Opinie o Fca Poland S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Fca Poland S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fca Poland S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fca Poland S.A. w Bielsko-Biała

Fiat OK

Pracownicy tyskiego FCA Poland otrzymają dodatek drożyźniany (inflacyjny) w łącznej wysokości 3.800 zł. Dodatek będzie płatny w dwóch równych (czyli po 1.900 zł) transzach razem z bieżącym wynagrodzeniem 10 października oraz 10 listopada 2022. Co ważne dodatek jest równy dla każdego pracownika.

XXX

Super warunki to czas przeszły o ile na Fiacie było naprawdę optymalnie to przed czasami pandemii, później dopiero się zaczęły jaja. Notoryczne postoje, zabieranie ludziom urlopów, odrabianie postojów (gdzie to nie do końca było zgodne z prawem) problem z chodzeniem w sobotę do pracy do problem od zawsze, cały tydzień mogą mówić że weekend masz wolny to w piątek o godzinie 13:45 dają ogłoszenie, że masz się zjawić w pracy i nikogo to nie interesuje co ty masz w planach. Naprzyjmowali Ukraińców narobili bajzlu, i jak ktoś w umowie miał, że się przyjął na dwie zmiany to później nagle pracował na 3 zmiany bo trzeba było poprawiać robotę po Ukraińcach bo nikt ich nie pilnował. Może i pieniądze czasami udało się fajne zarobić to praca nie jest tego warta jeśli ma się możliwości to lepiej iść do innej pracy. W zimę jest naprawdę ciężko tam przeżyć, non stop zapalenia kolana, przeciążenia na kręgosłupie od dźwigania, co z tego, że fajna wypłata jak muszę później wydać na fizjoterapeutę 600 zł miesięcznie żeby mnie nastawił bo się inaczej się nie da funkcjonować. Moja kariera już się tam zakończyła z czego bardzo się cieszę, jedynie czego nie żałuje to ludzi, których tam się poznało bo team był naprawdę taki, że się za każdego postawił.

Koszt tylko jednego miesiaca 500+ to 4 miliardy (!) zlotych. Od momentu wprowadzenia tego programu, stale rośnie inflacja. Oczywiscie, jak to bywa z wytworami socjalizmu, program ten nie zadzialal i nie zwiekszyl dzietnosci, ktora w tym roku oscyluje wokół wspolczynnika 1.3 a wiec gorzej niz w Rosji. Po co wiec nadal to 500+ istnieje? Ano po to, ze w dyktaturze (usunięte przez administratora), jaka jest demorkacja, partie sa w stanje klamac i robic najwieksze glupoty dla sondazy. Mimo, ze 500+ zarzyna gospodarke, to nie zlikwiduje go ani (usunięte przez administratora) ani PO, jedynie chyba Konfederacja moglaby.

Doma

Witam.Do którego roku ma być produkowany Fiat 500?Proszę o poważne odpowiedzi.

@Doma

Produkujemy wszystko dobre pieniądze. Spawacz 4lata starzu 6400 na renke. Spawam hamulce

KASIA
@Spawacz

Takie same zarobki jak i ta Tfoja ortografia - nie na renke tylko brutto!

Xxx
@Doma

Też jestem ciekawa do kiedy produkcja Fiata 500 ?

@Xxx

I tak tu nie masz czego szukać bo zwiazkole solimarni wolą piescic męskie pupcie.

@Xxx

Ja też jestem zainteresowany do kiedy produkcja Fiata 500?

Żałosne

@Bobo

Jestem wysmarowany oliwą i przebrany za byczka który klepie się po pupci lateksowym batem.

Aga

Fiat ma znów postoj?

Doma
@Aga

Jaki postój?

Monter

Rekrutacja poszła bardzo łatwo,zostały nam przedstawione podstawowe informacje oraz uzupełnialiśmy papiery

Doświadczenie, ile pan zarabial w poprzedniej firmie, czy szukał pan gdzie indziej Itp.

Zwykły pracownik

Bardzo fajna i rozwojowa praca. Delegacje do różnych krajów. Dobre zarobki. Ludzie ustawiają się w kolejkach pod zakładem żeby zlorzyc cv. Każdy walczy o pracę żeby być monterem.

