Opinie o Fca Poland S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Fca Poland S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fca Poland S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fca Poland S.A. w Bielsko-Biała

Tadeusz

Postaram się jak najbardziej rzetelnie- Gdybym miał dalej pracować na podmontażu drzwi ZTM 15 słuchając absolutnie nie dopuszczalnej formy zwracania się do pracowników przez lidera Barbarę K . To oczywiście wolałbym zbierać puszki przed zakladem.Jak na kobietę to poziom chamstwa i braku kultury jaki prezentuje ta osoba pozwala mi przypuszczać, że albo jest taka z natury ,albo tzw. wladza uderzyła do makówki i I zwyczajnie pastwi się nad pracownikami - wulgaryzmy ,Krzyki, głupie docinki ,poniżanie słowne i postawa (usunięte przez administratora) ! Tak więc atmosfera pracy bardzo przyjemna polecam zdesperowanym ! B.K jeśli nie wiesz, co to szacunek do ludzi to Hilton Foods poszukuję pracownika będziesz mogła rzucać mięsem od pierwszej minuty ! Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z Polskiej strony ZTM 15 i normalnego Lidera D. Gdyby nie brak zrozumienia problemu przez kierownika z pewnością mielibyście dobrego pracownika w mojej osobie.

Tadeusz

Co zgłaszać? do nich na nich?! Pracowało się dobrze ,bo pracy się nie boję kto widział ten wie . Ale nawet dobre zarobki nie są w stanie zmusić mnie i wielu innych do utrzymania dobrych relacji z kimś kto na wejściu daje ci znać w słowie, spojrzeniu i ciągłym krzyku kim jesteś na linii produkcyjnej!

Arczi

Pracuję w FCA i mogę pozytywnie opisać zakład. Kierownicy oraz Liderzy są bardzo przyjaźnie nastawieni i pomocni i nie rozumiem skąd te złe opinie. Uważam, że jak ktoś uczciwie pracuje to mu nic nie mają do zarzucenia. Sam mam już na koncie kilka pochwał od Kierownika. Pieniądze dobre i są awanse. Można bez problemu pnąć się w górę i wtedy lepiej zarabiać. Ale jak ktoś nie ma ambicji i siedzi na poziomie podstawowym przez kilka/kilkanaście lat to później ma pretensje.

W jakich godzinach odbywają się te zmiany? Są one standardowe? 6-14, 14-22, 22-6? Czy jakoś inaczej to wygląda? I w ogóle jak wygląda system pracy? Po ile dni pracuje się na danej zmianie?

Magda

Witam,kiedy powrót na 3 zmiany i czym to jest spowodowane?

Sylwia
@Maria

I co wtedy? Ludzi będą zwalniać czy pójdą na inne produkcje? Umowy są terminowe czy na stałe? Możecie napisać?

Fabryka jest okej jeśli otaczają cię ludzie którzy są życzliwi i odnoszą się z szacunkiem zarobki jak wszędzie więc rozpisywanie się na tym forum o kwotach brutto i netto jest dowodem na to że daje wciągać się w dół co jest też wszechobecne na tym zakładzie jak wszędzie chamstwo jest i będzie co za tym idzie wychowanie które wynosi się tam w domu i to zjawisko występuje tam nad wyraz bujnie mianowicie bardzo dużo osobników jest przekraczających swoje uprawnienia do tego stopnia że śmiało można to zaliczyć do stosunków międzyludzkich chodzi o sprawy mobbingowe które wynikają z źle zarządzającymi hybrydowe poczucie władzy nieudolne próby dyscyplinowania Maksymalnie do końca zmiany. Ktoś napisał o zarobkach podaje kwoty lecz Ważne jest też atmosfera ogólnie firma się nie rozwija problemy rozwiązują się same w zarządzie siedzi niekompetentna osoba się po prostu nie nadaje do usprawniania i rozwoju miejsca pracy czyli do zwolnienia bo naprawdę jest Co usprawniać to są banalne sprawy a problemów tylko przybywa z tego powodu więc podejmujący największe decyzje jest tam tylko po to żeby ciągać nas w dół do widzenia panie prezesie bo my tu za pana musimy podejmować decyzje zdajemy sobie sprawę doskonale że że nowy projekt w fabryce nie jest zasługą dyrekcji Zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy zdrowie psychiczne czego nie potrafisz nam zapewnić i to jest przykre więc na nic zdaje się ta prezencja. Wszystko w tym temacie Pozdrawiam życzliwych kolegów i koleżanki z pracy chamów donosicieli nie

