zwykły zakłada pracy. I nie będziesz pracował w CAT tylko bergeratt monoyeur i tak będzie na umowie.

Mechnik polowy

Zacznę od początku - rekrutacja na mechanika polowego wszyscy mili i obiecują jak w firmie BM jest cudownie i żeby tylko do nich przyjść z konkurencyjnej firmy a tym samym osłabić konkurencję. Początek pracy - nie mam narzędzi przez prawie 2 lata doprosić się nie można - dostaję po kilka kluczy raz na jakiś czas i kilkanaście przecinków - chyba żeby tylko odkuwać z błota maszyny. Szkolenia w firmie - patologia - znudzony prowadzący który tylko ziewa i nic nie przekaże wiedzy - szkoda czasu co mówi w tydzień można przekazać max w 1 dzień. Szkolenie jest max jedno na pracownika w roku czyli 40h a obiecują na rekrutacji że minimum 80h :-(. Jeżeli chodzi o pomoc techniczną - zmień oprogramowanie w maszynie może pomoże. A jak nie to poszukaj w dokumentacji może coś tam znajdziesz a już 15 sorki lecę do domu zadzwoń jutro może coś mi się przypomni. Jak problem lepiej rozwiązać go samemu przeglądając schematy, opisy,itp (warunek trzeba bardzo dobrze znać angielski i dobrze się posługiwać dokumentacją techniczną czyli znać schematy ale na szkoleniu nie nauczą korzystać z dokumentacji). Gwarancyjne części - trzeba napisać dlaczego się zepsuł czujnik - a co ja jasnowidz prześwietlę go (nie działa to nie działa i tyle powinno wystarczyć) niestety trzeba pisać jakieś bzdurne teorie. Pomoc informatyczna - to za dużo powiedziane - człowiek w Poznaniu bez komentarza :-((( Jeżeli chodzi o kolegów w serwisie czyli mechaników w łomiankach spoko chłopaki. Koordynator - nie zaszkodzi nie pomoże. Dyrektor serwisu - niestety nie jest obiektywny. Pensja na poziomie 3-4tyś zależy kto co na początku wywalczy ( i długo nie będzie podwyżki ale obiecują na rekrutacji że co roku będzie - kłamią) płatne nadgodziny , paczki dla dzieci, bilety do kina, grusza i bonus świąteczny w wysokości pensji - to wszystko :-). Jak ktoś chce to jeszcze multi sport, medicover, ubezpieczenie dodatkowe ale bardzo mały zakres obejmuje - niestety Premia kwartalna nie istnieje choć o niej piszą i mówią jak rekrutują. Wyjazdy zagraniczne - szkolenia - tylko dla wąskiej grupy zaufanych - dział techniczny i szkoleniowy Delegacje, jakieś fv za kupione rzeczy - rozliczenie tego graniczy z cudem - najprędzej zapłaci się z własnej kieszeni więc lepiej nic nie kupować, załatwić coś w biurze to też problem - typowe korpo Ogólnie: szkolenia, podwyżki i pomoc techniczna nie istnieje. Najlepszy pracownik to ten który pracuje na własnych narzędziach(!!), wypełnia prawidłowo tabelki i protokoły, nie chce podwyżki, nie ma własnego zdania.

Mechanik

Omijajcie szerokim łukiem ofertę pracy w rejonie Legnica, Lubin, Głogów traficie na Żelazny Most, a tam jest dramat. Atmosfera niezdatna do pracy, (usunięte przez administratora) ze strony starszych pracowników i robienie pod górkę. Do tego jak macie problem nikt wam nie pomoże. Niczego się nie nauczycie. Nikt nie podzieli się wiedzą. Nadgodziny na siłę bo koleś nie ma co w domu robić tylko w robocie siedzieć. Ogólnie dużo obietnic a w rzeczywistości jest dramat. Stanowczo odradzam, jeżeli nie chcecie szarpać sobie nerwów i srogo się rozczarować.

