Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Coś za coś

Może i w State Street nie ma zbyt wysokich zarobków, ale za to nie ma work life balance

@Coś za coś

Jedyny plus Stejta to ze trzeba sie postarac, zeby stad wyleciec. Wiecej plusow nie ma.

Już od dawna wchodzę na to forum i zgadzam się w 100% ze wszystkim co jest tu napisane. Jeśli planujesz tu pracować to tylko max na rok by zdobyć jakieś doświadczenie a po tym należy się jak najszybciej się ulatniać. Wytrzymałam tu ponad rok i wreszcie uwalniam się od tego (usunięte przez administratora) Zastanawiam się od czego zacząć bo jest wiele do powiedzenia zaczynając od wyzysku, niesprawiedliwości czy tej marnej pensji. Pracowałam na A1 ponad rok na awans nawet nie liczyłam patrząc na to, że u siebie w teamie miałam osoby, które dostały się na A2 w kwietniu i do tej pory pracują na doerce. Większość teamu odeszła, zwłaszcza A1 bo każdy już miał dosyć tego wyzysku i bezmyślnego klepania. Był taki moment gdzie dosłownie każdego miesiąca ktoś odchodził zwłaszcza te bardziej ogarnięte i doświadczone osoby. Kolejna sprawa jest pensja czyli marne 4.4k brutto, które otrzymywałam - jedno słowo żenada. Wielokrotnie pytałam się o wyrównanie do reszty A1 które zarabiały 5k brutto, zwłaszcza chodziło mi o wyrównanie do osób, które zostały zatrudnione po mnie ale spotkałam się z odpowiedzią, że “taka jest polityka firmy, jest freeze, no bez przesady raczej dadzą podwyżkę w przyszłym roku czy no nie da rady teraz ale w kwietniu w przyszłym rok chyba tak ” - po tych słowach podziękowałam i wiedziałam, że to czas na znalezienie nowej pracy. Najbardziej uwłaczające w tym wszystkim było to, że uczyłam procesu new hireow, którzy zarabiali więcej niż ja. Już nie wspomnę o tym, że gdy ktos wypadl z coveru zazwyczaj to ja dostawałam najcięższe taski czy miałam taki cover, że musiałam robić kilka klientow na raz. Potrafiłam się też spotkać z pretensjami czy nawet pogardą, że „czemu coś nie było zrobione szybciej” ( pragnę dodać, że wszystko zawsze było zrobione przed deadline). Treningi w tej firmie też są tragedia, gdy coś się posypie nawet czasem SA czy Officerowie nie potrafią sobie poradzić. Wiele A2 w moim teamie, gdy coś się posypało potrafiło pytać się A1 o pomoc czy uciekało na awaya a potem zdziwione wracały przed deadlinem „że jak to issue jeszcze nie jest rozwiązane?!???”. Wielokrotnie też zachodziła taka sytuacja, że byłam wrzucana na coś bez treningu i wymagano bym robiła fundy, które pierwszy raz widziałam na oczy bo przecież „tam są łatwe taski dasz radę” czy też spotykałam się z „a to sobie otwórz procedurę i działaj”. Nie wspomnę już z codziennym użeraniem się z Maj Friendami, którzy potrafili zepsuć nawet najprostsze rzeczy. Na zakończenie chcę jeszcze raz podkreślić- kto może niech ucieka w miarę szybko bo szkoda tracić czas na monotonne klepanie dzień w dzień tego samego i do tego być traktowany z pogardą.

No i co z tego, że ma inne działy? 80% tej firmy działa w taki sposób jak opisuję a kto mądrzejszy to wie, że nie warto dawać się (usunięte przez administratora) przez nich za te żałosne pieniądze i przy okazji tracić zdrowie psychiczne

Asia
@były pracownik

Jaki to dział?

2024

Czy w 2024 będą premie roczne, czy tez brakuje $$? Czy jest szansa na awans, jakis częściowo odblokowany freeze?

nowy
@2024

premie beda normalnie, awansów nie bedzie bo planowany freeze jest do konca 2024, no chyba ze na rynku bedzie super sytuacja to skonczy sie szybciej

Olo
@nowy

Awanse beda, ale bardzo malo. Na pewno nie bedzie zatrudnien. Firma liczy jeszcze na redukcje liczby pracownikow.

Awans
@nowy

Czy coś nowego wiadomo na temat awansów w 2024, czy są już jakieś plany?