Arczi

Gdzie jest niby lepiej? W fiacie jest najlepiej. Mamy tanie dojazdy do pracy, domowy ciepły obiad za grosze, rozwój i przede wszystkim stabilne zatrudnienie i atrakcyjną pensję i benefity. Dział montaż tam odpoczywam i mam szkolenia i elektrykę za darmo, to jak jest źle? Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma ot to.

Wdzięczny

We Fiacie pracuje od 2023r. Stawka brutto na umowie na montażu 7800 zł brutto plus premia. Na rękę wychodzę około 7000 zł. Do tego wolne w weekendy, tanie transporty i posiłki. Wszystkie benefity i bonusy. Fiat mi uratował życie, wcześniej pracowałem na szambiarce za 2000 zł na rękę u siebie w małej wsi jakieś 500 mieszkańców także chwała Fiatowi.

Damian

Fiata w Hiszpani?

Magda

Czyli dalej będziecie produkować fiata 500?

Do kiedy?

burrrak

Własnie pracuje w firmie i nie wie , ciekawe dlaczego . Zastanawiające

Inga
@burrrak

Ale na serio. Mój tata chciał tu wysłać cv właśnie do pracy na montażowni, bo ma doświadczenie w pracy z autami. No to może wiecie, czy wgl sa planowane jakieś nowe przyjęcia na montażownie, bo będzie co innego produkowane?

Dmytro
@Inga

Cześć, na ten moment przyjmować tylko pracowniki z Ukraina. Dla Polsze nie zatrudniać teraz w firma. Pozdrawiać Dmytro

Ksenia Nowy wpis
@Dmytro

Emerytury się szykuja w sporej ilości. Tylko odchodzących na emeryturę trudno zastąpić i standard wciąż się obniża...

Anastasia Nowy wpis
@Ksenia

Ja zarobić 7000 zł Netto w montażu. Pracować od stycznia 2024. Umowa na czas nieokreślony plus benefits i bank holidays. Good good good Employer and interesting job for foreigners.

Niepokorna Nowy wpis
@Anastasia

Miałam krótką, ale burzliwa karierę zagraniczną. Na zmywaku zrobiłam haje o insurance number przez który nie chcieli mi wypłacić pieniędzy, w fabryce przetworów mięsnych jako kontroler jakości odmówiłam degustacji ciasta faszerowanego nerkami, zasłaniając się wegetarianizmem, a w fabryce czekoladek kierownik złapał mnie na papierosie po za przerwa jak chowałam się za drzwiami które właśnie otworzył w poszukiwaniu mnie, a to wszystko w 3 m-ce. Nie porównujcie Ukraińców do Polaków za granicą, bo nie ma to sensu.

Niepokorna Nowy wpis
@Niepokorna

A nie żałujesz że za taką stawkę nie sprubowalas ciasta z nerkami? Teraz byłabyś już ustawiona. Na pewno znałaś język na takim stanowisku. Przecież mogłaś wypluć pod stołem... Odzywa się (usunięte przez administratora) ukryta we mnie.

Kornelia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Co będziecie produkować zamiast fiata 500?i kiedy kończycie produkcję tego modelu

Kierownik

To jest paranoja, robią wolne w środku tygodnia żeby sobotę na noc trzeba było przychodzić. Ktoś zadał pytanie związkowca czy można odwołać soboty na nocną, bo tak się pracować się da, odpowiedzieli że ludzie chcą pracować i żeby pracownicy z Ukrainy nie uciekali, niech teraz związku uświadomią ludzi że wszyscy z umowami przez pośrednika i na umowach tymczasowy zostaną zwolnieni. Związki wola wycieczki do Lichenia wystawiać i imprezy robić niż uświadamiać ludzi że ponad 1000 osób będzie zwolnionych.