@Mechanik

Mógłbyś napisać, co konkretnie obiecuje pracodawca na stanowisku, które zajmujesz, a jak wygląda to w rzeczywistości? Napisałeś, że warunki są zupełnie inne, także chciałbym, abyś sprecyzował dokładnie, które z nich wyglądają inaczej. Będziesz tak uprzejmy, aby to zrobić? Będę wdzięczny.

@Rafał

Podłączam się pod pytanie Rafała. Chciałbym zaaplikować na ten rejon, ale zacząłem się zastanawiać , piszesz o dramacie , co tam się dzieje ,że nie da się pracować? Nadgodziny na siłę?? Nikt nie może Cię zmusić , może jedynie poprosić, no chyba że jest sytuacja , która tego wymaga.

Worker
@Mechanik

Mechanik, jakie są widełki jeżeli chodzi o podstawę, mam już doświadczenie w naprawach maszyn i chciałbym spróbować swoich sił w wiekszej firmie ale kasa też musi się zgadzać.

@Worker

Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która odpowie na nasze pytania, bo jak widać po opinii, którą zamieścił @Mechanik narodziło się wiele ważnych pytań. Jestem ciekaw, jak to wszystko w rzeczywistości wygląda, więc zachęcam osoby odwiedzające wątek do odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Igor

Firma ma dobra opinię jako pracodawca i pewnie dlatego nie piszecie, że jest dobrze?

Heniek
@Igor

Na stronie internetowej wyglada wszystko pięknie - w środku (usunięte przez administratora) zero procedur z roku na rok jest coraz gorzej. Najgorsze jest to ze managerowie maja w nosie wszystko - zamkną się w pokoju, biorą kasę, NIE DBAJĄ KOMPLETNIE O LUDZI i tylko to ze ludzie są odpowiedzialni firma jakoś ciągnie Najlepsi albo się zwolnili albo zwolnili ich bo się ich boja.

@Heniek

W jaki sposób przejawia się ten brak dbania o pracowników? Twoja opinia jest skrajnie inna niż ta napisana przez Igora, skąd takie rozbieżności? Jak długo tam pracujesz, do kiedy sytuacja zaczęła się Twoim zdaniem pogarszać? Jesteś zadowolony ze swojej pensji, są jakieś regularne podwyżki? Napisz coś więcej na ten temat, widzę że orientujesz się w sprawach firmy więc taki wpis będzie bardzo cenny dla wszystkich odwiedzających ten wątek.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. na stanowisko Doradca Techniczno-Handlowy? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
Leszno
Magdalena

Nie wiem, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale Bergerat Monnoyeur oferuje miejsca pracy w następujących działach: Finansowym, Marketingu, IT oraz Personalno - administracyjnym. Dołączając do ich zespołu moglibyście zyskać między innymi: pracę w koleżeńskim, wspierającym zespole, stabilność zatrudnienia w dynamicznie rozwijającym się sektorze gospodarki, możliwość rozwoju zawodowego, udział w szkoleniach produktowych w ich centrum szkoleniowym Poznaniu, a także opiekę medyczną w firmie Medicover: https://www.bm-cat.com/pl-pl/kariera Kto z obecnych na forum użytkowników poczuł się na tyle zachęcony, że postanowi aplikować?

@Magdalena

Skoro w B_M JEST TAK PIEKNIE TO NAPISZ ILU MECHANIKOW ODESZLO W ROKU 2018 A ILU ODESZLO ! MOZE CZAS ZEBY KTOS SIE ZASTANOWIL DLACZEGO PRACOWNICY Z KILKULETNIM STAZEM ODCHODZA Z PRACY BO JAKOS NIKT TEGO NIE ROBI !

@Adam

To, że wieloletni pracownicy odchodzą z Bergerat Monnoyeur nie jest jeszcze niczym podejrzanym. Mogą mieć przecież rozmaite powody, które niekoniecznie wynikają z winy samego pracodawcy. Starajmy się tu zatem nie generalizować. Byłoby super, jakbyś sam nam powiedział, czy wypowiadasz się jako pracownik tej firmy, czy może jako jej obserwator? To ważne kwestia i dlatego liczę na Twoją odpowiedź.

