Opinie o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Nikt

Dlaczego usuwacie komentarze,które zawierają prawdę? Prawda nie powinna nikogo razić!!! Jeszcze raz napiszę, tak okradli nas podstępnie z wypłat i odpraw!!!

Cala góra z nieudolnym dyrektorem została a zwykli pracownicy zostali zwolnieni. Kompletny brak logiki. Po co trzymać cały biurowiec? Dla nas nie ma na odprawy a na ich pensje jest?

Maly

Ale przeiez produkcja idzie wysyłki są to znaczy że pieniądze na zaległe odprawy i wypłaty powinny się znaleźć ja mam taką nadzieję że finanse każdy z każdym ma kontakt I na bieżąco śledzi co się dzieje w zakladzie

Nikt

A gdzie znajdą takie ciepłe posadki za takie pieniądze? To już teraz wiecie dlaczego na odprawy nie starcza, żeby wypłacić je w terminie.Oni będą zamykać kłudki w tym zakładzie.

Były
@Maly

Jaka produkcja? Te śmieci z namiotu lub magazynu, skorupy 3 gatunku.

Mały

No wiesz odprawy muszą wam zapłacić bo to wasze pieniądze myślę że góra może paredni poczekać na wypłaty bo na produkcji jedni mają 10 a drudzydwa lub trzy dni później a jak ludzie odpraw nie dostaną uregulowanych to będą dzwonić gdzie się da zakładowi nie potrzebne są jeszcze takie nagłaśniania i klopoty

Nie czepiacie się dyrektora to dobry człowiek aczkolwiek bez kompetencji no i trochę arogancki ale to dyrektor nie wymagamy od niego nie wiadomo czego bo nie my mu płacimy tylko właściciel a może my się mylimy w jego ocenie jego ocenia właściciel i nik tego nie zmieni jesteśmy nieświadomi planów właściciela a może to sposób uratowania miejsc pracy

@Ania

Jakie miejsca pracy? Chyba dyrektorskie. 3/4 pracowników zwolnili. W sumie zadanie wykonał. Zakładu już w zasadzie nie ma.

Masz rację bo nie znam nikogo komu podziękowali za pracę to wrocławianie nie związani z Wałbrzychem i porcelaną nieważne że za ich rządów zakład stracił renomę na którą pracował ileś lat teraz ślą 3 i 4 jako 1 i kto zamówienia złoży na takie buble wstyd bo ja się wstydzę że zamiast porządnego zakładu pracuje w grajdolku

Kornik

Tam nikt nie zasługuje na tytuł a mistrz to jest mistrz śmiechu warte to tylko stójkowy np.na piecowni

Nie wszystko wiemy a może było tak mierny ale wierny sterowany nie wiem czy świadomy czy nie odpowiedzmy sobie sami Moje zdanie napiszę później

Mały

Przez to że ludzie zostali (usunięte przez administratora) i podstępem dostali pół etatu bo uwierzyli ze ratują zakład to właśnie są bez pracy a o odprawę to ciągle dzwonią do kadr bo wiedzą ile mają dostać i proszą się o swoje to skandal co będzie dalej

@Mały

Dokładnie tak jest, podpisaliśmy pół etatu, bo powiedziano nam, że jest to potrzebne aby ratować zakład, w nagrodę dostaliśmy wypowiedzenia. Taką dostaliśmy zapłatę. Gdzie tu sprawiedliwość? I teraz jeszcze trzeba się prosić o swoje.

Maly

Podziękowania za pracę żaden pracownik nie dostał najgorsze jest to że teraz będą upominać się o swoje bo przecież oni chcieli pracować a wylądowali na bruku szkoda tych byłych pracowników może góra wyjdzie z połowa twarzy i szybko im wyrówna odprawy

Smyczek patyczek

Ale jaja dostałem odprawę a nie przepracowałem nawet roku w tym baraku hehe i jeszcze dzwonili czy wrócę do pracy

@Smyczek patyczek

Dlaczego mieli nie wypłacić,skoro ci się należała zgodnie z KP.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Zatrudnię osobę do wydawania posiłków do szpitala?
Leszno
Korona

Zostali ci co boją się bo nic innego nie umieją i emeryci

@Korona

Wcześniej czy póżniej wszyscy podzielą los bezrobotnych i wylądują w rejestrze PUP. Nie rozumiem na co niektórzy jeszcze liczą.