Olo
@Awans

Beda, ale bardzo male i musi byc dobre business justification. Pierwsze awanse od 1 kwietnia

SZOK
@Olo

Serio dopiero od 1 kwietnia czy po prostu prima aprilis xD

wuja
@SZOK

przecież awanse już są, na town hallu mówili że ludzie podostawali w listopadzie i grudniu

Odszedlem
@nowy

Ale jaka poprawa sytuacji, unas team i caly departament kwitnie, co raz wiecej clientow , co raz wiecej transakcji , wieksze portfolio od kazdego tego nabytku sa pobierane oplaty!!

@Odszedlem

Podsumowujac: Mamy wiecej roboty, a placa ta sama

Robert
@Marcin

Podobnie jak u nas. Połowa teamu odeszła, pracy coraz więcej, pieniądze te same, ale przecież "z nadzieją patrzymy w przyszłość"...

@wuja

Ile trzeba pracować w firmie by taki awans dostać? Lub co osiągnąć ?

Nikt

Wrzucono na nofluffjobs oferty pracy z widełkami w IT, dla potomności: - IT Audit Officer, 11 000 - 15 833zł - Senior Cloud Security IR Analyst, grade VP, 17 416 - 25 000 zł - Cloud Incident Responder, grade AVP, 25 000 - 32 500zł - Horizontal IT Audit, 23 500 - 33 333zł - IT Audit for Global Markets, grade VP, 23 500 - 33 333zł

@Nikt

Czyli takie same stawki dla IT jak dla finansów. Po taniości xD

@Nikt

To nie są wysokie stawki a wymagania z kosmosu (tj. normalne w IT, czyli trzeba coś umieć).

SS

Tylko to jest bardziej skierowane do studentów historii, acheologii etc. W State Street nikt nie potrzebuje zdolnych informatyków, oni chcą utrzymać status quo z systemami z XX wieku.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Janek

Bedzie jakies Christmas party? Pracuje pierwszy rok i nikt nic nie wie, nic nie slyszol

Sf
@Janek

A co firma dala na święta? Pkt na platformie?

ass-ociajte

W nowym roku bonus i podwyżka wypłacone zostaną w postaci dodatkowcych dni pracy z biura co przełoży się na dodatkowe koszty transportu i godziny spędzone w korkach oraz spadek produktywności z tym związany. Zapraszam viceprezdytentów na autostradę A4 albo północ Krakowa celem zapoznania się z korkami oraz spróbowania znalezienia miejsca parkingowego w biurowcu lub jego okolicy. Cała reszta mojej opini to powtarzanie komentarzy poniższych i z szacunku dla własnego czasu nie bedę się powtarzać.

Firma, ktora robi oszczednosci na pracownikach to najgorszy typ firmy jaki istnieje.

Szczere Zyczenia

Grunt, że dostajemy codziennie emaile z życzeniami WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU ! SPEDZCIE CZAS Z RODZINOM! Bo w nowym roku bedziecie chodzic do biura juz 3x w tygodniu :) Cieszcie sie poki mozecie :D

ass-ocjate
@Marcin

o jakich oszczednosciach mówimy, jak w biurze trzeba za wodę prąd i papier toaletowy płacicić jak się zmusza ludzi do przyjazdów

@ass-ocjate

O tych, ktore sa w tej firmie. Brak szkolen, zabrane wszystkie bonusy, punkty na swieta, smieszne premie i wynagrodzenie, obciety Luxmed.

@ass-ocjate

Prąd i tak jest płacony razem z najmem. Koszt papieru toaletowego, proszę cię... Chodzi o to, że jak siedzicie w domu, to januszowaty manager nie widzi, że pracujecie, nie dowierza, że się nie (usunięte przez administratora). Nie może tak być przecież! Macie klikać na ołpen spejsie, wtedy widać produkcję. Przecież firma stwierdziła, że etaty będą likwidowane. Żeby się jeszcze nie okazało, że macie czas nie klikać 8-9 godzin/dziennie na 100% obrotów, bo to oznacza, że co najmniej 1 fte jest zbędne. Dramat. Współczuję Wam tego, co się w tej firmie dzieje, ja się ewakuowałem 1,5 roku temu, gdy już było źle, ale obecnie to jest cyrk.