Jako aktualny pracownik

@Adam

Pracując w firmie znasz ją od wewnątrz, wiec na pewno możesz dużo powiedzieć o możliowości kształcenia się w firmie. Organizowane są kursy lub szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe, a pracodawca wspiera pracowników w rozwoju kariery? Chętnie bym się tego dowiedział.

Michal

Na rekrutacji testy ,wymagania, obietnice z tego wszystkiego dostajesz komputer i telefon oczywiście musisz zaczekać nic od razu potem szkolenie w komornikach na którym nie wiele się dowiesz bo pomimo chęci szkolacego zapomnij o czymś takim jak pujscie do maszyny po prostu slajdy i tyle . Puzniej tylko praca i tu już się zaczyna bo w większości zależy gdzie trafisz kilka oddzialuw jest chwalonych ale to nie w tym problem tylko w głowie koordynatora pod którego trawisz i dyrektora bo jak zawsze chodzi o kasę jak koordynator w porządku to zazwyczaj problem leży dalej . Możesz czekać miesiącami na narzędzia tak miesiącami a jak wiesz co zamawiasz to i tak zamowiom co się im podoba bo oczywiście czy mniej wyda twój oddział tym więcej zarobiom Ci u góry. Zgadza się że wszystko legalnie podatki, nadgodziny itp. Itd co do tego to jest ok posiłki regeneracyjne karta na siłownię za którą musisz zapłacić . A pieniądze na stanowisku serwisant połowy 3000-3500 netto za turlanie się w błocie każdy zorientowany wie o czym mówię.

Patryk

zdecydowanie odradzam, nerwówka, wsparcie mierne, wymagania ogromne.

Patryk

Szkolenia produktowe bardzo słabe, product managerowie też słabiutcy....

obiektywny

zgadzam się z przedmówcami, układy, układziki w firmie po wszystkich oddziałach i centrali a jak nie jesteś potrzebny to Cię wywalą na zbity pysk nie zastanawiając się ile ktoś włożył pracy i serca. Sam sposób wypowiedzenia pozostawia wiele do życzenia. Trochę więcej ogłady by się przydało...

Dominik
@obiektywny

Tak właśnie układy i układziki...

Never ever
@Dominik

oraz family and friends

Omijać szerokim łukiem!

Igor

Stanowczo odradzam!

@Igor

Twój wpis jest niesamowicie krótki i niewiele mówi na temat panujących tam warunków. Czy będziesz tak miły i rozwiniesz swoją myśl? Myślę, że warto poruszyć kwestię relacji między pracownikami a pracodawcą, oraz ogólnie panującej w firmie Bergerat Monnoyeur atmosfery.

Magdalena

@Były pracownik Dziękuję za odpowiedź. Czy fakt, że pracownik jest według Ciebie tak traktowany w firmie Bergerat Monnoyeur został przez Ciebie gdzieś zgłoszony? Jeżeli tak, to podaj proszę więcej informacji na temat tego, jak sytuacja się zakończyła.

Magdalena

@Były pracownik Zadam to pytanie jeszcze raz, w jaki konkretnie sposób uświadczyłeś braku poszanowania w firmie Bergerat Monnoyeur? Nie zrozum mnie źle, chciałabym po prostu abyś konkretnie wypowiedział się na ten temat.