Mruczek

A ja mam pytanie w następnym miesiącu to już nie pracujemy że nie dają umów do podpisania i słyszałam że podobno odmówili jakiś zleceń czy to już koniec

@Mruczek

Częściowo ludzie dostali zwolnienia i nie wiadomo co dalej inni byli już pracownicy czekają na resztę swoich pieniędzy z odprawy a ci co pracują to będą latać dziury na innych działach

nikt
@Mały

Nie częściowo tylko ponad 30 osób to jak poprzednia grupa czeka na resztę pieniędzy to obecnie zwolnieni powinni dostać razem z wypłatą a zobaczymy ile poczekają.Tylko ci byli pracownicy jakoś tu się na ten temat nie wypowiadają.

@nikt

No ja jestem byłym pracownikiem moge napisać że odprawę dostaliśmy 20 sierpnia nie całą kwotę czyli już 20 dni spóźnienia teraz po informacji mamy dostać do końca miesiąca czyli 31 sierpnia czyli ogólnie mówiąc wszystko z poślizgiem aleamy nadzieję że wywiążą się z zobowiązań finansowych i wyjdą z twarzą jeszcze mają ostatni dzień poniedziałek i będziemy działali co z tym zrobic

olo

No to w końcu ktoś napisze kwotę ile dostał odprawy są dwie opcje miesięczna i trzymiesięczna i zobaczymy czy to pół czy całość bo może się czegoś boicie.

@olo

Ja dostałam miesięczną odprawę 1165, miałam wypowiedzenie do końca czerwca

@Pati

Tu chozi o pracowników, którzy pracowali do końca lipca, bo czerwcowi dostali całość.Ja miałem dwumiesięczną 2200 z groszami, ale Ci co pracowali w systemie 3-zmianowym mieli parę groszy więcej.

Ja dostałem 3 miesięczną do końca lipca prawie 6000zl

Mały a skąd ty bierzesz te informacje może ktoś się wypowie z tych co odeszli i czy dostali czy nie

@pracownik

Jeszcze nie dostali ale dostaną, do 20 sierpnia mają być rozliczeni.

Mam dobre źródła

@Nikt

No po tych telefonach do byłych pracowników informacją że do 20 sierpnia dostaną odprawy to już wiemy że i my też dostaniemy z opóźnieniem i teraz będziemy wiedzieli na czy stoimy

@pracownik

No dzisiaj sądny dzień ciekawe czy wpłyną odprawy na konta byłych pracowników bo do dzisiaj zobowiązali się wypłacić proszę o wiadomość czy wpłynęły pozdrawiam

Piszesz o informację że odprawy zostały wypłacone ja dostałem ale nie całą mam nadzieję że szybko ja wyrównają będę informował napiszcie czy dostaliście całą czy nie

olo

Może ktoś napisze bardziej konkretnie ile dostał trzy miesięcznej odprawy chodzi o kwotę a nie o sądny dzień a jak nie wypłacili to do inspekcji pracy bo już nie wiem o co tutaj chodzi

@olo

Wypłaci odprawę ale nie całą a jeżeli chodzi o kwotę to każdy ma naliczane inaczej

ona :D

Jakby podzielili odprawę na raty to by chyba o tym poinformowali. Raczej nie będzie kolejnych wpłat, no bo na jakiej podstawie?

@ona :D

Też tak myślę, nie macie co liczyć na więcej.Odpraw nie płaci się w ratach, całość albo nic.Raty były by nie zgodne z KP.

@Nikt

nie poinformowali nas że to odprawa na raty sami musieliśmy się dowiadywać ale z tego co wiem po kontaktach z innymi byłymi pracownikami mają nam zapłacić do końca sierpnia przecież można nagłośnić sprawę o niewypłaceniu odpraw w całości a wiemy komu ile jeszcze są od tego instytucje odpowiednie

Nikt

Nic nagłośnienie Wam nie da.Zakład na ile było go stać tyle.wypłacił,na resztę musicie czekać, takie czasy.

