Opinie o Koleje Mazowieckie w Warszawa Lubelska 26

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Koleje Mazowieckie. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Koleje Mazowieckie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Linie kolejowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Koleje Mazowieckie w Warszawa Lubelska 26

Chętny

Na jakie zarobki może liczyć dyspozytor w Warszawie lub Sochaczewie?

Dorota
@Chętny

Czy udało Ci się tego dowiedzieć? Przypuszczam, że aplikowałeś na to stanowisko, może masz jakieś wiadomości z pierwszej ręki dotyczące tego stanowiska? Przydałoby się dowiedzieć, jakie są warunki w Kolejach Mazowieckich po pandemii, czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Tm

Witam. Orientuję się ktoś jak wyglądają zarobki na warsztacie? I jak ogólnie praca i ludzie. Pozdrawiam

@Tm

Niestety ja nie wiem, jak się zarabia w Koleje Mazowieckie. Też liczę na informacje. Wysyłałeś już CV do firmy? Może byłeś już na rozmowie? Jeśli tak, koniecznie powiedz, jak było.

Kolejarz
@Tm

Nie pracowałem tam, ale warsztat na kolei to średnio 3000-4000 zł na rękę. Jeżeli jesteś konkretnym specjalistą to nawet powyżej 5000. Zależy jakie masz doświadczenie i uprawnienia.

@Kolejarz

Chyba śnisz. Pracownik na hali ma 2500 zł na rękę max 3000

@Kolejarz

Gdzie... chyba nie w KM.. tu jak 3000 zarobisz to już powinieneś się cieszyć...

Obserwator
@Tm

W Tłuszczu sytuacja fatalna młodzi odchodzą a kadra kierownicza odchodzi nie mogąc wytrzymać z naczelnikiem który swym hamstwem doprowadzi zakład do ruiny,

Chętny
@Obserwator

Mógłby Pan więcej powiedzieć o pracy w KM.

Ilona

Czy to znaczy że sytuacja w pracy jest tak zła że pracownicy nie wytrzymują i odchodzą?

Rozczarowany

Umowa o pracę na 2100-2200 gdzie najniższa ustawowo to 2800.(usunięte przez administratora)

@Rozczarowany

Tutaj bardzo ważne na pewno jest, aby rozróżnić kwestie kwot netto i brutto. Te kwoty, o których piszesz to już zapewne kwoty po odjęciu podatku, itd., ale może jeszcze któryś z pracowników mógłby to potwierdzić/doprecyzować?

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
mak

Proszę o posypanie piaskiem na stacji Modlin tak ślisko jest ze wiele osób się wywaliło

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Koleje Mazowieckie?

kierownik

Odpowiedź ukryta jest w pytaniu. Czym góra sugeruje się w przyznawaniu premii, tego my kierownicy nie wiemy, ale się domyślamy. "Temu damy premię taką i taką, bo należy do takiej partii (nie PIS!), a temu taką premię, bo należy do takich związków z.".

Były...

Tu premie się zazwyczaj zabiera...

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Koleje Mazowieckie?

2500 - 2700 brutto

mak

Jak osoba schodzi po schodach i macha ręka aby pociag nie odjechal i ta jedna minute zaczekał to na (usunięte przez administratora) odjeżdża pociąg i stacja Modlin ma schody nie odśnieżone i dziś się ktoś wywalił proszę wszystko zmienić

mazowieckie@poczta.fm

.Do wszystkich którzy chcą zrobić jakiś kurs w tej firmie. Dokładnie dopytujcie się czy są lojalki za ten kurs. To są ogromne pieniądze. Jak będziecie chcieli odejść z tej firmy przed upływem lojalki to możecie pójść z torbami. Podobno lojalka za kurs na maszynistę wynosiła ponad 90 tysięcy. Ja nie wiem skąd oni biorą te kwoty. Nie słuchajcie tego , ze ktoś wam powie ze to jakiś straszak. Jeśli jest taki zapis umowie to mogą to z was ściągać. Pamiętajcie że zapis o lojalce nie musi być w pierwszej umowie o prace. Może być zawarty w każdej następnej. Na rozmowę przychodźcie zawsze z dyktafonem i dokładnie wypytujcie czy jest lojalka i jakie będą kwoty. Pamiętajcie umowa ustna to tez umowa. Warto też zorientować się u innych przewoźników czy też są takie ogromne kwoty wykazane w lojalce. Oni tu mnie strasznie nie lubią bo przedstawiam całą prawdę. Zwrócicie uwagę ubliżają mi , wyzywają, zaniżają moją wiarygodność. Sprawdźcie to sami. Zanim zatrudnicie się w tej firmie to napiszcie na maila na adres tej spółki i wypytajcie np o te lojalki. Czy są i czy musicie je spłacać w razie czego. Ciekaw jestem co wam odpowiedzą. Poczytajcie forum ludzie piszą ze są wysyłane wezwania do zapłaty z tytułu lojalki. Czy na pewno was stać na takie kwoty. Mnie by nie było. Ja nie mówię że praca w firmie jest zła albo dobra . Ja tylko pisze jakie są zapisy w umowie. Piszą tu ze zapisy w umowie nie mają znaczenia. Spytajcie się prawnika czy na pewno. Ja się pytałem . Jest zapis w umowie pracodawca ma prawo zadać zwrotu. Jest taki zapis w kodeksie Pracy. Jeśli twierdzą ze nie trzeba zwracać to niech usuną ten zapis z umowy. Czemu tego nie zrobią??????? Uważajcie na koszty. W tej firmie ludzie musieli zwracać za zagubiony kasownik 500 zł 500 zł nie darowali to darują kwotę lojalki. Wierzycie w to bo ja nie bardzo

