Opinie o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" w Wałbrzych

Czy jest możliwość pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" na część etatu?

Mały

Myślę że na część etatu znajdziesz sobie pracę wszędzie.

felek

a więc bęc , jak to w Wałbrzychu

@felek

Nie może być bec skoro pracujemy i jeszcze zatrudniamy na umowę zlecenie

Zdziwiony

No właśnie?

Kornik
@Zdziwiony

Tylko jak długo jeszcze??

Mały
@Kornik

Póki mamy robotę i płacą to się kręci a potem super odprawy z całych etatów i kupę kasy dostaniemy

@Mały

Rzeczywiście, w porównaniu z wypłatami to taka "kupa kasy".

@Były

A może jeszcze kasa na święta zawsze dawali,

@Maly

Życzę Ci, aby spelniły się marzenia w tym przedświątecznym, magicznym czasie.

@Były

No powinni dać przecież mniej osób pracuje a ci co na umowę zlecenie to wogole im się nie należy to może będzie więcej kasy na święta

Jakie są mocne strony pracodawcy Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Były

To nie jest Fabryka tylko manufaktura, a mocną stroną pracodawcy była/jest załoga, czyli pracownicy.

Olo

Dajcie już spokój z klasą,wózkami innymi wspominkami niech zapłacą ludziom którzy odeszli to co są winni i niech się pakują a jak wam tak żal to poproście żeby was zatrudnili chociaż na 1/2 etatu.

@Olo

Coś cicho ostatnio czyżby upadłość s może zamówienia złapali s nie ma kto robić ciekawe zwolnili gro ludzi a teraz ściągają niesamowite to jest chore zarządzanie zakładu zwalniamy zatrudniamy to przeczy wszystkim zasadom kto za tym stoi Wrocław który ma nas w nosie tylko kasa się liczy na ich koncie bo umiejętności do zarządzania są zerowe ale to moje zadanie może macie inne

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Fabryka Porcelany ,,Krzysztof". Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Zatrudnię osobę do wydawania posiłków do szpitala?
Maly

No właśnie niech zapłacą to co są winni byłym pracownika bo przecież jeżeli wyprzedają zakład to pieniądze jakieś mają żeby uregolowac długi wobec ludzi którzy już nie pracują powinni się wstydzić że tak postępują z ludzmi pozdrawiam byłych pracowników

Matejko

Ja pracuję w porcelanie Karolina i pytanie dlaczego wasz zakład sprzedał zepsute wózki do towaru przecież ten złom rozsypuje się podrodze takiego szajsu nie widziałem na oczy jak wy pracowaliście podziw dla pracowników i pozdrawiam

Klientka
@Matejko

Zakłady porcelany stolowej "Krzysztof" to była kiedyś klasa jakość sama w sobie! Teraz to dziwny twór - symbol ówczesnych czasów. Szkoda wykwalifikowanej kadry, która była skarbem "Krzysztofa" podkreślam "Krzysztofa".

@Klientka

Wózki to pikuś jaką porcelanę teraz sprzedają głowa boli za dawnego zarządu to by nie przeszło porcelana Krzysztof traci renomę na którą wiele lat pracowała nie wiem co dalej ale tu się wierci dziurę w dnie aż szkoda tyle pokoleń fachowców na to pracowało a wystarczył krótki czas aby zniszczyć naszą firmę

@Klientka

Kiedyś to wszystko wydawało się czymś wyjątkowym, bo rynek był ubogi.Kiedyś było wszystko inne.Zakład był państwowy,teraz jest prywatny.Kiedyś czy się opłacało czy nie to produkcja szła, bo państwo finnansowało pensje pracowników, a teraz jak nie sprzedaż to nie zarobisz.Kiedyś ludzie byli zbieraczami porcelany i kryształów,teraz mają inne upodobania i potrzeby.Niestety "każde pokolenie ma swój czas".

@Matejko

Bo tu wszystko, łącznie z Zakładem jest jak ten rozsypujący się po drodze wózek.

Morski

Potwierdzone info sprawa poszła do telewizji prawdopodobnie TVN ma niedługo na zakład wejść i zrobić reportaż a nie oficjalnie wiem że historia byłych pracowników ma trafić do sprawy dla reporterów już został wysłany mail do redakcji pani Jaworowicz jest zainteresowana tą sprawą więc niedługo się wszystko wyjaśni

ariusz
@Morski

Co za bełkot " z pewnych informacji - prawdopodobnie", Program p. Jaworowicz? : musi być pozywający i pozwany a kto się odważy przed kamerą i w studio?. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem i Tarczą ,pretensje tylko do Rządu R.P. , odprawy były prawidłowo naliczone zgodnie z okresem umowy wypowiedzenia, wszelkie słowne manipulacje są nie na miejscu. A tak reasumując " psy szczekają , karawana jedzie dalej " (tylko pytanie dokąd) . Szkoda fachowców co musieli odejść a garstka co pozostała została obarczona całą produkcją i to po 12 godz. Szacunek dla kolegów i koleżanek co pozostali a ci co stracili pracę życzę szybkiego znalezienia lepszej i lepiej płatnej- pozdrawiam wszystkich

@ariusz

Może zgodnie z prawem, ale na pewno nie z ludzkim sumieniem. Piszesz o manipulacji. Nas zmanipulowano obniżając etat a następnie zwolnienia i 50% odprawy, co nie miało nic wspólnego z tarczą, tylko właśnie z perfidną nanipulacją. I nie dziw się ludziom gdy walczą o swoje nawet w taki sposób.