Maly

Z tego co wiem to pracownicy, którzy odeszli z końcem lipca nie dostali odpraw czyli mogą się starać o naliczanie odsetek, nie wiem czy dobrze zrobiłem zostając ale mówi się trudno mam nadzieję że pieniądze znajdą się dla wszystkich dlatego bacznie obserwuje sytuację w pracy bo dotyczy to załogi która zostala

@Maly

Napewno dostaną odprawę. Czerwcowym zwolnionym wypłacili też póżniej, a odsetki to grosze nie warto nimi się ekscytować, za krótki czas.

@Nikt

Grosze nie grosze ale przy tyłu osobach zwolnionych to już coś jest coś musi być na rzeczy że nie płacą ciekawe jak z nami

Mały

Ale za chwilę jak pieniądze z odpraw nie trafia na konta byłych pracowników to ludzie będą działać będą nagłaśniać sprawę gdzie się tylko da tylko nadal zastanawiam się co ze mną i z tymi którzy zostali przecież my też będziemy chcieli dostać to co nam się należy

Skurcznoga

Aż łza w oku się kręci że tak wszystko się potoczyło może nie było dużych zarobków ani możliwości dorobić do wypłaty ale nie oszukujmy się nie ma drugiego takiego zakładu gdzie pracujesz spokojnie nikt cię nie goni nie stoi nad tobą ważne aby zrobić norme i oby była zrobiona dobrze przerwę można było zrobić kiedy się chce ile się chce bo nikt nie pilnował czasu do ubikacji nie trzeba zgłaszać nikomu zero stresu nawet jak doszatni poszło się 15 min wcześniej lub więcej to nie było problemu a weź na strefie taki numer zrób to po premi lub kop w (usunięte przez administratora) i za bramę. Nie było problemu z wolnym można było dzień odrobić w sobotę pracownic też byli i są nadal w porządku aż płakać się chce że taką fabrykę rozwalili ci z góry to tępe bezmózgi zwolnić ludzi którzy chcieli pracować było widać kiedy większość ludzi podpisała umowy 1/2 etatu bo każdy chciał ratować stanowisko pracy (usunięte przez administratora) wszystkich a za takie zagrywki powinni zostać opluci prosto w ryj bo świnia w chlewie by tak nie postąpiła jak oni pozdrawiam wszystkich co pracowali i pracują oczywiście na produkcji bo tych na wysokich stołkach nie pozdrawiam bo dla chołoty niema się szacunku zwierzę bezpańskie w moich oczach ma więcej szacunku niż oni więc życzę kolega i koleżanka z całej fabryki powodzenia i dobrej nocy

@Skurcznoga

Ja co prawda zostałem ale bardzo mi szkoda pracowników którzy musieli opuścić ten zakład to byli sumienni pracownicy życzę powodzenia

@Mały

No a jeszcze jedna rzecz jaka mnie męczy to pracownicy z Ukrainy pracują a Polacy nie no i ludzie z grupą zostali pozwalniali a przecież zakład miał z nich zysk pefron dopłacał no i normalnych moich kolegów i koleżanek też bardzo szkoda nie zasłużyli sobie na to

@Mały

Bo ponad wszystko liczą się koszty pracy, nie pracownik Polak, pozdrawiam.

Ela

Dziś pożegnaliśmy resztę kolegów i koleżanek co mieli wypowiedzenie do końca lipca co będzie dalej czas pokarze

1/2główek
@Ela

czas to pokazał jusz 3 miesiące temu. Chyba nie ma jusz co do tego złudzeń. Teraz jest etap powolnego wygaszania produkcji. Akurat koronawirus to małe wybawienie przed tym co było nieuchronne a odlożone w czasie. Z taką nieliczną załogom nie uda się obsłużyć zamówień sprzed pandemi. No chyba, że kupujący będą czekać co najmniej pół roku na III gatunek. Zresztą kto mondry zwalnia ludzi z produkcji jeżeli chce utrzymać fabrykę? Czy ktoś w biurowcu przepracował wiencej niż 8 lat i jest w stanie powiedzieć jak powstaje coś z czego mają wypłaty i premie? Nie mówiąc już o tym, że większość "zwykłych" pracowników ma większe pojęcie o porcelanie. A więc szkoda tylko takiej wiekowej fabryki i ludzi, którzy tam zostali. Mimowolnie zostaną twarzą i pewnie winowajcami upadku.

