Opinie o Bayer w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Bayer. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Bayer o rekrutacji.

Branże: Chemia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bayer w Warszawa

Żak

Ja niestety się rozczarowałem SSC w Gdańsku, choć na początku byłem bardzo dobrze nastawiony do firmy. Brałem udział w tranzycji. Niestety procesy były źle zmapowane i okazało się że faktyczne stanowisko nijak się ma do stanowiska, na które zostałem zatrudniony. Rada dla wszystkich, którzy się wybierają do Bayera - proście o podanie jak najbardziej szczegółowego zakresu waszych obowiązków, żadnych ogólników a unikniecie rozczarowań.

Zainteresowana
@Żak

Czy chodzi Ci o stanowisko Project Management Support? Znajoma właśnie tam aplikuje, z opisu stanowiska pracy wynika, że będzie miała do czynienia z tranzycjami. Czy mógłbyś trochę bardziej sprecyzować o co chodzi ze złym mappingiem procesu? I czy faktycznie nagdzodziny są typowym zjawiskiem dla tego stanowiska?

PM
@Zainteresowana

@Zainteresowana Jeżeli Twoja znajoma chce zajmować się projektami, to musi się przygotować, że to nie jest praca 8-16. Jak w projekcie jest dużo do zrobienia bo kończy się jakiś etap, to trzeba pracować dłużej. Ale z drugiej strony są momenty że pracy jest mniej i wychodzi się wcześniej. We wszystkich zespołach projektowych tak jest, nie tylko w Bayer.

DM1589
@PM

@PM, pracujesz w Bayerze jako PM? Jakie jest Twoje ogólne wrażenie? Jak widać, opinie poniżej nie są ani zbyt konkretne, ani też konstruktywne. Widzę na Pracuj.pl kilka stanowisk PM, wyglądają całkiem ciekawie.

Była pracownica

Gdańsk! Czy to prawda, że poucinano wam wszystkie benefity, bo firma musi oszczędzać?

na jakim stanowisku bylas? Zastanawiam sie nad praca w Bayer w Gdansku

@Lili

Pracowałam jako junior Accountant i potem accountant. Ani nie polecam, ani nie odradzam. Sporo się zmieniło, odkąd odeszła, czasem jak słucham od koleżanek to stwierdzam, że to dobra decyzja była. Zarobki w księgowości były słabe tj. Ok 2500 netto na juniorze. Nie wiem jak jest teraz :) musiałby napisać ktoś, kto pracuje obecnie.

AW

Nieprawda.

@AW

Co jest niby nieprawdą? Jeśli chodzi o zarobki to takie były jeszcze ok 3-4 lata temu

Mieczysław
@Była pracownica

Kiedy pracowałaś w firmie pracodawca oferował dodatki w postaci świadczeń socjalnych takich jak imprezy integracyjne lub dofinansowanie do opieki zdrowotnej?

Byla pracownica
@Mieczysław

Tak, bylo christmas party i regularnie wyjscia teamowe. Opieka medyczna tez, wersja vip z dentysta w luxmedzie :)

Przedstawicielka

Pracowalam w Bayer Consumer Health na stanowisku przedstawiciela medycznego przez pare lat. W międzyczasie zmienil sie kierownik regionalny i teren. Ogolnie mysle, ze Bayer to firma w ktorej dobrze sie pracuje, ale duzo zalezy od kierownika. Jesli nie potrafi dobrze filtrowac wiadomosci i cisnienia przekazywanego przedstwicielom to komfort pracy spada. Fajna flota, ale w aucie zamontowane sa czujniki ecologic- firma widzi dokladnie polozenie gps, szybkosc z jakas jezdzimy, jak wchodzimy w zakrety, hamowania, przyspieszenia-praktycznie wszystko. Premie sa osiagalne, ale zeby premia byla sensowna trzeba zrobić ims powyzej 100%, inaczej dostaje sie jakies ochlapy. Pracowalam w paru firmach ale Bayer jest jedna z lepszych.

Mieczysław
@Przedstawicielka

Skoro miałaś okazję pracować jako przedstawicielka medyczna w firmie Bayer, to mogłabyś dodać, jak wyglądała podstawa wynagrodzenia, którą zapewniał pracodawca? Ciekawi mnie również, czy zdarzały się miesiące, gdzie trudno było osiągnąć premie. W takich wypadkach ważna jest wysokość podstawy, którą mamy zagwarantowaną.