@Zwykły pracownik

Byłem świadkiem kiedy bili się w kolejce o pracę. Ja się dostałem bo miałem wygoloną pupcie gotową do pieszczenia i byłe ubrany w czarny lateks

Dokrecam kierownicę do silników 5300 na czysto

@Monter

Spawacz podwozia 7600 netto rok stażu

dejavu

Polecam, dobre pieniądze, ciekawa praca i szkolenia wewnętrzne

Konstruktarz
@dejavu

Konstruktor kół. 15tysiency netto

@dejavu

A jakieś szczegóły co do tej dobrej kasy? Jaka konkretnie i na jakiej pozycji?

Spawacz

To ile w końcu u was płacą? Jestem spawaczem z doświadczeniem i spawam szyby okienne do metalowych drzwi.

126p
@Spawacz

Jeśli nie chcesz stracić zdrowia,to omijaj fiata z daleka.Stąd już nawet odchodzą pracownicy z trzydziestoletnim stażem,bo taki (usunięte przez administratora)

Pompowacz

Pompuje koła 5000 na rękę podstawy

Jakosciowiec
@Pompowacz

Jakosciowiec narzędzi 5900 na czysto bez nadgodzin.

Pytanko

Są u was przyjęcia czy raczej zwalniają?

@Pytanko

Są, ja się dopiero przyjąłem na montaż. 3000 na rękę na początekranie.

Radiowy
@Pytanko

Montuje panele do radia, staż 2 lata 4700 na rękę bez nadgodzin.

Pytanko
@Radiowy

Serio??? To dobrze płacą. Myślałem że najniższa jest. Chyba złoże CV bo jestem elektromonterem z uprawnieniami i doświadczeniem.

Helena
@Radiowy

Nareszcie jakiś logiczny wpis z konkretną sumą. To nie do wiary co tu ktoś wypisuje. A powiedz, nadgodziny są dobrowolne czy wskazane? ;)

126p
@Pytanko

Zakład Fca Tychy osiąga (usunięte przez administratora),poprzez własną politykę.Z linii zjeżdża 65% bubli,przez co część ludzi musi przychodzić w niedzielę,aby je naprawiać.Dyrekcja postawiła na ludzi,którzy może nie umieją czytać i pisać po polsku,ale są tani....nikt normalny nie przyjdzie tu pracować.

Cześć...

Widzę, że zabawa dalej trwa. Nie nudzi się wam fajnie się bawicie?

@Cześć...

Uwielbiam kiedy się schylam w pracy a moja pupcią czuje macanko spoconego zwiazkola solimarnego.

Cześć...

Uwielbiam męskie racuchy oraz ssać męskie obwisłe arbuzy.

@Cześć...

Ja już byłem a wakacjach związkowych i miałem bukkake od związkoli naraz solidarnie.

Arczi

Trzeci rok w firmie. Podstawa 28, stazowe 2, nocki 3, premia 15% u mnie 4.2, wychodzi z dodatkami jak pranie ponad 6500 brutto. Oprocz tego 600 zl w szkoleniach. Osoby ktore wczesniej zaczynaly maja super warunki, wiadomo ze zawsze znajdzie sie paru krzykaczy ale mi pasuje. Nie spotkalem sytuacji ze ktos narzeka na warunki, narzekaja tylko osoby zwolnione lub te co aie nie dostaly. Natomiast obecnie sa problemy z zatrudnieniem, niestety za duzo bylo chetnych. Dla osob ktore chca sie obecnie dostac mozna dac jedna rade, sprobujcie hdzie indziej. To nie jedyny zaklad pracy w okolicy.

Izabela
@Arczi

To chyba jednak nie problem, skoro chętni tak zakład oblegają? ;p Przeprowadzają jakąś mocną selekcję? Albo zdarzyło się może, żeby podmienili aktualnego pracownika kimś nowym?

@Arczi

Życzę ci aby za każde kłamstwo w tym wpisie wypadł tobie jeden ząb,no to będziesz mógł kasować bilety w autobusie albo bilet wejdzie pomiędzy wolne miejsce i nawet go nie skasuje.