1/2 pracownika

Przykre, nie tylko dla Tych co odchodzą, bo co by nie mówić Fajni ludzie tam pracowali/pracują.

Maly

Czy ktoś mi powie ile będzie wynosiła odprawa z całego etatu z jakiej sumy będzie naliczana bo nie wiem czy zostać do konca

@Maly

Jeżeli z całego etatu to za miesiąc jest 2600 brutto minus podatek. Powinno wyjść około 2150 netto.

@Nikt

Tylko doszły mnie słuchy że to będzie naliczane od 1960 minus premia to z kwota około 1500 lub 1600netto i Toma być odprawa miesieczna

@Mały

1966 bruto wychodzi przy obniżonym etacie o 20% a z całego etatu powinno wyjść około 1967 netto z premią.Od odprawy odlicza się tylko podatek.Odprawa nie podlega oskładkowaniu.Premia wlicz się do odprawy, ponieważ jest ona składnikiem wyrównującym najniższą krajową.

pan
@1/2pracownika

Ja miałem wypowiedzenie do końca czerwca odprawę dostałem miesięczną około 1500 netto a jak to było naliczane nie wiem.

@pan

Ale to z jakiego etatu całego czy 1/2jezeli możesz napisać

@pan

A jaki miałeś etat, 0,8?

@Mały

Ja mialam wypowiedzenie do końca czerwca z 1/2 etatu i dostałam jednomiesięczne 1162

@Pati

Tak, bo podstawa z etatu 0,5 od której odejmuje się podatek wynosi 1300 ale to zależy też od średniej z 3 miesięcy.Przy całym etacie to 2600 minus 17,75% podatku, a przy etacie 0,8 kwota do opodatkowania to 2080.

@1/2pracownika

1/2przez 2 miesiące i ostatni z całego etatu dlatego nie wiem czy warto mi zostać ile byłaby odprawa z całego etatu bo może warto się przemęczyć jeszcze 2 miesiace

@Mały

Pewnie warto, bo okolo 5000 tys odprawa za trzy miesiące,ale nie wiem czy będą brane pod uwagę miesiące z przedłużenia czy z wypowiedzenia? Pamiętaj,że ostatni miesiąc pracy nie jest wliczany do średniej przy obliczaniu odprawy, także i tak sięgnie cię jeden miesiąc z 1/2etatu.

@1/2pracownika

Za 5mln. Zł jeszcze bym pracował.

@1/2pracownika

Zasiegnelem porady prawnej i informuje że odprawa należy się z 1 miesiąca lipca z całego etatu a 2 kolejne miesiące z pół etatu i premia wlicza się w całości do odprawy o w każdym miesiącu jest taka sama to może warto zostać do końca więcej kasy zastanawiam się nad tym

@Mały

Moje wyliczenia były z miesięcy: sierpnia,lipca i czerwca,czyli 2×caly etat i 1× pół etatu. Z takiej odprawy powinna być kwota 5.500 tys.ale w tej firmie to wszystko możliwe dlatego podaję kwotę mniej więcej,żeby nie było rozczarowań.

1/2 pracownika

Są naliczane z 1/2etatu ,wychodzi 1100 za miesiąc.

mirek

odprawy dostaną ci co mają wymagany staż pracy reszta nie dostanie tym co się należą dostaną odprawy z 1/2 etatu z tych trzech czy dwóch miesięcy wypowiedzenia.

@mirek

Nie ma dwóch miesięcy wypowiedzenia,jest dwa tygodnie,jeden miesiąc lub trzy miesiące.Za miesiąc wypowiedzenia jest ÷dwumiesięczna odprawa,za trzy miesiące wypowiedzenia÷trzymiesięczna.

@mirek

Odprawa jest naliczana z całego okresu u jednego pracodawcy, a nie z trzech miesięcy, czyli jak ktoś pracował dwa lata w Krzysztofie to z tych dwóch lat jest naliczane.