@GTR

To jest powod tych zmian. Wycisnac z pracownika jak najwiecej, bo moze jeszcze sie uda zredukowac liczbe pracownikow. 20% nizszy bonus, ale za to bedziecie chodzic do biura jeden dzien wiecej i macie robic wiecej. Uczciwe, prawda?

ass-ociajte
@GTR

jakby nie był płacony to ostatecznie przerzucany jest na najemce , chyba logiczne jest że jak windy nie ganiaja to się za prąd mniej płaci

OLA2

O jaki bonus chodzi ?

@OLA2

Bonus roczny który jest przyznawany w nowym roku jako taka premia ;)

@DownHall

Premie sa dla managementu i USA. Dla nas klepaczy sa zyczenia wesolych swiat i obietnice awansow (bez pokrycia).

@Marcin

Będą podwyżki ? nie wiemy. Będą awanse? nie wiemy. Ogólnie to nic nie wiemy, ale możemy obiecać, że kolejny rok będzie lepszy i bardziej ekscytujący. Mam nadzieję, że ufacie w zachodzącą transformację w firmie! Wystarczy, że poczekacie, a zobaczycie..... Jak nie dostajecie awansu, podwyżki, ale za to możecie dostać wypowiedzenie :D Ku chwale Stejta i SzCOOTA :)

jpa

Skąd info o tym 20%? I ile za achieved beda placic?

@jpa

Town Hall był na którym scott dał informację o redukcji bonusów. W zeszłym roku na achieved - 1450 netto +/-, resztę pozostawiam królowej nauk ;)

Pawel

Co nie zmienia faku ze bonusy i podwyzki beda niskie,.

@DownHall

To chyba wasz dzial mial jakies grosze w takim razie do wydania na was :D

IPA
@DownHall

O tak, kolejny rok będzie bardziej ekscytujący, przetrwanie w Krakowie za 3,5k bez czasu wolnego to właściwie sport ekstremalny xD Dawno bym zmienił pracę, bo to najlepszy sposób na podwyżkę w tej firmie, ale tylko oni dostosowują mi grafik do harmonogramu studiów...

@IPA

O wlasnym mieszkaniu pracujac w tej firmie mozna zapomniec. Ty jestes studentem i mowisz, ze 3,5k. Tutaj sa ludzie co maja po 30 lat i maja 3,5 albo 4,1k.

On9017
@Pawel

Poswiecac 8h dziennie plus czas na dojazd zeby w miesiacu zarobic 4000 zl to jest brak szacunku do siebie. Mlodzi ludzie siedza w Stejcie pracujac 170h miesiecznie za 4000 zl. Co wy za te 4000 kupicie? Oplacicie mieszkanie, jedzenie i dojazd do pracy? Wspolczesne niewolnictwo, a wy jeszcze klaszczecie uszami, bo pracujacie w wielkim amerykanskim banku.

Andrew

Jestem A1, nie dostałem w tamtym roku żadnej premii ani wyrównania do 5k

A co z nadgodzinami? Płatne, do odbioru? Czy jest ich dużo?

Zależne od działu. Czasem nie ma żadnych, czasem są nawet w weekend. Płatne lub do odbioru. To wszystko zależy od działu.

Nic nie dostaje, tani pracownik, siedzi dalej. Po co ma sie cokolwiek zmienic w tej firmie jak takie jednostki siedza i jedyne co robia to napisza komentarz na goworku. Co wiecej, mozna mu cos jeszcze zabrac, bo i tak nie odejdzie.

MateuszN

Co myślicie o naszym dziale HR? Czy są tam normalne osoby czy raczej nie polecacie nikogo?

Tav
@MateuszN

Normalni pewnie są, choć ja za takich uważam tych, którzy zwyczajnie rozwiązywali ticket bez zbędnych pytań i robienia problemu, więc nie wiem czy to kwestia szczęścia, czy faktycznie tego, że ktoś tam dobrze wykonał pracę bez tworzenia głupiej pracy.

1500 osób chcą wykopać...Miła wiadomość tuż przed świętami.

Lol
@:(

nie, tyle pracowników „wykopali” w tym roku. a nawet pewnie sami się zwolnieni

@Lol

Była dzisiaj zapowiedź redukcji etatów w przyszłym roku , pewnie to będzie jakiś procentowa ilość bo State ma 40 pracowników na całym świecie, tym niemniej widać trend.