Była
@Były

już koniec. Nie ma o co walczyć. Okresy wypowiedzenia już dawno się skończyły, odprawy wypłacone. Pozostaje szukać lepszej pracy niż w kółko wałkować temat, który już się robi nudny. Zakład nie należy do pracowników, tylko do jednej osoby, która może sobie z nim zrobić co chce. Manipulacja? Każdy miał zdrowy rozsądek i mógł nic nie podpisywać

@Była

Zakład mnie nie interesuje i chyba każdego ze zwolnionych, już dawno był spisany na straty. Właśnie zdrowy rozsądek kazał podpisać wypowiedzenie zmieniające,bo jeżeli znasz się trochę na K.P. to powinnaś wiedzieć, że nie podpisanie umowy o obniżeniu etatu wiązało się z wypowiedzeniem zmieniającym, które prowadzi do zwolnienia bez odprawy. Może teraz zrozumiesz co ja rozumiem przez manipulacje.

@Były

Masz racje, bo pewnie na to liczyli, że połowa nie podpisze więc zwolnią ich bez odpraw za nie przyjęcie nowych warunków.Ale jak ktoś nie zna przepisów to pisze takie bzdury. Z Zakładem to może robić co chce, ale nie z ludżmi bo to nie jej własność!!!

Była
@Nikt

co wy ludzie za głupoty piszecie? Właśnie najbardziej im się opłacało mieć ludzi na pół etatu - przez 3 miesiące była w jakimś stopniu produkcja, zaoszczędzili na płacach, zaczęli sprzedawać zalegający towar, mieli trochę czasu na przeorganizowanie się. Ludzie, którzy się nie zgodzili na 1/2 etatu i zostali zwolnieni najlepiej na tym wyszli. Przepracowali okres wypowiedzenia dostając całą wypłatę i na koniec jeszcze odprawy liczone od całości. Co do nieznajomości prawa i wypisywania bzdur - przy wypowiedzeniu zmieniającym pracownik ma prawo do odprawy z uzasadnionych powodów. I to każdy powód w związku z nawet pandemią byłby dobry. To nie pracownicy wprowadzili zmiany w umowach tylko było to z winy pracodawcy

ola
@Była

Może ci co do końca lipca to dostali odprawy ale ci co do końca sierpnia to tylko wypłata i dalej czekam

ola

Może ktoś się odezwie z tych co odeszli w lipcu czy dostali całe odprawy bo ci co w sierpniu dostali na razie tylko wypłaty

Maly

Wiadomo że gazeta podłapie informacje dotyczące losów byłych pracowników a jeszcze pieniądze zaległe to będą drążyć tylko czy będą chcieli na pytania odpowiadać bo jak byly zwolnienia grupowe to urząd pracy i dziennikarze nie mogli się dodzwonić żeby uzyskać informację pisali w gazecie a odpraw z tego co wiem nadal nie ma

@Maly

Dobrze by się stało, gdyby ktoś chciał zainteresować się sprawą odpraw byłych pracowników. Może by wreszcie zrobił z tym porządek.Niech pani Prezes odpowie sobie na pytanie, czy chciałaby aby były pracodawca ją tak potraktował, jak ona swoich byłych, lojalnych pracowników?

Grupa

Doszły mnie słuchy że ktoś z gazety jest zainteresowany sytuacja w firmie i byłymi pracownikami czy to prawda?

Myślę że należą nam się wyjaśnienia od pani Prezes dlaczego do tej pory nie rozliczyła się z byłymi pracownikami przecież nie może nas tak lekceważąco traktowac

Mam pytanie czy ktoś już wie kiedy wypłaca lipcowym zwolnionym resztę odpraw bo już inni się ustawiają w kolejce a tu ani słychu ani dychu w końcu oni cały czas obracają naszymi pieniędzmi może czas coś z tym zrobić

nikt

A co w biurowcu już od lipcowych zwolnionych nie odbierają telefonów albo jedz tam osobiście i zapytaj kiedy masz prawo to są twoje pieniądze.

@nikt

A co, już byli pracownicy nie zasługùja na informację od byłego pracodawcy kiedy mają się spidziewać wypłaty zaległych odpraw tylko muszą się płaszczyć i wydzwaniać,żeby raczyli wypłacić należne im pieniądze.Niebywałe, dlaczego zawsze ten słabszy musi być bardziej wyrozumiłały.A kto zrozumie słabszego??

Natalia

Czy formownia i piecownia pracuje, czy robi się porcelanę, czy ktoś z obecnie pracujących może powiedzieć.?