@1/2pracownika

Czy możesz jeszcze raz napisać jak będzie naliczana odprawa z 1/2 etatu i z okresu pracy u jednego pracodawcy przy wynagrodzeniu najniższa krajowa bo wydaje mi się ze pani RUDA liczy na jakieś wielkie pieniądze.

@mirek

Odprawa jest naliczana jak ekwiwalent za urlop,czyli z ostatnich trzech miesiecy poprzedzajacych ostatni miesiąc wypowiedzenia.Tzn. jeżeli wypowiedzenie kończy się w lipcu, to średnia jest z czerwca,maja i kwietnia.

@Ruda

Jezeli chodzi o wysokość odpraw to sumuje się wszystkie okresy pracy u tego samego pracodawcy. Do 2lat pracy-jednomiesięczna odprawa, Ponad 2 do 8 lat -dwumiesięczna i powyżej 8 lat-trzymiesięczna odprawa.

@1/2pracownika

Czyli od 100 zł za miesiące kwiecień, maj,czerwiec a za lipiec nie bo to miesiąc poprzedzający okres wypowiedzenia.

@mirek

Dokładnie tak,tylko nie 100 ale 1300 brutto z premią.Odprawa ze zwolnień grupowych jest zwolniona ze składek na ubezpieczenie spoleczne i zdrowotne, podlega tylko opodatkowaniu.

zdzich
@mirek

Chyba nie jest tak żle !!. Na prasach ten wysoki czarniawy rozpoczął rozważania kiedy weżmie urlop bo chce jechać do Grecji. jak widać problemy zakładu nie dotyczą wszystkich.

Jooo
@zdzich

A co masz do tego czarnego? Pracuje i ma prawo do urlopu . Ma chęć wypocząć w Grecji lub na Majorce to jego sprawa . Ma rodzinę może to składka rodzinna na wczasy a ciebie to zaraz żal w (usunięte przez administratora) sztrzykaa że jesteś snobem i rodzima ma cię w (usunięte przez administratora) i nawet do Książa z tobą wstydzą się wybrać. Trzeba być (usunięte przez administratora)żeby wypominać komuś urlop.

@zdzich

A co ciebie nędzny cłłowieczku obchodzi kto i jak spędza wolny czas.Zazdrość zasłania ci oczy.Zakład przetrwa z najlepszymi.Bez ciebie ignorancie

Najlepszymi? Nierobami, którzy nigdy nie będą w stanie pracować w normalnym zakładzie. A czarniawy z pras to strzelający z ucha nielojalny kolega. Już niejednego (usunięte przez administratora)

Ci ludzie mieli tyle wiedzy co brudu za paznokciami. Krzywdę robią sobie sami, bo czekają na ochłapy z odpraw i trzymają się nogami i rękami żeby zostać. Gdzie indziej będą musieli pracować a tutaj błogie lenistwo.

Optymista!!!

Drogi pracowniku nie irytuj się mało wiesz a medrkujesz niczym Salomon obrażasz innych- pracowników z innych działów więc nie wymagaj szacunku wyrazy współczucia dla rodziny bo tobie już nic nie pomoże

@19

Mam dobrą radę lecz nogi bo na głowę już zdecydowanie za późno. Może ty się irytujesz bo czekasz na ochłapy z odprawy?Niestety dzięki takim niekompetentnym nierobom zakład jest w ruinie. A o rodzinę to martw się swoją bo niedługo nie będzie na chlebek.

Widzisz cięciu jak ty potrafisz obrażać innych to jest ok dlatego dobra rada nie rób innym to czego nie pojmujesz swoją wątła i niedorozwinięta częścią głowy nie piszę o mózgu bo nie masz pojęcia co to jest Żegnam i ostrzegam biedaku nie igraj z tym czego nie nie rozumiesz

1/2pracownika

Nie macie dość? Bo to robi się już żenujące.To nie są ochłapy, tylko nieuczciwa rekompensata za utraconą pracę..

@1/2pracownika

Masz rację. Ale gnom z tzw handlowego nie będzie bredził. Nie potrafili nawet dbać o klientów. Do Ciebie nic nie mam. Pozdrawiam.