Lol

No tak, ale „1500” odnosi się do pozycji już zredukowanych, a nie tych które planują zredukować. Nie ma konkretnej planowanej ilości zwolnień

Bullsh

Odprawę masz gdy firma zgłasza upadłość, a nie jak rozwiązuje z Tobą umowę.

Braga
@Bullsh

A wiemy czy w Polsce beda zwalniac? Wiadomo cos ktore dzialy? Bo zrobila sie panika a to moze tylko fejk

SS

Przerobiłem w tej firmie tzw. cykl życia działu, więc podzielę się tym jak to wyglądało i będzie na 90% wyglądać. Podstawowy schemat, to +-: Rekrutacja na (usunięte przez administratora)> czekanie aż ludzie sami ogarną i rozdzielą obowiązki > promowanie kilku najlepszych pracowników udawanie, że ich praca, to sukces managementu > dopychanie zbędnych stanowisk, żeby nikt nie miał np. sentymentów do ludzi, z którymi budował zespół, podpięcie managera, który nie ma pojęcia o procesie, ale ma redukować koszty uprzykrzając pracę (spychając obowiązki z officerów na seniorów, z seniorów na juniorów etc.) i sprawić, że dział będzie nie do przetrzymania dla szeregowca, który w żaden sposób nie był przeszkolony do spełniania nowej roli > nieulegli i nie (usunięte przez administratora) którzy nie mają wiele do stracenia rzucają wypowiedzenia do osiągnięcia punktu krytycznego, kiedy dział przestaje funkcjonować, klienci masowo zgłaszają skargi i nawet starzy pracownicy zaczynają bunt > rekrutacja na (usunięte przez administratora). Większość wyższych stanowisk trzyma tu głównie dobry układ po znajomości, albo świadomość, że lata spędzone w SS nic nie znaczą na rynku pracy, bo nie mają realnie pożądanych umiejętności. Mój dział niedawno wyszedł z kolejnej fazy chaosu, więc już oglądamy wciskanie stażystów, nowych, nieogarniętych w procesie managerów przerzucających swoje obowiązki niżej, rozdział pracy, gdzie jedni mają dzienne zadania na 10h inni na 4h i przygotowanie na usuwanie opornych A1 z ambicjami na wyższe stanowiska oraz zastępowanie ich praktykantami. Tak jak wyżej wszystko rozbija się o to, żeby sondować rynek i badać na ile zgodzi się i jak wiele udźwignie możliwie najtańszy pracownik. W SS niewiarygodnie rzadko słyszę o zwolnieniach, raczej tworzą presję aż sam odejdziesz. Np. 3 lata bez awansu z podwyżką 4% przy realnej inflacji 20-50%. Zwolnienie 1500 na zachodzie i przyjęcie 8000 w Indiach w przypadku Polaków oznacza dla dotkniętych działów ok. 5x większe prawdopodobieństwo poprawiania po kimś pracy, a najlepsze jest to, że rzadko kiedy zwalniają tych, którzy serio w kompetencjach mogliby wpisać więcej niż pierdzenie w stołek i relacja z kimś na wysokiej pozycji ;-)

Tav

Teraz kłóć się w polskim sądzie o 7k czy Twoje zwolnienie było grupowe, powodzenia xD Ja od 2 lat walczę o odszkodowanie za zwolnienie z powodu odmowy zakowidianizowania się i mimo jawnych dowodów końca nie widać, jeśli wygram, to raczej niewiele więcej niż wydałem na tą sprawę. Oni dobrze wiedzą co robią, a w Pl masówek nie będzie. Raczej będą po woli wykrwawiać zespoły. U nas na próbę zaczęli sobie losowo przerzucać po kilka osób między zespołami i badać granicę bólu, gdzie ile da się obciąć, to szybko się okazało, że balansujemy na niej od roku. Ostatni raz mieliśmy tyle ot jak wyczyściło bazę danych.

@Tav

W 2014 beda nas (usunięte przez administratora). Zapowiada sie ostry rok w tej firmie. W tym roku jeszcze bylo przyjemnie. Nieoficjalnie sie mowi o roku rekodowych planow oszczednosci w Polsce. Nie wiem, czy juz polski management bedzie mial co zabierac. Przez ostatnie kilka lat obcieli wszystko co bylo, wiec powodzenie. Teraz mozemy sie szykowac na wyprowadzke z TTG do tanszej lokalizacji.