@Magdalena

Nie wiem co tu jest nie do zrozumienia magazyn jest traktowany jak popychadlo brak szacunku dla naszej pracy nie liczą się ludzie tylko pieniądze i wyzysk to znaczy wycisnąć człowieka jak cytryne i mieć go gdzieś każdy dział traktuje magazyn jak zbędne zło nie umieją powiedzieć dzień dobry ani smacznego przyszli by na magazyn jak ciężko pracujemy a nie jak birurwy siedzą w klimatyzowanych pokojach a człowiekowi pot po sypie leci. Brak jakiego kolwiek sparcia od przełożonych tylko wszystko co złe to magazyn źle wysłał ale nikt nie obwinia dbs że to program miesza wszystko jest wina magazynu. Tak jak pisałem wcześniej panuje kolesiostwo w normalnej firmie dawne by takie osoby wyleciał za to jak pracują i traktują innych pracowników wymyślają na ludzi niestworzone historie a kierownik i jego zastępca to lykaja na pelikany. Są też osoby które straszne mieszają ale tego nikt nie widzi liczy sia tylko układy a ludzi ma się gdzieś nie polecam nikomu za 2500zl przychodzić i być traktowany jak gówno!!!

Magdalena

@Były pracownik W jaki sposób objawia się brak szacunku dla pracownika w firmie Bergerat Monnoyeur? Mógłbyś poza tym napisać jaśniej o co chodzi z tymi L4? Ponadto, ostatnie pytanie. Jesteś pewny, że nie da się napisać nic pozytywnego na temat pracy? Z góry dziękuję Ci za odpowiedź.

@Magdalena

No jak jeśli ktoś choruje 4 miesiące i wraca do pracy i od razu jest jako pracownik biurowo administracjyjny w biurze magazynu to nie jest układ to jest nie zrozumiała sytuacja jaka ma miejsce z tą osobą drugie to że były kierownik to jedna Klicha maja pracowników za nieudolnych którzy nic nie umiaom brak poszanowania dla ciężkiej pracy i szacunku dla pracownika magazyn jest najgorszym ogniem firmy i tak jesteśmy traktowani!!!!

Nie polecam pracy w tym (usunięte przez administratora) na magazynie porażka kierownictwo do (usunięte przez administratora) liczą się układy i kolesiostwo brak szacunku dla pracownika pensja marna a (usunięte przez administratora) ja beduin nie którzy jak tylko przyszli z l4 to tak głęboko lizaki równa żeby siedzieć w biurze i nic nie robić a co chwilę kogoś (usunięte przez administratora) nie polecam (usunięte przez administratora) na maksa

Dominika

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje ludzi?

stary wyga

Odcinek S7 w kieleckim jeszcze nie skonczony,a CAT znów szuka mechaników na ten rejon. Rok temu wspominalem,ze to robota dla gosci z j...i, a nie dla "malowanych" chlopczyków ze smartfonem w ręku.Za taką robotę w warunkach polowych ,to minimum 5 tys. netto.Za mniej szkoda wlazić pod maszynę stojącą w błocie.

Olek

Nie polecam pracy w tej firmie.

stary wyga.

Mechanik polowy , to robota dla "twardzieli", wiem co mówie. Startowalem do nich na mechanika w kieleckim, budowa S7, Olali mnie. Jak kiedys widzialem woz serwisowy upie...lony b blocie po lusterka, a mechanik po pas blocie, to nawet lepie,że nie mnie nie zatrudnili. Ale chyba niespecjalnie placą ,bo już leci casting na mechanika na ten rejon. Robilem na kopalni odkrywkowej na utrzymaniu ruchu , to znam te robote. Jak ktos nie lubi roboty w blocie i deszczu, nawet niech nie próbuje, bo się srodze rozczaruje. Jak jeszcze mizernie placą , to zaden socjal nic nie da. Dzis jestem w serwisie wozkow Toyoty , rez socjaj, nadgodziny, woz firmowy, pakiety itd. Powodzenia dla tych ,co próbują tam sił. Blotka wam nie braknie...

en

dla zainteresowanych co firma oferuje :) można zyskać: Stabilność zatrudnienia w dynamicznie, Możliwość rozwoju zawodowego, Udział w szkoleniach produktowych w naszym centrum szkoleniowym Poznaniu i Opiekę medyczną w firmie Medicover. Fajna sprawa. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. - Łomianki

• Jak się pracuje w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bergerat Monnoyeur Sp. z o.o.