A co ty tak o pośladkach gaciach czyżbyś ciągle chodził posrany wstydź się niby duży chłopiec a taki malutki To ostatni mój wpis chyba że znowu kogoś obrazisz to cię znowu sprowadzę na ziemię Możesz mnie obrażać bo to masz we krwi Tak że dzięki za motoryczną dyskusję Żegnam

@19

Możesz straszyć dzieci kominiarzem. Posrany to chodzisz ty przed 10.07. Faktycznie dyskusja była motoryczna. Na ziemię to zostałeś sprowadzony. A 10 każdego miesiąca jesteś runem leśnym. Jeżeli nie rozumiesz to jeszcze raz wyjaśniam: pośladów nie spinaj bo cię będą boleć 10 gacie możesz iść sprzedawać Żenada twój poziom. Żegnam ozięble. A jak znowu coś bekniesz to będziesz nawet mniej niż runo leśne, którym na chwilę obecną jesteś.

@mirek

Ciekawe jaka sytuacja będzie po zebraniu z p. dyrektorem ile osób będzie pracowało jeszcze dwa miesiące

Maly

Myślę że nas też przeją na oczy co się dzieje

@Maly

Tak sądzisz? Ja myślę ,że z tymi ludżmi (nie wszyscy)jest trochę tak, jak pisał Pracownik.

@Nikt

Ludzie nie zdają sobie sprawy co robią przedłużając umowy o miesiąc lub dwa zrobią swoje i dziękujemy

To jest tzw.zasiedzenie.

@Nikt

Nie sądzę po prostu niektórzy boją się zmian

Szyszka
@Mały

Może się boją zmian ale zostali ludzie (usunięte przez administratora) bo na pół etatu się zgodzili żeby ratować zaklad. A dostali wypowiedzenia. Ci co nie zgodzą się na przedłużenia wypowiedzeń i dostaną odprawy nie będą mieli powrotu do tego zakladu. Wola uczyć nowych . A kto im tam pójdzie pracować ?

Pati

Dokładnie, bo odprawy są jeśli są zwolnienia grupoww tzn od 20 osób, jednym przedłuża miesiąc innym dwa i z odprawą mogą się pożegnać.

Szyszka
@Pati

Chodzi o to że odprawy normalnie dostaniecie. Ale jak je weźmiecie to nie będziecie mieli powrotu do tego zakladu bo nie będą już was chcieli

@Szyszka

Pytanie,czy my będziemy ich chcieli.A odprawa nam się należy jak psu buda.

@Szyszka

To może niech Firma wrzuci nr konta na GOWORK,żeby ludzie wiedzieli gdzie mają wpłacać odprawy żeby mogli wrócić....kiedyś.

1/2 główek
@Nikt

A tu Was wszystkich zaskoczę. Jeżeli to nawet drgnie i będą zatrudniać nowych ludzi to wielka niespodzianka. Będą w pierwszej kolejności musieli zatrudniać tych których zwolnili

@1/2 główek

Masz racje w stuprocentach.Stąd moje pytanie j.w. W pierwszej kolejności muszą przyjąć zwolnionych pracowników zarejstrowanych w UP.

@1/2pracownika

Tylko pytanie czy będą chcieli dalej tam pracować

@Maly

Rzecz w tym,czy Firma idzie w kierunku "powstania z kolan ",czy może w innym kierunku?

@1/2pracownika

Podobno ci co pracowali do końca czerwca nie dostali odpraw czy to prawda ktoś może coś wie w tym temacie.

@Ela

Tak, bo ma być wypłacona podobno po paru dniach, z tym że jak ktoś się zna na przepisach, to od 1 lipca lecą odsetki ustawowe więc albo wypłaca(usunięte przez administratora)

@Pati

Te odsetki to 13% w skali roku,ale kara za nie wypłacenie odpraw jest od 1000 do 30tys. z nakazem natychmiastowej wypłaty.