Elo

W Stejcie to akurat prawda. Ale zastanow sie czy chcesz miec faceta, ktory zarabia na poziomie kasjerki w Lidlu czy Biedronce. Moze troche wiecej, ale niewiele.

kopiuj wklej

zgłosił się ktoś ?

Na jakie stanowisko/ dział najlepiej aplikować? Żeby tylko wklepywać w klawiaturę i pracować zdalnie? Skończyłam studia i jestem po operacji, potrzebne mi są fundusze.

Arek
@Kandydat

Musisz poczekać aż odejdzie tylu ludzi, że znów będą pod ścianą jak w 2022, kiedy w zespole, do którego trafiłem (średnio jakieś 15 osób) zmieniło się w rok ponad 20. Niektórych nie zdążyłem spotkać zanim odeszli. Tylko 6 ludzi na najwyższym szczeblu wytrzymało i np. pracownicy z miesięcznym stażem szkolili nowych xD Pewnie będzie to już na wiosnę, wtedy można stawiać warunki, bo rekruterzy nawet za bardzo Cię nie słuchają, tylko przytakują aż do momentu ustalania stawki. Działy i stanowiska, to loteria jeśli nie masz kogoś znajomego z wewnątrz. Przykładowo w moim dziale jeden zespół wali czasem tyle nadgodzin, że muszą je rozkładać na kolejne tygodnie przez limity, albo odbierają nieoficjalnie, a drugi miewał po 5h pracy i zabijali czas udając, że coś klikają, pod koniec roku zmiana. Zależy od dnia i klientów. Jak na razie szukaj pracy gdzieś indziej. Jeśli chcesz mieć tylko spokój na rekonwalescencji, to bez wcześniejszych układów tutaj go nie znajdziesz.

@Ania

Może nie jasno napisałam, chodź sarkazm to powszechnie znane zjawisko, punkty zbierane w ciągu roku nie są dostępne jako forma płatności przy próbie zakupu bonów do niemieckiego sklepu Kaufland. To znaczy, iż tylko pula przyznana w grudniu może zostać przeznaczona na ten cel. Tyrolska jest stosunkowo tańsza od karpii, które niektóre osoby zakupiłyby, aby spożyć je w trakcie wigilii. Poprzez ograniczenia w metodzie płatności budżety rodzin, w których występuje zjawisko dzietności mogą ich nie spiąć więc zamiast produktu pomnażanego przez Jezusa około 2000 lat temu niektóre gospodarstwa domowe spożyłyby wyrób mnięsopodobny co pewnie kłóci się z ich religijniśćą chodź nie kategoryzowałabym tego wyrobu jako mięsny.

Alberto

Robota jak robota, tak robota, a nie praca z perspektywami. W tej firmie jesteś zwykłym robolem takim jak w Lidlu czy innej biedronce, czy fabryce. Z tym że twoją taśmą produkcyjną albo kasą na której klepiesz jak najszybciej jest komputer. Firma chwali się tym że przyjmuje bez wiedzy i dorabia do tego ideologię że daje szansę każdemu, ale w praktyce ta wiedza w ogóle nie jest potrzebna. Bo w sumie do czego ? Do przeklejania danych z 1 arkusza Excel do 2 ? Firma szuka klepacza typu low cost i go pozyskuje. Teraz już rzadziej, bo freez ( ale ciągle się zdarza). Płaca jak w markecie czy na magazynie na rękę około 3900 zł na A1. Systemy działają tragicznie zwłaszcza rano i po weekendzie, problem techniczny to stały element dnia po prostu musi być. Są tutaj podobno jacyś ludzie co chodzą na godzinne obiady i stoją pół dnia na papierosie, ale ja i duża część mojego działu klepiemy taski 8 h bez przerwy + częste nadgodziny. Około kwietnia sytuacja zaczęła się pogarszać, wszedł freez a kilku ludzi się zwolniło, podobno mają zwolnić się kolejni, wtedy pewnie dokoptują jakiegoś stażystę i cykl życia zatoczy koło. Reszty nie będę pisać bo to na jakich ludzi traficie, jakiego menedżera itp. to kwestie losowe. Firma dobra dla kogoś zaraz po studiach kogo już na prawdę nigdzie nie chcą na max rok, albo dla ludzi którzy mają już dość tyrania fizycznie na magazynach czy innych piekarniach. Plusy tej pracy to możliwość klepania z domu, wypłata na czas, brak deszczu kapiącego na głowę, bon do Kauflandu za który możecie zrobić zakupy na święta+ Multisport. Firma robi fasadę organizacji szukającej ludzi wykształconych, a na prawdę potrzebuje roboli. Według mnie stąd bierze się niezadowolenie i frustracja. Nie jeden magazynier którego bolą plecy by nie pogardził tą pracą i dla takich ludzi jest to miejsce.

