Opinie o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie O.S.T.C. Ltd. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w O.S.T.C. Ltd o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Traderfx

Podpowie ktoś jakiego typu zadania rozwiazuje się na tych assessment days? O ile to nie tajemnica.

TrejdaEnejda
@Traderfx

Hej, nie za bardzo wiem jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu to podobno zatrudniali menedżerowie i pytali głównie o motywację oraz znajomość angielskiego. Dodatkowo robiłeś krótki test językowy i podawałeś kilka informacji typu obecny kurs euro czy dolara. Potem i chyba aktualnie Warszawa wymyśliła, że będą przyjeżdżać kobiety z haeru i robić to coś co nazywają assesment day. Kolega był i opowiadał, że chodziło o sprawdzenie jak pracujesz w grupie, więc wyjęły jakieś gry planszowe typu UNO czy jenga i obesrwowały co robicie. Z tego co mówił to tak wyglądała większa część rekrutacji. Teraz nie sądzę, żeby kogoś mieli zatrudnić, a ogłoszenia są chyba ściemą, ale pewnie najlepiej powtórzyć angola i mówić, że chcesz zarabiać dużo kasy. Podobno lubią jak ktoś mówi, że nie ma życia osobistego i będzie siedział po 14 godzin dziennie za miskę ryżu.

Wikary
@Traderfx

To bardziej chodzi o determinację kandydata do pracy, napewno firma jak wszędzie nie lubi zadymiaczy takich jak tutaj co piszą na forum, ludzi którzy drążą tematy. Liczy się pozytywne nastawienie i uśmiech na twarzy, trzeba przekonać do siebie, zapewne będzie dużo pytań i zadań, które właśnie to będą testowały. Minimalne umiejętności to szybkie liczenie.

@TrejdaEnejda

Niebawem wymaganiem będzie ukraiński a nie angielski... ;) przynajmniej patrząc na jedną z ostatnich rekrutacji...

Ciekawy
@FW20

Hej, a widziałeś jakieś rekrutacje? W sensie poza ogłoszeniami. Ostc faktycznie kogoś nowego zatrudniło?

@Ciekawy

Okaże się na początku kwietnia.

@FW20

Który język dominuje w puli nowych rekrutów, polski czy ukraiński? ;)

futures

Nie polecam. Zostało mi niewiele do bonusu lojalnościowego. Chcę go zgarnąć i odejść po wzięciu w styczniu drugiego bonusa za wyniki, może mi go nie ukradną (zwłaszcza 1/3, a mają do tego zapisy niestety od tego roku). Od dawna ostc schodziło na psy, ale po nowym ceo traderzy są traktowani jak pracownicy fizyczni. W dodatku ten PEM, który nam pogorszył warunki tradingowe i jeszcze musimy płacić w nim za trejdy -100% kosztów mimo że nie idą na giełdę. Totalne oszustwo. Ostatni nabór na (prawdziwego) tradera był w Krakowie w 2018. Teraz nowi mają być market makerami, już nie mają mieć takich warunków jak my (splity, bonusy). Pewnie biedaki nawet o tym nie wiedzą, bo nikt im tego nie mówi, łudzą się że będą traderami i zarobią miliony. Ciekaw jestem ile wytrzymają siedzienia po 12 godzin w biurze w takim napięciu za 2800 na rękę zwłaszcza w dużych miastach. Jak zauważyłem jak Ci młodzi są robieni w konia przez BO i managerów w trakcie rekrutacji to przestałem im już ufać. Nas, obecnych traderów, pewnie też już od dłuższego czasu tak okłamują i świecą oczkami przed zarządem, aby tylko zgarnąć swoje bonusiki za wyniki traderów. Zwątpiłem w OSTC. Czas uporządkować swoje sprawy i odchodzić.

Justa
@futures

Co to jest PEM? To jest jakaś platforma?

MM23
@Justa

Fajnie, że futures o tym napisał. PEM to system wewnątrz firmy, który sprawia, że transakcje na jednym rynkumiędzy traderami z ostc zostają wymienione między nimi, a nie wejdą na giełdę (no bo w sumie grają na jednym rachunku firmy). Niby oczywiste, ale długo tego nie było. Oczywiście ostc twierdzi, że to wielki plus dla traderów i duże korzyści, ale w ogóle nie obniżyli kosztów (!!??), a w dodatku naszło na to parę niedogodności (czysto technicznych, ale wkurzających). Słowem - firma ma z tego kasę, a trader nic, albo wręcz dodatkowe trudności. Powodzenia z tym bonusem, ale myślę, że nowe przepisy wymyślają, żeby dorżnąć resztę ludzi, którzy nie zarabiają milionów i zostawią jakąś małą grupkę wymiataczy plus ogromny back office.

zuo
@MM23

Kurde, w ogóle w to nie wierzyłem, ale zapytałem znajomego, który pracuje w ostc i faktycznie potwierdził, że pracowników obciąża się za trejdy, które nawet nie trafiają na giełdę! Golenie owiec...