Rychu

Widzę, że Ci którzy mają negatywną opinię o firmie od razu są prześladowani przez admina (i) tajnych współpracowników Bayera. Co do LGBT i kolorowych tęcz na laptopach potwierdzam ! No i jak widać ataki na ludzi wierzących i chodzących do kościoła ( mających inne zdanie co do homosiów) są w firmie Bayer w Gdańsku nie miłe widziani.

zaklina
@Rychu

to tak nie działa ze można opluwać wszystkich, a jak ktoś sobie na to nie chce pozwolić, to mianuje się go wrogiem kościoła itp. To jeszcze nie te czasy w Polsce.

Agata
@Rychu

Na forum doceniane są zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Zapewniam Cię również, że nikt nie jest prześladowany na przez "admina". Forum nie jest też miejscem na dyskusje polityczne, służy do wymiany opinii na temat warunków zatrudnienia. Jeżeli chciałbyś wyrazić swoją opinię na temat pracy w firmie Bayer zachęcam Cię do tego, jednak proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Jaka panuje atmosfera w firmie?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
gienia

typowa warszawska korpo-rozmowa na asystenta- pół roku , a potem się zobaczy (może tak, może nie - no cudowna perspektywa pracy) wymogi - angielski : c2 zarobki - tajemnicze aż się odechciewa

Jur

Bayer brał udział w II wojnie pracowej i nie był naszym sojusznikiem, przykre. Dodatkowo kupił wszystkie udziały niesławnej firmy Monsanto..

Noname

Rekrutacja jest słaba. Po co umieszczacie ogłoszenia, gdy nikogo nie rekrutujecie? W kwietniu zaaplikowałam na stanowisko Ksiegowej. Prawie w tym samym dniu status mojej aplikacji już był Rozpatrywana. I co? Już sierpień i dotychczas nikt się nie odezwał. Szkoda gadać.

Firma nieprofesjonalnie podchodzi do procesu rekrutacji. W marcu zamieszczono ogłoszenie na Przedstawiciela Medycznego. Nie otwarto zgłoszenia przekazano informację przez system pracuj.pl że zgłoszenie odrzucono. Szanowne Panie i Panowie nikt Was nie zmusza do zamieszczania ogłoszeń, macie prawo zatrudniać kogo i jak chcecie. Jednak wiarygodność firmy jest niska jeżeli zamieszczacie ofertę, po czym nawet nie otwieracie zgłoszeń. Zajmujecie czas osobom które poważnie poszukują pracy a to w mojej opinii jest delikatnie mówiąc słabe i źle o Was świadczy.

Mariusz
@Kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś do pracy w firmie Bayer? Mógłbyś napisać, co skłoniło Cię do tego, że akurat na ogłoszenie tego pracodawcy zdecydowałeś się odpowiedzieć i wysłać swoje dokumenty aplikacyjne? Chciałbym poznać Twoje preferencje dotyczące zatrudnienia, dlatego zachęcam do dyskusji.

Logistyk

Witam, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat stanowiska Supply Chain Specialist/Expert? Od kilku miesięcy rekrutują do Gdańska. Miałem wrażenie, że centrum Bayer w Gdańsku to tylko księgowość. Jak w praktyce wygląda to stanowisko? Typowa logistyka - organizowanie przewozów na podstawie zleceń z Obsługi Klienta, kontakt z przewoźnikami, ogarnienia stawek (optymalizacja), budowanie tras?

Freelancer
@Logistyk

Oddział w Gdańsku to SSC. W SSC nie ma prawdziwej logistyki tak samo jak nie ma prawdziwej księgowości. Siedzisz i klepiesz to samo dzień w dzień bazując na stałej sekwencji odtwórczych czynności . Na żadną optymalizację nikt Ci nie pozwoli, bo procesy są ustalane odgórnie i przeważnie przez ludzi którzy nie mają o nich zielonego pojęcia albo mają gdzieś zdanie wykwalifikowanych specjalistów. Jak chcesz to spróbuj ale jeśli jesteś rasowym logistykiem z nastawieniem na spedycję to raczej szybko się wypalisz.

@Freelancer

Bardzo dobrze, że zechciałeś tak szczegółowo wyjaśnić niektóre kwestie użytkownikowi @Logistyk. Jak długi masz już staż pracy w tej firmie? Słyszałam, że Bayer ostatnio zaprezentował nowości w swojej ofercie na sezon 2019 w zakresie innowacyjnych środków ochrony roślin oraz nową odmianę kukurydzy. W związku z powyższym wiele osób może się teraz nimi zainteresować. Wiesz może, czy osoby z niewielkim stopniem niepełnosprawności mają tam jakieś szanse na zatrudnienie?