@Alberto

Nie dalo rady lepiej tego opisac. Od kilku lat sa zatrudniani ludzie, ktorzy nie maja studiow. Nie trzeba miec studiow i nie trzeba miec angielskigo, wiec wymagania sa tak naprawde zadne. Zgadzam sie z tym, ze firma pozyskuje ludzi, ktorzy maja gorsze roboty i potem tqcy w SSB czuja, ze wygrali zycie. Potem tacy "eksperci" od funduszy po kilku latach pracy tutaj jedyne co maja to podstawowa wiedza o funduszach. W tej firmie marnuje sie tylko czas.

a69
@Marcin

Dokładnie wykształcenie nie ma znaczenia. Przyjmują geodetów, prawników fizjoterapeutów bez znaczenia. Ważne żeby wiedzieć jak wygląda przycisk power i godzić się na nadgodziny. A co do magazynerów z bolącymi plecami, myślę że nie jeden "biurowiec" będzie miał większe problemy z kręgosłupem. Zresztą jak ktoś z magazynu przyjdzie to go monotonia kopiowania komórek wykończy.

@a69

Zeby to byli geodeci albo prawnicy to by nie bylo az tak zle. Przyjmuja ludzi po kulturoznawstwie, kosmetologii i innych kierunkach bez perspektyw. Praca w finansach, w ktorej nie potrzeba zadnej wiedzy. Najwazniejsze to klikac co daja, nawet nie trzeba rozumiec co i nie pyskowac za duzo.

Oni nie zatrudniaja inzynierow geodetow tylko ludzi po kosmetologii albo innym kulturoznawstwie. Dobry inzynier geodeta nie przyjdzie do pracy w Stejcie za 3500 netto czy mniej.

Witkacy
@Marcin

@nick Ale po co nadrabiać coś czego nie potrzeba, to firma gdzie gdzie się przekleja z ecxela na Excel jak najszybciej, im szybciej tym lepiej, przebrana za to czym jest w stanach, która jednocześnie płaci jak Biedronka.

Prwda

W punkt. Co Ci wielcy finansiści robią w korpo na najniższych stanowiskach? Pseudo eksperci po UEKu, którzy przeczytali albo i nie 3 rozdziały książki do rachunkowości i nic z tego nie zrozumieli.Wyladowali w korpo bo pojęcia o zarabianiu na rynku finansowym nie mają najmniejszego.

a69

ja bym jeszcze dodał jeszcze że poza umiejętnością przeklejaniem komórek z excela trzeba mięc wytrzymałość do robienia nadgodzin

@a69

Co nadal nie wymaga zadnej specjalistycznej wiedzy.

Pawel

Trzeba wytrzymac za te niska pensje, z niedzialajacymi systemami, z ciaglymi oszczednosciami.

przeklejacz pdfow

Manager (officer) bezposrednio pod AVP - ile mozna ton marchewek wolac? Rekrutacja z zewnatrz. Gdansk/Krakow

@przeklejacz pdfow

12-15 brutto w zależności od doświadczenia

A2

Uwaga, przypominam o co chodzi we freeze: w moim dziale właściwie wyczyszczono klasę średnią, seniorów, którzy walą za dużo ot awansowano na officerów, reszta do czyśćca i w efekcie płaca wychodzi im podobnie, ale zobowiązania większe i... PRESTIŻ xD Tak na oko, to mamy więcej wyższych stanowisk, więcej ludzi i nawet wepchnęli jakiegoś Palestyńczyka, który od pół roku nie wie co tu robi, ale 8600 wpada, więc all good. W żadnym wypadku nie ma u nas przesytu pracowników, za to podmieniają A1-A2, którzy zaczynają mieć oczekiwania na praktykantów, którzy mają głównie czas i chęci. Od roku nie było w moim dziale dłużej niż miesiąc bez praktykanta, który zawsze jest gotowy zalepić dziurę gdyby ktoś się zbuntował, a jeśli nie, to zwyczajnie go wywalają po stażu i tak się kręci. Freeze to realnie downsizing, gaszenie oczekiwań, nagradzanie posłusznych i badanie granic jak robiono to kiedy kowidianizm był główną religią zachodu. Dopóki w moim dziale mam dobry układ i ok atmosferę, bo większość (usunięte przez administratora) mnie nie dotyka, to nabijam exp, ale doskonale wiem, że wszystko wisi na wątłej nici kaprysu managementu i płaskoziemców, a jeśli coś mi się popsuje bez żalu to zostawię.