Maly

Myślę że do wrześniowej wypłaty dostaniecie produkcja idzie pełna para czyli kasa jest

@Maly

A wiesz może gdzie idzie? Do odbiorcy czy na magazyn?

Ezsipdo awruk

Mam pytanie jeżeli filiżanki zlikwidowali to co tam jeszcze się produkuje jakie są zamówienia jeżeli tak mało osób zostało taką załogą jakie plany zamówień można wykonać (usunięte przez administratora)

Gawron
@Ezsipdo awruk

Ale talerze produkują ślusarze na prasach i jeden operator ten czarny

W magazynach jest filiżanki i talerza na 3 lata zapasu tylko sprzedawać

@Ezsipdo awruk

Oni nie realizują zamówień, teraz to sami szukają odbiorców na te buble.A jak już realizują, to chyba tylko reklamacje.

Pati
@Ezsipdo awruk

A ja mam pytanie do administratora i proszę o odpowiedź, dlaczego są usuwane komentarze?!

@Pati

Ja tez chciałbym wiedzieć dlaczego? Ale tylko się domyślam, że tu też zagłądają, czytają i zgłaszają zastrzeżenie do opinii.

Jol

To moze nie liczcie na inspekcje pracy tylko zbiorowo po kolei pytajcie w komentarzach pod postami fabryki na fejsbuku gdzie sa Wasze pieniadze I kiedy zamierzaja wam zaplacic. Zwykle takie pisanie ma duzo szybsze dzialanie

@Jol

Na pewno skorzystamy również z tej możliwości dzięki za radę.

Jol

Różnica jest take, że tu w większosci wchodza pracownicy, a fb to miejsce, gdzie sà klienci. Jasne, że tam moga usuwac komentarze, ale na pewno nie do razu i duzo osob I tak to moze zdazyc zobaczyc, duzo wiecej niż tu. Zwlaszcza jak naprawde duzo osob napisze, przeciez to nie jest 1 poszkodowana osoba. Z reguły jak Coś na ugodzić w wizerunek firmy, to na fanpejdźach reakcja jest szybsza. Tylko trzeba do oporu pytać, Potem juz wszyscy widza, ze komentarze sa usuwane I moze firma wyda oswiadczenie

@Jol

Myślisz, że tej firmie zależy na pozytywnym wizerunku?? Nie zależało im w przeszłości, to teraz tym bardziej nie obchodzi ich co inni o nich myślą.Ludzie myślący już dawno stamtąd odeszli.

ona
@Nikt

Mnie nie obchodzi wizerunek i czy im na czymś zależy niech mi wypłacą to co mi się należy i do widzenia a ci co tam zostali albo odeszli to ich sprawa.

@ona

To nie czekaj czytając te "dobre rady" tylko działaj w tym kierunku bo Ich, tak jak Ciebie mało obchodzi jak wyglądają w oczach innych i dalej robią co chcą, czyli nic zgodnie z Kodeksem Pracy.

@ona

Ja nie mowie o Tobie, czy Ciebie obchodzi wizerunek firmy, tylko o wlascicielkach. Po Prostu moim zdaniem trzeba probowac wszystkich sposobow(usunięte przez administratora)

Szybki

I raczej tak szybko nie wypłaca zaległych odpraw podobno rachunków do końca nie opłacili tzn prąd wodę i gaz i dlatego takie spóźnienia

@Szybki

A co my mamy do tego ze oni czegoś nie zapłacili mieli według przepisów zapłacić z dniem 10 lipca liczą się odsetki trzeba to zgłosić do sądu pracy i to nie są jakieś grosze nie wiem na co ci ludzie czekają.

Pati
@nikt

Dobrze piszesz, należą się odsetki ustawowe.

@nikt

Najpierw napiszcie skargę zbiorową do Inspekcji Pracy, niech coś robią.

@nikt

A dobrze sobie policzyliście, bo odprawy są z miesięcy: kwiecień, maj, czerwiec czyli z 1/2 etatu, bo to są miesiące poprzedzające miesiąc kończący wypowiedzenie, czyli w Waszym przypadku- lipiec.Więc za lipiec nie liczcie.

Kornik
@1/2pracownika

Czy tam jest jeszcze jakaś produkcja??

@Kornik

Jaka produkcja?!Produkcja to się skończyła w maju, a teraz to jest czyszczenie magazynów.

A czy ktoś się będzie nas pytał dlatego nie zapłacony kredyt czy inne opłaty po prostu z miejsca będą naliczane odsetki i to nikogo nie będzie obchodziło że zakład zalega z płatnościami ale tak jak piszesz można działać wspólnie i sprawę poruszyć

Maly

Oczywiście że jeszcze się nie rozliczyli z byłymi pracownikami którzy odeszli w lipcu

Szybki

To długo będziemy czekać na odprawy wydaje mi się że pod koniec września wypłaca

@Szybki

To znaczy,że jeszcze lipcowym zwolnionym nie wypłacili całej odprawy?

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Porcelany ,,Krzysztof" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 24 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 47 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fabryka Porcelany ,,Krzysztof"
2.4/5 Na podstawie 195 ocen.
  • Limanowskiego 10
    58-300 Wałbrzych