trader indywidualny

Czytam te wszystkie komentarze i zacząłem się zastanawiać 20 000 trejdów kurcze to chore za 4000 zl miesiecznie po 10 godzin dziennie, analizowanie setek informacji... miałem iść na ten smieszny dzień próby ale ochota mi już odeszła... powiem tak w ciagu miesiaca średnio już od 3 lat wyciagam ok 8 do 11 tyś zlotych na 10 wejsciach w pozycję, kto chce dowody proszę wejść na stronę dla zwiazanych z branżą będą wieszieli jaką i wpisać ngfds wyskocza moje wejscia i wyjscia... i w ogóle nie przejmuje się spreadami, wolumenem, tylko zasadą nie ryzykuj nic więcej, kurcze nic więcej... dziękuję nie będę niewolnikiem tej firmy... kurcze mam czekać na smieszny bonus, na lojalke jakiś menager ma mi mówić jak mam grać, ja cholera wiem jak mam grać aby conajmniej nie skończyć na minusie... podejrzewam że żaden menager z tej firmy nie zarobił na dom własną grą, ja zarobiłem... moglbym zwiększyć swoj dochód z giełdy zwiększając loty ale jest tylko jedna zasada nie ryzykuj... koniec kropka i żadne naciski poganiaczy mnie nie zmusza do jej łamania.... dziękuję za opinie na temat tej firmy... grajcie na swój rachunek to Was nauczy szybciej niż 10 lat szkoleń...

zuo
@trader indywidualny

Żeby to chociaż było 4 tysiące na rękę... żenada

Patrycja

@Michał, rozumiem, że były to twoje początki z tradingiem? Czy uważasz, że ta firma to dobre miejsce na początek dla osób zainteresowanych zawodem tradera? Napisałeś, że twoja praca skupiała się głownie na analizie, ale niestety odbiło się to kosztem twojego zdrowia. Czy uważasz, że w pracy tradera można tego w jakiś sposób uniknąć?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.T.C. Ltd spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Patrycja

@Michał, czy możesz wyjaśnić potencjalnym kandydatom jak wygląda dzień pracy w tej firmie? Jakie obowiązki stanowiły główną aktywność na Twoim stanowisku? Czy możesz napisać, że z perspektywy czasu, praca w firmie O.S.T.C. Ltd przyniosła Ci wymierne korzyści w postaci nowych umiejętności?

@Patrycja

Cały dzień patrzysz się w ekran na laddery gdzie masz ceny bid i ask i historię transakcji. Wykresów prawie się nie używa. Na 6-8 ekranach masz 200-300 produktów i gapisz się cały dzień na transakcje, które mają miejsce na giełdach, a jak masz pomysł to kupujesz i sprzedajesz jednym kliknięciem. I tak przez cały rok 10-12h/dziennie. W moim konkretnym przypadku praca mi się niezbyt przydała, nie wykorzystywałem później tych umiejętności, a wpis w CV, że pracowałem w OSTC nie był jakimś szczególnym atutem. Myślę, że na plus wyszło to, że poprawiłem umiejętności analitycznego myślenia i zainteresowałem się bardziej rynkiem finansowym dzięki OSTC. Na minus - wtedy właśnie gdy tam pracowałem rozwinąłem choroby związane ze stresem no i straciłem całkowicie życie osobiste w tamtym okresie.

Patrycja

@kandydat, nie udało mi się znaleźć aktualnych ofert pracy w firmie O.S.T.C. Warto jednak zwrócić uwagę na archiwalne ogłoszenia. Firma poszukiwała między innymi na stanowisko Tradera oraz Junior Tradera. W ogłoszeniu podane jest wynagrodzenie w formie podstawy. Wspomniane jest również, że przewiduje coroczne podwyżki w pierwszych 5 latach tradowania w oparciu staż oraz wyniki. Może warto zainteresować się tą firmą?

kandydat

Ile obecnie można zarobić w firmie i jakie są główne stanowiska pracy ?

reave

Czy wiecie ile trzeba wypracować pipsów miesięcznie aby móc się utrzymać na stanowisku tradera w OSTC??. Ciekawi mnie czy pracując na etacie można osiągnąć dużo lepszy wynik niż na prywatnym rachunku. Z góry dzięki za odpowiedzi,

@reave

Jak pracowałem tam to nie było wymogu robienia pipsów, to nie działało w ten sposób. Jeżeli chodzi o porównanie prywatnym rachunkiem to moim zdaniem jeżeli masz na rachunku kilkaset tys. - kilka mln dolarów i regularnie zarabiasz i wiesz co robisz to nie ma sensu iść do OSTC.

3500 zł brutto to pensja dla absolwenta bez doświadczenia z małych miejscowości lub wiosek.Nikt o zdrowych zmysłach z Warszawy lub Gdańska nie podejmie się takiego zajęcia.

@Marek

To nie jest zawód dla tych, którzy chcą żyć z podstawy. Dla takich osób jest miejsce na poczcie i w Biedronce. W OSTC pracuje się dla premii.