@Kierownik

Czyli jaki dzień jest zwykle wolny, środa? Czy uprzedzają o ty, z większym wyprzedzeniem, żeby sobie jakoś życie zaplanować? Czemu, aż tak dużo chcą zwolnić ludzi, mniejsze zapotrzebowanie na etaty?

@Dora

Czy produkcja Fiata 500 tylko do maja?

Do Ani
@Ania

Praedopodobnie tak. Mi tam zależy żeby były weekendy wolne. Fajna podwyżkę dostaliśmy i premię

Tttttt

Do czerwca mamy homologacje na produkcję Lancii oraz 500. Do końca maja i koniec

Kazik

Skąd masz takie informacje?wszyscy już wiedzą że produkcja fiata to zakończony temat...

Mały chiński elektryk

Wskoczy chińczyk T03 Leapmotor za lancie i 500

Viki

Witam,Wiecie już do kiedy będzie produkcja fiata?

Uciekać
@Viki

W Kwietniu 1000 ludzi do zwolnienia, Jeep się nie sprzedaje. Kryzys i mogą sprzedać wszystko Chińczykom.

Jarek
@Uciekać

Gdy zwalniają, to czym się kierują w wyborze kogo zostawić, a z kim się pożegnać? Jest jakiś widoczny klucz tych decyzji? I jak z odprawami oraz przykładowo ze zwolnieniem osoby, na okresie wypowiedzenia z obowiązku świadczenia pracy, by miała więcej czasu poszukać sobie innej roboty?

@Uciekać

Podobno mają przedłużyć produkcję lancii?

Kiedy mają być te wyjazdy? Liczba osób chętnych jest mocno ograniczona? Tak w ogóle za taką delegację idzie zarobić większe pieniądze, możesz napisać szczegóły?

Romek
@Ania

W tym roku pojawia sie nowy model lanci ypsilon to nie będą juz produkować tego starego. Nowa lancia to benzyna i elektryk ma być montowana w hiszpanii

Ala
@Viki

Czy Fiat 500 tylko do czerwca?

Monter

Rekrutacja poszła bardzo łatwo,zostały nam przedstawione podstawowe informacje oraz uzupełnialiśmy papiery

Doświadczenie, ile pan zarabial w poprzedniej firmie, czy szukał pan gdzie indziej Itp.

Dora

Juz nie będzie nadgodzin tak szybko. Dostaliśmy bardzo dobrą podwyżkę to nie muszą juz wstrzynywac pracy w tygodniu zeby zarobić w sobotę. Dla mnie bardzo dobrze że nie będzie juz pracy w weekendy. Dziękuję Algerio!

Romek

Elektryk zostaje, 500 na benzynę i lancia to skończone projekty

Damian

Witam,to prawda że produkcja fiata ma zakończy się w marcu,wiecie co dalej?

Elton

W Hiszpanii w wakacje zaczynaja nowy model lanci produkować. Podobno do maja i koniec

Witam. Chciałabym zapytać o pracę na montażu dla kobiet. Obecnie pracuję w Learze i dostałam od Stellantis telefon na rozmowę kwalifikacyjną. Trzy zmiany i soboty mnie nie przerażają. Czy może mi ktoś napisać czy praca dla kobiet jest bardzo ciężka?

No, ale to wystarczy przychodzić do pracy i wykonywać swoje obowiązki i będzie się miało pewną robotę? Każda sobota jest pracująca czy może tylko wybrane? W soboty pracuje się po 8h czy krócej? Da radę zbierać za te soboty wolne i potem sobie wybrać?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu Fca Poland S.A.?

Śrubowy

Przygotowywacz śrub do montażu blach 5200 netto.