senior
@A2

8600 to brutto czy netto i na jakim stanowisku? Bo ja tyle dostaje na seniorze i juz mnie (usunięte przez administratora) trafia, bo ciagle słyszę w kwestii podwyżki, że trzeba czekać. A wiem, że sa ludzie ktorzy na SA wyciagają ponad 10K brutto.

GTR

Wiadomo, że 12500 obiektywnie to nie jest mała pensja, ale tu się temat rozbija o stosunek zarobku do pozycji. Officer to pozycja managerska, decyzyjna, większa odpowiedzialność i presja. Dla porównania, w innej firmie mam 18500 na stanowisku niemenagerskim i niedecyzyjnym, gdzie pracuję parę godzin dziennie.

GTR

Analityk biznesowy (nie IT), firma konsultingowa z siedzibą w Warszawie, praca zdalna

Pracowałem w tej firmie, masa nadgodzin do 2 rano składaliśmy komputery, bardzo wysoka pensja, to amerykańska firma więc płaci w dolarach a komputery sprzedaje się potem na Manhattanie ( tak, są tam delegacje ).(usunięte przez administratora). Na start 2 tysiące dolarów własny komputer do gier z grą FIFA w zestawie. Polecam Wilku Pozdrawiam Kondzia, młodego i Kacpereka kmwtw

sdfsdf

jaki dział jest najlepszy w SS? jakby sie miało wybór to gdzie warto sie wybrac?

Ilon

Pensja poniżej rynku, dużo nadgodzin

jeden człowiek

Ja jestem rozczarowany w tej firmie i w ludziach którzy tam pracują. Wszystkie zle opinie które piszą ludzie są prawdziwe i przed rozpoczęciem pracy w stejcie jednak warto wejść na ta stronę i przeczytac je i się zastanowić czy warto nawet próbować aplikować do tej firmy. Pracownicy są traktowani jak małe dzieci albo jak (usunięte przez administratora) albo wszystko razem. Już nic nie mówiąc o wynagrodzeniu które jest po prostu śmieszne biorąc pod uwagę ilość pracy która POWINNA być wykonana w deadlinach, mogę z pewnoscia teraz stwierdzić ze wolałbym spędzić ten czas pracując w. biedronce na kasie, wynagrodzenia by się nie różniły za bardzo ale poziom stresu i wymagań byłby dużo mniejszy. Wszytsko w tej firmie jest pobudowane na lizaniu (usunięte przez administratora) menagerom, wiec jak umiesz to dobrze robić - śmiało aplikuj do State Street. Jeżeli jednak doceniasz siebie i swoje prawdziwe umietnosci to prosze cię omiń to ogłoszenie o pracy gdziekolwiek go spotkasz. Jak się nie zaprzyjaźniać z menagerem opowiadając mu głupie historie i śmieszki to możesz zapomnieć o spokoju w tej prace i spotkac ciągła presję i manipulacje od strony przełożonego. Brak jakiegokolwiek wsparcia i same wymagania. Niestety tutaj nie działają żadne zasady sprawiedliwości i nawet gdy pracujesz i dajesz z siebie wszytsko to prawdopodobnie i tak nie dostaniesz awansu ani podwyżki. Chciałbym skomentować sprzęt który się dostaje od firmy ale niestety mam tylko 3600 znaków i to napewno będzie za mało. Można dużo gadać i mieć dużo pytań ale jest tylko jedna jedyna odpowiedz na to wszytsko - (usunięte przez administratora) nie idźcie do stejta, każdy człowiek zasługuje na lepsze traktowanie niż tam.

Byla

Czy to prawda że pensje na A2 wynoszą teraz z zewnątrz 9000 brutto?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 57 to opinie pozytywne, 154 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1123 ocen.

State Street Bank Polska