Mazowieckie@poczta.fm

Osoby które zamierzają podjąć prace w tej firmie muszą zwracać uwage na wysokość stawki zaoroponowanej w umowie. Pamiętajcie zawsze na początku pytajcie się o stawkę. To co w umowie to macie zagwarantowane. Reszta to są dodatki. Nie dajcie sie zwieść tym że wam będą mówić że razem z dodatkami wyciągniecie dużo więcej. Większość dodatków może być a może nie być lub bedą bardzo małe. Poza tym wiekszość dodatków można calkowicie znieść np zmieniając układ zbiorowy. Jak wam zaproponują stawkę a bedzie to stawka brutto, to wpiszcie sobie ją do kalkulatora uposażenia który można znalezc w internecie i wtedy zobaczycie ile będą wynosiły wasze zarobki gwarantowane. Jak Wam będą mówili że pomimo takiej kwoty wpisanej w umowie będziecie zarabiać więcej, to niech wam dadzą to na piśmie. Zobaczcie sami. Zrobicie kurs np na maszyniste . Automatycznie obowiązuje was lojalka. Jeszcze do niedawna bylo to ponad 90 tysiecy. Podobno teraz troche zniżyli kwote po moich interwencjach. Mimo wszystko jest to podobno piwyżej 50 tysiecy. I teraz niech ktoś wezmie kredyt a firma przestanie płacić za dodatki. I co wtedy. Zwolnisz sie musisz zwrócic koszt kursu. A możesz zostać z pensją brutto niewie wyższą niz ta wpisana w umowie lub nawet dokładnie z taką jak w umowie. Co wtedy zrobić. Pamietajcie wymagajcie na pismie tego ile bedziecie zarabiać. Dodatki swoją drogą. Jakoś w SKM wiekszośc calej kwoty jaką sie zarabia jest w umowie. I można.

Żal i strata czasu

To jest państwo w państwie, jestem pracownikiem i wiem że większego łamania praw pracowniczych nie ma nigdzie i jest na to przyzwolenie samych pracowników, bo się boją, boją stracić pracę za marne grosze, to jest chore

Żal i strata czasu
@Żal i strata czasu

Dodam że odchodzę z tego(usunięte przez administratora)

Km To Dno

Koleje mazowieckie to dno, bilety kosztują 3x drożej jak wejdzie niepełnosprawny bo nie mógł kupić biletu na stacji na której zawsze nie było biletomatu, teraz nagle jest! Spóźniają się godzinami, a gdy trzeba przyjeżdzają za wcześnie, i jak tu zdążyć na jaki kolwiek pociag, jadąc na prostej drodze, rozwalając się, do uczelni nie zdążyłem właśnie przez to na ważne kolokwium, daje im -10/10 jest to najgorszy transport miejski kursujący w Warszawie. KM nie polecam tego nikomu !!!

kierownik
@Km To Dno

Z tego wpisu wynika, żeś pasażer. Jako o pracodawcy nie masz nic do powiedzenia. Pociąg nie ma prawa odjechać wcześniej. Pilnuje tego zarówno kierownik jak i maszynista. Co najwyżej może się spóźnić z przyczyn od maszynisty i kierownika niezależnych. A niepełnosprawny jak wchodzi do pociągu, to nie ma naliczanej dodatkowej opłaty, bo to wynika z przepisów handlowych. Piszesz o rzeczach, o których pojęcia nie masz.

Szary z warsztatu Mns

Niech ktoś mi wytłumaczy jak w 3'5 roku z kanalow można zostać naczelnikiem jak w pewnej sekcji napraw tabor ....

@Szary z warsztatu Mns

Niewiele Twoja wypowiedź wnosi na temat dyskusji o pracodawcy, jakim są Koleje Mazowieckie. Rozumiem, że pracujesz w tym miejscu - napisz więc proszę, jeśli możesz, coś w temacie wynagrodzeń, formy umowy czy dodatkowych benefitów w tym miejscu. Wcześniej @Kolejarzz wspominał o kilku, ale nie wiem, czy wciąż jest to aktualne?