Hello

Chce sie zatrudnic w waszej firmie ale slyszalam ze maja zakinczyc produkcję dwóch modeli. Na kiedy jest planowane zakończenie ich produkcji ? Zwolnie się stad gdzie aktualnie pracuje i nie wiem czy warto ryzykować

Krysia
@Hello

Za rok w czerwcu wygaszanie będzie starego montażu i zostaną trzy elektryki. Zwolniłam się z pierwszej pracy aby przyjąć się do fiata i to był ogromny błąd. Sami Ukraińcy, Polak nie ma nic do gadania. Mając duże doświadczenie na produkcji przy tempie aut wysiada człowiek. Najgorzej mają kobiety żeby biegiem iść do WC. Szanse zerowe

Ewaka
@Krysia

Witam,to do kiedy będziecie produkować fiata 500?to prawda że przedłużyli produkcję o kolejne 5 lat?

Kaka
@Ewaka

Kończą produje w połowie przyszłego roku. Lancia tez jeszcze moment i kończymy. Elektryczna lancie maja zacząć zaraz w Hiszpanii produkować

@Ewaka

Gdzie Pani słyszała, że przedłużyli o 5 lat?

Darek
@Marek

Nic nie przedłużył fiat. Jeszcze możliwy będzie postoj dwu tygodniowy w listopadzie

Inga

A co miałoby być? Pracujecie też w dni wolne od pracy, święta? Bo się zastanawiam skąd to pytanie. Praca by mnie interesowała, ale jednak wolałabym bez świąt robić. Jaki jest w ogóle system obecnie, w jakich godzinach i dniach są zmiany?

@Darek

Czy może wiadomo coś nowego w sprawie produkcji w przyszłym roku (i może też w dalszej przyszłości)? Bo póki co kilka osób wspominało głównie o wygaszaniu dotychczasowych umów. Czy w ich miejsce przyszły jakieś nowe zamówienia, czy te przestoje mogą się coraz częściej pojawiać?

Blondi

Cześć, widziałam na ich stronie internetowej, że istnieje możliwość zrobienia stażu u nich. Ja bym wolała właśnie taki przez firmę niż z urzędu dla bezrobotnych, bo już byłam na takim i nie jestem zadowolona, między innymi ze względu na stawki. W innej firmie oczywiście. Chciałabym tylko wiedzieć, czy tutaj jak się taki staż skończy, to czy istnieje jakaś możliwość zatrudnienia potem na dłużej?

Arek

Witam,czy to prawda że produkcja fiata 500 kończy się w przyszłym roku?słyszałem z innego zakładu który wykonuje siedziska że ta produkcja może się jeszcze przedłużyć o kilka lat.Katarczycy chcą aby fiat by produkowany dalej w Tychach,to prawda,macie jakieś informacje odnośnie?

Mark

Tez słyszałem, że mają przedłużyć produkcję starych modeli

Kornelia
@Arek

A jak się produkcja tego fiata skończy to ludziom podziękują czy zostaną przeniesieni na inną robotę? Jestem właśnie ciekawa czy dany zespół jest przypisany do konkretnego modelu.

lizyngobiorca
@Arczi

nie mam nic do pracowników jednakże wystawiać fakturę za dodatkowe czynności które leasingodawca zawalił to już przekręt a danie samochodu w lizing niby nowego a juz wcześniej zarejestrowanego na inną firmę (20 dni wcześniej ) to także przekręt wyszło dopiero po trzech latach jak dostałem kartę pojazdu

@Arczi

Wszystko, co napisał-Tadeusz- jeśli chodzi o ten konkretny odcinek podmontażu jest prawdą! Nie poznałem mógł pracować później. Wiem jedno w mojej obecności ludzie załamywali się do tego stopnia ,że w dniu następnym nie przychodzili do pracy zarówno Polacy jak i Ukraińcy. O Pani liderce nie będę się wypowiadał to powinno dać do myślenia. Ale cieszę się, że ktoś się w końcu odezwał i coś tam nakreślił w temacie relacji przełożony pracownik.

Hanka

Interesuje mnie praca w dziale Sales and Marketing. Firma jak najbardziej zachęca do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy. Jak oceniacie atmosferę pracy na danym dziale? Zapewniane są szkolenia pracownicze? Pracodawca daje możliwość rozwoju?

@Tadeusz

Nie ma opcji zgłaszania u was takich rzeczy np do działu HR? Czy poza tym dobrze się pracowało? Jak z warunkami zatrudnienia, dobrze płacili?