Aga
@Logistyk

@Logistyk, to co opisujesz to typowa spedycja. W Gdańsku jest teraz supply chain czy składanie zamówień, żeby zapewnić dostępność towaru itd. Czy ktoś poleca? Ja się zastanawiam czy warto?

Mariusz
@Aga

Zdecydowałaś się aplikować? Na stronie https://www.bayer.com.pl/pl/kariera/oferty-pracy/service-center-gdansk/ jest więcej ofert pracy, które mogłyby Cię zainteresować. Wbrew temu, co piszesz, w oddziale w Gdańsku znajduje się centrum finansowo-księgowe, a nie spedycyjne. Bayer oferuje też doskonałe możliwości rozwoju dla studentów i absolwentów, którzy są gotowi do korzystania ze swojej wiedzy teoretycznej i naukowej w firmie. Proszę osoby zatrudnione w Bayer do dodawania swoich opinii na temat realnych warunków pracy, gdyż tylko dzięki Waszym wypowiedziom osoby zainteresowane pracą będą mogły poznać firmę od środka.

Nie warto.

Fatalny dział HR w Gdańsku. Brak odpowiedzi na e-maile, jawne lekceważenie osób biorących udział w rekrutacji. Wielkie rozczarowanie, niestety nie polecam.

Lily
@Nie warto.

Potwierdzam. Dział rekrutacji to porażka. Lekcewaga na każdym kroku. Również nie polecam.

Jacek
@Nie warto.

W wielu firmach dział HR odzywa się tylko do kandydatów, którzy przeszli pozytywnie proces rekrutacji. Czy Ty także składałaś CV i byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej? Jeśli tak, napisz proszę, jak ona przebiegała i jakie warunki pracy oraz wynagrodzenia oferowała firma? To dość istotne kwestie.

Karola
@Jacek

Profesjonalne firmy międzynarodowe dają feedback zawsze bez względu na wynik rekrutacji -szczególnie jeśli hry same tak wcześniej deklarowały. Niestety nie można tego powiedzieć o firmie bayer.

Karola

Dzial hr w gdansku -porazka.Brak profesjonalizmu.Odpowiedz zwrotna miała być do końca zeszłego tygodnia tymczasem brak odzewu.Niekompetencja. Moje sugestie dla Bayer: Kontaktowanie sie z aplikantami zgodnie z wczesniejsza deklaracja.

Polak

Bayer mocno brał udział w działaniach w czasie wojny... To są jaja, że oprawcy naszych przodków robią dalej kasę w Polsce

@Polak

Dokładnie, masz rację

Miki
@Polak

Święte słowa

Maja

@Polak To co piszesz nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją i tym jak firma Bayer funkcjonuje dziś na rynku pracy. Czy poza uwagami wynikającymi z historii masz jakieś bieżące informacje na temat tego jakim pracodawcą jest Bayer? Jakie warunki pracy oferuje? Czy warto aplikować na oferty publikowane przez firmę?

Specjalista
@Maja

Ma bardzo wiele, tylko trzeba użyć głowy

Lili

Na jakie zarobki mozna liczyc jako Senior Accountant lub Procurement Expert?

Lili

Jest ktos w trakcie rekrutacji do Bayer Gdansk? Jak atmosfera i zarobki?

Maja

@Rozbawiona, rozumiem, że finalnie nie podjęłaś zatrudnienia w Bayer. A czy oprócz sprawdzenia znajomości języka miałaś do wykonania jakieś zadania na rozmowie kwalifikacyjnej? Jakie widzicie plusy i minusy zatrudnienia w Bayer w Warszawie? Czy firma prowadzi obecnie jakieś ciekawe aplikacje? Polecacie aplikować?

Rozbawiona
@Maja

Nie, nie podjelam pracy w firmie Bayer bo firma Bayer uznala ze nie mam wystarczajacej znajomosci jezyka. Jakos innym firmom.moja znajomosc jezyka odpowiadala. Z obecnej firmy wiem, ze bayer nie przyjal absolwentki germanistyki ze wzgledu na za slaba znajomosc. I tu juz mielismy niezla polewke z rekruterow z Bayera. To są oczywiście absurdalne preteksty. Nie spodobasz sie bo wydaje im sie ze sie nie dasz sformatowac i slabo bedziesz znosic mobbing wiec ci zepsuja opinie na miescie. Bo informacja o slabej znajomosci jezyka poszla do mojej agentki, ktora zaprzestala szukania mi pracy z niemieckim. Na szczescie inna agencja znalazla mi dobra prace od reki za duzo lepsze pieniadze. Jeszcze na rozmowie uslyszalam zarzuto- pytanie od pani glownej team leader ktora w ogole byla.dosyc nieprzyjemna ze DLACZEGO CHCE PANI WROCIC DO PRACY BIUROWEJ???? Ludzie, omijajcie ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem. Z daleka widac ze to oboz koncentracyjny.