Kolejarz
@Szary z warsztatu Mns

Normalnie.Pytanie dlaczego tobie nie zaproponowali?

Maszynista

3 lata pracy o 3 za długo (usunięte przez administratora) jakiego kto mało widział

A czy macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o pracę w przedsiębiorstwie Koleje Mazowieckie? Czy przedsiębiorstwo zapewnia benefity?

Kolejarzz

Z benefitów niby wczasy pod grusza- ale i tak nie dostajesz urlopu wtedy kiedy chcesz. Wiele osób dostaje urlopy marzec kwiecień i październik listopad. Lepsze terminy zarezerwowane tylko dla ludzi z plecami. Multisport pod koniec kwietnia będzie wycofany przez okey system bo KM nie płacą. Został jeszcze enel med ale nie wiadomo na jak długo. W tej firmy wszystko się kończy. Zbyt często jesteś na L4 albo bierzesz urlop na zadanie / na dzieci to możesz mieć od razu kontrole z zusu albo rozmowę z naczelnikiem ze przeniesie Cię na sprzątacza albo rewidenta na warsztat. Firma porażka, ponad 170 osób się zwalnia w tym roku a jest dopiero kwiecień. Pensja najniższa ze wszystkich spółek l. Układy i układziki. Szczerze odradzam tu prace, sam jestem na wypowiedzeniu

Kierownik
@Kolejarzz

Tak jest kolego a prezesina zastany i ten śmieć Sulima do tego doprowadzają to jest układ PO PSL tfuuu..

Mikołaj
@Kierownik

Taka wypowiedź na publicznym forum, raczej nie jest w dobrym tonie. Podawanie danych osobowych i obrażanie innych osób jest tu zabronione. Może mógłbyś napisać obiektywną opinię opisującą Twoje zatrudnienie? Co wchodzi w skład wynagrodzenia i czy premie są oferowane wszystkim pracownikom. Chętnie się tego dowiem.

Agnieszka

@Feliks, z uwagi na przeznaczenie tego forum, proszę Cię, jeżeli oczywiście jesteś pracownikiem Koleje Mazowieckie, o opisanie Twojego stanowiska pracy i warunków zatrudnienia jemu podporządkowanych. Czy pracodawca ten zapewnia Ci jakiegoś rodzaju system premiowy? Mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat?

Pwkkm
@Agnieszka

Nikt Ci tego do końca nie wyjaśni, bo same księgowe nie potrafią naliczać zarobki kierownika pociągu w granicach 2500-3000 i ro jak weźmie sz dodatkową służbę. Atmosfera fatalna a kontakt przełożeni-pracownicy w stanie agonalnym, zresztą jak cała sytuacja w.spółce dąży do upadłości. Nie warto podejmować pracy w km, codzienny mobbing i czepialstwo. Odradzam zdecydowanie.

Kierownik
@Pwkkm

Potwierdzam tu płacą ile chcą i jak chcą.w finansowym nie potrafią powiedzieć ilebi za co.Banda kretaczy .3razy mnie oszukali na kasie raz oddali luźniej tłumaczyli że tak musi być.finanse są tak skonstruowane byśmy nigdy nie mogli się doliczyc kasy.

to co się dzieje w sekcji ochota; to jest temat rozmów na parę godzin. naczelnik który uważa się za nie wiadomo za jakiego fachowca ;a tak naprawdę to wie wszystko ale tylko o krowiej ku... że jeszcze nikt z lubelskiej nie reaguje na jego zachowania to dziwne.stosowanie (usunięte przez administratora)przez tego. 'nie ma słów które dość obelżywie nazwały by tego ktosia. to czyny karalne .może kiedyś doczeka się kary za swoje zachowanie razem z tymi z lubelskiej.może PIP i CBA w końcu dobiorą się im do (usunięte przez administratora)

Kazik
@pracownik

Ten w Tłuszczu też przyszedł z Ochoty tez podobny świr bez kultury jak boczek.

Jasiek

Namawianie do pracy nad poprawą w firmie jest bardzo pozytywne i nie rozumiem szukania drugiego tła!!

Zaskoczony

Czy ktoś pracuje/pracował w Wydziale skarg i reklamacji? Warto aplikować?

Olek

Idealnych firm nie ma to jest fakt. Zawsze można zmienić pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Koleje Mazowieckie - Warszawa

• Jak się pracuje w Koleje Mazowieckie?

Zobacz opinie na temat firmy Koleje Mazowieckie tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Koleje Mazowieckie?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Koleje Mazowieckie?

Kandydaci do pracy w Koleje Mazowieckie napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Koleje Mazowieckie