Tadeusz

Witam,możecie opisac warunki pracy,ile jest zmian,ile można zarobić na rękę jako nowy pracownik.

Pijak
@Nowy

Od 1 mają podwyżki o 405 zł związki podpisali porozumieniem z fiatem 14 kwietnia

Iza
@Pijak

Ok a czy na te podwyżki będą się też łapać nowi pracownicy od początku współpracy czy raczej pierwsza umowa będzie niższa? Poza tym podwyżka podwyżka a do 1-ego ile wynosi wynagrodzenie?

O co

Dostałem dziś SMS z podwyżka 405 zł od 1 mają

@O co

Witam, do kiedy są plany pracy na 3 zmiany?

Krystyna
@O co

Ta kasa to brutto czy netto? Czy to jest stawka dla każdego pracownika firmy taka sama, czy jakoś stopniowana zależnie od posady? Dajcie jakieś detale?

Julita

W jakim sensie stoicie, pracy nie ma? To tak można? Powiedz, jaką tam macie umowę, jak kiedyś w innej firmie na zleceniu robiłam to faktycznie się tak zdarzało, że czasem nawet jechaliśmy i na miejscu się okazywało, że nie ma pracy. A tu ewentualnie informują wcześniej?

@Pijak

Ja się cieszę że w ogóle coś dali mogli nic nie dać. Nawet jakby nie dali to pracowalabym uśmiechem na ustach. Ja jestem wdzięczna za podwyżkę

Adek

Witam,czy to prawda że od marca rusza nowy projekt produkcji fiata 500 u Państwa?i czy są przyjęcia do pracy?

Dorota
@Adek

A skąd masz takie informacje? Też bym się chętnie załapała do pracy na produkcji. Ciekawe ile dadzą nowym osobom. Wiesz coś czy nie bardzo?

Zwykły monter
@Dorota

Zwykły monter drzwi. Rok stażu 4700 netto

Monki
@Zwykły monter

Dodaj jeszcze że pół miesiąca postojowe

Julia
@Zwykły monter

A po tym roku to zatrudniają potem na umowę o pracę? Jakie wymagania na tą produkcję? 4700 netto to na początek? Potem idzie więcej wyciągnąć?

Łysy
@Zwykły monter

Co to za firma gdzie jest siedziba ?

Dora

Cieszmy się, że mamy pracę. Stawka jest dobra i należy to traktować jako ogromny plus. Dla mnie praca jest przyjemnością i podziękowaniem że mogę w ogóle pracować w FCA. Są umowy, pieniądze zawsze na czas, tanie dojazdy i pyszne domowe obiady. Za takie udogodnienia rzadkie dla innych firm mogłabym robić dla FCA pół miesiąca za darmo.

Jaga
@Dora

To jaka konkretnie jest tutaj stawka? Te obiady są finansowane przez pracodawcę ?

Sylwia

Mi samotnej matce z dzieckiem chorym na stwardnienie rozsiany nie przedluzyli umowy a ukraincom dają odrazu na stałe. Jaki ten fiat dobry jest tylko niech powie moim dziecią na nastepny miesiac co mamy do gara włożyć.

Rafał
@Sylwia

Współczuje ci że nie przedłużyli ci umowy. Wiesz dlaczego? Wiadomo że osoby z Ukrainy potrzebują pracy i aktywizacji ale to o naszych rodakach firma powinna się troszczyć w pierwszej kolejności. Przynajmniej ja mam takie zdanie.

polka

Powinni mieć z tego tytułu większe stawki oraz wypłaty. Możnaby nam zabrać premie na poczet Ukrajincom. Powinni zarabiać więcej niż minimalna.

Wiola
@polka

Myślisz, że o ile większe stawki by ich usatysfakcjonowały? Rzeczywiście tak jest, że zabrano premie, aby dać Ukraińcom? To ile w końcu zarabiają Ukraińcy?

Zostaw merytoryczną opinię o Fca Poland S.A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Fca Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fca Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1031.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fca Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 939, z czego 314 to opinie pozytywne, 132 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fca Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Fca Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042