Chętny

Witam, jakie aktualnie jest wynagrodzenie dla nowego pracownika?

Ktoś
@Chętny

22,55 za godz.

Dariusz
@Ktoś

Nie za wiele, prawie minimalna… bo mówisz o brutto, tak?

@Ktoś

Na jakim stanowisku tyle płacą?

Pytacz

Pracuje około 10 lat, na rękę 4800, czyli 6000 brutto i dodatki...czy to dużo w skali zakładu? Ile zarabiacie?

Ola

Czesc .Czy ma ktoś może rozklad jazdy autobusu pracowniczego z Libiąża do Tychy Fiat.Czy autobus jeździ w weekendy chodzi mi o ten który zatrzymuje się kolo CZTERECH smaków .Dziekuje za pomoc

Cubo

Pare slow na temat pseudo przewoznikow z tego g…o zakladu. Ta (usunięte przez administratora) ktora nazywa sie przewoznikami to ludzie ktorzy swoje uprawnienia do kierowania tymi busami znalezli w krzakach. Wymuszenia ,wpychanie sie zajezdzanie drogi a to wszystko z ludzmi na pokladzie. Niby produkcja to nie l….e ale bez przesady tak sie swin nie wozi. Go..no busy przeglady techniczne tez robia u pana w szopie . Dlaczego tak duza firma dopuszcza do przewozu swoich ludzi takim zdezelowanym sprzetem ktory moze zagrazac ich bezpieczenstwu. Prosze o przyjzenie sie sprawie. To co codziennie ogladamy na parkingu to jeb…y cyrk

Monter

Witam załoge. Czy w przyszłym tygodniu jest planowany postój?

Zodorowiec

Podwyżki potężne były w tym miesiącu

Leny
@Zodorowiec

Potwierdzam

@Leny

pochwalcie się w takim razie! ile tak mniej więcej dostaliście tej podwyżki? :)

Marco z Turynu

Przyjechałem zwiedzić ten zakład i zaznałem szoku jak zobaczyłem że pracownicy jedzą spód od pizzy z paprykarzem szczecińskim i wyciskaną pasztetową popijając wódką. Moje włoskie serce się zatrzymało i natychmiast opuściłem ten komunistyczny kraj.

Cześć...

Jestem jednym z bardzo wielu szczęśliwców którzy w ostatnim czasie opuścili bezpowrotnie bramy tego zakładu mimo kilkudziesięciu lat pracy jako monter to bardzo szybko znalazłem pracę gdzie linia nie ucieka z ubikacji mogę korzystać kiedy chce a zarobki takie same .ODWAGI może być tylko lepiej , gorzej niż na fiacie już być nie może.Od miesiąca nie pracuje a mój nick dalej jest używany przez administratora do pisania bajek .

@Cześć...

Jestem jednym z niewielu szczęśliwców którzy zarabiają na życie wywyjając pupcią w barze tyłeczkowym i zaspokajam związkoli pupciowo i ustnie naraz solidarnie.

@Cześć...

Ja w CV mam wpisane:25lat wyrzucania obornika wiec kazdy mnie przymie do pracy .... A z Fca mnie wywalili za trzepanie kapucyna na przerwach

To znać

W Tychach i w Bieruniu mieszka dużo potomków tych co kiedyś machali widłami przy oborniku w różnych rejonach całej Polski

Kondzio

Ma ktos info oficjalne kiedy jest letni postoj? Bo juz różne terminy slyszalem. Pozdro

Dora
@Kondzio

Pan dyrektor powiedział że postój będzie w lecie bo to letni postój .

Cześć.
@Kondzio

Nie ma postoju Od 1 lipca przechodzimy pod firmę czechosłowacką i będziemy przeniesieni do pracy w fabryce azbestu za połowę stawki z FCA. Matousz oddaje zakład Zełeńskiemu i będą produkować czołgi.

@Cześć.

Oczywiście, masz rację, prezydenta też ma zastąpić Ukrainiec

Zostaw merytoryczną opinię o Fca Poland S.A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Fca Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fca Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1031.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fca Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 939, z czego 314 to opinie pozytywne, 132 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fca Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Fca Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fca Poland S.A.