Stefan

Czy jest jakiś powód, że tak rzadko zaglądacie na forum? Może ktoś ma wiedzę czy firma potrzebuje nowych pracowników?

Patrycja

@Andrzej, pisząc o bonusach co masz na myśli? Czy pracownicy dostają regularnie dodatki do pensji? A może również pracodawca zapewnia system premiowy? Mógłbyś opisać w tym miejscu swoje doświadczenie z O.S.T.C. Ltd? Jak długo i na jakim stanowisku pracujesz?

Podbijam

@Anna

Jest premia roczna zależna od wyników (regulaminowa, nie uznaniowa).

student ma szansę na zatrudnienie?

Patrycja

@senior, odnosząc się do treści Twojego wpisu, można stwierdzić, że O.S.T.C. Ltd chętnie inwestuje w potencjał pracowników i osoby bez większego doświadczenia mogą rozwinąć skrzydła w strukturze tej firmy. Jak z kolei Ty oceniasz O.S.T.C. Ltd jako swojego pracodawcę? Na jakim stanowisku pracujesz? Czy atmosfera w tym miejscu pracy sprzyja pełnieniu swoich funkcji u tego pracodawcy?

heart

To skoro zarobki są całkiem niezłe, to już jest dobrze, bo pewnie do tej podstawy 3500 i tak jest szansa na jakieś premie do tego, ale czy wypłata jest na czas?

@heart

Wypłata na czas i są bonusy.

Wujek Hieronim

Hej, ktoś z was pracował dla OSTC w backoffice ? Kadry, marketing, PR ?? Generalnie jak wyglądają warunki dla osób, które nie są traderami - jak z godzinami, benefitami etc..

@Wujek Hieronim

Mam znajomą, która pracuje w Back Office i bardzo sobie chwali. Godziny pracy od 8 do 16 lub od 9 do 17, dobre zarobki, szacunek do pracownika, dopłaty do benefitów. Pozdrawiam

Volodymyr

Dzień dobry. Mam na imię Włodzimierz jestem z Ukrainy. Mam pytanie do Państwa czy mam szanse padjąc prace w OSTC nie dla tego żeby zarabiać dużo pieniądze a dlatego żeby nauczyć się handlować. Handluje już 8 miesięcy troche mam pojęcia o rynku. zaczynałem od forexa na razie handluje na giełdzie Rosyjskij i Amerykańskij jest to cziężko ale staram się bo lubię to. Dziękuję.

OSTC
@Volodymyr

Dzień dobry, zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku - OSTC Poland - Careers in Trading . Znajdzie Pan tam informacje o zbliżających się rekrutacjach. Pozdrawiamy, Zespół OSTC

Patrycja

Hej, już jest ktoś w Was po rozmowach kwalifikacyjnych? Dużym ułatwieniem będzie dla kandydatów podanie informacji nawet jak trzeba się przygotować do niej? Firma wprowadza testy ? czy na rozmowie od razu podane są wyniki naboru?

Przyrodnik
@Patrycja

Dobrze, że jest pani kobietą bo w tej branży to duża rzadkość. Nie trzeba się przygotowywać do rozmowy kwalifikacyjnej, bo jest bardzo nietypowa iż ma za zadanie sprawdzić kandydata jak się zachowa i jak pomyśli w określonych warunkach i sytuacjach. Twierdzą, że wyniki są po tygodniu.

Robert

Nie znam angielskiego. Od 2007 zajmuje się tradingiem prowadzę własnego bloga i dziennik analiz w internecie. Mogę siedzieć po kilkanaście godzin przed wykresami pomimo ze jestem zwolennikiem swing tradingu a nie daytradingu. Oczywiście potrafię przełożyć analizy z D1 i wyżej na zagrania daytrading ale robię to raczej w wypadkach gdy filtruje ostatni SetUp pod który planuje zagrania. Pewnie i spróbowałbym szczęścia w tej firmie ale brak angielskiego i z tego co czytam studia (nie mam) blokują drogę na samym początku. Szkoda.

OSTC
@Robert

Panie Robercie, nic bardziej mylnego. Poszukujemy absolwentów, ale również szkół średnich, gdyż wymagana jest dyspozycyjność w pełnym wymiarze godzin, od poniedziałku do piątku, natomiast wyższe wykształcenie nie jest wymagane. Zdarzają się też osoby o podstawowej znajomości angielskiego, które doskonale sobie radzą, nie jest to w żadnym wypadku przeszkoda i powód odrzucenia kandydata. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji.

OSTC Poland

Pracownicy dostają wypłatę zawsze na koniec miesiąca. Bez opóźnień. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.

student

Mógłby ktoś napisać więcej o tym assessment center?

Jmo
@student

Chetnie opiszę Ci cały proces rekrutacji. Odezwij się do mnie mailowo: jmilnerolszewska@gmail.com

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.T.C. Ltd - Warszawa

• Jak się pracuje w O.S.T.C. Ltd?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.T.C. Ltd tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.T.C. Ltd?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 8 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.T.C. Ltd