Rozbawiona

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie. Państwo rekruterzy okazali się oburzeni faktem że uczestniczę w procesach rekrutacyjnych do innych firm. Weryfikacja języka niemieckiego na stanowisko z bierna znajomością języka: pani zadała trzy pytania po czym zapytała się gdzie uczyłam się języka. Odpowiedziałam że w szkole i na uniwersytecie. Państwo uznali moja znajomość języka za niewystarczającą. W innych firmach oceniono moją znajomość na C1. Zaproponowana kwota okazała się za wysoka. Masz wydawać fortunę na dodatkowe kursy języka po to by Bayer płacił Ci mniej niż 1000 euro za wystawianie faktur. Żenada. Żenada.

Maja

@bayer, dziękuję za Twoją odpowiedź. Czy ktoś z Was także pracował w Bayer w Warszawie i mógłby napisać coś na temat tego pracodawcy? Każda Wasza opinia może być bardzo przydatna dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w tym miejscu.

Maja

@bajer, po Twoim komentarzu wnoszę, że pracowałeś w Bayer. Może jednak znajdziesz jakieś plusy pracy w tym miejscu? Jakie zmiany powinny zajść w firmie, aby stała się bardziej atrakcyjnym pracodawcą? @Bayer, dziękuję za Twoją opinię, w której poruszyłeś wiele ważnych aspektów pracy. Mógłbyś jeszcze napisać, czy w Bayer można starać się o awans i czy jest on faktycznie realny? @Maarten, i jak, zdecydowałeś się aplikować na interesujące Cię stanowisko? A może już pracujesz w Bayer i mógłbyś powiedzieć coś o pracy w tym miejscu?

bayer
@Maja

@Maja, jeśli szukasz pracy normalnej to jej nie znajdziesz tutaj. Ja spotkałem się z mobbingiem, fałszem, obłudą, firma nastawiona tylko na wyniki w Gdańsku. Szukaj dalej, pieniądze to nie wszystko, musi być jeszcze kultura pracy, szacunek do ludzi, praca dostosowana do godzin pracy. Tak jest pośpiech, nastawienie na wyniki. W Polsce jeszcze nie spotkałem dobrej firmy. Jednak na tak zwanym zachodzie nie ma ideałów. Jedynie można stworzyć swoją własną firmę i się bujać z klientami :)

bajer

I jak tam robaczki? Już w pracy i sprzątacie "kuce" - quality check? Pani team lider już sprawdziła ile zostało do zrobienia? Już dała naganę że słabo pracujecie? "Dlaczego tak mało?" "Dlaczego nie zrobiliście więcej?" Czy byliście już pod białą ścianą i pani przedszkolanka dała zadanie jak zrobić żeby było mniej kucy, faktur, i innych statystyk? Jak przypomnę sobie co tam się działo, to mam uśmiech na twarzy że nie muszę tam pracować. Jednak pani team lider ostro walczy o statystyki, bo kredyt, mąż, dzieci, trzeba to wszystko utrzymać. No ma samochód od bayer. Jest ważną panią. Droga pani nie śmieje się z ciebie, tylko zobacz w jakie (usunięte przez administratora) weszłaś. Zamiast myśleć sercem i sumieniem, zaczęłaś dbać tylko o swój interes. Nie liczy się człowiek tylko wynik i efekt. Warto było? Po nawet 2 latach człowiek widzi że to nie ma sensu i poza bajer istnieje lepszy i inny świat. Przykre. Niektórzy tak będą całe życie - w korporacji.

Zostaw merytoryczną opinię o Bayer - Warszawa

• Jak się pracuje w Bayer?

Zobacz opinie na temat firmy Bayer tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bayer?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 2 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bayer?

Kandydaci do pracy w Bayer napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bayer
2.1/5 Na podstawie 507 ocen.
  • Al. Jerozolimskie 158
    02-326 Warszawa