@1/2pracownika

Dokładnie, może któraś z osób co nie dostała odprawy zawalczy o swoje

Maly

Czy ktoś już dostał odprawę przy ostatniej wypłacie i slyszalem o ubezpieczeniu ze PZU że jest nieodprowadzane a także ubezpieczenie lekowe czyli leki refundowane wogole tego nie mamy a powinniśmy mieć czy ktoś to wie gdzie sprawdzić

@Maly

Odprawy dzisiaj wpływają, dostało już parę osób

@Maly

Odprawy są,a jeżeli chodzi o ubezpieczenie lekowe to musisz iść do PZU bo to oni powinni Ci wydać Kartę lekową (muszą jeszcze przedtem zweryfikować czy masz chorobę przewlekłą lub nawracającą,bo nie wszystkim się taka karta należy)jeżeli masz taki pakiet w polisie.

@1/2pracownika

Chodzi o to że 2014 karta lekowa był wydana z pakietem ubezpieczenia a teraz jest nieważna o czym nie zostaliśmy poinformowani a powinniśmy wiedzieć stąd moje pytanie czy wiedział ktoś o tym

@Mały

Bo może w między czasie podpisaliśćie nową polisę lub w tej co macie zostal zmieniony częściowo pakiet,coś wam dodali,coś ujęli. Przecież podnieśli składkę i musieliście podpisać.Więc może tam była ta zmiana.

A jak były naliczane od 1/2 etatu bo znowu są dwie wersje

1/2 pracownika

Cd. Jeśli chdzi o odprawy to:Jednomiesieczna-do 2 lat pracy, powyżej 2 lat do 8-dwumiesięczna, powyżej8 lat-trzymiesięczna.

Maly

Proszę napiszcie czy ktoś już dostał odprawę z zakładu bo przecież należy nam się bo było to zwolnienie grupowe i powód zwolnienia to covidek 19 p (usunięte przez administratora)kadrowa ze znanych i źródeł Powiedziala ze było to zwolnienie grupowe i odprawa się nam należy proszę o konkrety

@Maly

Odprawy będą z wypłatą czyli 10 lipca bądź sierpnia, w zależności do kiedy masz wypowiedzenie

@Ruda

Wg KP powinny być najpóźniej przy ostatniej wypłacie.

@Nikt

Dokładnie tak, niektórzy mają wypowiedzenia do 30 czerwca więc odprawa będzie razem z wypłatą 10lipca

arek

A co chcesz się przyjąć do Krzysztofa zbyt długo zwlekałeś bo teraz to trochę za dziwne.

@arek

Nie dziwne , podobno na sierpień montują załogę.

@Nikt

Ale za 1/2 etatu czy na cały i tylko na sierpień a co potem kop?

@Nikt

To prawdopodobnie bedzie zlecenie,wspomaganie tych,którzy zostaną.Dokończą zamówienia i ......

@Nikt

Ale kto zostanie za ile i jak długo na jakiej umowie może ktoś odpowie

@arek

Gdzie pracujesz,że nie wiesz kto zostanie?Zostaną osoby chronione i niezbędne w dalszy realizowaniu kontraktów.

Ela

Czy przedłużanie okresu wypowiedzenia o jeden miesiąc aneksem jest zgodne z kodeksem pracy jeżeli tak to ile miesięcy można tak przedłużać i czy to jest korzystne dla osób co mają wypowiedzenia 2 lub 3 miesięczne

@Ela

Wydłużenie wypowiedzenia jest możliwe tylko za zgodą pracownika.Aneks nie będzie miał znaczenia,ponieważ brane będzie pod uwagę wcześniejsze wypowiedzenie nie porozumienie .

@Ela

Co to ma znaczyć bo nie za bardzo rozumie

@1/2 pracownika

A odprawy będą naliczane za te miesiące zapisane w wypowiedzeniu czy to się wydłuży o miesiąc z aneksu

@Ela

Nie wiem co jest zawarte w aneksie(porozumienie stron).Czy tylko chodzi o wydłużenie okresu wypowiedzenia o miesiąc ? Bo jeżeli tak to pozostałe warunki są z poprzedniego okresu, czyli z wypowiedzenia.

A kto usuwa linki. Prawda jest niewygodna?

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 24 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"
2.4/5 Na podstawie 195 ocen.
  • Limanowskiego 10
    58-300 Wałbrzych